مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال Hercule Poirot

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال Hercule Poirot

 1. #1
  هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
  ScarFace آواتار ها
  وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج . گوهردشت
  سن: 33
  نوشته ها : 11,496
  سپاس ها : 10,173
  سپاس شده 25,850 در 7,202 پست
  یاد شده
  در 50 پست
  تگ شده
  در 758 تاپیک

  معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال Hercule Poirot


  Hercule Poirot
  هرکول پوآرو کارآگاه تخیلی بلژیکی است که توسط آگاتا کریستی نویسندهٔ شهیر انگلیسی خلق شده‌است. او را می‌توان از مشهورترین شخصیت‌های داستانی تاریخ ادبیات دانست. او در بیش از سی داستان بلند و بیش از پنجاه داستان کوتاه به عنوان شخصیت اصلی ظاهر شده‌است و از این لحاظ نیز از رکوردداران است.
  پوآرو بلژیکی است و قبلاً عضو نیروی پلیس بلژیک بوده اما داستان‌های او وقتی آغاز می‌شود که به انگلستان آمده و کارآگاه خصوصی گشته. اولین داستانی که او در آن شرکت داشته «ماجرای اسرارآمیز در استایلز» است و آخرین آن‌ها «پرده» است که در آن پوآرو می‌میرد و به نوعی خود را می‌کشد. از خصوصیات اخلاقی پوآرو، می‌توان به مرتب و منظم بودن بیش از حد او، و نیز به علاقه مندی زیاد او به غذا و غذا خوردن اشاره کرد.
  رمان‌های پوآرو تا بحال بارها دستمایه تئاتر و سینما بوده‌اند و بازیگرانی همچون آلبر فینی, پیتر یوستینف و دیوید سوشِی از جمله بازیگرانی بوده‌اند که به جای او ایفای نقش کرده‌اند.
  -------------------------------

  اينم مطالبي درباره ي پوآرو و خلق اين شخصيت توسط آگاتا كريستي كه براي من يكي خيلي جالب بود.
  هركول پوآرو يكي از برجسته ترين كارآگاهان در تاريخ ادبيات داستاني است. او شخصيتي بسيار محبوب است كه خالق او خانم آگاتا كريستي به روشني توصيفش كرده است و برايش خصوصياتي برشمرده كه او را از ساير كارآگاهان متمايز ساخته است. از ويژگي هاي برجسته ي او وسواس بسيار،دور بودن از افتادگي و فروتني،پوشيدن كفش هاي ورني در همه ي مواقع و سيبل هاي كلفت كه شكوه خاصي به چهره اش مي بخشد.
  پوآرو در يك خانواده يسنتي و كاتوليك در بلژيك به دنيا آمد. پس از به پايان رساندن تحصيلات خود در دانشگاه بروكسل به خدمت پليس بلژيك در مي آيد و به سبب هوش و سخت كوشي و موفقيت هاي فراوانش به سرعت ترقي مي كند.و به مشهور ترين عضو نيروي پليس تبديل مي شود.
  اما در حدود سال ١٩٠٤ به دلايلي نا معلوم از نيروي پليس كناره مي گيرد و به عنوان كارآگاه خصوصي مشغول به كار مي شود. و چيزي نمي گذرد كه حتي در خارج از اين قاره هم مشهور مي شود. با آغاز جنگ جهاني دوم و اشغال بلژيك پوآرو به انگلستان پناه مي برد. در آن جا به مرحمت پيرزني ثروتمند به نام اميلي اينگل تورپ در روستاي استايلز سنت مري اسكان داده مي شود.
  در همين روستا بود كه پوآرو و هستيگز براي اولين بار با هم رو به رو شدند.خانم ينگل تورپ هم در همين روستا به قتل رسيد و پوآرو با همكاري استايلز اين ماجرا را در كتاب ”ماجراي اسرار آميز در استايلز” (اولين رمان آگاتا كريستي) حل كرده است.
  پوآرو و هستيگز دوستان و همكاراني صميمي بودند. و تا مدت ها با هم كار مي كردند. بعد ها كه هستيگز با دلسي دووين ازدواج و كرد و به آرژانتين رفت فقط گه گاهي براي پرونده هاي مهم به لندن مي آمد و به پوآرو كمك مي كرد.
  پوآرو حتي در دوران بازنشستگي اش هم نتوانست از اين حرفه دست بردارد. از قضا قتل راجر آكرويد يكي از هسايگان پوآرو موجب شد كه پوآرو با زهم فعاليت كند و قاتل را به دست غدالت بسپارد. اين پرونده يكي از هيجان انگيز ترين و سخت ترين پرونده هاي پوآرو بوده است.
  پوآرو تا چندين دهه يكي از معروف ترين كارآگاه هاي جاهن بود. در سراسر اروپا و خاورميانه فعاليت مي كرد. او مانند گياهي بود كه از بلژيك به انگلستان منتقل شده بود و تا آخر عمر هم بيگانه ماند.
  وابستگي هاي اجتماعي سروان هستيگز در نام و درجه ي نظامي اش و خانم اليور كه علارقم آن همه كمرويي اش افرادي را كه بايد بشناسد مي شناسد به پوآرو در رفتن به خلوت مظنن هايي كه به طبقات بالا تعلق دارند بسيار كمك كرد.پوآرو چند پرونده ي آخرش را به كمك خانم اليور حل كرد. اين زن در نظر پوآرو همكار و دوست مطلوبي بود. او و پوآرو در يك زمينه ي ديگر هم با هم اشتراك نظر داشتند: هر دو زندگي مدرن را به ديده ي تحقير مي نگريستند. اين مسئله به ويژه در كتاب”دختر سوم” آشكار مي شود.
  آخرين ديدار پوآرو با هستيگز نيز در استايلز بود. اين ديدار براي هستيگز بسيار رقت آور بود. زيرا دوست پيرش به علت التهاب مفصل اسير صندلي چرخدار بود. پوآرو وضعيت خودش را اين چنين توصيف مي كند: هنوز مي توانم خودم غذا بخورم اما در بقيه ي موارد مثل يك بچه به مراقبت احتياج دارم.
  او در همين روستا آخرين پرونده اش را حل مي كند و سپس با دور كردن دارويي كه مي توانست زندگي اش را طولاني تر كند از خود به زندگي اش پايان مي بخشد.
  او اين چنين با هستيگز در يكي نامه خداحافظي مي كند:
  خداحافظ دوست عزيز من، من به عمد آمپول هاي اميل نيتريت را از كنار تختخوابم دور كرده ام. ترجيح مي دهم خودم را هر چه زودتر به خداي مهربان بسپارم. مي خواهم رحمت يا مجازات او هر چه زودتر بر من نازل شود.
  من و تو ديگر با هم به جست و جوي تبهكاران نخواهيم رفت. نخستين همكاري ما در اين جا بود و آخرينش هم در همين جا.
  روز هاي خوبي بود هستيگز،خيلي خوب.

