سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟ - صفحه 3

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31
نمایش شاخه ای37علاقمندی ها

موضوع: چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟

با سلام خدمت همه دوستان.

همونطور که میدونید سریال Game of Thrones یا "بازی تاج و تخت" جز پربیننده ترین سریال های دنیا هستش و تعداد طرفداران بسیار پرشماری داره،توی کشور خودمون هم طرفداران این سریال زیاد هستند.

اما نکته ای که هستش همیشه بحث و نقدر راجع به این سریال گسترده بوده حداقل توی همین سایت خودمون اختلاف عقاید متنوعی داشتیم.

که این بحث ها گاها یا از زاویه صددرصد مخالف بوده یا صددرصد موافق بخاطر همین تصمیم به ایجاد این تاپیک گرفتم تا با کمک هم و پاسخ به تنها این دو سوال بتونیم به یه جمع بندی عالی از نقاط ضعف و قوت این سریال برسیم.

دوسوال خیلی ساده هستش و امیدوارم همه بینندگان این سریال به این دو سوال از دیدگاه شخصی خودشون پاسخ بدن.

مطمئن هستم درپایان میتونیم یه معرفی جدید و جالب از تمام زوایای این سریال داشته باشیم.

سوال اینه:

اگر به عنوان بیننده ی سریال "بازی تاج و تخت" این سریال رو بخواین به یه شخص ثالث معرفی کنید :

1 - بهش میگید به چه دلیل (یا دلایلی) حتما باید این سریال رو ببینه ؟
    چونکه....

2- و به چه دلیل(یا دلایلی) نباید وقتش رو صرف این سریال بکنه ؟
    چونکه....

ترجیحا فقط به یکی دو دلیل شاخص از منظرتون اشاره کنید.
    ممنون.
    ویرایش توسط The.Young.Wolf : 05-19-2013 در ساعت 12:28
    Dexter., FFKIA, Anti Trust و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 18 کاربر از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده اند .

3. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : چرا باید Game of Thrones را دید؟ و چرا نباید دید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    مهناز جان من الان پستتون رو خوندم... البته در موردش بحث دارم
    البته هر كدام از منظري متفاوت به موضوع نگاه كرديم

5. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

6. # ADS

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    منم تا الان این مجموعه رو دنبال کردم. اما واقعا نمیشه بدون جذابیت و بار درام داستان و تنها با اتکا به کاراکترها و تیپ ها این سریال رو دنبال کرد.
    خب جناب فرخ عزیز من متوجه منظور شما از داستان نمیشم؟!

داستان سریال مشخص هستش یک سرزمینی بوده که قبل ها جدا از هم و سپس با حمله اژدها ها همه این قبایل به زیر یک پرچم رفته اند و حالا بعد از سالها با توجه به ضعف قدرت مرکزی سر ناسازگاری میزنند!

این داستانی هست که برای حداقل کشوری مثل ما بسیار قابل لمس هست.

داستان این سریال قرار است که دنریس با اژدهایش برای فتح میراث گذشته اش برگرده،از شمال راب دم از پادشاهی مستقل اجدادش میزند،از خیلی شمال تر انسانهای نخستین دم از آدم خواری و انتقام میزنند ،از جنوب استنیس سودای میراث برادر دارد ،از غرب لنیستر های میلیاردر سعی دارند با پول همه دنیا حتی قدرت را بخرند(تنها چیزی که آرزویش را دارند) و .... و البته بعضی ها هم هستند که دم از صلاح ملــــت میزنند....

این حرف که روند تعریف داستان کند میگذره یا حتی اون نکته ای که بار درام شخصیتی کم است رو من به شخصه میپذریم ولی عدم داشتن داستان رو نمیتونم بپذریم!

شاید کاراکتر ها در حال قدم زدن باشند اما هر کدام از این قدم هاشون در پی هدفی است...
    smgh470, momo000000 و professor.gemin به این پست علاقمند بوده اند.

8. کاربر روبرو از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,330
    سپاس شده 25,838 در 4,621 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط GJC13 نمایش پست ها
    داستان سریال مشخص هستش یک سرزمینی بوده که قبل ها جدا از هم و سپس با حمله اژدها ها همه این قبایل به زیر یک پرچم رفته اند و حالا بعد از سالها با توجه به ضعف قدرت مرکزی سر ناسازگاری میزنند!
    داستان مطلقا این نیست. چیزی که از تاریخچه ها در سریال آورده میشه بسیار محدوده. بخش اعظم چیزی که شما فرمودین مربوط به تکسته که در سریال منعکس نیست و البته مربوط به دوره ای بیش از 8000 ساله. آنچه در سریال مطرح میشه که به طور کلی بیرون از چهارچوبیه که تعریف کردین مربوط به یک دوره حداکثر 20 تا 30 ساله است.

داستان این سریال قرار است که دنریس با اژدهایش برای فتح میراث گذشته اش برگرده،از شمال راب دم از پادشاهی مستقل اجدادش میزند،از خیلی شمال تر انسانهای نخستین دم از آدم خواری و انتقام میزنند ،از جنوب استنیس سودای میراث برادر دارد ،از غرب لنیستر های میلیاردر سعی دارند با پول همه دنیا حتی قدرت را بخرند(تنها چیزی که آرزویش را دارند) و .... و البته بعضی ها هم هستند که دم از صلاح ملــــت میزنند....
    این سریال در مورد کلیات نیست دوست من. به نظر من باید جزئیات اون رو دید. متاسفانه من با جزئیات اون ارتباط برقرار نمیکنم و داستان رو بدون حس دراماتیک میبینم. باز مثال همون کرگدن ها خیلی ملموسه. آیا از دید شما این نزاع دارای بار درامه؟ از دید من نیست. دقیقا به همین دلیله که تاریخ با همه جزئیاتش مبدل به فیلم نمیشه مگر با دراماتیزه کردن.
    دقیقا به همین دلیله که داستان تروی بدون ماجرای هلن و پاریس و آشیل و برزیس یک ماجرای بی مزه از زیاده خواهی دولتهاست. دقیقا به همین دلیله که در نجات سرباز رایان مرگ تک تک افرادی که برای نجات رایان کشته میشن دارای اهمیت و مفهومه عمیقه، به همین دلیله که در سریالی مثل لاست مرگ جک شپرد تاثیر بی نهایتی در بیننده میذاره. در تمام موارد فوق الذکر درامه که بیننده رو میکشه و نه صرف تاریخ و داستان مستند.
    به نظر من اگه کسی بخواد یک سریال در مورد جنگ سی ساله افغانستان بسازه احتمالا نتیجه چیزی شبیه بازی تاج و تخت میشه. مگه این که تصمیم بگیره که برای جدالهای بی سرو ته گلبندین حکمتیار، صبغت الله مجددی، برهان الدین ربانی، احمد شاه مسعود، ژنرال دوستم و و و .... دلیل غیر موجودی پیدا کنه و یا به این نتیجه برسه که همه این جنگها برای این بوده که افغانستان بشه افغانستان امروزی. که از دید من این طوری نیست.

این حرف که روند تعریف داستان کند میگذره یا حتی اون نکته ای که بار درام شخصیتی کم است رو من به شخصه میپذریم ولی عدم داشتن داستان رو نمیتونم بپذریم!
    من نگفتم داستان کنده. اما واقعیت اینه که آب فراوانی داره به داستان بسته میشه که واقعا نیازی بهش نیست. در مورد بار درام، منظورم داستان بود نه کاراکترها. کاراکترها اگه بار درام نداشتند که الان همین کسانی که طرفدار سریال هستند هم وجود نداشتند. اما بار درام کاراکتر از داستان منشا نمیگیره، بلکه از کاریزمای کاراکترها میاد. این کاریزما سبب میشه که راب در ابتدا مورد علاقه همه واقع بشه اما بعد محبوبیتش از دست بره و جیمی لینیستر حتی از اول هم با وجود نمای بد شخصیتش به دلیل کاریزماتیک بودن کاراکترش مورد پیگیری واقع بشه.

شاید کاراکتر ها در حال قدم زدن باشند اما هر کدام از این قدم هاشون در پی هدفی است...
    دقیقا در پی هدفهاشون هستند اما با صرف زمان زیاد.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

10. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ffkia نمایش پست ها
    داستان مطلقا این نیست. چیزی که از تاریخچه ها در سریال آورده میشه بسیار محدوده. بخش اعظم چیزی که شما فرمودین مربوط به تکسته که در سریال منعکس نیست و البته مربوط به دوره ای بیش از 8000 ساله. آنچه در سریال مطرح میشه که به طور کلی بیرون از چهارچوبیه که تعریف کردین مربوط به یک دوره حداکثر 20 تا 30 ساله است.
    البته تنها تکست نیست بلکه در لابلای فصول مخصوصا فصل اول درباره تاریخ گذشته وستروس صحبت هایی شد.
    هرچند به نظر من یک ببیننده باید برای لذت بردن هرچه بیشتر از همچین سریالی باید بیشتر از چیزی که سریال نشون میده دنبال نکات اون باشه!
    خب حق بدید همه تاریخ رو نمیشه نشون داد که!
    به نظر من به همین نکته و دلیل است که شبکه hbo بعد از پخش فصل اول ویدئو ها و مقالات متنوعی در پک های مختلف بیرون داد که ببینندگانش رو بتونه از از لحاظ کنجکاوی شون تطمیع کنه چون از نگاه hbo مهم هستش که پیش زمینه تاریخی از وستروس داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ffkia نمایش پست ها
    این سریال در مورد کلیات نیست دوست من. به نظر من باید جزئیات اون رو دید. متاسفانه من با جزئیات اون ارتباط برقرار نمیکنم و داستان رو بدون حس دراماتیک میبینم. باز مثال همون کرگدن ها خیلی ملموسه. آیا از دید شما این نزاع دارای بار درامه؟ از دید من نیست. دقیقا به همین دلیله که تاریخ با همه جزئیاتش مبدل به فیلم نمیشه مگر با دراماتیزه کردن.
    دقیقا به همین دلیله که داستان تروی بدون ماجرای هلن و پاریس و آشیل و برزیس یک ماجرای بی مزه از زیاده خواهی دولتهاست. دقیقا به همین دلیله که در نجات سرباز رایان مرگ تک تک افرادی که برای نجات رایان کشته میشن دارای اهمیت و مفهومه عمیقه، به همین دلیله که در سریالی مثل لاست مرگ جک شپرد تاثیر بی نهایتی در بیننده میذاره. در تمام موارد فوق الذکر درامه که بیننده رو میکشه و نه صرف تاریخ و داستان مستند.
    به نظر من اگه کسی بخواد یک سریال در مورد جنگ سی ساله افغانستان بسازه احتمالا نتیجه چیزی شبیه بازی تاج و تخت میشه. مگه این که تصمیم بگیره که برای جدالهای بی سرو ته گلبندین حکمتیار، صبغت الله مجددی، برهان الدین ربانی، احمد شاه مسعود، ژنرال دوستم و و و .... دلیل غیر موجودی پیدا کنه و یا به این نتیجه برسه که همه این جنگها برای این بوده که افغانستان بشه افغانستان امروزی. که از دید من این طوری نیست.
    بخش عدم درام های عاشقانه یا تراژیک رو قبلا هم گفتم که به نظر من هم اگه افزایش میافت در جلب مخاطب موفق تر بود.
    هرچند به نظرم ناعادلانه خواهد بود اگر از بار درام قوی اش توی فصل اول عبور کنیم،از لحاظ درام واقعا جذاب بود،شما نمیتونید از مرگ ند استارک و تاثیر اون در راب،کتلین،آریا،سانسا و حتی جان اسنو بگذرید که همون تاثیر رو به بیننده تلویزیونی منتقل میکردند.
    در فصل دوم این بار درام کمتر و در فصل سوم تقریبا آدم هیچ حسی برای کاراکتر ها نداره (شاید درحقیقت هیچ اتفاقی موضوعی نمی افته)

---------
    یه بخشی هم قبلا فرموده بودید راجع به جلب مخاطب بدلیل صحنه های جنسی و خشونت که یادم رفت نظر شخصی ام رو عرض کنم:
    فکر نمیکنم این سریال در بعد سریال های خشن مثل اسپارتاکوس قرار بگیره،در حقیقت من خشونتی در این سریال نمیبنم.
    اما در مورد دوم یکی از نقدهای من به این سریال همین است که اتفاقا برعکس شما من فکر میکنم ممکنه در جهت کم شدن مخاطب گام برداره!
    FFKIA, smgh470 و momo000000 به این پست علاقمند بوده اند.

12. 3 کاربر از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده اند .

faraaz آواتار ها
    وضعیت : faraaz آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1
    سپاس شده 8 در 3 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 22 تاپیک

من فکر میکنم یکی از دلایلی که بعضی از مخاطبین این سریال رو نپسندیدن عادت دیدن یک hero و یک بدمن بزرگ در فیلمهاست
    ما همیشه عادت داریم تمام خصوصیات خوب رو در یک hero و تمام خصوصیات بد رو در یک بد من ببینیم و بعد هم با هر اتفاقی از سمت hero جیغ و سوت بزنیم و با حرومزادگی بدمن فیلم یا سریال هم دادمون به هوا بره
    از نظر من سریال با توجه به ساختارش تعدد کاراکترها بطوری که شما نمیتونی بگی شخصیت اصلی سریال کیه . دیالوگهای قوی و خوب و روند سینوسی که داره به همه پیشنهاد میشه
    من کوچکتر از اونم که بخوام انتقادی بکنم ولی دوست دارم بدونم منظور دقیق شما از درام چیه که میگید این سریال درام نداره؟؟
    بار دراماتیک سریال با وجود اپیزودی مثل اپیزود 9 باز هم قابل انتقاده؟؟؟
    سریالی که حتی پست ترین شخصیتش بسیار طرفدار داره
    در هر صورت به نظر من از سریال هایی که این چند وقت پخش میشه بسیار بهتره و جالبه تعداد بسیار اندکی از منتقدین به این سریال رای منفی دادن
    به کسی هم پیشنهاد نمیکنم نبینه
    professor.gemin و smgh470 به این پست علاقمند بوده اند.

14. 4 کاربر از پست مفید faraaz سپاس کرده اند .

“در این بازیگر خانه ی دنیا هر کسی یک جور بازی می کند تا هنگام مرگش برسد.” -_-
    shahin1 آواتار ها
    وضعیت : shahin1 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 384
    سپاس شده 1,270 در 394 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 287 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    اینکه مثلن یک سریال فصل اولش رو تونسته به زیبایی هرچه تمام‌تر آغاز کنه و فصل‌های بعدیش حتی نصف شروعش هیجان نداشتند می‌شه توجیه برای یک شخص؟
    انصافا یه ذره بی انصافی کردید
    بزرگترین جنگ نایت واچ در فصل 2 رخ داد . قسمت 9 از فصل 2. قسمتی سراسز هیجان... فصل 3 هم هرچند با کشته شدن افرادی همراه بود که دوست نداشتیم بمیرن اما همین کشته شدن دوز آدنالین رو برد بالا ....
    .................................................. ........

در کل من این سریالو پیشنهاد میکنم :
    1- ماجراهای مختلف و نوع روابط متفاوت افراد
    2- حماسی بودن
    3-موسیقی زیبا
    4- روایت داستان زیبا
    5- درام زیبا
    smgh470 به این پست علاقمند بوده است.

16. 3 کاربر از پست مفید shahin1 سپاس کرده اند .

amirdavinci آواتار ها
    وضعیت : amirdavinci آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

در پاسخ به این موضوع باید بگم این سریال و باید ببینی چون یه سریال فوق العادست و شدیدن داستان سریال و شخصیت سازیهاش تو رو درگیر خودش میکنه
    و نباید ببینی چون اگه دیدی و وابسته شدی و اگر در اینده بخوان این سریال و کنسل کنن تو یه ضربه بزرگ از دنیای سینما خواهی خورد.
    smgh470 به این پست علاقمند بوده است.

18. کاربر روبرو از پست مفید amirdavinci سپاس کرده است .

RezaFH آواتار ها
    وضعیت : RezaFH آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 3 در 3 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

من تازه سریال رو شروع کردم.نظر همه محترم هست.اما به نظرم با این نظرات امثال من که سریال رو تازه شروع کردند از ادامه دیدن سریال منصرف میشن یا کلا جذابیت قبلا رو واسشون نخواهد داشت !!

So GO on , live your Life ........................ So GO on , Say GoodBye
    professor.gemin آواتار ها
    وضعیت : professor.gemin آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,560
    سپاس شده 1,224 در 504 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 278 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaFH نمایش پست ها
    من تازه سریال رو شروع کردم.نظر همه محترم هست.اما به نظرم با این نظرات امثال من که سریال رو تازه شروع کردند از ادامه دیدن سریال منصرف میشن یا کلا جذابیت قبلا رو واسشون نخواهد داشت !!
    سلام دوست عزیز.... یه پیشنهاد.. واسه این که سریال واست جذابیت داشته باشه و مهمتر از اون اسپویل نشه اینجوری تاپیک ها رو یا وقتی ببین که سریال رو شروع نکردی یا وقتی همراه سریال پیش میری..

و نظر کلی من... این سریال فوق العادست ... همه چی منحصر به فرد و پر از غافل گیری ...
    RezaFH به این پست علاقمند بوده است.

MDZaRa آواتار ها
    وضعیت : MDZaRa آنلاین نیست.
    سپاس ها : 33
    سپاس شده 31 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط professor.gemin نمایش پست ها
    غافل گیری
    خیلی حرف توی همین یه کلمه هست هااااا... دیگه بقیشو نمیگم

22. کاربر روبرو از پست مفید MDZaRa سپاس کرده است .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)