سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ماندگارترین ترانه های سینمای ایران کدامند؟

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
نمایش شاخه ای10علاقمندی ها
 • 9 ارسال شده توسط LuCiFer
 • 1 ارسال شده توسط shahin1

موضوع: ماندگارترین ترانه های سینمای ایران کدامند؟

 1. #1
  گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
  LuCiFer آواتار ها
  وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Nov 2012
  محل سکونت : 021
  نوشته ها : 1,945
  سپاس ها : 2,721
  سپاس شده 7,604 در 1,715 پست
  یاد شده
  در 9 پست
  تگ شده
  در 338 تاپیک

  ماندگارترین ترانه های سینمای ایران کدامند؟


  شاید انتخاب چند ترانه از میل انبوه ترانه هایی که در طول سال ها در سینمای ایران خوانده شده اند، کار درستی نباشد اما بی شک برای چنین پرونده ای وسوسه کننده است. رسیدن به فهرست ترانه هایی که پیش رو دارید زمان بسیاری برده و با بسیاری از اهل سینما و ترانه روی آن مشورت شده است. قطعاً می شود این فهرست را به اشکال مختلف ادامه داد، پنجاه تایی و صدتایی اش کرد و خاطرات بیش تری را زنده کرد و مخاطبان بیش تری را راضی نگه داشت اما این فهرست شاید بهانه ای بشود برای یاد کردن حتی از ترانه هایی که بنا به ملاحظات به آن ها به صورت جداگانه پرداخته نشده است.  گنج قارون

  گنج قارون نمی خوام، مال فراوون نمی خوام نشستن صدای ایرج روی تصویر فردین در فیلم های قدیمی سینمای ایران چیز تاره ای نبود و نیست اما مجموعه ترانه های او در فیلم گنج قارون از ماندگارترین آثار این همکاری است. ترانه های این فیلم سال هاست که جزو ترانه های فولکلوریک ایرانی ها محسوب می شوند و به دلیل مضمون اجتماعی شان نه تنها یادآور فضای داستانی فیلم بلکه یادآور شرایط آن روز هم هستند. ترانه های فیلم را جعفر پورهاشمی سروده بود و حبیب الله بدیهی آهنگ هایش را ساخته است.


  سلطان قلب ها

  یه دل میگه برم برم/ یه دلم میگه نرم نرم... ساخته های انوشیروان روحاتی جای خودشان را در حافظه شنیداری مردم محکم کرده اند آثاری چون «تولدت مبارک»، و... «سلطان قلب ها» از ماندگارترین کارهای او هستند. روحانی برای بیش از پانزده فیلم ترانه ساخته اما کم تر کسی نام آن ها را بجز سلطان قلب ها به یاد می آورد چون کم تر ترانه فیلمی در این حد و اندازه در میان مردم تا امروز ماندگار شده، در حالی که سبک ترانه بیش تر حال و هوای اپرایی و کرال دارد که چندان با ذائقه موسیقایی مردم ایران سازگار نیست. در میان آثار سینمایی عارف هم این سبک منحصر به فردی است و هیچ کدام از ترانه هایی که او برای فیلم ها اجرا کرد به نزدیکی شهرت این یکی هم نرسیدند. تنظیم منوچهر چشم آذر و ترانه محمدعلی شیرازی هم در این موفقیت سهم به سزایی داشت.


  رضا موتوری

  با صدای بی صدا/ مثل به کوه بلند/ مثل یک خواب کوتاه/ یه مرد بود یه مرد... هنوز هم تصویر خسته و کتک خورده رضا سوار بر موتور در شب، یا موتورسواری رضا در آن خیابان پردرخت خزان زده با آواز فرهاد از ماندنی ترین لحظه های سینمای ایران است. خیلی ها معتقدند که ترانه این فیلم ماندگارترین و تأثیرگذارترین ترانه سینمای ایران است. منفردزاده به دنبال صدایم بم و خشک و غمگین برای اجرای ترانه می گردد و سرانجام در کافه کوچینی جوانی 27 ساله را پیدا می کند که آهنگ های روز خارجی را می خواند پس از انتخاب فرهاد مهراد، به دلیل کمبود وقت، آهنگ ساز به همراه ترانه سرا شبی تا صبح را در شرکت سینمایی پیام بیدار می مانند و این قطعه را می سازند. پس از اکران فیلم و پخش صفحه های موسیقی متن و ترانه فیلم با عکس آهنگ ساز و خواننده و شاعر بر روی جلد، فرهاد بسیار معروف می شود و همین باعث تداوم همکاری آنها و خلق آثار ماندگاری مثل «جمعه»، «کودکانه» و قطعه های دیگر می شود.


  خداحافظ رفیق

  توی قاب خیس این پنجره ها/ عکسی از جمعه غمگین می بینم... یکی از ترانه هایی که برای فیلم ساخته و خوانده شده و از فیلمش جلو زد، ترانه «جمعه» با صدای فرهاد بود که روی خداحافظ رفیق گذاشته شد. در ان سال با وجود فروش کم فیلم، ترانه در قالب صفحه با فروشی خیره کننده مواجه شد. یکی از دلایل فروش بالای صفحه «جمعه» همراه شدن مضمون آن با تحولات سیاسی روز بود که معناهای سیاسی به این ترانه می داد و باعث فراخوانی فرهاد توسط ساواک شد. بسیاری از شنوندگان این ترانه ملهم از آن فضا تردیدی در پیام های سیاسی نهفته در این ترانه نداشتند، در حالی که در خود فیلم روایت یک دزدی و نارو زدن پس از آن بود؛ فیلمی از سینمای خیابانی آغاز دهه پنجاه که حداکثر می شد صبغه ای اجتماعی برای آن قائل بود. خداحافظ رفیق شاخص یک جریان در موج نوی سینمای ایران شد اما کم تر کسی آن را به مفهوم و تعبیر سیاسی ترانه جمعه وصل کرد.


  تنگنا

  دلم از خیلی روزا با کسی نیست. عجیب این است که ترانه فیلم تنگنا با صدای فریدون فروغی اثر منفردزاده و سروده فرهاد شیبانی در چهار جای فیلم استفاده می شود. اما این ترانه باعث افزایش شهرت خواننده اش شد و به صورت صفحه 45 دور هم به بازار آمد. آهنگ ساز این اثر که با ساخت موسیقی رضا موتوری بدعتی را در استفاده از ترانه در سینمای ایران گذاشته بود، حالا در اکثر فیلم هایی که آهنگ سازی شان به او سپرده می شود این کار را تکرار می کرد. ترانه «تنگنا» با صدای خسته و پرطنین خواننده تجسمی از فضای کلی فیلم و حال و هوای شخصیت اصلی داستان است که در تنگنایی گرفتار شد.


  گوزن ها

  گنجشکک اشی مشی / لب بوم ما مشین این ترانه کوتاه فولکلوریک با آنکه حالا بیش تر یادآور صدای پرهیبت فرهاد مهرداد است اما اولین بار آن را پری زنگنه برای فیلم گوزن ها خواند. در سال هایی که این ترانه اجرا شد هم چون «جمعه» و «شبانه» تا مدت ها به دلیل فضای سیاسی روز، آن برداشت سیاسی می شد. اجرای پری زنگنه در گوزن ها یادآوری لالایی های مادرانه است و با صدای غمگین و ضرباهنگی آرام اجرا می شود که فضای کلی فیلم تشدید می کرد.


  از فریاد تا ترور

  یار دبستانی من، با من و همراه منی فیلم های زیادی نیستند که ترانه شان معروف تر از خود فیلم ها باشند اما معروف ترین نمونه این فیلم ها بی شک از فریاد تا ترور است؛ ترانه ای که اولین بار با صدای فریدون فروغی و بعدها با اجرای جمشید جم خوانده شد و عنوان «یار دبستانی» روی آن ماند. در بحث «ادامه دادن زندگی آثار هنری» این ترانه مصداق مناسبی است و طی سال های اخیر جایگاه ویژه ای پیدا کرده، زیرا نه تنها خود را به عنوان اثری مستقل قبولانده، بلکه در میان نسل های مختلفی که هرگز آن فیلم را هم ندیده اند به عنوان یک سرود تهییج کننده با پیام و کاربرد سیاسی و اجتماعی مقبولیست یافته است. منصور تهرانی ترانه سرا و آهنگ ساز این اثر بارها گفته که سال هاست حیات این ترانه از دست او خارج شده و او جرأت دست زدن حتی به یک کلمه اش را هم ندارد.


  دلشدگان

  ما دلشدگان خسرو و شیرین پناهیم / ما کشته آن مه رخ خورشید کلاهیم / ما از دو جهان غیر تو ای عشق نخواهیم... آن قدر نقش صدای استاد شجرایان برای فیلم دلشدگان پررنگ است که اصلاً فیلم را نمی توان بدون تصنیف های متصور شد. فیلم داستان اولین گروه موسیقی سنتی ایرانی است که به فرنگ می روند تا در آنجا آثارشان را ضبط و اجرا کنند. امین تارخ نقش خواننده این گروه کوچک را بازی می کند و صدای شجریان روی تصویر او نکته شاید به فضاسازی بیش تر اثر کمک کرده و تصویرهای شاعرانه تری به واسطه این محدودیت به وجود آمد. آلبوم موسیقی دلشدگان هم با آهنگ سازی حسین علیزاده به دلیل استقبال مردم از آن، به خصوص قطعه اصلی، به سرعت وارد بازار شد و در زمره پرفروش ترین آلبوم های سال قرار گرفت


  مرسدس

  با کوچه آواز رفتن نیست / فانوس رفاقت روشن نیست / نترس از هجوم حضورم/ چیزی جز تنهایی با من نیست... تنها موسیقی فیلم مرسدس. ترانه «فانوس رفاقت» یا «کوچه آواز رفتن نیست» با صدای مانی رهنما بود که روی تیتراژ پایانی می آمد اما همین کافی بود تا هم این قطعه بسیار زیبا با موسیقی زنده یاد بابک بیات به قطعه ای فراموش نشدنی بدل شود و هم مانی رهنما وارد دنیای موسیقی جدی ایران شود. صدای تازه و جوانی که با فضا جوانانه مرسدس هم خوانی داشت و یادآور صحنه های فیلم بود. این از اولین ترانه هایی بود که در تیتراژ پایانی فیلم ها گنجانده شده بود و در زمان خودش نه تنها اتفاقی سینمایی هم محسوب می شد و بعدها به یکی از سنت های ایران بدل شد.


  سنتوری

  رفیق من سنگ صبور غم هام/ به دیدنم بیا که خیلی تنهام/هیچکی نمی فهمه چه حالی دارم / چه دنیای رو به زوالی دارم... خیلی ها معتقدند که بهترین ترانه های فیلم را در سینمای پس از انقلاب محسن چاوشی برای فیلم سنتوری خوانده؛ ترانه هایی پرسوزوگداز که خواننده با صدای خش دارش انها را اجرا کرده است. داستان انتخاب چاوشی توسط مهرجویی و سپس پیامدهایی آن را کم تر کسی است که نداند؛ ماجرای جذابی که خودش کم از داستان یک فیلم ندارد. مهرجویی در ماشینی که او را سرصحنه فیملش می برده، برای اولین بار صدای چاوشی را می شنود و همان جا تصمیم می گیرد او را پیدا کند و خواندن ترانه های فیلمش را به او بسپارد. این اتفاق ها در روزگاری است که چاوشی با اینکه طرف داران زیادی داشت و سی دی های کارهایش دست به دست می شد اما هیچ آلبوم مجوزداری را روانه بازار نکرده بود. به همین دلیل نام او از تیتراژ فیلم حذف شد و با این حال مجوز اکرانش صادر نشد؛ اگرچه مثل بسیاری از فیلم های اکران نشده، مردم آن را دیده اند، در میان آهنگ هایی مختلفی که روی فیلم خوانده شد، قطعه «سنگ صبور» معروف ترین و پرطرف دارترین آنها شد و چاوشی را به خواننده اش سرشناس بدل کرد. نشستن صدای چاوشی روی لب زدن های بهرام رادان هم از دیگر نکته های قابل توجه فیلم است.


  خواهران غریب

  مادر من، مادر من/ تو یاری و یاور من/ مادر چه مهربونه، درد منو می دونه / بی عذر و بهونه، قصه برام می خونه کیومرث پوراحمد پیوسته علاقه خودش را به موسیقی در فیلم هایش نشان داده و چندین سال پیش گفته بود که اگر فیلم ساز نمی شد حتماً به سراغ موسیقی می رفت او معمولاً در فیلم هایش از ترانه به شکل مختلف استفاده می کند اما در میان همه آنها ترانه های خراهران غریب چیز دیگری است. ناصر چشم آذر قطعه هایی برای این فیلم ساخت که هم در حال و هوای کودکانه و هم متناسب به مضمون صحنه ها بودند. در این میان قطعه «مادر من مادر من» که در فیلم با صدای مرحوم شکیبایی اجرا می شود. از بهترین هاست.


  پر پرواز

  تو حضور مبهم پنجره ها/ روبه روم دیوارای آجریه/ خورشید روشن فردا مال تو/ سهم من شبای خاکستریه... شادمهر عقیلی در اوج شهرت در پر پرواز خسرو معصومی جلوی دوربین رفت. او که به واسطه فروش بالای آلبوم هایش و مهارت در نواختن ویولن شهرت و محبوبیت به دست آورده بود، در پر پرواز هم نقش خودش را بازی کرد؛ خواننده ای که کارهایش مجوز نمی گیرد و به همین دلیل تصمیم می گیرد نامزدش را ترک کند و از ایران خارج شود، اتفاقی که چند سال بعد در واقعیت هم افتاد. در این فیلم در میان ترانه های زیادی که خوانده شد ترانه «پر پرواز» با ترجیع بند «پر پرواز منو ازم نگیر» به یکی از معروف ترین قطعه های او بدل شد.


  حکم

  از لاله زار که می گذارم، زخمی تر از ترانه ام/ محکومی یه حکم عاشقانه ام / از لاله زار که می گذرم، حسرت گوله با منه / وقتی که دست تو می خواد، تیر خلاصه بزنه... رضا یزدانی با حکم به سینمای ایران معرفی شد. خودش می گوید: «یادم هست روزی که داشتم موسیقی تیتراژ حکم را می خواندم کیمیایی به استودیو آمد و موسیقی را گوش داد و گفت که موسیقی تیتراژ فیلم حکم او را یاد رضا موتوری می اندازد» این نقل قول را بارها در مصاحبه های مختلف یزدانی از او شنیده ایم که کیمیایی به او گفت: «وقتی می خواهی بگویی «زخم گلوله با منه» طوری بگو که انگار گلوله در گلویت است» یزدانی بارها علاقه اش را به سینما نشان داده و این روزها حضور او دیگر در میان سینمایی ها اصلاً عجیبی محسوب نمی شود حضور او در حکم برای زندگی هنری اش اتفاق بسیار مثبتی بود. یزدانی در حکم با اینکه از ترانه های که قبلاً ساخته و منتشر کرده بود هم چون «لاله زار» و «کافه نادری» استفاده کرد اما این ترانه ها چنان روی فضای کلی فیلم نشستند که همه فکر کردند او این ها را برای حکم ساخته است.


  طهران تهران

  حوصله ندارم اما، همه قصه رو می گم/ همه قصه رو حتی اون جایی که دوست ندارم/ بذار صحبت کنیم این بار جای اینکه بنویسیم/ راجع به دوجین سؤال و یه سری نقطه بدخیم... حضور رضا یزدانی در اپیزود دوم فیلم طهران تهران (سیم آخر) هم از نمونه های بارز علاقه او به سینما است. ترانه پایانی این فیلم که در قالب کلیپ ساخته شده تصویر یک گروه موسیقی است که روی تپه ای در غروب تهران ایستاده اند و مشغول اجرای آزادانه قطعه شان هستند. صحنه ای پرشور از اجرای جوانانه گروهی سرخورده اما مصمم که در شب اجرای کنسرت مجوزشان لغو می شود و همین ماجرا دست مایه اتفاق های بعدی می شود. ترانه اندیشه فولادوند و موسیقی کارن همایونفر قطعه ای را می سازد که یکی از تک آهنگ های منتخب و پرطرف دار آن سال می شود. ترجیع بند این ترانه چنین بود« اگه عاشقت نبودم، پا نمی داد این ترانه/ بی خیال بدبیاری، زنده باد این عاشقانه» که صدای معترض و خش دار یزدانی حسابی با آن تناسب دارد به خصوص در اجرای بیت اول.

