سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.87- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی پی (Life Of Pi) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
نمایش شاخه ای33علاقمندی ها

موضوع: Cwa.87- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی پی (Life Of Pi)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,635 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.87- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی پی (Life Of Pi)

نام فیلم: زندگی پی
    فایل پیوست 16598
    اطلاعات فیلم
    کارگردان: انگ لی
    تهیه کننده:انگ لی، گیل نتر
    فیلمنامه: دیوید مگی
    برگرفته از رمانی به همین نام نوشته یان مارتل
    موزیک متن: مایکل دانا
    فیلم برداری: کلادیو میراندا
    تدوین: تیم اسکویرز
    کارگردان هنری: آل هابس
    بازیگران
    سورج شارما: نوجوانی پای پاتل
    عرفان خان: میانسالی پای پاتل
    تابو: کودکی پای پاتل
    عادل حسین: سانتوس پاتل
    تابو: گیتا پاتل
    اطلاعات دیگر
    ژانر: ماجرایی، درام، فانتزی
    درجه نمایش PG-13
    IMDB Rate: 8.1
    تولید شده توسط کمپانی: فاکس، قرن بیستم
    اکران: 21 نوامبر 2012
    مدت زمان: 127 دقیقه
    ساخته شده توسط: آمریکا
    زبان: انگلیسی
    بودجه: 120 میلیون دلار
    فروش کل فیلم: 609 میلیون دلار
    افتخارات و جوایز
    برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی سال 2013
    برنده جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری سال 2013برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی متن سال 2013برنده جایزهاسکار بهترین جلوه‌های ویژه سال 2013
    نامزدی در 11 عنوان در اسکار 2013
    و جوایز بسیار دیگر ...
    تحلیل و بررسی از: احمد منادی
    MoonCity, Dexter., 1CHAMPION و 8 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

Information is Power
    quasar آواتار ها
    وضعیت : quasar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,395
    سپاس شده 3,197 در 699 پست
    یاد شده
    در 13 پست
    تگ شده
    در 869 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.87- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی پی (Life Of Pi)

زندگی پای...
    برای کسی مثل من با یک علاقه عجیب به طبیعت و حیوانات بالاخص ببر، در یک نگاه ساده و عام، این فیلم بینظیر است. فضای سه بعدی قابل باور و دقیق و ارتباط حسی که در تمام لحظات فیلم با پدیده های طبیعی و حیوانات برقرار میشه خیلی خیلی زیباست. متاسفانه یا خوشبختانه نگاه من به این فیلم قبل از دیدنش دقیقا همین بود. ولی با شروع فیلم فهمیدم که روی اکثر دیالوگ ها و صحنه ها می شه بحث کرد و این فیلم پر از معنا و مفهومه...
    درباره مقدمه: درباره فیلم و نگاه -شاید به نوعی- همه جانبه اش و اینکه خیلی برداشت ها با توجه به دیدگاه و عقیده شخصی میشه کرد توضیح دادید ولی من متوجه نشدم که این مسئله رو نقطه قوت یا نقطه ضعف می دونید!! به نظر من این یک نقطه ضعف نسبتا بزرگه... یک فیلم باید طبق یک اصول خاص و نگرش خاصی پیش بره و عقاید و مفاهیمی رو به بیننده -حتی به صورت ناخودآگاه- نشون بده... اینکه هر کس بتونه یه برداشتی بکنه فکر نمی کنم چندان جالب باشه.
    مسئله دیگه ای که من خیلی باهاش مشکل داشتم، پلورالیسم دینی بود. تاجایی که من دیدم و حس کردم، به نوعی این تکثر گرایی رو خوب و قابل قبول جلوه داده بود ولی عقیده شخصی من بیشتر نزدیک به پدر پای هست: "اعتقاد داشتن به چند چیز، مثل اعتقاد نداشتن به هیچ کدومه" در حالی که در فیلم خلاف این نشون داده شد...

