نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اولین تصاویر از «۲۴ فریم» کیارستمی منتشر شد

saeid1989 آواتار ها
    وضعیت : saeid1989 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 4 در 4 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

اولین تصاویر از «۲۴ فریم» کیارستمی منتشر شد

عکس‌هایی از فیلم تجربی «۲۴ فریم» آخرین ساخته عباس کیارستمی قرار است در هفتادمین جشنواره فیلم کن رونمایی شود، منتشر شد.

ایسنا نوشت: عباس کیارستمی که تابستان سال گذشته در سن ۷۶ سالگی درگذشت، یکی از بزگ‌ترین کارگردانان ما بود که در طول دوران فعالیت هنری و سینمایی خود توانست ماهیت روح انسانی را در آثارش استخراج کند.

او که فیلم‌های ماندگاری چون خانه دوست کجاست؟، کلوزآپ، طعم گیلاس و… را به یادگار گذاشته است، در آخرین پروژه خود پیش از درگذشتش، فیلم تجربی ۲۴ فریم را ساخت که مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای با الهام از تصاویر ثابت شامل نقاشی و عکس‌های گرفته شده توسط خود کیارستمی است. کیارستمی پیش از این درباره فیلم ۲۴ فریم گفته بود:«نقاشان تنها یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند و نه هیچ چیز پیش و پس آن. در فیلم ۲۴ فریم تصمیم گرفتم از عکس‌هایی که در طول این سال‌ها گرفتم استفاده کنم و چهار ونیم دقیقه را از آنچه تصور می‌کردم پیش و پس از هر عکس رخ داده را نیز در آن قرار داده‌ام. اولین بار هنگامی که مشغول فکر درباره آثار نقاشان بزرگ پیش از اختراح سینما بودم، ایده فیلم ۲۴ فریم شکل گرفت. درباره شوق نقاشان آن دوره برای ثبت واقعیت با تمام دقت فکر کردم که در این سطح از دقت در آثار چون «شکرچیان در برف» از «پیتر بروگل» و «خوشه‌چین‌ها» اثر ژان‌فرانسوا میله مشهود است. نقاش در اینجا یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند، نه هیچ چیز پیش و نه هیچ چیز پس از آن. فیلم ۲۴ فریم با اندیشه در نقاشی‌های تاریخی و دورن‌ساز آغاز شد و عکس‌هایی که خودم در طول‌ سال‌ها گرفته بودم به تکامل رسید. هر یک از این فریم‌ها در واقع چهار دقیقه و سی ثانیه از آن چیزی است که تصور کردم پیش و پس از ثبت هر عکس روی داده است.» فیلم ۲۴ فریم قرار است به مناسبت هفتادمین دوره برگزاری جشنواره فیلم کن، به صورت ویژه در جریان این رویداد سینمایی که از چند روز دیگر در فرانسه برگزار می‌شود، رونمایی شود.

2. کاربر روبرو از پست مفید saeid1989 سپاس کرده است .

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)