سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال قصه های جزیره - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
نمایش شاخه ای6علاقمندی ها

موضوع: معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال قصه های جزیره

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال قصه های جزیره

فایل پیوست 15895

قصه‌های جزیره محصول سال ۱۹۸۹ یک سریال پربیننده و مشهور به شمار می‌رود این مجموعه در اوایل با نام «قصه‌های جزیره» و بعدها با نام «جاده‌ای به آوونلی» درست شده‌است.این مجموعه چندین سال بر روی کانال‌های کانادا و ۱۶۰ کشور پخش می‌شده و پر طرفدارترین مجموعه در کانادا به شمار می‌رفته.کارگردان قصه‌های جزیره «کوین سالیوان» پس از ساخت «آنی از گرینگیبل» تصمیم به ساخت مجموعه‌ای دیگر می‌گیرد و با الهام از داستان‌های «مونت کومری» نویسنده و کارگردان چنین داستان‌ها و مجموعه‌های جذابی این مجموعه را کارگردانی می‌کند.
    قصه‌های جزیره در سال ۱۹۸۹ یعنی درست بعد از آنی از گرین گیبل ساخته شد این داستان به زندگی «خانواده کینگ» در اوائل قرن بیستم می‌پردازد و داستان بر روی دختری بنام سارا استنلی (سارا پلی) که به این شهر نقل مکان کرده و در کنار آنها زندگی می‌کند می‌چرخد و با مشکلاتی همچون رفتارهای ارباب منشی و مغرورانه فلسیتی کینگ (جما زامپروگنا) و رفتار موزیانه فلیکس (زاخاری بنت) روبرو می‌شود. سارا در خانه خاله بزرگش هتی کینگ (جکی باروس) بزرگ می‌شود و برای تحصیل به دانشگاه رفته و برای ازدواج دوباره به آوونلی دهکده‌ای که در آن بزرگ شده باز می‌گردد.
    ویرایش توسط autumn63 : 06-15-2013 در ساعت 13:04
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 8 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

درباره سریال محبوب «قصه‌های جزیره»

در دهه 80 نیز باوجود فراوانی تعداد سریال‌ها، دوبله‌های درخشان بسیار كمتر بود. قصه‌های جزیره یكی از آثار جذاب و دیدنی‌ای بود كه اواسط دهه 70 پخش و با دوبله درخشانش
    یادگاری از دهه 70
    در میان 3 دهه گذشته، دهه 70برای دوبله سریال‌ها، درخشان‌ترین بوده است. در این دهه شاهد چند دوبله خیلی خوب و عالی بوده‌ایم، از جمله در برابر باد، ارتش‌سری، خانم ماریل، از سرزمین شمالی، ناوارو، ماجراهای شرلوك‌ هلمز، خاطرات شرلوك‌ هلمز، پوآرو، رویای سبز، رودخانه برفی، سرای ابریشم، خانه‌پوشالی و تجارت مرگ. در دهه 60 فقط 2 شبكه تلویزیونی وجود داشت، بنابر این تعداد سریال‌ها نیز كمتر بود، اما گرفتن نسبت دوبله‌های خوب این دهه به كل سریال‌های پخش شده در آن مدت، برتری دهه 70 را نشان می‌دهد.
    در دهه 80 نیز باوجود فراوانی تعداد سریال‌ها، دوبله‌های درخشان بسیار كمتر بود. قصه‌های جزیره یكی از آثار جذاب و دیدنی‌ای بود كه اواسط دهه 70 پخش و با دوبله درخشانش به مدیریت رفعت هاشم‌پور به اثری ماندگار در تاریخ تلویزیون ایران تبدیل شد. ماجراهای (داستان) قصه‌های جزیره در یكی از جزایر كانادا و در زمانی می‌گذرد كه مدرنیسم بتدریج وارد زندگی مردم می‌شود.

سارا استنلی
    برای زندگی نزد خاله‌هایش می‌آید و كم‌كم با شرایط جدید خو می‌گیرد و در جزیره ماندگار می‌شود. هاشم‌پور برای این كودك خلاق كه بارها مقابل خاله سنتی‌اش می‌ایستد و او را به پذیرش خواسته‌هایش وادار می‌كند، مریم شیرزاد را برگزیده است. صدای شیرزاد جزو صداهای زیبا و نرم و مهربان دوبله است كه قابلیت استفاده برای دوره‌های مختلف سنی یك شخصیت را دارد. سارا از كودكی تا جوانی در سریال حضور دارد و شیرزاد با صدای قابل انعطافش به زیبایی، نقش را در این دوره‌ها اجرا كرده است. هاشم‌پور برای نقش فلیسیتی نیز صدایی را برگزیده كه از كودكی تا جوانی این شخصیت را گفته است. مهوش افشاری نیز همانند شیرزاد صدایی زیبا و قابل انعطاف دارد ـ‌كه برای دوره‌های مختلف بعضی شخصیت‌ها استفاده می‌شود ـ و شخصیت مغرور و استقلال طلب فلیسیتی را بخوبی ارائه كرده است. مدیر دوبلاژ برای نقش هتی كینگ ابتدا ناهید شعشعانی را انتخاب كرد و خود گویندگی جانت را به عهده گرفت، اما پس از حدود 20 قسمت، گویندگان هر دو نقش تغییر كردند. هاشم‌پور نقش خاله هتی را گفت و برای جانت، مریم صفی‌خانی را برگزید و این تغییر شگفت‌انگیز، 2 دوبله درخشان را پدید آورد. هتی كینگ زنی است مغرور و مستبد كه مقابل مدرنیسم می‌ایستد و برای همه تعیین تكلیف می‌كند و افراد خانواده خودش را برترین آدم‌های جزیره می‌داند، اما در عین حال مهربان هم است.
    قدرت و زیبایی صدا و بیان هاشم‌پور، ویژگی‌های هتی را بیشتر به بیننده منتقل می‌كند. صدای مهربان و منعطف صفی‌خانی نیز خیلی خوب با چهره و شخصیت جانت هماهنگ شد.

یكی دیگر از گزینش‌های عالی مدیر دوبلاژ، به نقش اولیویا كینگ مربوط می‌شود. اولیویا، زن جوانی است كه روزنامه‌نگار می‌شود و برخلاف خواهر خشك و جدی‌اش، آدمی شاد و پرتحرك است. هاشم‌پور برای این نقش مینو غزنوی را برگزیده كه پیش از قصه‌های جزیره نیز نقش‌هایی اینچنینی گفته بود و اینجا نیز كارش را با قدرت انجام داده است. هاشم‌پور برای نقش فلیكس ـ كه پسربچه‌ای شیطان است ـ كلیشه‌ای عمل كرده و شوكت حجت را برگزیده، اما حاصل كار همانند بسیاری از نقش‌ها درخشان شده است، مدیر دوبلاژ برای نقش جسپر دیل، علیرضا باشكندی را انتخاب كرده كه در آن زمان حدود 6 سال از ورودش به عرصه دوبله می‌گذشت و این نقش گویی به بهترین كارش تبدیل شد. جسپر آدمی خجالتی و گوشه‌گیر است كه اختراعاتی نیز دارد. صدای باشكندی كاملا مناسب چهره بازیگر این نقش است و او كار دشوارش را ـ به دلیل لكنت زبان جسپر ـ بخوبی به سرانجام رسانده است. دیگر انتخاب‌های رفعت هاشم‌پور از جمله همت مومی‌وند (الك)، امیرمحمد صمصامی (گاس پایك)، زهرا آقارضا (موریل استیسی)، شهروز ملك‌آرایی (كلایو پتی بون) و زنده‌یادان پروین ملكوتی (خانم لیند) و مهین بزرگی (دست‌كم در 2 نقش) نیز دقیق و مناسب بوده و در مجموع، دوبله‌ای بسیار جذاب و ماندگار را پدید آورده است. هاشم‌پور در دهه 80 فقط 2 سریال دوبله كرد كه هیچ‌كدام موفقیت قصه‌های جزیره را تكرار نكرد؛ «پادشاهان قصرهای پوشالی» كه با كارآموزان و دوبلورهای تازه‌كار دوبله شد و «امیلی در نیومون» كه دوبله‌اش را ناتمام گذاشت و جلال مقامی آن را ادامه داد. هاشم‌پور پس از این دو كار فعالیت‌هایش را در دوبله به یكی دو گویندگی در هر سال محدود كرد و اكنون چند سالی است كناره‌گیری و علاقه‌مندان را از شنیدن صدایش محروم كرده است. متاسفانه این تحریم از جمله تحریم‌های سازنده نبوده است و امیدواریم روزی او حتی به صورت محدود به دوبله بازگردد.

خبرآنلاین
    .:SoMaYeH:. و 1CHAMPION به این پست علاقمند بوده اند.

5. # ADS

بعضی وقت ها باید یه کار نابخشودنی توی زندگی بکنی فقط واسه اینکه بتونی زندگی رو ادامه بدی
    Milad Sasha آواتار ها
    وضعیت : Milad Sasha آنلاین نیست.
    سپاس ها : 33
    سپاس شده 142 در 49 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 62 تاپیک

پاسخ : درباره سریال محبوب «قصه‌های جزیره»

واقعا یکی از سریال هایی بود که همه رو میخکوب می کرد با این که من سن کمی داشتم تو اون زمان اما این هم دلیل نشد تا من هم با توحه به سن کم جذب این سریال زیبا که خاطرات زیبا و حس آن دوران را تدایی می کند نشوم.این سریال چندین بار طی سال های مختلف تکرار شد ..اما نمی دونم دوستان هم حس من رو دارند یا نه .وقتی به چنین سریال قدیمی که خاطرات فراوانی داریم و طی دوران شکل گیری ما نظاره گر آن بوده ایم یک حس غم و اندوهی را ایجاد می کند که فقط حسرت خاطرات شیرین است..

شاید دوستان دیگر اینطور نباشند
    .:SoMaYeH:. به این پست علاقمند بوده است.

بعضی وقت ها باید یه کار نابخشودنی توی زندگی بکنی فقط واسه اینکه بتونی زندگی رو ادامه بدی
    Milad Sasha آواتار ها
    وضعیت : Milad Sasha آنلاین نیست.
    سپاس ها : 33
    سپاس شده 142 در 49 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 62 تاپیک

واقعا یکی از سریال هایی بود که همه رو میخکوب می کرد با این که من سن کمی داشتم تو اون زمان اما این هم دلیل نشد تا من هم با توحه به سن کم جذب این سریال زیبا که خاطرات زیبا و حس آن دوران را تدایی می کند نشوم.این سریال چندین بار طی سال های مختلف تکرار شد ..اما نمی دونم دوستان هم حس من رو دارند یا نه .وقتی به چنین سریال قدیمی که خاطرات فراوانی داریم و طی دوران شکل گیری ما نظاره گر آن بوده ایم نگاه می کنیم یک حس غم و اندوهی را ایجاد می کند که فقط حسرت خاطرات شیرین است...

شاید دوستان دیگر اینطور نباشند

شاید بعدها درگذر زمان از کنار هم عبور کنیم و به سردی بگوییم این غریبه چقدر شبیه خاطراتم بود
    .:SoMaYeH:. آواتار ها
    وضعیت : .:SoMaYeH:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,923
    سپاس شده 555 در 187 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 269 تاپیک

واقعا چه زود گذشت یادش به خیر...
    این سریال رو من خیلی دوست داشتم و سعی میکردم هیچ قسمتیش رو از دست ندهم...
    درسته منم همین حس برام تداعی میشه....
    به خصوص که یک فرد احساسی هستم و زود تحت تاثیر قرار میگیرم
    SEYED AMIR و Milad Sasha به این پست علاقمند بوده اند.

9. کاربر روبرو از پست مفید .:SoMaYeH:. سپاس کرده است .

علی اصغر بیات
    Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

پاسخ : سریال قصه های جزیره

واقعا یک شاهکار اجتماعی بود. هنوزم که بعضی مواقع چند قسمتش را نشون میده من با اشتیاق نگاه می کنم. و به نظر من خاله هتی در این این سریال شاهکار بازی کرده بود

sir.lucifer آواتار ها
    وضعیت : sir.lucifer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال قصه های جزیره

سلام به دوستان cinemacenter من تازه یه چند دقیقه ای هس با انجمنتون آشنا شدم و زودی عضو شدم
    وقتی این تایپیک رو دیدم خیلی ذوق زده شدم.چون من عاشق این سریال بودم
    یادمه اون موقع ها من 10-11 سالم بود که این سریال رو می دیدم
    هم از تو ماهواره دنبالش می کردم هم تو صدا و سیمای خودمون
    عاشق شخصیت خاله هتی بودم
    تا جائی که به مادربزرگم تو خونه مامان هتی می گفتم
    این تایپیک باعث شد یاد سریال های پزشک دهکده و یه سریال دیگه هم بود که اسمش الان یادم نیس ولی جریان یه دختر بود که می خواس نویسنده شه مادرشو از دست داده بود پیش عمه هاش زندگی می کرد که یکیشونم الکلی بود...
    خلاصه تشکر ویژه میکنم از master عزیز به خاطره این تایپیگ

12. 2 کاربر از پست مفید sir.lucifer سپاس کرده اند .

Mehdi-gozal آواتار ها
    وضعیت : Mehdi-gozal آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال قصه های جزیره

من عاشق سارا بودم و همیشه دوس داشتم از نزدیک ملاقاتش کنم . لعنت به آمریکایه که با دخالت هاش سارا رو مجبور کرد از فیلم جدا بشه و مارو محروم از دیدن اون. خخخخ
    در ضمن از شما بخاطر این تا پیک تشکر می کنم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

LinkBacks (?)

1. 07-12-2011, 13:20

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)