سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.83- تحليل و بررسي فيلـــــــم جانگو آزاد شده (Django UnChained) - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
نمایش شاخه ای36علاقمندی ها

موضوع: Cwa.83- تحليل و بررسي فيلـــــــم جانگو آزاد شده (Django UnChained)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Cwa.83- تحليل و بررسي فيلـــــــم جانگو آزاد شده (Django UnChained)

نام فیلم: جانگو آزاد شده
    فایل پیوست 15702
    اطلاعات فیلم
    کارگردان: کونتین تارانتینو
    تهیه کننده: استیسی شر، رجینالد هالدین، پیلار سیوون
    فیلم نامه: کونتین تارانتینو
    موزیک متن: الایانا بوینتون
    فیلم­بردار: روبرت ریچاردسون
    تدوین: فرد راسکین
    بازیگران
    جانگو: جمی فاکس
    دکتر شولز: کیریستوف والتز
    کالوین کندی: لئوناردو دی کاپریو
    استفن: ساموئل ال جکسون
    برومهیلدا: کری واشینگتون
    اطلاعات دیگر
    ژانر: درام، رمنس، جنگ
    درجه نمایش: R
    استودیو ساخت: ا بند آپارت
    توزیع کننده: کلمبیا پیکچرز (توزیع بین المللی)
    وینستن کمپانی (توزیع در امریکا)
    اکران: 25 اکتبر 2012
    مدت زمان: 165 دقیقه
    ساخته شده توسط: آمریکا
    زبان: انگلیسی، آلمانی
    بودجه: 100 میلیون دلار
    فروش کل فیلم: 420 میلیون دلار
    افتخارات و جوایز
    برندهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل کریستوف والتز
    برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی کونتین تارانتینو
    نامزد اسکار بهترین فیلم
    نامزد اسکار بهترین صداگذاری
    نامزد اسکار بهترین فیلمبرداری
    برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل کریستوف والتز
    تحلیل و بررسی از: علی اصغر بیات
    ::red john::, HEARTLESS, 1CHAMPION و 10 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

پاسخ : Cwa.83- تحليل و بررسي فيلـــــــم جانگو آزاد شده (Django UnChained)

سلام ..
    علی جان فکر کنم که قبلا هم در مورد تحلیل هات این پیشنهاد رو داده بودم.
    خب به هر حال میگم دوباره ..
    به نظرم رونده نوشتن رو در قسمت نتیجه گیری به کل تحلیل گشترش بده
    و ببین، مقدمه که همیشه مقدمست.
    تاریخچه برده داری هم لازم بود که نوشتی .. ولی اطلاعات راجع به تارینتینو و فیلم و اینا رو به نظرم عنوان نکنی بهتره
    و بیاریشون تو قسمت مقدمه !
    چون واسه دو خط اطلاعات راجع به فیلم، تایتل نباشه بهتره
    و قسمت داستان فیلم هم با قسمت نتیجه گیری ادغام کن
    شاید در این حالت عنوان نتیجه گیری خوب نباشه ولی یه تیتر کلی زیر عنوانِ تحلیل و بررسی بزنی خیلی بهتر میشه
    و پیشنهادی هم که در مورد محتوای تحلیل دارم اینه که، اگر نقد خوان هستی
    و قبل از اینکه فیلمی رو تحلیل کنی اول نقدش رو میخونی، سوال هایی که از نقد دیگران به ذهنت میرسه
    سعی کن تو تحلیلت واسشون جواب پیدا کنی یا اگه نه، یه سری سوال دیگه سرح کنی و بزاری که خواننده خودش
    واسشون جواب پیدا کنه
    فکر کردم که اگه به جای نظرم در مورد فیلم، اینها رو بگم
    بیشتر میتونم کمک کنم.
    مرسی از وقتی که واسه تحلیل گذاشتی
    Don Corleone به این پست علاقمند بوده است.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

4. 2 کاربر از پست مفید ADoLF سپاس کرده اند .

5. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

سلام ...
    ممنون علی جان. تحلیلی بود از دید من مناسب فیلم. در واقع اونچه که من از تحلیلت درک میکنم اینه که فضای فیلم رو با فاصله از دیگر آثار تارانتینو ترسیم کردی. منم موافقم که جانگو فاصله زیادی با آثار برتر تارانتینو مثل داستان عامه پسند و یا حتی حرامزاده های لعنتی داشت.
    در تحلیل به صورت جداگانه به همه شخصیتها پرداخته بودی البته فکر میکنم که بازم جای کار بیشتری داشت. در واقع این داستان تارانتینو حتی بیشتر از داستان عامه پسند شخصیت محوره و در واقع تلاش میکنه که بیننده رو گرفتار شخصیتها کنه.
    نکاتی رو درباره تحلیل به ذهنم رسید که عرض میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    فیلم­های تارانتینتو همواره سرشار از خشونت­ است و این فیلم نیز دارای خشونت زیادی است و در بسیاری از بخش­های فیلم شاهد صحنه­های خشن هستیم؛ مانند جنگ بین دو برده، کشته شدن برده فراری توسط سگ­ها، کشتن قاتل فراری درست در لحظه­ای که پسر نوجوانش کنارش هست و ... که تمام این مسائل باعث شد تا فیلم او درجه نمایش R را به خود اختصاص دهد.
    به نظر میرسه که از پارامترهای تعیین کننده فیلمهای تارانتینو فقط همین خشونت مونده باشه. طرح پازل گونه ای که هم در داستان عامه پسند و هم به نوعی در سگهای انباری و همچنین بیل را بکش وجود داشت رو دیگه در داستانها شاهد نیستیم. ضمن این که از سیر کاملا خطی داستان هم بهره خاصی برده نمیشه. اصولا به نظر میرسه که تارانتینو در داستانهای سر راست موفقیت خاصی نداره.

فیلم جدید تارانتینو دارای نقاط ضعفی در برخی قسمت­هاست؛ مثلا اولین تیر جانگو که با دقت بسیار روانه می­شود و برای برده­ای که تا به حال اسلحه به­دست نگرفته است کمی غیر قابل باور است. اگر قبلا جانگو تیرانداز ماهری بوده است باید اندکی از سکانس­های فلش بک به گذشته تیر اندازی جانگو اختصاص داده می­شد که البته به نظر می­رسد جانگو از کودکی برده بوده است و هیچ زمان تیراندازی را تجربه نکرده است. اینکه جانگو با شلیک اول و از فاصله دور چنین هدف متحرکی را از پا در بیاورد تا حدی دور از واقعیت بود.
    و یا در مورد مرگ دکتر شولز که خیلی آشفتگی بود و انگار برنامه مشخصی برای کشته شدنش وجود نداشت و فقط قرار بود دکتر شولز در فیلمنامه کشته شود. شخصی که کارش دستگیری تبهکاران است و ذاتا انسان خونسرد و البته در زمان لازم، بی­رحم است. به یک­باره دکتر شولز که تمام نقشه خودش را به صورت عالی و بند بند عملی کرده است، از کوره در می­رود و با کشتن کلوین کندی، خودش هم بلافاصله کشته و باعث بهم خوردن نقشه می­شود. صحنه­ای که دکتر شولز کشته می­شود آنقدر شلوغ و سریع است که حتی درام هم نیست و بیننده وقت نمی­کند تا با او همزاد پنداری کند و سریعا متوجه سکانس­های بعدی و تیراندازی­های متوالی جانگو و افراد کلوین می­شود.
    شاید باید این نمونه ها رو به همون حساب به کارگیری از روش بزرگنمائی تارانتینو گذاشت. البته اگه هم این باشه بازم مشکلاتی هست و در واقع میشه گفت قواعد این کار رو درست رعایت نکرده. مثلا ما در بیل را بکش مراحل توانمندی کیدو را در قسمت اول نمیبینیم اما از فرم داستان میشود دریافت که با یک فرد خبره طرف هستیم. تمرینات این خبرگی را در قسمت دوم میبینیم و به علت تبحر کیدو پی میبریم. اما در جانگو همان طور که شما هم گفتی با شخصیتی روبرو هستیم که بی دلیل تیرانداز است و بی دلیل خبره.

