سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh پادکستهای سینماسلف اپیزود یازدهم پادکست سینماسلف: فیلم بلوار مالهالند Mulholland Drive (2001)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: اپیزود یازدهم پادکست سینماسلف: فیلم بلوار مالهالند Mulholland Drive (2001)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,402
    سپاس شده 25,925 در 4,662 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

اپیزود یازدهم پادکست سینماسلف: فیلم بلوار مالهالند Mulholland Drive (2001)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  CinemaSelf.png
مشاهده: 36
حجم:  51.5 کیلو بایت
    نام: Drive-01.jpg نمایش: 32 اندازه: 69.8 کیلو بایت

اپیزود یازدهم: بلوار مالهالند Mulholland Dr. (2001)
    بلوار مالهالند؛ «غریق آرزوها، ترس ها و شکست ها»

اثر تحسین شده ی دیوید لینچ، داستانی درباره ی ترس ها، شکست ها و آرزوهای بر باد رفته، موضوع صحبت های این هفته ی پادکست سینماسلف هست
    این فیلم با بازی نائومی واتس، لورا هرینگ و جاستین ثرو حکایت زنی هست که حافظه ی خودش رو در یک حادثه ی رانندگی از دست میده و تلاش می کنه تا به وسیله ی یک بازگر تازه کار، گذشته ی خودش رو به یاد بیاره. اما مثل سایر آثار دیوید لینچ، حقیقت ماجرا به سادگی خودش رو نشون نمیده
    در این اپیزود از نشانه ها و المان هایی در فیلم صحبت کردیم که می تونن به درک داستان فیلم کمک کنن. همچنین سعی کردیم به داستان چندپاره ی فیلم انسجام بدیم و توضیح بدیم که دیوید لینچ چطور شخصیت محوری داستانش رو از طریق داستانک ها، شخصیت های جانبی، شکست های زمانی و روایی و بازی با کلیشه های ژانری و داستانی پرورش میده و به ما معرفی می کنه
    امیدواریم از این اپیزود لذت ببرین و خوشحالیم که با ما همراه هستین

به امید فعالیت هر چه بهتر

پادکست سینماسلف را میتوانید در پلاتفرم های زیر بشنوید

نام: Google.png نمایش: 33 اندازه: 8.7 کیلو بایت نام: CastBox.png نمایش: 34 اندازه: 3.3 کیلو بایت نام: Apple.png نمایش: 34 اندازه: 8.1 کیلو بایت
    نام: Namlik.png نمایش: 33 اندازه: 7.6 کیلو بایت نام: Spotify.png نمایش: 33 اندازه: 3.5 کیلو بایت نام: Anchor.png نمایش: 33 اندازه: 6.3 کیلو بایت

مستقیم بشنوید

سینماسلف را میتوانید در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید

نام: twitter.png نمایش: 33 اندازه: 2.6 کیلو بایت نام: Telegram.png نمایش: 33 اندازه: 3.1 کیلو بایت نام: Instagram.png نمایش: 33 اندازه: 10.9 کیلو بایت

ارادتمند... مدیر مسئول سینماسنتر
    ویرایش توسط FFKIA : 02-07-2020 در ساعت 18:27
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,402
    سپاس شده 25,925 در 4,662 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : اپیزود یازدهم پادکست سینماسلف: فیلم بلوار مالهالند Mulholland Drive (2001)

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    اثر تحسین شده ی دیوید لینچ، داستانی درباره ی ترس ها، شکست ها و آرزوهای بر باد رفته، موضوع صحبت های این هفته ی پادکست سینماسلف هست
    این فیلم با بازی نائومی واتس، لورا هرینگ و جاستین ثرو حکایت زنی هست که حافظه ی خودش رو در یک حادثه ی رانندگی از دست میده و تلاش می کنه تا به وسیله ی یک بازگر تازه کار، گذشته ی خودش رو به یاد بیاره. اما مثل سایر آثار دیوید لینچ، حقیقت ماجرا به سادگی خودش رو نشون نمیده
    در این اپیزود از نشانه ها و المان هایی در فیلم صحبت کردیم که می تونن به درک داستان فیلم کمک کنن. همچنین سعی کردیم به داستان چندپاره ی فیلم انسجام بدیم و توضیح بدیم که دیوید لینچ چطور شخصیت محوری داستانش رو از طریق داستانک ها، شخصیت های جانبی، شکست های زمانی و روایی و بازی با کلیشه های ژانری و داستانی پرورش میده و به ما معرفی می کنه
    امیدواریم از این اپیزود لذت ببرین و خوشحالیم که با ما همراه هستین
    یکی از فیلمهای شدیدا مورد علاقه منه، پادکست مالهالند درایو رو چندین بار گوش دادم و از این حیث فکر میکنم یکی از شنوندگان پرو و پا قرص این پادکستها و بل اخص مالهابند درایو بودم.
    پادکست مالهالند درایو برای خود منم که خیلی این فیلم رو دوست داشتم خیلی روشنگر و هدایت کننده بود، ممنونم از سعید مرادی و مصطفی تابان عزیز بابت زحمتی که بابت این اپیزود کشیدن.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

5. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Caligula آواتار ها
    وضعیت : Caligula آنلاین نیست.
    سپاس ها : 367
    سپاس شده 619 در 109 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 642 تاپیک

پاسخ : اپیزود یازدهم پادکست سینماسلف: فیلم بلوار مالهالند Mulholland Drive (2001)

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    کی از فیلمهای شدیدا مورد علاقه منه، پادکست مالهالند درایو رو چندین بار گوش دادم و از این حیث فکر میکنم یکی از شنوندگان پرو و پا قرص این پادکستها و بل اخص مالهابند درایو بودم.
    پادکست مالهالند درایو برای خود منم که خیلی این فیلم رو دوست داشتم خیلی روشنگر و هدایت کننده بود، ممنونم از سعید مرادی و مصطفی تابان عزیز بابت زحمتی که بابت این اپیزود کشیدن.
    بسیار خوشحالم که مورد توجه‌ت قرار گرفت، فرخ عزیز. این فیلم و همینطور پادکستش به همراه دیوید لینچ از محبوب ترین های من هستن و مطمئنا باز هم به سراغ این کارگردان و فیلم های اینچنینی میریم.
    همه چیز چه بغرنج و پیچیده است و با این حال چه ساده و طبیعی. اگر ماه را به دست می آوردم .اگر عشق کفایت می کرد وضع عوض می شد.
    اما کجا می توانم این تشنگی را فرو بنشانم؟ کدام دلی ست، کدام خدایی ست که برای من عمق دریاچه را داشته باشد؟
    در این دنیا و آن دنیا هیچ چیز نیست که در حد من باشد... با اینهمه می دانم و تو هم می دانی:
    فقط کافی ست که نا ممکن وجود می داشت، ناممکن.

کالیگولا - آلبر کامو

7. 3 کاربر از پست مفید Caligula سپاس کرده اند .

The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,570
    سپاس شده 2,553 در 765 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

خب من پادکست مالهالند رو یکی دو هفته پیش گوش داده بودم ولی گفتم حتما قبلش یک باره دیگه فیلم رو ببینم تا بیام نظر بدم.

وقتی وارد آرشیو فیلم هام و فیلم مالهالند شدم یه نکته جالب که فراموش کرده بودم کشف کردم که تنها فیلمی در آریشوم هستش که .... که یه فایل PDF به اسم "نقد" وجود داره، حالا عکسش هم پیوست میکنم
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Capture.PNG
مشاهده: 6
حجم:  16.3 کیلو بایت
    همین اولین بازخورد دوبارم با فیلم نشون میده مالهالند چه جایگاهی داره در دنیای سینما.

دوتا نکته به نظر خودم میرسه اینکه فیلم مالهالند به نظرم تنها فیلمی در تاریخ سینما در 4 گوشه دنیا هستش که برای پرده نقره ای ساخته نشده!!
    یعنی امکان نداره این فلیم برای یکبار دیدن باشه و امکان نداره کسی تا یکسوم پایانی فیلم بفهمه قضیه چیه و بعد اینکه میفهمه تازه یادش بیاد چه سکانس های اولیه ای رو از دست داده و ... کلا فیلم برای دیدن توی خونه هست و جلو عقب کردن!!
    و نکته دومش به دلیل نکته ی اول که کارگردان میدونه همه میان فیلم رو دوباره با دقت بیشتری نگاه میکنند اینه که باز به نظرم تنها فیلمی هستش که تک تک سکانس ها و تک تک عناصر با دقت بسیار زیادی جایگزاری شده.

اما راجع به پادکست ضمن اینکه مثل همیشه لذت بردم ولی سعید جان این پادکست شماهم مثل دیوید لینچ عمل کردید اینکه اولش ادم رو گمراه میکنه
    یعنی اوایل پادکست یه جورایی شلوغ پلوغ بود و درهم بر هم بودش اصلا نمیفهمیدمش ولی به مرور یه سروشکلی گرفت و پرده ها کنار رفت.اینو به عنوان تعریف درنظر بگیرید دیوید لینچ طور بود.

یه چیزی که دوست داشتم این نکته ای بود که گفتی کارگردان راه دیگه ای برای درست کردن این فیلم نداشت یعنی شاید عده ای بگن خب چرا اینقدر میپیچونه؟ ولی خب همچین ایده ای راه دیگه ای نداشت برای بیانش..
    یه مصاحبه از لینج همون موقع ها یادمه که میگفت یه روز بعد ازظهر نشسته بودم چایی میخوردم یهو ای ایده ای این فیلم و داستانش بطور کامل اومد توی ذهنم و روان شد توی ذهنم و یه لبخندی زدم...

راجع به موسیقی هم حق مطلب رو ادا کردید واقعا درخدمت فیلم هستش موسیقی بدون اینکه بخواد خود موسیقی رو تفکیک کنه از فیلم (گاهی موسیقی ها از خود فیلم ها بزرگتر میشند) کاملا میاد و در خدمت فیلم در تاروپود صحنه ها قرار میگیره تا حس بهتری رو به مخاطب القا کنه.

اما دوتا سوال برام بوجود اومد:
    1- به نظرم رسید اصرار عجیبی بود راجع به اینکه از کلمه ی فانتزی استفاده بشه بجای خواب و رویا ... میخوام بدونم دلیل خاصی داشت؟ چون دایان رو اول فیلم میبینیم به خواب میره و همه عناصر خوابش از اون ادمها و موقعیت هایی هستش که توی چند روزه اخیرش باهاش روبرو شده.

2-اینکه همه چیزو گفتید اون سوال اخر و مهم رو چرا نگفتید؟ من فیلم رو تازه دیشب دوباره دیدم واقعا حوصلم نمیگیره دوباره ببینمش یه راهنمایی بکنید اون شخصیت مرموز کی بود؟

در آخر هم خسته نباشید حسابی و ممنون

پینوشت بعد از تحریر: با اجازه یه پادکست درخواستی هم میدم راجع به فیلم The Fountain هم یه پادکست برید اونم از فیلمایی هستش که بار اول بیننده کامل متوجه نمیشه یه انگیزه ای بشه من هم دوباره ببینمش.
    ویرایش توسط The.Young.Wolf : 03-11-2020 در ساعت 11:14

9. کاربر روبرو از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)