سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh "بازی تاج و تخت" : پیتـــر بـــیلیش (Petyr Baelish) - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
نمایش شاخه ای17علاقمندی ها

موضوع: "بازی تاج و تخت" : پیتـــر بـــیلیش (Petyr Baelish)

 1. #1
  “در این بازیگر خانه ی دنیا هر کسی یک جور بازی می کند تا هنگام مرگش برسد.” -_-
  shahin1 آواتار ها
  وضعیت : shahin1 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jun 2013
  سن: 27
  نوشته ها : 432
  سپاس ها : 384
  سپاس شده 1,270 در 394 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 287 تاپیک

  "بازی تاج و تخت" : پیتـــر بـــیلیش (Petyr Baelish)


  "اون حاضر هستش حتی به قیمت خاکستر شدن این کشور هم شاه بشود."
  -لرد واریس درباره لرد بایلیش






  پیتر بیلیش معروف به لیتل فینگر یا همون انگشت کوچیکه. یک شخصیت موثر در فصل 1 ، 2 و 3 ســریال مباشد. این شخصیت را "آیدان گیلن" بازی میکند.
  او مسئول خزانه داری در شورای پادشاهیه.
  لیتل فینگر مهارت خواصی در کنترل اوضاع داره. شخصی ثروت مند که بسیاری از ثروت خود رو از فا**ح**شه خانه های سرزمین پادشاهی بدست اورده و صد البته باهوش و دارای شم سیاسی وجاسوسان بسیار که از این حیث با لرد واریس دارای رقابته.

  از جمله سیاسی گری های لیتل فینگر خیانت به ند استارک و حمایت از پادشاهی جافری لنیستر بود. بعد از نبرد بزرگ بلک واتر جافری ، بیلیش رو به خاطر خدمتگزاریهاش به عنوان لرد هارنهال معرفی کرد.



  بیوگرافی:

  پیتر بیلیش از بزرگان خاندان بیلیش . او متعلق به سرزمین "آرین" ، سرزمین ساحلی در شمال شرق وستروسه.
  لقب انگشت کوچیکه توسط "ادمور تالی" زمان کودکی بوده به اون داده شده. این صقت برای تمسخر پیتر بکار برده میشده .
  اما همین صقت میتونه نشون بده که لرد بیلیش از کجا به خزانه داری پادشاهی رسیده و فراست و زرنگی اون رو نمایون میکنه. پدر پیتر از دوستان پدر "کاتلین" از خاندان "تالی" بود. لیتل فینگر از جوانی عاشق کاتلین بوده و کاتلین هم از این موضوع بی خبر نبود.

  لرد بیلیش براندون استارک ، نامزد کاتلین رو به چالش میکشه و در یه دوئل به شدت زخمی میکنه .براندون توسط آریس تارگرین کشته میشه ودر نهایت کاتلین با برادر کوچکتر یعنی همون "ند استارک" ازدواج میکنه.

  او دارای فا**ح**شه خونه های زیادی در سرزمین پادشاهیه و همین باعث میشه بجای استفاده از علامت و نشان خاندانش ، از نشان جدیدی(مرغ مقلد) برای خودش استفاده کنه
  .


  (آغاز خطوط خطر اسپویل)


  فصل اول:
  اگر بخوایم نقش لیتل فینگر در فصل 1 رو در یک جمله خلاصه کنیم میشه گفت: بالا رفتن از نردبان اعتمادسازی و بعد سقوط آزاد در خیانت.چند رویدادی که باعث این روند شد رو بررسی میکنیم.
  نفش موثر لرد بیلیش در اپیزود های ابتدایی مرتبط با ماجرای سو قصد علیه پسر ند استارک که از رابطه جیمی و سرسی با خبر شده بود، هست.
  خنجری که با اون این سو قصد انجام شد خنجری خاص بود که در ملاقات بیلیش و کاتلین، بیلیش این خنجر رو به تیرین لنیستر نسبت میده، که همین موضوع بظاهر کوچیک باعث بسیاری از لشکر برخوردها در وستروس میشه. مثلا ما شاهد حمله جیمی به ند استارک و زخمی کردن اون نبودیم.کاتلین تیرین رو گروگان نمیگرفت، شاید شاه در این قضیه کشته نمیشد و سر ند به باد نمیرفت...

  لرد بیلیش همچنین پسر حرام* زاده ی رابرت رو به ند معرفی میکنه که همین باعث کنجکاوی ند میشه ، چون از این موضوع با خبره که فرزندان سرسی ، از پادشاه نیستن و همین باعث حساس شدن لنیسترها به ند استارک میشه.

  اوج خیانت بیلیش در این فصله ، زمانی که اعتماد ند رو با همه این ترفندها جلب کرده اما زمانی که ند و ملکه بر سر پادشاهی جافری رو در رو میشن ،بیلیش با خریدن نگهبانا به نقع خودش و ملکه به ند خیانت میکنه ، همونجا به ند میگه: گفتم که به من اعتماد نکن...
  همه ی اینها نشان دهنده نقش موثر لرد بیلیش در فصل یک هست.






  فصل دوم:
  لرد بیلیش در این فصل به عنوان مهره ی مهم لنیستر ها ایفای نقش میکنه. "لنیسترها"، " آریا استارک" که وزنه مهمی برای پیشگیری از حمله "راب" به پایتخت بودند رو گم کرده اند.به همین سرسی بیلیش رو مامور به پیدا کردن آریا استار دختر کوچک ند میکنه ، هرچند بیلیش در این ماموریت ناکام موند.

  تقابل سرسی و بیلیش در راهروی قصر از نکات قابل توجه این فصله، از اونجایی که بیلیش از رابطه پنهانیه ملکه و جیمی با خبره و این جرات رو میکنه با تیکه و کنایه هایی ملکه رو تهدید کنه، اما سرسی هم همونجوا زهر چشمی از بیلیش میگره که از ماجراجویی منصرف بشه.

  در این فصل میبینیم که تیرین لنیستر به بیلیش پیشنهاد میده اگر بتونه شرایط ازدواج "میرسلا لنیستر" با "رابین آرین" رو فراهم کنه اونو لرد "هارنهال" و "ریورلند" میکنه، اما بعد میفهمه رو دست خورده و در واقع توی بازی تیریون برای شناسایی جاسوسای سرسی بوده. با تمام زکاوت بیلیش این از معدود موارد بازی خوردن توی این سریاله.

  اما نقش دیگه بیلیش راضی کردن کاتلین برای معاوضه ی 2 دخترش با جیمیه. بیلیش این کارو با سو استفاده از حسی که سالها پیش در مورد کت داشته انجام میده و با ظاهری عاشقانه و خیر خوهانه کاتلین رو باز در دام خودش میندازه. که در ادامه باعث شد راب مادر خودشو حبس کنه و جیمی که گروگان مهمی برای راب بود و میتونست نقش مهمی برای صلح و وزنه ای برای مواضع شمالی ها بود فرار کنه.

  در این فصل باز هم مثل فصل اول بیلیش از نقش واسطه گریهای خودش به نفع لنیسترها استقاده میکنه و استارک ها رو به دردسر میندازه.


  فصل سوم

  با وضعیت جدید لیتل فینگر به عنوان لرد هارنهال در این فصل ، از عهده ی خزانه داری کنار میکشه و تیرین به عنوان خزانه دار معرفی میشه. لینل فینگر کشتی بادبانی خریداری کرده و قصد داره به سمت سرزمین لیزا آرین رفته و از اون خواستگاری کنه.که این ازدواج بیشتر از اینکه عاشقانه باشه در جهت قدرت گرفتن بیشتره.
  با این حال بیلیش این رو میدونه که هر منفعتی که ازدواج با لیزا داره منفعت چند برابر بیشتر از اون در ازداج با سانساست . بخاطر همین دوباره سعی در اعتماد سازی یک استارک دیگه رو داره و به سانسا پیشنهاد میده که میتونه با اون از سرزمین پادشاهی فرار کنه. اینجا مصداق ضرب المصل ما ایرانیهاست (سلام گرگ بی طمع نیست).

  اما غافل از اینکه رز خدمتکارش ، در واقع جاسوس لرد واریس و برای اون کار میکنه. رز در این مورد به خدمه سانسا هشدار میده.

  در ادامه میبینیم که تایرل ها مایل به ازدواج سانسا و لوراس هستند و سرسی هم بوهایی از این قضیه برده به همین خاطر بیلیش رو مامور به جمع آوری اطلاعات میکنه. چون مطمئنا نمیخواد ازدواجی بین این دو خاندان صورت بگیره .

  لیتل فینگر هم الیوار( یکی از رو**س*پی های هم ج**ن*س باز بیلیش) را برای همراهی با لوراس میفرسه و از چند و چون این ماجرا با خبر میشه. پس از این ماموریت لیتل فینگر به حساب رز( مزدور واریس) میرسه و جملاتی بیاد ماندنی در تالار به واریس گوشزد میکنه و از سرزمین پادشاهی خداحافظی میکنه.


  (پایان خطوط خطر اسپویل)




  اپیذود هایی که بیلیش در آن حضور دارد :
  (روی عکس کلیک کنید)
  فایل پیوست 16444

  نقل قول ها :

  بیلیش: میدونی با باختن توی اون دوئل چی یاد گرفتم؟ یاد گرفتم هیچوقت برنده نمیشم،اونطوری برنده نمیشم، این بازی اوناست، با قوانین اونا، من نمیخوام باهاشون بجنگم، میخوام دهنشون رو سرویس کنم، و فقط با قبول کردن چیزی که هستیم میتونیم اونچیزی رو که میخوایم بدست بیاریم.
  رز: و شما چی میخواید؟
  بیلیش: اوه، همه چیز عزیزم، هرچیزی که هست.
  ____________
  کسانی که بیشترین قدرت رو دارند کمترین رحم رو هم دارند
  _____________
  بیلیش به ند:
  بی اعتمادی به من از زمانی که از اسبتون پیاده شدید معقول ترین کار بود
  _____________
  لرد واریس: منم شما رو تحسین میکنم لرد بیلیش، یک آدم سو استفاده گر از طبقه پایین با استعداد زیاد در دوست شدن با مردان و زنان قدرتمند.
  بیلیش: استعداد مفیدیه ، مطمئنم شما هم موافقید.
  ________________
  بیلیش به سانسا:
  به اطراف خودت نگاه کن ، همه ی ما دروغ گوییم و همه ی ما بهتر از تو.
  __________________________________________________ _____


  بیلیش در رمان نغمه ای از آتش و یخ:

  پدر پیتربیلیش و لرد هوتر تالی، در طول جنگ پادشاهی "نینه پنی" با هم آشنا شدند، جایی که در کنار هم میجنگیدند.
  بر اساس همین آشنایی بیلیش به ریورلند سرزمین تالی ها فرستاده شد.جایی که که با کاتلین و لیزا آشنا میشه.

  لیزا عاشق بیلیش هست اما بیلیش به خواهر بزرگتر یعنی کاتلین نظر دارد.

  بعد از نامزدی کاتلین با براندون استارک ، زمانی که بیلیش احساس شکست میکرده در یک دوئل براندون رو شکست داده و باعث مرگ براندون میشود. بعد از آن به سرزمین خودش برمیگردد.

  مدتی بعد مسئول گمرکی در "گال تون" میشه که با موفقیت های مالی که بدست اورد تونست باعث جلب نظر جان آرین بشه و همین باعث شد به مسئولیت خزانه داری سرزمین پادشاهی برسه.




  باتشکر از Dexter عزیز بابت طراحی بنر اختصاصی.


  این بررسی و معرفی اختصاصی سینماسنتر و تحت کپی رایت سایت منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنترwww.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .

  ویرایش توسط The.Young.Wolf : 09-06-2013 در ساعت 12:09 دلیل: تغییر آپلودسنتر عکس ها
  The.Young.Wolf, MoonCity, joker و 5 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.


 2. # ADS
   

 3. #11
  Amin_20 آواتار ها
  وضعیت : Amin_20 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2014
  نوشته ها : 26
  سپاس ها : 20
  سپاس شده 9 در 8 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : "بازی تاج و تخت" : پیتـــر بـــیلیش (Petyr Baelish)

  نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
  بیلیش 1 س ی ا س ت مدار واقعیه!
  از اون دست افرادی که برای این کار اصلا به دنیا اومدن.
  اون مشاور کچله هم لرد واریس بود و اون دیالوگها رو هم یادمه.
  بحث و گفتگوی جالبی با هم داشتند.
  اگه بیلیش میگه سانسا کلید شماله، حتی اگه باهاش موافق نیستی باید قبول کنی که هست
  تک تک کارهایی که تا به حال انجام داده از اولین اپیزود تا به همین لحظه در روند داستان تاثیر فوق العاده بسزایی داشته
  خب اگه اون میگه هست دیگه ولی من موافق نیستم یعنی از سانسا بدم میاد که موافق نیستم!
  بیلیش خیلی باهوشه میشه گفت باهوش ترین کارکاتر سریال هست انگار همه چی این سریال زیر نظرشه انگار این بیلیش نویسنده هست نه مارتین

 4. # ADS
   

 5. #12
  Amin_20 آواتار ها
  وضعیت : Amin_20 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2014
  نوشته ها : 26
  سپاس ها : 20
  سپاس شده 9 در 8 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : "بازی تاج و تخت" : پیتـــر بـــیلیش (Petyr Baelish)

  نقل قول نوشته اصلی توسط MJ United نمایش پست ها
  همه داشتن قشنگ زندگی شون رو میکردن همه رو انداخت بجون هم
  ولی واقعا شخصیت فوق العاده ای هست و امیدوارم سانسا رو از اون ماستی دربیاره
  یکی از مارموزترین(کلمه ی بهتری پیدا نکردم) شخصیت های تلوزیونی هست که دیدم و یکی از اشتباهات ند استارک اعتماد به این انگشت کوچیکه بود ولی خودش گفت که بهم اعتماد نکن
  یکی از کارهای مثبتش
  Spoiler: نمایش اسپویلر       خطر لوث ‌شدن : آنچه سینماسنتر در نوشته زیر به اطلاع شما خواهد رساند ممکن است قضیه یا پایان ماجرا را لو دهد
  کشتن لایسا بود آی حال کردم سره اون صحنه که گفت فقط یه نفر رو تو زندگیش دوست داشته و اون کتلین بوده

  یکی از بهترین سکانس های سریال هم اون دیالوگ هاش با لرد واریس در مورد هرج و مرج بود
  واقعا کشتن لایسای خرفت خیلی کار مثبتی بود که کرد منم خوشحال شدم!سانسا هم که به لطف بیلیش ی دروغگوی حرفه ای شد!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. "پیمان معادی" همبازی با "کریستین استوآرت" ستاره ی فیلمهای گرگ و میش
  توسط LuCiFer در انجمن گروه اخبـــــار سينمايي سايت
  پاسخ ها: 27
  آخرين نوشته: 12-14-2014, 23:19
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 06-08-2013, 23:30
 3. گفتگوی عوامل فیلم "من مادر هستم" جیرانی، با تماشاگران شیرازی در سینما "پرسیا"
  توسط Sherlockii در انجمن اخبار سينماي ايران - اختصاصي سينماسنتر
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 01-13-2013, 15:44
 4. "جود لاو" ،"رابرت پتینسون" و "ناومی واتس" در "ملکه صحرا" (اختصاصی سینماسنتر)
  توسط lotr در انجمن اخـــبار سينماي جهان (اختصاصي)
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-06-2012, 17:20
 5. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 09-07-2012, 19:13

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •