مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.10- تحليل و بررسي فيلـــــــم رستگاري شائوشنگ (Shawshank Redemption) - صفحه 3

نمایش نتایج نظرسنجی: ارزیابی شما از کیفیت این تحلیل کدام گزینه است؟

رأی دهندگان
18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خـــوب

16 88.89%
  • متـــوسط

2 11.11%
  • ضعیــــف

0 0%
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 58

موضوع: Cwa.10- تحليل و بررسي فيلـــــــم رستگاري شائوشنگ (Shawshank Redemption)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Cwa.10- تحليل و بررسي فيلـــــــم رستگاري شائوشنگ (Shawshank Redemption)

نام فیلم: رستگاری از شاوشنگ Shawshank Redemption
    فایل پیوست 1239
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : کری باردن
    کارگردان : فرانک دارابونت
    نویسنده : استیون کینگ
    موزیک متن : توماس نیومن
    تدوین : ریچارد فرانسیس بروس
    ژانر: درام، رازآلود
    تاریخ نمایش: 23 September 1994 در امریکا
    بازیگران
    مورگن فریمن: رد
    تیم رابینز: اندی دوفرین
    باب گونتن : نورتون
    کلنسی برون : کاپیتان هادلی
    ویلیام سدلر: هی وود
    اطلاعات دیگر
    IMDB Rate : 9.2 از 10 از بین 531155رای .
    دربین 250 فیلم IMDB رده ی 1

افتخارات و جوایز
    نامزد اسکار در هفت بخش در سال 1995
    برنده 12 جایزه از جشنواره های مختلف
    نامزدی در 13 بخش در جشنواره های مختلف
    تحليل و بررسی از سروش

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 00:15
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : 10- تحليل و بررسي فيلـــــــم رستگاري شائوشنگ (Shawshank Redemption)

نقل قول نوشته اصلی توسط Champion نمایش پست ها
    در رابطه با اقبال فیلم تا حدود زیادی قانع شدم ولی نه کامل
    اما در رابطه با مقایسه اینجا گفتی که

ولی مایکل نقشه زندان رو کامل داشت ولی اینجا من خودمو چطور قانع کنم که اندی موقع فرار میدونست داره کجا میره؟منظورم اون تونل و فاضلاب هستش
    نظرت در مورد این حرف من چیه؟

علی جان اون بخش از اقبال فیلم رو که قانع نشدی بگو .
    ببین من گفتم که IMDB مرجع سنجش حرفه ای ها نیست.
    بنابر این مثل این میمونه که الان ما یک نظر سنجی تو سایت بذاریم و بگیم قیصر بهترین فیلم دنیاست.
    فرق IMDB اینه که بیننده زیادی داره و نزدیک 530 هزار نفر از بیننده ها به این فیلم رای دادند.
    این نتیجه یک روزه حاصل نمیشه .اما رای ها دائمی نیستند.
    به هر حال در همین رنکینگ پدرخوانده با همین مقدار Rate و البته با تعداد رای کمتر دومه.
    این نظر بینندگانیه که از همه قشری هستند.
    من رو این مسئله بحث خاصی ندارم علی جان

اما به هر حال آمار IMDB نشون میده که فرار از زندان Rate 8.8 از مجموع 72000 رای داره.
    ممکنه بینندگان این سریال حتی بیشتر از رستگاری بوده باشه, اما این فیلم یک تعداد وسیع طرفدار قسم خورده داره که میرن و تو رای گیری شرکت میکنند و همیشه این فیلم رو در صدر نگاه میدارند.

دقیقا یادمه که هم ارباب حلقه های 3 و هم دارک نایت در ماههای بعد از فروش تا صدر این لیست رفتند. اما بلافاصله طرفداران پدرخوانده و رستگاری پیداشون شد و دوباره با رای هاشون این فیلمها رو به زیر کشیدند.
    این داستان خیلی مهمه.
    این که فیلمی طرفدارانی داره که مثل طرفداران استقلال و پرسپولیس حاضر هستند از ساعت 5 صبح دم استادیم بخوابند تا مثلا بتوانند تو جایگاه اصلی جا بگیرند.
    من و شما هم ممکنه بشینیم تو خونه بازی رو ببینیم.
    این تفاوت طرفداران فرار از زندان با رستگاری و پدرخوانده است.

اما در مورد بخش دوم صحبتت.
    ببین این داستانها به هر حال از یک حس دراماتیک و کمی هم تخیل توشون استفاده شده.
    اما اصولا خیلی از اتفاقات در فیلمها ممکنه رخ بدهدن که در دنیای واقعی اماکن وقوعشون چیزی در حد صفر باشه.
    من یک فیلم دیدم که اتفاقا ماجرای واقعی هم داشت.
    داستان یک خبرنگار بود که در زمان شوروی سابق به نام جاسوس تو مسکو میگیرنش.
    این رو میبرند تو سیبیری.
    این آدم یک برنامه فرار میریزه از سیبیری تا مرز نروژ که پدر جد مایکل و اندی دوفرین و همه قهرمانان فیلمهای این شکلی هم نمیتوانند بریزند.
    مسیر پیاده از سیبیری تا مرز نروژ بالای چند هزار مایله. اون هم تو سرما . در حالی که سه نفر فرار میکنند و یکیشون قراره خوراک اون دو نفر دیگه بشه.
    داستان واقعیه اما به نظر غیر ممکن میاد. ولی اتفاق افتاده .

پس شکی نیست که خیلی چیزها ممکنه اتفاق بی افته اما درصد وقوع داره.
    به نظر من درصد وقوع اتفاقات رستگاری از فرار از رندان بیشتره.
    اما این نظر کاملا شخصیه منه.
    ممکنه درست هم نباشه.

ویرایش توسط FFKIA : 11-12-2010 در ساعت 02:13

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

4. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

5. # ADS

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

علی جان اون بخش از اقبال فیلم رو که قانع نشدی بگو
    ببین فرخ جان سروش میگه فیلمهائی مثل شاوشنک کم ساخته نشده خب چرا اونا مثل این شاوشنک موفق نبودن چی داره این فیلم که اینقدر هوادار داره؟
    استقبالش واسه چیه؟در صورتی که هم شما هم من هم خیلیهای دیگه میگیم این فیلم بهترین فیلم جهان نیست ولی سروش نظرش این نیست.
    تمام این صحبتها پیش اومد فقط برای اینکه من گفتم:
    باید بگم با توجه به تعاریفی که سروش از این فیلم داشت انتظار فیلمی زیباتر از اینرو داشتم
    شاید بخاطر اینه که من فرار از زندان رو دیدم و توقعم بالا رفته
    اما نظرم اینه که شاوشنک فیلمی معمولی بود و استقبال عمومیش هم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که دلیلی بر برتر بودن فیلم نداره
    مثل اخراجیها که این همه استقبال ازش شد اما در 10 فیلم برتر دهه 80 اثری ازش نبود
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

این دقیقا یک چیز سلیقه ایه ...
    منتها الان اون آدمهایی که سلیقشون با این فیلم جور تره در اکثریت قرار دارند. به نظر من دلیل دیگه ای نداره.
    البته من هم این فیلم رو خیلی دوست دارم . اما شاید نشینم ده بار ببنمش. اما در مورد فبلمهایی مثل پدر خوانده و یا روزی روزگاری در آمریکا ممکنه من بشینم 100 بار هم ببینم و بازم چیزهای جدیدی رو از توش دوست داشته باشم که دوباره برام جذاب باشه.
    این مسئله به جذابیتهای اولیه فیلم مربوطه و در مرحله دوم به هماهنگی اون با سلیقه عمومی مردم.

این بحثی بود که من در انتهای لاست هم داشتم و به کسانی که میگفتند لاست بد تموم شد میگفتم که این پایان با این که خیلی مذهبی بود و ممکنه به نظر طرفداران علم خوب نبوده باشه اما برای 70 درصد مردم که عموما به پایان اعتقادی داستان علاقمند بوند عالی بوده.
    در حال حاضر هم همینه...
    طرفداران در حال حاضر این فیلم رو دوست دارند و تعدادشون هم کم نیست.
    حالا ممکنه همین بینندگان براشون فرار بزرگ استیو مک کوئین جذابیت نداشته باشه.
    یا فیلمهای دیگه این سبکی.

درباره نظر سروش هم باز سروش در غالب همون طرفداران فیلم قرار میگیره والبته همیشه دوست داریم که چیزی که مورد علاقه ما هست مورد علاقه همه باشه.
    الان هم سروش با 530 هزار نفر دیگه ای که تو IMDB به این فیلم رای دادند تو یک جبهه است و الان اینها زورشون زیاده

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

8. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

1CHAMPION آواتار ها
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

ولی ما هم نظر خودمونو داریم و میگیم همچین جالب نبود فیلمش حالا سروش و اون 530 هزار نفر دیگه برا خودشون بگن شاوشنک خوبه
    من که اگه بگن از 10 بهش نمره بده 5 هم زورکی میدم اما باز هم پدر خوانده یه چیزی میشه 8 یا 9 بهش داد
    ببین گفتی پرسپولیس - استقلال بالاخره اونا یه سابقه ای بازیکنان خوبی دارن که اینهمه طرفدار دارن
    اما هوادارای این فیلم چی توی شاوشنک دیدن که اینقدر تعصب دارن؟ الله و اعلم
    در ضمن به نظر من لاست خیلی خوب تموم شد اما میتونست بهتر هم تموم بشه حالا نمیدونم چجوری
    پ.ن ممنون فرخ جان بحث خوبی بود فکر کنم آخر نتیجه اخلاقی بحث این بود که سلیقه ها متفاوته دیگه
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 11-12-2010 در ساعت 03:02

10. کاربر روبرو از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده است .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

به به میبینم که بحث داغی در نبود ما اتفاق افتاده و علی جان هنوز قانع نشدنکه این فیلم اصلا شباهتی به فرار از زندان نداره
    شاوشنگ از روی یک کتاب اثر استیون کینگ نوشته شده به نام رستگاری از شاوشنگ و ریتا هورث
    خوب مسلما کارگردان این فیلم هم ازروی اون کتاب فیلمش رو ساخته که همون امید هستش نه فرار از زندان
    علی جان نمیدونم این دوتا فیلم یا کتاب هاش رو خوندی یا نه ؟ یکی فیلم یا کتاب پاپیلون (پاپیون) و دیگری فیلم یا کتاب کنت مونت کریستو
    که در فیلم اول (پاپیون) فیلم در مورد عشق به زندگی و خواست ازادی بود و خودش رو برای این خواستش داشت میکشت تا حتما از ثانیه ای که وارد زندان شد فرار از زندان بود و به ازادی و زندگی بیرون از زندان خودش بپردازه
    دومی کنت مونت کریستو شخصیته معروفی هست : که بی گناه حتی بیگناه تر از اندی دوفرین به زندان افتاد و همیشه خود رو برای انتقام اماده میکرد و امید داشت که روزی از زندان دربیاد و انتقامش رو از کسانی که اون رو به زندان انداخته اند بگیرد.اینم درون مایه هاش انتقام و بار دیگرامید بود
    اما فیلم شاوشنگ امید روبیشتر معنی کرد . فردی درون گرا بدون هیچ سوعه سابقه ای بدون دلیل محکمی به عنوان قتل همسرش که انجام نداده افتاده زندان
    میخواد تو زندان روزگاری برای خودش بسازه که بتونه راحت باشه
    اندی چکش رو گرفت اما نه بدلیل فرار از زندان : رد یکجایی از فیلم گفت با این چکش 400 سال طول میکشه که دیواری کند و از زندان فرار کرد
    نمیدونم دیدی یا نه وقتی اندی روی دیوار داشت اسم خودش رو مینوشت متوجه این موضوع شد که دیوارها پوسیده هستند که در اخر فیلم نمایش داده شد
    از اول فیلم شاوشنگ تا لحظه ی فرار اندی از زندان اصلا فیلم به سوی فرار از زندان کشیده نشد و حتی من فکر میکردم که اندی خود را خواهد کشت !!!!!
    در مورد رستگاری در کتاب است و .... باید بگم خوب مسلما رستگاری در کتاب مقدس هستش نه چیزه دیگه ای
    ----------------
    در مورد سلیقه ای بودن هم باید بگم قبول دارم . من زیادی رواین فیلم تعصب دارم نمیدونمم چرا شاید باور نکنین 3 تا ازش دی وی دی دارم یکیش رو گذاشتم کنار دست نمیزنم یکیش رو هرکی خواست بهش میدم و یکی هم همین طوری بید اون یکی نبود از این استفاده میکنم
    من فیلم های زیادی رو هم چون شاوشنگ 10 بار شایدم بیشتر دیدم چون خودتون میدونین که خیلی علاقه مند به فیلم و سریال هستم
    صحبت لاست هم اومد وسط : این طوری شاید بشه گفت خودتون میدونین که من مثل شماها اون طور باید و شاید دیگه به لاست علاقه ندارم بیام بگم لاست رو با دکستر مقایسه کنیم یه چیزه غیر ممکن هستش که اصلا ربطی به هم ندارند .
    ما زورمون زیاد بید رفتیم صدر imdb حرفی بود در خدمت بیدیم من و 530 هزار نفر بعدی
    ویرایش توسط ScarFace : 11-12-2010 در ساعت 10:52

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

12. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

1CHAMPION آواتار ها
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

باید بگم خوب مسلما رستگاری در کتاب مقدس هستش نه چیزه دیگه ای
    اما منظور اندی اون چکش بود که تونست باهاش فرار کنه نه کلمات داخل کتاب
    قبول دارم که پیام فیلم امیده و از این منظر ربطی به فرار از زندان نداره
    ولی ببین در مورد شباهتها من الان هم به پرنیان گفتم هنوز نظرم اینه که شاوشنک و فرار از زندان شباهتهائی حداقل از نظر ساخت رو داره و میگم فرار از زندان الگو برداری بوده از فیلمهائی مانند شاوشنک ولی تو میگی اصلا شباهتی وجود نداره که در صفحه قبل به مواردی اشاره کردم و تعصبی هم روش ندارم(آره جون خودت)
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 11-12-2010 در ساعت 11:04

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان

بحث جالبیه که همیشه ادامه خواهد داشت نه در مورد این دو فیلم بلکه قبلاً هم از این بحثها در مورد مقایسه فیلمها زیاد داشتیم. اگریادتون باشه مدتی هم تو سایت تی وی شو در مورد فرار از زندان و لاست مقایسه شد و کار بسیار بالا گرفت ولی نهایتاً نتیجه ای نداشت میدونید چرا؟؟ چون اصلاً مقایسه اشتباهه.

اصولا از لحاظ فیلمنامه نویسی وقتی یک فیلم قرار هست نوشته بشه مضمونی برای فیلم درنظر گرفته میشه که بستگی داره منظور اون فیلمنامه نویس چی باشه ؟ میخواد چه حرف و پیامی رو به مخاطب منتقل کنه.

ممکنه هدفش دادن امید - انگیزه و اعتقاد به مردمی باشه که در عصر ما در افسردگی بسر میبرند و نومیدانه به زندگی ادامه میدن و اون نویسنده میاد فیلمنامه رستگاری در شائوشنگ رو مینوسه و حتی در بعد وسیع تر بنظر من بخشی از فیلمنامه لاست.

ولی اگر هدف نویسنده فقط ایجاد هیجان و کشش در فیلم باشه و مضمون فقط یک بعدی باشه و در قدم بعدی نوعی بازی سیاسی و جنائی خلق بشه میاد داستان فرار از زندان رو می نویسه.

خب بنظر شما اینها با هم قابل مقایسه هستند. در فیلم اول به بخش وسیعی از مردم پیامی داده میشه که هم این نسل و هم نسل های بعدی ازش درس میگیرن و در زندگیشون از اون بعنوان الگو استفاده می کنند.

اما در داستان دوم فقط بیننده به اوج میره و در پایان چیزی که باقی میمونه فقط یک خاطره هست از اون لحظاتی که سرگرم شد مثل خیلی از فیلمهای سرگرم کننده دیگه.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو به شما منتقل کرده باشم.

فرخ جان اون فیلمی که گفتی منم خیلی وقت پیش دیدم اسمش کولاک هست. فیلم بسیار جالبی هست در زمینه فرار از زندان.

ولی به نظر من اصلا مقایسه نکنید درست نیست.

15. 4 کاربر از پست مفید SHAHIN سپاس کرده اند .

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

خب چون این بحث زمانی اتفاق افتاده که من نبودم حالا دو کلام هم از مادر عروس بشنوید
    میدونید کجای این فیلم خاص بود؟ میدونید چی این فیلم انسان رو تکون میداد؟ اونجا که در اوج ناامیدی ما، وقتی که قلبمون داشت میومد تو دهنمون که اندی خودشو کشته دیدیم فرار کرده. نکته مهمش امید در نهایت ناامیدی بود. این بود پیام اصلی فیلم. اندی وقتی از انفرادی اومد بیرون داغون بود. روحش خورد شده بود و به نظر راهی جز مرگ نداشت اما با فرارش نشون داد که میشه در نهایت استیصال امیدوار بود و آینده روشنی داشت. این فیلم خیلی پیام داشت. به همه و برای همیشه پیام داشت و من به شخصه از پیامش خیلی لذت بردم. یجورایی حس زیبای امید در ناامیدی مطلق که این روزها همه به نوعی باهاش درگیر هستیم رو بهم داد و برام خیلی جالب بود. قانون جذب در این فیلم به معنای واقعی کلمه تصویر شده بود. اندی با رویا پردازی در مورد اینده و جزیره ای که در مکزیک وجود داشت اینقدر به این موضوع فکر کرد و براش نقشه کشید تا موفق شد.

دوباره خواهيم روييد...

17. 3 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

تصور كنيد شخص بيگناهي كه شايد بهترين يا لااقل مفيد ترين سال هاي زندگي خويش رو بايد بي گناه و به جرمي كه هرگز مرتكب نشده ، با تصميم دادگاه ، در جايي سپري كنه كه بدترين جاي دنياست ....
    حبس و تنهايي هاش و سختي و تلخيش يه طرف ، بايد غم كشته شدن عشقت رو هم همراهشون كني
    ورود به زندان و برخورد زندانبان ها و تحقير و ..... اذيت و آزار زندانيان شرور .... غم !
    شايد بايد گريه شب اول اون مرد مي شد چاشني زندگي جديد دوفرين ... اما اينجاست كه بايد روي متفاوت سكه رو درك كرد . اينجاست كه بايد روزهاي ذلت بار و تلخ زندان رو طور ديگه رقم زد
    اميد و اميد و اميد . پشتكار و اراده . صرف فعل خواستن ، توانستن است
    اينجاست كه بايد پاهات رو روي سرپرست زندان دراز كني و موسيقي رو همراه با لبخندي زيبا در فضا منتشر كني . اينجاست كه مي توني روحيه بدي ، اميد بدي به ديگران !
    ميله هاي زندان كه سرماشون هم بروكس رو سر نكرد و چه زيبا دنياي بيرون رو تاب نياورد .
    دوفرين نا اميدي رو پشت ميله هاي سلولش دفن كرد و در پس ميله ها ، زندگي متفاوتي رو شروع كرد
    و در انتها هم انتقام تلخي از سرپرست زندان به ظاهر و در واقع از تمام كساني كه باعث شدند سرنوشت اين طور براش رقم بخوره گرفت ....

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

امروز این فیلم رو دیدم ، متوجه شدم که من رستگاری در شائوشنگ رو خیلی وقت پیش دیدم ..
    یعنی واقعا خیلی وقت پیش هاااا
    فکر کنم حداقل 8-9 سال پیش بود ..
    گفتنی های فیلم زیاد هست ولی فقط این رو بگم که
    واقعا حق این رو نداره که در فهرست imdb بالاتر از شاهکار پدرخوانده قرار بگیره ..

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)