مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گفتگویی با عطشانی به بهانه انتشار خبر ساخت"تایتانیک2"

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفتگویی با عطشانی به بهانه انتشار خبر ساخت"تایتانیک2"

گاهی تنها ماندن بهای آدم ماندن است...
    MoonCity آواتار ها
    وضعیت : MoonCity آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,295
    سپاس شده 6,616 در 1,422 پست
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

گفتگویی با عطشانی به بهانه انتشار خبر ساخت"تایتانیک2"

علی عطشانی کارگردان جوان ایرانی که آثارش هیچ گاه از حد متوسط بالاتر نرفته هموازه سعی دارد با انتشار اخباری عجیب و غریب پیرامون کارهایش، مخاطبان را نسبت به آنها کنجکاو کند؛ چه زمانی که با دستمزد 100 میلیونی گلزار را برای «دموکراسی تو روز روشن» به خدمت می گیرد چه زمانی که «تلفن همراه رییس جمهور» را می سازد و چه آن زمان که اولین فیلم سه بعدی تاریخ سینمای ایران «آقای الف» را کارگردانی می کند و چه اکنون که ادعا دارد می تواند قسمت دوم «تایتانیک» را بسازد. ساناز صفایی در روزنامه «تماشا» به بهانه انتشار خبر ساخت «تایتانیک2» گفتگویی با عطشانی انجام داده که متن کامل این گفتگو را در ادامه می خوانید:

از شنیدن این خبر خیلی هیجان زده شدیم. تشابه اسمی است یا واقعا می خواهید «تایتانیک 2» را بسازید؟

عین واقعیت است ما می خواهیم قسمت دوم «تایتانیک» را بسازیم و امروز قرارداد را بستیم و به امید خدا تابستان سال آینده کار را شروع خواهیم کرد. داستان این فیلم درباره چند نفر ایرانی است که در کشتی تایتانیک حضور داشتند و می خواستند محموله ای را از لندن به امریکا ببرند. این واقعه تاریخی مصادف با دوره قاجار بوده است و حضور این افراد در کشتی تایتانیک بر طبق اسناد و مدارک تاریخی ثابت شده است. طرح از سیدمحسن امامیان است که مدت ها روی آن تحقیق و پژوهش کرده و یار همیشگی من ، امیرعلی محسنین دارند فیلمنامه را می نویسند و این روزها مراحل پایانی کارشان را طی می کنند.

اگر می شود کمی ماجرا را برای ما شفاف تر کنید و بیشتر توضیح بدهید یعنی قرار است ما فیلمی در ابعاد و سطح فیلم «تایتانیک» بسازیم و البته ببینیم؟

بله، درست است. ما به زودی قراردادمان با طراح صحنه را خواهیم بست و ایشان فضای داخلی کشتی را در ایران طراحی می کنند و می سازند و ما صحنه های داخلی را در ایران خواهیم ساخت و برای ساخت و فیلمبرداری فضاهای بیرونی به خارج از کشور خواهیم رفت. جزئیات بیشتر کار هنوز مشخص نیست.

تکلیف پروژه های دیگری که پیش از این اعلام کرده بودید چه می شود؟

اگر دوستان در ارشاد محبت کنند و زودتر پروانه ساخت «شیطان شلوار لی می‌پوشد» را بدهند من از اول مهر پیش تولید این پروژه را به تهیه کنندگی حمید اعتباریان شروع خواهم کرد و بعد از آن هم با جواد نوروزبیگی که از تهیه کننده های خوب مان هستند «طلبه» را کلید خواهم زد.

در سینمایی که به خاطر مشکلات مالی و غیره بسیاری از کارگردانان شناخته شده و باسابقه ما خانه نشین هستند چطور است شما پشت هم و بی وقفه فیلم می سازید؟ و بودجه فیلم «تایتانیک2» را چگونه تامین خواهید کرد؟

مقایسه من با کارگردانان باسابقه سینما درست نیست و مقایسه ای غیر معقول است؛ آنها همگی اساتید و بزرگان من هستند و من اگر حتی بتوانم از نزدیک ببینم شان باعث افتخارم است. این مقایسه ای مع الفارق است و من کار خودم را می کنم. من هر چه دارم و به هر کجا رسیدم تنها به لطف خداوند بوده و است و اگر محبت خدا نبود من هیچ کاری نمی توانستم بکنم. من در درجه اول برای رضای خدا فیلم می سازم و بعد از آن برای استفاده مردم. من افتخار می کنم در تمام فیلم هایی که ساخته ام از «پوست موز»، «دموکراسی تو روز روشن»، «در امتداد شهر» ، «تلفن همراه رئیس جمهور» و «آقای الف»، حتی یک ریال بودجه دولتی یا بودجه از ارگان و نهادی وابسته به دولت مستقیم یا غیر مستقیم نگرفته ام و تمام فیلم هایم را با بودجه بخش خصوصی ساخته ام.

