سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بازی تاج و تخت: هویت واقعی "جان اسنو" چیست؟؟+نظرسنجی

نمایش نتایج نظرسنجی: هویت واقعی "جان اسنو" از نظر شما؟

رأی دهندگان
57. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • لرد ادارد استارک و "آشارا داین"

1 1.75%
  • لرد ادارد استارک و "وایلا"

4 7.02%
  • "ریگار تارگاریان" و "لیانا استارک"

46 80.70%
  • از خاندانی دیگر به جز استارک ها

3 5.26%
  • هویت او در ادامه داستان اهمیتی ایجاد نمیکند!

3 5.26%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42
نمایش شاخه ای43علاقمندی ها

موضوع: بازی تاج و تخت: هویت واقعی "جان اسنو" چیست؟؟+نظرسنجی

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

بازی تاج و تخت: هویت واقعی "جان اسنو" چیست؟؟+نظرسنجی

تمام دوستانی که سریال "بازی تاج و تخت" را دنبال میکنند با شخصیت "جان اسنو" که به عنوان حرامزاده ی لرد "ادارد استارک" معرفی میشود آشنا هستند،شخصیت تاثیر گذاری که با گذشت سریال به نظر میرسد تاثیر گذاری او بیشتر هم خواهد شد.

اما نکته ای که ذهن خیلی از علاقه مندان به این شخصیت را درگیر کرده پاسخ به این سوال است:
    هویت واقعی جان اسنو چیست؟
    چرا لرد ادارد استارک از معرفی واقعی والدین او سرباز میزد؟
    آیا مادر او یک اشراف زاده بوده است؟ یا یک فردی از طبقه فرودست؟ جان اسنو یک استارک است یا از خاندانی دیگر؟ پدر او "ادارد استارک" است یا بچه ای سر راهی؟
    و یا اصولا به نظر شما هویت واقعی جان اسنو تاثیری در روند داستان در آینده خواهد داشت یا پاسخ به این سوال اهمیتی ندارد؟!

با بررسی ای که کردم سه تئوری مهم درباره ی هویت جان اسنو وجود دارد،این سه تئوری رو در نظر سنجی در مقابل رای شما دوستان قرار داده ایم تا ببینیم نظر دوستان سینماسنتری درباره هویت جان اسنو چیست؟

همچنین گزینه به عنوان "دیگر" وجود دارد که عزیزانی که حدس های دیگری در این رابطه دارند میتونند در همین تاپیک به ایراد نظر خودشون بپردازند تا دوستان دیگر هم از احتمالات دیگر مطلع باشند.

این ها سه تا از محتمل ترین تئوری هایی است که درباره هویت جان اسنو وجود دارد ممکن است بعضی دوستان نظرات دیگری داشته باشند که امیدواریم در همین تاپیک آن را با بقیه دوستان در اشتراک بگذارند.
    دوستان میتوانند علاوه بر شرکت در نظرسنجی درباره نظر خودشون در این تاپیک به بحث بپردازند
    تنها خواهشی که وجود دارد این است که فرضیات خودشون رو تا اینجا داستان ارائه دهند و از گفتن اسپویل خود داری بفرمایند.

برای دوستان علاقه مند که حوصله خواندن مطالب را دارند در زیر بررسی بیشتری نسبت به تئوری های موجود در نظرسنجی داریم:
    (نکته : ارجاعات این تئوری ها به رمان نغمه از یخ و آتش برمیگردد.)

تئوری شماره 1 : لرد ادارد استارک و "آشارا داین"

آشارا داین ،بانوی "استارفال" (منطقه ای در یکی از جنوبی ترین قسمت های وستروس) ، شخصی که ادارد استارک ظاهرا قبل از شورش رابرت به او علاقه مند بوده است.
    چیزی که ما میدونیم این است که بعد از پایان جنگ او با پرتاب خودش از بالای برجی به دریا خودکشی میکند(رمان اول،صفحه ی 478)،هرچیز دیگری این بین فقط و فقط حدس و گمان است.

بعد از جنگ "ند" با "جان" از جنوب به خانه بازمیگردد ،شایعات گسترده ای درباره این که "آشارا" مادر راب است در بین مردم شنیده میشود ،وقتی که بانو کتلین این شایعات را میشنود از لرد ادارد استارک درباره ی آن سوال میکند که لرد استارک جواب جالبی میدهد(رمان اول،صفحه ی 65) :

"او به سردی مثل یخ پاسخ میگوید: هرگز درباره جان از من نپرس،اون هم خون من در رگ هایش است و این تمام چیزی است که نیاز داری بدونی و دیگه دوست ندارم راجع بهش بشنوم انوی من!"
    کتلین صحبت ادارد رو قطع میکند و به فرمان ادارد متعهد و وفادار بود،و از آن روز به بعد دیگر هیچکس شایعاتی مبنی بر "آشارا" را در وینترفل نشنید"

در توجیه این تئوری نکته ای که وجود دارد اینه که لرد استارک هرگز "آشارا" رو تکذیب نکرد، و همونطور که لرد تریون لنیستر درجایی عنوان کرده بود "وقتی که شما سخنان یک مرد را متوقف میکنید،نمیتونید اثبات کنید که او دروغگو است،بلکه درحقیقت شما از گفتن چیزی که او میخواهد بگوید هراس دارید"

نکته ی دیگر این است که این شایعات حتی در پایتخت هم توسط کسانی از جمله سرسی لنیستر زمزمه میشود.
    جایی که حتی ادریک داین به آریا میگوید که لرد استارک و آشارا زمانی که در هارنهال بودن عاشق یکدیگر شده بودند.(رمان اول،
    صفحه 495)

اما از طرفی ما میدونیم که حضور ادارد در هارنهال تقریبا دوسال قبل از شورش رابرت بود بنابراین اگر این جمله صحیح باشد جان باید بزرگتر از سن ای که الان هست باشد،با این حال شایعاتی است که این دو همدیگر را در مکانی دیگر در خلال شورش رابرت دیده اند.

همچنین ما میدانیم که بعد از پایان جنگ "آشارا" خودکشی میکند اما چرا ؟ حتما دلیلی برای اینکارش داشته که ما حدس میزنیم دررابطه با جان و ادارد بوده.
    نکات احتمالی که وجود دارد :

-اندوه مرگ برادرش به دست ادارد استارک
    -اندوه اینکه ادارد جان را از شخص دیگری پدر شده است (مثلا وایلا؟!)
    -اندوه از اینکه با اینکه ادارد جان را از او پدر شده اما باز هم میخواهد به پیش کتلین برگدد.
    - ترکیب گزینه یک و سه و یا گزینه دو و سه!
    در هرصورت در تئوری اینکه "آشارا" مادر واقعی جان باشد دلیل نهایی برای تایید یا تکذیب قطعی آن نداریم بنابراین این گزینه یکی از احتمالات ما برای هویت واقعی جان خواهد بود.

تئوری شماره 2 : لرد ادارد استارک و "وایلا"

وایلا خدمتکاری در خاندان "داین" بوده.او یکی از احتمالات قوی هستش که مادر جان باشه اصلی ترین دلیل اش هم اینه که خود ادارد استارک به رابرت باراتیون شخصا گفتش که او مادر جان است (رمان اول صفحه 110):

-"یه بار بهم گفته بودی ها! همون زنی که باهاش بودی!خودت میدونی منظورم رو! همون مادر پسر حرام زاده ات؟
    -ند با سردی پاسخ میدهد : "اسمش وایلا بود و من نمیخوام راجع بهش صحبت کنم"
    -رابرت با خنده : "آره!وایلا! اون قطعا خیلی دختر ویژه ای بوده که تونسته لرد ادارد استارک بزرگ رو راضی کنه که حتی برای چند ساعت شرافت اش رو کنار بگذاره.باید بهم بگی چه شکلی بود؟
    -نه! بیخیال رابرت،بخاطر رفاقتمون!من خودم و همسرم رو در نزد خدا و مردم بی آبرو کردم! "

جالبه!
    ادارد تنها یکجا مشخصا به اسم مادر جان اشاره کرده اون هم در محضر رابرت که البته نمیتونسته به شاه اش دروغ بگه.

اما نکته ای که خیلی از منتقدین به تئوری اشاره میکنند این است وقتی که ند به اسم "وایلا" اشاره میکنه درحقیقت داره جواب سوال رابرت "خودت میدونی منظورم رو!" را میدهد و نه مستقیما بخشی که قرار است تایید کنه "همون مادر پسر حرامزاده ات" !!

این با شخصیت و شرافت ادارد که به سختی دروغ میگوید هم انطباق داره،درحقیقت او جواب رابرت را داده ولی دروغ هم نگفته!

خب حالا نظرتون رو به بخشی از رمان سوم جایی که دیالوگ هایی بین آریا و "ادریک داین" کسی متولد شده و بزرگ شده داین است رد و بدل میشه جلب میکنم :
    "تو جان اسنو را از کجا میشناسی؟
    -اون برادر ناتنی من (برادر هم شیر) هستش.
    -آریا با حالتی متعجبانه : برادر!؟! تو از داین هستی چطور ممکنه هم خونه جان باشی؟
    -برادر هم شیر نه برادر هم خون! مادر واقعی من به من شیر نمیتونست بده بنابراین من از پرستارم "وایلا" تغذیه میکردم.
    -اریا گیج میشه و : وایلا کیه؟!
    -مادر جان اسنو! تاحالا بهت نگفته بود؟! او برای سالها حتی قبل از تولد من به خاندان ما خدمت میکرد.
    -آریا با نگاهی نگران :جان هیچوقت مادرش رو ندیده بود،حتی اسمش هم نمیدونست!
    -تو اون رو میشناسی؟راستش رو بگو!اگه مسخره ام کنی بخدا با مشت میزنم توی صورتت!
    -وایلا دایه ی من بودش و خیلی خانم موقری بود،این رو به شرافت خاندانم قسم میخورم.
    -تو عضو یه خاندان اشرافی هستی؟ تو کی هستی؟
    -با نگاهی خجل :بانوی من! من لرد "استارفال، ادریک داین هستم...."

خب...ما دو منبع داریم که بطور خاص ذکر میکنه که وایلا مادر جان است و به نظر میرسه همه چیز جفت و جوره.البته بجز چندتا نکته :
    یکی اینکه زمانی که ادارد در استارفال بودش زمان کوتاهی بود و در همین زمان کوتاه او عاشق "آشارا" بوده پس چجوری میتونه عشقی بین او و وایلا اتفاق بیوفته؟!
    درثانی وایلا یه دایه بوده پس طبیعی هستش که او ممکنه بچه آشارا رو هم پرستاری کرده باشه بعد از مرگش.

تئوری شماره 3 : ریگار تارگاریان و لیانا استارک!

درنگاه اول ممکنه این تئوری یکم مضحک به نظر برسه.ریگار و لیانا؟آخه چطور ممکنه؟!
    خب در رمان درباره داستان این دو اشاره شده که ریگار تارگارین با اینکه همسر و دو بچه داشته بعد از اولین ملاقاتش با لیانا استارک (خواهر ادارد استارک) در جشنی در هارنهال عاشق او میشود و به نوعی عشق حقیقی اش رو پیدا میکنه!

از طرفی اشاراتی شده که لیانا هم نظر مثبتی به ریگار داشته.
    سپس ریگار لیانا را به برج جویی در کوه سرخ "دورن" میبرد ولی بلافاصله مجبور میشود به جنگ با شورش رابرت برود.

در این بین ادارد با مردان شمالی برای آزاد سازی لایانا به برج حمله میکند و بعد از جنگ عظیمی که با محافظان شاه میکند تقریبا همه کشته میشوند تنها او به کمک شخص "هالند ریید" زنده میماند،ما میدانیم که وقتی ادارد به بالا سر لیانا میرسد او را درحالتی نیمه جان پیدا میکند.

"هالند رید" پدر همان دختر و پسری هستند که در فصل سوم "برن استارک" را همراهی میکند.

تئوری ما از اینجا شروع میشود که وقتی ادارد به پیش لیانا میرسد او همچنان زنده بوده است و در حال زایمان و فرزند کسی نبوده جز "جان اسنو".

اما بعد از تولد لیانا در حالی که او دیگر جانی در بدن ندارد از ادارد قول میگیرد که هرگز جان را به عنوان فرزند او معرفی نکند و به عنوان فرزند ادارد معرفی کند چون اگر رابرت بفهمد که جان فرزند ریگار است قطعا این طفل نوزاد را هم خواهد کشت!

در رمان به کرار دیالوگ های بین ادارد و لیانا تکرار میشه و اون دیالوگ اینه "بهم قول بده ند،بهم قول بده!"

البته تا به اینجای کار به نظر میرسه قولی که لیانا از ادارد میخواست این بوده که جسد او را به وینترفل بازگرداند و در مقبره خانگی دفن کند ، اما اشارات زیاد و تاکید زیاد روی کلمه "بهم قــــــول بده ند!" باعث میشه که این فکر در ذهن تداعی بشه که او دارد قولی به مراتب مهمتر از ادارد میگیرد!

نکته ی مهم دیگر هم این است که حتی در سریال هم اشاره شده که "هالند رید" که تنها شاهد این ماجرا است هرگز درباره چگونگی نجات دادن جان ادارد استارک در جنگ برج و اتفاقات بعد آن برای بچه هایش تعریف نکرده است!

از طرفی اگر جان اسنو فرزند لیانا و ریگار باشد به نوعی همخوانی با شرافت ادارد استارک دارد و هم اینکه او هرگز درباره اینکه جان از خون او است دروغ نگفته.
    این تئوری یکی از محتمل ترین تئوری های ماست که اگر واقعیت داشته باشد در حقیقت "جان اسنو" از خون اژدها است و دنریس تارگاریان عمه او تبدیل میشود که فرضیه بسیار جذابی است!

به نظر میرسد با مرگ ادارد استارک کلید حل این تئوری در دستان تنها شاهد ماجرا یعنی لرد "هالند ریید" است.

--------------------------------

درهرحال در رمان اشارات بسیاری در باره ی این تئوری وجود دارد که گفتن آن نیازمند اسپویل ها متنوع که هدف این تاپیک نیست.

همانطور که اشاره شد این ها سه تا از محتمل ترین تئوری هایی است که درباره هویت جان اسنو وجود دارد ممکن است بعضی دوستان نظرات دیگری داشته باشند که امیدواریم در همین تاپیک آن را با بقیه دوستان در اشتراک بگذارند.

دوستان میتوانند علاوه بر شرکت در نظرسنجی درباره نظر خودشون در این تاپیک به بحث بپردازند تنها خواهشی که وجود دارد این است که فرضیات خودشون رو تا اینجا داستان ارائه دهند و از گفتن اسپویل خود داری بفرمایند.

با تشکر از همه عزیزان
    ویرایش توسط The.Young.Wolf : 06-07-2013 در ساعت 09:06
    ScarFace, setareh25, Himler و 17 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,340
    سپاس شده 25,842 در 4,623 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : "بازی تاج و تخت" : هویت واقعی "جان اسنو" چیست؟+نظرسنجی

به نظر من که گزینه سوم محتمل ترین حالت ممکنه.
    دلیلش هم اینه که نویسنده داستان علاقه خیلی مشخصی به خاندان تارگرین ها داره. به شکل مشخصی حرکت سریال هم به این سمته که افرادی که از این خاندان هستند موانع خود به خود از سر راهشون برداشته بشه و هر چه به انتها نزدیک میشیم وزنه بیشتر به سمت اونها سنگین میشه.
    عملا از دو آدمی که در فصل اول یکیشون در حد برده به کال دروگو فروخته شد و یکی دیگه هم حرامزاده ای بیش نبود، در فصل سوم رسیدیم به اینجا که یکی مدعی اصلی و پرقدرت پادشاهیه و یکی دیگه هم تنها بازمانده ای که برای بدست آوردن فرماندهی شمال مستعد تر به نظر میرسه.
    هم به نوعی میتونه از حمایت نایتز واچ و استارکها بهره مند بشه و هم دسترسی هائی به وحشی ها داره.
    با اقبالی که از استارکها سراغ داریم این آدم نمیتونه استارک باشه. اگه بود تا الان نویسنده به خدمتش رسیده بود.
    پس احتمال بعدی اینه که تارگرین باشه.
    من به گزینه سوم رای میدم.
    A.Tak, قطره باران, Anti Trust و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

4. 13 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

اولا ممنون بابت تاپیک...واقعا کسی که به یک چیزی علاقه داشته باشه مسلما اون بخشش هم خیلی بهش رسیدگی میکنه و واقعا ممنون سعید جان که همیشه رد تاپیک گیم اف ترونز بروز و نو عمل میکنی

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    دلیلش هم اینه که نویسنده داستان علاقه خیلی مشخصی به خاندان تارگرین ها داره. به شکل مشخصی حرکت سریال هم به این سمته که افرادی که از این خاندان هستند موانع خود به خود از سر راهشون برداشته بشه و هر چه به انتها نزدیک میشیم وزنه بیشتر به سمت اونها سنگین میشه.

حرف استاد ( فرخ)رو نمیشه نادیدده گرفت و از کنارش گذشت.من هم هم عقیده این نظر هستم.واقعا تحلیل خوبی بود از وقایع سریال تا اینجا یعنی فصل 3 که میبینیم.
    البته الان نیاین طرفدار های کتاب بگن فصل 4 یجور دیگست یا از رو کتاب نوشته میشه از این حرف ها...
    اینجا اومدیم درباره یک اثر سریالی حرف بزنیم.اگر بخوایم همش بگیم نه نه این چه نظریه تو کتاب اون طوری نوشته از این حرف ها...واقعا جالب نیست.
    چون هر فیلمی بخوایم با این دید نگاه کنیم یک فیلمنامه ای داره که یک نویسنده اون رو نوشته.و میشه فیلم نامه رو ازش به عنوان یک رمان نگاه کرد و هر اتفاقی تو فیلم افتاد بگیم اخه نویسنده اینطوری نوشته!!!!....دیگه س چرا داریم حرف یا بحث میکنیم....همه فیلم های دنیا یک منبعی دارند که از روی اون ساخته میشند.منبع این سریالم کتابه...هر انتقادی هم که بهش میشه مربوط به اثر سریالیشه...خیلی سادست اگر قبول کنیم این موضوع رو

من هم به گزینه سوم اعتقاد دارم
    The.Young.Wolf, A.Tak, قطره باران و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

6. 3 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

از اولش باهامون حال نکردی خدا......سیب بهونه بود.......!!
    stonecold آواتار ها
    وضعیت : stonecold آنلاین نیست.
    سپاس ها : 798
    سپاس شده 760 در 270 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 297 تاپیک

پاسخ : بازی تاج و تخت: هویت واقعی "جان اسنو" چیست؟؟+نظرسنجی

به نظر من هم گزینه 3 اصلی ترین احتمال برای جان اسنو است.........
    اگه دقت کرده باشین ند به خاطر اینکه حاضر نشد که دروغ رو بپذیره(مربوط به جافری) سر خودشو به باد داد و .........................................
    ولی جان درسته یک سری شباهت ها به استارک ها داره ولی بیشتر شبیه تارگرین هاست (مغروره..درست مثل دنریس انگار چیزی که حق اون بوده رو ازش گرفتن..) و مهمتر از همه حاضرشد برای اینکه به وحشی ها نفوذ کنه دروغ بگه و half hand رو که یکی از بهترین فرمانده های شمال بود بکشه تا اعتماد اون هارو بدست بیاره کاری که به نظرم هیچ وقت ند یا راب انجام نمیدادن
    یا اینکه حاضر شد با اون دختر وحشی رابطه جنسی داشته باشه تا اعتماد اون رو هم بدست بیاره یعنی قسم خودشو به راحتی بشکنه...
    اگه ند یا راب بودن حاضر میشدن 2 تایی با (half hand) با اون همه ادم بجنگن..................................
    جان شباهت هایی به استارک ها داره ولی خیلی بیشتر از این شباهت ها به تارگرین ها شبیه است...اگه دقت کرده باشین دنریس 3 اژدها داره
    و ما میدونیم در گذشته پسر پادشاه دیوانه که اژدها بوده قبل از اینکه به وسیله خود اژدهاش بمیره سوار اون میشده و میجنگیده
    پس میدونیم وقتی که اژدهایان دنریس بزرگ بشن دنریس هم رو یکی از اون ها میشینه و من احتمال قوی میدم که جان بر روی یکی دیگه از اون ها بشینه و متحد با دنریس بشه چون ممکنه جان هم یک اژدها باشه
    در مورد الان ..............شاید لنیستر ها بیش از اندازه خوش حالند چون میدونن سانسا کلید شمال الان همسر لرد تیریون است و این به نفع اون هاست از طرفی دیدیم که جان بعد از جنگ با وحشی ها مستقیما به طرف وینترفل تاخت پس ممکنه
    Spoiler: نمایش اسپویلر       خطر لوث ‌شدن : آنچه سینماسنتر در نوشته زیر به اطلاع شما خواهد رساند ممکن است قضیه یا پایان ماجرا را لو دهد
    جان الان به خون خواهی از برادرش بلند شه و دوباره استارک هارو رهبری کنه برای انتقام که بعید میدونم

باید ببینیم در قسمت بعد چی میشه
    ویرایش توسط stonecold : 06-07-2013 در ساعت 10:49
    A.Tak و قطره باران به این پست علاقمند بوده اند.

8. کاربر روبرو از پست مفید stonecold سپاس کرده است .

از اولش باهامون حال نکردی خدا......سیب بهونه بود.......!!
    stonecold آواتار ها
    وضعیت : stonecold آنلاین نیست.
    سپاس ها : 798
    سپاس شده 760 در 270 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 297 تاپیک

و مطلب دیگری هم که نمیشه ازش چشم پوشید
    اینه که اونطوری که همه میدونید علت اصلی شورش رابرت باراثیون دزدین لیدی لیانا (خواهر ادارد استارک) توسط ریگار بود.....که بهانه ای بود فقط...........پدر رابرت پسر عموی شاه دیوانه بود و به نظرم فقط میخواست حکومت رو بدست بیاره.....ریگار برادر بزرگ دنریس تارگرین بود که در جنگ با شورشیان از خودش دلاوری های خیلی زیادی نشون داد ولی در جنگ تن به تن با پسر عمو زاده ی خودش (رابرت باراتیون) با این که ضرباتی به رابرت زد ولی با نامردی با یک ضربه سنگین رابرت از پا در میاد....در حالی که دنریس شاهد مرگ ریگار بود...دنریس ریگار رو میپرسته به همین خاطر اسم بزرگ ترین اژدهاشرو ریگال گذاشت.....
    از این سخن رابرت در فصل اول سریال میتونیم نفرتش رو از ریگاز بفهمیم:من هرشب در رویا هایم اورا میکشم..هزاران بار مرگ بازهم کمتر از لیاقت اوست.....
    با شنیدن این جمله توسط ادارد استارک همون طور که شاهد بودیم ادارد کمی ناراحت شد و نظری خلاف نظر رابرت داشت چون همه ادارد هم احترام ویژه ای به ریگاز میگذاشت
    ظاهر ریگار خیلی مشابه به دنریس بود....
    لطفا به این مطلب دقت کنید
    ریگار شخصیتی غمگین داشت به گونه ای که همیشه در خودش بود....با این که جز زیبا ترین مردان اون زمان بود ولی هیچ وقت ادم کثیفی نبود و کمتر به دختران اهمیت میداد تا اینکه ازدواج کرد و بعد عاشق بانو لیانا شد....ریگار جنگ جویی قدرتمند بود مو های بلندی داشت و .........
    هر چی که بیشتر در باره ریگار بدونید بیشتر متوجه میشین که شباهت های زیادی به جان اسنو داره
    و اگه کمی دقت کنید شخصی که به خاطر عشقش یک شورش شروع میشه و پادشاهی قدرتمند تارگرین ها از بین میره پس صد در صد باید ثمره ی اون عشق یک نقش خاص در این داستان رو ایفا کنه که به شدت به نظر میاد که اون ثمره همون جان اسنو باشه
    و همه میدونیم که ادارد استارک احترام فراوانی به ریگار میگذاشته پس فکر کنم اگه در نظر بگیریم که جان اسنو فرزند لیانا و ریگار باشه به نظر منطقی میاد که این حداقل لطف رو در حق ریگار و خواهرش بکنه (بزرگ کردن پسرش به عنوان پسر خودش تا اون رو نکشن)
    از طرفی همون طور که میدونید همسر ریگار بعد از شورش و شکست مورد تجاوز گرگوری قرار گرفت و بعد از ان خودش و 2 بچه اش که از ریگار بودن کشته شدن پس الان فقط تنها کسی که فرزند ریگار حساب میشه و شاید خیلی از خصوصیاتشو داشته باشه پسر مشترک ریگار و لیاناست
    و میدونیم که دنریس شیفته ی برادر خودش ریگار بود و ریگار الگوی دنریسه
    همون طور که دیدیم در قسمتی از سریال سر جوراه گفت ریگار دلاورانه جنگید...ریگار باشکوه جنگید...ریگار شرافتمندانه جنگید و ریگار مرد...
    و بعد دیدیم که دنریس چقدر افسوس خورد و عصبانی شد
    میدونیم که خیلی ها به ریگار همین الان هم احترام میگذارن همون طور که دیدیم جیمی لنیستر در یکی از قسمت ها گفت ریگار اگه زنده میماند پادشاه بزرگ و خوبی میشد
    در کل ریگار یکی از بهترین شخصیت های وستروس بود که کشته شد و به نظر منطقی میاد که در آینده اگر جان اسنو پسر ریگار باشه با دنریس متحد شه و خودش هم اژدها باشه

ویرایش توسط stonecold : 06-07-2013 در ساعت 06:41
    A.Tak و قطره باران به این پست علاقمند بوده اند.

10. 5 کاربر از پست مفید stonecold سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

چه مطلب جالب و زيبايي... ممنون دوست من كه اين مطلب كامل رو اينجا نوشتي.
    خب خيلي از اين نكته هايي كه اينجا نوشته شده رو من قبلا نميدونستم. الان با فهميدن اين نكات مسائل زيادي براي من روشن شد.
    قبل از خواندن اين مطلب چند تا سوال براي من وجود داشت. اول اينكه ند استارك با اين شرافت ذاتي و عشقي تا اين حد عميق به كاتلين، چطور به او خيانت كرده تا حدي كه يك بچه از خيانتش داشته باشه؟! دومين موضوع اين بود، خب حالا ند استارك يك بچه حرامزاده داره، چطوره كه اين حرامزاده از راب، پسر مشترك ند و كاتلين، مهمتر به نظر مياد و ظاهرا قراره نقش مهمتري ايفا كنه؟! سومين موضوع كاريزماييه كه در سريال براي جان اسنو در نظر گرفتن كه البته اين كاريزما فقط در دنريس و جان اسنو وجود داره، كاريزماي دنريس به دليل وجود سه اژدهايش قابل قبول بود ولي جان اسنو، حرامزاده اي از شمال؟ كمي عجيب بود.
    شايد كليد اين مهماها جان اسنو باشه.
    فكر ميكنم جواب سوالاتم رو تا حد زيادي گرفتم. منم گزينه سوم رو محتمل تر ميدونم.

پ.ن:
    در مباحثي كه در مورد اين سريال ميشه اين سوال براي دوستان ايجاد ميشه كه جمع اژدها چي ميشه. البته از نظر دستور زبان فارسي بهتره براي جمع كلماتي كه به الف ختم بشن اگر به زيبايي كلمه لطمه بخوره از "ها" تا جايي كه امكان داره استفاده نشه و از "يان" استفاده بشه. مثلا جمع كلمه آقا كه ميشه آقايان.
    حیوانات و جانداران هم با «ان» جمع بسته می‌شوند جز در مواردی معدود مثلا هنگامی كه كلمه به ه ختم می‌شود: مانند: گربه‌ها، پروانه‌ها و ...
    در اینجا نیز باید اژدها با ان جمع بسته شود كه در نتیجه «اژدهاان» می‌گردد اما با توجه به این قاعده كه هنگامی كه دو الف در كنار هم قرار می‌گیرد برای تمایز میان كلمه و پسوند در میان آنان «ی» قرار داده می‌شود جمع اژدها به «اژدهایان» بدل می‌شود.
    البته صورت دیگر كلمه اژدها در زبان فارسی اژدهای است و بنابراین اژدهایان بدون این قاعده نیز جمع كلمه اژدهاست.
    ویرایش توسط RASHNO : 06-07-2013 در ساعت 23:37
    The.Young.Wolf, Anti Trust, Denzel و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

12. 6 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

Banned
    r-faarazon آواتار ها
    وضعیت : r-faarazon آنلاین نیست.
    سپاس ها : 573
    سپاس شده 1,771 در 518 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 471 تاپیک

تاپیک زیبایی بود و بحث خوبی را مطرح کرد و گزینه ها به نظرم عالی بود.سپاس از تاپیک
    به نظرم من گزینه لیانا استارک و ریگار تارگرین خیلی محتمله و منم از دوستان بیشتر این احتمالو شنیدم
    با اینکه جان موهاش سیاهه و تارگرین ها سفید .ولی باز این احتمال هست
    بخصوص اینکه این گزینه میتونه تارگرین ها و استارک هارو متحد کنه
    اگه یادتون باشه جان علاقه خاصی به آریا داشت واحتمال داره که جان شاه بشه و آریا ملکه
    بقیه گزینه ها هم خیلی بعید نیستند
    البته یه گزینه دیگه هم هست
    اونم اینه که جان اسنو پسر براندون استارک برادر بزرگتر ادارد استارک باشه چون به نظرم ند با همه شرافتش شاید بخاطر از خیر بچه می گذشت ولی شاید نتونسته این معامله رو با بچه برادرش بکنه
    البته این فقط یه حدسه و توی کتاب جایی رو ندیدم که حداقل اشاره ای به این مورد داشته باشه

14. 2 کاربر از پست مفید r-faarazon سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

مرسی بابت تاپیک. اطلاعات خیلی خوب و ارزشمندی ارائه شده که من ازشون اطلاعی نداشتم.
    من از همون ابتدا، از طرفداران جان اسنو بودم و هستم. اگرچه در ابتدا ازش شخصیت ضعیف و قابل ترحمی رو به ما نشون دادن، ولی به تدریج تونست شخصیت واقعیش رو پیدا کنه. من که کاملا بهش ایمان دارم.
    از بین این گزینه، من هم گزینه سوم رو انتخاب می کنم. به نظر من با منطق بیشتر جور در میاد. البته من فکر می کردم که جان با دینریس ازدواج می کنه ولی حالا عمه اش باشه که چه بهتر.

یه سؤال: اگه جان فرزند ریگار باشه، یه اژدهاست و آتش نباید روش تأثیر بذاره، درسته؟ تا به حال صحنه ای نبوده که چنین چیزی رو نشون بده؟
    من خودم چیزی یادم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    شاید دلیلش این باشه که حکومت از اونها غصب شده و نویسنده اونها رو صاحبان واقعی تاج و تخت میدونه و می خواد که حق به حقدار برسه و برای همین جاده رو برای دینریس اینقدر صاف کرده.
    البته جان اسنو خیلی طفلکی بود و به راحتی به این موقعیت نرسید. تحقیر زیاد و انگ حرامزاده بودن همیشه باهاش بوده. بعد هم فرستادنش به دیوار و بقیه ماجراها....
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

16. 3 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Parnian نمایش پست ها
    یه سؤال: اگه جان فرزند ریگار باشه، یه اژدهاست و آتش نباید روش تأثیر بذاره، درسته؟ تا به حال صحنه ای نبوده که چنین چیزی رو نشون بده؟
    من خودم چیزی یادم نیست.
    منم چیزی در این زمینه یادم نیست،که این خودش شاید دلیلی باشه که ممکنه جان هم اینطور باشه.
    ولی خب الزاما فکر نمیکنم باید آنتی آتش باشه چون اگه یادتون باشه برادر دنریس هم آتش باعث شد بمیره ،از نسل اژدها بود ولی از نسل آتش نبود!

حالا اگه دوست دیگری اطلاع بیشتری در این زمینه داشت بیان کنه خوشحال میشیم.

18. 2 کاربر از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده اند .

Banned
    r-faarazon آواتار ها
    وضعیت : r-faarazon آنلاین نیست.
    سپاس ها : 573
    سپاس شده 1,771 در 518 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 471 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط The.Young.Wolf نمایش پست ها
    منم چیزی در این زمینه یادم نیست،که این خودش شاید دلیلی باشه که ممکنه جان هم اینطور باشه.
    ولی خب الزاما فکر نمیکنم باید آنتی آتش باشه چون اگه یادتون باشه برادر دنریس هم آتش باعث شد بمیره ،از نسل اژدها بود ولی از نسل آتش نبود!

حالا اگه دوست دیگری اطلاع بیشتری در این زمینه داشت بیان کنه خوشحال میشیم.
    گرگ جوان جان کلام رو گفت!!
    تارگرین بودن الزاما به معنای از نسل اژدها بودن نیست!!
    این توانایی ممکنه در بعضی تارگرین ها باشه ممکنه نباشه همچنانکه ویسریس نداشت
    من به چشم فره ایزدی بهش نگاه میکنم این از کلیشه های رایج داستانهای تاریخی و فانتزیه که شاه یه ویژگی داره که اونو از بقیه متمایز میکنه

20. 2 کاربر از پست مفید r-faarazon سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)