یکی از نکات مثبتی که به ذهنم رسید و در این تحلیل هم خیلی خوب بهش پرداخته شده بود، خانواده پای بودن. کاراکترهایی که بسیار قابل لمس و واقعی بودن و این نقطه قوتی محسوب میشد. آدمهایی که بارها و بارها شاید باهاشون رو به رو شده و زندگی کردیم... انسان های علم گرا، انسان های معتقد و پایبند به دین و مذهب در عین ادعای روشنفکری و آدم هایی که خودشون رو خیلی درگیر مسائل دینی نمی کنند ولی باعث جرقه های مهمی در زندگی دیگران در این زمینه می شن...
    یکی دیگه از مسائلی که فیلم خیلی خوب نشونش داده بود، تغییر روز به روز ببر و پای در کنار هم بود. زمانی که توی اون قایق باهم مجبور به زندگی بودند. در ابتدا ببر، مثل همیشه قوی و قدرتمند بود و پای رو مجبور به فرار از کشتی و ساخت یه کلک کرد. ولی روز به روز با ضعیف شدن کاملا محسوس ببر از نظر جسمی، از اون قدرت هم به نوعی کاسته شد تا جایی که پای با فریاد ببر رو کنترل می کرد و بعدتر حتی اونو در آغوش گرفت... این نزدیکی شاید در یک نگاه عام، یک نوع برقراری احساس بین انسان و ببر به نظر برسه ولی در واقع نوعی ضعف ببر و چیرگی قدرت پای به علت این ضعف رو نشون می ده...

این جا به چیزی اشاره شد که من متوجه اش نشدم... اگر ممکنه یه مقدار توضیح بدید احمد جان.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MoonCity نمایش پست ها
    وابستگی درک بسیاری از مفاهیم به راوی، خود به نوعی ضعف محسوب می­شود. در فیلمی که بر روی به نمایش درآوردن تصویر در این سطح کار صورت گرفته است، نقش راوی با این سطح از پررنگی کمی آزار دهنده است.
    پر رنگی نقش راوی دقیقا کجا بود و چرا به نظرتون آزاردهنده است؟

از نظر مسائل فنی همون طور که اشاره کردید به نظرم زندگی پای واقعا بینظیر بود. ایفای نقش، فیلم برداری، فضای سه بعدی و... بسیار عالی و قابل باور کار شده بود. این فیلم یکی دوتا سوال شاید نه چندان مهم هم برای من پیش آورد که هنوز باهاشون درگیرم...
    1) زمانی که پدر پای می خواست به اصطلاح به اون درس بده و اون بز رو جلوی ببر گذاشت، بز مگه خارج میله ها بسته نشده بود؟ چطور با حمله ببر به اون سمت میله ها منتقل شد؟ :دی :دی یعنی ببر، بز رو از بین میله ها عبور داد؟آ
    2) در زمان غرق شدن کشتی حیوانات چطوری از قفس هاشون رها شده و روی عرشه پخش شدند در حالی که به جز اون ملوان و آشپز -فکر کنم- حتی یک انسان هم نتونسته بود خودش رو به اونجا برسونه؟
    3) اون جزیزه اسرار آمیز امکان وجود داره؟ مستندات علمی وجود داره در این زمینه؟
    و مهم ترین مسئله ای که شاید هرگز در نگاه من مخاطب حل نشه که به نظرم مهم ترین قوت این فیلمه... کدوم داستان درسته؟ حقیقت مهمه یا چیزی که من می پسندم؟ این سردرگمی و سر دوراهی گذاشته شدن به نظرم هنر نویسنده و کارگردان رو نشون میده.

+فکر کنم اولین تحلیلی بود که از احمد عزیز می خوندم. درسته؟ به نظرم قلم قوی و نگاه دقیقی دارید و واقعا خسته نباشید بهتون می گم. تحلیلی جامع و غنی نوشتید. به نوعی تمام سوالات و مسائل پیش اومده رو شرح و بسط دادید فقط یه نکته ای رو عرض کنم. نمی دونم حرفم تا چه درسته ولی به شخصه فکر می کنم، رسالت نوشتن تحلیل صرفا بیان نکات مهم و توضیح اون ها نیست. باید یه مقدار هم نظر و رای نویسنده در اون دخیل باشه... خیلی جاها شما مسائلی رو باز کرده و توضیح دادید ولی در انتها نتیجه و نظر خودتون رو بیان نکردید. برای مثال در بخش پلورالیسم دینی خیلی خوب و دقیق توضیح دادید ولی شاید من خواننده دوست داشتم نظر شخصی شما رو هم بدونم که آیا به نظر شما این تکثر گرایی درست است؟ در این فیلم این نوع تکثرگرایی جنبه ابزاری داشت یا تکمیلی و... نمی دونم شاید یک تحلیل وظیفه دربرگیری این نکات رو نداشته باشه ولی به شخصه دوست دارم نظر نویسنده رو دقیق و صریح متوجه بشم.

سپاس بیکران احمد عزیز بابت زحمتی که کشیدید واقعا کارتون عالی بود.... خسته نباشید.
    MoonCity به این پست علاقمند بوده است.

یادمان باشد، هیچ یوغی برازنده‌ی انسان نیست!
    یادمان باشد، آدمی، آبروی زمین است. حرمتش بداریم!
    یادمان باشد، دروغگو، دروغگو به دنیا نمی‌آید اما دروغگو، دروغگو از جهان خواهد رفت!
    یادمان باشد، او که به نام عدالت می آید باید عدالت را برقرار کند ور نه دشمن است!
    یادمان باشد، او که خویش را به بدی بیالاید هرگز شادمان نخواهد زیست!
    یادمان باشد، او که شادمانی مردمان را نمی خواهد از ما نیست. او برده بی مزد اهریمن است!

4. کاربر روبرو از پست مفید quasar سپاس کرده است .

5. # ADS

We Are Infinite
    oNE1 آواتار ها
    وضعیت : oNE1 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 36
    سپاس شده 30 در 13 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 46 تاپیک

22469380407745646548.jpgبه نظر یکی از بهترین سکانس های فیلم اونجاست که همین پی توی قایقه هست و یه طوفان به شدت بزرگ و عجیب شروع میشه که تنها جایی هست که هر کسی حتی کافر هم باشه به وجود خدا پی میبره حتی همین پی اونجا میگه خدا کمکم کن،همینطور که فرعون میگفت خود من خدام ولی وقتی توی کشتی بود و داشت غرق میشد فریاد کمک به سر آورد و میخوام بگم واقعا هر کسی توی اون شرایط باشه به نظر من تنها فریادی که میتونه بزنه همینه.
    بازم ممنون به خاطر نقد و تحلیل فیلم.
    smgh470 و anton chigurh به این پست علاقمند بوده اند.

He Had A Good Times

7. 3 کاربر از پست مفید oNE1 سپاس کرده اند .

samin_z آواتار ها
    وضعیت : samin_z آنلاین نیست.
    سپاس ها : 86
    سپاس شده 8 در 4 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 106 تاپیک

ممنون از تحلیلتون
    عالی بود
    منم اون قسمت که میگه درمورد خداوند هم همین طور نمیفهمم
    منظورش اون جمله آلبر کامو که میگه دوست دارم طوری زندگی کنم که انگار خدایی هست و وقتی مردم ببینم خدایی نیست تا اینکه طوری زندگی کنم
    که انگار خدایی نیست و وقتی مردم بفهم هست؟؟؟ آیا ؟؟؟
    چون تو یکی از سکانساش یه کتاب از آلبر نشون میده
    اگه واقعیت داستان دوم باشه و پای دوست نداره این طور رفتارا رو برای انسانها قبول کنه و ترجیح بده کار حیواناست؟؟؟دوست داره اثبات خداوند رو هم همین طور بدونه؟؟؟
    یا اینکه داستان اول واقعی بوده و میخواسته با اتفاقات عجیبی که براش افتاده وجود خدا رو اثبات کنه؟؟

misaghsabet آواتار ها
    وضعیت : misaghsabet آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 8 تاپیک

برطرف کردن ارور error code:sec_error_xpired_certificat کمکم کنید چگونه این ارورو رو درست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاریخ و ساعتم هم درسته تا دیشب درست بود ولی الان این ارورو میده

negarakhond آواتار ها
    وضعیت : negarakhond آنلاین نیست.
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 12 تاپیک

با تشکر از نقد فیلم. زندگی پی بیشتر دغدغه ای مذهبی داشت که به صورت پنهانی در لایه های فیلم نشان داده شده بود اما گاهی مفهوم تحت قدرت نمایی جلوه های ویژه زیاد به چشم نمی آمد. ولی در نهایت فیلم خوبی بود.

mohammad1370 آواتار ها
    وضعیت : mohammad1370 آنلاین نیست.
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 9 تاپیک

در کل فیلم جالبیه پیشنهاد میکنم حتما تماشا کنید من که از فیلم خوشم امد

12. کاربر روبرو از پست مفید mohammad1370 سپاس کرده است .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)