سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.84- نقد و بررسی فیلم Silver Linings Playbook توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر) - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
نمایش شاخه ای23علاقمندی ها

موضوع: Cwr.84- نقد و بررسی فیلم Silver Linings Playbook توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.84- نقد و بررسی فیلم Silver Linings Playbook توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : جاناتان گوردون
    کارگردان :
    دیوید او راسل
    نویسنده :دیوید او راسل
    ژانر: درام
    تاریخ نمایش: 16 نوامبر 2012
    فیلمبردار:
    موزیک: دنی الفمن
    بودجه: 100 میلیون دلار
    فروش: در حال اکران
    زمان فیلم: 122 دقیقه
    کشور سازنده: هالییود
    IMDB Rate :8.1 از 10

بازیگران
    بردلی کوپر
    جنیفر لارنس
    رابرت دنیرو
    جکی ویور
    کریس تاکر
    افتخارات و جوایز
    -----
    امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : 3.5 ستاره
    منتقد : راجر ایبرت
    مترجم : هما Skyfly

quasar, Anti Trust, *Shiny* و 7 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. # ADS

?what if your future was the past
    Dexter. آواتار ها
    وضعیت : Dexter. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,626
    سپاس شده 2,938 در 1,011 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 890 تاپیک

پاسخ : Cwr.84- نقد و بررسی فیلم Silver Linings Playbook توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

Silver Linings Playbook

خلاصه داستان :
    بعد از اینکه انیستیتوی روانی با مشکلات مالی مواجه می شود و محدودیت هایی در پذیرش بیماران بوجود می آید. معلم سابق، «پت سولیتانو» پیش والدین اش باز می گردد و تلاش می کند روابط اش را با همسر سابق اش بهبود ببخشد. وقتی او با تیفانی، یک دختر عجیب که او هم مشکلات خاص خودش را دارد آشنا می شود اوضاع پیچیده تر می شود...

تماشای این فیلم به افراد زیر ۱۷ سال توصیه نمی شود.

نظر شخصی من : همین الان برای بار سوم فیلم Silver Linings Playbook رو دیدیم همیشه با خودم فکر میکنم که ایا واقعا این فیلم
    ارزش اسکار گرفتن بهترین فیلم رو داشت ؟

این رو نمیدونم ولی قطعا یقین دارم که جایزه بهترین فیلم اسکار مطعلق به ارگو نبود
    این فیلمی بود که من 3 بارررررررررررررر اونو با کیفیتهای مختلف دیدیم

ولی یقین دارم که یکی از بهترینا بود با این که اون اولا فکر میکردم بردلی کوپر نتونه بازیشو خوب اجرا کنه
    ولی خیلی خوب از پس نقشش بر اومد

جنیفر لارنس هم یکی از بهترین بازیهای امسال رو ایفا کرد تو بعضی جاها نوکنت زبون میزد که باعث میشد فیلم خیلی طبیعی جلوه داده بشه

این فیلم رو به همه توصیه میکنم و میتونم بگم الهی درد و بلاش بخوره تو سر جانگوی ازاد شده

امتیاز شخصی من به این فیلم 9.5 از 10

.

4. 4 کاربر از پست مفید Dexter. سپاس کرده اند .

5. # ADS

HEARTLESS آواتار ها
    وضعیت : HEARTLESS آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,487
    سپاس شده 932 در 174 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 252 تاپیک

پاسخ : Cwr.84- نقد و بررسی فیلم Silver Linings Playbook توسط راجر ایبرت(اختصاصی سینماسنتر)

با سلام.
    - اول بگم که توی تحلیل یه جا به اشتباه نوشته شده Writer Bone که باید Winter Bone باشه.
    فیلم رو دیدم. بنظرم فیلم خوبی بود ولی نه در این حد سر و صدا!!! انتخاب جنیفر لارنس به عنوان شخصیت زن داستان و کسی که قراره با بردلی کوپر بازی کنه, واقعا بزرگترین اشتباه این فیلم هستش. کاملا مشخصه که جنیفر لارنس در واقعیت و در فیلم هنوز سنش به این کارا نرسیده که 4 سال با یه مرد بوده, یه مدت کارهای بد کرده و الان یه رابطه جدید میخواد. خیلی بچه ست واسه این نقش و خیلی بهتر میشد اگه یکی دیگه رو برای شخصیت "تیفانی" پیدا کنن. این قضیه خیلی رو مخم بود. این در حالی هستش که بهترین بازی رو در این فیلم جنیفر لارنس انجام داده!
    از نکات مثبت فیلم , دیالوگ های روشن و بی آلایش بین شخصیت ها بود. خیلی به دلم نشست.
    نمره من به فیلم 7 از 10.

7. 3 کاربر از پست مفید HEARTLESS سپاس کرده اند .

ناگهان، چقدر زود دیر می‌شود...!
    F-Gladiator آواتار ها
    وضعیت : F-Gladiator آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,798
    سپاس شده 5,030 در 1,118 پست
    یاد شده
    در 44 پست
    تگ شده
    در 834 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط HEARTLESS نمایش پست ها
    انتخاب جنیفر لارنس به عنوان شخصیت زن داستان و کسی که قراره با بردلی کوپر بازی کنه, واقعا بزرگترین اشتباه این فیلم هستش. کاملا مشخصه که جنیفر لارنس در واقعیت و در فیلم هنوز سنش به این کارا نرسیده که 4 سال با یه مرد بوده, یه مدت کارهای بد کرده و الان یه رابطه جدید میخواد. خیلی بچه ست واسه این نقش و خیلی بهتر میشد اگه یکی دیگه رو برای شخصیت "تیفانی" پیدا کنن. این قضیه خیلی رو مخم بود. این در حالی هستش که بهترین بازی رو در این فیلم جنیفر لارنس انجام داده!
    مثل اینکه قرار بود ان هاتاوی بازی کنه نقشو، ولی سرش شلوغ بوده کنار کشیده از پروژه. اینکه انتخاب لارنس "بزرگترین اشتباه" بوده باشه زیاد قبول ندارم و نشون داد که با سن کمش از خیلی بازیگرا دیگه بازیگرتره! فقط نگاهی به وضعیت بقیه بازیگرای همسنش بکنید، متوجه می‌شید منظورم چیه.
    تو اینکه بهترین بازی برای لارنس بوده شکی نیست و با این حرف موافقم، به شدت

9. 3 کاربر از پست مفید F-Gladiator سپاس کرده اند .

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

آخرین بازمانده از اسکار امسال رو هم دیشب دیدم و پیش از پیش از این سال نا امید شدم!!!!!!

فیلم،حرف خاصی واسه گفتن نداشت،نه داستانش و نه ریتم فیلم و حتی بازی بازیگر ها هم من رو تحت تاثیر قرار نداد البته تا حدودی جنیفر لورنس و البته رابرت دنیرو عزیز که مثل همیشه بود.

تنها فیلمی که امسال قابل دفاع بودش Life of Pi بود و بعدش با ارفاق جانگو !

CaPiTaNo FuTuRo آواتار ها
    وضعیت : CaPiTaNo FuTuRo آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,386
    سپاس شده 1,579 در 349 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 885 تاپیک

همین الان دیدن این فیلم رو تموم کردم.....این فیلم با توجه به ژانرش یکی از بهترین های 2012 هستش از نظر من و بدون هیچ شکی رفت توی تاپ 5 سال.....

فیلم نامزد 8 اسکار شده بود درست اما چهار تاش فقط برای بازیگری بوده و فکر کنم اکثرا با من موافق باشن که جنیفر لارنس واقعا عالی بود و حقش اسکار بود....دلیل بها دادن به نقش های مکمل هم اینه که کمترین کمدی توی سال های اخیر شاهدش بودیم که اینقدر بتونیم نقش های مکمل رو توش برجسته ببینیم و اینطور بازی ها عالی از آب در بیاد...
    بعدش هم شما به ژانر فیلم دقت کنید که در درجه اول یه کمدی هست.....و با توجه یه کمدی های نازلی که هر سال اکران میشن به نظرم مطرح شدن این فیلم از سوی آکادمی چندان هم غیر منتظره نیست....این مسئله در مورد ژانر رمانتیک هم صدق می کنه...ز زمان اكران فيلم As Good as it Gets( اسكار 1998) "دفترچه اي با خطوط نقره اي" تنها كمدي رمانتيكه كه تونسته تو 15 سال گذشته كانديد اسكار بهترين فيلم بشه و موفقيت بالايي به دست بياره!

شاید بشه تنها نقص فیلم رو کلیشه ای بودن و قابل پیش بینی بودن داستان در 30 دقیقه پایانی بدونیم...

در هر صورت هر چند آرگو اصلا و ابدا لیاقت بهترین فیلم رو نداشت اما دفترچه ای با خطوط نقره ای هم در مقابل زندگی پای چند امتیاز کم میاره و باعث میشه تا اینجا(که هنوز تعدادی فیلم دیده نشده)زندگی پای رو همچنان بهترین فیلم سال بدونم.

« دفترچه ای با خطوط نقره ای » یک اثر رمانتیک تماشایی است که تماشایش را به هر تماشاگری توصیه می کنم. در این فیلم موقعیت های کمدی بسیاری شکل می گیرد ولی هرگز این موقعیت ها به لودگی کشیده نمی شوند. چندتایی هم پیام اخلاقی در فیلم گنجانده شده که خوشبختانه در پس زمینه داستان و با تصویر به تماشاگر ارائه شده است و نه از زبان شخصیت های داستان. « دفترچه ای با خطوط نقره ای » بهترین فیلم کلیشه ای سال در ژانر " رمانتیک "است!

My Rate:8.3/10
    ویرایش توسط CaPiTaNo FuTuRo : 04-08-2013 در ساعت 21:52

12. 2 کاربر از پست مفید CaPiTaNo FuTuRo سپاس کرده اند .

Michael Jackson آواتار ها
    وضعیت : Michael Jackson آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8
    سپاس شده 11 در 4 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

اولین فیلمی بود که در سال جدید دیدم.
    اثری سرشار از نکات زیبا و آموزنده:امید،مثبت اندیشی،قانون جذب،عشق،اراده پولادین و ...
    از بازی عالی بازیگرها هر چی بگم کم گفتم،انگار واقعا برای ایفای نقش در این فیلم ساخته شده بودند و همه در نقش ـشون فرو رفته بودند.
    جنیفر لارنس،بردلی کوپر،استاد دنیرو همه عالی بودند.
    ارتباط و حس هم ذات پنداری که ایجاد میکرد عالی بود،خیلی راحت میشد خودت رو به جای کاراکترها قرار بدی و لذت ببری.
    اثری رومنس با درام زیبا همراه با کمدی نامحسوس که در بطن فیلم گنجانده شده بود به نحوی که اصلا نمیخواست با دیالوگ های پیش پا افتاده و مسخره،بیننده رو به خندیدن وادار کند.
    برداشت ها و نکاتی که بنده از این فیلم آموختم رو میشه به صورت زیر خلاصه کرد:
    - هیچ وقت به خودمون این حق و اجازه رو ندیم که درباره دیگران و زندگیشون قضاوت کنیم،هیچ گاه.
    - هرگز در زندگی کسی تجسس نکنیم و به دنبال یه اتفاق شرم آور و چیزی که باعث خجالت اون فرد میشه نشیم،چون زیباترین باغچه ها رو هم که بیل بزنیم مطمئنا داخلش کرم پیدا میکنیم.
    - این دنیا و اطرافمون پر از نشانه است برای زندگی کردن،برای لذت بردن از زندگی،فقط کافیه چشمامون ـو باز کنیم و با دید وسیع به پدیده و اتفاقات محیط پیرامون ـمون نگاه کنیم و به راحتی از کنار چیزی نگذریم.
    - مثبت اندیشی و دور کردن تمام افکار منفی واقعا معجزه میکنه،اگر به خودمون ایمان داشته باشیم،به توانایی ها و استعدادهای نهفته ای که در وجودمون هست باور قلبی داشته باشیم و اونها رو شکوفا کنیم به هر آن چیزی که در مخیله ـمون میگذره بدون شک خواهیم رسید.
    - انسان بی هدف به مانند انسان بی هویت ـه،هرگز از هدف هامون و اون چیزی که ایده آل ـمون هست دست نکشیم و از سختی ها و مشکلاتی که در طول رسیدن به اون هدف برامون پیش میاد نترسیم،ناراحت و دل زده نشیم و محکم و استوارتر از قبل رو به جلو قدم برداریم.
    - و معجزه عشق حقیقی،اگر واقعا شخصی برامون مهم باشه و از صمیم قلب دوست ـش داشته باشیم از تمام اشتباهات و خطاهاش،حتی بدی هایی که در حق ـمون کرده به راحتی میگذریم در غیر اینصورت...
    در پایان فیلم لبخند رضایت بخشی به روی لب میاد و احساس آرامش قلبی خاصی به آدم دست میده.

8/10

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)