مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh اخبار سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در سال 1391 - صفحه 8

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 92

موضوع: اخبار سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در سال 1391

گاهی تنها ماندن بهای آدم ماندن است...
    MoonCity آواتار ها
    وضعیت : MoonCity آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,295
    سپاس شده 6,616 در 1,422 پست
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

اخبار سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در سال 1391

سازمان سینمایی کشور همزمان با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را در قالب مسابقه سینمای ایران و جهان از تاریخ 12 تا 22 بهمن‌ماه 1391 برگزار می‌کند.

الف) مسابقه سینمای ایران

فیلم‌های سینمایی که تا بهمن ماه 1391 در ایران و خارج از ایران (اعم از اکران عمومی یا جشنواره‌های داخلی و خارجی) نمایش داده نشده‌اند، می‌توانند در این بخش شرکت نمایند.

1. سودای سیمرغ

این بخش در راستای اعتلای هرچه باشکوه‏تر تولیدات سینمای ملی و حمایت از فیلمسازان ارزشمند میهن اسلامی برگزار می‏شود.

هیئت انتخاب از میان آثار متقاضی حداکثر 26 اثر را برای مسابقه انتخاب می‌نماید.

هیئت داوران شامل 5 تا 7 نفر از سینماگران و صاحب‌نظران فرهنگی هنری ایران، جوایز زیر را اهدا می‌کنند.

- سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
    - سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه بصری
    - سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی
    - سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس
    - سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری
    - سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری
    - سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن
    - سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
    - سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن
    - سیمرغ بلورین بهترین تدوین
    - سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری
    - سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن
    - سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد
    - سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه
    - سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی
    - سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران
    - سیمرغ بلورین بهترین فیلم
    - سیمرغ زرین نگاه ملی (این جایزه با مشاوره هیئت داوران و نظر نهایی دبیر و ریاست سازمان سینمایی اهدا خواهد شد).

2. خارج از مسابقه

در این بخش، فیلم‌هایی نمایش داده خواهد شد که به لحاظ کیفی هم‌ارز آثار بخش مسابقه است، اما به دلیل حضور یکی از سازندگان اصلی فیلم در هیئت‌های انتخاب یا داوری، به درخواست تهیه‌کننده و یا به تشخیص هیئت انتخاب در این بخش به نمایش درخواهد آمد.

3. نگاه نو (مسابقه فیلم‌های اول)

این بخش به منظور معرفی فیلمسازان جوان و حمایت از آثار ارزشمند ایشان برگزار می‏کنند.

هیئت انتخاب از میان آثار متقاضی حداکثر 11 اثر را انتخاب می‌نماید.

هیئت داوران شامل 5 تا 7 نفر از سینماگران و صاحب‌نظران فرهنگی هنری ایران، جوایز برگزیدگان را به شرح زیر اهدا می‌نماید:

- سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران (به بهترین دستاورد فنی یا هنری)

3. سینما حقیقت (مسابقه آثار مستند بلند)

شرایط پذیرش آثار:

مدت زمان آثار بیش از 60 دقیقه باشد.
    بیش از دوسال از تولید آن نگذشته باشد.

هیئت انتخاب از بین آثار متقاضی حداکثر 11 اثر را برای مسابقه معرفی می‌نماید.

هیئت داوران شامل 3 تا 5 نفر، آثار مسابقه را مورد ارزیابی قرار داده، جوایز ذیل را اهدا می‌نماید.

- سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران به بهترین دستاورد فنی یا هنری

4. فیلم برگزیده تماشاگران

ستاد جشنواره از طریق مراجعه به آراء تماشاگران به محبوب‌ترین فیلم ایرانی مسابقه آثار بلند سینمایی«سیمرغ بلورین» اهدا خواهد کرد.

5. تجلی اراده ملی (جوایز سازمان‌ها و نهادها)

سازمان‌ها، نهادها، مؤسسات دولتی و خصوصی می‌توانند با رعایت ضوابطی که از سوی ستاد جشنواره اعلام می‌گردد، بهترین اثر مسابقه سینمای ایران (اعم از مسابقه اصلی، خارج از مسابقه، فیلم‌های اول و مستند) را انتخاب و جایزه خود را اهدا نمایند.

ب) سینمای جهان

این بخش با هدف شناخت و ارزیابی آن‌گونه از توانایی‌ها و ظرفیت‌های انسانی که موقعیت یگانه او را در جهان متمایز می‌سازد، با عنایت به شرایط ویژه دنیای امروز و با رویکرد ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، معضل تروریسم، حقوق بشر و بیداری ملت‌ها برگزار می‌گردد.

شرایط کلی پذیرش آثار:

* سال تولید آثار از 2010 میلادی به بعد باشد.
    * عدم نمایش تا بهمن‏ماه 1391 در ایران.
    * عدم نمایش در دوره‏های قبلی جشنواره.
    * آثار باید به زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی باشد.

1. جام جهان‌نما (مسابقه سینمای بین‌الملل)

هیئت انتخاب از میان آثار متقاضی حداقل 11 اثر را معرفی می‌نماید.

هیئت داوران شامل 5 تا 7 نفر از هنرمندان و صاحب‌نظران سینمای ایران و جهان فیلم‌های این بخش را ارزیابی و جوایز زیر را اهدا می‌نماید.

- سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن
    - سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد
    - سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی یا هنری
    - سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران
    - جایزه ویژه دبیر جشنواره به بهترین فیلم با رویکرد بیداری اسلامی
    - سیمرغ بلورین بهترین فیلم آسیایی

از هر کشور حداکثر دو فیلم و از ایران حداکثر سه فیلم می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

2. سینمای سعادت (مسابقه فیلمسازان جهان اسلام)

با عنایت به جنبش‏های نویدبخش بیداری در سرزمین‏های اسلامی، این بخش به منظور شناخت و ارتقای جایگاه فیلمسازان جهان اسلام برگزار می‌شود.

هیئت انتخاب از میان آثار متقاضی حداقل 11 اثر را معرفی می‌نماید.

هیئت داوران شامل 5 تا 7 نفر از هنرمندان و صاحب‌نظران سینمای ایران و جهان، آثار را ارزیابی کرده جوایز زیر را اهدا می‌نماید.

- سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن
    - سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد
    - سیمرغ بلورین بهترین دستاوردهای فنی یا هنری
    - جایزه بیرق طلایی (جایزه مصطفی عقاد)
    - جایزه ویژه هیئت داوران

از هر کشور حداکثر دو فیلم بلند و از ایران حداکثر سه اثر می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

3. جشنواره جشنواره‌ها

فیلم‌های برگزیده‏ی جشنواره‌های جهانی با عنایت به مقتضیات و اولویت‏های فرهنگی ایران اسلامی در این بخش به نمایش خواهند آمد.

4. نمایش‌های ویژه

- فیلم‌هایی که به مناسبت رویدادهای خاصی در سینما، برگزیده می‌شوند.

- فیلم‌های کوتاه یا بلند، اعم از داستانی یا مستند که به شناخت بهتر سینمای فرهنگی هنری یک منطقه جغرافیایی یا سرزمین خاصی بپردازد.

- مرور فیلم‌های یک فیلمساز یا بازیگر برجسته بین‏المللی سینما.

- فیلم‌های بازسازی شده و یا مستند که نمایشگر روند و سبک‌های جدید فیلم‌سازی باشند.

ج) مسابقه مواد تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی سینمای ایران

به منظور اعتلای هنر- صنعت سینمای ایران، مواد تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی فیلم‌های سینمایی که در فاصله زمانی سی‌امین تا سی‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش عمومی درآمده‌اند، در 3 بخش عکس، پوستر، آنونس و تیزر توسط هیئتی شامل 5 تا 7 نفر مورد انتخاب و قضاوت قرار خواهد گرفت و به برترین آثار جوایزی به شرح زیر اهدا می‌گردد.

- سیمرغ بلورین بهترین عکس فیلم
    - سیمرغ بلورین بهترین طراحی پوستر
    - سیمرغ بلورین بهترین آنونس یا تیزر

1. مسابقه عکس فیلم

1-1- آنالوگ: آثاری که به صورت آنالوگ تهیه شده‌اند ملزم به اسکن تصاویر در فرمت TIF و حداقل DPI300 در اندازه 45×30 سانتی‌متر و ارائه نسخه چاپی مرغوب در قطع 30×20 سانتی‌متر از هر تصویر می‌باشند.

2-1- دیجیتال: آثاری که به صورت دیجیتال تهیه شده‌اند لازم است با کیفیت 6 مگاپیکسل و با حداقل DPI300 در فرمت JPG یا TIF همراه با نسخه چاپی مرغوب در قطع 30×20 سانتی‌متر از هر اثر ارسال گردند.

3-1- عکاسان ملزم به ارائه مجموعاً شش قطعه عکس شامل چهار قطعه عکس صحنه و دو قطعه عکس پشت صحنه از هر فیلم می‌باشند.

2. مسابقه پوستر فیلم

1-2- اندازه پوستر باید حداقل 45×60 و حداکثر 70×100 سانتی‌متر باشد.
    2-2- ارائه دو نسخه چاپ افست از پوستر هر فیلم الزامی است.
    3-2- ارائه فایل پوستر در فرمت TIF با کیفیت DPI300 در قطع 70×100 سانتی‌متر به همراه پرینت A3 الزامی است.

3. مسابقه تیزر و آنونس فیلم

1-4- آنونس‌ها باید در قطع 35 میلی‌متری همراه با نسخه ویدئویی (DVcam) ارائه شوند.
    2-4- تیزرها باید به صورت نسخه ویدئویی (DVcam) ارائه شوند.
    3-4- زمان آنونس و تیزر آزاد می‌باشد

مقررات عمومی

1. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند هر تعداد فیلمی را که مایل باشند، به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند.

2. نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی که مایلند فیلم‌های خود را در قسمت‌های مختلف جشنواره شرکت دهند، ضروری است نکات زیر را رعایت نمایند:

1-2- فرم درخواست شرکت در جشنواره را تکمیل کرده، تا تاریخ 2 آذر ماه 1391 به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند. این امر به منزله قبول کامل مقررات و سایر ضوابط تولید و نمایش فیلم در ایران است.

2-2- آخرین زمان تحویل نسخه بازبینی فیلم‌ها برای بازبینی هیئت انتخاب 2 دی ماه 1391 می‌باشد.

3-2- آخرین زمان تحویل نسخه نهایی فیلم 20 دی ماه 1391 می‌باشد. در صورت عدم ارائه کپی نهایی فیلم تا 20 دی ماه 1391، دبیرخانه جشنواره محق خواهد بود به احترام مخاطبین و خانواده سینما، فیلم را از کلیه بخش‌های جشنواره (اعم از داوری و نمایش عمومی) خارج نماید.

3. تعیین تاریخ و ساعت نمایش فیلم‌ها به عهده دبیرخانه جشنواره می‌باشد.

4. پس از تحویل کپی فیلم به دبیرخانه، امکان خارج کردن آن از جشنواره وجود ندارد.

5. هیئت داوران بخش‌های مختلف مسابقه جشنواره، حداکثر 24 ساعت قبل از مراسم پایانی، نامزدهای دریافت جوایز را معرفی خواهند کرد.

6. هیچ جایزه‌ای در بخش رقابتی به طور هم‌ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم نمی‌شود.

7. همه فیلم‌های پذیرفته شده در بخش‌های جشنواره، گواهی شرکت دریافت خواهند کرد.

8. تمام فیلم‌های ارائه شده در بخش مسابقه سینمای ایران و بین‌الملل باید مطابق ضوابط سازمان سینمایی کشور باشند.

9. نماینده‏ای از سوی دبیر در جلسات هیئت‌های مختلف انتخاب و داوری بدون حق رأی شرکت می‏کند.

10. تفسیر و رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهایی درباره موضوعات پیش‌بینی نشده به عهده دبیر جشنواره است.

11. دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثاری که در دوره‌های گذشته مورد بازبینی هیئت انتخاب سینمای ایران قرار گرفته‌اند، معذور است.

12. ستاد جشنواره از طریق مراجعه به آراء تماشاگران به محبوب‌ترین فیلم بخش مسابقه سینمای ایران و بین‏الملل «سیمرغ بلورین» اهدا خواهد کرد.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش کوچه احتشام ،شماره 2454، موسسه رسانه‌های تصویری، طبقه چهارم مراجعه نموده و یا با شماره تلفن : 88797542- 021تماس حاصل فرمایند.

منبع:سینماپرس

2. 7 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

3. # ADS

MoonCity آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

پاسخ : اخبار سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در سال 1391

همه اتفاقات و حاشیه های روز هشتم جشنواره

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در روز هشتم، شاهد حضور «احسان حدادی» قهرمان پرتاب دیسک بود. به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، هشتمین روز از جشنواره بین المللی فیلم فجر در حالی به کار خود پایان داد که در سانس صبح فیلم سینمایی «کلاس هنر پیشگی» آغاز کننده روز هشتم بود. حاشیه اول در لحظات آغازین کلید خورد، فیلم با تاخیری 45 دقیقه ای اکران شد و مخاطبان با تمام احترامی که به علیرضا داوود نژاد خالق این اثر داشتند، بدون هیچ اعتراضی منتظر اکران فیلم شدند.

نشست خبری این فیلم نیز با حضور تمامی اعضای خانواده علیرضا داوودنژاد در برج میلاد و سالن نشست دیدنی بود. علیرضا داوودنژاد، رضا داوودنژاد، محمدرضا داوودنژاد، عباس کریمی، علی گرداگویی، زهرا داودنژاد و شیرین یزدان بخش از عوامل ساخت این فیلم سینمایی بودند.

کیومرث پوراحمد مشاور کارگردان و تدوینگر این فیلم در نشست خبری گفت که داوودنژاد فیلم بی نظیری ساخته، گرچه من از ساخت چنین فیلمی وحشت دارم.
    رضا کیانیان نیز پیغام داده بود که داوودنژاد بیشترین هنرجو را در کلاسش تعلیم داده است. داوودنژاد نیز در این نشست خبری گفت:ه به جز خودم هیچ کس نمی دانست من از کلاس هنرپیشگی چه می خواهم. در سانس دوم فیلم سینمایی «تاج محل» به کارگردانی « دانش اقباشاوی» اکران شد.

فیلم سینمایی «بشارت به یک شهروند هزاره سوم» نیز در سانس سوم به نمایش در آمد، فیلمی که با حضور بازیگرانی چون نیکی کریمی، هنگامه قاضیانی و حمید فرخ نژاد اکران شد.

دکتر محمدهادی کریمی کارگردان «بشارت به یک شهروند هزاره سوم» در پاسخ به این سوال که این فیلم چه بشارتی داشت، گفت: بشارت این فیلم امید است.بشارت یک واژه نیست ، یک مفهوم مشترک در ادیان مختلف است که با ایمان و امید گره خورده است.

وی ادامه داد: بشارت چیزی است که آدم ها به آن نیاز دارند و باید بدانیم یاس و ناامیدی با بشارت و ایمانی که امیدبخش است، از بین می رود.
    فیلم سینمایی «استرداد» نیز چهارمین فیلم روز هشتم بود. در نشست خبری این فیلم محسن علی اکبری بیان داشت: 5 میلیارد تومان برای این فیلم هزینه شده که باید هزینه های کار در گران قیمت ترین شهر جهان یعنی مسکو را در نظر داشت.

او همچنین گفت: پس از تام کروز، حمید فرخ نژاد دومین نفری است که به کاخ کرملین که مکانی برای پوتین است، ورود پیدا کرده است.

از دیگر حاشیه های نشست فیلم سینمایی «استرداد» حضور «سید احمد میرعلایی» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی بود.
    محسن علی اکبری در این نشست گفت: پول گرفتن از میرعلایی بسیار دشوار است.
    روز گذشته جشنواره شاهد حضور هنرمندانی چون دکتر محمدهادی کریمی، نیکی کریمی، هنگامه قاضیانی، حمید فرخ نژاد، شهرزاد کمال زاده، خاطره اسدی، محسن علی اکبری، جواد شمقدری، فرهاد اصلانی، فرزاد حسنی و احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک نیز بود.

جشنواره با نمایش فیلم سینمایی «به خاطر پونه» به کارگردانی هاتف علیمردانی به کار خود پایان داد.

5. 6 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

6. # ADS

MoonCity آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

«حمید سوریان» مهمان جشنواره فیلم فجر شد

حمید سوریان قهرمان کشتی جهان به همراه جمعی از ورزشکاران و پیشکسوتان عرصه کشتی به تماشای مستند «پسرانی با گوش های شکسته» نشست.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، فیلم مستند «پسرانی با گوش های شکسته» به کارگردانی نیما شایقی که از ساعت 15 در مرکز همایش های برج میلاد روی پرده رفت، میزبان «حمید سوریان» قهرمان کشتی جهان به همراه جمعی از ورزشکاران و پیشکسوتان عرصه کشتی بود.

8. 3 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

می خواهم اقلاً یک نفر باشد که من با او از همه چیز همانطور حرف بزنم که با خودم حرف میزنم!
    The Pianist آواتار ها
    وضعیت : The Pianist آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,831
    سپاس شده 1,753 در 593 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 436 تاپیک

گزارش نشست پرسش و پاسخ «جیب بر خیابان جنوبی»

به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «جیب بر خیابان جنوبی» با حضور سیاوش اسعدی (کارگردان)، علی سرتیپی، حسن دادخواه (تهیه کننده)، مصطفی زمانی، نورا هاشمی (بازیگران)، پیمان یزدانیان (آهنگساز) و علیرضا برازنده (فیلمبردار) در سالن سعدی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

در ابتدای نشست سیاوش اسعدی کارگردان فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» گفت: خوشحالم از اینکه برای بار دوم فیلم را با شما عزیزان می بینم اما مسائلی وجود دارد که باعث ناراحتی ام شده است. اول اینکه شاهد بودم بعضی خبرنگاران عزیز جایی برای نشستن نداشتند و عده ای که سالی یک بار هم به سینما نمی روند، جای این عزیزان نشسته بودند و من از این عزیزان عذرخواهی می کنم، نکته بعدی اینکه صدا و تصویر فیلم بسیار بد و روشن بود.

وی در مورد روند ساخت فیلم توضیح داد: بعد از فیلم «حوالی اتوبان» که مورد لطف همه شما عزیزان قرار گرفت، سه فیلمنامه داشتم که توسط حمید نعمت الله نوشته بودیم اما مورد قبول واقع نشد تا اینکه قرار بر این شد فیلمنامه «جیب بر خیابان جنوبی» که اثر اقتباسی از یک رمان فرانسوی است، ساخته شود.

اسعدی در پاسخ به این سوال که چرا در این فیلم این قدر باران می بارید، توضیح داد: فضای فیلم این گونه ایجاب می کرد و جنس قصه باران را می طلبید.
    این کارگردان همچنین در پاسخ به این سوال که با ساختن این فیلم به دنبال چه پیامی بودید، گفت: من در ساختن فیلم ها خیلی به دنبال رساندن پیامی نیستم. با قصه ارتباط برقرار می کنم و سعی می کنم قصه را به خوبی روایت کنم و معمولا به دنبال قصه هایی هستم که با روحیاتم سازگار باشد، ضمن اینکه با توجه به شرایط روز سینما نمی توانیم هر قصه ای را کار کنیم.
    اسعدی در پاسخ به این سوال که چرا دختر تنها در نزدیک منزل خودشان چادر سرش می کند، گفت: او سعی می کند هم شکل مردمی باشد که در آن محله زندگی می کنند و زمانی که از آنجا جدا می شود، تغییر می کند.
    این کارگردان در مورد انتخاب مصطفی زمانی نیز توضیح داد: متاسفانه زمان ساخت فیلم مشکلاتی بوجود آمد که فیلم دچار حاشیه شد و آن را رسانه ای کردند. در اینجا باید بگویم مصطفی زمانی بازیگر باهوش و خوبی است زیرا توانست در زمان طولانی با توجه به اخلاق تندی که دارم، من را تحمل کند.
    وی در مورد اینکه چرا نشان دادید این جیب بر متعلق به منطقه جنوب شهر است، گفت: زیرا اکثر جوانان جنوب شهری دست به این کارها می زنند.
    علی سرتیپی تهیه کننده فیلم نیز گفت: خوشحالم از اینکه این فیلم به خوبی دیده شد، زیرا دو سال به دنبال ساخت این فیلم بودیم؛ ضمن اینکه این فیلم با کارهای من تفاوت زیادی داشت. ژانرهایی که من کار می کنم بیشتر سینمای بدنه است و فیلم هایی را می سازم که با گیشه ارتباط دارد. این کار را به اصرار سیاوش اسعدی پذیرفتم و نگاه دیگری به آن داشتم.
    وی با بیان اینکه زمانی که کار را شروع کردیم فکر نمی کردیم اینقدر سخت باشد، گفت: «جیب بر خیابان جنوبی» فیلمی پر از لوکیشن و با حساسیت های زیاد کارگردان بود. این کار بسیار سخت بود، مخصوصا برای بازیگران فیلم زیرا در تابستان فیلمبرداری شده بود، در حالی که باید فضای زمستان را نشان می دادیم. این کار برای نورا هاشمی سخت تر بود زیرا باید در آن گرمای تابستان لباس زمستانی گرم می پوشید، اما خوشبختانه این کار با همدلی گروه به پایان رسید.
    مصطفی زمانی بازیگر فیلم نیز گفت: خوشحالم از اینکه برای بار دوم در نشست فیلمم حضور دارم. در حدود هشت ماه پیش در مورد این کار با سیاوش اسعدی صحبت کردیم که فیلمنامه را خواندم و از نقش خوشم آمد و پذیرفتم.
    وی در پاسخ به این سوال که با توجه به وقفه شش ماهه ای که در ساخت این فیلم بوجود آمد، راکورد حسی تان را چگونه حفظ کردید گفت: در واقع راکورد حسی این فیلم برای من تبدیل به یک کابوس شده بود. من برای این فیلم باید 16 کیلو لاغر می کردم و با توجه به حساسیتی که کارگردان فیلم داشت، خودم هم سختگیرتر و حساس تر با آن برخورد می کردم، ضمن اینکه زمانی که قرار است نقشی را بازی کنی برای خودت چارتی را ترسیم کنی تا راکورد حسی ات بهم نخورد و من برای این کار بسیار تلاش کردم.
    زمانی همچنین در پاسخ به این سوال که گریم شما بسیار شبیه به گریم در فیلم برلین -7 بود، توضیح داد: گریم ها شبیه به هم بود زیرا برلین را زمانی که در «جیب بر خیابان جنوبی» وقفه بوجود آمده بود کار کردم و سیاوش اسعدی به من گفته بود هر جایی که می خواهی در این مدت برو اما شکل سبیلت را حفظ کن و در اینجا باید از کارگردان برلین تشکر کنم که شرایط من را پذیرفتند.
    وی در مورد نوع لحنش در این فیلم گفت: من در این فیلم دو لحن داشتم، یکی نگاه به طبقه ای از جنس خودش است یعنی از جنس جیب بر که وقتی وارد زندگی دختر می شود این لحن تغییر می کند و به لبخند شیرین و ریز تبدیل می شود و دیگری لحنی است که با صاحب خانه یا عتیقه فروش صحبت می کند که پختگی خاص خودش را دارد و من معتقدم این گرما و سرما تعادل را حفظ می کند.
    نورا هاشمی بازیگر دیگر فیلم نیز گفت: سیاوش اسعدی در فیلم «حوالی اتوبان» از کار من راضی بود و از من خواست در این فیلم هم با ایشان همراه شوم.
    شهیدی فرد در ادامه با خنده گفت: یعنی نسبت ها در انتخاب شما میسر نبود و نورا هاشمی در جواب گفت: باید بگویم ایشان تنها کسی بود که بازی من را باور داشت و با عشق از من دعوت کرد تا در این فیلم حضور داشته باشم.
    علیرضا برازنده فیلمبردار فیلم با بیان اینکه من یک هفته قبل از فیلمبرداری به پروژه پیوستم گفت: طبق گفتگویی که با سیاوش اسعدی داشتم، فیلمنامه را خواندم و برایم جالب بود. درباره تمام نکات جزء به جزء با آقای اسعدی صحبت کردیم و با توجه به حساسیت های ایشان سعی کردم خودم را به فضای کاری ایشان نزدیک کنم. در زمان نمایش فیلم متوجه شدیم که تصاویر خیلی روشن و نور زیاد بود. زمانی که پلان اول را دیدیم سعی کردیم این مشکل را برطرف کنیم اما متاسفانه نشد و تنها توانستیم صدا را درست کنیم.
    در ادامه این نشست علیرضا یزدانیان آهنگساز فیلم در پاسخ به این سوال که چرا در برخی سکانس ها تم موسیقی با فضا مخالف بود و اینکه چرا فیلم پر از موسیقی است، گفت: اینکه موسیقی خلاف جهت قصه حرکت کند اتفاق تازه ای نیست و این کار جرات می خواهد که سیاوش اسعدی این جرات را داشت.
    وی در ادامه گفت: اگر قرار بود در سکانس های اکشن موسیقی بگذاریم، ما را از نقش اصلی موسیقی که ابزار رابطه عاشقانه بود، دور می کرد. موسیقی این فیلم روایتگر عشق و دوستی است.
    یزدانیان در ادامه افزود: من معمولا در فیلم ها موسیقی کم می گذارم اما موضوع این فیلم به گونه ای بود که می طلبید موسیقی آن زیاد باشد.

10. 5 کاربر از پست مفید The Pianist سپاس کرده اند .

می خواهم اقلاً یک نفر باشد که من با او از همه چیز همانطور حرف بزنم که با خودم حرف میزنم!
    The Pianist آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 436 تاپیک

گزارش نشست پرسش و پاسخ «فرزند چهارم»

به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «فرزند چهارم» با حضور وحید موساییان کارگردان، آریتا موکویی مدیر تولید، سودابه خسروی طراح گریم، فریدون شهبازی موسیقی، مهدی هاشمی، مهتاب کرامتی، حسین محب اهری بازیگران و با اجرای محمدرضا شهیدی فرد در سالن سعدی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.
    وحید موساییان در ابتدای نشست در خصوص ساخت فیلم «فرزند چهارم» گفت: ایده فیلم از جایی آغاز شده که کشور سومالی را قحطی گرفت و من تصمیم تولید این فیلم را عملی کردم. کار در سومالی با توجه به ناامنی ها بسیار دشوار بود و اگر حمایت، همراهی و همدلی اعضای گروه نبود، این فیلم ساخته نمی شد.
    آریتا موکویی مدیر تولید در ادامه افزود: فیلمسازی در داخل کشور کار بسیار دشواری است و اگر این اتفاق در خارج از کشور بیفتد کار دشوار تری خواهد شد. ما این فیلم را در سه کشور ایران، سومالی و کنیا ساختیم و در زمان کار با مشکلاتی چون تهدیدات و سقوط هواپیما مواجه بودیم اما خدا را شکر با تمام این مشکلات فیلم خوبی را تولید کردیم.
    وی در مورد هزینه فیلم ادامه داد: هزینه برای من در این کار مطرح نبود و تنها پذیرفتن ارتباط این فیلم با مخاطبان برای من مهم و ارزشمند است.
    مهدی هاشمی در مورد فیلم تصریح کرد: با موساییان از قبل آشنا بودم و کارهای مستند او را دیده بودم. زمانی که این فیلم به من پیشنهاد شد با استقبال پذیرفتم و دو ماهی که سر کار بودم، بسیار از کار کردن در کنارش احساس بی نظیری داشتم.
    این فیلم، فیلمی خوب و تاثیرگذار است و از تمامی عوامل و بازیگران به خصوص مهتاب کرامتی به خاطر همه صبوری هایش ممنونم.
    مهتاب کرامتی در ادامه عنوان کرد: فیلم به روحیه من بسیار نزدیک بود اما کار بسیار دشواری بود و زمانی که فیلمبرداری کار تمام شد تا مدت ها درگیر تصاویری بودم که در سومالی دیده بودم اما خوشحالم که فیلم با نتیجه خوبی همراه شد.
    وی در ادامه در خصوص تغییرات فیلمنامه افزود: هیچ گونه تغییراتی در فیلمنامه رخ نداد و من تماما طبق فیلمنامه بازی کردم.
    محب اهری در خصوص فیلم و همکاری اش با موساییان گفت: این دومین کار من با موساییان بود و از بازی در کنار بازیگرانی چون مهدی هاشمی بسیار لذت بردم.
    موساییان در پایان خاطر نشان کرد: من با تولید این فیلم قصد ارائه هیچ گونه شعاری نداشتم و تنها نیتم تصویر واقعیت های موجود در کشور سومالی بود که امیدوارم مخاطبان از دیدن فیلم لذت برده باشند.

12. 5 کاربر از پست مفید The Pianist سپاس کرده اند .

MoonCity آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

فرزاد فرزین و حسام نواب صفوی در فجر سی و یکم

فرزاد فرزین خواننده پاپ موسیقی به همراه حسام نواب صفوی مهمانان روز نهم جشنواره بین المللی فیلم فجر شدند.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، فرزاد فرزین خواننده موسیقی پاپ به همراه حسام نواب صفوی بازیگر و نوازنده پیانو مهمان نهمین روز جشنواره بین المللی فیلم فجر در برج میلاد شدند.

گفتنی است فرزاد فرزین و حسام نواب صفوی با یکیدیگر همکاری موسیقایی دارند.

14. 3 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

MoonCity آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

گزارش تصويري حاشيه‌هاي نهمين روز جشنواره فيلم فجر

منبع: باشگاه خبرنگاران

16. 4 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

MoonCity آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران تا 20 بهمن ماه

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» تا روز جمعه 20 بهمن ماه همچنان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران است.

به گزارش ستاد خبری سی و یکیمن جشنواره بین المللی فیلم فجر، آمار فیلم های منتخب تماشاگران تا تاریخ 19 بهمن ماه اعلام شد. بر این اساس، فیلم سینمایی «حوض نقاشی» ساخته مازیار میری تا روز گذشته بهترین فیلم از نگاه مردم است.
    اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه سینمای ایران همراه با امتیاز داده شده از سوی تماشاگران به شرح زیر است:

1- حوض نقاشی (مازیار میری)
    2- هیس دخترها فریاد نمی زنند (پوران درخشنده)
    3- رسوایی (مسعود ده نمکی) و دهلیز (بهروز شعیبی)
    4- دربند (پرویز شهبازی)
    5- استرداد (علی غفاری)

گفتنی است در آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر به بهترین فیلم از نگاه تماشاگران سیمرغ داده می شود.
    شایان ذکر است سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حمایت مالی شرکت خدمات ارتباطی «رایتل» در حال برگزاری است.

18. 4 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

♚ReZa__SoLtAn♚ آواتار ها
    وضعیت : ♚ReZa__SoLtAn♚ آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,523
    سپاس شده 1,054 در 422 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 640 تاپیک

بخش «نگاه نو» (مسابقه فیلمسازان اول) کاندیداهایش را شناخت
    سینما سنتر :فهرست نامزدهای بخش مسابقه فیلمسازان اول جشنواره‌ی فیلم فجر اعلام شد. سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اسامی نامزدهای بخش «نگاه نو» (مسابقه فیلمسازان اول) را اعلام کرد.
    در بخش بهترین دستاورد فنی هنری

بابک اردلان به خاطر صدابرداری «روز روشن»
    محمدرضا شیرخانلو برای بازی در «دهلیز»
    فرشاد محمدی برای فیلمبرداری «برلین منفی 7»،
    حمید نعمت‌اله/ هادی مقدم‌دوست برای فیلمنامه «سر به مهر»
    میثم ریاحی برای فیلمبرداری «او خوب سنگ می‌زند» نامزد شده‌اند.

در بخش بهترین کارگردانی
    دانش اقباشاوی (تاج‌محل)، بهروز شعیبی (دهلیز)، رامتین لوافی (برلین منفی 7)، هادی مقدم‌دوست (سر به مهر)، روح‌الله سهرابی (خاکستر و برف)

در بخش بهترین فیلم
    «برلین منفی 7» (سیامک پورشریف)، «دهلیز» (سیدمحمود رضوی مجد)، «روز روشن» (غلامرضا گمرکی)، «سر به مهر» (محمدرضا شفیعی) و «تنهای تنهای تنها» (ادریس عبدی‌پور) به عنوان نامزد معرفی شده‌اند.

مینو فرشچی، ابراهیم فیاض، مسعود فراستی، محمدرضا عرب، حسین زندباف، مانی حقیقی و فریدون حسن‌پور داوری آثار بخش «نگاه نو» را برعهده دارند.

20. 4 کاربر از پست مفید ♚ReZa__SoLtAn♚ سپاس کرده اند .

The Pianist آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 436 تاپیک

گزارش نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «ترنج»

به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «ترنج» با حضور مجتبی راعی (کارگردان)، رضا ناجی، محمود پاک نیت (بازیگران)، حسن روح پروری (طراح صحنه)، هاشم مرادی (فیلمبردار)، کامران سحرخیز (جلوه های ویژه) و با اجرای محمدرضت شهیدی فرد در سالن سعدی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.
    در ابتدای نشست مجتبی راعی کارگردان در مورد روند ساخت فیلم گفت: از زمانی که «تولد یک پروانه» به پایان رسید، سه ایده در ذهنم بود و دغدغه این ایده ها تا سال 90 مرا رها نکرد تا اینکه آن را دنبال کردم و با یک گروه خوب فیلم «ترنج» را ساختم.
    وی در مورد نقش های فیلم توضیح داد: نقش محمود پاک نیت طوری بود که همه می گفتند بر روی این نقش باید بیشتر کار کنی اما در فیلم دیدیم ایشان به بهترین نحو نقش را ایفا کرد. همچنین در مورد نقش رضا ناجی باید بگویم ناجی به همراه نقش خود خیلی چیزها را آورد.
    راعی در ادامه افزود: به ما اطلاع دادند که فیلم برای جشنواره پذیرفته نشده است زیرا کیفیت لازم را ندارد. در اینجا باید بگویم ریل گذاری در سینما به بیابان رفته است که باعث شده فیلم های ما به این سرنوشت دچار شوند. سیاستمدارهای ما می خواهند همه چیز را به روز داشته باشند اما باید توجه کنند که در مقوله فرهنگ نمی توان به این شکل بود.
    این کارگردان در مورد فیلم گفت: این سناریو را به بنیاد سینمایی فارابی بردم که پذیرفته نشد و شانس بزرگی آوردم که معاونت برون مرزی صدا و سیما به من کمک کرد، آن هم در فضایی که عده ای جمع شدند و می گویند سینمای ما باید سینمای بدنه باشد و من نمی دانم اگر این سینما سر نداشته باشد از آن چه چیزی درمی آید. آقای حقیقی لطف کردند در این کار سخت به ما کمک کردند.
    راعی در مورد نقش رضا ناجی توضیح داد: اظهار نظرهای مختلفی در مورد نقش ایشان شده بود که می گفتند ایشان در بیشتر فیلم ها نقش شلوغی داشت و در این فیلم شاید نتواند به خوبی از عهده نقش برآید و راستش من هم کمی نگران شده بودم اما رضا ناجی عزیز به من گفت من مثل موم هستم و از عهده هر نقشی می توانم برآیم که در زمان کار به وضوع من شاهد این موضوع بودم.
    محمود پاک نیت بازیگر فیلم گفت: این هفتمین کاری است که با راعی داشتم. از نظر من راعی سینمای خاصی دارد و من از کار کردم با او لذت می برم و وقتی شنیدم فیلم ایشان در بخش مسابقه نیست دلم گرفت زیرا یاد بی مهری که در فیلم «سفر به ایده آل» ایشان شده بود افتادم.
    وی ادامه داد: امروز که کار را دیدم افتخار کردم که در این کار حضور داشتم و به جرات می گویم اگر روزی راعی با من تماس بگیرد و بگوید تنها در یک سکانس از فیلمم حضور داشته باش، با کمال میل می پذیرم.
    رضا ناجی دیگر بازیگر فیلم نیز گفت: بعد از «آواز گنجشک ها» این موضوع ذهنم را درگیر کرده بود که بعد از ان چه فیلمنامه ای به من پیشنهاد می شود. یک هفته بود که از سرکاری که در خارج از کشور داشتم به ایران آمده بودم که راعی با من تماس گرفت و گفت با کسی قرارداد نبند، برای بعد از عید فیلمی دارم که می خواهم در آن حضور داشته باشی. فیلمنامه را خواندم و با کمال میل پذیرفتم.
    وی در ادامه گفت: تا این کار شروع شود پنج ماهی طول کشید و در این مدت دو فیلم سینمایی به من پیشنهاد شد اما من به واسطه ارادتی که به مجتبی راعی و کار ایشان داشتم، آنها را رد کردم.
    ناجی در مورد نقشش توضیح داد: در این فیلم من نقش یک مرد آرام و ساکت را بر عهده داشتم، ضمن اینکه راعی با توجه به اینکه کارهای قبلی من را دیده بود کمی نگران بود اما من این اطمینان را به ایشان دادم که به خوبی می توانم از عهده نقفش برآیم.
    رضا ناجی در پاسخ به این سوال که نگران تکراری شدن نقش هایتان نیستید، گفت: به هیچ وجه نگران این موضوع نیستم زیرا معتقدم هیچ کدام از نقش هایم تکراری و شبیه به هم نیست.
    هاشم مرادی فیلمبردار فیلم هم در این نشست گفت: بخش هایی از کار فنی فیلم انجام نشده است و تنها برای رساندن به جشنواره آن را به پایان رساندیم و اشکالات فنی دارد که باید برطرف شود.
    وی در ادامه گفت: کار کردن با مجتبی راعی برای من افتخار است زیرا ایشان انسان بسیار شریفی هستند ضمن اینکه من تجربه یک کار مستند با ایشان را داشته ام. راعی در این کار سعی می کرد از نظر دکوپاژ پیچیدگی نداشته باشد و تاکید بسیار داشت تا چیزی به محتوا اضافه نشود.
    حسن روح پروری طراح صحنه فیلم نیز گفت: این سومین همکاری من با راعی بود. در فیلم «سفر به ایده آل» با روحیه کاری ایشان آشنا شدم و این آشنایی در کار دوم بیشتر شد و در این کار ایشان می خواست تصاویر و لوکیشن ها به نقاشی نزدیک تر شود زیرا دنیایی که معرفی می شود از منظر یک نقاش مورد بررسی قرار می گرفت، به همین دلیل به اتفاق خود آقای راعی تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شد.
    امید سحرخیز که جلوه های ویژه این کار را بر عهده داشت، گفت: این کار بسیار سخت بود زیرا باید برداشت جدیدی داشته باشیم، به همین دلیل در مورد سکانس های بهشت و جهنم صحبت های زیادی شد اما در مورد خود شخصیت اصلی در آثار که باید به دنیایی دیگر می رفت، هیچ تجربه ای نداشتیم و از نظر بصری نمی دانیم که نتیجه خوبی داشت یا نه.
    وی ادامه داد: مینیاتور برای من بسیار جذاب بود و در این پروژه توانستیم موارد زیادی را تجربه کنیم.

22. 3 کاربر از پست مفید The Pianist سپاس کرده اند .

The Pianist آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 436 تاپیک

گزارش نشست پرسش و پاسخ «9:20 دقيقه در بوشهر»

به گزارش خبرنگار ستاد خبري سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم فجر، نشست پرسش و پاسخ «9:20 دقيقه در بوشهر» با حضور محمد امین همدانی کارگردان، حامد جعفری تهیه کننده، علی دادرس نویسنده، مهدی پاکدل مدیر تولید، وحید چالاک کارگردان هنری و محمدرضا شهیدی فرد مجری در تالار سعدی مركز همايش هاي برج میلاد برگزار شد.

كارگردان فيلم در اين نشست گفت: فیلم «9:20 دقيقه در بوشهر» انیمیشنی جوان است و قصدم از تولید این فیلم توجه به حوزه انیمیشن بود، چون این نوع کار در عرصه سینما به شدت مهجور بوده است.
    حامد جعفری تهیه کننده فيلم در ادامه افزود: این فیلم به دلیل زمان کوتاه و هزینه اندک، یکی از کارهای متوسط ما در موسسه «هفت سنگ» بوده است. هزینه این فیلم در کل 260 ميليون تومان بود که 189 ميليون تومان آن را موسسه شهید آوینی به عنوان سرمایه گذار پرداخت كرد.
    علی دادرس نویسنده در خصوص فیلمنامه اظهار داشت: در ابتدا فیلمنامه ای به من پیشنهاد شد که آن را بازنویسي کنم اما ترجیح دادم با همکاری کارگردان کار، فیلمنامه جدیدی بنویسم؛ بر همین اساس زمان کمتری برای نگارش داشتیم به نوعی که بخش های نوشته شده تحویل کارگردان داده می شد.
    مهدی پاکدل کارگردان هنری در ادامه تصریح کرد: قصه فیلم به گونه ای است که تمامی سنین را در بر می گیرد و به دلیل کاهش هزینه ها قسمت هایي چون تدوین را با کیفیت تر انتخاب کرديم تا جذابیت هایی برای مخاطب داشته باشد.
    وی افزود: به دلیل مهجور ماندن این ژانر، سرمایه گذاران کمتری به این عرصه ورود کرده و فیلمسازان با مشکلات هزینه ای زیادی روبرو هستند.
    همدانی گفت: فیلم را به لحاظ دریافت جایزه نساخته ام و البته انتظاری هم ندارم، چون این کار با فیلمسازان ماهری در این ژانر قضاوت می شود اما امیدوارم با تولیداتی در این زمینه در جهت زنده شدن ژانر انیمیشن تلاش کنیم.
    وی خاطر نشان كرد: به اشکالات کار واقف هستم و امیدوارم در آثار دیگر با همکاری و حمایت های سرمایه گذاران تولیدات فاخری را در ژانر انیمیشن بسازیم.

24. 2 کاربر از پست مفید The Pianist سپاس کرده اند .

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)