  در ششم اوت ١٩٧٥ روزنامه ي نيويورك تايمز مرگ هركول پوآرو را اين چنين اعلام كرد:
  هركول پوآرو، كاراگاه شهير بلژيكي در گذشت.

  خيلي ها پوآرو را مي شناختند و به او احترام مي گذاشتند اما تنها سه دوست صميمي داشت:خانم اليور،هستيگز و كنتس ورا رساكوف كه تنها زني بود كه واقعا قلب كارآگاه بلژيكي را تسخير كرده بود.
  روش كار او با كارآگاه هايي مانند شرلوك هلمز كاملا فرق داشت. آن ها به وارسي دقيق آثار باقيمانده مانند اثر انگشت و خاكستر سيگار و ردپا مي پرداختند. و كارشان اساسا مبتني بر چنين شواهدي بود. اما چنين چيز ها براي پوآرو تنها از اين جهت اهميت داشت كه مي توانست صحنه ي قتل را در ذهن خود بازآفريني كند.
  پوآرو وقتي سرنخ هاي لازم را بدست مي آورد روي يك صندلي مي نشست و سلول هاي خاكستري مغزش را به كار مي گرفت. اين نوع روش براي او موفقيت هاي زيادي كسب كرد.

  نبوغ كريستي در خلق پوآرو از اولين كتاب واضح است. او كه با شخصيت شرلوك هلمز آشنايي كامل داشته است مي خواست كه شخصيتي همانند او خلق كند. خودش در اين باره اين چنين گفته است:
  تصميم گرفتم كارآگاه مورد نظرم بلژيكي باشد. اجازه دادم كه به تدريج در ذهنم شكل بگيرد. ا. مي بايستبازرس پليس باشد تا در مورد قتل جنايت اطلاعات كافي داشته باشد. مي بايست تميز و وسواسي باشد... مردي كوچك اندام و بسيار تميز. در ذهنم او را هميشه در حال مرتب كردن اشيا مجسم مي كردم. مي بايست اسمش قابل توجه باشد مثل اسم هايي مانند شرلوك هلمز و خانواده اش...هركولس اسم مناسبي بود. اما نام خانوادگي اش را بايد چي مي گذاشتم؟انتخاب اين نام مشكل تر بود. نمي دانم چطور شد كه بالاخره نام پوآرو را انتخاب كردم... اما ديدم كه هركولس و پوآرو با هم جور درنمي آيند.اين بود كه اسمش را گذاشتم هركول. بله هركول اسم مناسبي بود. خدا را شكر اسم خيلي خوبي از كار درآمد.
  اين كاراگاه تقريبا نيم قرن بدون تغييرات زندگي كرد و چيز هايي كه بعدا به ويژگي هايش اضافه شد بسيار معدود بود. اما آگاتا كريستي از اين كه پوآرو را خلق كرده بود بسيار متاسف بود. او پس از نوشتن قتل در رمين گلف پي برد كه اشتباه كرده است:
  حالا ديدم كه چه اشتباهي كردم كه كارم را با پوآروي پير شروع كردم. مي بايست اين پيرمرد را پس از سه چهار تا كتاب اول رها مي كردم و به سراغ شخصيتي جوانتر مي رفتم.
  اما محبوبيتي كه اين شخصيت نزد خوانندگان كسب كرده بود اين اجازه را به كريستي نداد. بعد ها او با خلق شخصيتي ديگر به نام خانم مارپل به وضوح نشان داد كه از پوآرو خسته شده است. اما پوآرو تا آخر عمرش با او و در كتبش باقي ماند
  شايد آگاتا كريستي با نوشتن پوآرو و مرگ او در اين كتاب توانسته باشد اشتياق خود را به خلاص شدن پوآرو كمي تسكين دهد.
  پوآرو همچين در اقتباس هاي سينمايي و تلويزيوني نيز ظاهر گرديد.
  كه از جذاب ترين سريال هاي پليسي بودند.
  ویرایش توسط joker : 07-30-2014 در ساعت 04:47

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


  ----------------------
  دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
  گروه بین المللی ستاره داوود

  ---------------

 2. 5 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
  .:mAysAm:. آواتار ها
  وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : فعلاً بالای خاک
  سن: 39
  نوشته ها : 206
  سپاس ها : 175
  سپاس شده 216 در 117 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 4 تاپیک

  پاسخ : سریال هرکول پوارو

  مرسی دوست عزیز خیلی مطلب خوب و کاملی راجع به این شاهکار بی نظیر ارائه کردی.این شخصیت به قدری جالب توسط آگاتا کریستی پرداخت هنری شده که باور اینکه واقعاً وجود خارجی نداشته کار آسونی نیست و مقایسه اون با شخصیت مارپل و یا از بعضی جهات با شخصیت شرلوک هولمز غیر ممکنه.(البته شرلوک هولمز سر آرتو کنون دویل ماهیت متفاوتی هم داره با شخصیت های ساخته و پرداخته خانم کریستی که در این متن به خوبی بهش اشاره شده بود.)
  نکته دیگه ای که جا داره بگم اینه که در ترسیم این شخصیت نباستی از هنر بی بدیل دیوید ساچت گذشت که بازی روان و هوشمندانه اش ،رونمایی از پیکره فیزیکی این شخصیت به شمار میاد.(حتی سبک راه رفتن خاص که هرگز کسی نتونست مشابهش رو بازی کنه.)به طوریکه با وجود ساخت نسخه های مختلف سینمایی و تلویزیونی ، همیشه فقط دیوید ساچت در ذهن آدم می تونه به عنوان پوآرو شناخته بشه.

 5. 2 کاربر از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده اند .


 6. #3
  ADoLF آواتار ها
  وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Tehran
  نوشته ها : 1,539
  سپاس ها : 3,447
  سپاس شده 2,143 در 951 پست
  یاد شده
  در 5 پست
  تگ شده
  در 486 تاپیک

  پاسخ : سریال هرکول پوارو

  واقعا سریال خیلی قشنگ و معمایی بود
  راستش تا همین چندوقت پیش هم کانال 4 با زیرنویس پخش می کرد این سریال رو
  و منم همیشه نگاه می کردم ولی الان دیگه خبر ندارم که بازم پخش می کنه یا نه
  ولی در کل خیلی لذت بخش بود وقتی که کاراگاه همیشه با هوش بالای خودش جواب معما ها رو بدست می آورد.

  آنان که میفهمند عذاب میکشند
  و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •