مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh پایان دنیا ، سینماسنتر و لاست !

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: پایان دنیا ، سینماسنتر و لاست !

Agnt.Smth آواتار ها
    وضعیت : Agnt.Smth آنلاین نیست.
    سپاس ها : 574
    سپاس شده 429 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 40 تاپیک

پایان دنیا ، سینماسنتر و لاست !

با سلام خدمت دوستان.

تا اونجا که متوجه شدم اکثر قریب به اتفاق دوستان در این سایت همگی از طرفداران پروپا قرص سریال لاست بودند و هستند به نظرم بد نیومد که اینبار بیایم از نگاهی دیگه به این سریال و شخصیت هاش بپردازیم.

حالا لاست چه ارتباطی به "پایان دنیا" داره ؟

خب جرقه این تاپیک چندروز پیش به ذهنم رسید ;
    داریم به پایان تقویم مایا ها نزدیک میشیم هر پایانی "سر آغاز طرحی دیگر" هستش.
    توی همین بحث های داخل سایت بودم که یهو به وجه تشابه این سریال با این اتفاق رسیدم!

- اگر این پایان تقویم یه چیز مثل اون شوک مغناطیسی که "دزموند" ایجاد کرد و "جزیره" جابجا شد باشه چی؟
    زمین و کهکشان ها پر از نیروهای مغناطیسی هستش.
    - اگر یه سفر زمان در پیش داشته باشیم چی؟
    - نظرتون چیه به گذشته بریم یا آینده؟
    - اگه قرار باشه بریم از صفر شروع کنیم و تاریخ رو ایجاد کنیم،شانس نسل ما برای ایجاد یک دنیای دگر در سال 2012 دگر چیست؟
    - اگر زمین ما حکم اون "دریچه بطری" رو داشته باشه و بعد پایان تقویم مایاها ، دنیا عوض نشه بلکه اون دریچه برداشته بشه و محتویات داخلش به دنیای ما بیاد چی؟
    انتظار دارید چی اتفاقی بی افته بعدش؟

شاید این سوالات یکم دور از واقعیت باشه ولی برای من و شمای عاشق سینما همیشه این واقعیت نیست که مارو در این سرگرم کنندگی به فکر فرو میبره.

در تاپیک http://forum.cinemacenter.ir/thread9527.html بیشتر راجع به دنیای امروزمون صحبت کردیم حالا بیایم و فقط در طول "این یه هفته پایانی" راجع به بعد این تاریخ هم صحبت کنیم...

اگر پیشبینی مایاها حقیقت داشته باشه ،در نوع شکل رخدادش سوال هستش ولی اگه موجودیت یک رخداد بزرگ حقیقت داشته باشه:
    شما؟
    دوست سینماسنتری من چه تفکری درباره این رخداد دارید؟

بیایید یکم فانتزیسم فکر کنیم شاید این تاپیک هرچه که نداشته باشه یه ایده ای برای جی جی آبرامز ایجاد کرد

با ذهن بـــــاز....

درضمن اگر دوست داشتید به این دو سوال هم اضافه بر درامد پاسخ بدید:
    اگر ما گمشدگان سیاره زمین بعد از تاریخ 21 دسامبر بودیم، شما :

1- خودتون رو شبیه کدام یک از شخصیت های دوست داشتنی لاست میدونید؟
    2- و دوست دارید شبیه کدام یک باشید؟

امیدوارم کمی واقع گرایی همراه کمی فانتزیسم و کمی هم حس نوستالوژیک(لاست) بحث های مفیدی توی این تاپیک بسازه.

باتشکر
    ویرایش توسط Agnt.Smth : 12-15-2012 در ساعت 18:22

2. 10 کاربر از پست مفید Agnt.Smth سپاس کرده اند .

3. # ADS

susa آواتار ها
    وضعیت : susa آنلاین نیست.
    سپاس ها : 182
    سپاس شده 54 در 30 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 112 تاپیک

پاسخ : پایان دنیا ، سینماسنتر و لاست !

ممنون از تاپیکتون.
    به نظر من هیچ کدوم از این اتفاقات تو روز دوازدهم از ماه دوازده سال دوهزارو دوازده نخواهد افتاد و همه چیز شایعه ای برای درومدن مردم از این زندگی یکنواخت نیست. هیچ کس از یکمی هیجان بدش نمی اد. به نظر من اگه حتی بخواد یه اتفاقی هم یه روزی بیفته ما همگی میریم و درحالی که از نو برمی گردیم زندگی جدیدی رو شروع می کنیم. من به این نظریه ی دنیاهای موازی و اینها یه خورده اعتقاد دارم. گرچه همش فرضیه س اما به نظرم هرکدوم از ما چندین و چند بار زندگی کرده. حالا به شیوه های گوناگون و در جلدهای مختلف! من یه جایی خونده بودم که دانشمندان تونستن به چیزایی مثل سفر در زمان دست پیدا کنن! خیلی هم غیر معقول به نظر نمیرسه. خودمو یکمی مثه کیت می دونم که خیلی وقتا به خاطر سادگیش با این که قلب مهربونی داشت، کلی تو دردسر می افتاد.
    من دوست داشتم چارلی باشم.( البته معتاد نباشم، گرچه اصل ماجراش به خاطر معتاد بودنش بود اما حداقل با اراده و فداکار و مهربون بود.) آینده رو هم به گذشته ترجیح میدم. گذشته که دیگه گذشت، بهتره ولش کنیم. به نظرم این آدما هیچ وقت آدم نمیشن و نسل ما هم جز فساد و جنگ و خونریزی تو یه 2012 دیگه هم حتی به بار نمیاره.

5. کاربر روبرو از پست مفید susa سپاس کرده است .

Agnt.Smth آواتار ها
    وضعیت : Agnt.Smth آنلاین نیست.
    سپاس ها : 574
    سپاس شده 429 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 40 تاپیک

خب من توی تفکراتم دارم که شاید یه دریچه ای باز بشه!

یعنی منظورم این جمله هستش :

نقل قول نوشته اصلی توسط Agent.Smith نمایش پست ها
    اگر زمین ما حکم اون "دریچه بطری" رو داشته باشه و بعد پایان تقویم مایاها ، دنیا عوض نشه بلکه اون دریچه برداشته بشه و محتویات داخلش به دنیای ما بیاد چی؟

درحقیقت یعنی شاید یه تغییری خیلی کوچیک ایجاد که شه که سرآغازی از یک تحول بزرگ باشه.

تمدن مایاها تمدن قوی بوده همینطور پیشگویی های نوستراداموس حقیقتش رو بخواین من فکر میکنم در این تاریخ یک اتفاق خواهد افتاد !
    اما چند و چونش رو نمیدونم!
    اتفاقی که شاید ما متوجه اش نشیم و بعدها بفهمیم در همچین تاریخی استارتش زده شده.

خودتون رو شبیه کدام یک از شخصیت های دوست داشتنی لاست میدونید؟
    من موقع این سریال شدیدا با شخصیت "دزموند" همذات پنداری میکردم و گهگاهی هم با "چارلی"

2- و دوست دارید شبیه کدام یک باشید؟
    ولی اگه بخواد دنیا تموم بشه ترجیح میدم "هارلیگ باشم چون تا آخرش زنده موند و رییس شد و همه هم دوستش داشتن

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

من فکر میکنم که با دیدگه آخر الزمانی باید به لاست به شکل یک نجات بخش نگاه کنیم.
    در واقع باید گفت که با عملی که جک در اپیزود آخر انجام داد نه تنها جزیره که جهان هم نجات پیدا کرد. نور زندگی به جهان برگشت و نتیجه اش اینه که ما هنوز زنده ایم و داریم به زندگی ادامه میدیم.
    البته داستان لاست میتونه در همون جا تموم شده باشه. اما مسلما هستند بد اندیشان دیگری که همچنان به دنبال جزیره هستند و نابودی روشنائی آن.
    لاست در واقع نشان دهنده یکی از همین راه های از بین رفتن زندگی در زمین بود، منتها فکر میکنم از دیدگاه معنوی اش به قضا نگاه میکرد.
    با اتفاقاتی که در لاست افتاد باید گفت که همین الان هم ما در تاریخی بعد از احتمال نابودی زندگی در زمین قرار داریم. در واقع کاندیدای رهبری جزیره ما رو نجات داد.

اما نکاتی در مورد مغناطیس و به نظر من مهمترین نیروی حاکم بر کهکشانها، منظومه ها، هستی و تمام قوانینش.
    جمله ای در مورد اسحاق نیوتون وجود داره که فیزیکدانها اون رو خیلی به کار میبرند و این جمله برگرفته از اولین کلمات بخش ابتدای کتاب عهد عتیق است، یعنی Genesis.
    جهان و قوانین آن در ظلمت و تاریکی بود، پس خداوند گفت که نیوتون باشد، و جهان منور شد.

بزرگترین حقی که میتوان گفت نیوتون بر گردن علم و بشریت دارد کشف نیروی جاذبه است. جاذبه که تاثیر آن در همه چیز دیده میشود از کوچکترین ساختار ماده تا بزرگترین اجرام آسمانی. مگنتینگ و یا همان مغناطیس نیروئی است که با آن میشود تعریف مشخصی از حضور، گردش، فیزیک اجرام و تولید انرژی در جهان بدست آورد و لاست داستانی است که قبل از هر چیز ارتباط به این نیروی پر کشش دارد و همچنان افسوس میخورم که چرا تفکر در این داستان فدای اعتقاد گرائی شد. جزیره محلی استثنائی بود برای خیلی از سنجشها و مهمترینشون مغناطیس و توانائی های منحصر به فرد آن.
    دیدی که از دید من باید در داستان ادامه پیدا میکرد اعتقاد نبود، بلکه دیدی بود که ابتکار دارما در مورد جزیره پیش گرفته بود که البته همه آنها هم فدای اعتقادی شدند که جیکوب برایشان تدارک دیده بود. جالب این بود که در این مدل اعتقاد میتوان قاتل بود و مردم دارما را قتل عام کرد...

بگذریم ...

هیچ وقت نتونستم خودم رو در جایگاه کسی تو لاست ببینم. خیلی از دوستان این کار رو کردن و شخصیتهای لاست شد تشکیل دهنده آواتارهاشون و اینقدر پیش رفت که شد خودشون
    اما من نه تونستم خودم رو در جایگاه کسی ببینم و نه برعکس. اما در مورد شخصیت مورد علاقه ام باید بگم که قطعا بنجامین لاینوس (مردی که برای هر حرکتی نقشه ای از پیش تنظیم شده داشت).

ممنونم سام عزیز بابت این تاپیک. همون طور که گفتی علاقه بسیاری در این انجمن نسبت به لاست وجود داره، اصلا تعجب نکن اگه یکروز شنیدی که ادامه لاست داری ساخته میشه و سینماسنتر هم در اون نقش داره

Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

8. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

ضمنا سام عزیز با توجه به ارتباط این موضوع با سریال لاست، تاپیک شما به بخش "همه چیز درباره لاست منتقل گردید"

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

10. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

R.I.P_20-0 آواتار ها
    وضعیت : R.I.P_20-0 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 35
    سپاس شده 99 در 37 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 92 تاپیک

اتفاقا بنده هم داشتم به همین رویا فکر می کردم که چه میشد اگر واقعا عده ای از افراد در گروه های متعدد توی یه محل مرموز از خواب بیدار بشن و ببینن که دنیایشان دست خوش تغییرات اساسی شده.
    این جمله رو تو یکی از سایت های خارجی خونده بودم" کسانی که بعد از این تاریخ به مدت 3 روز بتونن زنده بمونن جهان جدیدی را مشاهده خواهند کرد".

به قول این دوست عزیزمون شاید هیچ اتفاقی قرار نیست بیفته و یقینا هم همینطور هست اما میشه یه مدت کوتاهی به این رویا فکر کرد و زندگی کاملا متفاوتی رو در ذهن ساخت.

اما من مطمئنم اگه بالفرض هم مثل داستان لاست چنین اتفاقی بیفته کسی مثل کیت گیرم نمیاد یا جان لاک که باهاش برم تو دل خطر و ماجراجویی کنم یا...
    ولی هرکسی انگار دوست داره یه اتفاقی بیفته تو این تاریخ نمیدونم چرا از هر کس که میپرسی میگه دوست داره تنوع و دوران جدیدی شروع بشه تو دنیا و این جالبه.

12. کاربر روبرو از پست مفید R.I.P_20-0 سپاس کرده است .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط R.I.P_20-0 نمایش پست ها
    این جمله رو تو یکی از سایت های خارجی خونده بودم" کسانی که بعد از این تاریخ به مدت 3 روز بتونن زنده بمونن جهان جدیدی را مشاهده خواهند کرد".
    این مطلب را تو سایت نجوم دیدم. برام جالب بود...

شاید برای شما جالب باشد که بدانید داستان "سه روز تاریکی" در واقع روایت متداولی در اصول مذهب کاتولیک است. این روایت اشاره به زمانی دارد که حضرت موسی دست به سوی آسمان ها برافراشت و به مدت سه روز، تاریکی وحشتناکی تمام سرزمین مصر را فرا گرفت. این بلایی آسمانی از سوی خداوند برای بت پرستان مصر بود که آنها را با طاعون و ده بلای آسمانی دیگر، از جمله سه روز تاریکی زمین مورد تنبیه قرار داد.
    این نظریه معتقد است که در پایان جهان، خداوند تمام جهانیان را با سه روز تاریکی مطلق مجازات خواهد نمود. این روایت چنین اظهار می دارد که در پایان جهان، سراسر کره زمین با تاریکی مطلقی که به مدت 3 روز و 3 شب به طول خواهد انجامید پوشیده می شود و تنها نوری که در طی این سه روز دیده می شود از شمع های مقدس خواهد بود. جمله متفکرین کاتولیک بر این باورند که مومنان باید در طی این دوره تاریکی در خانه های خود بمانند درحالی که اکثر ساکنین زمین خواهند مرد.

منبع نجوم ایران

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

14. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)