مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مایا، تمدنی اسرار آمیز - صفحه 3

صفحه 3 از 9 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 88

موضوع: مایا، تمدنی اسرار آمیز

 1. #1
  مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
  SovRan آواتار ها
  وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : همه جای ایران سرای من است
  نوشته ها : 1,337
  سپاس ها : 3,252
  سپاس شده 4,260 در 923 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 725 تاپیک

  مایا، تمدنی اسرار آمیز

  فایل پیوست 610

  قوم مایا
  در سال 1839 میلادی فردی کنجکاو به نام "جان ل،استیفنس" که در زمان خود از معدود افرادی به شمار می رفت که در مورد شهر های متروک مایاها خوانده بود،به همراه دوست خود "فرد ریک کتروود" با سفر به جنگل های انبوه دهکده "کوپن" واقع در هندوراس و در نزدیکی مرز گواتمالا،با تحمل رنج و سختی بسیار موفق به کشفت دوباره ی شهر های افسانه ای این قوم از زمان یورش اسپانیایی ها به آمریکای مرکزی شد.همزمان با انتشار سفر نامه استیفنس و آگاهی عموم از وجود تمدنی درخشان در اعماق جنگل های آمریکای مرکزی،طرح سوالات پیرامون منشاء آن آغاز شد،چرا که هیچ کس تصور نمی کرد بومیانی که پیشرفته ترین سلاحشان در مقابل مهاجمان غربی تبر زرین بود،دارای نیاکانی متمدن آن هم ،هم تراز و حتی پیشرفته تر از پدران خود آن ها باشند.


  سکونت گاه مایاها
  سکونت گاه های اصلی مایا شامل نواحی جنوبی مکزیک،گواتمالا،و قسمت هایی از کاستاریکا و هندوراس بوده است.اغلب مردم از طریق بازرگانی امرار معاش می کردند.سیب زمینی،آووکادو و نوعی سیب زمینی شیرین محصولات عمده کشاورزی آن ها را تشکیل می داد،ولی غذای اصلی آن ها ذرت وحشی بود که به آن ذرت مقدس هم می گفتند.
  مایاها دارای رسومی عجیب و در پاره ای موارد دردناک بودند.آن ها جمجمه ی فرزندان خود را در دوران شیر خوارگی با بستن آن در میان دو قطعه چوب،تخت و هموار می کردند،و نیز با قرار دادن گلوله ای از موم میان دو چشم خود،آن ها را از ظاهر طبیعی خارج یا اصطلاحا چپ می کردند.آنان همچنین با گذاشتن پارچه های داغ برروی صورت از رشد ریش خود جلوگیری به عمل می آوردند. کاهنان مایا،در مواقع خشکسالی کودکان و مردان جوان را قربانی خدای باران می کردند.این نگون بختان به طور زنده، و یا گاهی با بدن های تکه تکه شده،به درون چاهی پر از آب به عمق بیست و چهار متر پرتاب می شدند تا بلکه رضایت این ایزد غضب آلود جلب شده و دگر باره باران بر زمین های تشنه قوم ببارد.
  خط تصویری مایا
  مایا ها مانند مصریان از خط تصویری(هیروگلیف)استفاده می کردند.آنان نوشته های خود را بر روی پوست درخت انجیر می نگاشتند و آن ها را به شکل آکاردئونی صحافی می کردند.در حال حاضر فقط دویست و هشت صفحه از دست نوشته های آن ها باقی مانده است که در موزه ها و درگوشه و کنار دنیا نگهداری می شود.بسیاری از کتاب های آنان طی دادگاهی در قرن هفدهم میلادی به فرمان اسقف(دیه گو دو لاندا)،به عنوان کتاب های جادوگری توقیف و سوزانده شد.محققان خوش شانس بودند که تعدادی از کتاب های مایا توسط اسپانیایی ها به اروپا آورده شده بود،چرا که این کتاب ها کمک شایانی در رمز گشایی این خط کرد.آن ها دارای دو سیستم عددی خاص بودند.اعداد آنها از نقطه و خط تشکیل می شد.که در آن،نقطه در بالای خط قرار می گرفت.به عنوان مثال برای عدد 1 یک نقطه،عدد2 دو نقطه و برای عدد 5 از یک خط تیره استفاده می شد. بنابر این عددی مانند18 به صورت سه خط تیره با سه نقطه بر بالای آن نوشته می شد.آنان همچنین به طور شگفت انگیزی در محاسبات خود از عدد صفر نیز استفاده می کردند،که یکی از عوامل مهم انجام چنین محاسبات دقیقی بوده است.
  از تقویم بسیار شگفت انگیز قوم مایا بدانید. تقویمی که تا چهارصد میلین سال آینده را به دقیق ترین شکل ممکن محاسبه کرده بود! تاریخ آغازآن برابر با 3113 سال قبل از میلاد است!آنان طول دقیق یک سال خورشیدی را 2420/365 می دانستند که بسیار نزدیک به محاسبات امروزی ما2422/365 است!تقویمی که اساس آن بر حسب گردش سال بوده و هر 374 هزار سال یکبار تکرار می شده است.آنها این قاعده را در ساختمان اهرام نیز لحاظ داشته اند،بدین ترنیب که در هر روز یک پله و در هر یک ماه یک سکو اضافه می شده،و چون هرم دارای چهار طرف است، در نتیجه مجموعا 364 پله ساخته می شده که با آخرین سکویی که بر بالای معبد قرار می گرفته است،جمعا 365 پله برابر 365 روز سال می شده است. یک سال خورشیدی مایا شامل هجده ماه بیست روزه، و پنج روز برای انجام مراسم مذهبی خاص پایان سال بوده است.
  در اختر شناسی نیز مایاها پیشتاز دنیای باستان بوده اند.رصدخانه ی سه طبقه "چیچن"با سقفی گنبدی شکل،بسیار شبیه رصدخانه های امروزی ماست.آنها آگاهی کاملی نسبت به زمان گرفت های خورشید و ماه،سیستم منظومه ی شمسی و صور فلکی داشتند.منجمان مایا براین باور بودند که اقتران سیارات منظومه ی شمسی در تاریخی برابر با سال 2012 میلادی،باعث نابودی تمدن در اثر به زیر آب رفتن خشکی ها می شود.اقتران پدیده ای نجومی است که در آن سیارات به گونه ای آرایش می یابند که همگی به همراه خورشید در یک راستا قرار می گیرند.امروزه می دانیم که بروز این پدیده باعث ایجاد اختلالاتی در خورشید از قبیل افزایش طوفان های خورشیدی و نیز به وجود آمدن تغییراتی در میدان مغناطیسی آن می شود .نتیجه این تغییرات،تاثیر آن بر سنگ های مذاب پوسته ی زمین و ایجاد فشار های بیش از حد است که سبب وقوع زلزله های مهیب بر روی زمین،بالا آمدن سطح آب دریاها و سرانجام به زیر آب رفتن خشکی ها می شود؛فاجعه ای که مایاها اعتقاد دارنددر گذشته های دور هم رخ داده است.