بازی بازیگران فیلم بسیار خوب و واقعی در آمده است و کریستوف والتز توانست برای بار دوم برنده جایزه اسکار نقش جانبی شود که اسکار قبلی را نیز در فیلم دیگر تارانتینو، حرام زاده­های بد ذات، به­دست آورده بود. از دیگر بازی­های خوب می­توان به بازی بسیار زیبای ساموئل ال جکسون در نقش استفان است. او که خودش برده است، به دلیل سال­های زیادی که برای خانواده کندی خدمت کرده است به درجه نسبتا بالاتری رسیده و رئیس بقیه برده­هاست. او به شدت از نژاد سیاه پوست متنفر است و به فکر خدمت صادقانه به ارباب سفید پوست خودش است. او به شدت غرغرو و چابلوس است و ساموئل ال جکسون این نقش را فوق­العاده ایفا کرده است.
    فکر میکنم یکی از نقاط قوت این فیلم بازی کریستف والتز بود و البته از بازی خوب لئوناردو دی کاپریو هم نمیشود گذشت. اما یکی از دلایل عدم جذابیت فیلم هم همین بازیگری بود و بازیگر نقش اول فیلم اصلا نتوانست توقعات را برآورده کند.

فیلم­های تارانتینو بیننده تارانتینویی می­خواهد تا بیشرین لذت را از تماشای این فیلم­ها ببرد. تارانتینو، روبرت رودریگز و فرانک میلر افرادی هستند که یک شیوه جدید را در سینمای هالیوود بنیان نهادند و این سبک را بر پایه خشونت و داستان­هایی به سبک کلاسیک – امروزی استوار کردند و توانستند طرفداران بیشماری را در سراسر دنیا به دست آورند. البته همیشه هم نوآوری با سلیقه عام جور در نمی­آید و خیلی ها راه مقابله با آن را در پیش می­گیرند ولی بسیاری هم از این نوآوری­ها استقبال کرده و با آغوش باز به سمت آن می­روند.
    در تک تک سکانس­های فیلم­های تارانتینو می­توان عشق خالص او به سینما را درک کرد و از آن لذت برد. تارانتینو برای هر سکانس از فیلمش برنامه خاصی دارد و حس و حال خاص خود را به فیلم­هایش تزریق می­کند.
    علی جان حداقل از دید من در جانگو اینگونه نبود.
    در این که تارانتینو عاشق سینماست شکی نیست. اما هر سینماگری نیاز به آبدیده شدن بیشتر و گاهی تغییر متد دارد.

بازم ممنونم از تحلیل زیبات.
    Don Corleone به این پست علاقمند بوده است.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

7. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

علی اصغر بیات
    Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    سلام ..
    علی جان فکر کنم که قبلا هم در مورد تحلیل هات این پیشنهاد رو داده بودم.
    خب به هر حال میگم دوباره ..
    به نظرم رونده نوشتن رو در قسمت نتیجه گیری به کل تحلیل گشترش بده
    و ببین، مقدمه که همیشه مقدمست.
    تاریخچه برده داری هم لازم بود که نوشتی .. ولی اطلاعات راجع به تارینتینو و فیلم و اینا رو به نظرم عنوان نکنی بهتره
    و بیاریشون تو قسمت مقدمه !
    چون واسه دو خط اطلاعات راجع به فیلم، تایتل نباشه بهتره
    و قسمت داستان فیلم هم با قسمت نتیجه گیری ادغام کن
    شاید در این حالت عنوان نتیجه گیری خوب نباشه ولی یه تیتر کلی زیر عنوانِ تحلیل و بررسی بزنی خیلی بهتر میشه
    و پیشنهادی هم که در مورد محتوای تحلیل دارم اینه که، اگر نقد خوان هستی
    و قبل از اینکه فیلمی رو تحلیل کنی اول نقدش رو میخونی، سوال هایی که از نقد دیگران به ذهنت میرسه
    سعی کن تو تحلیلت واسشون جواب پیدا کنی یا اگه نه، یه سری سوال دیگه سرح کنی و بزاری که خواننده خودش
    واسشون جواب پیدا کنه
    فکر کردم که اگه به جای نظرم در مورد فیلم، اینها رو بگم
    بیشتر میتونم کمک کنم.
    مرسی از وقتی که واسه تحلیل گذاشتی
    ممنون سهیل جان
    و باز هم ممنون که وقت گذاشتی و نقد را خوندی و نظرت را راجبش دادی.
    نظرات شما بسیار برام با ارزش هست و حتما سعی می کنم که در مورد آنها فکر و وقت بیشتری بگذارم.
    ADoLF به این پست علاقمند بوده است.

9. 2 کاربر از پست مفید Don Corleone سپاس کرده اند .

علی اصغر بیات
    Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    سلام ...
    ممنون علی جان. تحلیلی بود از دید من مناسب فیلم. در واقع اونچه که من از تحلیلت درک میکنم اینه که فضای فیلم رو با فاصله از دیگر آثار تارانتینو ترسیم کردی. منم موافقم که جانگو فاصله زیادی با آثار برتر تارانتینو مثل داستان عامه پسند و یا حتی حرامزاده های لعنتی داشت.
    در تحلیل به صورت جداگانه به همه شخصیتها پرداخته بودی البته فکر میکنم که بازم جای کار بیشتری داشت. در واقع این داستان تارانتینو حتی بیشتر از داستان عامه پسند شخصیت محوره و در واقع تلاش میکنه که بیننده رو گرفتار شخصیتها کنه.
    نکاتی رو درباره تحلیل به ذهنم رسید که عرض میکنم
    سلام فرخ جان
    خوشحالم که دارم به یک مدیوم قابل قبول نزدیک میشم

به نظر میرسه که از پارامترهای تعیین کننده فیلمهای تارانتینو فقط همین خشونت مونده باشه. طرح پازل گونه ای که هم در داستان عامه پسند و هم به نوعی در سگهای انباری و همچنین بیل را بکش وجود داشت رو دیگه در داستانها شاهد نیستیم. ضمن این که از سیر کاملا خطی داستان هم بهره خاصی برده نمیشه. اصولا به نظر میرسه که تارانتینو در داستانهای سر راست موفقیت خاصی نداره.
    این هم مسئله بزرگی است که باید خیلی در موردش بحث شود. که چرا تارنتینو مسیر داستانی خودش را دارد تغییر می دهد و اینکه ایا درگیر سینمای جایزه بگیر و پول ساز شده است؟

فکر میکنم یکی از نقاط قوت این فیلم بازی کریستف والتز بود و البته از بازی خوب لئوناردو دی کاپریو هم نمیشود گذشت. اما یکی از دلایل عدم جذابیت فیلم هم همین بازیگری بود و بازیگر نقش اول فیلم اصلا نتوانست توقعات را برآورده کند.
    دقیقا مشکلی که اکثر بینندگان فیلم دارند بازی جیمی فاکس در نقش جانگوست که اصلا با مزاق طرفداران تارانتینو جور در نیامده است. منظورم هم تو شخصیت پردازی تو فیلمنامه است و هم تو نوع بازی جیمی فاکس که به هیچ وجه نتونسته به جانگو تبدیل بشه. البته تصور اصلی تارانتینو این بود که با ویل اسمیت به توافق می رسه ولی وقتی ویل اسمیت نقش را نپذیرفت مجبور به انتخاب جیمی فاکس زد. که البته این نشون میده که تارانتینو با گذشت زمان و بالا رفتن سنش داره اون جسارت قدیم را از دست می دهد و می تونست یک بازیگر جدیدی که بیشتر به این کارکتر می خورد را پیدا کند ولی خیلی سریع دنبال یک بازیگر بزرگ دیگر رفت.

بازم ممنونم از تحلیل زیبات.
    خیلی ممنون فرخ جان از وقتی که گذاشتید.
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

11. کاربر روبرو از پست مفید Don Corleone سپاس کرده است .

al-niro آواتار ها
    وضعیت : al-niro آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 4 در 4 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

حس خوبی که بعد از دیدن فیلمهای تارانتینو به من دست می داد بعد از دیدن این فیلم به من دست نداد! به نظرم این فیلم برای تارانتینو یک پسرفت محسوب می شه . از حرامزاده های بی آبرو بیشتر خوشم اومد

DEA
    DEA آواتار ها
    وضعیت : DEA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

کوئنتین تارنتینو واقعا داخل این فیلم کار های جالبی کرد مثل همیشه که فیلم رو دیدینی میکنه
    من بعد از دیدن این فیلم فقط تو فکر این بودم که چطور این کارگردان از همین داستان به نحوی تکراری چطور استفاده میکنه و چنین کاری خلق میکنه
    اتمسفر های فیلم های ایشون معمولا خداست این فیلم هم جو و فضای عالی داشت
    هر سکانس این فیلم مارو با احساس جالبی گرفتار میکنه نمیدونم اسم اون احساس چیه ولی خیلی با شور و هیجان بالایی همراه هست
    از نظر خشونت هم یه چبز عادی بود برام میدونی کوئنتین تارنتینو بود دیگه ازش چه انتظاری دارید؟؟؟؟؟؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)