سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.80- نقد و بررسی فیلم Life Of Pi توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
نمایش شاخه ای28علاقمندی ها

موضوع: Cwr.80- نقد و بررسی فیلم Life Of Pi توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.80- نقد و بررسی فیلم Life Of Pi توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

Life Of Pi

life of pi
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : انگ لی
    کارگردان :
    انگ لی
    نویسنده : دیوید مگی
    ژانر: تاریخی ، رمنس
    تاریخ نمایش: 9 نوامبر 2012
    فیلمبردار: کلوریو میراندا
    موزیک: میچائیل دانا
    بودجه: 120 میلیون دلار
    فروش: در حال اکران
    زمان فیلم: 127 دقیقه
    کشور سازنده: دانمارک ، سوئد، چک
    IMDB Rate :8.4 از 10

بازیگران
    سوراج شارما
    ایرفان خان
    ادیل حسین
    رف اسپال
    افتخارات و جوایز
    -----
    امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : 4 ستاره
    منتقد : راجر ایبرت مترجم : سمانه SaMaNe

Mobin.M, FFKIA, smgh470 و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 18 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

هستم اگر می‌روم، گر نروم نیستم!
    SaMaNe آواتار ها
    وضعیت : SaMaNe آنلاین نیست.
    سپاس ها : 544
    سپاس شده 195 در 32 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 342 تاپیک

پاسخ : Cwr.80- نقد و بررسی فیلم Life Of Pi توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

فیلم Life Of Pi" ، Ang Lee" یک دستاورد معجزه آسا از داستان سرایی و نقطه عطفی از دقت نظر و نکته بینی است. از بهترین فروشنده جهانی الهام گرفته شده است که خیلی خواننده ها باید درنظر گرفته باشند که قابل فیلم‌سازی (فیلم برداری) نیست. این یک پیروزی دربرابر مشکلاتش است. همچنین دستاورد فکری (معنوی) متحرک است. یک فیلم که می‌توانست اسم کوتاه‌تری مثل "Life" داشته باشد. داستان شامل سفر 227 روزه‌ی یک قهرمان نوجوان درون قایق نجاتی به همراه ببر بنگالش برای عبور از اقیانوس آرام است. آنها خود را در همان قایق پس از یک شروع سرگرم کننده و رنگارنگ پیدا میکنند که باعث می‌شود این فیلم به یک فیلم هیجان‌انگیز و خانوادگی توسعه یابد، سپس آن را به نمونه‌ای از نجات یافتن، پذیرش و سازگاری گسترش می دهد. من تصور میکنم که حتی "Yann Martel" نویسنده فرانسوی- کانادایی باید از دیدن این نوع کارهای هالیوود که پیشرفتی توسط Lee داشته است خوشحال باشد.
    داستان در باغ وحش خانوادگی کوچکی در Pondichery هند جایی که پسر christened Piscine بزرگ شده جریان دارد. Piscine ترجمه شده از فرانسه به انگلیسی به معنی استخر است اما در هند، جایی که زبان انگلیسی نسبت به زبان فرانسه بیشتر صحبت می شود، دوستانش او را با اسم مستعار " Pee" صدا میکنند. Pee مصمم به خاتمه دادن به این موضوع می شود. او اسم مستعار "Pi" را انتخاب میکند. نشان دادن توانایی خارق‌العاده‌ای که نوشتن ثابت‌ ریاضی آن با 3.14 آغاز می شود و هرگز به پایان نمی رسد. اگر Pi عددی نامحدود است پس اسم مناسبی برای پسری که کمال طلب و بی اندازه خواه است است. باغ وحش بسته می شود و پدر Pi خانواده و تعدادی از حیوانات با ازرش را درون کشتی‌ای عازم کانادا قرار می‌کند. در هوای کبودی به علت یک سری از سقوط ها، گورخر و اورانگوتان و شیری جست و خیز کنان در قایق با پسر به دریاهای آزاد هدایت می شوند. خانواده‌اش دیگر هیچوقت دیده نشدند و آخرین چیزی که ما درباره‌ی کشتی میبینیم ناپدید شدن چراغ آن در دریاست. یک صحنه‌ی به یادماندنی که مرا به یاد غرق شدن قطار در (Bill Forsyth's "Housekeeping" (1987 انداخت.
    این یک موقعیت خطرناک برای پسر "Richard Parker" است، چراکه فیلم قصد نشان ندادن احساسات واقعی ببر را ندارد. صحنه اول در باغ وحش نشان میدهد که حیوانات وحشی هنوز هم حیوان‌اند و هم وحشی. همچنین به مخاطبان کودک میگوید که اشتباه نکنند این ببر ساخته‌ی دیزنی است.
    اصل فیلم به سفر دریایی فوکوس کرده است که در طی آن انسان نشان می دهد که می تواند با نبوغ بزرگ فکر کند و ببر می توانند آن را یاد بگیرد. من اینکه چگونه این اتفاقات رخ میدهد را برای شما اسپویل نمی کنم... تعجب آور است.
    چیزی که من را هیجان زده میکند این است که من چقدر استفاده از 3D را در این فیلم دوست دارم. من هیچ چیز ساخته شده بهتر از این را ندیده بودم حتی Avatar، اگر چه من همچنان به شک و تردید در مورد آن به طور کلی می پردازم. Lee هرگز از این تکنیک برای سورپرایز و نمایش احساسات استفاده نکرده بود. اینجا تنها برای تعمیق حس فیلم در مکان ها و وقایع بهره برده است.
    اجازه بدهید سعی کنم یک نقطه نظر را توصیف کنم. دوربین در دریا جاسازی شده و به قایق نجات و بالاتر از آن نگاه میکند. سطح دریا مانند غشاء و فرآیندهای غشایی طلسم شده که و شناور است. هیچ چیز به طور خاص در آن تعریف وجود ندارد و این فقط آنجاست. این یک شات از یک قایق شناور در اقیانوس نمی باشد. این یک شات از اقیانوس، قایق و آسمان را به عنوان یک مکان با شکوه است.
    هنوز سعی به اسپویل کردن فیلم ندارم لحظاتی که Pi و ببر فضای درون قایق را با هم استفاده میکنند.
    بیشتر footage های ببر البته CGI هستند. من به یاد دارم چهار ببر واقعی در بعضی شات‌ها دیده شده‌اند.
    بازیگر جوان با عملکرد قابل توجهی کمک میکند.
    نویسنده یکبار نوشت انسان و حیوان نسبت به هم درک متقابل دارند و این اتفاقی است که در این فیلم شاهد آن هستیم. ببر تنها به پسر مانند شکار نگاه نمی‌کند بلکه با او مانند استادش رفتار می‌نماید.
    این فیلم بی سر و صدا با ترکیبی از سنت‌های دینی مختلف داستان در شگفتی زندگی را به آغوش گرفته است. قابل توجه است که این دو پستانداران و در زیر آنها ماهی و بالای آنها پرندگان، همه در اینجایند. هنگامی که آنها به یک جزیره شناور با جمعیت بی‌شمار meerkats می آیند، یک صحنه‌ی باور نکردنی‌ای را Lee بوجود می آورد.
    این جزیره یک سؤال دیگر را اضافه می‌کند: آیا این واقعی است؟ این داستان واقعی تمام شده است؟ من پرسش این سوال را قبول نمیکنم. "Life of Pi" واقعی است... ثانیه به ثانیه و دقیقه به دقیقه... آنچه که در نهایت برای هر بیننده باقی می‌ماند تصمیم‌گیری نهایی است. و من تصمیم گرفتم این فیلم را یکی از بهترین فیلم‌های سال بدانم.

ویراستار: نازنین اختری Miss Sayta

این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنترwww.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد ..
    ویرایش توسط ScarFace : 02-17-2013 در ساعت 14:56
    HEARTLESS, Mobin.M, mrrazy و 8 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

خوب
    زندگی پی بهترین فیلم سه بعدی سال شناخته شد!
    جالب اینجاست که جیمز کامرون استاد سه بعدی سازی هم اعتراف کرده که زندگی پی حتی از اواتار نیز در سه بعدی بهتر کار کرده است

پ.ن: یعنی اکثر فیلم های سال رو دیدم این رو هنوز ندیدم خیلی مشتاق دیدن این فیلم هستم
    کسی از بچه ها فیلم رو دیده؟؟؟
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

Majid Leave آواتار ها
    وضعیت : Majid Leave آنلاین نیست.
    سپاس ها : 120
    سپاس شده 132 در 37 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 179 تاپیک

من زندگی پی رو خیلی دوست داشتم و به نظرم از بین کاندید های اسکار خیلی سر تر هست و از همشون هنری تر و همزمان سرگرم کننده .

یه فیلم شریف و انسانی ( هر چند که یکی از شخصیت های اصلی حیوانه! )

7. 2 کاربر از پست مفید Majid Leave سپاس کرده اند .

گاهی تنها ماندن بهای آدم ماندن است...
    MoonCity آواتار ها
    وضعیت : MoonCity آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,293
    سپاس شده 6,616 در 1,422 پست
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

این فیلم رو دیدم
    فکر میکنم الان نمیتونم نظر درستی در موردش بدم؛ چون واقعاً نیاز به فکر داره... مفاهیم متعدد و البته انسانی ازش برداشت میشه کرد، اما برای درک هدف سازنده نیاز هست که مقداری در موردش فکر کرد؛ فکر میکنم در نوع خودش فیلم خوبی باشه... بخصوص از نظر مفهومی

ممنون سمانه جان بابت ترجمه

9. کاربر روبرو از پست مفید MoonCity سپاس کرده است .

گاهی تنها ماندن بهای آدم ماندن است...
    MoonCity آواتار ها
    وضعیت : MoonCity آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,293
    سپاس شده 6,616 در 1,422 پست
    یاد شده
    در 20 پست
    تگ شده
    در 816 تاپیک

شگفتی ساز امسال... زندگی پی

آنگ لی کارگردان فیلم

این هم فیلمبردار فیلم
    Ali_Silent-Killer به این پست علاقمند بوده است.

11. 7 کاربر از پست مفید MoonCity سپاس کرده اند .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

فیلم معرکه ای بودش...
    یعنی انگ لی هرکاری خواسته بود تو فیلمش بکنه رو تو این فیلم انجام داده بود!
    خصوصیت یک فیلم تک رو این فیلم داشت! وانگ لی این کار رو انجام داد . تصاویری زیبا و ناب از دریا و اقیانوس ارام در فیلم انگ لی به زیبایی به نمایش گذاشته شده بود و ادم از دیدن این تصاویر لذت فراوانی میبرد!
    انگ لی این بار تو فیلمش به سراغ اقیانوس بی پایان رفته بود و فردی رها شده در این اقیانوس رو به نمایش گذاشته بود و البته همراه با یک شیر..
    با دیدن این فیلم یاد چند مستند افتادم که شبکه های بلاد کفر national geo gherapic و من و او 1 :دی نشون دادن یکیش در مورد فردی بود که با قایقشبه سراغ اقیانوس پیمایی میره و در وسط اقیانوس قایقش نابود میشه و او میمونه و یک قایق ابی و یک اقیانوس ... که دقیقا کارهای این پاتل رو تو اقیانوس انجام میداد و سر اخر هم همین طور که پاتل نجات پیدا کرد او نیز نجات پیدا کردش.. شاید داستان این فیلم بر گرفته از داستان زندگی ان دریانورد بوده باشد...
    اما زندگی در کنار یک شیر یک حیوان وحشی که بویی از محبت نبرده است رو به زیبایی به نمایش میزاره فیلم و ان طور که باید باشه سکانس ها هستند البته بعضی چیزها ادم رو عذاب میداد که سکانس های بیخودی بود البته ان را هم به چشم اقیانوس بیکارنش میزاریم کنار و به پیش میریم ...
    در کل فیلم رو پسندیدم اما نه به عنوان بهترین فیلم سال...
    راستی این رو هم اضافه کنم تنها عاملی که فکر کنم باعث شد اسکار بهترین فیلم به این فیلم داده نشه همون اسلامداگ میلیونر بودش!
    فکر کنید 3ومین فیلمی میشد که هندی بود و اسکار میگرفت دیگه نمیشد هند رو گرفت و خودشون رو زیادی بزرگ میپنداشتن
    البته باز هم این فیلم ها ساخته هالیوود هستند تا بالیوود در کل دیگه :دی
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.
    ----------

13. 4 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

خـادم سینمــاسنتـر
    1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

فیلم خیلی خوبی بود و از دیدنش فوق العاده لذت بردم،بهش نمره 9 میدم از 10
    به جز 30 دقیقه ابتدائی،بقیه فیلم کاملا جذاب و پرکشش بود برام،به طوری که نفهمیدم چطور 2 ساعت فیلم تموم شد!
    نمیدونم از داستان فوق العاده ش بگم یا از فیلمبرداری خوبش یا از کارگردانی و جلوه های ویژه اون!(جلوه های ویژه فیلم کم نظیر بود و به جرات میتونم بگم که از آواتار هم بهتر بود)
    به هر حال جزو بهترین فیلمهائی بود که تو این مدت نگاه کردم.به بقیه هم توصیه میکنم که حتما ببینن و ازش درس بگیرن و لذت ببرن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    و البته همراه با یک شیر..
    سروش منظورت ببر بنگاله؟
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

15. 3 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط 1CHAMPION نمایش پست ها
    نمیدونم از داستان فوق العاده ش بگم یا از فیلمبرداری خوبش یا از کارگردانی و جلوه های ویژه اون!(جلوه های ویژه فیلم کم نظیر بود و به جرات میتونم بگم که از آواتار هم بهتر بود)
    به هر حال جزو بهترین فیلمهائی بود که تو این مدت نگاه کردم.به بقیه هم توصیه میکنم که حتما ببینن و ازش درس بگیرن و لذت ببرن
    نوشته اصلی توسط ScarFace
    در مورد این که از اواتار بهتر بود..
    باید بگم خود جیمز کامرون سازنده اواتار هم اعتراف کرده که این فیلم جلوه های ویژش به خصوص کارهای سه بعدی فیلم از اواتار خیلی خیلی بهتره بوده و جلوه های ویژه فیلم رو ستوده!
    این فیلم رو میشه با خیل عظیم مستند ها دید و تماشا کرد که تو پست قبلیم هم گفتم ..
    این مستند ها رو حتما ببینید چون این مستندها به درک درست فیلم واقعا کمک میکنند. اون دستگاهی که پسره داشت ازش اب میخورد دستگاه تقطیر هستش که از طریق نور خورشید اب تهیه میکنه .... و خیلی داستان های دیگه که تو این مستندی که اشاره کردم توش گفته شد. داستان واقعی هم بودش!
    درمورد فیلم سخن گفت زیاده
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1CHAMPION نمایش پست ها
    سروش منظورت ببر بنگاله؟
    بنگالش رو نمیدونم اما ببرش اوکی بید:دی
    نمیدونم چرا هی امروز میگم شیر:دی

در کل به قول خود انگ لی در اسکار مرسی خدای سینما ....
    ----------

17. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

خیلی منتظر بودم کیفیت خوب این فیلم ریلیز بشه تا بتونم ببینمش، بالاخره دیدم
    باید بگم که این فیلم فاکتورهای زیادی داره که برای مخاطب جذابیت داشته باشه و در انتها نمره قبولی بگیره
    فیلم زیبایی بود، سرشار از درس و صحبت و استقامت. البته برای منی که همین چندوقت پیش فیلم دورافتاده رو دیدم، به نوعی یادآور همون فیلم بود
    دورافتاده از لحاظ داستان با زندگی پای تفاوت داره، اما پیام در هردو میتونه مشابه بشه، استقامت و ایستادگی و امید در هر دو مشترکه
    فیلمبرداری این فیلم به نظرم واقعن لایق اسکار بود و حتی جلوه‌های ویژه
    دیالوگ‌ها تو این فیلم واسه من جذابیت خاصی داشتند، خیلی نکته در این دیالوگ‌ها به مخاطب منتقل میشد که این هم جزء نکات مثبت فیلم بود
    چالش من با این فیلم مربوط به ابتدای فیلم و زندگی پای در هندوستان در کنار خانواده بود. روی رابطه بین اعضای این خانواده اصلن خوب کار نشده بود، یا حداقل میشه گفت برنامه‌ای برای این موضوع نبوده. بطور مثال در پایان فیلم ما از پای میشنویم که از پدرش درسهای زیادی فراگرفته، اما این حرف برای من قابل هضم نبود. تا جایی که به یاد دارم رابطه پای و پدر چندان قوی نبود و حتی علاقه‌مندی‌های پای توسط پدر به سخره گرفته میشد
    برگ برنده زندگی پای تصویرسازی‌ست. تصویرسازی‌ای به شدت زیبا و هوشمندانه. نمایش تصاویر خارق‌العاده از اقیانوس، از قایق، از ببر، از پای و ترکیب این تصاویر با هم. این موضوع نقطه‌ای به اوج میرسه که قایق نجات گویی بر روی آینه‌ای بسیار زیبا آرمیده است. زیبا بود، خیلی زیبا... حتی تصویری که از آن جزیره شناور منعکس شد. تصویری که زمان دور شدن پای از جزیره بنده به شکل انسانی آرامیده بر اقیانوس دیدم

تلاش و مبارزه پای در لحظه‌لحظه داستان ستودنی بود، چه در طوفان و چه آرامش اقیانوس. مبارزه‌ای که او را در یک سمت گود قرار داده بود و اقیانوس و طوفان و حیوانات وحشی و گرسنگی و گم شدن را در سمت دیگر... چقدر باید ایمان باشد که در میان این همه ناامیدی‌ها خدا را فریاد بزنی و امیدوار بمانی

دوست داشتم این فیلم رو، بیشتر از هرچیزی کلامش را!
    Anti Trust, 1CHAMPION و lord2012 به این پست علاقمند بوده اند.

19. 4 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)