سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟ - صفحه 2

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31
نمایش شاخه ای37علاقمندی ها

موضوع: چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟

با سلام خدمت همه دوستان.

همونطور که میدونید سریال Game of Thrones یا "بازی تاج و تخت" جز پربیننده ترین سریال های دنیا هستش و تعداد طرفداران بسیار پرشماری داره،توی کشور خودمون هم طرفداران این سریال زیاد هستند.

اما نکته ای که هستش همیشه بحث و نقدر راجع به این سریال گسترده بوده حداقل توی همین سایت خودمون اختلاف عقاید متنوعی داشتیم.

که این بحث ها گاها یا از زاویه صددرصد مخالف بوده یا صددرصد موافق بخاطر همین تصمیم به ایجاد این تاپیک گرفتم تا با کمک هم و پاسخ به تنها این دو سوال بتونیم به یه جمع بندی عالی از نقاط ضعف و قوت این سریال برسیم.

دوسوال خیلی ساده هستش و امیدوارم همه بینندگان این سریال به این دو سوال از دیدگاه شخصی خودشون پاسخ بدن.

مطمئن هستم درپایان میتونیم یه معرفی جدید و جالب از تمام زوایای این سریال داشته باشیم.

سوال اینه:

اگر به عنوان بیننده ی سریال "بازی تاج و تخت" این سریال رو بخواین به یه شخص ثالث معرفی کنید :

1 - بهش میگید به چه دلیل (یا دلایلی) حتما باید این سریال رو ببینه ؟
    چونکه....

2- و به چه دلیل(یا دلایلی) نباید وقتش رو صرف این سریال بکنه ؟
    چونکه....

ترجیحا فقط به یکی دو دلیل شاخص از منظرتون اشاره کنید.
    ممنون.
    ویرایش توسط The.Young.Wolf : 05-19-2013 در ساعت 12:28
    Dexter., FFKIA, Anti Trust و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 18 کاربر از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده اند .

3. # ADS

LaDy M آواتار ها
    وضعیت : LaDy M آنلاین نیست.
    سپاس ها : 109
    سپاس شده 220 در 51 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 159 تاپیک

پاسخ : چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟

سلام. من بالاخره وقت پیدا کردم بیام نت
    من که عاشق GoT شدم.... خصوصاً اپیزود 8 نابودم کرد دیگه!! خیلی قشنگ شده.... من به خاطر تایوین لنیستر می بینم.... عاشقشم...

من مطمئنم یه روز آریا استارک سوار یکی از درگن ها میشه.
    smgh470 و FFKIA به این پست علاقمند بوده اند.

5. 6 کاربر از پست مفید LaDy M سپاس کرده اند .

6. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,335
    سپاس شده 25,839 در 4,622 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط LaDy M نمایش پست ها
    سلام. من بالاخره وقت پیدا کردم بیام نت
    من که عاشق GoT شدم.... خصوصاً اپیزود 8 نابودم کرد دیگه!! خیلی قشنگ شده.... من به خاطر تایوین لنیستر می بینم.... عاشقشم...

من مطمئنم یه روز آریا استارک سوار یکی از درگن ها میشه.
    سلام
    مهسا من اپیزود به اپیزود بیشتر از این سریال بدم میاد.
    کلا به نظرم وقت تلف کردنه.
    یک جورائی به نظرم کل سریال تا اینجا درام نداشته و احتمالا بعد هم نخواهد داشت. نه از مرگ کسی خوشحال میشم و نه متاثر. از ند استارک خدابیامرز گرفته تا بقیه ...

یاد یک مثالی می افتم که یک بنده خدائی درباره فیلم underworld میزد.
    دیدگاه من به این سریال در حال حاضر اینه...

فکر کن که تو یک دشت بزرگ ایستادی و چند تا کرگدن دارن با هم میجنگند. ما هم داریم نگاهشون میکنیم. هیچ فرقی هم به حالمون نمیکنه که کدومشون اون یکی رو شکست بده!!!
    واقعا فرق آدمها و کاراکترهای این سریال با هم چیه. همشون به یک اندازه، بی هدف و بی حال و شی گرا و بدون کانسپت و اغلب اوقات چندش هستند.

این داستان تا آخرین فصلش همینه. هر فصل یک اپیزود ابتدائی متوسط و 7 تا اپیزود چرند و 2 تا اپیزود متوسط دیگه در پایان که ما رو مجبور به دیدن فصل بعد بکنه.
    نمیدونم باید با چی مقایسه اش کرد. کلا تا پایان سریال هم همینه ماجرا. خبر بد اینه که نویسنده هنوز نمیدونه چطوری داستان رو تموم کنه.
    در هر حال متاسفانه نظر بدی رو کلیتش دارم.
    The.Young.Wolf به این پست علاقمند بوده است.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

8. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,715
    سپاس شده 7,601 در 1,714 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    سلام
    مهسا من اپیزود به اپیزود بیشتر از این سریال بدم میاد.
    کلا به نظرم وقت تلف کردنه.
    یک جورائی به نظرم کل سریال تا اینجا درام نداشته و احتمالا بعد هم نخواهد داشت. نه از مرگ کسی خوشحال میشم و نه متاثر. از ند استارک خدابیامرز گرفته تا بقیه ...

فکر کن که تو یک دشت بزرگ ایستادی و چند تا کرگدن دارن با هم میجنگند. ما هم داریم نگاهشون میکنیم. هیچ فرقی هم به حالمون نمیکنه که کدومشون اون یکی رو شکست بده!!!
    واقعا فرق آدمها و کاراکترهای این سریال با هم چیه. همشون به یک اندازه، بی هدف و بی حال و شی گرا و بدون کانسپت و اغلب اوقات چندش هستند.

این داستان تا آخرین فصلش همینه. هر فصل یک اپیزود ابتدائی متوسط و 7 تا اپیزود چرند و 2 تا اپیزود متوسط دیگه در پایان که ما رو مجبور به دیدن فصل بعد بکنه.
    نمیدونم باید با چی مقایسه اش کرد. کلا تا پایان سریال هم همینه ماجرا. خبر بد اینه که نویسنده هنوز نمیدونه چطوری داستان رو تموم کنه.
    جناب فرخ اولین بار بود که از زمان شروع اولین اپیزود این سریال میشنوم کسی اینجوری به این سریال انتقاد میکنه!!! انقدر شدید!!
    من خودم این سریال رو ندیدم(واقعیتش چند تا اپیزودش رو دیدم! انقدر صحنه های ج.ن.س.ی چندش آور داشت مثل اسپارتاکوس که میلی به ادامه ی دیدنش پیدا نکردم)
    پس چجوریه که تو قسمت Top Tv Seriesسایت IMDBاین سریال با رِیت 9.4/10 جزء 10سریال اول اوون لیست قرار گرفته!! همرده با سریال هائی مثل:BreaKing Bad و The Wireو...!!

پ.ن:ریت 9.4/10 با احتساب 340,216 کاربر!!!
    smgh470 و FFKIA به این پست علاقمند بوده اند.
    براي ملتي كه سردشان است

باريدن برف

اصلا اتفاق رمانتيكي نيست

ايلهان برك

10. 4 کاربر از پست مفید LuCiFer سپاس کرده اند .

LaDy M آواتار ها
    وضعیت : LaDy M آنلاین نیست.
    سپاس ها : 109
    سپاس شده 220 در 51 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 159 تاپیک

ولی فرخ جان این سریال واسه من ادمهای مثبت و منفی داره. مردن ند استارم من رو خیلی تحت تاثیر قرار داد اصلاً شکه شدم...
    همین کرگدنهایی که مثال زدی اصلاً به نظر من هیچ شباهتی به سریال نداره. این سریال شخصیتهای خاکستری داره که با حرکاتی خودشون رو دوست داشتنی میکنن عین جیمی لنیستر و این خودش یه جور دیگه ای از هیجان و جذابیت رو همراه داره.
    و هم اینکه، مردن بعضی ها ادم رو ناراحت میکنه... مثل کالیسی که باید پیروز شه... یا تریون لنیستر که با معرفته... یا اریا استارک که باید انتقام بگیره...
    smgh470 به این پست علاقمند بوده است.

12. 3 کاربر از پست مفید LaDy M سپاس کرده اند .

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

خیلی نکته جالبی رو مطرح کردید و حداقل خود من تا بحال از این منظر بهش نگاه نکرده بودم،البته عدم دقت به درام شاید دلیل اش وسعت داستانش باشه.
    واقعا همینطوره.
    البته من فکر میکنم فصل اول یکم بار درام مخصوصا توی اردوگاه شمال بعد از دستگیری ند و حتی بعد از مرگ اون داشت.

14. 2 کاربر از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده اند .

