مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh لادن طباطبایی: برنامه هایی دارم برای طراحی سنگهای نیمه قیمتی ...

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: لادن طباطبایی: برنامه هایی دارم برای طراحی سنگهای نیمه قیمتی ...

گاهی تنها ماندن بهای آدم ماندن است...
    MoonCity آواتار ها
    وضعیت : MoonCity آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,295
    سپاس شده 6,616 در 1,422 پست
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

لادن طباطبایی: برنامه هایی دارم برای طراحی سنگهای نیمه قیمتی ...

لادن طباطبایی: برنامه هایی دارم برای طراحی سنگهای نیمه قیمتی

بازتاب یادداشت یکی از نویسندگان شبکه ایران درباره مجموعه شام ایرانی، آن قدر زیاد بود که حتی نشست خبری اخیر جشنواره «افق نو» را هم متاثر ساخت. این یادداشت نقدی بر شیوه برنامه سازی و کارگردانی مجموعه مذکور بود، از جمله آنکه کپی برداری ناشیانه از یک برنامه مبتذل ماهواره ای در این مطلب مورد نقد قرار گرفت.
    روال معمول در چنین مواردی این است که کارگردان یا تهیه کننده در مقام دفاع از عملکرد خود بربیاید. اما اصلی ترین واکنش نسبت به یادداشت منتشره در شبکه ایران، زمانی رقم خورد که یکی از شرکت کنندگان در برنامه «شام ایرانی» یعنی لادن طباطبایی، هم از طریق تماس تلفنی و هم از طریق نگارش یک یادداشت بلندبالا، نکاتی را درباره مطلب مذکور مطرح نمود و از قصد خود برای خداحافظی از سینما سخن گفت. هرچند دلیل ارائه شده درباره خداحافظی این بازیگر از حرفه اش ربطی به دلخوری اش از یادداشت شبکه ایران نداشت اما با این وجود برخی رسانه ها در بازتاب مطلب طباطبایی به گونه ای عمل کردند که انگار او صرفا به خاطر دلخوری از مطالب شبکه ایران، بنا را بر خداحافظی از دنیای سینما گذاشته است. برای پیگیری این موضوع با لادن طباطبایی گفت و گویی کردیم.

هرچند شما در یادداشت اخیرتان درباره تصمیم خود مبنی بر خداحافظی از بازیگری پیش از بازی در «راز پنهان» سخن گفته اید اما به تازگی شایعه ای در اذهان مخاطبان پیچیده با این مضمون که خداحافظی شما از دنیای بازیگری به دلیل دلخوری تان از مطلبی انتقادی که درباره «شام ایرانی» نوشته شد، بوده است.

متاسفانه همین طور که شما می گویید تداعی شده است اما این طور نیست. ماجرا از این قرار است که مدتهاست برای من نقش مطلوب برای بازیگری پیش نیامده؛ منظورم از نقش مطلوب نقشی است که تجربه جدیدی برایم باشد وگرنه پیشنهادات کلیشه ای که فراوانند. دلیل اصلی این امر هم تجاری شدن بیش از حد سینمای ماست. سینمای تجاری نقشهایی را پیش روی بازیگر می گذارد که اغلب کلیشه هستند و من هم چون علاقه به تکرار خود ندارم تصمیم گرفتم مسیر فعالیتم را عوض کنم.

مشکلات موجود در سینمای ایران نه فقط توسط شما که پیش از شما توسط تعداد بسیاری از بازیگران دیگر هم بیان شده اند. اینکه نقشها تکراری شده اند و موضوعات، تکراری است مساله ای است که بارها توسط آدمهایی مثل جمشید مشایخی یا عزت ا.. انتظامی هم مطرح شده. اما آیا به نظر خودتان این دلیل خوبی برای خداحافظی از بازیگری است.

من می توانستم به مانند سایرین عیوب را گوشزد کنم و منتظر اصلاح بمانم. شخصا آدمی هستم که در مورد موضوعاتی که به یقین می رسم، حجت را تمام می کنم. اگر از بازیگری خداحافظی نمی کردم همیشه مترصد این بودم که دوباره جلوی دوربین بروم اما حالا به مرحله ای رسیده ام حداقل خیالم راحت است که دیگر جلوی دوربین نخواهم رفت. تا این مساله را برای خودم تمام نمی کردم نمی توانستم خداحافظی کنم. برای همین تصمیم گرفتم با حضور در کاری نسبتا آبرومند از بازیگری خداحافظی کنم. سریال «راز پنهان» تا حدی این مجال را ایجاد کرد چون سابقه ذهنی خوبی از خانم فلورا سام و همسرشان مجید اوجی داشتم.

با این حساب علایق بازیگری خود را چه می کنید؟

من هنوز هم عاشق بازیگری ام اما وقتی جریان غالب سینما به سمت تجاری شدن می رود چاره ای نیست جز خداحافظی از بازیگری.

گفتید که از این به بعد دیگر در جلوی دوربین ظاهر نمی شوید. این یعنی آن که به سمت کارهای پشت صحنه می رود یعنی مثلا فیلم می سازید؟

پشت صحنه هم نه، حداقل فعلا که چنین تصمیمی ندارم.

پس آینده زندگی هنری تان را چطور پیش می برید؟

نمی دانم چقدر اطلاع دارید اما من سابقه طراحی زیورآلات را دارم و برنامه هایی دارم برای طراحی سنگهای نیمه قیمتی. مدتها بود که می خواستم از تجربه ای که در این زمینه دارم برای طراحی یک سری سنگ نیمه قیمتی که مناسب انواع بودجه ها باشد استفاده کنم ولی به دلیل نوسان قیمت طلا، چنین کاری را اجرایی نکردم. به تازگی ضمن مشورتی که با چند کارشناس بازار طلا داشته ام به این نتیجه رسیده ام که بد نیست طرحهایم در این باره را اجرایی کنم.

درباره این طراحی بیشتر صحبت کنید. قصد دارید از طلا برای طراحی زیورآلات استفاده کنید؟

بله، قصد دارم براساس سمبلهایی که در تمام دنیا وجود دارد این کار را انجام دهم. از ابتدا هم هدفم این بود که کارهایی زیبا را در این حیطه خلق کنم تا هم جوانان خوششان بیاید و هم به لحاظ قیمت، محصولات، آن قدر گران نباشد. یک دوره زمانی خاص یک سری زیورآلات وارد کشور می شد که در زمره بدلیجات جای می گرفتند اما به واسطه قیمت پایین مورد توجه مردم قرار گرفتند. من سعی کردم براساس همین استقبال بروم به سمت طراحی یک سری سنگ نیمه قیمتی با استفاده از طلا تا آنها که این محصول را خریداری می کنند هم به واسطه زیبایی از آن استفاده کنند و هم بتوانند به چشم یک سرمایه گذاری به آن بنگرند. به هر حال وقتی مشتری بناست برای یک محصول مبلغی هزینه کند، چرا طراحی روی طلا انجام ندهیم که به سرمایه ای برای فرد بدل شود. این نکته را هم در طراحی لحاظ خواهم کرد که به لحاظ ارزش مادی، سنگهایی را تولید کنیم با گستره قیمتی متفاوت تا آدمهایی از طبقات مختلف اجتماع بتوانند از آنها استفاده کنند.

پس از این به بعد دیگر باید به عنوان یک کارشناس جواهرآلات جویای نظرات شما باشیم.

به هر حال دوست دارم برای مدتی هم که شده از حاشیه های سینما فاصله بگیرم. البته همیشه آدمی بی حاشیه بودم اما برخی اوقات مثل همین اتفاق اخیر، این حاشیه ها هستند که به سراغ هنرمند می آیند.

منبع: شبکه ایران
    ویرایش توسط DarkAngel : 09-05-2012 در ساعت 23:48 دلیل: مرتب سازی

2. 2 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)