سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی فیلم "زندگی خصوصی آقا و خانوم میم"( اختصاصی سینماسنتر )

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
نمایش شاخه ای7علاقمندی ها
  • 5 ارسال شده توسط MoonCity
  • 1 ارسال شده توسط quasar
  • 1 ارسال شده توسط MiSS SAYTA

موضوع: معرفی فیلم "زندگی خصوصی آقا و خانوم میم"( اختصاصی سینماسنتر )

گاهی تنها ماندن بهای آدم ماندن است...
    MoonCity آواتار ها
    وضعیت : MoonCity آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,293
    سپاس شده 6,616 در 1,422 پست
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

معرفی فیلم "زندگی خصوصی آقا و خانوم میم"( اختصاصی سینماسنتر )

این مطالب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنترwww.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد.

نام فیلم: زندگی خصوصی آقا و خانوم میم

محصول: ایران
    سال تولید 2010 ، 1390
    مدت زمان: 90 دقیقه
    ژانر: اجتماعی
    تهیه کننده: محمدرضا شفیعی
    کارگردان: روح الله حجازی
    فیلم نامه:علی طالب‌آبادی
    آهنگساز: کارن همایونفر
    فیلمبردار: هومن بهمنش

بازیگران:
    حمید فرخ نژاد
    مهتاب کرامتی
    امید روحانی
    ابراهیم حاتمی‌کیا

افتخارات:
    --------

-----------

داستان فیلم:
    فیلم سینمایی "زندگی خصوصی آقا و خانوم میم" داستان زندگی آقای میم و خانوم میم را روایت میکند که چند سالی از زندگی مشترکشان میگذرد. محسن(حمید فرخ نژاد) و آوا(مهتاب کرامتی )، زوج جوان، زیبا و متکی به نفس از ناکجاآبادی به تهران آمده‌اند. طبقه کاری و اجتماعی محسن در حال ترقی است و با تغییر در موقعیت اجتماعیاش میخواهد مدل تفکر سنتی‌اش را تغییر دهد. تا اینکه زندگي آقاي ميم دستخوش تغييراتي مي شود كه به واسطه آنها زندگي خصوصي اش با خانم ميم تحت الشعاع قرار مي گيرد.

درباره فیلم:
    این فیلم که دومین ساخته روح الله حجازی پس از فیلم "در میان ابرها" می‌باشد روایت‌گر زندگی سنتی ایرانیست که با ورود به پایتخت و بدست آوردن ترقی‌های اجتماعی دچار تغییر نگرش‌ها و دیدگاه‌هایی میشود، ترقی‌هایی که بدون فراهم آمدن ظرفیت آن مسلماً مشکلات فراوانی را ایجا خواهد کرد. در این فیلم در روابط زن و شوهری به سنت‌ها اصالت داده می شود و تاثیرات مخرب مدرنیته بدون پشتوانه بررسی می شود . احساس مصیبت قریب‌الوقوعی که در بخشهای انتهایی این فیلم نهفته است را تماشاگران این فیلم به خوبی در می یابند. بازی قابل تحسین مهتاب کرامتی در کنار حمید فرخ نژاد به خوبی توانسته است هدف فیلم را به مخاطب القا کند. ضمن اینکه بازی کارگردان نام آشنای کشورمان "ابراهیم حاتمی کیا" نیز در این فیلم به خوبی به چشم می‌آید. حجازی در این فیلم ما را با حقایق دردناکی در زندگی زناشویی آشنا میکند و روند فروپاشی یک ازدواج را به نمایش میگذارد. در همین اجتماع خودمان زن و شوهرهای فراوانی را میبینیم که ظاهرا موفق و خوشبخت به نظر می‌آیند اما در واقع با مشکلات بسیاری روبرو هستند، و تنها تظاهر به خوشبختی دارند اما در حقیقت از زندگی خود هیچ لذتی نمی‌برند.

این مطالب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنترwww.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد.

Anti Trust, quasar, autumn63 و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

Information is Power
    quasar آواتار ها
    وضعیت : quasar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,395
    سپاس شده 3,197 در 699 پست
    یاد شده
    در 13 پست
    تگ شده
    در 869 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم "زندگی خصوصی آقا و خانوم میم"( اختصاصی سینماسنتر )

دیشب فرصتی دست داد و من این فیلم رو دیدم.
    در یک جمله باید بگم دوستش داشتم... یه روایت ساده از یه زندگی ساده که اگر دقت کنیم مسلما در اطرافمون خیلی زیاد رخ داده. موضوع اصلی فیلم و نه نتیجه گیری انتهایی اش یکی از مسائل اجتماعی ظریفی هست که فکر من رو -حداقل- خیلی به خودش مشغول می کرده و می کنه... این که ترقی از نظر شغلی و اجتماعی چه تاثیراتی روی زندگی خصوصی و عقاید قدیمی -خواه درست یا غلط- خواهد داشت؟ آیا این ترقی ارزش این تغییر و چشم بستن بر خیلی چیزها و چشم باز کردن بر مسائل دیگری را دارد؟

نگاه فیلم، به نظرم مطلوب و دقیق بود. خیلی از سکانس ها در پس سادگی شون، معنای دقیق و ظریفی داشتند و فکر می کنم روی نیم بیشتری از دایالوگ ها عمیقا فکر شده بود. پایان داستان نسبتا باز بود ولی از نتیجه گیری کلی و پردازش بعضی از کارکتر ها و بخش هایی از داستان راضی نبودم... شاید می شد قوی تر کار بشه. ولی باز هم می گم فیلم زیبایی بود که به شخصه دوستش داشتم و خیلی وقت بود انتظار فیلمی این چنینی رو می کشیدم.

نکته آخر هم حضور آقای حاتمی کیا بود. باید بگم کاراکترشون رو -از نگاه من- بی عیب، بسیار راحت و خوب بازی کردند. چیزی که من فکر نمی کردم یک کارگردان از پسش بربیاد... گرچه بازیشون با پیش فرض و نگاه ذهنی من و اغلب افراد نسبت به ایشون و عقاید و کارهاشون متفاوت ولی زیبا بود.

سپاس احمد جان
    The Original به این پست علاقمند بوده است.

4. 4 کاربر از پست مفید quasar سپاس کرده اند .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,722
    سپاس شده 7,604 در 1,715 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

با سلام خدمت دوستان عزیز
    وقتی این تاپیک رو میخوندم اسم کارگردان نظرم رو جلب کرد-محمد رضا شفیعی- کسی که جزء تهیه کننده های فعال تلوزیون هست(چه تو بخش سریال چه تو بخش تل فیلم)
    حالا ایشون رو در مقام کارگردان میبینم
    جالب توی سینمای امروزی ما دیگه فرقی بین کارگردان و تهیه کننده و ... نیست,ماشالله دوستان انقدر ظرفیت و توانائی دارن که در هر دو مقام خودشون رو نشون میدن و نتیجه چی میشه...؟؟!!!
    نمونش اینجا هست-زندگی خصوصی خانوم و آقای میم-
    استفاده کردن از عنوانی که میشه گفت متفاوت تر از اسامی دیگر فیلم های ایرانی هست و هم چنین عوامل فیلم(بازیگران مخصوصا ابراهیم حاتمی کیا و هم چنین کارن همایون فر به عنوان آهنگ ساز) این پیش زمینه رو در ذهن مخاطب ایجاد میکنه که با یک فیلم متفاوت روبرو هست...
    ولی وقتی داستان فیلم رو میفهمیم....متاسفانه باز هم یک موضوع تکراری
    موضوعی که شاید بشه گفت هر روز با اون روبرو هستیم و شاید خودمون هم دچار اون شده باشیم(یا اونرو پشت سر گذاشتیم یا هنوز هم باهاش درگیریم)

به نظر من در وهله ی اول با یک فیلم درام-اجتماعی کمی تا قسمتی تلخ روبرو هستیم با یک موضوع کاملا تکراری(که اتفاقا خیلی هم سر راست هست و هیچ پیچیدگی خاصی هم نداره) که حاصل اولین تجربه یک تهیه کننده در مقام کارگردان هست و استفاده از یک کارگردان با فیلم های به اصطلاح جنجالی در مقام بازیگر(که فک میکنم ایشون هم اولین تجربه بازیگریشون باشه)
    این عوامل رو هم رفته به نظر من یک نتیجه مطلوب و قابل قبول رو به مخاطبش نمیده که بخواد وقت صرف کنه برای دیدن فیلم(البته برای من که اینجوریه)

6. 3 کاربر از پست مفید LuCiFer سپاس کرده اند .

In Quarantine
    Agnt.Smth آواتار ها
    وضعیت : Agnt.Smth آنلاین نیست.
    سپاس ها : 574
    سپاس شده 429 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 40 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط quasar نمایش پست ها
    یه روایت ساده از یه زندگی ساده که اگر دقت کنیم مسلما در اطرافمون خیلی زیاد رخ داده. موضوع اصلی فیلم و نه نتیجه گیری انتهایی اش یکی از مسائل اجتماعی ظریفی هست که فکر من رو -حداقل- خیلی به خودش مشغول می کرده و می کنه..
    من این فیلم رو ندیدم ولی سوال اصلیم اینه که چرا اکثر فیلم هایی که اسمی در میکنند میون مردم یه روایت ساده هستند از زندگی روزمره....

امیدوارم سینمای ایران دچار موج جدایی نادر از سیمین نباشه توی این سینمای موجی ما...

که هروقت یه فیلم بلد میشه همه میرن سراغ مفهوم اون فیلم...

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

هفته پیش دیدم این فیلم رو...
    خب با اینکه حضور بازیگرانی مثل آقای حاتمی‌کیا، فرخ‌نژاد و خانم کرامتی باعث شده بود انتظارم از این فیلم کمی بالا باشه، اما در کل فیلم بدی نبود
    حافظه‌ام یاری نمی‌کنه، آقای حاتمی‌کیا قبل از این هم بعنوان بازیگر در کاری حضور داشتند؟ البته پاسخ هرچه باشد باید بگم بازی ایشون رو خیلی دوست داشتم
    حمید فرخ‌نژاد هم اصولن مدتیه که بازی بد نداره، اما ابدن دلم نمی‌خواد این خوب بودنش منجر به تکراری شدن و یکنواخت شدنش بشه... کار به جایی برسه که حس کنیم دیگه فرخ‌نژاد فقط ژست شده و بس!
    فیلم داستانی کاملن ایرانی از زوج‌های کاملن ایرانی داشت... زندگی مردی سنتی که برای پیشرفت در جامعه مدرن تلاش میکنه و تو این مسیر خواه‌ناخواه مجبوره پا روی یک سری تعصباتش بذاره، در کنار زنی که اعتماد به نفسش رو زیر سایه خشم و تعصب و غیرت همسرش از دست داده و درست زمانی که اون اعتماد به نفس رو با کمی آزادی حس می‌کنه، باید محدود بشه و توبیخ می‌شه و... زندگی آقا و خانم میم یه جورایی دست گذاشته روی بدیهی‌ترین مسائل بین زوج‌های ایرانی!
    نکته‌ای که از دید من به چشم می‌خورد و فقط هم شامل حال این فیلم نمی‌شد، مشکل پایان‌بندی‌ای بود که متاسفانه اکثر آثار سینمای ایران دچارش هستند
    فیلمی که المان‌های یک اثر خوب رو داره، روند فیلم خوبه، بازی‌ها قابل‌قبول، اما میاد و پایان رو ضعیف کار می‌کنه!
    به هر حال... شاید نظر من نسبت به این سینما کمی منفی شده

ممنونم احمد جان
    Sherlockii به این پست علاقمند بوده است.

9. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,722
    سپاس شده 7,604 در 1,715 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    فیلمی که المان‌های یک اثر خوب رو داره، روند فیلم خوبه، بازی‌ها قابل‌قبول، اما میاد و پایان رو ضعیف کار می‌کنه!
    به هر حال... شاید نظر من نسبت به این سینما کمی منفی شده
    این هنر کارگردان هست که پایان فیلم چجوری تموم شه...!! باز تموم شه و به عهده تماشاگر بزاره یا...!!!
    یکی از مهم تریم چیزائی که به نظر من کارگردان ها رو هم از هم متمایز میکنه همین هستش...پایان فـــــــیلم(اتفاقا همین پایان هست که باعث موندگاری بیشتر فیلم میشه مثلا فیلم های تایتانیک یا اینسپشن نمونه بارزش هست)
    متاسفانه در این اثر ما با یک کارگردان طرف نیستیم با یک کارگردان نما طرفییم که در اصل یک تهیه کننده هست
    پس این حرف شما مبنی بر منفی بودن نظرتون نسبت به سینما نیست

11. کاربر روبرو از پست مفید LuCiFer سپاس کرده است .

منو بشنو از دور... دلم میخواهدت!
    The Original آواتار ها
    وضعیت : The Original آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,513
    سپاس شده 2,964 در 898 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 701 تاپیک

خیلی فیلم ساده ای بود... همین سادگی اش هم زیبا بود!
    مردی که ادعای مدرن بودن می کنه اما نمی تونه زندگی شخصی همسرش رو مثل خودش تصور کنه... نمی تونه تحمل کنه که همسرش هم در محیطی باز٫ مثل خودش قرار بگیره!
    زنی که هر لحظه به همسرش شک داره... مردی که با پیش داوری فکر می کنه همسرش بهش خیانت کرده...
    یه دوست داشتن آزار دهنده...
    زن و مردی که فکر می کنن اگه همسرشون رو تو دنیای اجتماعی رها کنن بهشون دروغ میگه٫ خیانت می کنه...
    داستان ِ مردی که روبه پیشرفته اما شاید همین پیشرفت ناگهانی باعث دوگانگی تو ارزش هاش شده!
    و چقدر جالب تفاوت های فرهنگی ابراهیم حاتمی کیا و حمید فرخ نژاد رو تو طرز رفتار یا لباسشون نشون داده بود :‌)

داستان فیلم زیبا بود... میتونست بهتر هم باشه!

بازی ابراهیم حاتمی کیا رو دوست داشتم... به عنوان کارگردان خوب بود!

موسیقی کارن همایونفر هم خیلی قشنگ بود...

13. کاربر روبرو از پست مفید The Original سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)