تنها ترین سردار
    ♚ReZa__SoLtAn♚ آواتار ها
    وضعیت : ♚ReZa__SoLtAn♚ آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,519
    سپاس شده 1,050 در 419 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 640 تاپیک

من تا قسمت 3 فصل 3 که دیدم حقیقتش دیگه نمیخواستم ادامه بدم ولی از روی کنجکاوی فعلا تا قسمت 8 دانلود کردم یه چند قسمتِ باقیمانده walking dead رو که دیدم برم سراغش ببینم اوضاع از چه قراره

ولی یه چیزی که در مورد این سریال خیلی برای من تعجب برانگیزه علاقه ی وافر ملتِ خودمون و سایر ملل به این سریاله، ملتِ خودمون رو میتونم از این توجیه براشون استفاده کنن که این سریال هم یه تبِ فراگیر شده و چون کم نیارن رو میارن به دیدنش و خوششون اومده و نیومده تحسینش میکنن ولی درباره دوستانه غربی دلیله خاصی به ذهنم نمیرسه، شاید به علتِ کتابش هستش که دنبال میکنن یا شاید هم به علتِ تبلیغاتِ گسترده ای که دربارش میشه و شایدم به خاطر فضا و عواملِ پشته صحنش

احتمالا با تموم شدنش بیشتر دربارش گفته میشه و نتیجه گیری خوبی میشه ازش کرد

-------------------------------------------------------------------------------------
    اما درباره توصیه به دیدن یا ندیدن، این سریال از اون دسته سریالایی نیست که یه منحنی صاف باشه همیشه در یه سطح باشه و به کسی بگی چند قسمت نگاه کن اگه خوشت اومد ادامه بدی، گاهی خیلی ضعیف میشه(اغلبِ اوقات) و گاهی هم اوج میگیره، در کل به نظرِ من دیدنش ضرر نداره، حداقل اینه که ازار نمیده مخاطب رو اگر زیاد به وجد هم نیاره
    The.Young.Wolf به این پست علاقمند بوده است.

16. 3 کاربر از پست مفید ♚ReZa__SoLtAn♚ سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

عجيبه، براي اولين بار در مورد يك سريال، من با تو مخالفم.
    بازي تاج و تخت براي من خيلي سريال جذابيه. اتفاقا اون چيزي كه از نظر تو نكته منفيه، يعني خاكستري بودن همه شخصيتها، از نظر من نقطه قوت داستانه. ضمن اينكه براي بعضي از شخصيتها حس قويتري دارم.
    بازي تاج و تخت يك داستان تمثيلي از اتفاقاتيه كه در طول اعصار و قرون براي مردم اين دنيا افتاده. اينكه همه جنگها بر سر قدرت بوده و قدرت براي همه انسانها به يك اندازه فاسد كننده بوده. شخص فاسدي مثل جيمي لنيستر، وقتي در موقعيت ضعف قرار ميگيره همونقدر ملايم ميشه كه دنريس تارگريان معصوم و پاك وقتي در موضع قدرت قرار ميگيره خشن و بيرحم ميشه!
    داستان تاج و تخت به ما مي اموزه كه هيچ انساني صرفا يك موجود پاك يا صددرصد ناپاك نيست. انسانها رو بايد در جايگاهشون سنجيد. البته در اين بين افراد احمق هميشه احمقند و با حماقت، خودشون رو به باد ميدن، مثل ند استارك و دخترش سانسا... و البته افراد زيرك و باهوش هميشه بر موج سوارند و در بر هر پاشنه اي بچرخه اونها موقعيت خودشون رو حفظ ميكنن مثل لرد بيليش و ...
    البته جمله هاي زيبا و پرمعنايي كه در طول سريال بين شخصيتها رد و بدل ميشه هم جاي خودش رو داره. عالي و پرمغز.
    smgh470, FFKIA و sacela به این پست علاقمند بوده اند.

18. 4 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ℓ υ c ɪ f є я نمایش پست ها
    جناب فرخ اولین بار بود که از زمان شروع اولین اپیزود این سریال میشنوم کسی اینجوری به این سریال انتقاد میکنه!!! انقدر شدید!!
    من خودم این سریال رو ندیدم(واقعیتش چند تا اپیزودش رو دیدم! انقدر صحنه های ج.ن.س.ی چندش آور داشت مثل اسپارتاکوس که میلی به ادامه ی دیدنش پیدا نکردم)
    پس چجوریه که تو قسمت Top Tv Seriesسایت IMDBاین سریال با رِیت 9.4/10 جزء 10سریال اول اوون لیست قرار گرفته!! همرده با سریال هائی مثل:BreaKing Bad و The Wireو...!!

