سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh سریال ارتش سری

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
نمایش شاخه ای2علاقمندی ها
  • 1 ارسال شده توسط ScarFace
  • 1 ارسال شده توسط Skyfly

موضوع: سریال ارتش سری

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

سریال ارتش سری

این سریال در حدود سال 1371 از تلویزیون ایران پخش شد و در ان زمان درصد بالائی از بینندگان تلویزیون جذب این سریال شدند و پخش ان هم در حدود ششماهی طول کشید

اما چه عاملی باعث جذب این تعداد مخاطب شد ابتدا به خط موضوعی اصلی داستان بپردازیم

یک گروه مخفی که در جریان جنگ جهانی دوم و حمله نیروهای المان در اطراف بروکسل برای رهائی هوانوردهای سقوط کرده متفقین تلاش میکنند این یک خط اصلی برای بسط موضوع و تعمیم ان به کل سریال است ایده اولیه یک طرح نه چندان نو و بکر است اما نحوه ساخت و صحنه های دراماتیک سریال باعث تازگی در هنگام مشاهده سریال میشود و تبدیل به مجموعه ای حماسی میشود حماسه ای از نوع واقعگرایانه و امروزی بدون اینکه به وقایع و ادمها ابعادی اسطوره ای بدهد

آنسوی خط ارتش رایش سوم است که امکانات و امتیازات زیادی را فعلاً به عنوان برنده جنگ دارند و شخصت اصلی کسلر به عنوان فرمانده گشتاپو و بانت و رانهارت و بقیه المانیها قرار دارند و اینسوی خط جمعی میهن پرست که مانند همه شکست خوردگان روزگاری نابرابر دارند شرایطی به وجود می آورند تا بتوان جان خلبانان نیروهای متفقینی که هواپیمایشان در خاک بلژیک سقوط کرده نجات داد و انها را به کشورشان برگردانند تا دوباره به نیروهای المانی ضربه بزنند جبهه نجات را زن جوانی به نام ایوت که شوهرش را در جنگ از دست داده رهبری میکند و در کنارش آلبر فواره ،همسرش مونیک ، ناتالی ، یک پزشک و عده ای دیگر فعالیت میکنند

آنچه که بیش از همه در کل سریال نمود دارد ضد کلیشه بودن فوق العاده سریال است و تمامی تجربه های آثاری را که پیش از این سریال در این مورد دیده و مشاهده کرده ایم با این داستان بهم ریخته و نوع دیگری را در معرض دید قرار میدهد روابطی منحصر بفرد در بین جناحهای مختلف درگیر در جنگ برقرار میشود و همه برخوردها بر مبنای همین روابط پیش میرود
    کلیشه المانی های بد و مردم کشور اشغال شده یا همه تعقیب و گریزها در ساختارهای دیگر را باید فراموش کنیم

به عنوان مثال آلبر فواره نفر اول خط نجات پس از مرگ ایوت در همه جای مجموعه واکنش منفی در قبال مسائلی که منطق و صلاح گروه را حداقل از دید او نفی میکند از خود نشان میدهد ( مانند کشتن ماکس ، مخالفت با فرستادن پول برای بچه هائی که خلبانی زخمی را نجات داده اند و...)

کسلر رئیس گشتاپو ی بروکسل بی شک منفورترین شخصیت سریال است اما همین شخص گاهی از خود انچنان ذکاوت و نکته سنجی حیرت اوری نشان میدهد که هر بیننده ای را وادار به تحسین میکند وی مبادی اداب ، زیرک ، خونسرد و نفوذ ناپذیر است رفتاری دمکرات منش دارد تحمل شنیدن حرفهای مخالف را دارد و شاید گاهی خود هم انتقاداتی به اس اس داشته باشد اما از پیشبرد اهداف آنها هرگز عدول نمیکند

برانت و راینهارت در نقطه مقابل کسلر قرار دارند شخصیتهائی که به پوچی نازیسم پی برده اند به همین دلیل برانت بسیاری از سرنخهائی را که در پرونده های تشکیل شده برای ردیابی گروه نجات به انها برخورده رها می سازد او در جایگاه بی گناه ترین آلمانی این مجموعه قربانی تعصبی میشود که اشخاصی مانند کسلر نسبت به رایش و ارمانهایش احساس میکنند
    تمام نقطه اوج شخصیت پردازی تضاد و تفاوت خصوصیات سرگرد رانهارت با برانت است او کمی تندخوتر و حرفه ای تر از برانت است و مانند همکار مرحومش با کسلر در می افتدو درگیرهای بیشتری نسبت به برانت با کسلر دارد اما خیلی راحتتر از برانت که خودکشی کرد اتهامات وارده را از سوی کسلر رد میکند ولی در عین حال به صورت خیلی منطقی در شناسائی افراد فعال گروه نجات می کوشد اینجاست که تفاوتهای درونی او با برانت اشکار میشود دو طرز تلقی ناهمگون از یک تفکر اصلی

بازی کلیفورد رز در نقش کسلر یکی از بهترین بازیگریها برای تلویزیون است هرچند اکثر بازیگران در سریال خوب نقششان را ایفا نموده اند چه بازیگران اصلی و چه بازیگران فرعی

یادش بخیر قدیما چه سریالایی میداد خداییش
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 6 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : سریال ارتش سری

سریالی بود برای خودش. چند بار از تی وی ایران تماشا کردم و هنوز دلم میخواد یک بار دیگه تماشا کنم. چند وقت پیش تو یکی از سایتها دیدم سری کاملشو میفروشن. وسوسه شده بودم بخرم. یه کمی سرم خلوت بشه حتما اینکارو میکنم.
    نقطه اوجش اعدام راینهارت توسط کسلر در زندان متفقین بود. خون آدم منجمد میشد از انضباط خشک این نازیها.

دوباره خواهيم روييد...

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

این سریال رو ندیدم
    ولی مثل اینکه ارزش خریدن و نگاه کردن داره
    ولی بدی این مدل سریال ها اینه که توی اونها همش متفیق کثیف پیروز میشن
    من یه فیلم بسازم یجوری میسازم که وقتی ارتش آلمان کبیر به شوروی رسید فیلم تموم بشه

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    سریالی بود برای خودش. چند بار از تی وی ایران تماشا کردم و هنوز دلم میخواد یک بار دیگه تماشا کنم. چند وقت پیش تو یکی از سایتها دیدم سری کاملشو میفروشن. وسوسه شده بودم بخرم. یه کمی سرم خلوت بشه حتما اینکارو میکنم.
    نقطه اوجش اعدام راینهارت توسط کسلر در زندان متفقین بود. خون آدم منجمد میشد از انضباط خشک این نازیها.
    این سریال واقعا سریال توپی بود یادش بخیر شب ها که پخش میکرد همه پای تلویزیون بودن ارتش سری میده
    اهنگش یکی از خاطره امیزترین اهنگ هابود
    سریالی به تمام معنا که همیشه تو یاد ها میمونه همه چی رو زیبا نمایش دادن
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

Amin آواتار ها
    وضعیت : Amin آنلاین نیست.
    سپاس ها : 294
    سپاس شده 754 در 236 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 14 تاپیک

جعبه مدال ها

آره یادش بخیر ، من جدیدا درگیر تاریخ و وقایع جنگ جهانی دوم هستم ... این چیز ها برام جالبه خیلی

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin_faghathamin نمایش پست ها
    آره یادش بخیر ، من جدیدا درگیر تاریخ و وقایع جنگ جهانی دوم هستم ... این چیز ها برام جالبه خیلی
    امین جان به هیچ کس به جز آلمانی ها اطمینان نکن
    به قول دایی جان ناپلئون : کار ، کار انگلیس هاست
    ولی واقعا یه فیلم من ندیدم که بسازن ، توش آلمان ها آدم های خوب باشن

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

وای چه جالب بود این تاپیک..ما رو بر حسابی به قدیما.حتی یادم نبود چه سالی پخش می شد ولی اون موقع من مدرسه می رفتم و فردای پخش سریال صحبت های بچه گانه مون راجع بهش رو مطرح می کردیم. وای کسلر ، برانت...!دیگه یه تاپیک راجع به جنگجویان کوهستان بزنید خاطرات بچگی ما رو تکمیل کردید.

MOHAMMAD آواتار ها
    وضعیت : MOHAMMAD آنلاین نیست.
    سپاس ها : 486
    سپاس شده 352 در 105 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 152 تاپیک

يادش بخير اون موقع ها من دوم راهنمايي بودم و هر شب اين سريالو ميديدم يادمه يه سري تلويزيونمون خراب شد هر شب ميرفتيم خونه عموم و اين سريالو تماشا ميكرديم.سريال جالبي بود البته چون اون موقع با سريال و فيلمهاي مطرح جهان زياد آشنا نبوديم بيشتر مخاطب اين دست سريالها ميشديم و برامون الان خاطره هست ولي اگه الان از تي وي پخش بشه مخاطبش مثل زمان قديم نيست بيشتر بر ما كه ديديمش جذابتره

11. 2 کاربر از پست مفید MOHAMMAD سپاس کرده اند .

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,494
    سپاس شده 7,204 در 1,426 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

جعبه مدال ها

بعد از مدتهاي طولاني من اين سريال رو دارم دوباره مي بينم. اين مجموعه خيلي قبل از سال 1371 از تلويزيون پخش شده، فكر مي كنم اوايل دهه 60 و احتمالاً پخش مجدد اون حدود سال 1371 بوده.
    داستان سريال با اون چيزي كه ديديم خيلي تفاوت داره، فقط موضوع «خط نجات» حفظ شده. دوبله سريال بد نيست (فقط بد نيست)، انتخاب صداها عمدتاً خوبه (ولي مثلاً جاي همه خلبان هاي انگليسي سيروس ابراهيم زاده صحبت كرده) و ترجمه هم تعريف چنداني نداره، اما در مجموع، داستان، شخصيت پردازي و ديد واقع گرايانه عالي و تأثيرگذار هست.
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

13. 2 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع