مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.06- نقد و بررسی فیلم Harry Potter قسمت 7 پارت 2 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: Cwr.06- نقد و بررسی فیلم Harry Potter قسمت 7 پارت 2 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.06- نقد و بررسی فیلم Harry Potter قسمت 7 پارت 2 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

Harry Potter and the Deathly Hallows-Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows-Part 2
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : Fiona Vaier
    کارگردان : David Yates
    نویسنده : Steve Kloves و نویسنده کتاب : J.K. Rowling

موزیک متن : جان ویلیامز - پاتریک دویل
    ژانر: فانتزی - درام - اکشن
    تاریخ نمایش: 28 July 2011 در آمریکا

فیلمبردار: ادواردو سرا
    فروش کلی : 1/328 میلیارد دلار
    بودجه: 250 میلیون دلار
    کشور سازنده: امریکا (هالییود)
    IMDB Rate :8.7 از 10
    بازیگران
    دنیل رادکلیف ( هری پاتر )
    روپرت گرینت ( رون ویزلی )
    اما واتسون ( هرمیون گرینجر )
    مایک گامبون ( آلبوس دامبلدور )
    گری الدمن ( سیریوس بلک )
    الان ریکمن ( سورس اسنیپ )

افتخارات و جوایز
    ------
    امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : ستاره کامل
    منتقد : راجر ایبرت مترجم : فاطمه FTSAMO

ویرایش توسط ScarFace : 06-16-2012 در ساعت 22:19

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 9 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

پاسخ : 6 - نقد و بررسی فیلم Harry Potter قسمت 7 پارت 2 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

بعد از هفت فیلم و یک دهه، بالاخره با فیلم "هری پاتر و یادگاران مرگ:قسمت دوم"، هري پاتر به پایانی راضی کننده می رسد. قسمت پایانی احترام و شکوه یک پایان به یاد ماندنی را دارد و آن تقابل دراماتیک در معصومیت "هری پاتر و سنگ جادو" را در آن سالهای جادویی به ما یادآور می شود. رون و هرمیون حالا بزرگ شده اند و هری حتی آن ته ریشی که تمام قهرمان های اسطوره ای به آن نیاز دارند را دارد. زمان آن فرارسیده که هری در پیکار نهایی اشان با لرد ولدمورت روبرو شود و جنگ آنها با کمک مجموعه ای از جلوه های ویژه نمایش داده می شود. من هنوز مطمئن نیستم که صاعقه هایی که به وسیله جادو از چوب های جادو خارج می شوند چگونه درست می شوند. اما مهم نیست. آنها خطرناک و مرگبار به نظر می رسند.
    من جرات نمی کنم که هیچکدام از اطلاعات حیاتی داستان را لو بدهم که مبادا داستان برای کسی بی مزه شود. به علاوه، ممکن است آنها داستان جی.کی.رولینگ را کاملا از نو نوشته باشند. شاید هری بمیرد، ولدمورت پیروز شود و شرارت حکومت کند.
    چیزی که می توانم بگویم این است که این فیلم پایانی، تجدید دیداری با شخصیتهای زیادی است که ما سالهاست انتظار دیدن آنها را داریم. به همین دلیل تعداد زیادی بازیگر سرشناس بریتانیایی در فیلمهای پاتر بازی کرده اند. اینجا ما بار دیگر شخصیت هایی را می بینیم که زمانی برای ما جدید بودند و حالا نامشان همراه با تاثیرگذاری عمیقی در ذهن ما تداعی می شود، بلاتریکس لسترانج، روبیوس هاگرید، پروفسور دامبلدور، اولیواندر، لوسیوس مالفوی، سیریوس بلک، سوروس اسنیپ، ریموس لوپین و حتی پروفسور مک گونگال که از هاگوارتز در برابر قدرت ولدمورت حفاطت می کند.
    شما نمی خواهید بدانید که چه اتفاقی برای هاگوارتز می افتد. بسیاری از برج های درخشان و دالان هایش خراب و خاکستر می شوند و تبدیل به یک میدان جنگ آخرالزمانی می شوند. به نظر می رسد که مدرسه نقل مکان اسرارآمیزی به ارتفاعات بلند داشته که می توان به راحتی از آنها سقوط کرد. در بریتانیا مکانی با این جغرافیا وجود ندارد، بنابراین آیا هاگوارتز در بریتانیای واقعی است؟
    جایی که آنها در آن سکونت می کنند بریتانیای خیالی است. اين سری فیلمها به ایده جی.کی.رولینگ وفادار مانده و در برابر وسوسه پایین آوردن سطح وقایع یا ساده کردن پیچیدگی ها مقاومت کرده است. رولینگ دنیایی تخیلی با منطق و پایداری خاص خودش ساخته و حالا در پایان ماجرا بیننده ها از اینکه پرسش طولانی مدتشان پاسخ داده می شوند و شک ها به یقین بدل می شوند راضی می شوند.
    در یک سکانس رویایی ما می توانیم شخصیت ها را همانگونه که در آغاز بودند ببینیم. آنها خیلی جوان بودند. با گذشت زمان و با جلو رفتن داستان، آنها نیز بزرگ می شوند. دنیل رادکلیف، متولد 1989، اولین بار که در نقش هری پاتر ظاهر شد 11 ساله بود و حالا 21 سال دارد. او و رون ویزلی (روپرت گرینت) و هرمیون گرنجر (اما واتسون) خوشبختانه در طول سالها تغییر زیادی نکردند و به کارشان که کار سختی نیز بود ادامه دادند. بازیگران جوان زیادی نیستند که بتوانند بی وقفه برای یک دهه کار کنند.
    واضح است که در این فیلم نقش های مکمل به کمک سه بازیگر نقش اول می آیند. نقش آنها این است که شجاع، خوش ظاهر و قابل اعتماد باشند. آنها دزدکی دید می زنند و مشاهده می کنند، استراق سمع می کنند، حدس می زنند، نصیحت می شوند و هری برای تسلط یافتن به جادویش می جنگد. در همان زمان، بعضی بازیگران سرشناس بریتانیایی مانند مگی اسمیت، هلنا بونهام کارتر، مایکل گمبون، آلن ریکمن و رالف فاینس فقط با حضور در صحنه ها آنجا را به تسخیر خود در می آورند. هری یا هر کس دیگری چه شانسی در برابر ولدمورت دارد؟در اواخر فیلم در حالی که شانس زیادی وجود ندارد ولدمورت به صورت جنین ظاهر می شود و طوری به نظر می رسد که انگار در سس قرمز جوشانده شده است.
    این ولدمورت با بازی فاینس است که قسمت پایانی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و نشان می دهد که بازی کردن نقش یک شخصیت منفی بهتر از بازی کردن نقش یک قهرمان است. فقط یک فرد شرور قابل توجه می تواند در خرابه های هاگوارتز دوام بیاورد و دانش آموزان باقی مانده را مجبور کند که بین دوستان هری یا پیوستن به او و طرف تاریکی یکی را انتخاب کنند.
    این فیلم تاثیرگذار است، دیالوگها بار مناسبی دارند و گذرا به آنها پرداخت نشده، بعضی سورپرایزهاهستند که در بازنگری به نظر مناسب می آیند و "هری پاتر" حالا پایانی دارد که درخور پربار ترین سری فیلمها در تاریخ فیلم است و بدون گفتن حتی یک اسپویلر بگذارید این را بگویم که صحنه پایانی به طور واضح فرصتی برای ساختن ادامه داستان را می گذارد. می دانم رولینگ گفته که ادامه ای وجود نخواهد داشت. اما من فقط گفتم.
    یادداشت: سراسر فیلم تاریک، دلگیر و پوشیده از سایه است. باید هم باشد. این موضوع باعث می شود که قالب سه بعدی با نور کم برای آن مناسب نباشد. چند صحنه هستند که در قالب سه بعدی زیبا می شوند (من باز شدن گوی جادویی را دوست دارم) اما احتیاج چندانی هم نیست. مبلغ اضافه ندهید و فیلم را با رنگ شفاف تر به طور معمولی ببینید.

با تشکر از گروه ویراستاری به خصوص مهناز خانوم!!

این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .
    .
    ویرایش توسط ScarFace : 07-16-2011 در ساعت 23:05

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

5. 14 کاربر از پست مفید FTSAMO سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

پاسخ : 6 - نقد و بررسی فیلم Harry Potter قسمت 7 پارت 2 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

ممنون فاطمه جان و همچنین دوست خوبم سروش بابت ارایه مطلب

خیلی قشنگ بود اینبار حرفای راجر ایبرت...دیگه تحمل انتظار رو ندارم و منتظر کیفیت 720P نمیتونم وایستم
    با این حرفش خیلی حال کردم
    شاید هری بمیرد، ولدمورت پیروز شود و شرارت حکومت کند.
    اتفاقا همیشه از اینکه هری از یه اتفاق و جای خطرناکی در میرفت عصبی میشدم بعضی موقع واقعا ابر و باد و ماهو فلک در کار بودند تا هری نجات پیدا کنه...
    بلاخره تموم شد و همه ما عاشقان هری پاتر داریم با یه مجموعه فیلمی که 10 سال طول کشید تا به حال خدا حافظی میکنیم.
    هر چقدر هم بگیم فیلم های هری پاتر تا به امروز از نظر کیفیت برابری اصلا نمیکنه با استاندارد های کتاب ولی نمیشه کتمانش کرد که ما 10 سال که یعنی یک دهه عمرمونو واسه انتظار فیلمهاش گذاشتیم.
    کتناباش که دیگه بماند چه ذوق و شوق هایی داشتیم هر تابستون منتظرش باشیم تا بیاد بخونیم...چقدر هیجان داشتیم...همه این عوامل باعث میشه که ما نسبت به این فیلم یک دید دیگه جز فیلم داشته باشیم.
    برا من فرقی نمیکنه که بزرگسال ها بگن این مال کودکانه یا کتباش واسه بچه هاست چون خیلی پیش میاد ما رو به سخره بگیرند حتی میدونم شما هم واستون پیش اومده کخه یکی از دوستانتون یا حتی فامیلاتون بهتون به شوخی بخندن که داری هری پاتر میخونیو فیلماشو میبینی؟
    برا من یکی اصلا مهم نیست چون من از اول راهنمایی با این داستان زندگی کردم و تخیلات خودمو ساختم و در تمام خط به خط های کتاباش زندگی کردم و یادم نمیره کتاب هاشو تو حداکثر 2 روز تموم میکردم منی که سال به سال کتاب نمیخوندم و همین هری پاتر بود که منو با کتاب اشتی داد
    هری پاتر بلاخره تمام شد با همه اتفاقاتی که تو زندگیش افتاد و با همه هیجان هایی که تو زندگیش رخ داد,دلم میخواد صفحات پایانی کتابش رو کارگردان به تصویر بکشه همون جایی که همگی بزرگ شدند و هری یک کاراگاه مشهور شده و واسه بچه هاشون اسم گذاشتن و یکی از اون بچه ها اسمش شده البوس اسنیپ...این اخر هیجانه....اره

7. 3 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

نه فرخ این کارو با خودت نکن پلیییییییییییز
    از اول فیلماشو ببین میخوای یهویی پارت 2 هری پاتر اونم اخرین قسمتشو رو ببینی؟!!!!!
    بعد ممکنه از داستان کلا هیچی دست گیرت نشه بگی فیلم چرتیه ها من الان بهت دارم این هشدار رو میدم بعد نگی نگفتین به من
    بشین از اولین قسمت هری پاتر اونم با کیفیت بلو ریش از اول همشو ببین تا برسی به این تا حال کنی با داستاناشیادت باشه کیفیت بلو ری ها همشون از قسمت یک تا الان باید ببینیش

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    نه فرخ این کارو با خودت نکن پلیییییییییییز
    از اول فیلماشو ببین میخوای یهویی پارت 2 هری پاتر اونم اخرین قسمتشو رو ببینی؟!!!!!
    بعد ممکنه از داستان کلا هیچی دست گیرت نشه بگی فیلم چرتیه ها من الان بهت دارم این هشدار رو میدم بعد نگی نگفتین به من
    بشین از اولین قسمت هری پاتر اونم با کیفیت بلو ریش از اول همشو ببین تا برسی به این تا حال کنی با داستاناشیادت باشه کیفیت بلو ری ها همشون از قسمت یک تا الان باید ببینیش
    نه اون رو شوخی کردم. اما کلا تریلر قشنگی بود.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

و END
    پایانی بر هری پاتر و 3 بازیگر اصلی این سریال !! هری پاتر و دوستانش با فیلم سریال گونه هری پاتر وداع کردند!!
    همین الان اخرین قسمت هری پاتر رو با کیفیت فول بلوری دیدم دیدم یعنی نتونستم صبر کنم تا دوماه و اندی دیگه کیفیت پرده ایش بیاد!! دیدمش قسمتی زیبا و بیادماندنی بود !! راجر ایبرت هم تو متنش خوب توصیف کرده بود این قسمت رو جنگی تمام عیار واقعا یک جنگ استثنایی توسط جادوگرها به راه افتاده بود !! جنگی که با اخرین نبرد هری پاتر و لردتاریکی تموم شد!!
    قسمت جالبی بود البته به مراتب زیباتر از قسمت مزخرف قبلی که اصلا اون زیبایی قسمت های قبلی رو نداشت این قسمت 100 برابر جبران حال اون قسمت رو کرد!!!
    کلا قسمت جالبی بود و انتظار ها رو پایان داد و سرنوشت هری پاتر رو مشخص کرد!! هری پاتر تمام شد و جی کی رولینگ باید به دنبال هری پاتری جدید در رمان هایش باشد!!!

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

---------------

11. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : Cwr.06- نقد و بررسی فیلم Harry Potter قسمت 7 پارت 2 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

و پس از اخرین پستم در این تاپیک الان دوباره هری پاتر رو دیدم و با کیفیت فوق العاده و از دیدنش لذت بردم!
    چیزی که بود واقعا من چیزه زیادی از اون کیفیت پرده ای که دیده بودم سر درنیاوردم.
    خوب هری پاتر تموم شد و همه این قسمت های ادامه دار رو بالاخره تموم کرد و به پایان رسوند! داستان هری پاتر تموم شد .
    هری پاتر مرد و دوباره زنده شد و لرد والدمورت رو نابود کرد و کشت! اخرین چیزی که هم باید نابود ز خودش بود و اون روحی از والدمورت که در روزی که مادرش رو کشت در خودش تنیده شده بود و این باعث نابودی همه چی چی پیج ها شد:دی و نابودی کامل والدمورت رو به وجود اورد
    قسمت جالبی بود و پر از هیجان و استرس تموم شد مار مرد والدمورت مرد و تمام
    و هری پاتر و دوستاش بزرگ شدن چندتا بچه قوقولی مقولی به دنیا اوردن و راه پدر مادرشون رو ادامه دادن این قوقولی مقولی ها :دی
    تمام :دی این پایانی بر هری پاتر بود

----------------------

---------------

13. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

خسته نباشي فاطمه جوووون.
    من هم بالاخره تونستم پارت نهايي رو ببينم.
    بايد بگم پايان زيبايي بود. سراسر زيبايي و اميد. همبستگي و دلبستگي.
    پاياني مثبت و آرامش بخش. پيروزي خير بر شر اما به صورت زيبا نه سمبليك و ناخوشايند و شعاري.
    صحنه هاي زيادي از اين بخش پاياني رو دوست داشتم. يكيش رو كه جناب ايبرت هم اشاره كردن:

(من باز شدن گوی جادویی را دوست دارم)
    بايد بگم اين قسمت واقعا برام سورپرايز بود. وقتي گوي جادويي باز شد و سنگ زندگي مجدد ظاهر شد، واقعا از ته دل خوشحال شدم، از اينكه لزومي نداره حتما خوب و بد ماجرا با هم بميرن و نابود بشن.

صحنه مرگ اسنيپ خيلي تأثير گذار بود. برام كاملا مشخص بود كه اسنيپ گناهكار نيست. عشقش به مادر هري (لي لي) خيلي زيبا بود. با اينكه نتونست بدستش بياره اما تمام تلاشش رو كرد تا لي لي و جيمز رو زنده نگه داره.
    زيبا مرد.

خلاصه كه قشنگ بود

15. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

voldemort آواتار ها
    وضعیت : voldemort آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,108
    سپاس شده 405 در 113 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 586 تاپیک

پاسخ : Cwr.06- نقد و بررسی فیلم Harry Potter قسمت 7 پارت 2 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

... فوق العاده بود.
    ديدن فيلم را همين الان تموم كردم و فقط ميتونم بگم كه فوق العاده بود،چقدر زيبا و باشكوه ساخته شده بود...همه چيزش از جلوه هاي ويژه گرفته تا موسيقي عالي بود...چقدر لذت بردم از ديدن اين فيلم.براي من كه تمام كتابهاش را انقدر خوندم كه حسابشون از دستم در رفته يا تعداد دفعاتي كه فيلمهاش را ديدم اصلا يادم نمياد اين يك هديه ي خداحافظي عالي بود...جلوه هاي ويژه ي فيلم بسيار بسيار زيبا بود و نبرد هاگوارتز عالي... چه موسيقي دلنشيني داشت،جالب اينجاست كه در تعدادي از صحنه ها(بعضا صحنه هاي حماسي و مهم) مثل ورود هري با نويل به اتاق ضروريات موسيقي اي كه در اون لحظه پخش ميشه در واقع تم اصلي موسيقي سري فيلمهاي هري پاتره كه براي كسي كه فيلمهاي قبلي را ديده باشه،يك نوع تجديد خاطره ي وصف ناپذيره.در كل خيلي لذت بردم از ديدنش...
    ممنون بابت ارائه ي اين مطلب

17. کاربر روبرو از پست مفید voldemort سپاس کرده است .

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

خیلی دلم میخواست از این قسمت لذت ببرم اما نتونستم.یعنی من هی این صحنه ها رو میدیدم حرص میخوردم که چرا هیجان کتاب رو نابود کردن اینا.بعد اینکه این حرف راجر ایبرت هم کاملا درست بود ها، با اون همه تغییری که دادن اینم بعید نبود...

نقل قول نوشته اصلی توسط .: ||FaTeMeH|| :. نمایش پست ها
    به علاوه، ممکن است آنها داستان جی.کی.رولینگ را کاملا از نو نوشته باشند. شاید هری بمیرد، ولدمورت پیروز شود و شرارت حکومت کند.
    صحنه ی جنگ ولدمورت و هری اصلا خوب نبود. بعدشم که اونایی که تو هاگوارتز بودن بعد از مرگ ولدمورت انگار چغندر کشته بودن.دلیل اینکه لذت نبردم قطعا همین بود که کتابش رو خونده بودم و کتابش فوق العاده فوق العاده بهتر بودش وگرنه فیلمش رو هم خوب ساخته بودن. اون صحنه ی کشتن نگینی(نجینی)، صحنه ای که کشته ها رو میدیدیم، صحنه ی مرگ سوروس و... . انصافا بازیگرا هم همشون خوب کار کرده بودن. ولی فکر نکنم اینطور که دنیل رادکلیف پیشبینی کرده بود آلن ریکمن نامزد اسسکار بشه. به نظر من بزرگسالی هاشون رو خیلی خوب درست کرده بودن، دوست داشتم خیلی. با اینکه صحنه های قشنگ بودش اما خوب نمیتونم بگم از خود فیلم لذت بردم، اما از تداعی شدن خاطراتم از این مجموعه ی فوق العاده لدت بردم.دی:

به شدت منو وسوسه کرد که برم کتابا رو برای بار هزارم از اول بخونم. دلم میخواد دوباره لذت قرار گرفتن توی اون فضاهای جادویی رو حس کنم، دلم میخواد دوباره بشینم سر کتاباش و اونقدر غرق اون دنیا بشم که اصن زمان از دستم بره و وقتی هم خوندن کتاب رو تموم میکنم احساس کنم دلم میخواد دوباره برگردم به همون دنیا و دوباره لذت جادوهای اونو حس کنم.
    دلم میخواد دوباره به تیکه های رون و فرد و جورج بخندم، بخندم به وقتی که هری و رون مجبورند برای گرفتن نمره از استاد پیشگوییشون مرگ خودشون رو پیشبینی کنن، به شیطنت های گروه الف دال و تمریناتشون توی اتاق ضروریات. دلم میخواد همراه با هری سر رون و هرمیون داد بزنم وقتی که توی تابستون قبل از سال پنجمشون بهش هیچ خبری نمیدادن و پیش اون مشنگ ها گیر افتاده بود، اونجا باشم وقتی که هری وسایل اتاق دامبلدور رو اینور و اونور پرت میکنه و سرش داد میزنه به خاطر اینکه یه سال کامل باهاش در تماس نبود، گریه کنم واسه ی سیریوس که بعد از 12 سال که بیگناه توی زندان افتاده بود حالا مجبور بود برگرده به خونه ی پدر و مادرش جایی که سالها پیش ازش فرار کرده بود و اونجا بودن واسش از زندان بودن کمتر نبود. هیجان رفتن به وزارت خونه رو حس کنم وقتی که تمام دنیای جادویی دنبال هرین و اون رفته به مرکز دشمن، هیجان توی جنگل زندگی کردن و هر روز جارو عوض کردن مبادا کسی جامون رو پیدا کنه، هیجان رفتن به گرینگوتز و فرار کردن با یه اژدها. دلم یخواد دوباره حس کنم درد کشته شدن فرد که یکی از درناک ترین مرگهای این مجموعه بود و حسی که جورج بعد از مرگ بهترین دوست و برادر دوقلوش داشت رو حتی نمیتونم تصور کنم، درد کشته شدن لوپین و تانکس چند هفته بعد از به دنیا اومدن پسرشون، اما با اینکه کتاب پنجم رو شاید بیشتر از 5 بار خونده باشم اما صحنه ی مرگ سیریوس رو نتونستم بیشتر از یه بار بخونم دردناک ترین قسمت کل این هفت تا کتاب همین بود. الان اگه بخوام چیزای به یاد موندنی کتاب ها رو بگم خیلی طولانی میشه پس همین بسه فعلا.دی:
    واقعا که با این مجموعه زندگی کردم. درسته الان دیگه هم فیلماش تموم شدن و هم کتاباش، اما رولینگ از خودش اثری به جا گذاشت که تا سالها بعد مردم ازش لذت میبرن. پس من اصن این فیلمو خداحافظی حساب نمیکنم.

19. کاربر روبرو از پست مفید FTSAMO سپاس کرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)