پ.ن:ریت 9.4/10 با احتساب 340,216 کاربر!!!
    آرا جان در سریال بینی و البته رای دادن به سریالها اغلب بیننده ها شتاب زده و بدور از دقت کافی عمل میکنند.
    افرادی که به سریال ها رای میدن در اکثر اوغات طرفدار پر و پا قرص سریال هستند. رای این افراد از قبل مشخصه.
    همون طور که هنوز هم که هنوزه سریالهایی مثل لاست و یا 24 طرفدار قسم خورده داره و به کمتر از 10 رضایت نمیدن.
    البته بحث من سنجش نیست. چون در باب سنجش بازی پادشاهان در مقابل لاست، 24 و ... امتیاز بسیار پایینی دریافت میکنه.
    اما عده ای زیادی هستند که از نمایش مسائل جنسی و خشونت که در این سریال به شکل لجام گسیخته ای دنبال میشه حس خوبی پیدا میکنند.
    باز بحث من حتی اینم نیست. چون هم ژانر و هم کیفیت خشونت و ارتباط جنسی به سلیقه بیننده برمیگرده.
    چیزی که در این سریال بسیار ناراحت کننده شده اینه که داستان به طور کلی فاقد شخصیت مثبته. من به جرات میگم هیچ شخصیتی مثبت نیست و حتی نزدیک به مثبت هم نیست. شما سریال رو ندیدین. اگه ببینید متوجه منظورم میشین. فاز اصلی دیدن این سریال پیگیریه و بس. یعنی فاکتورهائی داره که سبب پیگیری میشه. اما این فاکتورها هم طوری چیده شدن که اصلا نمیشه گفت جهت مثبتی داره.
    مثال این کرگدن ها که زدم دقیقا به همین خاطره. در همه شخصیتها شاخص های منفی شدید وجود داره و این در حالیه که هدف اولیه ای برای مسئله تعریف نمیشه.
    از دید من داستان به شدت به روزمره گی دچاره و فاصله های زیادی از پارامترهای جذابیت و کشش سریالی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط LaDy M نمایش پست ها
    ولی فرخ جان این سریال واسه من ادمهای مثبت و منفی داره. مردن ند استارم من رو خیلی تحت تاثیر قرار داد اصلاً شکه شدم...
    همین کرگدنهایی که مثال زدی اصلاً به نظر من هیچ شباهتی به سریال نداره. این سریال شخصیتهای خاکستری داره که با حرکاتی خودشون رو دوست داشتنی میکنن عین جیمی لنیستر و این خودش یه جور دیگه ای از هیجان و جذابیت رو همراه داره.
    و هم اینکه، مردن بعضی ها ادم رو ناراحت میکنه... مثل کالیسی که باید پیروز شه... یا تریون لنیستر که با معرفته... یا اریا استارک که باید انتقام بگیره...
    مهسا جان آدم مثبت و منفی بدون هدف و زمان و مکان نداریم!
    مثبت بودن و منفی بودن وقتی مفهوم داره که هدف تعیین بشه و نسبت به اون هدف مثبت و منفی تعیین بشه.
    مردن ند استارک و یا رابرت براتیون و کال دروگو و ... یکسری موارد کاملا نسبی هستند نسیت به گسترده گی داستان.
    داستان دائم در حال گسترشه بدون این که روند بی هدف قبلی رو تصحیح کنه. اگه عاشق کاراکترها بشیم ...آره ... داستان خوب میشه چون کاراکتر مداره و فرقی نمیکنه که کاراکتر قراره چی کار کنه، ممکنه از پیاده روی جیمی لینیستر یا آریا استارک تو جنگل هم لذت ببریم. اما اگه داستان مداری مد نظر باشه به نظر من شدیدا به مشکل میخوریم، چون داستان همه کیفیتش رو از درام میگیره و وقتی درام نباشه یعنی جذابیت نیست، درام خود به خود با تعریف هدف شکل میگیری. از افرادی که در راه هدف فدا میشن و یا برای رسیدن به اون حرکت میکنند. سوال اصلی اینه که ند استارک در راستای چه هدفی مرد؟
    ممکنه بگی که شرافت...
    اما یکبار باید از خودمون بپرسیم که آیا داستانی که داریم میبینیم شرافت مداره؟
    از دید من نیست. شرافت به کرات در داستان لگد مال میشه و تنها بازمانده های شرافت ند استارک (راب، جان اسنو، سانسا، کاتلین و ...) نه بوئی از شرافت برده اند و نه به اون قائل هستند.
    مهسا موردی که در مورد جیمی لینیستر گفتی و مرتب داره در مورد شخصیتهای مختلف تکرار میشه اتفاقا همون دلیلیه که داره هدف داستان رو از بین میبره. مسئله کرگدن ها درست همین جا صدق میکنه چون ما با گروهی از افراد طرف هستیم که مرتب دارن خود و بد میشن و این کارشون پیرو فلسفه خاصی نیست. اگه دقت کرده باشه در چند قسمت قبل مشخص شد که مظلوم ترین و شریف ترین آدم داستان یعنی ند استارک هم اسیر اشتباهات خودش در مورد جیمی لینیستر بوده وجیمی در گفتگو با اون شوالیه زن رسما نشون داد در بخش بزرگی از شک ها و سوظن ها در مورد شخصیت خودش بی گناه بوده و اتفاقا آدم خیر خواهی بوده، حتی خیر خواه تر از خود ند استارک.

در مورد دنریس شبهات فراوانی وجود داره. تقریبا تاریخ وستروس نشون میده که تارگرین ها کل سلطنتشون با خونریزی و تکیه بر اژدهایان و بی رحمی فراوان همراه بوده. به نظرت الان دنریس فرقی داره؟ به نظر من که نه ... دنریس هم یکی از همون تارگرین هاست که برای رسیدن به اهدافش هیچ دریغی از نابود کردن و خونریزی و وعده های بی سر و ته نداره. در نهایت هم اگه زورش به کسی رسید که رسید و اگر نرسید اژدهایان حساب طرف رو میرسن.

حالا ممکنه بگی که خوب این که خوبه که طرفها هی تغییر کنند و خیر و شر مفهوم نداشته باشه. بله ..ممکنه خوب باشه و باور به کاراکتر مداری در داستان داشته باشیم که البته هر بیننده میتونه طرفدار یک سمت قضیه بشه، یکی دنریس، یکی راب، یکی لینیستر و یکی استنیس، چون در داستان هدف از اول نبوده و هر کس میتونه با کاراکتر مداری از یک شخصیت خوشش بیاد اما این بی هدفی و گم شدن خیر و شر در داستان سبب میشه که ناظر بیطرفی که داره داستان رو میبینه و کاراکتر مدار هم نیست براش هیچ فرقی نکنه که انتهای داستان چی میشه و کی برنده میشه چون هدفی ترسیم نشده و درامی در کار نیست. پس ببینیم که شاهد چی هستیم، من فکر میکنم همون جدال کرگدن ها که زورمند هستند و بی هدف و به هم شاخ میزنند و گاهی یکی برنده است و گاهی یکی دیگه و ما هم برامون تفاوتی نمیکنه که کدوم برنده بشه، چون طرفها مطابق هدفی پیش نمیرن.
    تو داستان یک باور در حال حاضر هست. رسیدن به پادشاهی به هر قیمتی. این که قطعا هدف نیست و حداقل اگر هم هدف باشه هدف بی معنی ایه و برای این داستان هفت فصلی یک هدف پیش پا افتاده است.

یک چیز خیلی جالب داره در این داستان اتفاق می افته که قطعا بهش علاقمند نیستم. این داستان تقریبا در خیلی از کشورها به اشکال مختلف اتفاق افتاده. داستان طرفهای درگیری که به دنبال پادشاهی هستند و در نهایت جبارترین و ظالم ترین فرد ممکن به پادشاهی میرسه. یک چیزی شبیه افغانستان دوران جنگهای داخلی 30 ساله ...
    زمانی که نه فرقی میکرد کی برنده بشه و نه برد و باختهاشون اهمیت خاصی داشت.

منم تا الان این مجموعه رو دنبال کردم. اما واقعا نمیشه بدون جذابیت و بار درام داستان و تنها با اتکا به کاراکترها و تیپ ها این سریال رو دنبال کرد.
    ویرایش توسط FFKIA : 06-01-2013 در ساعت 21:30
    LuCiFer, RASHNO و Cold Hand به این پست علاقمند بوده اند.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

20. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

مردن ند استارک و یا رابرت براتیون و کال دروگو و ... یکسری موارد کاملا نسبی هستند نسیت به گسترده گی داستان.
    داستان داعم در حال گسترشه بدون این که روند بی هدف قبلی رو تصحیح کنه. اگه عاشق کاراکترها بشیم ...آره ... داستان خوب میشه چون کاراکتر مداره و فرقی نمیکنه که کاراکتر قراره چی کار کنه، ممکنه از پیاده روی جیمی لینیستر یا آریا استارک تو جنگل هم لذت ببریم. اما اگه داستان مداری مد نظر باشه به نظر من شدیدا به مشکل میخوریم، چون داستان همه کیفیتش رو از درام میگیره و وقتی درام نباشه یعنی جذابیت نیست، درام خود به خود با تعریف هدف شکل میگیری. از افرادی که در راه هدف فدا میشن و یا برای رسیدن به اون حرکت میکنند. سوال اصلی اینه که ند استارک در راستای چه هدفی مرد؟
    ممکنه بگی که شرافت...
    اما یکبار باید از خودمون بپرسیم که آیا داستانی که داریم میبینیم شرافت مداره؟
    از دید من نیست. شرافت به کرات در داستان لگد مال میشه و تنها بازمانده های شرافت ند استارک (راب، جان اسنو، سانسا، کاتلین و ...) نه بوئی از شرافت برده اند و نه به اون قائل هستند.
    مهسا موردی که در مورد جیمی لینیستر گفتی و مرتب داره در مورد شخصیتهای مختلف تکرار میشه اتفاقا همون دلیلیه که داره هدف داستان رو از بین میبره. مسئله کرگدن ها درست همین جا صدق میکنه چون ما با گروهی از افراد طرف هستیم که مرتب دارن خود و بد میشن و این کارشون پیرو فلسفه خاصی نیست. اگه دقت کرده باشه در چند قسمت قبل مشخص شد که مظلوم ترین و شریف ترین آدم داستان یعنی ند استارک هم اسیر اشتباهات خودش در مورد جیمی لینیستر بوده وجیمی در گفتگو با اون شوالیه زن رسما نشون داد در بخش بزرگی از شک ها و سوظن ها در مورد شخصیت خودش بی گناه بوده و اتفاقا آدم خیر خواهی بوده، حتی خیر خواه تر از خود ند استارک.

در مورد دنریس شبهات فراوانی وجود داره. تقریبا تاریخ وستروس نشون میده که تارگرین ها کل سلطنتشون با خونریزی و تکیه بر اژدهایان و بی رحمی فراوان همراه بوده. به نظرت الان دنریس فرقی داره؟ به نظر من که نه ... دنریس هم یکی از همون تارگرین هاست که برای رسیدن به اهدافش هیچ دریغی از نابود کردن و خونریزی و وعده های بی سر و ته نداره. در نهایت هم اگه زورش به کسی رسید که رسید و اگر نرسید اژدهایان حساب طرف رو میرسن.

حالا ممکنه بگی که خوب این که خوبه که طرفها هی تغییر کنند و خیر و شر مفهوم نداشته باشه. بله ..ممکنه خوب باشه و باور به کاراکتر مداری در داستان داشته باشیم که البته هر بیننده میتونه طرفدار یک سمت قضیه بشه، یکی دنریس، یکی راب، یکی لینیستر و یکی استنیس، چون در داستان هدف از اول نبوده و هر کس میتونه با کاراکتر مداری از یک شخصیت خوشش بیاد اما این بی هدفی و گم شدن خیر و شر در داستان سبب میشه که ناظر بیطرفی که داره داستان رو میبینه و کاراکتر مدار هم نیست براش هیچ فرقی نکنه که انتهای داستان چی میشه و کی برنده میشه چون هدفی ترسیم نشده و درامی در کار نیست. پس ببینیم که شاهد چی هستیم، من فکر میکنم همون جدال کرگدن ها که زورمند هستند و بی هدف و به هم شاخ میزنند و گاهی یکی برنده است و گاهی یکی دیگه و ما هم برامون تفاوتی نمیکنه که کدوم برنده بشه، چون طرفها مطابق هدفی پیش نمیرن.
    تو داستان یک باور در حال حاضر هست. رسیدن به پادشاهی به هر قیمتی. این که قطعا هدف نیست و حداقل اگر هم هدف باشه هدف بی معنی ایه و برای این داستان هدف فصلی یک هدف پیش پا افتاده است.
    دقيقا نظرات من در پست قبلي...
    FFKIA و smgh470 به این پست علاقمند بوده اند.

22. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    دقيقا نظرات من در پست قبلي...
    مهناز جان من الان پستتون رو خوندم... البته در موردش بحث دارم

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

24. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)