سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.03- تحليل و بررسي فيلـــــــم هفت (Se7en) - صفحه 4

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج نظرسنجی: ارزیابی شما از کیفیت این تحلیل کدام گزینه است ؟

رأی دهندگان
29. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خـــــوب

24 82.76%
  • متـــوسط

5 17.24%
  • ضعـــیــف

0 0%
صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49
نمایش شاخه ای41علاقمندی ها

موضوع: Cwa.03- تحليل و بررسي فيلـــــــم هفت (Se7en)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,201
    سپاس شده 25,633 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.03- تحليل و بررسي فيلـــــــم هفت (Se7en)

نام فیلــــــــــم : هفت Se7en
    فایل پیوست 540
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : کری باردن
    کارگردان : دیوید فینچر
    نویسنده : اندرو کوین والکر
    موزیک متن : هاوارد شور
    فیلم بردار: داریوش خنجی
    تدوین : ریچارد فرانسیس بروس
    کارگردان هنری: گری ویسنر
    بازیگران
    براد پیت : کاراگاه دیوید مایلز
    مورگن فریمن : کاراگاه ویلیام سامرست
    وینس پلترو: تریسی مایلز
    لی ارمی : رئیس پلیس
    کوین اسپیسی: جان دو
    اطلاعات دیگر
    ژانر: درام، رازآلود
    تاریخ نمایش: 22 سپتامبر 1995 در آمریکا
    درجه نمایش: R
    زمان فیلم: 127 دقیقه
    محصول: ایالات متحده
    بودجه ساخت: 33 میلیون دلار
    فروش کلی: 316 میلیون دلار
    IMDB Rate : 8.6 از 10 از بین 273837 رای

دربین 250 فیلم IMDB رده ی 28
    افتخارات و جوایز
    نامزد اسکار در یک بخش در سال 1995 برای تدون فیلم
    برنده 19 جایزه از جشنواره های مختلف
    نامزدی در 17 بخش در جشنواره های مختلف
    تحليل و بررسي از : سروش

ویرایش توسط FFKIA : 06-14-2012 در ساعت 23:54
    Don Corleone, HEARTLESS, .:SaMi:. و 7 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 3- تحليل و بررسي فيلـــــــم هفت (Se7en)

با عرض معذرت و شرمندگي من هنوز اين فيلم رو نديدم و از اين بابت شرمسارم. به زودي اونو تماشا ميكنم و اونوقت حرفي براي گفتن خواهم داشت.

دوباره خواهيم روييد...

4. # ADS

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

خب خب من فيلم سون رو ديدم و حالا حرفهايي براي گفتن دارم.
    اول درمورد تحليل سروش بايد بگم كه ميخواستم بگم نسبت به بقيه كارهاش ضعيف بوده كه با خوندن دوباره مطلب يادم اومد كه كار اولش بوده و از اين نظر قابل بخششه... اين فيلم خيلي جا براي تحليل و نوشتن داشت و به نظرم اگه اين تحليل رو بازنويسي بكنه مطمئنا حرفهاي زيادي براي گفتن داره.
    و اما در مورد فيلم... يكي از فيلمهاي تاثيرگذار و خاص هست. از بازي زيباي مورگان فريمن كه بگذريم اصلا با اين حرف سروش موافق نيستم كه بردپيت اينجا ضعيف بازي كرده. بازي او در نقش ميلز حرف نداشت و من بارها و بارها تحت تاثير بازي زيباش قرار گرفتم.
    فضاي ترس و رمزآلود فيلم تمام مدت منو در خودش گرفته بود واين موضوع به دليل نورپردازي و فضاي تاريك فيلم بود.
    ناتواني و ضعف پليس در مقابل قاتلي تا اين حد حرفه اي كه هدفي براي كارش داره در تمام مدت احساس ميشد و اينكه پايان فيلم چنان ضربه اي به من وارد كرد. با اينكه ميدونستم پايان فيلم قاتل همسر ميلز رو به قتل ميرسونه ولي باز هم شوكه شدم.
    با فرخ موافقم كه اين فيلم رو بايد چندين بار ديد و نه فقط يك بار...
    ویرایش توسط RASHNO : 07-29-2011 در ساعت 17:27

دوباره خواهيم روييد...

seven pounds آواتار ها
    وضعیت : seven pounds آنلاین نیست.
    سپاس ها : 653
    سپاس شده 158 در 65 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 261 تاپیک

" هفت " از بهترین فیلم های تاریخ سینما به حساب میاد ، حال و هوای فیلم طوری است که بعد از بارها دیدن فیلم از دیدنش خسته نمیشی و مثل اینکه بازم میخوای ببینیش . قبلا یه نقدی درباره اش نوشتم اما به دلیل مسائل کپی رایت و ... نمیتون اینجا بگذارمش فقط دیالوگ قسمت های پایانی فیلم که سامرست ، مایلز و جان دو در ماشین پلیس هستند رو میگذارم :

سامرست تو کی هستی جان ؟ واقعا کی هستی ؟
    دو منظورت چیه ؟
    سامرست منظورم اینه که الان خیلی بد میشه درباره خودت بهمون بگی ؟
    دو فرقی نداره من کی هستم ، این که من کی ام مطلقا هیچ مفهومی نداره .
    میلز داریم کجا میریم ؟
    دو خودت میبینی...
    حالا میلز هم بدش نمیاد با دو یکم حرف بزنه ،‌ در سکوت به دو نگاه میکه ....
    میلز ما که فقط قرار نیست بریم دو تا جسد ببینیم ،‌نه جانی ؟ این خیلی هم جالب نیست ... یعنی میدونی عکست رو صفحه اول روزنامه ها نگه نمیداره.
    دو اگه بخوای توجه مردم رو به خودت جلب کنی نمیتونی فقط بزنی رو شونه شون . باید با پتک بکوبی تو سرشون ،‌بعدش کاملا بهت توجه میکنن .
    میلز چه چیزی تو رو این قدر خاص میکنه که مردم باید بهت توجه کنن ؟
    دو من نه . من چیز خاصی نیستن . من استثنایی نیستم . با این حال یه چیزی هست . کاری که دارم میکنم...
    میلز هیچ چیز این جنایات بزرگت خیلی غیر عادی نیست .
    دو خودتم میدونی که درست نمیگی.
    میلز تا دو ماه دیگه هیچ کس حتی اتفاق هایی که افتاده رو یادش نمیاد.
    دو هنوز نمیتونین همه ی ... همه ی نمایش رو کاملا ببینین . هنوز نه . ولی وقتی تموم شد ، خیلی ... خیلی ...
    میلز بریز بیرون
    دو بی عیب و نقص میشه . مردم به زحمت میفهمن ، ولی نمیتونن نفی اش کنن . طاقت ندارم این قدر صبر کنم تا ببینی . نمیتونم ... واقعا یه چیزی میشه .
    میلز خب من تمام وقت کنارتم ، مطمئن میشم چیزیش رو از دست ندم .
    سامرست چی انقدر هیجان انگیزه ؟

دو خیلی دور نیست . بهش میرسیم...

میلز یه سوالی برام پیش اومده ،‌شاید تو بتونی برام روشنش کنی . یه آدم دیوانه خودش میدونه که دیوانه است ؟ مثلا میدونی منظورم اینه که ... مثل حالتی که شب توی رخت خوابی ، داره خوابت میبره ،‌هیچ وقت بلند میشی به خودت بگی " پسر ، وای پسر ، من عجب احمقی هستم . جالبه ، چه خل تمام عیاری هستم. " هیچ وقت اتفاق می افته ؟ ها ؟

دو برای تو راحت تره به من برچسب دیوانگی بزنی.

میلز به نظر من که عنوان خوشگل و دقیقی میاد .

دو یه چیزی هست که ازت انتظار ندارم قبولش کنی ، میدونی من انتخاب نکردم ، انتخاب شدم .

میلز مطمئنا...

سامرست من در این مورد هیچ شکی ندارم جان . ولی داری یه تناقص بزرگ رو نادیده میگیری .

دو چه تناقصی؟

سامرست اگه تو انتخاب شده بودی ، مثلا به دست یه قدرت بالاتر و دستت با اراده اون حرکت میکرد ... خب ... پس عجیبه که انقدر ازش لذت میبری. تو از شکنجه دادن قربانی هات لذت بردی ،‌این زیاد با شهادت در راه خدا جور درنمیاد.

میلز تو فقط یه مشت مردم بی گناه رو کشتی که مشکل خودت رو رفع کنی . همین.

دو بی گناه ؟ جوک میگی ؟ به اونایی که کشتم نگاه کن . یه مرد چاق ،‌یه مرد نفرت انگیز که به زور میتونست وایسته ... یکی که اگر تو خیابون میدیدیش به رفیق هات نشونش میدادی که با هم اداش رو در بیارین . کسی که اگر موقع غذا خوردن میدیدیش از غذاخوردنت دست میکشیدی . بعدش یه وکیل رو انتخاب کردم که مطمئنم جفتتون یواشکی ازم تشکر کردید ، کسی که زندگیش رو وقف این کرده بود که با هر نفسی که میکشه یه دروغی بگه و پول دربیاره ... که متجاوزها و قاتل ها رو تو خیابون نگه داره.

میلز قاتل ها ؟

دو ( نشنیده میگیره ) یه زن...

میلز قاتل هایی مثل تو ؟

دو ( بازم نشنیده میگیره و بلندتر میگه ) یه زن ... که درونش انقدر زشت بود که اگر بیرونش این قدر خوشگل نبود نمی تونست به زندگیش ادامه بده . یه قاچاقچی ... در واقع یه قاچاقچی ه.م.ج.ن.س.ب.ا.ز ،‌اون یکی فاحشه مرض پخش کن رو هم یادتون نره . توی این دنیای به این گهی میتونی سعی کنی بگی اونها بی گناه بودن و روت سفید باشه . نکته همینه . سر هر چهارراه یه گناه کبیر میبینی ، و تقریبا توی همه خونه ها و ما تحملش میکنیم چون برامون عادی شده . به نظر بی اهمیت میاد و ما تحملش میکنیم ،‌تمام روز ،‌صبح ،‌ظهر ، شب . من یه الگو شدم و از این به بعد رو من مطالعه میشه و دنباله رو پیدا میکنم.

میلز هذیان خود بزرگ بینی.
    دو باید ازم تشکر کنی.
    میلز برای چی ؟
    دو شما رو بعدا به یاد میارن و دلیلش هم منم . اگه نمیخواستم الان اینجا نبودم .
    میلز بالاخره پیدات میکردیم.
    دو جدا ؟ سر به سرم نذارین . چی ازم داشتی ، چه مدرکی ازم داشتی ؟ ها ؟
    میلز یه خاطره دوری یادم میاد که در خونه ات رو زدم.
    دو من هم یادم میاد دماغت رو شکوندم . من بهت رحم کردم و تا آخر عمرت وقتی تو آبنه دماغت رو میبینی یاد من می افتی که گذاشتم زنده بمونی. ازم نخواین دلم به حال کسانی که کشتم بسوزه .

میلز توی کثافت واقعا فکر میکنی کاری که کردی برای خدا بوده ؟

دو خدا کارهاش رو از راه های غریبی انجام میده .

7. کاربر روبرو از پست مفید seven pounds سپاس کرده است .

AZIMOTH آواتار ها
    وضعیت : AZIMOTH آنلاین نیست.
    سپاس ها : 194
    سپاس شده 186 در 49 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 81 تاپیک

سلام
    سروش جان دستت درد نکنه از زحمتی که کشیدی و الحق برای اولین بار تحلیل خوبی رو جمع و جور کرده بودی
    واما...................
    باز هم تضاد! عامل جذب کننده برای میخ کوب شدن پای یک فیلم یا خوندن یک کتاب و ... در سون شاهد تضاد از نوع قبول و دنباله روی از باورها در مقابل دنیای خشن مدرن هستیم هرچند که نوع باورهای ارائه شده در اقوام مختلف متفاوت است،برای مثال در فیلم میبینیم که گناه پرخوری و طمع وحتی تنبلی پررنگ تر از گناه شهوت و غرور است و فنیچر تنها نگاه گذرایی به شهوت و غرور دارد که در باور ما درست برعکس است! انتخاب فیلمنامه براساس داستان واکر همراه با هوشمندی فنیچر در پردازش فضای داستان به تنهایی برای موفقیت فیلم کافی بوده با این حال بازی گیرای فریمن و جذاب برد پیت و راز آلود استیسی موفقیت را دو چندان کرده است.
    یک کارآگاه جوان و احساساتی و اشتباهات مکرر او در تحلیل درست از وقایع درگیر با آن و در نتیجه فرجام بد برای او به بیننده القا میکند که نباید رسوخ ورسوب باورها و تفاوت در بازخوانی آنها را نادیده گرفت.شاید در یک نگاه وجود مقوله گناه و آموزه های دیگر دینی در فیلم بسیار پررنگ دیده شوداما مشخصآ فیلم قصد ندارد در باب جامعه گرایی دینی داستانسرایی کند و روی صحبت با کسانی دارد که همواره معتقدند ارتکاب گناه های سنگین و مشهود مختص انسانهای خاص و بقول عوام بی وجدانها! است. فیلم هجوی است بر ژانرهای ترسناک همچون جیغ و هالوین و اره .... کارآگاه میلز در تمام فیلم به جز صحنه آخر معتقد بود که قاتلها انسانهای بی وجدان و عاری از هرگونه عاطفه انسانی هستند که باید از صحنه روزگار محو شوند! اما دقیقآ در دقایق آخر فیلم و تنها با یه تلنگر خود تبدیل به یک قاتل شد و میتوان حدس زد که حتی اگه جای او ویلیام بود او نیز همین کار را میکرد و مخلص کلام اینکه همه ما مستعد انجام هرکاری هستیم و نباید به خود ببالیم که از آن دسته آدمهای منفی همچون قاتلین و متجاوزین که در روزنامه ها ومجلات درباره اشان خوانده ایم نیستیم فقط این شانس را داشته ایم که هنوز تحت آزمایش قرار نگرفته ایم.
    تشبیه سون به فیلم دارک نایت توسط آقا فرخ برایم بسیار جالب و آموزنده بود با این حال تفاوتهایی نیز بین ایندو وجود دارد - سامرست : مردم قهرمان نمی خواهند مردم به غذا و بازی و تماشای تلویزیون احتیاج دارند - این نقل قول کسی است که در جامعه گناه آلود فیلم بزرگ شده و رشد کرده و مجرب شده است (و نه میلز جوان که تازه به شهر تاریک مهاجرت کرده است) اما در دارک نایت تفکر "قهرمان پروری در مقابل تاریکی" حاکم است . در سون فنیچر قصد دارد رخوت انسانها در دنیای مدرن را به تصویر بکشد و اینکه دیگر وجود قهرمانان نه تنها نشاط آور نیست بلکه گاهی باعث ایجاد هراس میگردد.
    فیلم از ساختار منسجم و خوبی برخوردار است بطوری که حتی حذف یک سکانس کوچک ممکن است به روند داستان لطمه وارد کند .انتخاب بازیگران بسیار عالی بوده و به نظر من اگر برای انتخاب بازیگر رتبه بندی وجود داشته باشد رتبه اول انتخاب کوین استیسی برای نقش جان دوو است .کاراکتر استیسی برای ایفای نقش یک قاتل روانی برای بیننده بسیار ارضا کننده است.
    کمرنگ نشان دادن حاشیه های فیلم و نپرداختن بی مورد و زمان بر به اینگونه مسایل همانند بچه دار شدن تریسی ویا چگونگی انتقال میلز به شهر جدید ویا زندگی گذشته سامرست نیز از هوشمندیهای فنیچر واز نقاط قوت فیلم بحساب میاید .
    اما در انتها یک مطلب مانده و آن اینکه با جمله آخر ویلیام سامرست مخالفم! ( سامرست : همینگوی میگوید که "دنیا جای خوبی است و ارزش مبارزه برای آن را دارد" هرچند که من با بخش دوم این جمله موافقم) چون جنگیدن برای همچین دنیایی حماقت محض است مگر آنکه بپذیریم که جای خوبی است!!!
    ویرایش توسط AZIMOTH : 07-30-2011 در ساعت 01:37
    FFKIA, ScarFace و seven pounds به این پست علاقمند بوده اند.

9. 4 کاربر از پست مفید AZIMOTH سپاس کرده اند .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

[،برای مثال در فیلم میبینیم که گناه پرخوری و طمع وحتی تنبلی پررنگ تر از گناه شهوت و غرور است و فنیچر تنها نگاه گذرایی به شهوت و غرور دارد quote][/quote]
    البته به نظر من از نظر فيلم گناه حسادت و خشم كمتر از بقيه گناه محسوب ميشه و در اخر فيلم اونها كمرنگتر از بقيه هستند.
    اما علي رغم همه تعريفهايي كه از اين فيلم كرديم، فيلم در پايان با يك تغيير روند مواجه ميشه. نوع قتلها تغيير ميكنه و جان دو براي ايجاد سورپرايزش روند رو دچار اختلال ميكنه.
    تا اينجا ما قربانياني داشتيم كه همه از نظر جان دو محكوم به شكنجه هاي وحشتناك تا مرگ بوند اما در نهايت يك قرباني داريم كه بيگناهه... جان دو در زندان اعلام ميكنه كه اگر به خواسته اش تن بدهند دو جسد رو يكجا مشاهده خواهند كرد. ولي مگر جسد همسر ميلز هم جزو قربانيان زنجيره اي جان دو بود؟ او فقط وجه المصالحه قتل بعدي بود.
    پس اين روندي كه ازش نام ميبرم اشكارا دچار سكته ميشه و اين ضعف فيلم هست. حسادت توسط ميلز بدون هر گونه شكنجه اي خيلي راحت به قتل ميرسه و خشم گرفتار قانون ميشه و از مرگ خبري نيست. و زني پاك و بيگناه (كه به گفته جان دو يكي از اجساد است) كاملا بيگناه وسيله اي براي تحريك خشم ميشه. و اين ايراده به نظر من.
    seven pounds به این پست علاقمند بوده است.

دوباره خواهيم روييد...

Seven آواتار ها
    وضعیت : Seven آنلاین نیست.
    سپاس ها : 35
    سپاس شده 13 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 62 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    پس اين روندي كه ازش نام ميبرم اشكارا دچار سكته ميشه و اين ضعف فيلم هست. حسادت توسط ميلز بدون هر گونه شكنجه اي خيلي راحت به قتل ميرسه و خشم گرفتار قانون ميشه و از مرگ خبري نيست. و زني پاك و بيگناه (كه به گفته جان دو يكي از اجساد است) كاملا بيگناه وسيله اي براي تحريك خشم ميشه. و اين ايراده به نظر من.
    حرف شما متین ولی اگر یکم دقیق تر مسئله رو بازبینی کنی میبینی که این ضعف نیست، جان دو که حکم یه موعظه گر رو داره و به قدری به این موضوع ایمان داره که طبق دیالوگ های خودش (یکی از سند و مدرک های موجود دیالوگ هر فرد ِ ) میگه که در مورد کار های تحقیق و بررسی خواهد شد و عمل من در این زمان مثالی برای مابقی خواهد بود ... این فرد به ضرس قاطع به خودش مطئمنه! ولی چی باعث میشه که جان دوو خودش رو معرفی کنه؟ چی باعث میشه که تن به همکاری با پلیس بده؟ چی باعث میشه زنجیره ی قتلش رو به این شکل طراحی کنه؟
    مجموعه ی جواب این سوالات می تونه جواب شما باشه و ضعف فیلم رو رد کنه: جان دوو با اطمینان جلو میره و طبق ایدئولوژی شروع به موعظه گری می کنه، اما رفته رفته که به تحقیق در مورد کارآگاه ها می پردازه، هر چی به عمق پیش میره زندگی ساده و شیرین میلز حسادت جان دو رو برانگیخته می کنه، از طرفی میلز سریع خشمگین میشه ...
    جان دو خودش یکی از بدترین گناه ها رو انجام داده، چون هفت گناه ما به دو دسته تقسیم میشه: جسمی (تنبلی، شهوت، پرخوری، طمع) روحی (غرور، خشم، حسادت)
    دانته: گناه های روحی هولناک تر از گناه های جسمی است
    جان دو به این موضوع واقفه و قصد می کنه که خودش نیز مجازات بشه و طراحی چنین برنامه ای فقط با قتل همسر مظنون بعدی امکان پذیره. اگر هدف وسیله را توجیه نمی کرد جان دو قصد به "قتل" نمی زد. ولی اگر هدف وسیله را توجیه می کند پس اصلا چرا قتل انجام داد؟
    "تغییر شخصیت" یکی از ارکان مهم فیلم نامه نویسی در فیلم های کلاسیک ِ اینو هیچ وقت یادمون نره ....
    عجله دارم، یه وقت دیگه بیشتر بحث می کنیم ....
    RASHNO و ELEVIN به این پست علاقمند بوده اند.

12. کاربر روبرو از پست مفید Seven سپاس کرده است .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

متشكرم و منتظر ادامه صحبت شما هستم.

دوباره خواهيم روييد...

Seven آواتار ها
    وضعیت : Seven آنلاین نیست.
    سپاس ها : 35
    سپاس شده 13 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 62 تاپیک

معذرت ....
    و از طرفی به افرادی نگاه کن که طرف حساب مقتولین ما بودن، مثلا اون زن روسپی، با روابطی که آگاهانه یا نا آگاهانه انجام میده ممکن ِ افراد سالم زیادی رو بیمار کنه، یا وکیلی که جانی ها و قاتلین زیادی رو فــــقــــط برای پول آزاد می کنه، همیشه ضرری که از جانب مختلفین به طرفین میرسه اینطور نیز که شامل حال آدم بد ها بشه!!! چون اون قاتلی که با پول دادن آزادیشو می خره راه میوفته میره بیرون آدم بی گناه می کشه ...
    داستان جان دوو هم صرف نظر از مبحث تکنیکی، همینه، برای احقاق هدفش دست به هر کاری میزنه و هدفش باعث میشه که "وسیله" واسش هر هربه ای باشه....
    وکیل جان دوو هم عینا قرینه ای از وکیلی ای که پیش تر به قتل رسیده، جان دوو یک قاتل ِ ولی وکیلش هر کاری برای آزادیش می کنه ....
    خواهش می کنم کم لطفی نکنید و نفرمائید ضعف داره

15. کاربر روبرو از پست مفید Seven سپاس کرده است .

Ashkan7000 آواتار ها
    وضعیت : Ashkan7000 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 9
    سپاس شده 41 در 19 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : Cwa.03- تحليل و بررسي فيلـــــــم هفت (Se7en)

هفت از اون دسته فیلم هاییه که در حین دیدنش به وضوح درمیابی که زندگی یک تراژدیه،تراژدی ای که برای فرار از اون باید به نصیحت سامرست گوش کنی وگرنه انقدر برات تلخ میشه که یا کارت به خودکشی میکشه(کاری که انسانهای مشهور و بزرگ زیادی مثل همینگوی،ویرجینیا وولف،صادق هدایت، و ... کردند) یا مثل مایلز میشی.
    دیوید فینچر با این فیلم اتمسفر بی همتایی رو خلق کرد که خاص نگاه خودش بود.فضای حاکم بر فیلم حتی در حین روز تاریک و غمباره و این هرچه بیشتر بیننده رو با حقیقت تلخی که بر فیلم سایه انداخته اشنا میسازه.قسمتی که وکیل جان دوو با راحتی از توانایی اش برای تبرعه موکل قاتلش صحبت میکنه به وضوح از زیر پا گذاشتن شرافت برای پول و قدرت نمایی و نبود عدالت در دنیا سخن میگه.ارجاع به هفت گناه کبیره و افراط گری های مذهبی،مشابه انچه در قرون وسطا و دوران تفتیش عقاید وجود داشت هم از نکات جالب فیلمه.
    ولی اوج نبوغ فینچر در صحنه های پایانی است،جایی که قراره دو گناه باقی مانده خود را به نمایش دربیارن:حسادت و خشم.
    در پرانتز ولی سوالی برای من پیش اومد.آیا خوبی مطلقی وجود دارد که بدی مطلق به شکل گناه وجود داشته باشه که حال بیایم تقسیم بندی اش هم بکنیم و هفتاش رو به عنوان گناههای کلیدی انتخاب کنیم؟
    بگذریم،ولی تحلیل جالبی بود.توضیحات ابتدایی در مورد گناهان کبیره هم مبتکرانه بود.در کل هفت از اون دسته فیلم هاییه که روش باید خیلی فکر کرد.تفکری که شاید لزوما به نتیجه ای هم ختم نشه.
    بدجور برای دیدن ((دختری با خالکوبی اژدها)) بی تابم.تریلرهاش که به وضوح نشون میدن فینچر،به فینچر هفت و باشگاه مشت زنی برگشته.امیدوارم همین طور باشه.

ELEVIN آواتار ها
    وضعیت : ELEVIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10
    سپاس شده 9 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 42 تاپیک

پاسخ : Cwa.03- تحليل و بررسي فيلـــــــم هفت (Se7en)

واقعا از بعضی از نقد های شما کاربر ها لذت بردم من خودم این فیلم 8 بار دیدیم ولی باز هم نکاتی بود که بهشون دقت نکرده

واز همه بیشتر با نقد کاربر seven به وجد اومدم ولذت بردم

و در مورد نقد اصلی فیلم که در صفحه ی اول قرار گرفته باید بگم که برای کسی که دفعه اولش بود واقعا خوبه

ولی به هیچ عنوان با اون قسمتی که گفته شده برد پیت بازی ضعیفی از خودش نشون داده موافق نیستم

فقط یه بار دیگه برید و سکانس آخر فیلم ببینید و به حالات و حرکات برد پیت مخصوصا به صورتش دقت کنید اون موقع میفهمید که برد چه بازیه فوق العاده ای تو این فیلم کرده

یه نکته بسیار ریز تو نقد scarface اونم اینکه درهای بهشت 8 تاست و درهای جهنم 7 تا
    1CHAMPION به این پست علاقمند بوده است.

18. کاربر روبرو از پست مفید ELEVIN سپاس کرده است .

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)