  فایل پیوست 612


  منشاء قوم مایا
  هیچ کس به درستی نمی داند مایاها از کجا آمده اند.عده ای معتقدند که آنان از سیبری و با گذر از از جزایر آلئوسین وارد آلاسکا شده اند و سپس به سمت آمریکای مرکزی حرکت کرده اند.عده ای نیز آنان را از اهالی جزایر پولینزی واقع در اقیانوس آرام میدانند.برخی به واسطه وجود تصاویری شبیه به فیل در میان نقوش آنان،هندوستان را مسکن اولیه این قوم می دانند.حتی پاره ای شباهت ها نیز میان سبک بناهای آنها با بناهای جنوب شرقی آسیا، ویژه کامبوج وجود دارد.در میان کاندیدا نام "آتلانتیس"نیز دیده می شود.گروهی از محققان عقیده دارند اهالی آتلانتیس پس از به زیر آب رفتن آن قاره،به سوی آفریقا و آمریکای جنوبی مهاجرت کرده و تمدن های مصر باستان و مایا را پایه گذاری کرده اند.ساخت هرم های بزرگ و دفن پادشاهان خود در آنها،از اشتراکات بارز میان مصریان و مایاهاست که باعث طرح این نظریه شده است. بر اساس افسانه های مایا،انها در ده هزار سال قبل دارای تمدن بسیار پیشرفته ای بوده اند.در داستان های آن ها از مردمانی سفید پوست سخن به میان رفته که سوار برکشتی هایی به شکل مار،به آن ناحیه وارد شده اند.این مردم لباس های عجیبی به تن داشته و به پیشانی خود نیز علامتی شبیه به مار بسته بودند.بومیان این تازه واردان را"چین"خطاب کرده،و نام محلی را که آنان از کشتی پیاده شدند"تمونه چن"نهاده بودند.چنین به نظر می رسد که زمانی بیگانه ای در بین قوم مایا ظاهر شده باشد.مایاها او را "کوکولکن" (مارپردار) و مکزیکی ها "کوتزال کو آتل"(کوتزال- مار مرغ آسا) می نامیدند. به روایتی،می یک اسیر جنگی بود که مایاها قصد قربانی کردن او را داشتند،اما با خوش شانسی موفق شد از مخمصه جان سالم به در ببرد.پس از این واقعه،مایاها به وی چون یک خدا نگریستند؛کوکولکن فرمانروای این قوم شد و به آموزش علوم و فنون به مردم پرداخت.روایت دیگری نیز وجود دارد که وی را مسافری از ستارگان میداند.در مکزیک و در معبد کتیبه ها،سنگ قبری کشف شده که بر روی آن تصویری از کوکولکن حک شده است،و بنابر تفسیر باستان شناسان،وی را در حال سفر به جهان پس از مرگ نشان می دهد.به هر حال این بیگانه هر که بود نقش غیر قابل انکاری در شکوفایی تمدن مایا داشتهاست.متاسغانه این که مایا به کجا رفته اند نیز به صورت معمایی حل نشده باقی مانده است.ثابت شده شهر های آنان به خاطر قحطی و بیماری،بلایای طبیعی یا جنگ و خونریزی از بین نرفته،بلکه ساکنانشان آن مناطق را ترک کرده اند.حال کدام عامل باعث شده ملتی،شهر هایی با آن معابد و اهرام بزرگ،باغچه ها و آبنماهای زیبا،خیابان های عریض و سنگ فرش شده،استادیوم های ورزشی،سیستم فاضلاب و آبرسانی پیشرفته و...را رها کرده و به مکانی نامعلموم مهاجرت کنند؟و چگونه یک اجتماع دور افتاده از دنیای متمدن قدیم،به چنین سطحی شگفت از معرفت و دانش دست یافته و همه باستان شناسان و دانشمندان را حیرت زده کرده است؟مردمانی اسرار آمیز با سرآغاز و سرانجامی نا معلوم که خود را اربابان زمین نامیده اند.به راستی آیا زمان باز نگری در کتاب تاریخ بشر و شکل گیری تمدن آن فرانرسیده است؟  فایل پیوست 613 2. 9 کاربر از پست مفید SovRan سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #21
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  دانشمندان آمریکایی در خرابه‌های یک شهر باستانی در گواتمالا، قدیمی‌ترین تقویم مایاها را کشف کردند. در این تقویم که شامل ۷ هزار سال آینده می‌شود، پیشگویی "پایان جهان در سال ۲۰۱۲ " بازتابی ندارد.
  باستان‌شناسان آمریکایی در خانه‌ای در ویرانه‌های شهر شولتون (Xultun)، از شهرهای مایاها در گواتمالا تقویمی نجومی پیدا کردند که قدیمی‌ترین تقویم کشف‌شده از این دست است.

  این تقویم به قرن نهم تعلق داشته و از دیگر تقویم‌های کشف‌شده مایاها صدها سال قدیمی‌تر است.

  در این تقویم ۷ هزار سال آینده بر خلاف پیش‌گویی‌هایی از این دست "دسامبر ۲۰۱۲ را پایان دنیا تلقی نمی‌کند."

  طبق گزارشی که روز جمعه (۱۱ مه/ ۲۲ اردیبهشت) از سوی تیم تحقیقاتی دانشگاه نیوهامپشایر (New Hampshire) به سرپرستی ویلیام ساتورنو (William Saturno) در مجله علمی ساینس به چاپ رسیده، در سال ۲۰۰۵ در چند کیلومتری شهر شولتون در سان ‌بارتولو (San Bartolo) اولین حکاکی‌ها کشف شد.

  اما سرنخ کشف جدید مربوط به سال ۲۰۱۰ می‌شود. در آن زمان خانه‌ای در شهر شولتون پیدا شد که با انبوهی از گیاهان پوشیده شده بود. بیرون آوردن این خانه و دسترسی به حکاکی‌های درون آن تاکنون طول کشیده است.

  مایاها به طور معمول سقف ساختمان‌ها را ویران کرده و بر ویرانه ‌ساختمان‌ها بناهای جدیدی می‌ساختند. اما این خانه با دیگر خانه‌ها متفاوت بود. در اصلی خانه را با ماده‌ای پر کرده بودند. باستان‌شناسان هنوز علت این کار را درنیافته‌اند اما گمان بر این است که این کار باعث می‌شد که دست کم نقاشی‌های روی دیوار بیش از ۱۰۰۰ سال باقی مانده و از بین نرود.

  تشریح ساختمان کشف‌شده بنا بر اظهارات باستان‌شنان چنين است:

  «۳ دیوار از ۴ دیوار و همچنین سقف ساختمان وضعیت خوبی دارد.»
  در تصاویر برداشته‌شده از این ساختمان دیوارهایی دیده می‌شود به پهنای ۲ و ارتفاع ۳ متر. بخش عمده کف ساختمان را نیز سکوهای سنگی پوشانده است.

  بر دیوار شرقی تصاویر چند انسان در حالت نشسته در اندازه‌های طبیعی با جامه‌هایی سیاه و سرهایی مزین را می‌توان دید که همه آنها به سوی دیوار شمالی نگاه می‌کنند. بر دیوار شمالی شخصی دیده می‌شود که مزین‌تر است و حکاکی آن نیز پیچیده‌تر از دو نفر اول است.

  این شخص ابزار حکاکی به دست دارد که متوجه تصویر پیچیده دیگری است که ویلیام ساتورنو، سرپرست این تیم تحقیقاتی تصور می‌کند، این تصویر باید پادشاه شولتون و یکی از خدایان مایاها باشد.

  بر دیوارهای درونی ساختمان همراه با این تصاویر می‌توان نقوش، فهرست‌های نجومی و لوح‌های دیگری را دید.

  ویلیام ساتورنو، باستان‌شناس دانشگاه بوستون آمریکا معتقد است که این تقویم‌های نجومی شامل تقویم ۲۶۰ روزه مراسم آیینی، تقویم خورشیدی ۳۶۵ روزه و همچنین یک دوره سالانه ۵۸۰ روزه متعلق به سیاره ونوس و یک دوره ۷۸۰ روزه متعلق به سیاره مریخ و تقویم‌هایی متعلق به مراحل مختلف کره ماه می‌شود.

  «نشانی از اینکه ۲۰۱۲ پایان دنیا است دیده نمی‌شود»

  ساختمان مکشوف در شهر شولتون نخستین مکانی است که با در بر داشتن تمامی محاسبات چرخه‌های شناخته‌شده مایاها تقویمی ارائه می‌دهد که ۷ هزار سال آینده در آن گنجانده شده است. در حقیقت چرخه‌های کشف شده شامل ۲ و نیم میلیون روز می‌شود.

  تقویم جدید بر این "برداشت که دنیا در ۲۰۱۲ پایان می‌یابد خط بطلان می‌کشد" و حاکی از آن است که دنیا بعد از سال ۲۰۱۲ نیز به هستی خود ادامه خواهد داد.

  ساتورنو در این باره گفته است: «مایاهای قدیم پیش‌بینی می‌کردند که جهان در ۷ هزار سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.»

  قرار است یافته‌های جدید در ماه ژوئن در مجله "نشنال جئوگرافیک" منتشر شود.

  دوباره خواهيم روييد...

 5. # ADS
   

 6. #22
  LaDy M آواتار ها
  وضعیت : LaDy M آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  سن: 35
  نوشته ها : 59
  سپاس ها : 109
  سپاس شده 220 در 51 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 159 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  خوب پس خودشون ردش کردن. معمولاً هیجان میدن و وقتی نزدیک شد ردش میکنن توی این کیس خدا رو شکر که ردش کردن من چند وقت پیش یه مقاله ترجمه کردم در این مورد ، چون این اخبار پایان دنیا در 2012 خیلی روی مخم بود ، که البته تی وی شو گذاشته بودم و الان اگه کسی ندیده و به این تاپیگ هم مرتبطه، اینجا میذارم که شما هم بخونید
  مقدمه خودم: دیگه این ماجرای پایان کار دنیا در دسامبر 2012 خیلی شلوغ شده. جائی که در اخبار پخش شد:
  جرج لوکاس : جهان در سال 2012 به پایان خواهد رسید!

  من هیچ وقت در این باره درست و حسابی تحقیق نکردم. اما برای اطمینان خاطر به شخص ِ!! سایت ناسا رجوع کردم و مقاله ای در این باره دیدم که به صورت سوال و جواب هست و همه پاسخ ها و احتمالهای ممکن رو از دانشمندان ناسا پرسیدند و اونها هم پاسخ دادند.

  ترجمش کردم که همگی استفاده کنیم و پاسخ روشنی به تمام احتمال ها و نگرانی هایی که ممکنه تو ذهن هممون حتی با درصد کم باشه داده باشیم.
  من گشتم و ترجمه این مقاله رو تو سایتهای فارسی پیدا نکردم. اگر تکراریه که متاسفم . اما لطفاً بهم نگید چون خسته شدم موقع ترجمش

  چرا دنیا به پایان نخواهد رسید؟

  حتماً ماجرای بحران و وحشت مردم برای شروع سال 2000 رو به یاد دارید(نگرانی که بابت سیتمهای دیجیتال و ... پیش آمده بود). این ماجرا آمد و گذشت و با کنترل موقعیت و شرایط هیج مسئله ای پیش نیامد.

  یک فیلم سینمائی تاثیر گذار با جلوه های ویژه(فیلم 2012) دلیل نمیشود که دنیا در 21 دسامبر 2012 به همان روش(زلزله و تخریب زمین) به پایان برسد. پایان دنیا به دلیل انقلاب زمستانی رخ میدهد.

  درست مثل ماجرای سال 2000 ،ماجرای پایان دنیا در 2010 هم توسط دانشمندان بررسی شده است
  دانشمندان ناسا به سوالات متداولی در این زمینه پاسخ میدهند:

  سوال:آیا در سال 2012 خطری زمین را تهدید میکند؟خیلی از وبسایتهای اینترنتی معتقدند که دنیا در 2012 به پایان خواهد رسید.

  پاسخ:
  هیچ چیز بدی در سال 2012 برای زمین اتفاق نمی افتد.کره زمین برای 4 بیلیون سال است که مشکلی نداشته و دانشمندان معتبر جهان هر خطری را که ممکن است زمین را در 2012 تهدید کند رد میکنند.

  سوال:منشا این پیش بینی ها و صحبتهایی که در این باره شده از کجاست؟

  پاسخ:
  استان از ادعاهائی شروع شد که میگفتند سیاره ای فرضی به نام نیبورو که توسط مردم سومور(جائی در عراق کنونی) دارد به سمت زمین حرکت میکند. این حادثه ابتدا برای می 2003 پیش بینی شده بود ولی وقتی در روز معین شده که باید روز نابودی دنیا می بود هیچ اتفاقی رخ نداد آن روز به دسامبر 2012 موکول شد! و بعد این دو ماجرا به ماجرای پایان چرخه تقویم قدیمی قوم مایا اتصال یافت و به این ترتیب تاریخ پایان دنیا دسامبر 2012 شد.

  سوال:آیا تقویم مایا ها در 2012 پایان می یابد؟

  پاسخ:درست مثل تقویمی که شما روی دیوار آشپزخانه خود دارید و در تاریخ 31 دسامبر به انتها میرسد تقویم مایا ها هم در 21 دسامبر 2012 به پایان میرسد. این روز انتهای دوره طولانی شمارش تقویم مایاهاست و همانطور که تقویم شما دوباره در اول ژانویه آغاز میشود در تقویم مایاها یک دوره طولانی شمارش دیگر اغاز میگردد.

  سوال: آیا ممکن است که سیاره ها به نحوی ردیف شوند که به زمین برخورد کنند؟

  پاسخ:
  در چند دهه آینده ردیف شدن سیاره ها اتفاق نخواهد افتاد.و حتی اگر هم ردیف شدن سیاره ها اتفاق می افتاد بازهم تاثیر انها روی زمین نامحسوس بود.هر سال دسامبر زمین و خورشید تقریباً در مرکز کهشکشان راه شیری نزدیک همتراز میشوند و این یک اتفاق سالانه است و هیچ وقت پیامد خاصی نداشته است.

  سوال:آیا سیاره ای به نام نیبورو یا ایکس یا اریس وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین باشد و و تهدیدی برای تخریب گسترده زمین محسوب شود؟
  پاسخ:
  سیاره نیبورو و امثال آن داستانها و شایعه های هستند که در اینترنت پخش میشوند. این ادعاها هیچ پایه و اساسی ندارند.اگه چنین سیاره هایی در راه نزدیک شدن به زمین بودند دانشمندان و اخترشناسان حداقل در دهه پیش از وجود آنها با خبر میشدند و تا کنون دیگر با چشم غیر مسلح هم قابل دیدن بودند.
  مشخص است که چنین چیزی وجود خارجی ندارد.
  اریس واقعی است اما یک سیاره است که به پلوتو شبیه است و خارج از منظومه شمسی باقی خواهد ماند.که اگر خیلی بتواند به زمین نزدیک شود حدود 4 بیلیون مایل میباشد.

  سوال: این نظریه جابجائی قطب ها چطور؟ آیا امکان دارد که زمین یک چرخش 180 درجه رو دور هسته خود در عرض چند روز یا چند ساعت داشته باشد؟
  پاسخ:
  واژگونی زمین غیر ممکن است. جنبش آهسته قاره ها وجود دارد. مثلاً قطب جنوب صد ها میلیون سال پیش در نزدیکی خط استوا بوده است.اما ادعای چرخش و واژگونی قطب ها بی اساس است.
  اگر چه خیلی از وبسایت ها با این گفته ها مردم رو گول میزنند!
  انها میگویند بین چرخش و داشتن قطبیت مغناطیسی زمین ارتباطی وجود دارد که این مسئله هر 400000 سال یک بار سبب واژگونی زمین میگردد.تا جائی که ما میدانیم چنین واژگونی مغناطیسی هیچ ضرری به حیات روی زمین نمیزند. و چنین واژگونی مغناطیسی بسیار بعید است که رخ دهد حداقل تا چندین هزار سال آینده.

  سوال: آیا ممکن است که یک شهاب سنگ یا پدیده آسمانی این چنینی به زمین برخورد کند؟
  پاسخ:
  زمین همیشه تحت برخورد ستاره های دنباله دار و شهاب سنگها بوده است. که البته برخوردهای بزرگ بسیار نادر هستند.بزرگترین برخورد 65 میلیون سال پیش بود که به پایان عمر دایناسورها منجر شد.
  امروزه ستاره شناسان ناسا برای پیدا کردن هر شهاب سنگ و جسم فضائی به زمین مدتها قبل از اینکه بتوانند با زمین برخورد کنند سازمانی به نام حفاظت فضائی دارند و همه اینها در وبسایت ناسا و پیش بینی های ان ثبت میشود و همانطور که خودتان میتوانید ببینید هیچ چیزی برای 2012 ثبت نشده است.

  سوال:دانشمندان ناسا درباره پایان دنیا در 2012 چه حسی دارند؟

  پاسخ:
  چه مدرکی برای این ادعاهای پایان دنیا در 2012 وجود دارد؟ جای علم کجاست؟ مدرک و شاهد کجاست؟ هیچ چیز نیست.
  و حالا هر چقدر که در فیلمها و اینترنت و داستانها و کتب و .... نوشته باشند ما نمیتوانیم حقیقت اصلی را عوض کنیم.هیچ مدرک معتبری برای تائید این داستانهای ساختگی در دسامبر 2012 وجود ندارد.

  سوال:آیا د ر 2012 درمعرض طوفانهای عجیب خورشیدی خواهیم بود؟
  پاسخ:
  طوفانهای خورشیدی چرخه معینی دارند و به طور میانگین هر 11 سال یکبار اتفاق می افتند.
  نهایت اثر این طوفانهای خورشیدی میتوانند روی ماهواره ها و ارتباطات با آنها اثر بگذارند و هم اکنون مهندسین درحال ساخت دستگاه های الکترونیکی هستند که بتوانند در برابر طوفانهای خورشیدی هم مقاوم باشند. طوفان خورشیدی بعدی حدود 2012 تا 2014 رخ میدهد ولی آن هم مثل بقیه چرخه ها معمولی و نرمال است.


  منبع : سایت ناسا
  ادرس پیج

 7. 16 کاربر از پست مفید LaDy M سپاس کرده اند .


 8. #23
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  خوبه دیگه, با نزدیک شدن موعدش, با تقریبا زمزمه‌هایی که هر روز بیشتر شنیده می‌شن بالاخره رد کردن و نقض کردن این ماجرا هم شروع شد
  من فکر می ‌کنم این کنسل دونستن این پیش‌بینی می‌تونه دلایل دیگه‌ای هم داشته باشه, دلایل پشت پرده
  من تا قبل از این تاپیک, چه مطلب مهناز خانم و چه مطلب مهسا جان, هیچ منبع و مطلب خاصی ندیده بودم که به این صراحت به درستی یا نادرستی این پیش‌بینی بپردازند

  در هر حال, پایان جهان نکته‌ای پیش پا افتاده نیست که یه قوم و ملیت بتونند پیش بینیش کنند, اما حیف که ما منتظرش بودیم امسال!

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 9. 6 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .


 10. #24
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,665
  سپاس ها : 11,412
  سپاس شده 25,938 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  ای بابا !!!!
  یعنی امسال هم هستیم؟
  کلی به دلمون صابون زدیم که هر شخی و مشکلی هست همین امساله و بعدش دیگه یک نفس راحتی میکشیم. اما انگار داستان همچنان ادامه داره.
  مهناز جان الان فکر میکنم که دانیکن و گروهش ریختن تو اون محل.
  هیچ کس به اندازه دانیکن در دیدن این اثر و تحلیلش محق نیست.

  ناسا هم اون طور که مهسا جان گفت معتقده که پایانی در کار نیست.
  انگار این بار هم زنده موندیم. بخشکی ای شانس!
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 11. 4 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 12. #25
  LaDy M آواتار ها
  وضعیت : LaDy M آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  سن: 35
  نوشته ها : 59
  سپاس ها : 109
  سپاس شده 220 در 51 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 159 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  حالا ببینم یه کاری میکنی خدا قهرش بگیره فرخ جان؟؟خدایا اگه قهرت گرفت ما ناشکری نکردیم، فرخ بود. اشتباه نشه شهاب سنگ تو سر ما نخوره ما هنور امید داریم پارشال همین موقع ها بود فکر کنم که دوباره همچین داستانی سر کرده بودن و بی بی سی هم دربارش می گفت و حتی خیلی ها شلغلشون رو ول کرده بودن و تو خونه نشسته بودن!! منم مامانم رو برده بودم بیرون که اگه زلزله اومد تو خیابون باشیم!!

 13. 2 کاربر از پست مفید LaDy M سپاس کرده اند .


 14. #26
  .:Reza:. آواتار ها
  وضعیت : .:Reza:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2012
  محل سکونت : بازم ب تو چ ؟! |:
  سن: 25
  نوشته ها : 436
  سپاس ها : 2,499
  سپاس شده 741 در 294 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 245 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  این یهودی ها دیگه دارن شورشو در میارن!!!
  یه روز میگن سال 2003 دنیا به پایان میرسه یه سال دیگه میگن جام جهانی 2006 دنیا تموم میشه یه سال دیگه میگن 2012 الان هم که میگن یه روز دیگه!!!
  خداوندا این فراماسونری ها و شیطان پرست هارو از رو زمین بردار تا یه نفس راحت بکشیم[-o

 15. کاربر روبرو از پست مفید .:Reza:. سپاس کرده است .


 16. #27
  .:Reza:. آواتار ها
  وضعیت : .:Reza:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2012
  محل سکونت : بازم ب تو چ ؟! |:
  سن: 25
  نوشته ها : 436
  سپاس ها : 2,499
  سپاس شده 741 در 294 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 245 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  نقل قول نوشته اصلی توسط m_a1100 نمایش پست ها
  اینا که همش برای مشغول کردن ذهن افراد هستش. ولی احساس میکنم امسال المپیک یه خبرایی هستش. نمیدونم چرا؟؟؟؟؟؟؟
  همین دیگه این دفعه تو دهن همه گنجوندن المپیک 2012 لندن دنیا به آخر میرسه اون وقت این اتفاق مسخره نمیوفته و دفعه بعد میگن جام جهانی 2014 اتفاق میفته واقعا این مزخرفات رو نباید گوش کرد چون حرف صد من یه غاز هم نیست

 17. کاربر روبرو از پست مفید .:Reza:. سپاس کرده است .


 18. #28
  m_a1100 آواتار ها
  وضعیت : m_a1100 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : mashhad
  نوشته ها : 704
  سپاس ها : 2,057
  سپاس شده 1,285 در 459 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 386 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  نقل قول نوشته اصلی توسط .:Reza:. نمایش پست ها
  همین دیگه این دفعه تو دهن همه گنجوندن المپیک 2012 لندن دنیا به آخر میرسه اون وقت این اتفاق مسخره نمیوفته و دفعه بعد میگن جام جهانی 2014 اتفاق میفته واقعا این مزخرفات رو نباید گوش کرد چون حرف صد من یه غاز هم نیست
  نه این که کسی چیزی گفته باشه. اصل کار اینه که امنیتی که این دفعه به کار بردن خیلی مشکوکه. حتی من شنیدم تا روی خونه ها رو هم موشک کار گذاشتن. حالا خدا داند.

 19. کاربر روبرو از پست مفید m_a1100 سپاس کرده است .


 20. #29
  .:Reza:. آواتار ها
  وضعیت : .:Reza:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2012
  محل سکونت : بازم ب تو چ ؟! |:
  سن: 25
  نوشته ها : 436
  سپاس ها : 2,499
  سپاس شده 741 در 294 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 245 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  نقل قول نوشته اصلی توسط m_a1100 نمایش پست ها
  نه این که کسی چیزی گفته باشه. اصل کار اینه که امنیتی که این دفعه به کار بردن خیلی مشکوکه. حتی من شنیدم تا روی خونه ها رو هم موشک کار گذاشتن. حالا خدا داند.
  محمد جان همیشه گفتم به چیزایی که شنیدی اکتفا نکن ، اون چیزی رو که با چشم خودت دیدی رو باور کن تا برات شک و شبهه ای به وجود نیاد!!!
  این چیزایی هم که گفتی داستانی بیش نیست و تو خواب باید ببینی!!!
  پ . ن : تو خواب هم امکانش کمه

 21. #30
  m_a1100 آواتار ها
  وضعیت : m_a1100 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : mashhad
  نوشته ها : 704
  سپاس ها : 2,057
  سپاس شده 1,285 در 459 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 386 تاپیک

  پاسخ : کشف قدیمی‌ترین تقویم مایاها و رد "پایان دنیا در ۲۰۱۲"

  نقل قول نوشته اصلی توسط .:Reza:. نمایش پست ها
  محمد جان همیشه گفتم به چیزایی که شنیدی اکتفا نکن ، اون چیزی رو که با چشم خودت دیدی رو باور کن تا برات شک و شبهه ای به وجود نیاد!!!
  این چیزایی هم که گفتی داستانی بیش نیست و تو خواب باید ببینی!!!
  پ . ن : تو خواب هم امکانش کمه
  حالا باید ببینیم چی میشه. چند وقت دیگه که توی المپیک بریم دائم نشون میدن . معلوم میشه چیزی هست یا نیست.

صفحه 3 از 9 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

(new, black, files, فیلم, فاصله, فرش, فضای, قابل, قبل, قدیمی‌ترین, قرمز, قرن, قرار, قربانی, قسمت, منتشر, مه, مهم, مورد, می‌کنند, میلیون, مانده, ماه, متفاوت, مجله, مجموعه, محاسبه, مختلف, مرگ, مراحل, مراسم, مربوط, مردم, نفر, نقاشی‌های, نقش, چند, نهم, نیست, چگونه, نگاه, نام, نامه, چاپ, نخستین, ندارد, نسبت, هفت, همه, همراه, همزمان, هنرمند, هالیوود, های, هایی, هر, هزار, هشت, ویلیام, ویژه, وسیله, وضعیت, یک, کم, کمک, کننده, کنار, که, کار, کتاب, کدام, کره, کرد, کردن, کردند, کرده, کشف, گذاشتن, ۱۱, ۲۰۱۰, ۲۰۱۲, پنج, پیدا, پیرامون, پایان, پادشاه, پادشاهان, پر, william, آموزش, آمدن, آن, آوردن, آینده, آیا, آب, آخرین, افراد, افزایش, افسانه, اما, انسان, اولین, این, اینکه, ابزار, اثر, ادامه, ادبیات, ارتفاع, از, است, استفاده, اسرار, اصلی, اظهارات, اعداد, بناهای, بندی, به, بود, بوده, بین, بینی, بیست, بیش, با, باقی, باید, باستانی, بخش, بر, برای, بزرگ, بشر, بعد, توسط, تیم, تاکنون, تاریخ, تاریخی, ترین, ترک, تصویر, تصور, تصاویر, تغییرات, جلوگیری, جمعه, جهان, جالب, جدول, جدید, جدیدی, جشن, حیرت, حالت, خواهد, خوبی, خود, خبر, خط, خطوط, دنیا, دنیای, دو, دیگر, دیدن, دانشمندان, دانشگاه, داد, دادن, داده, داستان, در, دریافت, درباره, دست, روی, روز, روزه, روشن, را, راه, رد, زمانی, زندگی, زیر, زبان, سفر, سه, سوالات, سیستم, سال, ساله, سایت, ساخته, ستاره, ستارگان, سخن, سرزمین, سرشناس, شمالی, شناخته‌شده, شناسی, شهر, شهرهای, شود, شیرین, شکل, شگفت, شخصی, شد, شده, صفحه, طلایی, طریق, علمی, علاقه, علت, عنوان, عجیب, عصر, غیر

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •