مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

The Girl with the Dragon Tattoo دختری با خالکوبی اژدها

The Girl with the Dragon Tattoo
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : فینچر و دیگر عوامل تولید
    کارگردان : دیوید فینچر
    نویسنده : استیون زایلیان
    ژانر: درام ، بیوگرافی
    تاریخ نمایش: 20 دسامبر 2011 در امریکا
    موزیک : ترنت رزنور
    بودجه : 90 میلیون دلار
    فروش کلی : در حال اکران

کشور سازنده: امریکا (هالییود)

IMDB Rate : 8.3 از 10 از بین 15828 رای .
    بازیگران
    دانیل کریگ(مایکل بلومکویست)
    رونی مارا(لیزبس سالاندر)
    کریستوفر پلامر(هنریک وانگر)
    استلان استاسگارد(مارتین وانگر)
    افتخارات و جوایز
    ------
    امتیاز جیمز برادینلی از 4ستاره :4 ستاره
    منتقد : جیمز برادینلی مترجم : هما Skyfly
    ویرایش توسط ScarFace : 10-26-2012 در ساعت 23:26

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 12 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

پاسخ : Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

ديويد فينچر به طور نامناسبي مهر خود را بر فيلمي زده كه از هيچ فيلمسازي انتظار نمي­رود. با اقتباس از فيلمنامه استيگ لارسون Stieg Larsson براي فيلم پرفروش استيون زايلين Steven Zaillian ، فينچر عناصر را به استخوان بندي فيلم خود مي بندد و سپس رگ و بافتي به آن اضافه مي كند و دختري با خالكوبي اژدها را خلق مي كند كه نسخه سوئدي فيلم يا حتي خود كتاب نيست. اين آن چيزي است كه يك فيلم اقتباسي بايد باشد: فيلمي كه روايت پايه آن ريشه در عناصر اوليه اش دارد اما روح آن را در تصاوير روي پرده مي توان يافت.
    در اوايل سال 2010، كلمبيا پيكچرز اعلام كرد كه فيلمبرداري دختري با خالكوبي اژدها را آغاز خواهد كرد، بسياري مي پرسيدند: «چرا؟». گذشته از همه اينها، يك نسخه خيلي خوب سوئدي به كارگرداني نيلس آردن اوپلو Niels Arden Oplev وجود داشت. تصميم بازسازي دختري با خالكوبي اژدها به زبان انگليسي به قصد فروش بود. به هر حال و با هر انگيزه اي تفسير داستان لارسون در نسخه سوئدي حفظ شده است. هر دو همان داستان اوليه را بازگو مي كنند اما تفاوتهاي بارزي هم هست، بعضي دقيق و ماهرانه و بعضي مشخص كه هر كدام شرايط خاص خود را دارد. اگرچه اوپلو هميشه امتياز اول بودن را داشته اما توانائي هاي فيلم فينچر يادآور مي شود كه اولين هميشه بهترين نيست.
    دو عنصر كليدي، دختري با خالكوبي اژدهاي فينچر را از فيلم اوپلو جدا مي كند. اولي زيباست. با هزينه بيشتر ساخته شده و يك هنرمند پشت دوربين است، فضاي غم آلودي دارد و سرد و تاريك است. همه چيز از صحنه زمستاني گرفته تا فضاهاي تاريك داخلي و روش عكاسي صحنه ها اين موضوع را تشديد مي كند. فيلم اوپلو صراحت بيشتري دارد. مورد دوم شيوه ارائه كاراكترها است. فينچر ليه ها را نرم مي كند و مجموعه اي از افراد احساساتي تر را ارائه مي دهد. اوپلو بر خصوصيات فردي تأكيد دارد. بعضي شخصيت ها در فيلم 2009 كمي بالاتر از حد كاريكاتور هستند (مثل بيورمان ساديست) اما فينچر بيشتر در طلب ابهام است. اگر دختري با خالكوبي اژدها ديدگاه فينچر را از طبيعت انساني بيان مي كند (با در نظر گرفتن فيلمهاي اوليه او، احتمالاً موضوع همين است) اما فيلم، او را در كنار ديويد لينچ به عنوان كسي كه معتقد است جامعه فساد و تباهي به بار مي آورد، قرار مي دهد. فينچر، امكان فاسد شدن را به عناصري مي دهد كه در عمق فيلم دختري با خالكوبي اژدها با وجود لحظات استثنائي شوخ طبعي وجود دارند.
