سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی فیلم چ (اختصاصی سینماسنتر) - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12

موضوع: معرفی فیلم چ (اختصاصی سینماسنتر)

شاد بودن تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت
    lord2012 آواتار ها
    وضعیت : lord2012 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,369
    سپاس شده 2,429 در 776 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 323 تاپیک

معرفی فیلم چ (اختصاصی سینماسنتر)

فیلم چ
    ژانر : دفاع مقدس ،حماسی،تاریخی

کارگردان: ابراهیم حاتمی کیا
    تهیه کننده : مهدی کریمی، مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان
    کاری از بنیاد سینمایی فارابی

گروه بازیگری: فریبرز عرب نیا، سعید راد، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، مهدی سلطانی، اسماعیل سلطانیان، امیررضا دلاوری، خسرو شهرزاد، مژگان خالقی، پیام لاریان، رضا نوری
    خلاصه ی داستان: این فیلم دو روز و دو شب (بیست و پنجم تا بیست وهفتم مرداد ۱۳۵۸) از زندگی

شهید چمران را روایت کرده است.

حواشی : توقف فیلمبرداری به خاطر اختلاف میان ابراهیم حاتمی کیا و فریبرز عرب نیا
    حضور بردار شهید چمران در صحنه فیلمبرداری

دریافت ویژه‌نامه جشنواره سی و دوم فجر

2. 18 کاربر از پست مفید lord2012 سپاس کرده اند .

3. # ADS

serfan آواتار ها
    وضعیت : serfan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم چ (اختصاصی سینماسنتر)

نقل قول نوشته اصلی توسط Parnian نمایش پست ها
    فیلم چ، فیلمی بود بر خلاف انتظار من.
    شاید اینکه فیلم در مورد زندگی شهید چمران بود، شاید چون نام حاتمی کیا روش بود، شاید به دلیل تبلیغاتی که در موردش شده بود و خیلی شایدهای دیگه، انتظار من رو از فیلم بالا برده بود. به خصوص که چمران یکی از شخصیت های معاصر مورد علاقه من هست.

فیلمش منو راضی نکرد.
    وقتی نام فیلم چ هست، توقع داری بیشتر در مورد چمران باشه. اما این فیلم چی از چمران به بیننده میده؟
    چند تا دیالوگ از زبان یه دوست قدیمی و دشمن کنونی در مورد چمران ساکن در آمریکا، چند سکانس در مورد خانواده آمریکاییش، چند صحنه که بیشتر چمران رو یه مرد سخنگو با صدای آسمانی نشون میداد که البته اصلا هم باور پذیر نبود و دیگر هیچ...
    گذاشتن گل روی اسلحه، که شاید می خواست چمران رو مردی لطیف نشون بده، دیگه خیلی صحنه نمادین نخ نما شده ای بود.

واقعا حاتمی کیا چقدر تونست چمران رو به نسل جدید معرفی کنه؟
    فرض کنید نام فریبرز عرب نیا، چمران نبود و چیز دیگری بود. اون وقت فیلمش چه تغییری می کرد؟ هیچی!

ضمن اینکه فیلم خواسته وقایع 48 ساعت از درگیری در پاوه رو نشون بده، اما حتی در نشون دادن این مسأله هم خیلی موفق نیست.
    طولانی بودن فیلم حتی اونو خسته کننده می کنه.
    شخصیت هانا برجسته میشه تو فیلم، اما باز هم چیز خاصی از این شخصیت نمی بینیم.

به نظر من فیلمش خیلی خیلی جای کار داشت. چرا نشد، نمی دونم؟

پ.ن: حداقل دیدن این فیلم، باعث شد رضا عطاران رو ببینم. با اون کلاهش.
    با شما موافقم کاملا
    مرسی

5. # ADS

Caligula آواتار ها
    وضعیت : Caligula آنلاین نیست.
    سپاس ها : 367
    سپاس شده 619 در 109 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 642 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم چ (اختصاصی سینماسنتر)

بچه ها اصل مطلب رو خوب پرداختن، من هم با نقل قول میرم که تکراری نشه زیاد:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Parnian نمایش پست ها
    فرض کنید نام فریبرز عرب نیا، چمران نبود و چیز دیگری بود. اون وقت فیلمش چه تغییری می کرد؟ هیچی!
    حالا من می خوام بیشت جلو برم! می خوام بگم اصلا باید اسم چمران از این فیلم و از شخصیت اصلیش برداشته می شد تا درست بشه. انوقت همه ی شخصیت ها ( که واقعا شخصیت های بسیار خوبی هم توش بودن) خودشون رو بهتر نشون می دادن. با وجود شخصیتی که مریلا زارعی نقشش رو بازی کرد، آیا باید باز هم بپردازیم به اون شخصیتی که اسمش رو زورکی چمران گذاشتن. می خوام این رو بگم که این شخصیت چمران اینقد دستمالی شده بود که دیگه چمران نبود!
    نقل قول نوشته اصلی توسط autumn63 نمایش پست ها
    صحنه سقوط هلی کوپتر کامل نبود ولی با وجود همه نقص ها خیلی خوب از آب دراومده بود و حس تلخ و دردناکی رو که بازیگر سعی در القاش داشت رو میشد به خوبی حس کرد
    این هم مساله جالبیه، این صحنه در کنار باند صوتی فیلم واقعا خوب بودن. اما واقعیتش اینه که همین خوب بودن این صحنه ها بلای جون فیلم هم شد. یعنی انگار این دو سه تا صحنه که بار فنی زیادی داشتن از فیلم جدا افتادن. این رو هم باید گذاشت به حساب اینکه کم کم داره سینمای ایران اینجور چیزا رو هم یاد می گیره و اولش همیشه همینجوریه!
    اما راجع به پردازش شخصیت چمران هم فکر می کنم stonecold خیلی خوب اشاره کرده و حرفاش دقیقا توضیح می ده که چه افتضاحی توی فیلم به بار اومده. البته من توصیه می کنم فیلم رو ببینه! حیفه نظر به این خوبی با دیدن فیلم همراه نباشه!
    یه نکته ی دیگه اینکه بازی بد و زمخت و نمایشی بابک حمیدیان بود. یه فیلم واقع گرا، بعدش با یه همچین بازیِ نمایشی واقعا نوبره! در ضمن با اینکه به نظر من سعید راد یکی از نکات مثبت این فیلم بود، اما واقعیتش اینه که به هیچ وجه فیزیکش با شخصیت اصلی فرمانده ی شهیدی که داشت نقشش رو بازی می کرد همخوانی نداشت و این یه ضعفه!
    نکته ی دیگه اینکه « نمیشه حاتمی کیا از این سیاست بازی هاش بیرون بیاد برگرده به زمانِ قبل از آژانس شیشه ای؟ هر فیلمِ جدید دفاع مقدسی که میده یه قدم از واقعیت فاصله می گیره میره تو شعار و حزب و جناح و صد البته باج دادن. باعث تاسفه»
    چه یکی از بهترین فیلم های امساله، اما این مساله فقط نشون میده که فیلم های دیگه چقدر ضعیف بودن!
    همه چیز چه بغرنج و پیچیده است و با این حال چه ساده و طبیعی. اگر ماه را به دست می آوردم .اگر عشق کفایت می کرد وضع عوض می شد.
    اما کجا می توانم این تشنگی را فرو بنشانم؟ کدام دلی ست، کدام خدایی ست که برای من عمق دریاچه را داشته باشد؟
    در این دنیا و آن دنیا هیچ چیز نیست که در حد من باشد... با اینهمه می دانم و تو هم می دانی:
    فقط کافی ست که نا ممکن وجود می داشت، ناممکن.

کالیگولا - آلبر کامو

7. 4 کاربر از پست مفید Caligula سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)