سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh سریال Supernatural از نگاهی دیگر - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: سریال Supernatural از نگاهی دیگر

tombrox آواتار ها
    وضعیت : tombrox آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 18 در 6 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

Icon2 سریال Supernatural از نگاهی دیگر

سریال Supernatural از نگاهی دیگر با سلام خدمت دوستان خوبم .راستش من تازه با این سایت اشنا شدم سایت خیلی خوبیه. و در ضمن من خوره فیلم و سریال هستم.توی این بخش یه تحلیلی از سوپرنچرال دیدم و چون خودم از طرفداران پرو پاقرص این سریالم یه تحلیل کلی خودمو در موردش میزارم. امیدوارم مورد پسند واقع بشه .این تحیلیل من تا پایان فصل 5 هر چند من فصل 6 رو کامل دیدم ولی دوباره باید ببینم برای تحلیل در مورد کارگردان و سال تولید و بازیگران و ... توضیحات کامل رو دستان دادند و من نکات خودمو بصورت فهرست وار میذارم
    1- قدرت زیاد شیاطین(این قدرت شامل کشتن انسان ها و به دنیا برگردوندن اونها، معامعه بر سر روح انسان ها و ...
    که بطور مضحکی آموزه های دینی ما مبنی بر وسوسه گری صرف و همچنین قدرت مطلق خدا در مردن و زنده کردن انسان ها رو زیر سوال میبره)
    2- تاثیر بشدت زیاد نماد ها و ابزار الات و ..( انواع چوب ها و استخوان و خون و .... برای پیشبرد مقاصد)
    3- حلول شیاطین در انسان های مظلوم و ضعیف و مشکل دار
    4- حضور مداوم زنان زیبا و جذاب
    5 - بی مصرف یا کم اثر بودن خدا ، نشانه های دینی و خدایی(از مسیح که حرفی زده نمیشه یعنی تاثیری نداره خدا هم که هیچ کاری نمیخواد بکنه یا نمیتونه انجام بده)
    6- پرکاربرد بودن و تاثیرگذاری بعضا زیاد و مثبت جادو و نماد ها و سمبل ها و بخصوص وردها
    7- قدرت شفابخشی چیزهای غیر خدا و بعضا شیطانی
    8- تغییر معنای مرگ و مردن( مردن و زنده شدن سم و دین و آدام برادر دیگر سم و دین و بابی و پدرشون و پدربزگشون و زن بابی و همچینی مردن و زنده شدن فرشته ها و شیاطین ...)
    ( در این فیلم معنای مردن بطور کل عوض میشه و بعد چندین بار مرده و زنده شدن افراد مختلف مرگ مفهوم دیگه ای پیدا میکنه نکته جالب در جایی میگن میخوام شیطان رو بکشم نه این که دفعش کنم و بفرستمش به جهنم یا سم که با اشاره دست و قدرت شیطانیش شیاطین رو نابود میکنه نه این که بکشه صرفا)
    9- نشون دادن فرشته ها بصورت موجودات بالدار
    10- شهوت قائل شدن برای فرشتگان ،حسادت فرشته ها به انسان ها ، سر در گرمی فرشتگان، شک کردن به خدا و قدرت نافرمانی از دستورات خدا و در آخر شورش علیه خدا
    11- قائل شدن قدرت شبه خدایی برای اجنه و اصرار بر آبی نشون دادن اونها که در فیلم های دیگه هم همینطوره که جن آبی هم از اموزه های شیطان پرستانه(تاثیراتی که اجنه میتونن بر گذشته و حال و آینده افراد داشته باشن واقعا جالبه)
    12-قرار داد بستن های زیاد توسط سم و دین و پدرشون و پدر بزرگشون و خیلی از افراد در این فیلم واقعا کسل کننده میشه (برای نمونه توی فصل 2 اپیزود 22 سم می میره و دین با شیطان قرارداد میبنده و اونو نجات میده یا زمانی که بعد تصادف دین داره میمیره توی زیرزمین بیمارستان پدر دین با شیطان چشم زرد قرار داد میبنده که دین زنده بمونه و...!!!)
    13- نکته خیلی جالب تکرار این موضوع در خیلی جاها که این میراث خانوادگیه.منظور کشتن شیاطین و هیولا ها و نجات انسان ها و جلوگیری از آخرالزمان توسط سم و دین .(طبق معمول همیشه منجی انسانها یک انسان آمریکایی و انگلوساکسون باید باشه)
    14- در فصل 3 قسمت 3 دو نفر توی اتاقکی هستن و یکیشون داره با مجسمه حضرت مسیح ور میره دوستش میگه با مسیح من بازی نکن(فکر میکنم جز معدود دفعاتیه که از مسیح یاد میشه اونم به این شکل مسخره و در حد یه مجسمه بدون هیچ قدرتی و هیچ معنویتی)
    15- نکته بعدی قفل یا نمادی بود که برای گیر انداختن شیاطین استفاده میشه و اونم ستاره شش پره(جالب اینه که امروزه این ستاره بعنوان نماد شیطان پرستی کاربرد داره و ازش استفاده میکنن)
    16- شیاطینی که در فیلم دیده میشن و انسانها رو تسخیر میکنن در واقع انسان هایی هستند که مردن و دوباره بصورت شیاطین بر می گشتن.(در جایی مطرح میشه جهنم یعنی فراموش کردن چیزی که هستی و بودی ) یعنی انسان ها به ذات اصلیشون بر میگردن وقتی بعد مرگ در قالب شیاطین در می آیند.
    17- در فصل 3 اپیزود 10 شاهد کنترل خواب و رفتن به خواب دیگران و دیدن افکار افراد در خواب و ... هستیم.(چیزی که امروزه در بعضی سریال ها مانند فرینج و فیلم ها مثل Inception شاهد اون هستیم)
    18- کنترل زمان توسط فرشته ها (جبرئیل و تکرارشدن سه شنبه ها و تجربه کردن اون توسط سم جالب اینه که فیلمی در ایران با بازی امیر جعفری ساخته شد و تلویزیون هم نشون داد که اون دقیقا همین سه شنبه براش هی تکرار میشد)
    19- یه نکته در مورد سم و دین اینه که دین که شرو شور تره و خلاف تره و نماند از منکری که نکرد و مسکری که نخورد میشه کالبد میکائیل و سم که بهتره و پایبند تره و تحصیل کرده اس میشه کالبد لوسیفر
    20- کشتن باکره یک جادوی خاصه که تاشعاع چنیدین مایلی شیاطین رو میکشه (جالب اینه که کشتن باکره یکی از مراسم شیطان پرستیه!!)
    21- در سخت ترین شرایط و بعد معامله با شیاطین و ... سعی نمیشه از خدا کمک خواسته بشه(فکر نمیکنم در خواست کمک از خدا در این سریال به تعداد انگشتان یک دست حتی رسیده باشه)
    22- در این سریال ناامیدی از درگاه خدا موج میزنه
    23- توانایی بخشیدن شیاطین به انسانها(در جایی روبی به سم میگه تو توانایی خدادادی داری.نه خدادادی ولی خب داریش اشاره به قدرتی که سم در زمان بچگی و بعد خوردن خون شیطان چشم زرد دریافت میکنه! یا انسان هایی که در یه چهار راه با قرار داد بستن با شیاطین قدرت هایی رو بدست میارن و به موفقیت هایی میرسن)
    24- تسخیر انسان ها توسط فرشته ها هم جالبه
    25- خدا رو بی قدرت نشون میدن و نیاز خدا یه انسان برای انجام کارهاش(برای نمونه زنده کردن دین که فرمان خدا به کستیل بود تا دین یه سری کار ها رو انجام بده منظور جلوگیری از وقوع آخرالزمان)
    26- دین کلا به خدا اعتقادی نداره و بعد مرگ و در مواجهه با کستیل بعد کلی بحث تازه به وجود فرشته ها و بعد خدا معتقد میشه
    27-نشانه های آخرالزمانی در سریال:
    قیام شهود :روح کسانی که باعث مرگ اونها شدی چه به حق چه به ناحق بر میگردن واسه انتقام
    آمدن چهار سوار
    شیوع طاعون
    29- فرشتگان جنگجویان خدا هستند(انگار خدای دیگری هم هست یا خدا برای حفظ قلمروش محتاج به سپاهه و خودش قدرت نداره خدایی که طبق اموزه های ما کافیه بگه کُن تا اتفاق بیافته)
    30- سنجیدن همه چی بصورت زمینی و این که همه چیز مادی و طبق زتدگی انسانها توصیف میشه (مثلا ارتباط گرفتن فرشته ها با خدا یا دستوراتی که از بهشت میان یا خدایی که تو بهشته و یا ارتباط گرفتن کستیل با سم و دین تسط رادیوی ماشین)
    31- توهین فرشته ها به انسان ها در جاهای مختلف(مثلا توسط اسرافیل که میگه انسان ها وحشی ، احمق و روی دو پا راه میرن شما در نظر بگیرید سجده فرشته ها در برابر انسانها و اشرف مخلوقات بودن رو با این موضوع)
    32- یک فرشته زن که از درگاه رانده شده و افسونش گرفته شده بصورت آدم در اومده در گفتگویی با دین(توجه به معیارها)
    دین:چرا خواستی آدم باشی؟ یه مشت آدم بدبخت بیچاره که میخورن و دستشویی میکنن و نمیفهمن و بی تربیتن
    فرشته زن: نمیدونم وفادارن ، بخشندگی دارن و عشق
    دین: درد
    فرشته زن : کیک شکلاتی
    دین : گناه
    فرشته زن : ###
    33- القای این مطلب که فرشته بودن نوعی در بند بودنه و انسان شدن رهایی
    34-دیدن صورت خدا توسط 4 فرشته هم ازون حرفاست!!!
    35- به این دیالوگ توجه کنید
    دین : از کجا میدونی خدایی وجود داره
    کستیل :با ایمانمون وگرنه کشته میشم
    یه جورایی زوریه و اگه قبول نکنی میکشنت
    36-اسم یکی از شیاطین آلیستر و نام یکی دیگه که توی فصل 6 میشه شاه جهنم کراولی (اشاره به آلیستر کراولی (12 اکتبر 1875 تا 1 دسامبر 1947م.)، جستجوگر انگلیسی علوم خفیه، نویسنده ای پرکار، شاعر، اهل سرّ، ستاره شناس، آزمایش کننده ی داروهای روان گردان، لذت جو، طرفدار پر و پا قرص کوهنوردی و شطرنج، انقلاب گر در زمینه ی مسائل جنسی و بنیان‏گذاری آیین تلمل و منتقد اجتماعی ونویسنده کتاب های شریعت که یه جورایی تبلیغ شیطان پرستیه و جادو در تئوری و در عمل و کتاب قانون)
    37- داشتن احساسات برای فرشته ها جرمه
    39- در جاهای مختلف این سریال ذکر این مطلب توسط شیاطین و بطور عجیبی بیشتر توسط فرشته ها که (خدایی نیست- خدا مرده - خدا رفته- خدا وجود داره؟ -اگه خدایی وجود داشته باشه-خدا به کسی اهمیت نمیده و دنیا رو به حال خودش ول کرده- توی دنیای بدون خدا داری زندگی میکنی) قابل توجه است.
    40- در فصل 4 اپیزود 18 میگه اینا همش کتابه (القای این مطلب که ما قصدی نداشتیم مثل زمانی که شما یه حرفی به دوستت میزنی وقتی موضع میگیره میگی شوخی کردم!)
    41- پیامبر در این سریال هم آدم بی خاصیت ، بی عرضه ، شرابخوار ، متوهم که کارش نوشتن داستان دو برادره (کلا هر مفهوم بدی که میشد نسبت داد رو بهش چسبوندن)
    42- انجیل وینچستر هم ازون حرفا بود توی این فیلم
    43- بی اعتقاد شدن کالبد کستیل به خدا بعد از این که کستیل ازش جدا میشه وقتی بر میگرده خونه سر میز غذا دیگه دعا نمیکنه دخترش میپرسه :پدر نمیخوای دعا کنی؟ میگه فکر نکنم و گریه میکنه دختره : چرا گریه میکنی؟ و میگه چون خوشحالم ( بی اعتقادی براش یه جور رهایی بوده انگار به چیز خاصی دست پیدا کرده یا حقیقت بزرگی روفهمیده اینم از اون آموزه های شیطان پرستیه)
    44-اعتقاد به این که بعد از آزادی لوسیفر و آمدن آخرالزمان دنیا بهشت میشه(طبق آموز های شیطان پرستی شیطان در سیاره زهره اسیره و وقتی بیاد دنیا گلستان میشه برای همین این همه نماد سازی و مراسم برای مهیا کردن شرایط برای ظهور و ورود لوسیفر یا شیطان دارن)
    45- یه نکته که از اولین فصل تا مخصوصا فصل 6 خیلی مشهوده اینه که همه چی بالخره توی یه کتابی نوشته شده
    (ما هنوز نفهمیدیم قضیه چیه حتی جالب اینه که چیزایی که برای اولین بار تجربه میشن هم یه جایی نوشته شده و راه درمان یا برون رفت از این مشکل یا راه کشتن هیولا یا شیطانی خاص یا دور زدن قرار دادی و کلیه مطالبی که توی سریال مطرحه)
    46- لوسیفر پدر همه شیاطینه و اونو به نام پدر خطاب میکنن( آخرشم نفهمیدیم که لوسیفر فرشته اس یا شیطان یا شیاطینی که میان توی فیلم قبلا انسان بودن و برگشتن و بالا ذکر کردم یا پدرشون لوسیفره کلا قاطی پاتیه)
    47-بدون اجازه انسان ها فرشته ها مخصوصا و لوسیفر ( که ماهیتش مبهمه فرشته اس یا شیطان) نمیتونه تسخیرش کنه ولی شیاطین براحتی اعم از مرده و زنده رو تسخیر میکنن
    48- لوسیفر : من خیلی خدا رو دوست داستم واسه همین خدا بهم خیانت کرد و منو مجازات کرد( پاک کردن گناه شیطان در سجده نکردن به انسان اخی فقط خدا رو دوست داشته)
    49- ذکر چند باره این مطلب که بلاهایی که سر آدما میاد یا خدا سادیسم داره یا براش مهم نیست و این مطلب که همه چی رو خدا شروع کردو اتفاقات قرن 21 همش تقصیر خدا بود ( کلا همه چی رو خیلی ساده به خدا ربط میده حتی زمانی که علت خیلی بلایا عوامل شیطانیه و از همه سلب مسئولیت میشه)
    50-تجسم قائل شدن برای خدا و گشتن بدنبال ردیاب خدا ( کستیل راه حل میده که برن خدا رو پیدا .انگار جای بخصوصیه و میگه خدا هر جا باشه اطرافش حسابی گرم میشه ویا زمانی که سم و دین میرن بهشت از جاشوا فرشته مقرب می پرسن خدا کجاست میگه روی زمین برخلاف اعتقادات ما که خدا رو در همه جا حاضر و ناظر میدونیم حتی نزدیکتر از رگ گردن)
    51- ذکراین که دنیا توالته ( اعتقاد شیطان پرستان)
    52-کت و شلوار سفید لوسیفر هم جالبه و لوسیفر فیلم کنستانتین هم سفید پوش بود
    53-آزاد کردن مرگ توسط لوسیفر
    54- اعتقاد و القای این مطلب که حق انتخابی وجود نداره( میکائیل : اختیار یه توهمه)
    55- دین و سم میرن بهشت.سم متعجب از این اتفاق میگه :من یه سری کار ها کردم(اشاره به قتل و خونخواریو شروع اخرالزمان و ...)دین میگه : تو کاری که فکر میکردی درسته رو انجام دادی(یعنی نتیجه مهم نیست مهم اینه که احساس کنی کاری که انجام میدی درست باشه چه قتل چه کمک)
    56- مکالمه دین و مرگ:
    دین : چند سالته
    مرگ: همسن خدا شاید هم پیرتر همچ کدوممون به یاد نمیاریم صرف نظر از این که بالاخره جون اون رو هم میگیرم
    دین: خدا رو .جون خدا رو؟
    مرگ: اوه بله خدا هم می میره دین
    57- لوسیفر تونست با جادوی سیاه مرگ رو محدود کنه و مرگ هم محتاج آدم میشه
    البته به جوانب دیگه هم میشه پرداخت مثل روغن محدود کننده فرشته ها که از بهشت میاد یا تنوع خدا ها و خداهایی از فرهنگ ها و باور های مختلف و اسامی فرشته ها و درماندگی و استیصال خدا که توسط جاشوا فرشته مقرب در گفتگو با سم و دین در بهشت القا میشه و کلی مطلب دیگه که باز هم جای بررسی و نوشتن داره
    در آخر هم خیلی ممنون که توجه کردید اگه مطلب بنده مشکل یا نقدی داشت یا اگه مطلبی میشد اضافه کرد که صد در صد میشه خوشحال میشم که دوستان بیان کنن.

2. 10 کاربر از پست مفید tombrox سپاس کرده اند .

3. # ADS

voldemort آواتار ها
    وضعیت : voldemort آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,108
    سپاس شده 405 در 113 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 586 تاپیک

پاسخ : سریال Supernatural از نگاهی دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط shadow3 نمایش پست ها
    بايد بگم كه طبق گفته قرآن شيطان فرشته نيست
    جدا؟؟!!! اولین بار است که همچین چیزی میشنوم،میشه دلیل مستحکم تری بیارید و بیشتر توضیح بدید؟ممنون
    یاعلی

5. # ADS

tombrox آواتار ها
    وضعیت : tombrox آنلاین نیست.
    سپاس شده 18 در 6 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

با سلام خدمت دوستان گرامی

ابتدا باید در تایید حرف جناب shadow3و برای درک بهتر جناب voldemort به اثبات جن بودن شیطان بپردازیم:

شیطان در معنای اصلی، گویا مفهوم وصفی دارد یعنی «شریر»؛ در قرآن شیطان به همین معنی بكار رفته وحتّی در قرآن تصریح شده است كه ممكن است شیطان از جنّ یا از انس باشه

انعام / 112:
    «وَ كَذلِكَ جَعَلْنا لِكُلِّ نَبِیٍّ عَدُوًّا شَیاطِینَ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ».
    «
    و چنین قرار دادیم برای هر پیامبری دشمنی از شیطانهای بشری یا جنّ».

در میان شیاطین جنّ، فرد ممتازی وجود داره كه در شیطنت مقام عالی داره و او ابلیسه؛ در مورد ابلیس در قرآن مباحث زیادی وجود داره

کهف 50 :

به ياد آريد زماني را كه به فرشتگان، گفتيم: «براي آدم سجده‏ كنيد» آنها سجده‏ كردند جز ابليس كه از جن بود

چنان كه ملاحظه مى شود، اين آيه شريفه، ابليس را از جن مى داند. ابليس اسم خاص همان شيطانى است كه اغواگر حضرت آدم بود و خداى تعالى در قرآن گاهى با عنوان "ابليس" و گاهى با عنوان "شيطان" از او تعبير مى كند از سوى ديگر، آياتى خلقت جن را از آتش مى داند.

ابلیس سجده نكردن خود بر آدم ـ علیه السلام ـ را چنین توجیه می كنه:

حجر/12
    (خداوند به او) فرمود: «در آن هنگام كه به تو فرمان دادم، چهچيز تو را مانع شد كه سجده‏ كني؟» گفت: «من از او بهترم مرا از آتش آفريده‏ام و او را از گل»

ص/ 76
    شیطان گفت: «من از او بهترم مرا از آتش آفريده‏ای و او را از گل»

حجر/27
    و جن را پيشاپيش از آنان، از آتش گرم و سوزان، خلق كرديم.

الرحمن/ 15
    و جن را از شعله‏ هاي مختلط و متحرك آتش خلق كرد.

قرآن تصريح داره به اين كه فرشتگان نافرمانى خدا نمى كنند: "لا يعصون اللّه ما امرهم" (تحريم: 6); "لا يسبقونه بالقول و هم بامره يعملون" (انبياء:26). اما با وجود اين، به تصريح قرآن، شيطان از فرمان خدا سرپيچى كرد: "ابى واستبكر و كان من الكافرين" (بقره: 34); "كان من الجنّ ففسق عن امر ربّه" (كهف: 50); "فسجدوا الاّ ابليس ابى" (طه: 116); "الاّ ابليس ابى ان يكون مع الساجدين" (حجر: 30); "الاّ ابليس استكبرو كان من الكافرين"(ص:74); "انّ الشيطان كان للرّحمن عصّياً." (مريم: (44)

در جواب جنابSHAHIN

دوست عزیز کسی نمی خواد که اینا رو به شیطان پرستان ربط بده بلکه حرف من اینه که داره از مفاهیم شیطان پرستی اونم به شکل فراوون و واضح توش استفاده میکنه.شما با یه سرچ ساده توی نت میتونی به قوانین 9 گانه و دستورات و مراسمشون یه نگاهی بندازی.بحث اینه که ستاره شش پر مورد استفاده یا ستاره پنج پر که نماد شیطان پرستیه یا کشتن باکره یا توهین به مقدسات یا تنزل خدا در این سطح و حتی تسخیر توسط شیاطین و زیبا نشون دادن شیطان مطمئنن از روش های اوناست.همین حرف اون حرف شما در مورد انجیل رو رد میکنه شما یا نمیدونی یا نمیخوای بدونی چون مفاهیم انجیل این طوری نیست که قرار باشه اخرالزمانی شروع بشه و شیطانی بیاد چون با این همه مفاهیم شیطان پرستی جایی برای انجیل نمیمونه اصلا اینا به کنار ما از اول تا آخر فیلم یعنی تا اخر فصل 6 نشانی از انجیل نمی بینیم یعنی همه جور کتابی از هر فرهنگی هست الا انجیل و قرآن. فقط یه دونه انجیل بود که اونم مال وینچستر ها شخصیت های اول فیلم بود که منم نفهمیدم چی بود!!

می فرمایید فیلم در مورد مبارزه علیه شیطانه دوست عزیز مبارزه علیه شیطان نیست بلکه مبارزه بر علیه اخرالزمانه اونم به طور صوری چون اخرش همین مبارزین ما یعنی جناب سم و دین باعث بوجود آمدنش میشن و در هیچ جایی من که یادم نمیاد از شیطان حرف بدی زده باشن.موجودی قدرتمند و زیبا و دلسوز که ادما رو خیلی دوست داشته و خدا بهش خیانت کرده و... اینا مفاهیمیه که داره القا میشه.در مورد رئال بودن:توی سریال ما با مفاهیم رئال سرو کار داریم درسته ژانر تخیلیه اما مفاهیم خدا و شیطان و بهشت و جهنم که تخیلی نیست بالاخره باید یه سری خط قرمز وجود داشته باشه یا نه؟
    در مورد تحمیل هم من کوچیک شما و همه بچه های این سایت خوب و باحالم. داریم بحث میکنیم شما با اعتقادادت و تحیلیل خودت و من هم با اعتقادات خودم هیچ تحمیلی هم وجود نداره. من هم جز تازه واردینم و مخلص همه

در جواب جناب critic

متشکرم و کاملا موافقم.جالب اینه که پوسته میکائیل باید دین باشه که همه کاری میکنه و پسر خوبه میشه پوسته لوسیفر و در فصل 6 که کارای اروتیک سم زمانی به اوج میرسه که حافظه نداره یا تحت تاثیره و دست خودش نیست اینم از اون حرفا بود!!!

درجواب جناب ADoLF

مرسی دوست عزیز.تا حد زیادی باهات موافقم .نکته ای که میخوام بهش توجه کنی اینه که نویسندگان این سریال انواع و اقسام هیولا ها و شیاطین که توی فیلم های گذشته هر کدوم موضوع یه فیلم بود رو از انوا ع و اقسام کشورها و فرهنگ ها جمع کردن.پس نظریه فقط انجیل رو من رد میکنم.شما شاهد انواع خون آشام ها و تغییر شکل دهنگان و دیو ها و خداهای متعدد مثل بالی و بعل و سامهین که خدای مردگانه و خدای کافر و زامبی ها هستیم.جالب اینه فقط در یه جا اونم جن یه استناد به قران میکنه ولی بقیشو خودش میسازه که جن حتما باید ابی باشه اینم که احتمالا میدونین جن آبی یکی از اموزه های شیطان پرستیه و جنیه که با ورود به بعد اجنه میتونی ملاقاتش کنی.

در جواب جناب Anti Trust

دوست عزیز حرف ما تحلیله نه مقایسه.اصلا مقایسه با چی.خب به نظر شما فیلمی که داره این همه سرنخ خدا و پیغمبرو فرشته و بهشت و جهنم و ... میده رو باید با چی تحلیل کرد؟

می فرمائید در اسلام بگی خدا کجاست؟ خدا خودش جواب داده که من از رگ کردن به شما نزدیک ترم اصلا خدا که در ظرف زمان و مکان نمی گنجه که من بگم کجاست خدا همش هست و بر همه احاطه داره.لازم نیست بری مسافرت پیداش کنی .برای همین میگن اول خودشناسی بعد خداشناسی.خدا درون ماست.
    می فرمایید شیطان فرشته بود که کاملا اشتباهه من در بالا با ذکر آیه اثبات کردم که ابلیس از اجنه بوده و از آتش. به زمین هم بازنگشت فقط از بهشت رانده شد .
    در مورد سم و دین هم موافقم هم این که قدرت خدا رو خیلی پایین اورده که محتاج دو تا آدم میشه وگرنه خداییش در وجود سم و دین چه چیز خاصی وجود داست جز این که نقش اول فیلم بودن و نباید می مردن.
    باغبون خدا هم فرشته بوده به اسم جاشوا که بیشتر داشت استیصال خدا رو نشون می داد به سم و دین میگفت بی خیال بشین.

در آخر هم امیدوارم کسی رو ناراحت نکرده باشم از همه دوستان گلم که لطف داشتن ممنونم.
    موید باشید
    ویرایش توسط tombrox : 08-09-2011 در ساعت 15:02

7. 3 کاربر از پست مفید tombrox سپاس کرده اند .

Omid_MT آواتار ها
    وضعیت : Omid_MT آنلاین نیست.
    سپاس شده 2 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

اول یک مقدمه کوچیک میگم بعد چندتا سوال دارم که امید وارم دوستان بتونن کمک کنن.
    مشخصا من سریال سوپرنچرال رو دیدم!
    الان که دارم این متن رو مینویسم اپیزود 18 فصل 7 رو تموم کردم!
    نمیدونم شرایط اجتماعی هست یا ایده آل پرایی یا قدرت طلبی!
    اما ذاتا نسبت به فیلم و سریال های ماوراء و خارج از چهار چوب واقعیت علاقه خاص دارم،در نتیجه نمیتونستم جلوی خودم رو بگیرم و سریال سوپرنچرال رو نبینم!
    این از مقدمه حالا با اجازه بزرگتر ها بریم سر اصل مطلب!
    من چند تا نقطه کور تو سریال برام ایجاد شده!
    1-میتونم بگم اولین و مهمترین قسمت این نقاط کور خداست!
    یادمه یوریل به سم و دیت گفت که خدا مرده!
    آیا این که خدا مرده متضاد با اصل ذات الهی نیست؟!یعنی اگه خدا هم مثل بقیه موجودات فانی باشه عین نفی وجود خدا به عنوان خالق ،ناظر و برتر هست!
    به قولی خدا محدود(محدود به دوره یا زمان خاص)میشه، پس این میشه مصداق بارز محدود بودن خدا که نتیجه میده خدا وجود نداره!!!
    2-مساله بعدی مربوط به قسمتی هست که دین و سم میرن به بهشت و با اون مرد سیاه پوست(منظور نژاد پرستی نیست!به این دلیل میگم مرد سیاه پوست که اسمش یادم نیست!!)میگه خدا با من صحبت میکنه!!!
    تا اونجایی که من از دین اسلام و حدودی هم ادیان دیگه مثل یهودیت و مسیحیت خبر دارم خدا به قدری عظمت داره که وقتی پاملا با کستیل رو برو شد بعد از برگشت دین از جهنم چشماش سوخت!و طبق تعالیم اسلام هم جبرئیل(که در سریال فردی به عنوان ترسو نسبت به مقابله با انحراف فرشته ها معرفی شده)به حضرت محمد وحی میکرد از قول خدا!
    همین طور در زمان تولد عیسی مسیح جبرئیل نطفه در رحم مریم باکره گذاشت،همین طور وقتی بنی اسرائیل از موسی(به هنوان پیامبری دارای معجزه و نشانه و کتاب الهی)خواست که خدا رو ببینه و خدا فقط نمایی از خودش نشون داد همه اون افراد که با موسی همراه بودن در جا مردن و خود موسی هم بیهوش شد!
    یعنی دیدن یا شنیدن خدا حتی خارج از قوه و توان کسی مثل موسی است!
    پس چه طوری هست که این مرد سیاه پوست خدا باهاش به صحبت مینشینه!و جالب تر نفی حرف یوریل با مصداق مرگ خداست!!!!
    3- مورد بعدی،رو میشه بهش از این بعد نگریست که آیا جز این است که فرشته ها مطیع،فرمان بردار و صرفا جهت عبادت خداوند آفریده و خلق شده اند؟!
    مگر چز این بود که لوسیفر(ابلیس یا همان شیطان) که از جنس اجنه و آتش بود و به خاطر جهد و عبادت چندین هزار ساله به در گاه الهی در زمره فرشتگان قرار میگرفت و وقتی خداوند امر به تعظی به انسان نمود،لوسیفر سر باز زد!
    پس این نافرمانی فرشتگانی مقل یوریل،کستیل و الی آخر چه توضیحی میتونه داشته باشه!
    فرشتگان همگی به انسان تعظیم کردند به جز ابلیس که از جنیان بود!
    4-همونطوری که در سریال هم ذکر شده چهار فرشته مقرب الهی وجود دارند که صورت خدا رو دیدند(که این موضوع باز بر میگرده به نکته اولم و محدود کردن خدا به خاطر داشتن چهره،چون چهره در مورد جانداران به کار میره که آفریده خداوند هستن و الی آخر که میرسیم به نبود خدا!)که عبارت اند از میکایل،جبرائیل(یا جبرئیل)،یوریل و فرشته چهارمی که هنوز در سریال معرفی نشده!که یا عزرائیل هست و یا اسرافیل! ولی با توجه به این که میکائیل(مایکل)با لوسیفر(ابلیس) در قفسی در جهنم حبس شدن،جبرئیل هم به دست لوسیفر کشته شد و یوریل هم با کستیل بر سر بهشت و شروع آخرالزمان درگیر بود و کشته شد به وسیله کستیل پس چهارمین فرشته مقرب این وسط تکلیفش چی میشه؟!!
    5-از اونجایی که دین رسمی ایران اسلام هست و بر اساس آموزه های اسلام شیاطین اجازه برخورد مستقیم با انسانها را ندارند و تنها وسیله انها زمزمه کردن و ترقیب به گناه است، در حالي که در اینجا شیاطین بدون هیچ نوع مشكلی در بین انسانها حرکت و زندگی میکنند و حتی اقدام به تسخیر جسم انسانهای دارای ضعف نیز میکنند(البته چون بحث ما در مورد دین یا ادیان به خصوصی نیست این ایراده من بیشتر از جنبه اسلام وارد است،چرا که حداقل بنده حقیر مطالعه ای از زمینه برخورد یا نوع شیاطین در ادیان الهی دیگه نداشتم که الته خوشحال میشم اگه از بین دوستان کسی در این مورد اطلاعی داره بنده رو هم مطلع کنه و کتابی هم معرفی بشه به عنوان دلیل)
    6-در مورد شیاطین که به وسیله یک چاقو کشته میشن آیا این چاقو مشخص هست که از کجا آمده!
    یعنی این چاقو یا خنچر(یا به قولی زوبین) از چه جنسی هست که دین و سم بدون هیچ ابایی از روبی(به عنوان یکی از شیاطین)گرفتن و بدون هیچ ابایی از اون استفاده میکنن!
    با توجه به این که ذاتا شیاطین کلاش و دروغگو هستند(که در سریال هم به کرات این مورد بیان شده از جمله روبی که با ترقیب سم 66 مین و آخرین نشانه رو هم شکست)
    7-در مورد کرامت انسانی به عنوان برترین مخلوق از میان مخلوقات خداوند،ایا زیر سوال برنده نفس آدمی نیست که فردی توسط فرشته تسخیر بشه!
    و آیا میتوان بین شیاطین و فرشتگان تفاوتی قائل شد
    ویرایش توسط Skyfly : 04-12-2012 در ساعت 11:41 دلیل: تصحيح اشكالات املائي و تايپي

9. 2 کاربر از پست مفید Omid_MT سپاس کرده اند .

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_MT نمایش پست ها
    اول یک مقدمه کوچیک میگم بعد چندتا سوال دارم که امید وارم دوستان بتونن کمک کنن.
    ..............
    به نظر من سریال سوپرنچرال رو نمیشه از این دید بررسی کرد. در مقایسه با گفته های اسلام که کل فیلمش اصن جور نمیاد. حتی فکر میکنم خیلی چیزاش مغایر با چیزای مسیحیت و یهوده. در واقع میشه از این دید نگاهش کرد که این سازنده هاش اومدن یه دنیایی جدا از دنیای ما رو به تصویر کشیدن، چون واقعا هیچ چیزش با این دنیای ما جور نمیاد. در ضمن خودتون هم اول صحبت هاتون اشاره کردین که:

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_MT نمایش پست ها
    اما ذاتا نسبت به فیلم و سریال های ماوراء و خارج از چهار چوب واقعیت علاقه خاص دارم
    خارج از چهارچوب واقعیته دیگه. نباید قاطیش کنیم با آموخته های خودمون. باید آدم ببینه این جور چیزا و رد شه. اگه یه سریال دیگه ای بود شاید این حرف رو نمیزدم، اما در مورد سوپرنچرال این طوریه به نظر من.

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

"Critic" آواتار ها
    وضعیت : "Critic" آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,129
    سپاس شده 874 در 212 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 137 تاپیک

فاطمه جان درسته که این سریال خارج از چهارچوب واقعیته اما این دلیل بر این نیست که خیلی راحت چشممون رو در مقابل عقایدی که به طور ناخداگاه در این فیلم داره بهمون تحمیل میشه ببندیم.

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "Critic" نمایش پست ها
    فاطمه جان درسته که این سریال خارج از چهارچوب واقعیته اما این دلیل بر این نیست که خیلی راحت چشممون رو در مقابل عقایدی که به طور ناخداگاه در این فیلم داره بهمون تحمیل میشه ببندیم.
    من حس تحمیل شدن نداشتم. از اول قبول کردم که دنیایی که دارم توی سوپرنچرال میبینم دنیایی که توش زندگی میکنم نیست و جدیشم نگرفتم و هیچوقت هم بیشتر از یه سریال فوق العاده با یه عالمه نوآوری بهش نگاه نکردم. اگه میخواستم جدیش بگیرم که از همون دقیقه ی اولش با اعتقاداتی که من دارم تضاد داشت که خوب. فکر هم نمیکنم کسی که واقعا اعتقاداتش رو سرسختانه قبول داشته باشه با این سریال چیزی رو زیر سوال ببره. حالا این نظر منه و از زاویه ی دید من.

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

"Critic" آواتار ها
    وضعیت : "Critic" آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,129
    سپاس شده 874 در 212 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 137 تاپیک

حرفتو قبول دارم و میدونم که کسی که اعتقادات محکمی داره با این چیزا خللی تو اعتقاداتش وارد نمیشه اما خب فاطمه جان یکی از موارد هم همینه که آدم متوجه نمیش که چه تغییراتی داره درش بوجود میاد تو خودتم میدونی که من چقد این سریال رو دوست دارم هیچ وقتم با هاش هیچ مخالفتی نداشتم اما من میگم باید با دید بازتری به این سریال نگاه کنیم.

paraastooo آواتار ها
    وضعیت : paraastooo آنلاین نیست.
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط voldemort نمایش پست ها
    جدا؟؟!!! اولین بار است که همچین چیزی میشنوم،میشه دلیل مستحکم تری بیارید و بیشتر توضیح بدید؟ممنون
    در قرآن آیاتی داریم که بینگر این موضوعه
    مثل آیه ی 50 سوره ی کهف: وهنگامی که به فرشتگانگفتیم : آدم را سجده کنید، (آنها) همه سجده کردند ، مگر ابلیس که از جنیان بود و از فرمان پروردگارش سرپیچی کرد.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)