و بودجه این فیلم؟

بودجه «تایتانیک 2» را هم بخش خصوصی تامین می کند و من سرمایه گذارانی پیدا کرده ام که موضوع و فیلمنامه برای شان جالب است و می خواهند بودجه این فیلم را تامین کنند.

بودجه چقدر است؟

خیلی زیاد.

«تایتانیک» سال 97 با 200 میلیون دلار ساخته شد. منظور شما از خیلی زیاد چقدر است؟

خیلی زیاد. مبلغ دقیق را همراه با اسامی سرمایه گذاران بعدا اعلام می کنیم.

آقای اعطشانی با احترام بسیار به آثار شما و تقدیر از تلاش تان در این عرصه اما فکر می کنم تا امروز کارنامه متوسطی داشتید و هیچ کدام از آثارتان با استقبال منتقدان و گیشه مواجه نشده. آخرین فیلمی که از شما اکران شده ، «در امتداد شهر»، حتی با بازی سوپر استاری مثل محمدرضا گلزار ، فروش خوبی نداشته. با این اوصاف چطور ساخت پروژه جهانی به این عظمت و با این بودجه به شما سپرده شده است؟

این که چطور سرمایه جذب کرده ام که هنر و فوت کوزه گری من است و من بودجه دولتی نگرفتم که به کسی پاسخگو باشد. بودجه این فیلم را من خودم از بخش خصوصی جذب کرده ام و اینکه چطور به من اعتماد کرده اند مسئله ای است که سرمایه گذاران باید به آن پاسخ بدهند. شما مطمئن باشید کسانی که این مبالغ هنگفت را برای یک اثر سینمایی هزینه می کنند حتما درباره کارگردان آن مطالعه و تحقیق کرده اند و بی حساب و کتاب این بودجه را در اختیار من قرار نمی دهند. بعد هم همه فیلم های من همیشه با استقبال و فروش خوب مواجه شده اند و همین فیلم «در امتداد شهر» در شبکه نمایش خانگی به سری دوم توزیع هم رسیده است. من کارنامه خوب و قابل دفاعی دارم و اینها هم همه لطف خداوند به من است. فیلم «تلفن همراه رئیس جمهور» اگر اکران می شد به فروش نجومی می رسید. عهد و پیمان و قرارداد من با یکی دیگر است و من به خاطر پول کار نمی کنم. من با خدای خودم عهد و پیمان بستم و برای رضای او کار می کنم.

از این بحث فعلا بگذاریم و ادامه آن را بگذاریم برای زمانی که شما جزئیات کارتان را اعلام کردید. اما از نظر تکنولوژی و فن آوری آیا ما می توانیم فیلمی در سطح «تایتانیک» بسازیم؟ و چگونه با توجه به این تحریم ها می توانیم به این فن آوری ها و تکنولوژی دست پیدا کنیم؟

اولا که ساخت یک فیلم سینمایی ربطی به تحریم ها ندارد. دوما من علی عطشانی همین جا رسما اعلام می کنم ما از نظر توانایی های فکری، فردی و فنی هیچ از جیمز کامرون و هالیوود کم نداریم ما فقط اعتماد به نفس لازم را نداریم. بله این پروژه یک پروژه بزرگ و عظیم و بسیار سنگین برای سینمای ما است اما فراموش نکنیم این فیلم اگر اثری آبرومند و در حد استاندارهای جهانی بشود افتخار سینمای ما است. من از هر کسی که می تواند به ما کمک کند خواهش می کنم کمکش را دریغ نکند و به یاری ما بیایند تا این فیلم به بهترین نحو ساخته شود. خدا را شکر که فیلم های من همیشه قابل مقایسه و برابری با فیلم های روز دنیا بودند. همین الان تکنولوژی و نرم افزارهایی که برای «آقای الف» استفاده می کنیم ، نرم افزارهای روز دنیا هستند.ما هیچ چیز از صنعت سینمای هالییود و دنیا کم نداریم و تنها باید اعتماد به نفس داشته باشیم و خودمان را باور کنیم.

شما برای این کار می خواهید از بازیگران خارجی هم استفاده کنید؟

این موضوع هنوز مشخص نیست و ما داریم روی آن بحث و مطالعه می کنیم چون به هر حال اگر ما بخواهیم مثلا از خانم کیت وینسلت دعوت کنیم باید دستمزد کلانی پرداخت کنیم که ناگهان باری را روی بودجه فیلمنامه اضافه می کند بنابراین باید بیشتر در مورد این موضوع مطالعه کنیم. اما من به مردم عزیزمان اطمینان می دهم اگر هم از چهره های خارجی استفاده کنیم همه موازین و قوانین و خطوط قرمز خودمان را رعایت خواهیم کرد.

منبع:روزنامه تماشا

2. 7 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)