سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی مستند میراث آلبرتا 2 "Alberta Legacy 2" سال 2013 (اختصاصی سینماسنتر)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
نمایش شاخه ای7علاقمندی ها
  • 7 ارسال شده توسط Backstreetboy

موضوع: معرفی مستند میراث آلبرتا 2 "Alberta Legacy 2" سال 2013 (اختصاصی سینماسنتر)

Riding to this world, all alone...
    Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,909 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

معرفی مستند میراث آلبرتا 2 "Alberta Legacy 2" سال 2013 (اختصاصی سینماسنتر)

نام فیلم میراث آلبرتا 2 (Alberta Legacy 2) کارگردان حسین شمقدری
    کشور سازنده ایران تهیه کننده محمد حسن مددی
    سال تولید 2013 فیلم نامه نویس سید طه رضا نیرهدی
    ژانر مستند فیلم بردار محسن اخوان
    زمان فیلم 60 دقيقه آهنگساز علی رضا کهن دیری
    کمپانی آرمان مدیا تدوین گر حسین شمقدری
    زبان فیلم فارسی درجه نمایش --- صدا بردار ----
    بودجه تولید --- فروش فیلم --- طراح صحنه ---
    افتخارات
    بازیگران

درباره داستان
    حرف های ناگفته زیادی از نسخه اول این مستند باقی ماند. حرف هایی که باید از زبان کسانی که رفته اند و برنگشته اند شنید. وقتی دانشجو با هزار امید و آرزو به خارج از کشور میرود و ادامه تحصیل میدهد و هنگامی که میخواهد بازگردد متوجه میشود که جایی در کشور ندارد. چه به آنها میگذرد که درد غربت را به جان میخرند و بازنمیگردند. به پای فیلم بنشینید و جواب سوال های باقی مانده را بشنوید.

"اتفاقی تو ایران برای اکثر دمتری ها میفته اینه که، کسی که دکتری شروع میکنه موضوع تز (Thesis) نداره. برای خیلی از آدما این سیستم سیستم خوبی نیست..."

اینجا (پاریس) حقوقای دکتری، بین 1300 یورو تا 1800 یورو متغیره. شما با این پول تو پاریس که گرونترین کشور فرانسه است میتونی یه اتاق دانشجویی بگیری و زندگیتو بکنی."

"اونا با مغز های ما کشور خودشونو آباد میکنن. این درده..."

"ما باید دوست داشته باشیم وقتی یه دانشجوی تحصیل مرده وارد میشه بهش بگیم : "سلام خوبی؟ چه خبر؟ خیلی خوش اومدی!" ولی تا وارد ایران میشی میگن : "چرا اومدی؟ اونجا چیکار میکردی؟ بیا جواب بده ببینم. فرانسه بودی؟ بیا یکم اطلاعات بده، با فلان گروه بودی؟"

"همش دنبال پایخ گویی از مردمیم. دنبال این نیستیم که دلشونو بدست بیاریم. چون نفت داریم. نیازی بهشون نداریم. خدا لعنت کنه اون نفت و گاز ایرانو."

"من فکر نمیکنم با این شرایطم برگردم ایران، جایی داشته باشم."
    درباره فیلم
    مستند میراث آلبرتا 2 در ادامه میراث آلبرتا 1 به بررسی پدیده مهاجرت نخبگان ایرانی به آمریکا و اروپا برای ادامه تحصیل میپردازد...دانشجویانی که اغلب هیچگاه بازنمیگردند.

در این فیلم سازندگان میراث آلبرتا 2 به کشور های فرانسه، سوییس، آلمان سفر میکنند و پای صحبت این نخبگان نشسته و وضعیت زندگی ایسان را کنکاش میکنند. مهمترین سوال راوی فیلم از نخبگان علت عدم بازگشت و مقایسه شرایط امروزشان با شرایط ایران می باشد.
    نماهائی از فیلم

این مطالب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر پایگاه تحلیلی و خبری سینماسنتر نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد.

ویرایش توسط FFKIA : 07-25-2013 در ساعت 12:45
    FFKIA, Ali_Silent-Killer, smgh470 و 4 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 17 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .

3. # ADS

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

پاسخ : معرفی مستند میراث آلبرتا 2 "Alberta Legacy 2" سال 2013 (اختصاصی سینماسنتر)

گفتنی است که:
    شما عزیزان میتونید این مستند رو همراه با نسخه اول اون از سایت رسمیه اون دانلود کنید.

mirasealberta2.ir
    البته برای دانلود اول باید از توی سایت لینک رو خریداری کنید.

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

پاسخ : معرفی مستند میراث آلبرتا 2 "Alberta Legacy 2" سال 2013 (اختصاصی سینماسنتر)

خوب نظر خودم درباره این نسخه.

این نسخه، از قبلی خیلی بهتر بود! خیلی سریعتر جلو رفت و مسائل حاشیه ای نداشت زیاد!
    خیلی حرفای خوبی توش زده شد! حرفایی که کسی جلوی دوربین نمیزنه!
    واقعا به قول اون آقاهـــه ( ) که تو موزه لوور بود، این از بی عرضگی ماست که نمیتونیم مغز هامونو نگه داریم! این مهاجرت ها نه مدگراییه، نه از خوشی زیاد!
    مسائل مهمتری تو این شماره نشون داده شد، اینکه اونور رفتن آخر کار نیست و تازه باید با مسائل بیشتری دست و پنجه نرم کرد!

جالبه تو نسخه اول، دکتر هایی که تو شریف درس میدادن و استاد بودن، میگفتن که این کارا دلیلی جز مدگرایی نداره!
    حالا میرفت از دانشجوها و استادای اونور میپرسید که دلیل مهاجرت و اینا چیه، میگفتن که اینجا راحت تر از ایران میشه پله های موفقیت رو طی کرد و با آرامش میتونی زندگیت رو اداره کنی!

امیدوارم که روزی برسه که این عرضه در مسئولین مملکت بوجود بیاد که بتونن دانشجوهاشون رو نگه دارن، نه اینکه فراری بدن...!

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

ممنون امیر جسین جان
    من خیلی منتظر نسخه دومش بودم که درست شه و بتونم ببینمش.
    یه جورایی اون زمان که نسخه اولش رو دیده بودم کلا مثل الان هم تو فکر کندن از اینجا و رفتن به اونورم...برنامه جالبیه ...البته تو قسمت اول یه جورایی اواخرش ربطش رو به بی ربطی وصل کرد.مردان جبهه و جنگ و مسایل دیگه که مثلا بگه اون وریا همه بدبخت شدند این وریا هر کی موند خوب بود.یعنی اولش خیلی خوب نشون داد اواخحرش یه جورایی به نظرم تعصبی نشون داد.
    حالا این نظره من بود...
    میرم قسمت دوم رو ببینم بعد بیام نظرم رو بگم

7. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    ممنون امیر جسین جان
    من خیلی منتظر نسخه دومش بودم که درست شه و بتونم ببینمش.
    یه جورایی اون زمان که نسخه اولش رو دیده بودم کلا مثل الان هم تو فکر کندن از اینجا و رفتن به اونورم...برنامه جالبیه ...البته تو قسمت اول یه جورایی اواخرش ربطش رو به بی ربطی وصل کرد.مردان جبهه و جنگ و مسایل دیگه که مثلا بگه اون وریا همه بدبخت شدند این وریا هر کی موند خوب بود.یعنی اولش خیلی خوب نشون داد اواخحرش یه جورایی به نظرم تعصبی نشون داد.
    حالا این نظره من بود...
    میرم قسمت دوم رو ببینم بعد بیام نظرم رو بگم
    دقیقا به خاطر همون مسائل آخرش گفتم که این نسخه دومیه حاشیه نداره زیاد!
    نیمه دوم نسخه اول خیلی از بحث دور شد و به حاشیه رفت!

برو و بیا!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)