مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جشنواره فیلم فجـــــر (گزارشهای روزانه خبری از خبرنگاران سینماسنتر) - صفحه 3

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: جشنواره فیلم فجـــــر (گزارشهای روزانه خبری از خبرنگاران سینماسنتر)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جشنواره فیلم فجـــــر (گزارشهای روزانه خبری از خبرنگاران سینماسنتر)

با سلام خدمت همه کاربران عزیز سایت.

همان طور که میدانید امروز نمایشهای اختصاصی جشنواره فجر رسما شروع شد و تیم خبری سینماسنتر هم برای پوشش هر چه بهتر به این جشنواره یک تیم خبری 3 نفره را به این جشنواره فرستاده است که از این پس هر شب چند گزارش ویژه از فیلمهای به نمایش درآمده و همچنین حواشی جشنواره خدمت دوستان ارائه خواهند داد.

اما نمایشهای ویژه امروز

مسابقه سینمای ایران

امروز از بخش مسابقه سینمای ایران که حساس ترین بخش جشنواره است این فیلمها به نمایش درآمد.

سینما استقلال

1- آینه های روبرو به کارگردانی نگار آذربایجانی
    2- باد و مه به کارگردانی محمد علی طالبی

سینمای اریکه ایرانیان

1- آقا یوسف به کارگردانی علی رفیعی
    2- سعادت آباد به کارگردانی مازیار میری

سینما بهاران

1- ورود آقایان ممنوع به کارگردانی رامبد جوان
    2- سیزده 59 به کارگردانی سامان سالور

سینما بهمن 1

سینما بهمن 2

1- سیزده 59 به کارگردانی سامان سالور
    2- ورود آقایان ممنوع به کارگردانی رامبد جوان

سینما پردیس تماشا

سینما آزادی (سالن اصلی)

سینما شهر قصه

سینما راگا

1- مرگ کسب و کار من است به کارگردانی امیر ثقفی
    2- برف روی شیروانی داغ به کارگردانی محمد هادی کریمی

سینما پردیس ملت یک

1- جعبه سیاه (خاجر از مسابقه) به کارگردانی محمد رضا اسلاملو
    2- خانه امن است به کارگردانی ناصر رفائی

سینما پردیس ملت دو

1- باد و مه به کارگردانی محمد علی طالبی
    2- خانه امن است به کارگردانی ناصر رفائی

سینما جوان یک

سینما پردیس زندگی دو

1- سعادت آباد به کارگردانی مازیار میری
    2- آقا یوسف به کارگردانی علی رفیعی

سینما شکوفه

سینما فرهنگ یک

سینما فلسطین یک

1- مرگ کسب و کار من است به کارگردانی امیر ثقفی
    2- برف روی شیروانی داغ به کارگردانی محمد هادی کریمی

سینما ماندانا

موزه سینما 2

1- سعادت آباد به کارگردانی مازیار میری
    2- آقا یوسف به کارگردانی علی رفیعی

به این ترتیب امروز 8 فیلم از مسابقه سینمای ایران به نمایش درآمد

3- سعادت آباد به کارگردانی مازیار میری
    4- آقا یوسف به کارگردانی علی رفیعی
    5- مرگ کسب و کار من است به کارگردانی امیر ثقفی
    6- برف روی شیروانی داغ به کارگردانی محمد هادی کریمی
    7- سیزده 59 به کارگردانی سامان سالور
    8- ورود آقایان ممنوع به کارگردانی رامبد جوان

گزارش ویژه از فیلمهای سیزده 59 و ورود آقایان ممنوع امشب توسط آقای مدیری ارائه خواهد شد.

منتظر اخبار بعدی باشید.
    ویرایش توسط FFKIA : 02-06-2011 در ساعت 00:44 دلیل: غلط املائی
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 15 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : جشنواره فیلم فجـــــر (گزارشهای روزانه خبری از خبرنگاران سینماسنتر)

با سلام مجدد خدمت کاربران گرامی سینماسنتر و علاقمندان به جشنواره فیلم فجر

امروز مردم در سینما آزادی در گرماگرم مبارزه برای بدست آوردن بلیط جدائی نادر از سیمین بودند که من دوباره برای دیدن فیلمی از سینمای بین الملل میرفتم.
    از خوش اقبالی من بود که فیلم آینه های روبروی نگار آذربایجانی در این بخش هم شرکت داشت و توانستم به دیدن این فیلم متفاوت بنشینم.

اما امروز دی بخش مسابقه سینمای بین الملل که اتفاقا امروز برنده های آن نیز مشخص خواهدن شد شاهد چند فیلم بودیم.

سینما شهرقصه

فیلم آینه های روبرو به کارگردانی نگار آذربایجانی محصول ایران

سینما شهر هنر

فیلم خیابان آربور به کارگردانی کلیو بارنارد محصول انگلستان

سینما پردیس زندگی 5

فیلم نشان افتخار به کارگردانی کالین پیتر نترز محصول رومانی

موزه سینمای 2

فیلم سیاهان به کارگردانی گوران دویچ و زونیمیر جوریچ محصول کرواسی

سینما فرهنگ 2

فیلم شمشیرهای خونی به کارگردانی لی جون - ایک محصول کره جنوبی (خارج از مسابقه)

به این ترتیب دو فیلم جدید دیگر در بخش جام جهان نما به نمایش درآمد.
    1- خیابان آربور به کارگردانی کلیو بارنارد محصول انگلستان
    2- شمشیرهای خونی به کارگردانی لی جون - ایک محصول کره جنوبی (خارج از مسابقه)

اما امروز در بخش مسابقه فیلمهای اول نیز چند فیلم دیگر به نمایش درآمد...

سینما شهر فرنگ

1- بالابان به کارگردانی سید رضا صافی
    2- مهتاب روی سکو به کارگردانی فیما امامی

سینما شهر هفتم

1- اینجا تاریک نیست به کارگردانی محمد رضا خاکی
    2- سفر سرخ به کارگردانی حمید فرخ نژاد

سینما پردیس ملت 1

1- روشن, خاموش, روشن به کارگردانی حمید رضا چارکچیان
    2- افسانه گل نور به کارگردانی علی نوری اسکوئی, مهدی خروشی

سینما پردیس زندگی 1

1- مرگ سپید به کارگردانی مرتضی آتش زم زم
    2- سایه وحشت به کارگردانی عماد اسدی

سینما فرهنگ 1

1- مرگ سپید به کارگردانی مرتضی آتش زم زم
    2- صدای پای من به کارگردانی مهرداد خوشبخت

موزه سینمای 1

1- چیزهائی هست که نمیدانی به کارگردانی فردین صاحب الزمانی
    2- افسانه گل نور به کارگردانی علی نوری اسکوئی, مهدی خروشی

بخش مسابقه فیلمهای اول امروز در حالی به کار خود پایان داد که شاهد نمایش دو فیلم جدید دیگر بودیم.

1- افسانه گل نور به کارگردانی علی نوری اسکوئی, مهدی خروشی
    2- سایه وحشت به کارگردانی عماد اسدی

با گزارش ویژه آینه های روبرو در ادامه در خدمت شما خواهیم بود.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

5. 6 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

6. # ADS

Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,829
    سپاس شده 1,528 در 607 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

سینما آزادی-سالن شهر قصه
    بخش مسابقه ی سینمای ایران 1
    ساعت 15:30
    کارگردان:نگار آذربایجانی
    بازیگران:شایسته ایرانی.غزل شاکری.همایون ارشادی.نیما شاهرخ شاهی.مریم بوبانی.سارا بهرامی.صابر ابر.رابعه اسکویی.هنگامه قاضیانی

داستان:آدینه(شایسته ایرانی)و رعنا(غزل شاکری)از دو طبقه ی مختلف اجتماع هستند که هر یک مشکلاتی مربوط به خود دارد,یکی می خواهد تغییر جنسیت بدهد و به همین خاطر می خواهد از دست پدرش(همایون ارشادی) فرار کند و دیگری مجبور است کار کند تا بدهی های شوهرش(صابر ابر)را تسویه کند تا شوهرش از زندان بیرون بیاید.این دو در یک اتفاق با هم برخورد می کنند و هم مسیر می شوند و این آشنایی روی زندگی هر دوی آنها تاثیر می گذارد.
    دو بازیگر این فیلم هر دو بازیگران شناخته شده ولی گزیده کار هستند,غزل شاکری همان بازیگر خردسالیست که نقش گلنار را بازی می کرد و شایسته سالاری نیز همان دختر جسوریست که در فیلم آفساید جعفر پناهی می خواست به زور وارد استادیوم شود.
    فیلم نگار آذربایجانی موضوع جدیدی دارد ولی بعضی از صحنه های فیلم کش دار و خسته کننده است که حتی با موسیقی خوب فردین خلعتبری هم پر نمی شود ولی در کل فیلم قابل قبولی از یک کارگردان فیلم اولیست.

این گزارش تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد
    ویرایش توسط Amélie : 02-10-2011 در ساعت 03:30

8. 5 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

با سلام خدمت همه کاربران گرامی سینماسنتر
    بابت دیر شدن این گزارش از همه پوزش میطلبم.

بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر (بخش مسابقه سینمای بین الملل "جام جهان نما")
    سینما شهر قصه
    ساعت 19.30
    نام فیلم: آینه های روبرو
    کارگردان : نگار آذربایجانی
    مشخصات عوامل اصلی فیلم در پست شماره 17 آمده است.

سایر عوامل : سایر عوامل: طراح چهره‌پردازي: ايمان اميدواري، طراحي صحنه و لباس: غزل شاكري، تهيه کننده اجرايي : فاطمه ابوالقاسمي برنامه‌ريز و دستيار اول کارگردان : سحر مصيبي، منشي صحنه: آذر تجلي، مدير تداركات: كاظم نامني، عكس: رامتين فيروزيان، ماني لطفي زاده ، پشت صحنه: اطلس منصوري ،تدوين :سپيده عبدالوهاب و نگار آذربايجاني. با مشارکت مؤسسه ناجی هنر

امروز در بخش مسابقه سینمای بین الملل فرصتی دست داد تا به دیدن فیلم آینه های روبرو به کارگردانی خانم نگار آذربایجانی بنشینم. البته آقای مدیری درباره این فیلم گزارش دادند, اما حس کردم که همیشه دو گزارش بهتر از یک گزارش است و فیلم خانم آذربایجانی واقعا ارزشهای زیادی برای صحبت کردن داشت.
    یکی از خاصیتهای جشنواره امسال برای من این است که با دید دیگری به دیدن فیلمها مینشینم و شاید با عمق بیشتری.

با این که به نظر میرسید که یک سوژه تکرار دستمایه ساخت فیلم آینه های روبرو بوده است, اما خیلی سریع اتفاقات فیلم در مسیری کاملا متفاوت افتاد, مسیری که شاید در سینمای ایران یا به آن پرداخته نشده و یا کمتر پرداخته شده است. موضوع دگر جنس باوری مسئله ای است که یکی از خط قرمزهای فیلم سازان بوده است, اما خانم آذربایجانی و طائر پور توانسته اند از دل این ماجرا جوابهای منطقی و باور پذیری را استخراج کنند که شاید برای تمام کسانی که به چشم یک تابو به این موضوع مینگریستند, باور جدیدی پدید آورد.
    رعنا زنیست که که همسرش صادق به خاطر بدهکاری به زندان افتاده و رعنا سعی میکند که با کارهای شرافتمندانه و مختلف این بدهی او را فراهم کند. در این مسیر مسافرکشی با ماشین همسرش یکی از کارهای روزانه اوست. در سوی دیگر داستان آدینه دختریست که در هیئتی مردانه تلاش دارد که از ازدواج اجباری ای که توسط پدرش تدارک دیده میشود بگریزد.
    در ابتدا به نظر میرسد که آدینه دختر سرکشی است که در حال در آوردن اداهای پسرانه است. اما زمانی که آدینه به عنوان مسافر و رعنا به عنوان مسافر کش با هم در جاده ای در بیرون شهر برخورد میکنند, زوایای دیگری از این رفتارهای آدینه روشن میشود.

آدینه دختریست با گرایشهای جنسی پسرانه و همان طور که آقای مدیری هم گفتند دچار مشکلی به نام "transsexualism" و این مشکلیست که دلیل اصلی فرار او از ازدواج اجباری است و نه سرکشی است.
    وقتی که به علت مشکل آدینه پی میبریم تازه زمانی است که بیننده بابت افکار قبلی خودش احساس تاسف میکند. در اینجاست که میشود فهمید, تمام رفتارهای آدینه نه نمایشی هستند و نه او آدم سرکشی است. اقدامی که پدر آدینه در حال انجام است, همان طور که رعنا در پایان به عماد میگوید مانند آن است که مردی بخواهد با مرد دیگری ازدواج کند و به خوبی میدانیم که این کار یک عمل غیر طبیعی است. اما آدینه به دنبال منطقی ترین راه ممکن است. این که هر چه سریعتر به همان جلدی برود که باید از ابتدا در آن میبوده ..
    آینه های روبرو با فیلم برداری های زیبای آقای تورج منصوری توانسته از لحاظ تکنیکی به شرایط خوبی دست پیدا کند و همچنین فیلم نامه یکدست و پایان بندی تاثیر گذار آن از دیگر عواملی هستند که در موفقیت این فیلم تاثیر به سزائی داشته اند. اما قدر مسلم دلیل موفقیت اصلی آن سوژه ایست که تا کنون بدین شکل به آن پرداخته نشده بود و مهمترین دلیل متفاوت بودن آن هم همین سوژه بکر و خاصش است.
    پایان فیلم پس از مدتی همزیستی رعنا و آدینه اتفاق می افتد و درست در زمانی که آدینه با ترفندهای مختلف به دست پدرش گرفتار میشود. به نظر من از آنجا که اکثر فیلمهای ایرانی به مشکل پایان دچار هستند, آینه های روبرو به خوبی توانست ضمن ایجاد داستانی پر کشش, به پایانی با معنی و منظم برسد.
    در کل فیلم شاهد سه صحنه ضعیف بودیم. یکی صحنه صحبت کردن رعنا با مدار شوهرش, یکی صحنه مسافر کشی در شب رعنا و دیگری صحنه گفتگوی پایانی عماد با پدرش ...
    به غیر از این سه صحنه, بیشتر صحنه ها قوی بود و بدون ایراد.

در اینجا باید از بازی فوق العاده خانم شایسته ایرانی و همچنین نیما شاهرخ شاهی اشاره کرد و همچنین به بازی خیلی عالی خانم شاکری بخصوص در صحنه پایانی دربرابر پدر آدینه (همایون ارشادی).
    همچنین باید اشاره کنم به نقش آفرینی کوتاه اما زیبای خانم هنگامه قاضیانی که بی شک یکی از بازیگران با استعداد حال حاضر سینمای ایران هستند و حضورشان رنگ بهتری به فیلم داد.

در پایان به عنوان یک فیلمساز اول باید به خانم آذربایجانی تبریک بگویم و حضور ایشان را در جمع کارگردانان سینمای ایران به فال نیک بگیریم. فکر میکنم که فیلم آینه های روبرو در میان فیلمهای مسابقه سینمای بین الملل کار سختی برای گرفتن جایزه نداشته باشد. البته با تقدیر از فیلم نشان افتخار و همچنین داستان بی بی نور...

با احترام ...فرخ

این گزارش تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد

در ادامه بخشی از صحبتهای جلسه نقد و بررسی فیلم آینه های روبرو را برای آشنائی هر چه بیشتر شما عزیزان با فیلم در ادامه همین گزارش قرار میدهم.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست رسانه ای فیلم سینمایی"آینه های روبرو" عصر امروز 16 بهمن با حضور نگار آذربایجانی کارگردان فیلم، شایسته ایرانی و غزل شاکری بازیگران ، فردین خلعتبری آهنگساز و دکتر خطیبی مشاور فیلم برگزار شد.

در ابتدای این نشست آذربایجانی درباره علت حضور پیدا نکردن فرشته طائر پور گفت: امروز روز تولد خانم طائرپور است و ایشان دلایل نیامدنشان در این جلسه را در نامه ای عنوان کرده اند.

طائرپور در این نامه دلیل غیبتش را به خاطر حمایت از شورای عالی تهیه کنندگان دانست و ابراز تاسف کرد که آنها امسال به دلیل بعضی مسائل نتوانستند در جشنواره حضور یابند.

آذربایجانی در ادامه در پاسخ به سوال رامتین شهبازی که اداره جلسه را بر عهده داشت درباره چگونگی انتخاب ایده فیلم گفت: در زمان نوجوانی من، پسری در همسایگی ما زندگی می کرد که در بیست و چندسالگی تغییر جنسیت داد و به دختر تبدیل شد. چیزی که برای من متاثر کننده و کنجکاوی برانگیز بود تلاشی بود که این فرد برای پذیرفته شدن در جامعه انجام می داد.

وی ادامه داد: اولین جرقه نوشتن فیلمنامه این زمان در ذهن من شکل گرفت. با این دیدگاه پیش خانم طائرپور رفتم و این طرح را مطرح کردم. ایشان هم طرحی در ذهن داشت و قرار شد که هر دو باهم نویسنده فیلمنامه باشیم. البته ترجیح دادیم به خاطر موقعیت دو شخصیت فیلم اجازه دهیم ابتدا قصه این دو آدم در ذهن ما ته نشین شود و سپس سرنوشت آنها را روی کاغذ بیاوریم.

غزل شاکری بازیگر نقش رعنا در این فیلم درباره نقش خود گفت: من ابتدا با شخصیت آدینه آشنا شدم چون قرار نبود در فیلم بازی کنم. اما به عنوان طراح صحنه و لباس دغدغه پیدا کردن آدینه مورد نظر و نوع طراحی لباس های او را داشتم. من با شناخت آدینه و با قیاس قرار دادن شخصیت آدینه و رعنا توانستم رعنا را بیشتر بشناسم.

در ادامه شایسته ایرانی بازیگر نقش آدینه گفت: من دورا دور شخصیتهای دو جنسی را می شناختم و شناحت جزئی از آنها داشتم. نقش آدینه بسیار برایم جذاب و هیجان انگیز بود. انسانیت آدینه ویژگی بارز شخصیت اوست. او شخصیتی است که به دلیل آشنا نبودن مردم با شخصیت اومورد قضاوت قرار می گیرد. برای بازی در این نقش با افرادی که تغییر جنسیت می دهند صحبت کردم تا با شخصیت آدینه بیشتر آشنا شوم.

آذربایجانی درباره فعالیتهایش گفت: بعد از بازی در فیلم سینمایی "نسل سوخته" به آمریکا مهاجرت کردم و فرصت خوبی یافتم که در رشته سینما تا مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل دهم. در این مدت فیلم های کوتاه بسیاری ساختم و از فضای سینما دور نبودم.

در ادامه شهبازی از دکتر خطیبی مشاور فیلم درباره چگونگی مشاوره دادن به کارگردان گفت: این فیلم علاوه بر تبادلات یک شخص بازی از یک لایه عمیق نیز برخوردار است. این فیلم دو ساحت فردی و روانشناسی دارد و نوع برخوردی که جامعه ما با هرگونه تغییر دارد مورد توجه فیلم بود.

فردین خلعتبری در ابتدای صحبتهایش بعد از گله از حضور نامناسب دوربین تصویربرداری و جاگیری نادرست گفت: من نمی‌دانم تغییر جنسیت در موسیقی چیست . در صورتی که موسیقی ما همیشه در حال تغییر جنسیت است. این فیلم دو نفر را به صورتهای مختلف به نمایش می گذارد. به صورت عمومی تر رعنا و به صورت اختصاصی تر آدینه را به نمایش می گذارد. در این فیلم از موزیک مینی مالیستی تر استفاده شده و با ساز سنتی سه تار تلفیق شده است.

آذربایجانی در ادامه خاطر نشان کرد: طراحی این فیلم چه بخشهای مربوط به ایران و خارج از کشور در جهت این مسئله است که چیزی مانع مخاطب در ارتباط برقرار کردن با این شخصیت ها نشود. قرار نبود این فیلم مستند باشد اما همه تلاش گروه بر این بود که از زوائد تکنیکی صرف نظر شود.

وی در ادامه عنوان کرد: سکانس های مربوط به آلمان نیز با همین دیدگاه فیلمبرداری شد. علاقمند بودم که پایان قصه این دو نفر بیشتر مستند باشد. قصه آینه های روبرو از دید من به تنهایی قصه آدینه است . بلکه روایت زندگی دو آدم در کنار یکدیگر است. رعنا در کنار آدینه در فیلم می تواند نماینده بسیاری از مردم جامعه باشد. رعنا افرادی را به نمایش می گذارد که مسئله تغییر جنسیت برایشان گنگ است. اگر احتیاطی در فیلمنامه دیده می شود، به دلیل این است که احساس کردیم مخاطب به آن نیازمند است.

منبع گزارش جلسه نقد و بررسی, خبرگزاری مهر
    ویرایش توسط MiSS SAYTA : 02-10-2011 در ساعت 15:10

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

10. 7 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر (بخش مسابقه سینمای بین الملل)
    سینما بهمن
    ساعت 19.30
    نام فیلم : خیابان آربور
    نام کشور/ سال تولید: انگلیس/ 2010
    کارگردان: کلیو بارنارد
    تهیه کننده: تریسی اریوردن
    فیلمنامه نویس: ک. بارنارد (براساس نمایشنامه آندریا دنبار)
    فیلمبردار: اله برات برکلاند
    تدوینگران: نیک فنتون،دنیل گودارد
    موسیقی: هری اسکات، مولی نیمان
    بازیگران: مانجیندر ویرک، کریستین باتملی، مونیکا ولان، نیل داجن
    مدت: 90 دقیقه

فیلم خیابان آربور داستان زندگی نمایش نویسی به نام آندریا دانبار است. کلیت ماجرا بر اساس یک ماجرای واقعی شکل گرفته است و دانبار در سال 1990 بر اثر خونریزی مغزی در گذشته است.
    فیلم تقریبا به صورت مستند ساخته شده است و بر همین اساس بازی ها به شکلی مستند وار تنظیم شده اند.

درگیری های آندریا با دخترش لورین که فرزند ارشد او از سه فرزندش است خط اصلی داستان را تشکیل میدهد. فرزندان دیگر آندریا هر کدام از یک پدر هستند و این آندریا است که آنها را بزرگ میکند و فشارهای مختلفی را در این میان تحمل میکند. اما دلیل اصلی مرگ وی را نوشیدن زیاد الکل در تنهایی تشخیص دادند.
    با این که تلاش زیادی شده تا فیلم چیزی مابین سینما و مستند باشد, اما برداشت من این بود که فیلم کاملا مستند است. بازی ها به همین دلیل تعریفی نیستند و به خاطر همین مستند گونه بودن تصنعی به نظر میرسند و این تصور پیش می آید که بازیگران نیر در این میان سردر گم بوده اند.

تنها نکته ای که در کلیت فیلم جالب به نظر میرسد نوع تمرکز آندریا بر روی کاری است که انجام میدهد. (نمایش نامه) او با همه دردسرهایش به خوبی قادر به پدید آوردن آثار نمایشی خوب است. کاری که ممکن است از عهده خیلی افراد برنیاید و در حالت گرفتاری های روحی نتوانند اثری هنری خلق کنند.
    در کل این فیلم به جذابیت فوق العاده ای نداشت. فکر میکنم که همچنان بهترین فیلم خارجی فیلم نشان افتخار بود.

با احترام ...فرخ

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

12. 8 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,829
    سپاس شده 1,528 در 607 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

سینما آزادی-سالن شهر قصه
    بخش مسابقه ی سینمای ایران
    فیلم:یه حبه قند
    ساعت:15:30
    کارگردان:رضا میر کریمی
    بازیگران:رضا کیانیان.پریوش نظریه.نگار جواهریان.اصغر همت.هدایت هاشمی.شمسی فضل الهی.ریما رامین فر.پونه عبدالکریم زاده.امیر حسین آرمان.سعید پور صمیمی

داستان فیلم درباره ی خانواده ای سنتی در یزد است که می خواهند خواهر کوچکترشان(نگار جواهریان)را عروس کنند و به همین بهانه دور هم جمع می شوند.همه چیز با شادی پیش می رود تا اینکه این شیرینی را تلخ می کند...
    فیلم با فضایی شاد و آمدن تک تک افراد و دور هم جمع شدنشان و خنده های سرخوشانه شان شروع می شود و این فضا با موسیقی متن زیبای فیلم همراه می شود ولی این شادی های زیاد باعث دلهره می شود و بیننده منتظر وقوع اتفاق بدیست و این اتفاق بد همان طور که از اسم فیلم پیداست و در جای جای فیلم به آن تاکید می شود با یک حبه قند رخ می دهد!
    فیلم بسیار زیبا و تاثیر گذاریست و تا مدتی ذهن را مشغول نگه می دارد.

14. 8 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

با سلام خدمت همه کاربران گرامی

همان طور که قبلا خدمت شما عزش شد, امروز برای دیدن و شرکت در جلسه نقد و بررسی فیلم ارتباط خانوادگی به کارگردانی آقای نادر مقدس به سال همایشهای برج میلاد دعوت شدیم.
    این جلسه اسباب این شد تا بتوانیم با جمع کثیری از هنرمندان و دست اندرکاران فیلم و سینمای ایران ملاقات کنیم و عکس و خبر از وضعیت امروز سالن همایشهای بین المللی برج میلاد خدمت دوستان ارائه دهیم.

برنامه امروز نمایشهای سالن همایشها به شرح زیر بود.

ساعت 14.10 فیلم ارتباط خانوادگی به کارگردانی آقای نادر مقدس
    ساعت 16.10 فیلم گزارش یک جشن به کارگردانی آقای ابراهیم حاتمی کیا
    ساعت 18.10 فیلم کوچه ملی به کارگردانی مهرشاد کارخوانی
    ساعت 20.10 فیلم جدائی نادر از سیمسن به کارگردانی اصغر فرهادی
    ساعت 22.10 فیلم پرتغال خونی به کارگردانی سیروس الوند

از جمع این فیلمها بنده موفق شدم دو فیلم ارتباط خانوادگی و گزارش یک جشن را ببینم که گزارش آن ارائه خواهد گردید.
    بخش اول عکسهای حضور در سالن همایشها در ادامه خدمتتان ارائه میگردد.

ورودی سالن همایشهای برج میلاد

بهروز بقائی در حاشیه ارتباط خانوادگی

مریلا زارعی در حاشیه "گزارش یک جشن"

رضا کیانیان در حاشیه "گزارش یک جشن"

بهاره رهنما و مریلا زارعی

رضا عطاران

لادن مستوفی

جهانگیر کوثری

فرزاد حسنی و حبیب رضائی و ...

تهیه عکس : فرخ

به زودی با ادامه گزارش فیلمها در خدمت شما خواهیم بود.
    با توجه به تعدد موضوعات و گزارشها به ترتیب در گزارش بعدی جلسه نقد و بررسی فیلم ارتباط خانوادگی ارائه میگردد.

با احترام ...فرخ
    ویرایش توسط FFKIA : 02-11-2011 در ساعت 21:55

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

16. 11 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

با سلام مجدد ....

هفتمین روز جشنواره فجر در حالی برگذار شد که سرانجام فیلم آسمان محبوب به جشنواره رسید.
    هر چند که در نمایشهای ویژه فیلم دیده شده بود و حتی جایزه بهترین فیلم بین الملل را هم گرفت اما در سینماهای جشنواره تازه دیرزو نمایش آغاز شد.
    از طرفی با پایان یافتم جام جهان نما باید بدون دلیل خاصی به دیدن فیلمهای آن بخش میرفتم که تصمیم گرفتم که امروز را به جای حضور در بخش جام جهان نما به سراغ نمایشهای ویژه سالن همایشهای برج میلاد بروم.

اولین فیلم امروز فیلم ارتباط خانوادگی بود به کارگردانی نادر مقدس و نویسندگی خانم افسانه منادی (همسر آقای مقدس)

مشخصات فیلم
    كارگردان: نادر مقدس
    تدوين: نادر مقدس و محمدرضا خندان
    صداگذاري: محمدرضا خندان و حسين نقوي
    موسيقي: بابك ربوخه
    تهيه‌كننده: نادر مقدس
    نويسنده و مجري طرح: افسانه منادي
    مدير فيلمبرداري: فريدون شيردل
    صدابردار: حسين نقدي
    مديرتوليد: ناصر مقدس

بازيگران: علي نصيريان، كتايون اميرابراهيمي، بهروز بقايي، شيرين بينا، آزاده شمس، افشين سنگ‌چاپ، آزيتا تركاشوند، طوفان مهرداديان، ژوبين مقدس

ارتباط خانوادگی داستان از هم گسستگی زندگی افرادیست که در تهران زندگی میکنند. داستان زندگی هائی که روز به روز از هم دور تر و دور تر میشود.

کمالی با بازیگری علی نصیریان به همراه همسرش طلعت با بازیگری کتایون امیر ابراهیمی برای دیدن 4 فرزند خود به تهران آمده اند.
    اما هر کدام از این فرزندان در گوشه گرفتار زندگی های تلخ یا شیرین خود هستند. یکی درد نان دارد و یکی درد محبت, یکی با زندگی میجنگد و دیگری با فرزندش ...
    روزگار ناخوش این فرزندان در طی چهار روز اسباب از تشویش ذهن این پیرمرد و پیرزن میشود.

ارتباط خانوادگی سعی دارد تا این نوع زندگی را به چالش بکشد و بیننده را به این باور برساند که زندگی کردن به دلیل کسب درآمد اشتباه است و میبایست درآمد برای بهتر زندگی کردن به کار برود. چیزی که این روزها دیگر در زندگی ها دیده نمیشود, محبت است و توجه به شرکای زندگی و والدین...

به گفته آقای مقدس در جلسه نقد و بررسی, ارتباط خانوادگی فیلمی است که سالها در ذهن ایشان بوده است. فیلمی که همواره قصد ساختش را داشته اند و برای آن بیش از آنکه هزینه ریالی کرده باشند, هزینه ذهنی و روحی صرف کرده اند.

به نظر من صحنه های پایانی بیش از حد کش دار شده بود و شاید در کان نهائی با تغییراتی پایان بندی بهتری به دست بیاید. بازی علی نصیریان همان بازی آشنای قدیمیست. پدری که درد زندگی فرزندانش را دارد و تلاش دارد که آنها را بیشتر به زندگی امیدوار کند.

در میان بازی های دیگر باید گفت که بازی خانم شیرین بیان بسیار خوب و حساب شده بود. هر چند که من تا به حال بازی بد از ایشان ندیده ام . اما در ارتباط خانوادگی نقش ایشان با این که کم بود اما کامل و مشخص بود.

حضور ژوبین مقدس در این فیلم نوید یک بازیگر مستعد و خوش آتیه را برای سینمای ایران میدهد.

در پایان از خانواده آقای مقدس و بخصوص ژوبین عزیز و سرکار خانم افسانه منادی بابت این دعوت و همکاری با سایت سینماسنتر و محبتهائی که به اینجانب داشته اند کمال تشکر را دارم.

با تشکر...فرخ

--------------------------------------------------------------

نادرمقدس کارگردان

نشست خبری فیلم ارتباط خانوادگی

کارگردان فیلم سینمایی «ارتباط خانوادگی» گفت: «ارتباط خانوادگی» ادامه جریان فعالیت ساخت فیلم کوتاه‌ است.
    به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر، جلسه نشست نقد و بررسی فیلم «ارتباط خانودگی» با حضور تنی چند از عوامل آن در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.

بنابر این گزارش، از عوامل فیلم نادرمقدس، تهیه‌کننده و کارگردان، شیرین بینا ، کتایون امیرابراهیمی و بهروز بقایی بازیگران، افسانه منادی فیلمنامه‌نویس و فریدون شیردل تهیه کننده در این جلسه حضور داشتند.

همچنین «عزیزالله حاجی مشهدی» منتقد سینما، مدیر این نشست بود و با دفاع از این فیلم و زیبائی های آن به عدم پرداختهای اینچنینی در سینمای ایران اشاره کردند. ایشان تاکید کردند که خوشحال هستند که این فیلم تبدیل به یک ملودرام نشده است.

نادرمقدس در این نشست گفت: ارتباط خانوادگی الهامی از داستان توکیو دارد و ادامه جریان فعالیت من در عرصه ساخت فیلم کوتاه‌ است... متاسفم که سینمای حرفه‌ای به من مجال نداد تا خودم فیلمنامه‌اش را بنویسم ولی از همه بزرگانی که در این فیلم حضور داشتند راضی‌ام و نهایت تشکر را دارم.
    آقای مقدس با اشاره به این که فیلم ارتباط خانوادگی را همیشه در ذهن داشته اند اظهار داشتند که این فیلم دارای کمترین حذفیات بوده چرا که تمام صحنه ها به نظر ایشان مفید و قابل دیدن بوده اند.

افسانه منادی در ادامه گفت: ما تمام تلاش‌مان را حین تولید فیلم انجام دادیم و دیگر نیازی به گفتن مکرر آن نمی‌بینم.

بهروز بقایی نیز در بخشی از نشست فیلم «ارتباط خانوادگی» اظهار داشت: حرف خاصی ندارم فقط باید بگویم که نادر مقدس از معدود کسانی است که از ارزش‌های کاری‌اش عدول نمی‌کند و رابطه سالم و خوبی بین اعضای گروهش برقرار است. ایشان با اشاره به سلامت کار آقای مقدس از ایشان تقدیر کردند.

عزیزالله حاجی‌مشهدی منتقد سینما و مدیر جلسه نیز به این که نمی‌تواند خودش سوالاتی از عوامل بپرسد و فقط باید منتظر سوالات حاضران باشد اعتراض کرد و گفت : جشنواره فجر فقط از پوسته حمایت می‌کند و به مغز توجه ندارد ، به همین دلیل من ، منتقد 40 سال سابقه نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

افسانه منادی در ادامه گفت: در «ارتباط خانوادگی» سعی کردیم همه آدم‌های کار ما باور پذیر باشد مثلا همین کاراکتر فریبا که به نظر خوشبخت می‌رسد در بطن خودش مشکلاتی دارد و ما اصلا دوست نداشتیم قهرمان‌پروری کنیم و به نظرمان همه شخصیت‌ها نرمال وطبیعی هستند. خانم منادی با تشکر از آقای نصیریان و خانم امیر ابراهیمی گفتند که این نقش با حضور ایشان باور پذیر تر و زنده تر شده است.

خانم شیرین بینا نیز با اشاره به ارزشمند بودن محتوی این فیلم و این که این موضوعات باید بیشتر ساخته شود, ابراز امیدواری کردند که بتوانند در همکاری های مشابهی شرکت داشته باشند.

خانم شمس بازیگر این فیلم نیز ضمن تاکید با ارزشهای فیلم, عنوان کردند که این فیلم با کمترین هزینه ساخته شد و بازیگران و عوامل فیلم با گذشتن از خود و برای این که این محتوی به نمایش در آید از خود مایه زیادی گذاشتند.

در پایان جلسه نیز یک عکس دسته جمعی از همه عوامل تهیه گردید..

ژوبین مقدس ..بازیگر فیلم

آزاده شمس بازیگر فیلم

[/CENTER]

فریدون شیردل مدیر فیلم برداری

عکس دسته جمعی همه عناصر فیلم

تهیه عکس و گزارش : فرخ

ویرایش توسط FFKIA : 02-11-2011 در ساعت 23:59

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

18. 9 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Dido آواتار ها
    وضعیت : Dido آنلاین نیست.
    سپاس ها : 168
    سپاس شده 347 در 36 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 10 تاپیک

همیشه با یاد او

بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران)
    سینما بهمن 1
    ساعت 17 بیست و یکم بهمن ماه هشتاد و نه

یه حبه قند ( رضا میرکریمی )، فیلمنامه : محمدرضاگوهری، رضا میرکریمی
    رضاکیانیان، نگارجواهریان، اصغرهمت، پریوش نظریه، هدایت هاشمی، شمسی فض اللهی...، و سعید پورصمیمی، تهیه : میرکریمی
    اعضای خانواده ای در یزد برای یک جشن عروسی دور هم جمع می شوند، اما مراسم شادی براثرمرگ بزرگ خانواده فضای دیگری را تجربه می کند .

فیلم قصۀ مشخصی ندارد و درواقع از دو بخش تشکیل شده، زندگی و مرگ و عشقی کمرنگ لابه لای این دوبخش در حرکت است که اواخر فیلم رنگ بیشتری پیدا می کند . ریتم تقریباً تند فیلم در بخش نخست که جریان عادی زندگی را به تصویر می کشد، در نیمۀ دوم و با مرگ بزرگ خانواده کند می شود و تا انتها ادامه پیدا می کند که همسو با جریان مرگ است .
    اتفاقات یه حبّه قند در یک لوکیشن می گذرد، خانه ای قدیمی از بافت خانه های یزدی که نقش بسزایی در گرم و دلنشین بودن تمام فضای فیلم دارد، فیلمی پربازیگر در محیطی بسته، بی شک کنترل و هماهنگی این تعداد پرسوناژفعال در صحنه ها به لحاظ محدودیت فضا و نو ع میزانسن، کار ساده ای نبوده که کارگردان به خوبی از پس این مشکل برآمده، بازیها عالی و بی نقصند، اضافه کنید به این بایها، لهجۀ محلی استفاده شده توسط بازیگران .
    یه حبّه قند فیلم خوشرنگی است که می ارزد به چند باره دیدنش . ای کاش مسولین سینما بهمن، فکری به حال تصویر و صدای سالن نمایش می کردند تا حسرت دیدن همچین فیلمهایی با کیفیت بهتر را بر دل تماشاگرانش نمی گذاشت، این حرف به انواع مختلف در این چند روز از زبان اشخاص مختلف به گوش می خورد .

سینما بهمن 1
    ساعت 19 بیست و یکم بهمن ماه هشتاد و نه

راه آبی ابریشم ( محمد بزرگ نیا ) فیلمنامه : بزرگ نیا
    عزت الله انتظامی، رضا کیانیان، داریوش ارجمند، پگاه آهنگرانی، بهرام رادان، پیام دهکردی... ، تهیه : حسن بشکوفه

داستان اولین سفرتجاری دو کشتی از ایران به چین .
    فیلم پر هزینه و با حمایت فارابی به اجرا در آمد، فیلمی سفری از نوع آبی از کارگردانی که چند تجربۀ دیگر در این زمینه را داشته، کشتی آنجلیکا، طوفان و جنگ نفتکشها .
    فیلم با توجه به دریایی بودنش، و در نوع خود برای سینمای ایران، اینقدری بدیع و دیدنی هست که دو ساعت از وقتتان را بی چک و چونه به آن اختصاص دهید، فیلمی که کمی فراتر از حد و اندازه های نظام سینمایی ایران است و البته مشخص است که تنها بزرگ نیا می توانست دست به ساخت همچین فیلمی بزند .

گزارشگر : علی مدیری

ویرایش توسط FFKIA : 02-12-2011 در ساعت 01:56

20. 10 کاربر از پست مفید Dido سپاس کرده اند .

Dido آواتار ها
    وضعیت : Dido آنلاین نیست.
    سپاس ها : 168
    سپاس شده 347 در 36 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 10 تاپیک

همیشه با یاد او

سینما بهمن 1
    ساعت 17 بیست و دوم بهمن هشتاد ونه

فرزند صبح ( بهروز افخمی )

سال تولید: 89-83
    زمان: 115
    کارگردان: بهروز افخمی
    تهیه کننده: محمدرضا شرف الدین
    فیلمنامه‌نویس: ب.افخمی
    مدیر فیلمبرداری: فرخ مجیدی
    طراحان صحنه و لباس: بهزاد کزاری، مرجان شیرمحمدی
    چهره پرداز: سعید ملکان
    صداگذار: محمود سماک باشی
    تدوینگران: زنده یاد سیف اله داد، هادی نائیجی
    موسیقی: بهزاد عبدی
    جلوه های ویژه: مرتضی اکبری
    مدیر تولید: رحمت عبداله زاده
    بازیگران: عبدالرضا اکبری، هدیه تهرانی، محمدرضا شریفی نیا، آتیلا پسیانی ،محمدعلی کشاورز، الیکا عبدالرزاقی، فرهاد قائمیان، سحر دولتشاهی، هادی حیدری
    بازیگر خردسال: آرمان ایران پور

تغییر در سانس ساعت 7 امروز( 22بهمن) سینما بهمن، فیلم فرزند صبح جانشین خاک و آتش ( مهدی صباغ زاده ) شد، عده ای که برای دیدن خاک و آتش به سینما بهمن آمده بودند با آگاهی از تغییر برنامه از همان راهِ آمده برگشتند و کسانی هم که به دیدن فیلم نشستند چندان راضی به نظرنمی رسیدند .
    فیلمی که قرار است به زندگی بنیانگذار انقلاب در کشورمان بپردازد، آیا لزومی به پرداختن بیش از نیمی از فیلم به کودکی آن بنیانگذار انقلاب دارد؟ نیمی از فیلم صرف کودکی امام (ره) شده که بیشتر در قالب سریال می گنجد و برای تلویزیون، نه سینما، برای همین تا اواسط فیلم بیش از نیمی از حاضران، سالن را ترک کردند چون فیلم ریتم کندی داشت و در حد تحمل سینما نبود .
    به نظر میرسد که اگر دوران انقلاب در این باره بیشتر مورد پرداخت قرار میگرفت نتیجه بهتری بدست می آمد.

سینما بهمن 1
    ساعت 19 بیست و دوم بهمن هشتاد ونه

آسمان محبوب ( داریوش مهرجویی )

سال تولید: 1388
    زمان: 90
    کارگردان: داریوش مهرجویی
    تهیه کنندگان: یحیی منصور موید- سیما فیلم
    فیلمنامه‌نویس: وحیده محمدی فر
    مدیر فیلمبرداری: فرخ مجیدی
    صدابردار: بهمن اردلان
    طراح صحنه و لباس: داریوش مهرجویی
    چهره پرداز: رعنا فلاحیان
    صداگذار: محمدرضا دلپاک
    تدوینگر: حسن حسندوست
    موسیقی: محمدرضا دلپاک، حسین علیزاده
    مدیر تولید: مهدی بدرلو
    بازیگران: علی مصفا، لیلا حاتمی، فریده سپاه منصور، مانی حقیقی، قربان نجفی، سید امیر سیدی، محمدباقر صفانور

دکتری، بعد از اینکه متوجه می شود تومورمغزی دارد، به قصد خودکشی از شهر خارج می شود و به دهکده ای می رسد، یک هفته ای در آن دهکده می ماند و اتفاقاتی را پشت سرمی گذارد که مسیری تازه پیش رویش قرار می دهد .
    نکتۀ مهم در دیدن فیلمهای کارگردانان صاحب نامی چون مهرجویی، درک فضاهای موجود در فیلمهایشان است که بخشی از آن توسط بازیگرانشان القا می شود و در اکثرآثارشان سکانسهایی مارک دار می سازد، این سکانسهای مارک دار و مختص در فیلمهای مهرجویی وجود دارد، حال آن اثر چه بد باشد چه خوب، این فضاها و سکانسها که دوست داشتنی هم هستند و خودبه خود، تا حدی علاقمندان به آثار کارگردان را راضی نگه می دارد، برای همین علاقمندان که عادت کرده اند به این لحظات، قبل از دیدن هرفیلم از بزرگانی چون کیمیایی و مهرجویی، به سراغشان می روند که پیش از هرگونه داوری و با دیدن این لحظات، جوابی به اعتیاد خود بدهند .

ویرایش توسط FFKIA : 02-12-2011 در ساعت 01:55

22. 10 کاربر از پست مفید Dido سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

با سلام خدمت همه کاربران گرامی سایت

همان طور که عرض شد بخش دوم عکسهای دیروز در مرکز همایشهای برج میلاد امروز برای مشاهده شما آماده گردید, که در این پست ارائه میگردد.

گزارشهای خبری نیز بلافاصله خدمت دوستان ارائه میشود.

رضا عطاران

مهدی میامی در جلسه خبری "ارتباط خانوادگی"

نادر مقدس و شیرین بینا در پایان نشست خبری ارتباط خانوادگی

جهانگیر کوثری

نیوشا ضیغمی

رضا کیانیان, داریوش ارجمند و مریلا زارعی در حاشیه "گزارش یک جشن"

داریوش ارجمند و مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان

فرزاد حسنی و حبیب رضائی...

ارادتمند ...فرخ

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

24. 6 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع