مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مایا، تمدنی اسرار آمیز - صفحه 9

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 88 , از مجموع 88

موضوع: مایا، تمدنی اسرار آمیز

 1. #1
  مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
  SovRan آواتار ها
  وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : همه جای ایران سرای من است
  نوشته ها : 1,337
  سپاس ها : 3,252
  سپاس شده 4,260 در 923 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 725 تاپیک

  مایا، تمدنی اسرار آمیز

  فایل پیوست 610

  قوم مایا
  در سال 1839 میلادی فردی کنجکاو به نام "جان ل،استیفنس" که در زمان خود از معدود افرادی به شمار می رفت که در مورد شهر های متروک مایاها خوانده بود،به همراه دوست خود "فرد ریک کتروود" با سفر به جنگل های انبوه دهکده "کوپن" واقع در هندوراس و در نزدیکی مرز گواتمالا،با تحمل رنج و سختی بسیار موفق به کشفت دوباره ی شهر های افسانه ای این قوم از زمان یورش اسپانیایی ها به آمریکای مرکزی شد.همزمان با انتشار سفر نامه استیفنس و آگاهی عموم از وجود تمدنی درخشان در اعماق جنگل های آمریکای مرکزی،طرح سوالات پیرامون منشاء آن آغاز شد،چرا که هیچ کس تصور نمی کرد بومیانی که پیشرفته ترین سلاحشان در مقابل مهاجمان غربی تبر زرین بود،دارای نیاکانی متمدن آن هم ،هم تراز و حتی پیشرفته تر از پدران خود آن ها باشند.


  سکونت گاه مایاها
  سکونت گاه های اصلی مایا شامل نواحی جنوبی مکزیک،گواتمالا،و قسمت هایی از کاستاریکا و هندوراس بوده است.اغلب مردم از طریق بازرگانی امرار معاش می کردند.سیب زمینی،آووکادو و نوعی سیب زمینی شیرین محصولات عمده کشاورزی آن ها را تشکیل می داد،ولی غذای اصلی آن ها ذرت وحشی بود که به آن ذرت مقدس هم می گفتند.
  مایاها دارای رسومی عجیب و در پاره ای موارد دردناک بودند.آن ها جمجمه ی فرزندان خود را در دوران شیر خوارگی با بستن آن در میان دو قطعه چوب،تخت و هموار می کردند،و نیز با قرار دادن گلوله ای از موم میان دو چشم خود،آن ها را از ظاهر طبیعی خارج یا اصطلاحا چپ می کردند.آنان همچنین با گذاشتن پارچه های داغ برروی صورت از رشد ریش خود جلوگیری به عمل می آوردند. کاهنان مایا،در مواقع خشکسالی کودکان و مردان جوان را قربانی خدای باران می کردند.این نگون بختان به طور زنده، و یا گاهی با بدن های تکه تکه شده،به درون چاهی پر از آب به عمق بیست و چهار متر پرتاب می شدند تا بلکه رضایت این ایزد غضب آلود جلب شده و دگر باره باران بر زمین های تشنه قوم ببارد.
  خط تصویری مایا
  مایا ها مانند مصریان از خط تصویری(هیروگلیف)استفاده می کردند.آنان نوشته های خود را بر روی پوست درخت انجیر می نگاشتند و آن ها را به شکل آکاردئونی صحافی می کردند.در حال حاضر فقط دویست و هشت صفحه از دست نوشته های آن ها باقی مانده است که در موزه ها و درگوشه و کنار دنیا نگهداری می شود.بسیاری از کتاب های آنان طی دادگاهی در قرن هفدهم میلادی به فرمان اسقف(دیه گو دو لاندا)،به عنوان کتاب های جادوگری توقیف و سوزانده شد.محققان خوش شانس بودند که تعدادی از کتاب های مایا توسط اسپانیایی ها به اروپا آورده شده بود،چرا که این کتاب ها کمک شایانی در رمز گشایی این خط کرد.آن ها دارای دو سیستم عددی خاص بودند.اعداد آنها از نقطه و خط تشکیل می شد.که در آن،نقطه در بالای خط قرار می گرفت.به عنوان مثال برای عدد 1 یک نقطه،عدد2 دو نقطه و برای عدد 5 از یک خط تیره استفاده می شد. بنابر این عددی مانند18 به صورت سه خط تیره با سه نقطه بر بالای آن نوشته می شد.آنان همچنین به طور شگفت انگیزی در محاسبات خود از عدد صفر نیز استفاده می کردند،که یکی از عوامل مهم انجام چنین محاسبات دقیقی بوده است.
  از تقویم بسیار شگفت انگیز قوم مایا بدانید. تقویمی که تا چهارصد میلین سال آینده را به دقیق ترین شکل ممکن محاسبه کرده بود! تاریخ آغازآن برابر با 3113 سال قبل از میلاد است!آنان طول دقیق یک سال خورشیدی را 2420/365 می دانستند که بسیار نزدیک به محاسبات امروزی ما2422/365 است!تقویمی که اساس آن بر حسب گردش سال بوده و هر 374 هزار سال یکبار تکرار می شده است.آنها این قاعده را در ساختمان اهرام نیز لحاظ داشته اند،بدین ترنیب که در هر روز یک پله و در هر یک ماه یک سکو اضافه می شده،و چون هرم دارای چهار طرف است، در نتیجه مجموعا 364 پله ساخته می شده که با آخرین سکویی که بر بالای معبد قرار می گرفته است،جمعا 365 پله برابر 365 روز سال می شده است. یک سال خورشیدی مایا شامل هجده ماه بیست روزه، و پنج روز برای انجام مراسم مذهبی خاص پایان سال بوده است.
  در اختر شناسی نیز مایاها پیشتاز دنیای باستان بوده اند.رصدخانه ی سه طبقه "چیچن"با سقفی گنبدی شکل،بسیار شبیه رصدخانه های امروزی ماست.آنها آگاهی کاملی نسبت به زمان گرفت های خورشید و ماه،سیستم منظومه ی شمسی و صور فلکی داشتند.منجمان مایا براین باور بودند که اقتران سیارات منظومه ی شمسی در تاریخی برابر با سال 2012 میلادی،باعث نابودی تمدن در اثر به زیر آب رفتن خشکی ها می شود.اقتران پدیده ای نجومی است که در آن سیارات به گونه ای آرایش می یابند که همگی به همراه خورشید در یک راستا قرار می گیرند.امروزه می دانیم که بروز این پدیده باعث ایجاد اختلالاتی در خورشید از قبیل افزایش طوفان های خورشیدی و نیز به وجود آمدن تغییراتی در میدان مغناطیسی آن می شود .نتیجه این تغییرات،تاثیر آن بر سنگ های مذاب پوسته ی زمین و ایجاد فشار های بیش از حد است که سبب وقوع زلزله های مهیب بر روی زمین،بالا آمدن سطح آب دریاها و سرانجام به زیر آب رفتن خشکی ها می شود؛فاجعه ای که مایاها اعتقاد دارنددر گذشته های دور هم رخ داده است.


  فایل پیوست 612


  منشاء قوم مایا
  هیچ کس به درستی نمی داند مایاها از کجا آمده اند.عده ای معتقدند که آنان از سیبری و با گذر از از جزایر آلئوسین وارد آلاسکا شده اند و سپس به سمت آمریکای مرکزی حرکت کرده اند.عده ای نیز آنان را از اهالی جزایر پولینزی واقع در اقیانوس آرام میدانند.برخی به واسطه وجود تصاویری شبیه به فیل در میان نقوش آنان،هندوستان را مسکن اولیه این قوم می دانند.حتی پاره ای شباهت ها نیز میان سبک بناهای آنها با بناهای جنوب شرقی آسیا، ویژه کامبوج وجود دارد.در میان کاندیدا نام "آتلانتیس"نیز دیده می شود.گروهی از محققان عقیده دارند اهالی آتلانتیس پس از به زیر آب رفتن آن قاره،به سوی آفریقا و آمریکای جنوبی مهاجرت کرده و تمدن های مصر باستان و مایا را پایه گذاری کرده اند.ساخت هرم های بزرگ و دفن پادشاهان خود در آنها،از اشتراکات بارز میان مصریان و مایاهاست که باعث طرح این نظریه شده است. بر اساس افسانه های مایا،انها در ده هزار سال قبل دارای تمدن بسیار پیشرفته ای بوده اند.در داستان های آن ها از مردمانی سفید پوست سخن به میان رفته که سوار برکشتی هایی به شکل مار،به آن ناحیه وارد شده اند.این مردم لباس های عجیبی به تن داشته و به پیشانی خود نیز علامتی شبیه به مار بسته بودند.بومیان این تازه واردان را"چین"خطاب کرده،و نام محلی را که آنان از کشتی پیاده شدند"تمونه چن"نهاده بودند.چنین به نظر می رسد که زمانی بیگانه ای در بین قوم مایا ظاهر شده باشد.مایاها او را "کوکولکن" (مارپردار) و مکزیکی ها "کوتزال کو آتل"(کوتزال- مار مرغ آسا) می نامیدند. به روایتی،می یک اسیر جنگی بود که مایاها قصد قربانی کردن او را داشتند،اما با خوش شانسی موفق شد از مخمصه جان سالم به در ببرد.پس از این واقعه،مایاها به وی چون یک خدا نگریستند؛کوکولکن فرمانروای این قوم شد و به آموزش علوم و فنون به مردم پرداخت.روایت دیگری نیز وجود دارد که وی را مسافری از ستارگان میداند.در مکزیک و در معبد کتیبه ها،سنگ قبری کشف شده که بر روی آن تصویری از کوکولکن حک شده است،و بنابر تفسیر باستان شناسان،وی را در حال سفر به جهان پس از مرگ نشان می دهد.به هر حال این بیگانه هر که بود نقش غیر قابل انکاری در شکوفایی تمدن مایا داشتهاست.متاسغانه این که مایا به کجا رفته اند نیز به صورت معمایی حل نشده باقی مانده است.ثابت شده شهر های آنان به خاطر قحطی و بیماری،بلایای طبیعی یا جنگ و خونریزی از بین نرفته،بلکه ساکنانشان آن مناطق را ترک کرده اند.حال کدام عامل باعث شده ملتی،شهر هایی با آن معابد و اهرام بزرگ،باغچه ها و آبنماهای زیبا،خیابان های عریض و سنگ فرش شده،استادیوم های ورزشی،سیستم فاضلاب و آبرسانی پیشرفته و...را رها کرده و به مکانی نامعلموم مهاجرت کنند؟و چگونه یک اجتماع دور افتاده از دنیای متمدن قدیم،به چنین سطحی شگفت از معرفت و دانش دست یافته و همه باستان شناسان و دانشمندان را حیرت زده کرده است؟مردمانی اسرار آمیز با سرآغاز و سرانجامی نا معلوم که خود را اربابان زمین نامیده اند.به راستی آیا زمان باز نگری در کتاب تاریخ بشر و شکل گیری تمدن آن فرانرسیده است؟  فایل پیوست 613 2. 9 کاربر از پست مفید SovRan سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #81
  گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
  LuCiFer آواتار ها
  وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Nov 2012
  محل سکونت : 021
  نوشته ها : 1,947
  سپاس ها : 2,730
  سپاس شده 7,611 در 1,718 پست
  یاد شده
  در 9 پست
  تگ شده
  در 338 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  این اولین پست من تو این تایپیک هستش نه از کسی طرف داری میکنم نه با کسی مخالفم...

  تا حدودی با آخرین پست جناب Don Corleone موافقم
  در خصوص جناب Mohammad70
  نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad70 نمایش پست ها
  ما اینجا فقط با یک اکیپ از رفقای صمیمی سروکار داریم که بدون هیچ دلیل خاصی پای پست های همدیگه تشکر می زنند و ابراز علاقه می کنند !!
  اگر همچین چیزی که شما میگی باشه و به انداره کافی از پست های مفید شما تشکر نشده میتونید دیگه فعالیتی نداشته باشید تو انجمن
  بعضی از دوستان هم میتونند یکم بیشتر رعایت کنند و از خیر بعضی جواب دادن ها بگذرند با توجه به تجربشون

  فکر نمیکنم لازم باشه تایپیک بسته شه!! کسانی که با این تایپیک مشکل دارن یا میتونن نظری نداشته باشن یا تشریف ببرن پیشه کسانی که در مورد قوم مایا تحقیق کردن و اصل این مطلب رو بیان کردن

 5. کاربر روبرو از پست مفید LuCiFer سپاس کرده است .


 6. # ADS
   

 7. #82
  خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش // بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
  Ali_Silent-Killer آواتار ها
  وضعیت : Ali_Silent-Killer آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  محل سکونت : Cinema paradiso
  سن: 29
  نوشته ها : 827
  سپاس ها : 2,933
  سپاس شده 2,375 در 654 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 732 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  من زیاد به این مباحث علاقه ندارم اما از اونجایی که شرایط حال این تاپیک شرایط جامعه ماست همین یک پست رو میدم
  اواقعا عجیبه برام که چی باعث میشه ما خودمون رو در این جایگاه ببینیم که از افراد توضیح بخوایم یا بدتر از اون در این توهم باشیم که ما مسئول ارشاد همه و فرستادن اونها به بهشت یا جواب هایی که خودمون فکر میکنیم درسته باشیم !!!
  من نمیدونم چی باعث شده این دوست تازه واردمون خودش رو در این جایگاه ببینه که از طرفداران (فرضاً) این داستان توضیح یا بهتر بگم اعتراف بخواد! عزیز من هرکی هر باوری داره اصن پابان دنیا شد یا نشد طرف مقلد یک قومه(فرضاً) یا هرچیز دیگه ای چی باعث میشه ما به خودمون این اجازه رو بدیم که ازش توضیح بخواهیم؟! یا بدتر از اون بخوایم ارشادش کنیم که در این حالت فرض این هست که ما از فرد یا افراد مورد نظر هم بالاتریم! واقعاً چه اعتماد به نفس بمبی میخواد!
  باید واقعا به باوزهای افراد احترام بذاریم اتفاقاً دیروز همین بحث بین 2تا از دوستان من بود که یکی شون هم مسیحی بود و دوست ما هم از همفکران همین 2دوست عزیز تازه واردمون بود گذشت و تا به جایی رسید که فلش بک های دوست ما به قرآن و آیات اخرالزمانی قران زیاد شد که دوست مسیحی ما گفت که خب وعده دادن دور دور که هنر نیست که روزی خواهد امد که کوها اینجوری میشن و .... من هم میتونم بگم یه روزی میاد که بارون میاد! البته من در اون بحث هم سمت خاصی نداشتم اما خب عقاید هر جریان فکری ممکنه جای سوال داشته باشه برای جریان دیگه ای پس بهتره خودمون رو تاپ ندونیم هرکسی ازاده به هرچی دوست داره معتقد باشه و هرکاری دوست داره انجام بده و هر جایی هم که میخواد بره ما هم نه مسئولیم و نه وظیفه ارشاد و تمسخر و چالش داریم و قطعاً نه این صلاحیت رو داریم.

 8. 6 کاربر از پست مفید Ali_Silent-Killer سپاس کرده اند .