    در پالايش داستان لارسون به گونه اي كه تماشاچي با آن ارتباط برقرار كند، فيلمنامه زايلين بهتر از فيلمنامه نيكولاي آرسل Nikolaj Arcel و راسموس هايستربرگ Rasmus Heisterberg عمل كرده است. نسخه اصلي 180 دقيقه اي سوئدي، 28 دقيقه را در تبديل ميني سريالهاي تلويزيوني به پرده سينما از دست مي دهد و اين دليل گاهي بي نظمي و سرگرداني تن است. با اين حال، زايلين كتاب لارسون را با بريدن، اضافه كردن و تغيير دادن هر جا كه لازم بوده، جراحي كرده است. نتيجه نهائي يك قتل مرموز منسجم است. فيلم براي ديدن دو شخصيت اصلي مدتي ما را معطل مي كند. تا آن لحظه ، داستان هاي آنها براي شفاف سازي محيط در روايت كلي و ايجاد حس قوي تر نسبت به فرديت هر دو، جدا ازهم قرار دارند. به محض برخورد، آنها صحنه را براي خلق يك هيجان ويژه تقسيم مي كنند. داستان لارسون استفاده از داستان پليسي انگليسي را به عنوان پايه فيلم دختري با خالكوبي اژدها پذيرفته و اين موضوع در ساختار فيلم نشان داده مي شود.
    روزنامه نگار رسوا ميكائل بلومكويست Mikael Blomqvist (دانيل كريگ Daniel Craig) را به جزيره اي در شمال سوئد مي آورند تا با ميليونر بازنشسته هنريك وانگر Henrik Vanger (كريستوفر پلامر Christopher Plummer) ملاقات كند. هنريك مي خواهد كه ميكائل نگاهي به موضوع قتلي 40 ساله داشته باشد كه نيمي از زندگي او را تحت تأثير قرار داده است. در سال 1966 نوه خواهر هنريك كه دختري 16 ساله به نام هريت Harriet است ناپديد مي شود و تصور بر اين است كه به قتل رسيده است. جسد او هرگز يافت نشد و مدركي هم دال بر فرار او پيدا نكردند. قاتل او هيچوقت پيدا و مجازات نشد اما هنريك معتقد است كه حلقه مظنونين كوچك است: خانواده او (مجموعه اي از افراد عجيب، متمرد و نازي ها). بعد از گرفتن كار، ميكائل، ليسبت سالاندر Lisbeth Salander (روني مارا Rooney Mara) را كه يك هكر كامپيوتر است به عنوان دستيار خودش استخدام مي كند. ليسبت ثابت مي كند كه كشف و تفسير سرنخ هاي ميكائل بي ارزش است و وارد شبكه مخوفي مي شود.
    شخصيت محوري در دختري با خالكوبي اژدها ميكائل است. او بيشترين زمان را روي صحنه دارد و شخصيت اصلي متعارف است. . اين نقش را بهترين عضو گروه بازيگران ايفا كرده است. جيمز باند سابق دانيل كريگ. اما او به هيچ وجه جالب ترين شخصيت روي پرده در طول 158 دقيقه فيلم نيست. امتياز به ليسبت سالاندر مي رسد، يك آلماني تبار بداخلاق، از لحاظ احساسي سرگردان و استاد درحرفه خود كه گذشته او در پس پوششي از نقاشي و سوراخ شدگي ها بر روي بدنش پنهان شده است. ليسبت يكي از شخصيت هايي است كه توجه مخاطب را جلب مي كند. اين نقش را روني مارا ايفا مي كند، او دختر بچه اي در جسم يك زن است كه به سختي خشم خود را كنترل مي كند. او سرد و شكننده است. در مقايسه با شيوه اي كه مارا شخصيت ليسبت را به تصوير مي كشد، نقش آفريني به يادماندني نومي راپاسه Noomi Rapace نيز مطلوب است. مقايسه اين دو ضرورتي ندارد، هر دو خوب هستند و بسيار متفاوت، اما دختري با خالكوبي اژدهاي فينچر ميكائل را بيشتر يك كارآگاه در كنار هوش ليسبت قرار مي دهد. كريگ به كمك فيلمنامه شخصيت مايكل را از كار درآورده است. او هرگز به فريبندگي ليسبت نيست اما در سايه ليسبت هم ناپديد نمي شود. ارتباط رومانتيكي كه بين اين دو بوجود مي آيد در نسخه سوئدي سنتي و در اينجا بيشتر فريفتگي است. در اينجا بار احساسي آنها نامتعادل است.
    بازيگران مكمل كريستوفر پلامر (در نقش هنريك)، رابين رايت Robin Wright (در نقش اريكا برژه Erika Berger همكار ميكائل در مجله) و استلان اسكارگارد Stellan Skargard (در نقش مارتين برادرزاده هنريك) و استيون بركوف Steven Berkoff (وكيل هنريك) و يوريك وان واگنينگن Yorick van Wageningen (در نقش بيورمن Bjurman) هستند. همه به خوبي از عهده نقش خود برآمده اند و بي شك مارا نامزدي جايزه اسكار را خواهد داشت.
    آنهايي كه با كار لارسون آشنا هستند مي دانند كه او دوكتاب ديگر درباره ميكائل و ليسبت نوشته است، دختري كه با آتش بازي كرد و دختري كه به لانه زنبور لگد زد. از هر دو اينها در سوئد فيلم تهيه شده است. فينچر مي خواهد كه به آنها هم دستي داشته باشد. شخصاً، مايلم آنچه را كه اين تيم خلاق با اين كتاب ها مي توانند انجام دهند را ببينم. اما بدون در نظر گرفتن آنچه كه در آينده رخ مي دهد دختري با خالكوبي اژدها در رأس قدرت فينچر، داستانهاي پليسي و متناقض وجود انسان قرار دارد.

با تشکر از سعید عزیز بابت تهیه بنر...

این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .
    ویرایش توسط ScarFace : 01-05-2012 در ساعت 12:49

5. 13 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

وای خدای من!! وای خدای من !!
    فقط در مورد فیلم فینچر و شاهکار جدیدیش همین چند کلمه کافی است!
    تجاوز ، پلیس ، هک ، کامپیوتر ، رونی مارا ، دیوید فینچر ، دنیل کریگ و...........
    همه اینا دست در دست هم دادن تا شاهکار جدید فینچر به روی پرده بیاد و حکمرانی کنه و تاریک و گنگ تر از همیشه باشه
    بازی ، کلوب مشت زنی ، هفت و..... اثار تاریک دیوید فینچر همشون جمع شدند تا فیلم دختری با خالکوبی اژدها نمایان شه
    فیلم فینچر مطمئنن یک سر و گردن از فیلم سوئدی بالاتره امروز از ساعت 7 تقریبا هر دو فیلم رو دیدم سوئدی رو با زیرنویس فینچر رو بدون زیرنویس و البته بدون کیفیت! اما باز برام فرقی نمیکرد دیگه طاقت دوری این فیلم رو نداشتم!
    هر دو فیلم عالی بودند و وقتی فیلم اولی تموم شد با خودم فکر کردم چرا فینچر همچین کاری کرده که فیلم به این توپی رو دست روش گذاشته و نسخه خودش رو درست کرده که همه اینا وقتی فیلم کامل شد و کامل دیدمش متوجهش شدم این فیلم با نسخه سوئدی کاملا فرق داشت با اینکه همه حرکتها همه اتفاقات باهم یکی بودند اما این فینچر بود تو این فیلم رونی مارا بازی کرده بود و دنیل کریگ و کریستوفر پلامر ! با این که باز اونم بازیگران خوبی داشت و حتی در حد اندازه همینا اما اینا یکم خوبتر بودند! مخصوصا بازی عالی و عالیو عالی رونی مارا ! که اگر واقعا امسال مریل استریپ نبود رونی مارا اسکار و گلدن گلوب رو میگرفت!
    فیلم در حد عالی بود همه چیز بود از همان شروع فیلم همه چی گنگ شروع شد مخصوصا تیتراژ میخکوب کنندش با اون اهنگ استثنایی اش که با حرکت ها و جلوه ها و عکس هایی که باهم مخلوط شده بودند تا یه تیتراژ زیبا رو به نمایش دربیارن! بعد از تیتراژ داستان استارت خورد تا اواسط فیلم هیچ گونه نظری در مورد فیلم نمیشه داد که بالاخره فینچر زهر خودش رو میریزه و شاهکار فینچر استارت میخوره 2 ساعت و 30 دقیقه کم نیست ! برای این فیلم واقعا 4 ساعت هم بود این فیلم واقعا ادم از دیدنش لذت میبرد!
    فقط نگاه کنید به بازیگرایی که برای نقش رونی مارا دست و پا میزدند! اسکارلت یوهانسون ، ناتالی پورتمن ، کییرا نایتلی ، انا هاتاویی ، الن پیج ، کریستی استوارت و.....
    و حتی برای نقش دنیل کریگ : براد پیت ، جورج کلونی جانی دپ و......
    فکرکنید این همه اسم رو رد کرده از توشون رونی مارا رو در اورده فینچر بازیگری که تو فیلم قبلی فینچر هم حضور داشته اما نه نقش خوب و فعال بلکه یک نقش فرعی!
    و بین مردها اسم دنیل کریگ میاد بیرون خیلی جالبه! واقعا هر دو این ها نقششون در حد عالی بازی کرده اند
    فیلم فوق العاده است دوباره دوباره و دوباره باید این فیلم بشینم ببینم چون با یک بار دیدن ادم لذت کافی رو نمیبره! کی کیفیت خوبش میاد خدا میدونه

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

---------------

7. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,909 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط scarface نمایش پست ها
    فیلم فینچر مطمئنن یک سر و گردن از فیلم سوئدی بالاتره
    نسخه سوئدیش که مزخرف بود سروش، اصلا اسمشو نیار!!>:p
    کلا به نظرم فیلمنامه خوبی نداشت، اگر فینچر درستش کرده، نمیدونم چی بگم، آخه به نظرم اصلا ارزش نداشت این فیلمنامه، فیلم بشه!
    من فیلم فینچر رو ندیدم!......ولی خوب الآن نظرم اینه!
    فیلمای فایت کلاب و هفت و ... خیلی خوب بودن، شکی درشون نیست! اما این یکی....

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    کلا به نظرم فیلمنامه خوبی نداشت، اگر فینچر درستش کرده، نمیدونم چی بگم، آخه به نظرم اصلا ارزش نداشت این فیلمنامه، فیلم بشه!
    من کم کم دارم خفه میشم ... دارم میمیرم ... تا کی منتظر بمونم یه نسخه با کیفیت از استاد بیاد بیرون! به زور خودم رو نگه داشتم و تا حالا اینقدر منتظر یه فیلم نبودم ...
    اما در مورد فیلم سوئدی ... به نظرم اونم شاهکار بود ... مشکل فیلمنامه کجاش بود؟!
    اتفاقا خیلی پیچیده و روون ساخته شده بود و تا ته داستان مخاطب رو می کشید دنبال خودش ...
    اما مطمئنم فینچر با اون تیرگی که به کار میگیره داستان سیاهش رو به بهترین نحو به تصویر میکشه ...
    پ.ن : سروش نتونستی خودتو نگه داری ...

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    نمیدونم چرا همچین فکری میکنی امیر حسین نسخه سوئدی فیلم هم عالی بود به نظرم واقعا فیلم نامه گنگی داشت وقتی فیلمی از یه کتابی که فوق العاده پر طرفدار هستش ساخته میشه صد در صد نویسنده ها و کارگردان فیلم سعی میکنن چیزی شبیه کتاب بسازن !!که به نظرم عالی هم در اومده ! شاید مشکلی که تو داشتی با فیلم اون زبان مسخره سوئدی بوده :دی چون اعصابه منم خورد کرده بود :دی
    اما در هر حال من که هم از نسخه سوئدیش راضی بودم هم نسخه فینچریش! هر دو عالی بودند خیلی وقتبود فیلمی به این گنگی ندیده بودم البته و 100 البته تلخ و دراماتیکی که با روح و روان ادم بازی کنه

پ.ن : سروش نتونستی خودتو نگه داری ...
    فک کن من بتونم :دی

----------------------

---------------

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

خب خب خب،بالاخره حوصله ش رو پیدا کردم و تونستم بعد از مدت زمان خیلی زیادی یه فیلم ببینم! اونم یه فیلم خیلی خوب! به این فیلم نمره 9 میدم
    اول میخوام از تیتراژ ابتدائی فیلم بگم که فوق العاده زیبا بود،نظیرش رو انصافا ندیده بودم،خیلی نو و جدید بود
    این فیلم به نظرم دو داستان داشت،یکی داستان لیزبت و یکی داستان آقای بلومکوئیست
    در ابتدای فیلم با خودم فکر میکردم داستان این دختر چه ربطی به این ژورنالیست داره؟!! اما کم کم متوجه شدم که قراره با هم دوست و همکار بشن
    یکی از صحنه های فیلم به شدت دردناک بود برام،اونائی که دیدن میدوننولی چیزی که به نظرم میرسه بازی فوق العاده زیبای رونی مارا بود،حرف نداشت بازیش ولی زیاد از بازی دنیل کریگ خیلی خوشم نیومد،راستی گفتم دنیل کریگ،امروز تولدش بود،تولد 44 سالگیت مبارک مرد
    بازی کریستوفر پلامر هم با اینکه خیلی نقش پررنگی نداشت و سرجمع 5 دقیقه تو فیلم بود،ولی خب خوب و قابل قبول بود
    پایان فیلم رو هم دوست داشتم،مستر بلومکوئیست رفت دنبال زندگیش ولی حیف شد که لیزبت باز هم ره به جائی نبرد! کاش یه پایان خوب هم برا اون درست میکردن!
    در کل 80 دقیقه دوم فیلم رو بیشتر از 80 دقیقه اولش دوست داشتم،فقط از نظر من یه چیزی اگه بهش بیشتر پرداخته میشد بهتر بود،کاش از لیزبت و آقای بلومکوئیست چیزهائی بیشتر میدونستیم! منظورم گذشته شون بود و همچنین زندگی عادیشون،به این مساله خیلی کم پرداخته شده بود.

ممنون سروش جان بابت معرفی این فیلم،واقعا فیلم قشنگی بود و این زمان خیلی طولانی برای این فیلم(2ساعت و 40 دقیقه)ارزشش رو داشت
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

کلا دختری با خالکوبی اژدها ! دو طرفه داشت!
    1. طرف لیزبیث سلندر که این خودش چند بخش داشت
    2. طرفه مایکل بولومکوئیست
    کلا طرفه لیزبیث رو خیلی دوست داشتم با اینکه واقعا تلخ بودش اما بازی بینظیر رونی مارا این تلخی رو به فراموشی میسپردش!
    داستان در مراحل اول گنگ گنگ گنگ گنگ شروع میشه طبق معمول تمام فیلم های فینچر ! مگه فیلمی هست که فینچر کارگردانش باشه گنگ شروع نشه.. همین طوری فیلم پیش میره از یه ور مایکل برا خودش داره پرونده حل میکنه از یه ور لیزبیث با زندگیش سرو کله میزنه! که صحنه وحشتناک فیلم میرسه... که تا به امروز بعده این همه فیلمی که دیدم با همچین صحنه تلخی مواجه نشده بودم که با دیدن این صحنه مواجه شدم ! صحنه تجاوز توسط تقریبا رئیس لیزبیث سلندر به لیزبیث که وقتی شروع شد بلافاصله فیلم بردار دوربین رو برد بیرون اتاق و یه نفس اسوده به بینندگان داد امااااااا بازگشت دوربین اونم با قدرت چیزی نبود که همه انتظارش رو داشتن و زوم کردن به دادو بیداد لیزبیث و سر اخر نشان داد اون دوربینه که یکی از خشم بیننده کم کرد! البته این صحنه فوق العاده توسط فینچر جبران شد و صحنه انتقام لیزبیث بود که واقعا درباره این صحنه هرچی بگم کم گفتم بینظیر بود بلایی که سره طرف اورد یعنی هر امتیازی که بدم بهش حلالش هستش وقتی هم این صحنه رو دیدم داد و بیدادم رفت هوا و هی میگفتم امتیازی که دادم بهت حلالت لیزبیث دمت گرم کلی حال کردم! این صحنه یه دیالوگ جالب داشت که لیزبیث گفتش : فکر میکنی من دیونم؟؟ اره من دیونم دیونم مــــــــــــن
    بعد هم که رفته رفته مایکل و لیزبیث بهم رسیدند و به قوله معروف پیوند خوردند بهم اما واقعا هوش و نبوغ لیزبیث فوق العاده بود یعنی کلی پرونده رو به جلو برد و اگر نبودش فکر نکنم حتی مایکل میتونست پرونده رو به این راحتی ها حل کنه
    سکانس ها دیالوگ ها فیلم برداری ها( البته بجز اون صحنه وحشتناک) همه عالی بود بازی بازیگرها هم خوب بود دنیل کریگ از لاکه جیمز باند بودن کاملا بیرون اومده بود و رونی مارا طوری از خودش بازی به نمایش گذاشت که همه دست به تحصین او بردند همون طور که برادینلی تو متن گفته

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyfly نمایش پست ها
    متياز به ليسبت سالاندر مي رسد، يك آلماني تبار بداخلاق، از لحاظ احساسي سرگردان و استاد درحرفه خود كه گذشته او در پس پوششي از نقاشي و سوراخ شدگي ها بر روي بدنش پنهان شده است. ليسبت يكي از شخصيت هايي است كه توجه مخاطب را جلب مي كند. اين نقش را روني مارا ايفا مي كند، او دختر بچه اي در جسم يك زن است كه به سختي خشم خود را كنترل مي كند. او سرد و شكننده است. در مقايسه با شيوه اي كه مارا شخصيت ليسبت را به تصوير مي كشد، نقش آفريني به يادماندني نومي راپاسه Noomi Rapace نيز مطلوب است
    بازی نومی راپس خوب هستش اما من رونی مارو رو ترجیه میدم بدون هیچ تعارفی! چون هردو عالی هستند رونی عالیتر!

در کل این فیلم یکی دیگه از فیلم های خاص دیوید فینچر هستش و امید است و امید است که فینچر دو کتاب دیگر رو هم بسازه تا دوباره لیزبیث سلندر رو ببینیم!

پ.ن: اگه این فیلم رو دیدید وقتی به اون صحنه وحشتناک که هنوز داره با روانم بازی میکنه رسیدید توصیه میکنم فیلم رو بلافاصله به جلو بزنید

----------------------

---------------

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    اما واقعا هوش و نبوغ لیزبیث فوق العاده بود یعنی کلی پرونده رو به جلو برد و اگر نبودش فکر نکنم حتی مایکل میتونست پرونده رو به این راحتی ها حل کنه
    دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی سروش،الان داشتم بهش فکر میکردم واقعا اگه لیزبت نبود شاید این داستان سر درازی داشت و به این زودی بلومکوئیست نمیتونست این راز رو برملا کنه،فکر میکنم نامی که برای این فیلم انتخاب کردند خیلی به جا و خوب بوده
    در مورد اون صحنه که واقعا هیچی نمیشه گفت من تا نیم ساعت اعصاب نداشتم از دست اون مرتیکه الاغ!
    ولی بعدش با کاری که لیزبت کرد یه کم آروم شدم،البته من انتظار کار وحشتناک تری رو ازش داشتمبه نظرم در حق اون یارو خیلی لطف کرد!!!

پ.ن من خیلی دوس داشتم بدونم لیزبت چرا پدرش رو کشته! من فکر میکنم که دلیل خوبی داشته برای اینکار و بهش تلقین کردن که دیوونه س
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط 1CHAMPION نمایش پست ها
    ولی بعدش با کاری که لیزبت کرد یه کم آروم شدم،البته من انتظار کار وحشتناک تری رو ازش داشتمبه نظرم در حق اون یارو خیلی لطف کرد!!!
    بدبخت کرد طرف رو دیگه میخواد چی کار کنه با یه ادم اخه :دی وقتی تو اسانسور لیزبیث رو دید اصلا داشت خودش رو خیس میکرد

نقل قول نوشته اصلی توسط 1CHAMPION نمایش پست ها
    پ.ن من خیلی دوس داشتم بدونم لیزبت چرا پدرش رو کشته! من فکر میکنم که دلیل خوبی داشته برای اینکار و بهش تلقین کردن که دیوونه س
    اینم نمیدونم هنوز دو قسمت بعد رو ندیدم شاید تو اون دو قسمت بیان شده!
    بعدشم بیان نشه هم نمیشه خورده گرفت سریال نیست که به همه زوایای طرف بپردازه فیلم هستش و رو فیلم نامه ای که تنظیم شده میره جلو!! دهههههههههههههههه

پ.ن: بعد میان 9 تا فیلم چرت رو نامزد اسکار میکنن به این فیلم بهترین تدوین میدن که دو ساله هی میبره حلالشون باشه :دی

----------------------

---------------

15. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)