مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh پادکستهای سینماسلف اپیزود بیستم پادکست سینماسلف: فیلم انگل Parasite (2019)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: اپیزود بیستم پادکست سینماسلف: فیلم انگل Parasite (2019)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

اپیزود بیستم پادکست سینماسلف: فیلم انگل Parasite (2019)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  CinemaSelf.png
مشاهده: 93
حجم:  51.5 کیلو بایت
    نام: Parasite-01.jpg نمایش: 90 اندازه: 81.5 کیلو بایت

اپیزود بیستم : انگل (2019) Parasite
    اختلاف طبقاتی؛ نمایشی کمیک/ حادثه ای تراژیک!

وقتی کی-وو پسر خانواده ی «کیم» به عنوان معلم خصوصیِ دختر خانواده ی پارک وارد خانه آنها می شود، محیط مناسبی پیدا می کند تا بقیه ای اعضای خانواده چهارنفره شان که شغل و وضعیت مالی مناسبی ندارند را نیز با عناوین شغلی مختلف وارد این خانه کند. اما با این حال، نقشه های متعدد آنها همیشه با موفقیت روبرو نمی شود و خانه ی آقای پارک، محل نزاع و کمشکش برای رسیدن به رفاه و زندگی بهتر می شود ...
    این آخرین ساخته بونگ جون-هو به نام انگل، در روزهای اخیر به شناخته شده ترین پدیده سینمایی – و یا حتی فرهنگی – در دنیا تبدیل شده است. موفقیت در جشنواره ی کن و مراسم اسکار و تقریبا همه ی جشنواره ها امسال، این فیلم را به پدیده ی بی رقیب سال تبدیل کرده است.
    مساله اختلاف طبقاتی و نزاع بر سر رفاه و آسودگی اجتماعی، موضوع اصلی فیلم انگل را تشکیل می دهد. اما مهم تر از آن، چگونگی قرارگیری این مضمون در تار و پود داستان و تکنیک های روایی/نمایشیِ این کارگردان است. علاوه بر این، سبک ویژه ی بونگ جون-هو در حرکت بر روی مرزهای ژانر و تلفیق آنها با یکدیگر، موضوع بحث این روزهای منتقدین درباره ی اوست.
    در بیستمین اپیزود از پادکست سینماسلف، برای دومین بار – پس از اپیزود چهارم و فیلم «خاطرات قتل» - به سراغ بونگ جون-هو رفتیم تا درباره فیلم انگل و ویژگی های سبک فیلمسازی او صحبت می کنیم.
    با ما همراه باشید.
    قطعات موسیقی به کار رفته در این اپیزود همگی از آلبوم رسمی فیلم «مرد ایرلندی» و ساخته ی «جونگ جائیل» هستن:
    1- The Belt of Faith
    2- Moon Gwang Left
    3- Zappaguri
    4- Ghost
    5- Ending
    6- Soju One Glass

به امید فعالیت هر چه بهتر

پادکست سینماسلف را میتوانید در پلاتفرم های زیر بشنوید

نام: Google.png نمایش: 88 اندازه: 8.7 کیلو بایت نام: CastBox.png نمایش: 88 اندازه: 3.3 کیلو بایت نام: Apple.png نمایش: 87 اندازه: 8.1 کیلو بایت
    نام: Namlik.png نمایش: 88 اندازه: 7.6 کیلو بایت نام: Spotify.png نمایش: 88 اندازه: 3.5 کیلو بایت نام: Anchor.png نمایش: 87 اندازه: 6.3 کیلو بایت

مستقیم بشنوید

سینماسلف را میتوانید در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید

نام: twitter.png نمایش: 89 اندازه: 2.6 کیلو بایت نام: Telegram.png نمایش: 88 اندازه: 3.1 کیلو بایت نام: Instagram.png نمایش: 89 اندازه: 10.9 کیلو بایت

ارادتمند... مدیر مسئول سینماسنتر
    ویرایش توسط FFKIA : 02-16-2020 در ساعت 16:20
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 6 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : اپیزود بیستم پادکست سینماسلف: فیلم انگل Parasite (2019)

با سلام...
    ممنون از سعید و مصطفی عزیز بابت این پادکست عالی در مورد فیلم "انگل".
    چیزهای زیادی در مورد انگل وجود داره که دلم میخواد در موردشون صحبت کنم و دارم یادداشتهام رو مرتب میکنم که بشه در موردش به شکل مدون و مشخصی بحث کرد.
    متاسفانه هنوز فیلم "خاطرات قتل" رو ندیدم و دلم میخواد اون رو هم ببینم و بعد در مورد فیلم انگل صحبت کنیم.
    با وجود این که از فیلم خیلی خوشم اومد اما رفتار آکادمی اسکار نسبت به این فیلم برام جای تعجبی زیادی داشت.
    الان بیشتر به نظرم رسید در باره بحث فستیوالها و واکنشهای جهانی به این فیلم میتونیم صحبت کنیم. واقعا برام عجیبه که اگه چنین قابلیتی برای فیلمهای غیر انگلیسی زبان در اسکار وجود داشت چرا تا به حال به خیلی از فیلمهایی که قطعا ارزش بیشتری نسبت به فیلمهای سال اسکار داشتند این مدلی واکنش نشون داده نشد.
    به نظر میرسه که میزان ممیزی های اسکار و مصلحت اندیشی ها اسکار رو بدل کرده به سطح پایین ترین مراسم سینمایی موجود. مراسمی که هیچ رویکرد مشخصی نداره و هر سال بسته به سیاستها و مصلحت اندیشی ها جوایزش رو به برندگان میده. این صحبت قطعا چیزی از ارزش فیلم انگل کم نمیکنه و من با جایزه ای که انگل از فستیوال کن گرفت اون رو ارزشگذارزی میکنم و با درک خودم از فیلم و البته پادکست عالی سینماسلف با سعید و مصطفی، اما روال اسکار در دادن چهار جایزه واقعا جای ابهام داشت.
    ممنون و باز هم درباره فیلم صحبت خواهم کرد.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

5. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,579
    سپاس شده 2,553 در 765 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    با وجود این که از فیلم خیلی خوشم اومد اما رفتار آکادمی اسکار نسبت به این فیلم برام جای تعجبی زیادی داشت.
    من فیلم رو دیدم ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم پادکست رو گوش کنم.
    گوشش کنم میام و نظراتم رو راجع به فیلم و پادکست میگم فقط الان این نکته ای که فرخ بهش اشاره کرد رو نتونستم ازش عبور کنم به نظر من هم باهمه اینکه فیلم قوی ای بود ولی دادن اسکار بهش برام جای تعجب زیادی داشت.

فیلمهای بسیار بسیار خوبی از سینمای غیر انگلیسی زبان همه این سالها (مخصوصا قبل 2010) داشتیم که به نظر من اگه قرار بود اسکار بهترین فیلم سال به یه غیر امریکایی برسه اونا محق تر بودند.

متاسفانه از وقتی ترامپ اومده اسکار بیش از اندازه سیاسی شده.
    این نظر من هست.

چون یه سخنرانی هم از ترامپ دیدم که به اینکه به یه فیلم کره ای داده بودند انتقاد کرده بود.

از این جنبه برای من ناراحت کننده هستش که من همیشه مراسم اسکار رو دنبال میکردم چون یه جور فستیوال بود از ادما و فیلمایی که دوستشون داشتم هرسال ولی توی شیش هفت سال اخیر واقعا برام ناامیدکننده بوده.

7. 3 کاربر از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده اند .

The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,579
    سپاس شده 2,553 در 765 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

خب من پادکست رو گوش دادم و دوتا سوال دارم نسبت به فیلم و شاید پادکست.

قبلش بگم سعید جان از پادکست هات و صدات بشدت لذت میبرم به نظرم واقعا مناسب کار پادکست و رادیو این چیزاست

نکته اول اینکه توی پادکست گفته شد خانواده پولدار هم انگل هستند نسبت به پایینی ها نه اینکه بخوام بگم این گزاره صحیح هستش یا نیستش که شاید خودمم فکر کنم که کارگردان میخواد اینو بگه ولی نکته ای که هستش بحث تصویر بزرگتر هستش ... یعنی هرکسی که پولی بابت کاری میده یعنی داره انگلی میکنه؟
    وقتی قانون منع برده داری در آمریکا اجرایی شد خیلی از اربابان برای دور زدن قانون میومدن میگفتن به این یارو حقوق میدیم ماهی 1 دلار!
    از همین اتفاق همیشه برای من سواله یعنی اینکه ما کاری میکنیم که بابتش حقوق میگیریم یعنی عملا برده هستیم؟یا اگه مثلا ماشین رو میبریم تعمیرگاه بابتش پول به طرف میدیم یعنی به مانند انگل هستیم؟
    یکم با این مفهوم به معنای کلش مشکل دارم یا شاید هم در واقعیت اینجوریه؟!

یه نکته ی دیگه ای که میخواستم نظرتون رو بدونم راجع وقتی بود که پدر خانواده بعد از قتل به زیرزمین رفتش و اونجا پناه گرفت، میخوام بدونم نظر شما چیه؟ ایا اینکارو کرد چون تقدیر انگلیش رو قبول کرده بود که باید تا اخر عمر به اونصورت زندگی کنه؟
    یا امید داشت به آزادی؟!

9. 3 کاربر از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده اند .

Sherlockii آواتار ها
    وضعیت : Sherlockii آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,591
    سپاس شده 3,425 در 816 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 693 تاپیک

فیلم خوبی بود تا قبل جمع بندی و پایان آخر که تمام آرمان های فیلم و پیام فیلم رو زیر سوال برد، تمام فیلم راجب نرسیدن جامعه فقیر به جامعه سرمایه داری پیام به تماشاگر منتقل میکنه اخر سر در یک جمع بندی دو دقیقه ای پسر با تلاش و کوشش خودش رو به اون نقطه میرسونه که کل پیام فیلم رو نقض کرد، در کل فیلم خوبی بود ولی اسکار برای این فیلم ارزش پایین کیفی جایزه اسکار رو نشون میده

11. 3 کاربر از پست مفید Sherlockii سپاس کرده اند .

Cold Hand آواتار ها
    وضعیت : Cold Hand آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,235
    سپاس شده 2,505 در 695 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 560 تاپیک

سلام خیلی خوشحال شدم وقتی متوجه شدم تو اپیزود ایریشمن آقای فرمان مهمان پادکست هستن و بعدش هم که به انجمن سر زدم و متوجه شدم که یه پیوندی هم بین سینماسلف و سینماسنتر برقرار شده و گویا انجمن دوباره داره فعال میشه

اما در مورد انگل فعلا نرسیدم پادکست رو کامل گوش بدم ولی اگه نظرم رو بخوام در مورد فیلم و کارگردان بنویسیم باید بگم مشکل عمده من با فیلمهای اخیر بونگ جون هو مخصوصا برف شکن و همین انگل تمثیل و استعاره هایی هست که خیلی سطحی و دم دستی تو همین دنیاهای بدبینانه ای که ساخته استفاده میکنه.
    برای من بیشتر شبیه این داره میشه که بونگ جون هو یه پلاکاردی دستش گرفته و چندتا شعار ضد سرمایه داری روش نوشته و جلوی دوربینش دائما در حال حرکته البته که مشکلی با اصل موضوع ندارم و مشکلم با همین بیان دم دستی کارگردان هست چیزی که مثلا کن لوچ تو آثار خودش و به شکل دیگه بیان میکنه برای من خیلی عزیزتر هستش مثلا.
    برای من کنار اومدن و هضم نحوه رسیدن به مقصود کارگردان و اونچه که میخواد تو این فیلم بگه سخت ترین کار بود یعنی برای اینکه بخواد انتقاداتش رو بیان کنه یک مسیر سر راست و بدون راه فراری ترسیم میشه, فقرا تو ابتدای این مسیر که تهش قراره به نجات پیدا کردن از فقری که دچارش هستن ختم بشه قرار میگیرن ولی با جبر عجیبی که دنیای فیلم نشونش میده عملا مهم نیست چقد زرنگ باشن چقدر کارشون رو درست انجام بدن یا ثروتمندها چقدر کودن باشن در نهایت خانواده کیم نباید نجات پیدا کنن! اینجا ناامیدی و سیاهیِ جبر با انتقاد از سرمایه داری اشتباه گرفته میشن به نظرم, که البته در نهایت هم قربانیان خشم و عصبانیت فرودستان قصه به طرز خنده داری هم یک عده ستم دیده دیگه هستن که بدون هیچ گناهی قربانی میشن این وسط(خانواده خدمتکار اول)
    فصل پایانی فیلم هم که حکم یه تیر خلاص رو براش داره با فرار پدر به زیرزمین خونه حالا نجات اون توسط پسر به مهمترین هدفش تبدیل میشه اما چطور؟ باید برگرده سراغ درس خوندن و تو همون نقطه ای که همه ماجراها از اونجا شروع شده مشغول فکر و خیال پردازی برای به دست آوردن ثروتی بشه تا بتونه پدرش رو آزاد کنه! این یه سیکل بی سر وته از قصه نمیسازه که با کمی تعلیق و هیجان و طنازی بزک شده؟
    خلاصه که فیلم درسته بعضی لحظات سرگرم کننده کننده خوبی رو میسازه ولی لیاقت این همه نعریف و تمجید رو نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    به نظر میرسه که میزان ممیزی های اسکار و مصلحت اندیشی ها اسکار رو بدل کرده به سطح پایین ترین مراسم سینمایی موجود. مراسمی که هیچ رویکرد مشخصی نداره و هر سال بسته به سیاستها و مصلحت اندیشی ها جوایزش رو به برندگان میده
    شدیدا باهاتون موافقم البته پدیده ای مثل ترامپ به نظرم این سالها تاثیرش رو سینما خیلی گسترده تر از فقط جایزه اسکار بود و شاید بشه این رو به وضوح تو موفقیت ها و استقبالی که همین سال گذشته از فیلم هایی مثل جوکر و Knives Out و همین انگل شد که هر کدوم به زبان خاص خودشون میخواستن سرمایه داری رو چالش بکشن دید
    زندگی هیچ نمیگوید...نشانت میدهد!

13. 2 کاربر از پست مفید Cold Hand سپاس کرده اند .

Caligula آواتار ها
    وضعیت : Caligula آنلاین نیست.
    سپاس ها : 367
    سپاس شده 619 در 109 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 642 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط The.Young.Wolf نمایش پست ها
    قبلش بگم سعید جان از پادکست هات و صدات بشدت لذت میبرم به نظرم واقعا مناسب کار پادکست و رادیو این چیزاست
    ممنون سعید عزیز لطف داری فراوان. خیلی خوشحالم که لذت بردی

یعنی هرکسی که پولی بابت کاری میده یعنی داره انگلی میکنه؟
    نه کاملاً! البته این عقیده ی منه اما فکر می کنم که باید یک تعادلی وجود داشته باشه بین میزان کاری که انجام میشه و میزان درآمد یا حقوقی که داده میشه. در ابتدا، این آدم ها انگار که کار خاصی انجام نمیدن برای طبقه ی بالاتر و حقوق خوبی می گیرن. اما در نهایت می بینیم که اینها کارشون رو دارن انجام میدن و حقوق میگیرن، فقط روش به دست آوردن کار، غیرقانونی و غیر اخلاقی بوده. از طرف دیگه می بینیم که خانواده ی پارک - خانواده ی غنی تر - زحمت کمتری دارن میکشن از این خانواده و درآمد به مراتب بالاتری دارن. بنابراین میبینیم که اینجا بحث سرمایه هست. کسانی هستن که سرمایه ی بیشتری دارن و به این واسطه درآمد بیشتری دارن، حتی اگه بیشتر هم کار نکنن. نشانه های این سیستم سرمایه داری رو در جاهای مختلفی از فیلم هم می بینیم. این سیستم سرمایه داری رو در جوامع خودمون هم میبینم که شباهت هایی با کره ی جنوبی مدرن هم داره. کارگرهایی که ساعات زیادی زحمت می کشن اما حقوقشون به مراتب کمتر از صاحبان کار و کارفرماها هست. این یعنی اگرچه این طبقه ی پایین تر با چسبوندن خودش به طبقه ی بالاتر و کنار زدن هم رده های خودش به شکل غیراخلاقی، صاحب کار میشه، اما بی عدالتی و بی اخلاقی بزرگتر، داره بالاتر اتفاق می افته، جایی که طبقه ی سرمایه دار، به واسطه ی سرمایه ای که داره، مثل انگل به این آدم های فقیر تر می چسبه و نیروی کارشون رو مثل خون میمکه و ازشون استفاده می کنه.

یه نکته ی دیگه ای که میخواستم نظرتون رو بدونم راجع وقتی بود که پدر خانواده بعد از قتل به زیرزمین رفتش و اونجا پناه گرفت، میخوام بدونم نظر شما چیه؟ ایا اینکارو کرد چون تقدیر انگلیش رو قبول کرده بود که باید تا اخر عمر به اونصورت زندگی کنه؟
    یا امید داشت به آزادی؟!
    والا اونم جالبه. یه تعبیرش همین تقدیر محتوم طبقه‌ی پایین هست که در نهایت نمیتونه به طبقه‌ی بالاتر بره و اگه بخواد اینکار رو انجام بده، وضعش بدتر میشه که بهتر نمیشه. از طرف دیگه به این سوال ما پاسخ میده که چطور ممکنه یکی بخواد آگاهانه اونجور زندگی رو بپذیره (چون ممکنه برام سوال پیش بیاد که نفر اول چرا باید توی همچون وضعی زندگی کنه و شکرگذار هم باشه!). امید به آزادی در اون سکانس پایانی کاملا به یاس تبدیل میشه. یه جورایی مطمئن میشیم که هیچ رستگاری برای این خانواده وجود نداره.

در کل احساس می کنم فیلم هیچ جور راه حل و یا راه فراری رو نشون نمیده. فقط داره یک وضعیتی رو تشریح میکنه و با رفتن پدر خانواده به زیرزمین و برگشتن سایر اعضا به همون طبقه و منطقه‌ی خودشون، عملا چرخه فیلم کامل میشه.
    همه چیز چه بغرنج و پیچیده است و با این حال چه ساده و طبیعی. اگر ماه را به دست می آوردم .اگر عشق کفایت می کرد وضع عوض می شد.
    اما کجا می توانم این تشنگی را فرو بنشانم؟ کدام دلی ست، کدام خدایی ست که برای من عمق دریاچه را داشته باشد؟
    در این دنیا و آن دنیا هیچ چیز نیست که در حد من باشد... با اینهمه می دانم و تو هم می دانی:
    فقط کافی ست که نا ممکن وجود می داشت، ناممکن.

کالیگولا - آلبر کامو

15. 3 کاربر از پست مفید Caligula سپاس کرده اند .

Caligula آواتار ها
    وضعیت : Caligula آنلاین نیست.
    سپاس ها : 367
    سپاس شده 619 در 109 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 642 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Sherlockii نمایش پست ها
    اخر سر در یک جمع بندی دو دقیقه ای پسر با تلاش و کوشش خودش رو به اون نقطه میرسونه که کل پیام فیلم رو نقض کرد
    در مورد سکانس پایانی باهاتون موافق نیستم. احساس می کنم برعکس، جایی که می بینیم پسرک همچنان در زیرزمین خونه هست و همه ی اینها رو داره تصور می کنه، فک می کنم نشانه ی این باشه که عملا همه ی اینها خواب و خیالاتی خام هست و اینها نمیتونن به اون ثروت و دارایی دست پیدا کنن .
    همه چیز چه بغرنج و پیچیده است و با این حال چه ساده و طبیعی. اگر ماه را به دست می آوردم .اگر عشق کفایت می کرد وضع عوض می شد.
    اما کجا می توانم این تشنگی را فرو بنشانم؟ کدام دلی ست، کدام خدایی ست که برای من عمق دریاچه را داشته باشد؟
    در این دنیا و آن دنیا هیچ چیز نیست که در حد من باشد... با اینهمه می دانم و تو هم می دانی:
    فقط کافی ست که نا ممکن وجود می داشت، ناممکن.

کالیگولا - آلبر کامو

17. 2 کاربر از پست مفید Caligula سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

من فیلم رو دیدم ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم پادکست رو گوش کنم.
    گوشش کنم میام و نظراتم رو راجع به فیلم و پادکست میگم فقط الان این نکته ای که فرخ بهش اشاره کرد رو نتونستم ازش عبور کنم به نظر من هم باهمه اینکه فیلم قوی ای بود ولی دادن اسکار بهش برام جای تعجب زیادی داشت.

فیلمهای بسیار بسیار خوبی از سینمای غیر انگلیسی زبان همه این سالها (مخصوصا قبل 2010) داشتیم که به نظر من اگه قرار بود اسکار بهترین فیلم سال به یه غیر امریکایی برسه اونا محق تر بودند.

متاسفانه از وقتی ترامپ اومده اسکار بیش از اندازه سیاسی شده.
    این نظر من هست.
    بله متاسفانه این سیاسی کاری سبب شده که اسکار کاملا به یک مراسم غیر جدی و درجه چندمی بدل بشه.
    به نظر میرسه که مراسم اسکار مدتهاست که بنا به سیاستهای له و یا علیه سیستم سیاسی آمریکا اقدام به انتخاب برندگانش میکنه و این سبب میشه که به طور کلی ارزش این جایزه بدل به هیچ بشه و از طرفی کسانی پیدا بشن که مطابق با همین سیاستها فیلم بسازن و جایزه بگیرن و میدونیم ه این جایزه با این که کم ارزش شده اما بار تبلیغاتی زیادی برای فیلمها داره. در هر حال الان آکادمی به دنبال بین المللی کردن اسکار است و در همین مسیر اقدام به دادن چهار جایزه به انگل کرد.
    با توجه به این که فیلمهای ارزشمند در هالیوود دیگه اصلا تولید نمیشوند ناچار هستند که از سینمای بین الملل فیلم برای مراسم جذب کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Cold Hand نمایش پست ها
    شدیدا باهاتون موافقم البته پدیده ای مثل ترامپ به نظرم این سالها تاثیرش رو سینما خیلی گسترده تر از فقط جایزه اسکار بود و شاید بشه این رو به وضوح تو موفقیت ها و استقبالی که همین سال گذشته از فیلم هایی مثل جوکر و Knives Out و همین انگل شد که هر کدوم به زبان خاص خودشون میخواستن سرمایه داری رو چالش بکشن دید
    ممنون از شما، اگه دقت کنید در سالهای آخر اوباما این وضعیت کاملا مطابق سیاستهای دولت آمریکا پیش میرفت و از اونجایی که کلا رسانه و اینترتیمنت در اختیار در اختیار دمکراتها قرار داره حالا آکادمی کاملا روبروی دولت قرار گرفته. نمونه بارزش هم فیلم فروشنده اصغر فرهادی بود که در زمان ممانعت از ورود ایرانی ها به آمریکا در آغاز دوره ترامپ به راحتی از آکادمی جایزه گرفت.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

19. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)