 9. #83
  R.I.P_20-0 آواتار ها
  وضعیت : R.I.P_20-0 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Nov 2012
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 55
  سپاس ها : 35
  سپاس شده 99 در 37 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 92 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  با کمال شرمندگی که بنده به عنوان یک فرد تازه وارد میام و اینجا نظر میدم اما،
  هر دو نفر خانم rashno عزیز و این دوست گلمون، واقعا احتیاجی نیست که سعی دارید یکدیگر رو قانع کنید، بعضی وقت ها چنین کاری هرگز رخ نمیده چون هر کدوم از ما باور ها و اعتقاداتی داریم که هرگز حاضر نیستیم ازش دست بکشیم . کامل از اول بحثتون داشتم میخوندم تمامی پست ها رو و حرف هر دو بزرگوار (یکی بیشتر و یکی کمتر) رو تا حدی قبول دارم (به عنوان یک شخص سوم) ولی هر کسی یک عقیده ها و نظراتی داره که باید محترم شمرده بشه و توهین فقط باعث میشه که اعصاب خودتون خرد بشه، احترام به بزرگتر و کوچکتر هم نیز متقابله و احترام به بزرگتر واجب.
  در مورد این تمدن مایا هم باید بگم که هر چی بود و گفته شد در موردش الان دیگه همگی به پایان رسید (هر چند گفته شد که منظور 7000 سال دیگه بود که این خودش یه توهینه بزرگه به مردمی که حد اقل راجع به این تمدن مطالعه کردند) و اگر خدای بزرگ نخواهد هیچ اتفاقی در هیچ جا حتی مرگ یک مورچه اتفاق نخواهد افتاد.
  بازم ببخشید

 10. 2 کاربر از پست مفید R.I.P_20-0 سپاس کرده اند .


 11. #84
  SEYED AMIR آواتار ها
  وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : ......
  نوشته ها : 1,732
  سپاس ها : 2,628
  سپاس شده 2,279 در 865 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 494 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  بدلیل علاقه ای که به این بحث و تاریخ مایا داشتم، بحث را از ابتدا دنبال کردم و داشتم مطالعه می کردم ،که واقعا لذت بردم که باعث شد علم و اطلاعات ناقص ام در این مورد بیشتر شود. مخصوصا پست صفحه هفتم فرخ عزیز که فوق العاده ارزشمند بود برای من، که اینجا ادب حکم می کند، ازشون بازهم تشکر کنم.

  متاسفانه این وسط ، بی حرمتی های هرچند، من میگم ناخواسته ای شد. که اصلا خوشایند و زیبا نبود . اعتقاد دارم باید نظر همه دوستان احترام شمرده بشه .
  این که مهرناز عزیز یا هر دوستی دیگه ای بیاد نظر شخصی خودش رو اینجا بیان و مطرح کنه ،و بعضی از دوستان بیان اون رو نقض کنند و با ادبیاتی و کشاندن اون به مذهب و.. حرف های خودشون رو به نحوی جلوه بدن که حتما درست هست و حرف اصلی خودشون به کرسی بکشونن،طبعا موافق نیستم.

  چه خوبه که بتونیم به نظرات دیگران احترام بگذاریم . نظراتی که حتی شاید باب میلم ما نباشند. این تاپیک فکر کنم ایجاد شده هرکس نظرات و عقاید خود را در کنار عنوان اصلی تاپیک ، خیلی راحت عنوان و مطرح کند ، نه اینکه برای درستی یا نادرستی نظرات دیگران بحث کرد. قطعا هرکس به طبق، مذهب و اطلاعات و ادله اش می تواند به نحوی از این موضوع برداشت کلی ای داشته باشد.

  باز هم اشاره کنم بحث اصلی ، بحث زیبایی بود. اما متاسفانه ، نوع بیان و اظهار نظرات و تنش ها شاید باعث شد روند اصلی تاپیک کمی تغییر کند. به غیر آن اگر همان بحث و صحبت ها اگر به شکل دوستانه تر مطرح می شد ، می توانستیم برای بحث و سرانجام خیلی قشنگ تری تصور کنیم از این موضوع ، تا سرانجام باعث ناراحتی مهرناز خانم عزیز هم نشود.


 12. 5 کاربر از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده اند .


 13. #85
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  جالبه فقط سالي يه بار اتوبوس جهانگردي از اين جاده عبور ميكنه، اونم درست سر وقت اون پست خاص؟

  نكنه بعضي ازاين كاربري ها ماسكه؟  دوباره خواهيم روييد...
 14. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 15. #86
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 42
  نوشته ها : 7,665
  سپاس ها : 11,412
  سپاس شده 25,938 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  جالبه فقط سالي يه بار اتوبوس جهانگردي از اين جاده عبور ميكنه، اونم درست سر وقت اون پست خاص؟

  نكنه بعضي ازاين كاربري ها ماسكه؟

  گاهی این طوریه مهناز جان.
  این ماسکها میمونن و بعدها باز سر موضوعات مشابهی دوباره میرن رو صورتها
  بستگی داره به این که درباره چی بحث کنیم.
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 16. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 17. #87
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  گاهی این طوریه مهناز جان.
  این ماسکها میمونن و بعدها باز سر موضوعات مشابهی دوباره میرن رو صورتها
  بستگی داره به این که درباره چی بحث کنیم.
  صد در صد موافقم


  دوباره خواهيم روييد...
 18. #88
  soshiant آواتار ها
  وضعیت : soshiant آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Mar 2015
  نوشته ها : 1
  سپاس ها : 0
  سپاس شده 0 در 0 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : مایا، تمدنی اسرار آمیز

  شايد اگر ورود اقوام سفيد اروپايي به آمريكا انجام نميگرفت، امروز تمدني پيشرفته تر توسط ماياها ازتكها و ديگر اقوام سرخپوست در جهان منتشر ميشد.

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 789

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

(new, black, files, فیلم, فاصله, فرش, فضای, قابل, قبل, قدیمی‌ترین, قرمز, قرن, قرار, قربانی, قسمت, منتشر, مه, مهم, مورد, می‌کنند, میلیون, مانده, ماه, متفاوت, مجله, مجموعه, محاسبه, مختلف, مرگ, مراحل, مراسم, مربوط, مردم, نفر, نقاشی‌های, نقش, چند, نهم, نیست, چگونه, نگاه, نام, نامه, چاپ, نخستین, ندارد, نسبت, هفت, همه, همراه, همزمان, هنرمند, هالیوود, های, هایی, هر, هزار, هشت, ویلیام, ویژه, وسیله, وضعیت, یک, کم, کمک, کننده, کنار, که, کار, کتاب, کدام, کره, کرد, کردن, کردند, کرده, کشف, گذاشتن, ۱۱, ۲۰۱۰, ۲۰۱۲, پنج, پیدا, پیرامون, پایان, پادشاه, پادشاهان, پر, william, آموزش, آمدن, آن, آوردن, آینده, آیا, آب, آخرین, افراد, افزایش, افسانه, اما, انسان, اولین, این, اینکه, ابزار, اثر, ادامه, ادبیات, ارتفاع, از, است, استفاده, اسرار, اصلی, اظهارات, اعداد, بناهای, بندی, به, بود, بوده, بین, بینی, بیست, بیش, با, باقی, باید, باستانی, بخش, بر, برای, بزرگ, بشر, بعد, توسط, تیم, تاکنون, تاریخ, تاریخی, ترین, ترک, تصویر, تصور, تصاویر, تغییرات, جلوگیری, جمعه, جهان, جالب, جدول, جدید, جدیدی, جشن, حیرت, حالت, خواهد, خوبی, خود, خبر, خط, خطوط, دنیا, دنیای, دو, دیگر, دیدن, دانشمندان, دانشگاه, داد, دادن, داده, داستان, در, دریافت, درباره, دست, روی, روز, روزه, روشن, را, راه, رد, زمانی, زندگی, زیر, زبان, سفر, سه, سوالات, سیستم, سال, ساله, سایت, ساخته, ستاره, ستارگان, سخن, سرزمین, سرشناس, شمالی, شناخته‌شده, شناسی, شهر, شهرهای, شود, شیرین, شکل, شگفت, شخصی, شد, شده, صفحه, طلایی, طریق, علمی, علاقه, علت, عنوان, عجیب, عصر, غیر

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •