مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.01- تحلیل و بررسی فيلـــــــم پدرخوانده 1 (GODFATHER Part1) بخش اول - صفحه 5

نمایش نتایج نظرسنجی: ارزیابی شما از کیفیت این تحلیل کدام گزینه است ؟

رأی دهندگان
55. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خـــــوب

50 90.91%
  • متـــوسط

4 7.27%
  • ضعـــیــف

1 1.82%
صفحه 5 از 11 نخستنخست ... 34567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 103

موضوع: Cwa.01- تحلیل و بررسی فيلـــــــم پدرخوانده 1 (GODFATHER Part1) بخش اول

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Cwa.01- تحلیل و بررسی فيلـــــــم پدرخوانده 1 (GODFATHER Part1) بخش اول

نام فيلم : پــــــدر خوانـــــــــــــــــده (GODFATHER)
    اطلاعات فیلم
    تهيه كننده : آلبرت . اس . رودي و گري فردريكسون
    كارگردان : فرانسيس فــورد كاپـــــــولا
    نويسنده متن اصلي : ماريو پوزو
    نويسنده فيلم نامه : ماريو پوزو و فرانسيس فورد كاپولا
    موزيك متن : نينو روتـــــــــــــا
    فيلم بردار : گوردون ويليــس
    تدوين : ويليام رينولدز، پيتر زينــر
    ژانـــــر : جنائي، عشقي، هيجان انگيز
    تاريخ نمايش : 24 مارس 1972 آمريكــــا
    بازیگران
    مارلون براندو (دون ويتو كورلئونه)
    آل پاچينو (مايكل كورلئونه)
    جيمز كان (سنتينو كورلئونه)
    ريچارد . اس . كاستلانو (پيتر كلمنزا)
    رابرت دووال (تام هيگن)
    استرلينگ هايدن (كاپيتان مك گلاسكي)
    جان مارلي (جك ولتز)
    تاليا شاير (كنستزيا كورلئونه)
    ريچارد كنت (دون اميليو بارزيني)
    آل له تيري (ويرجيل سولاتزو)
    دايان كيتون (كي آدامز)
    آبه ويگودا (سالواتوره تسيو)
    جياني روسو (كارلو ريتزي)
    جان كازاله (فردريكو كورلئونه)
    اطلاعات دیگر
    ژانر: درام، جنائی
    درجه نمایش: R
    توزیع شده توسط کمپانی: پارامونت پیکچرز، آلفران پروداکشن
    اکران: 24 مارچ 1972 در آمریکا
    مدت زمان: 147 دقیقه
    ساخته شده توسط: ایالات متحده
    زبان: انگلیسی، ایتالیائی، لاتین
    بودجه: 6 میلیون دلار
    فروش کل فیلم: 245 میلیون دلار
    IMDB Rate 9.2 از 395 هزار راي
    رتبه : دوم با ريت ثابت اما تعداد راي بيشتر نسبت به رستگاري در شاوشنگ
    افتخارات و جوایز
    برنده اسكار بهترين فيلم، بهترين فيلمنامه، بهترين بازيگر نقش اول مرد مارلون براندو 1972
    نامزد اسكار در رشته هاي بهترين بازيگر نقش دوم مرد (آل پاچينو، رابرت دووال، جيمز كان)
    بهترين كارگردان، بهترين طراحي لباس، بهترين تدوين، بهترين موزيك متن فيلم، بهترين صدا و موسيقي
    برنده بهترين موزيك متن از بافتا
    برنده بهترين فيلم و بهترين بازيگر (آل پاچينو) از فستيوال ديويد دي دوناتللو
    برنده جايزه هاي بهترين فيلم، بهترين كارگردان، بهترين بازيگر نقش اول مرد، بهترين موزيك متن، بهترين فيلم نامه از گلدن كلاب
    و ............
    درباره داستان : با پايان جنگ جهاني دوم، خانواده مافيايي كورلئونه در ميان دو راهي وارد شدن و يا نشدن به دنياي جديدي تبهكاران قرار دارد، دنيايي كه در آن مواد مخدر حرف اول را ميزند. پدر خوانده (دون ويتو كورلئونه) با اين تجارت جديد موافق نيست. اما شرايط تغيير ميكند....
    نقد و بررسي از : فرخ فرمان

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 00:20
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

بعضی وقت ها باید یه کار نابخشودنی توی زندگی بکنی فقط واسه اینکه بتونی زندگی رو ادامه بدی
    Milad Sasha آواتار ها
    وضعیت : Milad Sasha آنلاین نیست.
    سپاس ها : 33
    سپاس شده 142 در 49 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 62 تاپیک

پاسخ : 1- تحلیل و بررسی فيلـــــــم پدرخوانده 1 (GODFATHER Part1) بخش اول

واقعا نمی دونم چی باید بگم بابت این تحلیلی که دست کم خوندنش و درکش چندین ساعت زمان می بره دیگه چه برسه به شخصی که زحمت نگارش این تحلیل کامل را داشته ( فرخ عزیز ) واقعا وقتی این تحلیل را پس از حدود 2 ساعت تمام کردم ,دیدگاه من نسبت به مافیا واضح تر و تغییر کرد..واقعا باید بگم خسته نباشی فرخ جان عزیز .و این شعار و تعریف نیست ,چرا که امروزه کمتر کسی پیدا میشه تو دنیای امروزی چنین تحلیل هایی ارائه بده که هزینه کردن زمان زیاد حرف اول رو می زنه و کسی تو این دوران حاضر نمیشه به این صورت زمان خودش رو هزینه دیگران کنه ( چه برسه تو دنیای مجازی و نت ) .باز هم ممنون

زنده و سربلند باشی

4. کاربر روبرو از پست مفید Milad Sasha سپاس کرده است .

5. # ADS

AZIMOTH آواتار ها
    وضعیت : AZIMOTH آنلاین نیست.
    سپاس ها : 194
    سپاس شده 186 در 49 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 81 تاپیک

کلیه صفات نسبی هستند و مقایسه ای، مثلآ وقتی میگیم عالی بود یعنی به نسبت مشابه آن خیلی برتر بود ...اما این نگارش واقعآ عالی بود بدون مشابهت سازی با نمونه دیگه. فرخ جان بعد از مدتها امروز وقت کردم این تحلیل رو کامل بخونم وخوبه بدونی اول ازش پرینت گرفتم تا نگاه به مونیتور خسته ام نکنه(پیر شدیم دیگه) . بخش تاریخی اون خیلی خوب جمع آوری شده بود و اگرچه مربوط به وقایع خشونت آفرین در جامعه آمریکا بود ولی خیلی دلچسب بود و دوست دارم بدونم از چه مراجعی برای تدوینش استفاده کرده بودی.
    اما بخش دوم(تحلیل خود فیلم) که ردپای تیزبینیت در اون دیده میشه خیلی قشنگ و پخته بود و کلآ از روش تحلیلت خوشم اومد. یه بار دیگه فضای فیلم برام زنده شد. سعی میکنم در اسرع وقت بخش دوم رو هم بخونم.
    اینم بگم که من همیشه و از روی عادت وقتی یه تحلیلی رو میخونم حتمآ نظر خودمم رو (از حیث تحلیل) بیان می کنم ولی خوب تو بردی! چیزجدیدی برا گفتن ندارم.

7. 6 کاربر از پست مفید AZIMOTH سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط AZIMOTH نمایش پست ها
    کلیه صفات نسبی هستند و مقایسه ای، مثلآ وقتی میگیم عالی بود یعنی به نسبت مشابه آن خیلی برتر بود ...اما این نگارش واقعآ عالی بود بدون مشابهت سازی با نمونه دیگه. فرخ جان بعد از مدتها امروز وقت کردم این تحلیل رو کامل بخونم وخوبه بدونی اول ازش پرینت گرفتم تا نگاه به مونیتور خسته ام نکنه(پیر شدیم دیگه) . بخش تاریخی اون خیلی خوب جمع آوری شده بود و اگرچه مربوط به وقایع خشونت آفرین در جامعه آمریکا بود ولی خیلی دلچسب بود و دوست دارم بدونم از چه مراجعی برای تدوینش استفاده کرده بودی.
    اما بخش دوم(تحلیل خود فیلم) که ردپای تیزبینیت در اون دیده میشه خیلی قشنگ و پخته بود و کلآ از روش تحلیلت خوشم اومد. یه بار دیگه فضای فیلم برام زنده شد. سعی میکنم در اسرع وقت بخش دوم رو هم بخونم.
    اینم بگم که من همیشه و از روی عادت وقتی یه تحلیلی رو میخونم حتمآ نظر خودمم رو (از حیث تحلیل) بیان می کنم ولی خوب تو بردی! چیزجدیدی برا گفتن ندارم.
    سلام آقا رضا
    ممنون از لطف خیلی خیلی زیادتون بنده و این تحلیل .
    واقعا حس خیلی خوبی از نوشته شما پیدا کردم. و البته ترغیب شدم به ادامه این تحلیل که هنوز بخش سوم آن مانده است.

حقیقتش داستان پدرخوانده برای من از دوران در حدود 12-13 سالگی شروع شد. اما در دوره سربازی شکل و ماهیتی جدید پیدا کرد.
    من در زمان سربازی بود که کتاب پدرخوانده را مطالعه کردم و اونقدر تحت تاثیرش قرار گرفتم که بلافاصله بعد از پایان خدمت شروع به تحقیق درباره مافیا کردم . البته در اون زمان اینترنت نبود و منابع هم در حد روزنامه ها و کتابها بود.
    بعد از خواندن چندین و چند باره کتاب به چند مرجع دیگه دست پیدا کردم.

منابع طبع شده در این باره خیلی محدود بود. اما در همون زمان کتابهای بعدی ماریو پوزو هم مانند آخرین دن چاپ شده بود.
    چند کتاب هم در مورد مافیای ایتالیا پیدا کردم و دیدن سری فیلمهای فرانچسکو رزی هم در این بین خیلی خوب بود.
    این تحقیق و تفحص ها نزدیک دو سال طول کشید و در نهایت بعد از دو سال من اونقدر درباره مافیا اطلاعات داشتم که تصمیم به نگارش یک کتاب جدید گرفتم.
    کتابی درباره مافیای سیسیلی . نه آمریکائی .

قسمتهائی از این کتاب در سایت به صورت پاورقی منتشر شد و بعدش به توصیه دوستان مابقی اون رو ارائه ندادم.
    این کتاب در پنج جلد برنامه ریزی شده بود که 3 جلدش رو نوشتم و بقیه ماجرا مونده .
    در این زمان منابع اینترنتی هم به کمک من اومدند و اطلاعات مفید تر و بعضا مستند تری هم به دستم رسید.

نگارش کتاب و تحقیقات من درباره مافیا بخش بزرگی از زندگی من بعد در حول سالهای 1376 تا 1381 شد. تمام اینها باعث شد که اطلاعات مرتب و منظمی از اون دوران پیدا کنم. کتاب پدرخوانده هم اطلاعات خوبی در این باره داره اما کامل نیست و در حدی که برای توضیح کتاب لازمه کمک میکنه.

در پایان باید بگم که تحلیل پدرخوانده یک از سه قسمت تشکیل میشه که بخش اول رو مطالعه کردید و بخش دوم هم این تاپیک ارائه شده
    http://forum.cinemacenter.ir/thread3735.html و بخش سوم اون هم با تشویق شما به زودی به نگارش در میاد

بازم ممنون

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

9. 7 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

AZIMOTH آواتار ها
    وضعیت : AZIMOTH آنلاین نیست.
    سپاس ها : 194
    سپاس شده 186 در 49 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 81 تاپیک

حالا میفهمم چرا انقدر به دلم نشست!
    نوشته ای که از دل برآمده و لاجرم بر دل هم مینشینه.
    بدور از تعریف تعارفی میگم فرخ جان و حالا میبینم که حسم بهم دروغ نگفته ومشخص بود که زحمت زیادی برای این تحلیل کشیده بودی .
    همگان باید بدونند نظر دادن و بازگو کردن مطلبی که آدم باهاش زندگی میکنه اگرچه درلحظه ارائه راحت به نظر میاد اما بخاطر وسواس درونی اتفاقآ خیلی سخته و مطمئنم بارها تحلیلتو بازنگری کردی (مثل شاگرد درس خونی که اگرچه در طول سال درس رو خوب خونده وامتحان پس دادن براش راحت بنظر میاد اما موقع امتحان بارها به جوابهای نوشته شده اش با وسواس نگاه میکنه تا حتی یک در میلیون اشتباهی رخ نداده باشه) جالب اینکه برخلاف بقیه که شاید فکر کنن جمع آوری بخش مستند و تاریخی این مطلب خیلی سخته و نظر دادن درباره فیلم راحت ولی به دلایلی که گفتم فکر کنم برای شما ارائه تحلیل فیلم به مراتب سخت تر بوده به خاطر همون وسواس!
    به هر حال تحلیلت بهم حس داد و لذت بردم و امیدوارم اگرچه کار پرزحمتیه اما قطع نشه وادامه بدی

11. 2 کاربر از پست مفید AZIMOTH سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط AZIMOTH نمایش پست ها
    حالا میفهمم چرا انقدر به دلم نشست!
    نوشته ای که از دل برآمده و لاجرم بر دل هم مینشینه.
    بدور از تعریف تعارفی میگم فرخ جان و حالا میبینم که حسم بهم دروغ نگفته ومشخص بود که زحمت زیادی برای این تحلیل کشیده بودی .
    همگان باید بدونند نظر دادن و بازگو کردن مطلبی که آدم باهاش زندگی میکنه اگرچه درلحظه ارائه راحت به نظر میاد اما بخاطر وسواس درونی اتفاقآ خیلی سخته و مطمئنم بارها تحلیلتو بازنگری کردی (مثل شاگرد درس خونی که اگرچه در طول سال درس رو خوب خونده وامتحان پس دادن براش راحت بنظر میاد اما موقع امتحان بارها به جوابهای نوشته شده اش با وسواس نگاه میکنه تا حتی یک در میلیون اشتباهی رخ نداده باشه) جالب اینکه برخلاف بقیه که شاید فکر کنن جمع آوری بخش مستند و تاریخی این مطلب خیلی سخته و نظر دادن درباره فیلم راحت ولی به دلایلی که گفتم فکر کنم برای شما ارائه تحلیل فیلم به مراتب سخت تر بوده به خاطر همون وسواس!
    به هر حال تحلیلت بهم حس داد و لذت بردم و امیدوارم اگرچه کار پرزحمتیه اما قطع نشه وادامه بدی
    ممنون آقا رضا
    همون طور که فرمودید تحلیل داستان کار سخت تری بود. به این دلیل که افتتاحیه تاریخی تحلیل مسائلیه که کاملا در ذهن من هست و مدتهاست که اونها ملکه ذهنم شده و حتی برای ارائه تاریخها و نوشتن اون افتتاحیه لازم نبود تحقیق مجددی بکنم.

اما داستان پدرخوانده برای همه یک جور افسانه است. به نظر میرسه که این ماجرا در خیلی دور از دسترس اتفاق افتاده و نباید زیاد به چگونگی اون فکر کرد. اما از دید من تحلیل داستان پدرخوانده با شناخت از فضایی که ماجرا در اون اتفاق می افته مفهوم داره.
    در این مسیر مطمئنا کتاب هم کمک میکنه. چون فیلم به تنهائی برتابنده همه اتفاقات نیست. قدر مسلم تحلیل فیلم با مطالعه کتاب، دیدن چند باره فیلم، تحقیق درباره اصل داستان و شناخت فضای سیاسی و اجتماعی آن زمان میسر میشه.

پدرخوانده بیان کننده نزدیک به 40 سال از تاریخ مافیل در ایالات متحده است و فکر میکنم که کمتر داستانی تا این حد قوی تونسته باشه این تاریخ رو به خوبی نشون بده .
    من این داستان رو خیلی دوست دارم و البته چیزهای زیادی هم از اون یاد گرفتم.

ممنون

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : Cwa.01- تحلیل و بررسی فيلـــــــم پدرخوانده 1 (GODFATHER Part1) بخش اول

الان داشتم یکی از کانال های :دی رو میدیدم داشت در مورد رابرت دنیرو حرف میزد
    رابرت دنیرو برای بازی در قسمت اول پدرخوانده نیز نامزد بازیگری بود اما فرصت بهش داده نشده بود!
    در کنار این موضوع بازیگر نام اشنای سینمای اکشن سیلوستر استالونه از کاپولا و دست اندرکاران این فیلم درخواست کرده بود که خودش در فیلم بازی کند و بر این خواسته خودش مسر بوده است که با مخالفت های کاپولا و .... روبه رو میشه و برا اینکه استالونه بتونه خودش رو تو این فیلم یک طوری جا بده از انها درخواست کرده که اگر نمیزارن در فیلم بازی کنه حداقل او را به عنوان یک کسی که صحنه رو برا اونا جارو کنه قرار بدهند این پدرخوانده هم برا خودش جالب بوده ها عجب

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

14. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

سلام ..
    فرخ جان تو که ریشه مافیا رو از 65 سال پیش تحلیل کردی
    به نظرت مافیا امروز در امریکا یا ایتالیا چگونه است ؟

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    سلام ..
    فرخ جان تو که ریشه مافیا رو از 65 سال پیش تحلیل کردی
    به نظرت مافیا امروز در امریکا یا ایتالیا چگونه است ؟
    سلام سهیل جان

وضعیت مافیا در حال حاضر دیگه هیچ شباهتی به دهه 70 - 80 و 90 نداره .
    در آمریکا کلا بیش از 90 درصد سران قدیمی در زندان هستند و رهبران جدید این خانواده ها برای همه ناشناخته هستند.
    مافیا کلا از دورانی که به راحتی از چنگ قانون میگریخت عبور کرده و سیستمهای جدید کنترل و رهگیری و نظارت و شنود کاری کرده که عملا خیلی چیزها به سرعت برای پلیس و عموم فاش میشه.
    از خانواده های اصلی نیویورک تنها سه خانواده به طور مشخص وجود دارند و دو خانواده از سال 2009 - 2003 دیگر موجودیت ندارند.
    اما کارشناسان بر این باورند که ماهیت خانواده های دیگر نیز تغییر کرده و بدل به کارتلهای جهانی و بنیادهای مالی و موسسات بزرگ تجاری در آمده است.

سه خانواده ای که هنوز فعال هستند و قدرتمند، عبارتند از گامبینو، بونانو و جنووزه، که این خاندانها بیش از 20 ساله که دیگه اشخاصی به نام گامبینو، بونانو و جنووزه توشون وجون نداره اما خانواده ها به نام اونها مشهوره .

بنا به اطلاعاتی که وجود داره خانواده لوکه زه عملا از سال 2003 دیگه وجود خارجی ندارند.
    خانواده کلومبو که توسط جو پروفاچی در سال 1928 راه اندازی شده بود همچنان در نیویورک فعال است. اما در شرایط ضعیفی قرار دارد و از سال 2009 از شرایط رهبری آن خبر زیادی در دست نیست.
    آخرین رهبر این خانواده آلفونسو پریسکو بوده است که در سال 1996 این سمت را بدست آورده است.

اما خانواده هایی که از سه خانواده دیگر فاصله گرفته اند و شرایط متفاوتی دارند سه خانواده بونانو و جنووزه و گامبینو هستند.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  2003977552.jpg
مشاهده: 667
حجم:  18.4 کیلو بایت

خانواده قدرتمند بونانو که تحت رهبری سالواتوره وینسنت بونانو، مشهور به بیل، پسر ارشد جوزف بونانو بود که مدتها از زندان این خاندان را رهبری میکرد و در سال 2008 درگذشت.
    از اون پس شرایط این خاندان از خانواده به یک بنیاد عظیم مالی بدل شد.

این خانواده که از سال 1920 فعال شده بود به رهبری جوزف بونانو تا سال 1979 فعال بود و بعد از آن "بیل" رهبری آن را بر عهده گرفت و جوزف به سیسیل رفت.
    سریال مشهور پدرخوانده کوچک بر گرفته از خاطرات جوزف بونانو کتاب"مرد شرافتمند" است.
    خانواده بونانو بنا به گفته پلیس در حدود 150 عضو داشته، اما کارشناسان امور مافیا این رقم را بیش از 1200 نفر تا 2000 نفر میدانند.
    ماجرای مشهور جوزف پیستونه مشهور به دانی براسکو درباره خانواده بونانو رخ داده است.

دارائی های خانواده بونانو توسط کارشناسان در زمان مرگ سالواتور بیش از 10 میلیارد دلار برآورد میشد که هیچ سندی در این رابطه وجود ندارد.

رهبر خاندان بونانو در آخرین انخابات داخل خانواده وینسنت آسارو بوده است.

نام:  70898091660612306.jpg
مشاهده: 489
حجم:  11.0 کیلو بایت

ولی بنا به گزارشهای غیر رسمی در حال حاضر وینسنت باسچیانو رهبری این خانواده را بر عهده دارد.

نام:  alg_vinny_gorgeous.jpg
مشاهده: 492
حجم:  27.4 کیلو بایت

خانواده دیگر بسیار قدرتمند در ایالات متحده خانواده جنووس یا جنووزه است.

نام:  474px-Vito_Genovese_NYWTS.jpg
مشاهده: 2680
حجم:  42.1 کیلو بایت

رهبر این خانواده "ویتو جووزه" دون ویتو، (یکی از متحدین قسم خورده لاکی لوچیانو تا سال 1969) بوده است و در همان سال درگذشته است.

رهبران دیگر این خانواده را از سطح خانواده های معمولی جدا کردند و اطلاعات این طور نشان میدهد که خانواده جنووزه از سال 2005 دیگر غیر قابل نفوذ شده و اطلاعاتی از آن به بیرون درز نکرده. از رهبران این خاندان کسی زندانی نیست.

نام:  danielleophoto.jpg
مشاهده: 543
حجم:  19.9 کیلو بایت

رهبر حال حاضر این خانواده دانیل لئو مشهور به لئون است. که تا سال 2013 رهبر خاندان جنووزه خواهند ماند. (در سال 2013 انتخاب مجدد رئیس خواهدبود)
    از وی به عنوان قدرتمند ترین رهبر مافیای حال حاضر ایالات متحده نام برده میشود که دسترسی های سیاسی و اجتماعی زیادی دارد.

مشاور اعظم "کانسیلیاری" این خانواده دومینیک کایریلو یکی از با تجربه ترین افراد حال حاضر مافیاست که مدتی را در زندان گذرانیده بود. اما به دلیل این که امر هیچ جنایتی نبوده آزاد گردید.

نام:  domcirilloapril05.jpg
مشاهده: 616
حجم:  24.3 کیلو بایت

خانواده دیگر، خاندان مشهور گامبینو است که توسط دون کارلو گامبینو در سال 1910 فعال شده است.

نام:  Domenico Cefalu.jpg
مشاهده: 544
حجم:  30.6 کیلو بایت

این خانواده که چندین جنگ و جدال بزرگ را به خود دیده است بعد از مرگ کارلو گامبینو در سال 1976 روسای مختلفی داشته است.
    در حال حاضر دومینیکو کافالو رهبر این خاندان است. که در سال 1947 در سیسیل به دنیا آمده و هم اکنون یکی از رهبران جوان مافیا محسوب میشود.

خاندان گامبینو همچنان محله های قدیمی خود را در بروکلین و برانکس در اختیار دارد. اما نام این خاندان بیشتر به صورت سمبلیک در این محله ها وجود دارد و در واقع رهبران خیابانی این خانواده مانند قدیم فعالیت نمیکنند و جوانهای جویای نام جای آنها را گرفته اند.

این بود وضعیت حال حاضر مافیای آمریکا که دیگر محدود به آمریکا نمانده و در سرتاسر جهان گسترده است. مافیای آمریکا کم کم از چهره خلافکارانه خود فاصله گرفته و این امور را به دسته جان خیابانی کوچکتر خود واگذار کرده. اما در سطح کلان در خرید و فروش اسلحه، نفت و تا حدی هم مواد مخدر فعالیت دارد.
    هم اکنون هم به طور پنهان بیشتر کازینوهای لاس وگاس، آتلانتیک سیتی، هاوائی و باهاما متعلق به این خانواده ها و البته رهبران یهودی مافیای آمریکا هستند.

انشالله مافیای سیسیلی رو هم در پست دیگه ای توضیح میدم سهیل جان.
    ویرایش توسط FFKIA : 08-20-2011 در ساعت 22:58

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

17. 10 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Ashkan7000 آواتار ها
    وضعیت : Ashkan7000 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 9
    سپاس شده 41 در 19 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

حرف زدن از فیلم پدرخوانده یکجورایی کار سختیه.کلام در مقام توصیف این اثر بزرگ و شاهکار بی مانند واقعا ناتوان و قاصره.تک تک نماها و دیالوگهای این فیلم تبدیل به سمبلهای سینمای هالیوود شده اند.بدون یک ذره تردید و شک پدرخوانده با فاصله زیادی از فیلمهایی نظیر همشهری کین بهترین فیلم تاریخ سینماست.
    مارلون براندو هم در نقش ویتو کورلئونه به حدی نقش خود را خوب ایفا کرد که هنوز بعد از این همه سال اگه کسی بخواد دشمنشو بترسونه با ان چشمان گرد شده و صدای خشدار ویتو کورلئونه و با تکانهای متعدد انگشت اشاره سعی میکنه تاثیرگذار به نظر برسه.
    موسیقی این شاهکار بزرگ هم بی شک بهترین موسیقی متن تاریخ سینما است.نینو ریتا(اهنگ ساز این فیلم)که تا به حال موسیقی متن 150 فیلم را با دقت و دلسوزی فراوان ساخته اکنون صد ساله شده اما یاد و خاطره موسیقی گوش نواز و جادویی اش هیچ وقت از اذهان مردم پاک نمیشه.
    به جرات میتونم بگم هرکس پدرخوانده رو ندیده نیمه عمرش بر فناست.

19. کاربر روبرو از پست مفید Ashkan7000 سپاس کرده است .

HUNTER آواتار ها
    وضعیت : HUNTER آنلاین نیست.
    سپاس ها : 54
    سپاس شده 58 در 15 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 2 تاپیک

عالی بود از کاگردانی از نویسندگی و از بازیگری همچی درست بود من خشم امد....
    و حالا هم چندید بار دیدم
    از چندین فیلم های مورده علاقم رتبه 1 کسب کرد هر 3تاش
    و بازیشو 4بار بازی کردمo:-)
    و ممنون از شما که این تاپیکو زدین مر30[-o

صفحه 5 از 11 نخستنخست ... 34567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)