  دوستان سینماسنتری از این پس میتونن موسیقی هائی که از نظرشون ماندگار هست تو سینمای ایران رو
  تو همین تایپیک ارسال کنن
  فقط نکته ای که وجود داره پست های ارسالی دوستان مثل همین پست بنده باشه برای زیبائی هرچه بیشتر تایپیک

  تهیه و تنظیم:آرا
  سورس اصلی مطلب:خبرآنلاین


  ســــــــــــــینماســـــ ــــــــــنتر
  autumn63, M.Z, The Pianist و 6 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
  براي ملتي كه سردشان است

  باريدن برف

  اصلا اتفاق رمانتيكي نيست


  ايلهان برك


 2. # ADS
   

 3. #2
  گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
  LuCiFer آواتار ها
  وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Nov 2012
  محل سکونت : 021
  نوشته ها : 1,945
  سپاس ها : 2,721
  سپاس شده 7,604 در 1,715 پست
  یاد شده
  در 9 پست
  تگ شده
  در 338 تاپیک

  پاسخ : ماندگارترین ترانه های سینمای ایران کدامند؟

  دوستان طرفدار موسیقی یعنی هیچکس نظری من باب این تایپیک نداره
  براي ملتي كه سردشان است

  باريدن برف

  اصلا اتفاق رمانتيكي نيست


  ايلهان برك

 4. #3
  صدای گرم: ناصر تهماسب* صدای آسمانی:احمد رسول زاده*صدای مهر:جلال مقامی*صدای صلابت:بهرام زند*
  حکمتی آواتار ها
  وضعیت : حکمتی آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jan 2014
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 104
  سپاس ها : 46
  سپاس شده 548 در 93 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 17 تاپیک

  پاسخ : ماندگارترین ترانه های سینمای ایران کدامند؟

  ای ایران ای مرز پر گوهر / ای خاکت سر چشمه هنر - سرود ملی غیر رسمی که همه ایرانیان از پیر و جوان آنرا حفظ هستند و می خوانند. سرودی که صدا و سیما بارها با پخش آن احساسات ملی گرانه مردم را در مواقع خطر تحریک نمود. سراینده این سرود دکترحسین گل کلاب بود که استاد روح الله خالقی در سال 1323 به زیبایی تمام در آواز دشتی آنرا نواخت و تا کنون آنرا با صدای خوانندگان بسیاری شنیدیم. اما ناصر تقوایی در سال 1368 آنرا دستمایه فیلم زیبایی کرد بنام ای ایران که روایت متفاوتی داشت از انقلاب سال 57. نکته قابل توجه در این فیلم هنر نمایی زنده یاد حسین سرشار تنها خواننده اپرای سینمای ایران در این فیلم بود. ناصر تقوایی را باید بخاطر استفاده درست و بجای حسین سرشار در این فیلم ستود.

 5. 2 کاربر از پست مفید حکمتی سپاس کرده اند .


 6. #4
  صدای گرم: ناصر تهماسب* صدای آسمانی:احمد رسول زاده*صدای مهر:جلال مقامی*صدای صلابت:بهرام زند*
  حکمتی آواتار ها
  وضعیت : حکمتی آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jan 2014
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 104
  سپاس ها : 46
  سپاس شده 548 در 93 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 17 تاپیک

  پاسخ : ماندگارترین ترانه های سینمای ایران کدامند؟

  و صد البته استارت چنین تاپیکی بدون یاد کردن از تنها فیلم موزیکال قابل مطرح سینمای ایران که توسط زنده یاد علی حاتمی ساخته شد هیچ لطف و صفایی نداد. فیلمی که مملو بود از ترانه های کهن و شیرین فارسی و بگفته خود علی حاتمی فقید برای ساختش خیلی زحمت کشید. هرچند علی حاتمی برای ساخت هر یک از فیلمهایش زحمت بسیار کشید و برای ما و نسلهای آینده شاهکارهایی را بیادگار گذاشت و توقع ما را از سینمای ایران بسیار بالا برد. افسوس که جای چنین آثاری را نسل امروز با فیلمهایی همچون چارچنگولی و ..... با ستاره هایی!!!!!! مثل پورمخبر و علی صادقی و .... باید تحمل کند. در اینجا بخشهایی از شعرهای شیرین این فیلم را برای دوستان قرار میدهم:


  تیتراژ شروع فیلم با صدای مرتضی احمدی: (باور اینکه 43 سال پیش استاد علی حاتمی چنین دیالوگ خاصی را در غالب شعر برای نسل امروز پیش بینی کرده بود خیلی سخته - روحش شاد)

  یکی بود یکی نبود ...........
  آسمون آبیه همه جا, اما آسمون اون وقتا آبی تر بود...رو بوما همیشه کفتر بود...
  حیاتا باغ بودند, آدما سر دماغ بودند/ بچه ها چاق بودند, جوونا قلچماق بودند/ دخترا با حیا بودند, مردما با صفا بودند/ حوض پرآبی بود, مرد میرابی بود/ شبا مهتابی بود, روزا آفتابی بود/ حالی بود عالی بود, نونی بود, آبی بود/ چی بگم...نون گندم مال مردم اگه بود, نمی رفت از گلو پایین بخدا/ اگه هم مشکلی بود, آجیل مشکل گشا حلش می کرد/ بچه ها بازی می کردند تو کوچه/ جمجمک برگ خزون, جمجمک مورچه داره/ سلامی بود,علیکی بود, حال جواب سلامی بود/سفره ها گر همه هفت رنگ نبود, همه آشپزخونه ها دود می کرد/ روغنی بود, گوشتی بود, دمبه ای بود/ آی شب جمعه ای بود/ برکت داشت پولا, پول به جون بسته نبود,آدم از دست خوش خسته نبود...  - نون و پنیر آوردیم دخترتونو بردیم
  - نون و پنیر ارزونيتون ، دختر نمیدیم بهتون.....
  - پسته ی داغ آوردیم ، دخترتونو بردیم .......
  کره الاغ آوردیم ، دخترتونو بردیم ..........
  ..................
  - پسته داغ، کره الاغ، گل توی باغ، آینه چراغ، مشک و عبیر، تور و حریر، حلقه سیر، مرد دلیر، مادر پیر، دوماد فقیر، کماج و شیر، فرش حصیر، نون و پنیر ارزونیتون، دختر نمیدیم بهتون.
  - پس بیا بریم پس در پس ، شهرای دیگم دختر هست- پس بیا بیا پیش در پیش ، شاید شدیم قوم و خویش
  ویرایش توسط حکمتی : 01-28-2014 در ساعت 00:01

 7. 3 کاربر از پست مفید حکمتی سپاس کرده اند .


 8. #5
  “در این بازیگر خانه ی دنیا هر کسی یک جور بازی می کند تا هنگام مرگش برسد.” -_-
  shahin1 آواتار ها
  وضعیت : shahin1 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jun 2013
  سن: 27
  نوشته ها : 432
  سپاس ها : 384
  سپاس شده 1,270 در 394 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 287 تاپیک

  پاسخ : ماندگارترین ترانه های سینمای ایران کدامند؟

  اگه بخوام گزینه های که برام محبوب هستن رو سوا کنم میشه : گنج قارون، سلطان قلبها، گوزن ها، علی سنتوری.
  اما چون عنوان تاپیک ماندگارترین ترانه هست ترجیح میم یک گزینه انتخاب کنم و اونم گوزن ها. موسقی این فیلم کاملا با درون مایه فیلم سازگاره و متناسب با صحنه ها ودیالوگ ها . البته سالهای اخیر تک و توک موسیقی های زیبایی رو برای فیلم ها تدارک دیدن اما اکثر فیلم های کنونی بدنبال سَمپَل کاری هستند و ترجیح میدن سریع یه فیلمی سرپا کنند و وارد سینما کنند و 40/50 میلیون سود کنند.
  LuCiFer به این پست علاقمند بوده است.

 9. کاربر روبرو از پست مفید shahin1 سپاس کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اخبار روز سینمای جهان 2012 و 2013 ( اختصاصی سینماسنتر )
  توسط SovRan در انجمن اخـــبار سينماي جهان (اختصاصي)
  پاسخ ها: 62
  آخرين نوشته: 07-25-2013, 23:54
 2. گزارش وضعیت سینمای ایران در 6 ماه نخست سال 1391(اختصاصی سینماسنتر)
  توسط MoonCity در انجمن اطـــلاعات سیـــنمای ایــــران
  پاسخ ها: 10
  آخرين نوشته: 09-15-2012, 12:46
 3. گلایه های بازیگران قدیمی عرصه سینما از سینمای جدید (اختصاصی سینماسنتر)
  توسط *Shiny* در انجمن اخبار سينماي ايران - اختصاصي سينماسنتر
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 08-26-2012, 21:05
 4. مهم‌ترین جایزه سینمای ایتالیا به «جدایی نادر از سیمین» رسید
  توسط Don Corleone در انجمن جشنواره ها و جوایز سینمایی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 05-05-2012, 19:12
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-21-2011, 16:23

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •