مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال "The Simpsons"

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال "The Simpsons"

 1. #1
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 31
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال "The Simpsons"
  نام: سیمپسون ها Simpsons
  محصول از سال 1989 امریکا


  “خانواده سيمپسون” يا همان “سيمپسونها” (The Simpsons) عنوان سريال انيميشن آمريكايي ست كه توسط مت گرونينگ (Matt Groening) براي شبكه تلويزيوني فاكس (Fox Broadcasting Company) تهيه مي شود. اين سريال يك طنز اجتماعي-انتقادي در مورد زندگي خانواده هاي قشر متوسط آمريكاست. اعضاي اين خانواده عبارتند از “هومر” (Homer)، “مارج” (Marge)، “بارت” (Bart)، “ليزا” (Lisa) و “مگي” (Maggie).

  اين خانواده در شهري خيالي به نام “اسپرينگفيلد” (Springfield) زندگي مي كنند و داستانهاي آن اكثر جنبه هاي انساني، اجتماعي و فرهنگي جامعه آمريكا را به تصوير مي كشد.
  قبل از اينكه اين انيميشن بصورت سريال در بيايد بصورت اپيزودهاي كوتاهي توسط مت گرونينگ تهيه مي شد و James L. Brooks تهيه كننده نيز او را ياري مي كرد. اسامي اعضاي خانواده در حقيقت اسامي واقعي اعضاي خانواده گرونينگ بودند و او فقط “بارت” را بجاي اسم واقعي خودش كه “مت” بود، گذاشت. اين اپيزودهاي كوتاه در 19 آوريل 1987 جزيي از شو تلويزيوني تريسي اولمن (The Tracey Ullman Show) گشت و پس از اينكه به مدت سه فصل پخش آن ادامه يافت، تهيه كنندگان آن تصميم گرفتند تا سيمپسونها را تبديل به يك سريال تلويزيوني مستقل كنند و بدين ترتيب سريال تلويزيوني سيمپسونها از دسامبر 1989 شروع به پخش كرد.
  اولين قسمت آن در 17 دسامبر 1989 پخش شد و از آن تاريخ تا بحال پخش آن ادامه دارد و تاكنون 20 فصل ادامه يافته است! ضمن اينكه يك فيلم بلند سينمايي نيز از آن تهيه شد و در 27 جولاي 2007 با عنوان “فيلم سينمايي سيمپسونها” (The Simpsons Movie) در سينماهاي سراسر جهان اكران شد و حدود 526 ميليون دلار فروش كرد!
  اين سريال از آغاز پخش آن جوايز زيادي را نصيب خود كرده است كه از آن جمله مي توان به 24 جايزه امي (Emmy Awards) و 26 جايزه اني (Annie Awards) و يك جايزه Peabody Award اشاره كرد. مجله تايمز در شماره 31 دسامبر 1999 خود آن را بهترين سريال تلويزيوني قرن بيستم دانست و در 14 ژانويه 2000 در راهرو افتخارات هاليوود ستاره اي به اين سريال تعلق گرفت. سيمپسونها طولانيترين سريال آمريكايي و طولانيترين سري انيميشني نيز بشمار مي آيد. عبارتي كه “هومر” به هنگام عصبانيت مي گويد (D’oh!) جزء فرهنگ زبان انگليسي گنجانده شده و اين سريال بنوعي مادر همه سريالهاي انيميشني ست كه بعد از آن براي بزرگسالان ساخته شده است.
  ريشه ها:
  ايده سيمپسونها در دفتر James L. Brooks به ذهن گرونينگ رسيد. بروكس از گرونينگ خواسته بود تا ايده اي براي ساخت يك سري انيميشن كوتاه بدهد. گرونينگ در آن زمان يك كميك استريپ هفتگي طراحي مي كرد كه “زندگي در جهنم” نام داشت. بعد از درخواست بروكس، ابتدا به اين فكر افتاد كه همين كميك استريپ را تبديل به انيميشن كند اما وقتي فهميد كه بايد تا آخر عمرش درگير كارهاي كپي رايت و حق انتشار باشد از اين فكر منصرف شد و ايده خانواده اي كه هميشه درگير مشكلات گوناگون هستند به ذهنش رسيد و اينگونه بود كه “سيمپسونها” شكل گرفتند.
  سيمپسونها ابتدا بصورت اپيزودهاي كوتاهي تهيه شدند و اولين بار در 19 آوريل 1987 در شو تلويزيوني تريسي اولمن (The Tracey Ullman Show) به نمايش در آمد. گرونينگ طرحهاي اوليه و خام شخصيتها را كشيد و آنها را به انيماتورها داد تا آنها در مرحله توليد طرحها را بهينه كرده و دستي به سر و رويشان بكشند ولي انيماتورها اين كار را نكردند و فقط طرحها را كپي كردند
  در سال 1989 يك تيم توليدي سيمپسونها را تبديل به يك سريال با اپيزودهاي تقريباً نيم ساعته كردند. اين تيم توليدي كه سريال را براي شبكه تلويزيوني فاكس مي ساختند الان با نام خانه انيميشن Klasky Csupo شناخته مي شوند. بروكس بندي را در قرارداد با فاكس گنجاند كه به موجب آن فاكس حق دخالت در محتوا و داستان را نداشت. گرونينگ مي گفت كه هدف او ساختن برنامه اي ست كه مخاطبان را از تماشاي برنامه هاي آشغال معمولي برهاند!! اولين قسمت سريال كه ويژه كريسمس هم بود در تاريخ 17 دسامبر 1989 با عنوان Simpsons Roasting on an Open Fire پخش شد. البته قسمت ” Some Enchanted Evening ” قبل از آن ساخته شده بود ولي پخش آن به علت مشكلاتي در انيميشن آن تا سال 1990 به تعويق افتاد.
  “سيمپسونها” اولين سريال تلويزيوني فاكس است كه در بين 30 برنامه رتر فصل قرار گرفت. موفقيت اين سريال مسئولان فاكس را بر آن داشت كه شب نمايش آن را نيز به پنجشنبه شب تغيير دهند كه در آن موقع برنامه هاي موفقي چون The Cosby Show پخش مي شد. در سال 1992 تريسي اولمن عليه فاكس شكايت كرد و ادعا كرد كه اين برنامه بوده كه باعث موفقيت سيمپسونها شده است و درخواست غرامت كرد هر چند اين ادعا در دادگاه رد شد.
  اين سريال از ابتداي پخش آن جنجالي بود. شخصيت شرور فيلم يعني بارت، در اكثر مواقع بخاطر رفتار بدش تنبيه نمي شد و بعضي از خانواده ها به اين قضيه اعتراض مي كردند كه ممكن است بارت تبديل به الگويي براي بچه هايشان شود. حتي رييس جمهور وقت آمريكا، جورج بوش هم در يك سخنراني به اين مساله اشاره كرد: “ما ميخواهيم خانواده هاي آمريكايي بسازيم كه بيشتر شبيه والتونها (عنوان سريالي كه يك دهه قبل از سيمپسونها پخش شده بود) باشند نه سيمپسونها”.
  چندين مدرسه در آمريكا استفاده از برخي وسايل تبليغاتي سيمپسونها را مثل تي شرتهايي كه عكس بارت روي آن بود ممنوع كرد اما با وجود همه اينها وسايل تبليغاتي سيمپسونها در 14 ماه اول فروشش 2 ميليارد دلار سود داشت!
  كاراكترهاي فرعي اين مجموعه طيف وسيعي از گروهها و مشاغل مختلف جامعه چون بازيگران، ورزشكاران، نويسندگان، گروههاي موسيقي و دانشمندان را شامل مي شود. در فصول اوليه، صداپيشگان مهمان صداهاي كاراكترها را اجرا مي كردند ولي كم كم اسامي كاراكترهاي فرعي با اسامي صداپيشگان مهمان يكي شد و آنها در واقع بجاي خود حرف مي زدند.
  انيميشن:
  تا بحال چندين شركت و استوديوي آمريكايي و بين المللي پروسه انيميشن سيمپسونها را عهده دار بوده اند. سري اوليه و كوتاه سيمپسونها كه از طريق شو تلويزيوني تريسي اولمن پخش مي شد، در استوديوي Klasky Csupo تهيه مي شد. ولي با شروع سريال و افزايش حجم كار، كمپاني فاكس كار توليد را به چندين استوديوي بين المللي واقع در كره جنوبي سپرد. هنرمندان استوديوي U.S. Animation, Inc و Film Roman استوري بوردها را تهيه مي كردند و كاراكترهاي جديد را خلق مي كردند، پس زمينه ها را طراحي و شخصيت ها را طراحي مي كردند كه در نهايت تبديل به انيماتيك مي شد و سپس نويسندگان يك بار آن را در استوديوي Gracie Films مي ديدند و تغييرات احتمالي را اعمال مي كردند و سپس آن را به استوديوهاي خارج از كشور مي فرستادند. اين استوديوها كار جوهر و رنگ و ضبط انيميشن روي نوار را انجام مي دادند و بعد از سه الي چهار ماه آن را دوباره به آمريكا مي فرستادند.
  كاراكترها:
  پدر خانواده : یک مرد شلخته و بی مسئولیت و بی آداب که در عین حال عاشق خانواده اش است. با این قابلیت که می تواند یک دونات شکلاتی خوشمزه را به راحتی به کل خانواده اش ترجیح بدهد. این پدر در یک کارخانه ی ساخت اورانیوم غنی شده مشغول به کار است.
  Marge simpson مادر خانواده : یک زن پاکیزه و منظم و منطقی که عاشق و مراقب سلامت خانواده اش است و مدام در حال نصیحت کردن شوهرش ، ولی کو گوش شنوا.
  Lisa simpson دختر بزرگ خانواده : یک دختر تحصیل کرده و نوازنده ی ساکسیفون که عاشق طبیعت و مدافع حقوق بشر است و مدام در حال چاپ اعلامیه و برگزاری سمینار و توزیع بروشور و انجام کارهای بشر دوستانه .

  Bart simpson پسر خانواده : یک پسر به معنای واقعی شرور و بازیگوش که خانواده اش و مردم شهر از دست او امان ندارند با سطح هوشی متوسط. مدام در مدرسه جریمه می شود و دقیقاً همان کارهایی را انجام می دهد که از انجام آن ها منع شده است.
  Maggie simpson دختر کوچک خانواده : یک کودک شیرخواره که گاهی حتی از پدر خانواده هم بیشتر می فهمد. هنوز زبان به صحبت باز نکرده ولی کاملآً از آنچه در اطرافش اتفاق می افتد با خبر است و عکس العمل هایی متناسب نشان می دهد. رفتارش کاملآً بزرگسالانه و تنها مشکلش این است که هنوز حرف نمی زند.


  طنز موجود در این سریال، فوق العاده ست و هوش سرشاری برای ایجاد تک تک صحنه های آن بکار رفته. اعضای این خانواده و همچنین هر کدام از آدم های این شهر، نماینده ی قشر خاصی از جامعه ی واقعی هستند. سیپسون، یک خانواده ی کاملاً استثنایی است با نکات بسیار آموزند برای هر خانواده. فقط کافی ست از هر کاری که آنها انجام میدهند، حذر کنیم !
  وب سایت رسمی خاناوده ی سیمپسون http://www.thesimpsons.com

  پی نوشت: اگر از طرفدارا های گروه بیتلز بوده اید، حتماً پوستر زیر براتون آشناست :

  این هم نمونه ی سیمپسونی ِ بیتلز . در این سریال، صحبت از هر چیزی به میان می آید : گروه بیتلز و حتی سیاست گزاری های ایران !

  .
  مكان:
  داستان سيمپسونها در شهر خيالي اسپرينگ فيلد (Springfield) اتفاق مي افتد و هيچ نشانه اي در آن نيست كه بدانيم اين شهر نشان دهنده چه ايالت يا چه قسمتي از آمريكاست. هر چند، تماشاگران حرفه اي اين سريال با توجه به خصوصيات شهر، محيط جغرافيايي و طبيعت مجاور شهر سعي كرده اند موقعيت اين شهر را حدس بزنند. در نتيجه اين حدس و گمانها، سريال عمداً موقعيت اسپرينگ فيلد را افشاء نمي كند تا حساسيتها روي آن بيشتر شود! اسم “اسپرينگ فيلد” عنوان معمولي در آمريكاست كه تقريباً در نصف ايالتها يافت مي شود. اين شهر داراي محيط جغرافيايي متنوعي ست كه به تناسب داستان مي توانيم ساحل، كوه، بيابان و مزارع وسيع را در آن ببينيم. با اينهمه “گرونينگ” اظهار داشته كه اسپرينگ فيلد شباهتهاي زيادي به زادگاهش پورتلند، اورگون دارد.
  تم ها:
  سيمپسونها يك سريال “سيت كام” است و تم داستانهاي آن نيز بر طبق قواعد معمول اين ژانر است. “سيت كام” (Sitcom) مخفف situation comedy به نوعي از كمدي گفته مي شود كه در آن شخصيت ها در يك محيط ثابت و تكراري بصورت روزمره همديگر را مي بينند و شوخي مي كنند و داستان نيز حول محور اتفاقات روزمره مي گردد كه گهگاه اشاره اي نيز به اتفاقات دنياي واقعي دارد.
  مركز توجه سيمپسونها روي يك خانواده تيپيكال و معمولي آمريكايي ست ولي از آنجا كه با يك انيميشن سروكار داريم حوزه داستان و اتفاقاتي كه در آن اتفاق مي افتد وسيعتر از يك سيت كام معمولي ست. شهر اسپرينگ فيلد به نوعي نماينده كل جهان است كه در آن افراد با تمام مسائل زندگي مدرن و روزمره درگير هستند. از آنجا كه هومر در يك نيروگاه اتمي كار مي كند، اين سريال مي تواند به مسائل محيط زيست و نگراني هاي آن بپردازد. بارت و ليزا دانش آموز هستند و اين امكان را به نويسندگان سريال مي دهد كه مسايل مربوط به نظام آموزش و پرورش را در آن مطرح كنند. اين شهر داراي كانالهاي تلويزيوني مختلفي ست؛ از برنامه كودك گرفته تا اخبار محلي و غيره كه اين مسئله بهانه اي ست كه سيمپسونها بتواند با دنياي رسانه ها شوخي كند.
  بعضي منتقدين اعتقاد دارند كه اين سريال يك سريال 30 یا 30 ست كه گرايشهاي چپ دارد. Al Jean يكي از نويسندگان و تهيه كنندگان اجرايي سيمپسونها نيز در يكي از مصاحبه هاي خود گفت كه اين سريال تمايلات ليبرال دارد. اگر چه تمايلات ليبرال را بوضوح مي توان در سيمپسونها ديد اما در طول پخش بيست ساله آن، سيمپسونها با قشرها و احزاب مختلف 30 یا 30 شوخي كرده است حتي با احزاب و گروههايي كه گمان مي رود خود جزو آنها باشند. در اين سريال حكومت و شركتهاي بزرگ از طبقه كارگر و متوسط سوء استفاده مي كنند و شخصيتهاي سياسي و حكومتي با شخصيت و قيافه اي منفي نشان داده مي شوند. در سيمپسونها، چهره هاي 30 یا 30 آدمهاي آلوده اي هستند، وزيران و نماينده ها مثل Reverend Lovejoy نسبت به مردم بي تفاوت هستند و پليس شهر نيز بي كفايت است! مذهب نيز يكي از تمهايي ست كه در اين سريال شوخي هاي زيادي با آن مي شود.
  سكانس آغازين:
  سكانس آغازين سيمپسونها يكي از سكانس هاي بيادماندني اين سريال است. در اكثر اپيزودهاي افتتاحيه، عنوان سريال را در ميان ابرها مي بينيم كه دوربين از بين آن روي شهر اسپرينگ فيلد زوم مي كند. سپس دوربين تك تك افراد خانواده را نشان مي دهد كه در حال رفتن به خانه هستند. همه افراد خانواده در يك زمان به خانه مي رسند و به سمت كاناپه هجوم مي برند تا تلويزيون تماشا كند. اين سكانس توسط ديويد سيلورمن (David Silverman) خلق شده و در حقيقت اولين كاري ست كه او بمحض آغاز كار خود در سيمپسونها انجام داده است. آهنگ متن اين سكانس در عرض دو روز توسط دني الفمن (Danny Elfman) در سال 1989 نوشته شده و خود الفمن اين قطعه را معروفترين و محبوبترين قطعه كل دوران حرفه ايش مي داند.
  يكي از نكات جالب توجه اين سكانس، تغييرات كوچكي ست كه در هر اپيزود در آن مي بينيم. در هر اپيزود، بارت جمله متفاوتي را روي تخته سياه مي نويسد. در برخي از اپيزودها ليزا آهنگ سولوي متفاوتي با ساكسيفون مي زند و هر بار اعضاي خانواده به طرز متفاوتي روي كاناپه مي نشينند. بعضي قسمتها هم هستند كه در هر اپيزود عوض نمي شود ولي از فصلي به فصل ديگر متفاوت است. مثل بارت كه در فصل اول تابلوي ايستگاه اتوبوس را برمي دارد ولي در فصل دوم اين كار را نمي كند.
  طنز در سيمپسونها:
  طنزي كه در سيمپسونها مي بينيم اشاره به طيف وسيعي از مسائل فرهنگي و اجتماعي دارد كه در آمريكا مي گذرد: براي مثال سينما، تلويزيون، موسيقي، ادبيات، علم و تاريخ. به دليل همين گستردگي است كه مخاطباني از قشرها و سنين مختلف سيمپسونها را تماشا مي كنند. ضمن اينكه انيماتورها مرتباً طنزها و شوخيهاي متنوعي را به زمينه تصويري داستان اضافه مي كنند؛ مثل اضافه كردن جملاتي روي تابلوها، تيتر روزنامه ها و جاهاي ديگر. ممكن است بينندگان با يكبار تماشاي سريال متوجه اين نكته هاي ظريف نشوند. بعضي از اين شوخيها آنقدر سريع مي گذرند كه فقط مي توان با متوقف كردن تصوير متوجه آنها شد!
  در اين سريال از تكيه كلامها استفاده زيادي مي شود و همه كاراكترهاي اصلي و فرعي حداقل يك تكيه كلام دارند. از جمله اين تكيه كلامها مي توان به كلمه “D’oh!” اشاره كرد كه هومر موقع ناراحتي مي گويد؛ يا كلمه “Excellent …” كه آقاي Burns بكار مي برد و يا Ha ha كه Nelson Muntz بطرز خاصي آن را ادا مي كند. بعضي از جملات بارت مثل “Ay, caramba”، “Don’t have a cow, man” و يا “Eat my shorts” در سالهاي اوليه پخش سريال روي تي شرتها ديده مي شد. جالب اينجاست كه تا قبل از معروف شدن اين جملات در اثر تبليغات، بارت بندرت اين جملات را بكار مي برد ولي بعد از آن تبديل به تكيه كلام ثابت او شد. استفاده از تكيه كلامها در فصلهاي اخير كم شده است. در اپيزود “بارت معروف مي شود” (Bart Gets Famous) با طنز تكيه كلامي شوخي مي شود، به اين ترتيب كه بارت در برنامه تلويزيوني “Krusty the Clown Show” فقط با گفتن “من اون كارو نكردم!” (I didn’t do it) مشهور مي شود.
  اپيزودهاي مربوط به هالووين:
  هر سال يكي از اپيزودهاي اين مجموعه درباره هالووين است. اولين اپيزودي كه به هالووين پرداخت، اپيزود سوم از فصل دوم بود كه با عنوان Treehouse of Horror در 25 اكتبر 1990 پخش شد. در اين سكانس بارت و ليزا در روي خانه درختي شان مي نشينند و داستانهاي ترسناك براي يكديگر تعريف مي كنند. از اين اپيزود به بعد بود كه در فصلهاي بعدي و در اپيزود هالووين به سه داستان مجزاي ترسناك پرداخته شد. در اين داستانها خانواده سيمپسونها را مي بينيم كه در يك صحنه ترسناك يا علمي تخيلي و يا متافيزيكي قرار مي گيرند كه معمولاً اين صحنه ها به يك فيلم معروف در آن ژانر اشاره دارند. اين داستانها معمولاً در روندي متفاوت از سير روايي معمول داستان اتفاق مي افتند. معمولاً اپيزود هالووين هر ساله در ماه اكتبر و به هنگام جشن هالووين پخش مي شد اما در سالهاي اخير به علت قرارداد فاكس براي پخش مسابقات ليگ جهاني بيسبال معمولاً اين اپيزود بعد از هالووين پخش مي شود.
  تاثيرات فرهنگي: لغتها و اصطلاحات
  تعدادي از اصطلاحات كه در سيمپسونها بكار برده مي شد كم كم وارد زبان محاوره اي و روزمره آمريكا شد. مارك ليبرمن، رييس پژوهشكده اطلاعات زبان واقع در دانشكده پنسيلوانيا، در اين باره مي گويد: “به نظر مي رسد تاثير سيمپسونها بر دايره لغات و اصطلاحات و تكيه كلامهاي روزمره ما بيشتر از شكسپير يا انجيل بوده است!” مشهورترين جمله فيلم عبارتي ست كه هومر موقع عصبانيت مي گويد: “D’oh “. اين كلمه بقدري رايج شد كه در فرهنگ لغت آكسفورد جا گرفت (البته بدون آپستروف). Dan Castellaneta كه بجاي هومر حرف مي زند مي گويد كه اين عبارت را از James Finlayson شنيده است، بازيگري كه در كمدي لورل و هاردي بازي مي كرد. البته او اين عبارت را بصورتي حزن آلودتر و كشيده تر مي گفته است ولي كارگردان “سيمپسونها” به او توصيه كرده آن را كوتاه تر تلفظ كند و بدينصورت اين عبارت محبوب متولد شد.
  Jonah Goldberg ستون نويس مشهور مجله National Review به دنبال مخالفت فرانسه با جنگ عراق در سال 2003 فرانسويها را “ميمونهاي هميشه تسليم پنيرخوار” (cheese-eating surrender monkeys) خطاب كرد. اين جمله برگرفته از اپيزود Round Springfield سيمپسونهاست كه در سال 1995 پخش شد كه در آن شخصيت Groundskeeper Willie اين جمله را درباره فرانسويها بكار برد. بعد از آن اين جمله در آمريكا بسيار معروف شد و اكثراً اين عبارت را در مورد فرانسويها بكار برده و مي برند.
  كلمه ” Cromulent” كه اولين بار در اپيزود “Lisa the Iconoclast” بكار برده شد در فرهنگ لغت انگليسي وبستر جاي گرفت و كلمه بي معني Kwyjibo كه توسط بارت در اپيزود ” Bart the Genius ” ادا شد لقب كامپيوتري كسي ست كه ويروس مشهور اينترنتي را نوشت كه امروزه آن را به عنوان كرم كامپيوتري مي شناسيم.
  قالب جمله “I, for one, welcome our new insect overlords” كه توسط Kent Brockman در اپيزود “Deep Space Homer” بكار برده شد، تبديل به يكي از قالبهاي مشهور زبان انگليسي شد. اين قالب با كلمات جايگزين در مواقعي استفاده مي شود كه با شوخي و بحالت مسخره بخواهيم در مقابل موضع كسي كوتاه بياييم يا حرف او را قبول كنيم. اين عبارت حتي در رسانه هاي عمومي چون مجله New Scientist نيز بكار برده شده است. عبارت Meh نيز كه توسط اين سريال بر سر زبانها افتاد در سال 2008 وارد فرهنگ لغت انگليسي كالينز شد.
  “فيلم سيمپسون ها” به طور متوسط 13300 دلار از هر اكران در ايتاليا كسب كرده و بدين ترتيب ركورد فروش اوليه فيلم خارجي در ايتاليا را نيز در كل تاريخ سينما شكسته است. اين فيلم همچنين سومين فيلمي است كه بهترين فروش را در هر اكران در ايتاليا داشته است.
  نشريه La Repubblica ايتاليا هفته گذشته در مقاله اي در ستايش استقبال جهاني از اين فيلم انيميشن كه در صفحه اول آن منتشر شده بود، فيلم سيمپسون ها را يكي از شاهكارهايي دانست كه تا كنون درباره فرهنگ عامه در جهان خلق شده اند.
  خانواده ي سيمپسون ها خانواده ي كارتوني بسياري از بچه هاي جهان و حتي بزرگترهاست كه قسمت هاي مختلفي از اين مجموعه به عنوان سريال حدود چند سال هست كه كار خودش رو آغاز كرده كه در همين اواخر هم آقاي David Silverman به اين نتيجه رسيد كه مجموعه اي سينمايي از اين فيلم درست كنه كه بر حسب شهرت نام اين كارتون دوست داشتني دو هفته در صدر جدول پرفروش ترين فيلم هاي جهان قرار داشت . جريان
  چنین فروشی را حتی فیلم های بزرگ سال همچون هری پاتر 5 و بسیاری فیلم های برتر دیگر نیز به خود ندیده بودند ! مطمئنا تمامی افراد از تماشای این انیمیشن بامزه و زیبا لذت خواهند برد . The Simpsons Movie بلافاصله پس از عرضه نامزد دریافت جایزه “بهترین فیلم تابستان که تا به حال کسی مانند آن را ندیده است” گردید !
  شخصیت های کارتون : Homer Simpson, Marge Simpson, Bart Simpson, Lisa Simpson, Krusty the Clown, Moe Szyslak, Apu Nahasapeemapetilon, The Sea Captain, Seymour Skinner, Lenny Leonard, Dr. Hibbert, Sideshow Bob, Fat Tony, Edna Krabappel, Erin Brockovich-Ellis.
  کارگردان : David Silverman.
  تهیه کنندگان : Richard Sakai, Mike Scully.
  نویسندگان : James L. Brooks, Matt Groening, Al Jean, Ian Maxtone-Graham, George Meyer, David Mirkin, Mike Reiss, Mike Scully, Matt Selman, John Swartzwelder, Jon Vitti.

  تصاویر کوچک فایل پیوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: simpsons.gif
مشاهده: 356
حجم: 26.4 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: simpsons_couch.jpg
مشاهده: 444
حجم: 37.3 کیلو بایت  
  ویرایش توسط BLACK MASTER : 08-28-2010 در ساعت 20:39

 2. 9 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : معرفی و تبادل نظر درباره ی سریال simpsons

  واقعا سریال زیباییه. من خیلی با این کارتون ارتباط برقرار میکنم. عاشق شخصیت مادر و دختر کوچک خانواده ام که اونجوری به پستونکش مک میزنه. دلم ضعف میره براش.
  ضمن اینکه مسائل اجتماعی و سیاسی رو با چنان هنری در کارتون مطرح کردن که بعضیاشو واقعا متوجه نمیشیم و باید بیشتر توجه کنیم.
  ممنون پریسا جان. خیلی به جا بود


  دوباره خواهيم روييد...
 5. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 6. #3
  AloneDreamer آواتار ها
  وضعیت : AloneDreamer آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  سن: 24
  نوشته ها : 1,821
  سپاس ها : 3,324
  سپاس شده 3,395 در 1,194 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 590 تاپیک

  پاسخ : معرفی و تبادل نظر درباره ی سریال simpsons

  5 فصل از این سریال رو دارم (کلش فکر کنم 22 فصل باشه) ...
  یکم از قسمت اولش رو دیدم خیلی خوشم نیومد ... البته من همیشه اینجوریما ... یعنی از اول یه سریالی اگه خوشم نیاد ادامش نمیدم ...
  این یه مسئله ... مسئله دیگه اینه که با توجه به قدیمی بود (فصل های اول) سریال از کیفیت خوبی برخوردار نبود ... تا چه فصلی اینجوریه؟

 7. #4
  Amin آواتار ها
  وضعیت : Amin آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  نوشته ها : 255
  سپاس ها : 294
  سپاس شده 754 در 236 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 14 تاپیک

  پاسخ : معرفی و تبادل نظر درباره ی سریال simpsons

  عالیه این سریال و در تاریخ موندگار خواهد شد ... ای سریال وقتی من 1 سالم بود شروع شد و تا الانم ادامه داره ... این همه سوژه و این که هنوز کیفیتش خوبه واقعا باور نکردنیه

 8. #5
  Nikola آواتار ها
  وضعیت : Nikola آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Rasht
  نوشته ها : 26
  سپاس ها : 177
  سپاس شده 71 در 18 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 135 تاپیک

  پاسخ : معرفی و تبادل نظر درباره ی سریال The Simpsons

  من عاشق این سریال هستم ..چون درون مایه طنز در اون , حالتی بسیار جدی داره! و از سطح خیلی خوبی بهره برده..! با توجه به بیوگرافی شخصیت ها : چقدر این خانواده , شبیه به اکثر خانواده های ایرانی !! مرسی از پستت

 9. کاربر روبرو از پست مفید Nikola سپاس کرده است .


 10. #6
  habibmp3 آواتار ها
  وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jun 2011
  سن: 30
  نوشته ها : 388
  سپاس ها : 251
  سپاس شده 525 در 227 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 146 تاپیک

  پاسخ : معرفی و تبادل نظر درباره ی سریال The Simpsons

  از اين سريال ميشه به عنوان پدربزرگ سريال هاي انيميشني نام برد ...
  من كه خيلي دوسش دارم ...
  درسته به خنده داري فميلي گاي و جسوري ساوث پارك نيست ولي اينقدر چيزاي قشنگ توش داره كه جذبش بشين ...

 11. #7
  Re!han آواتار ها
  وضعیت : Re!han آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  سن: 28
  نوشته ها : 31
  سپاس ها : 2
  سپاس شده 13 در 7 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 8 تاپیک

  پاسخ : معرفی و تبادل نظر درباره ی سریال The Simpsons

  من عاشق مگی با اون پستونک خوردنشم...
  خودمم حس میکنم شبیه اون دختر کوچولوم که هی غصه میخوره!!
  در کل خیلی جالبه که یه سریال به 23 سیزن رسیده!!و همه قسماش جذابیت خاص خودشو دارن

 12. #8
  شینیگامی آواتار ها
  وضعیت : شینیگامی آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Oct 2013
  نوشته ها : 44
  سپاس ها : 0
  سپاس شده 35 در 26 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 36 تاپیک

  پاسخ : معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال "The Simpsons"

  من که عاشق بارت و مگی ام.خیلی باحال اند.این انیمیشن واقعا عالیه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال Friends
  توسط Dr.House در انجمن F.R.I.E.N.D.S
  پاسخ ها: 395
  آخرين نوشته: 06-11-2018, 16:06
 2. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 10-13-2011, 00:20
 3. معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال "Being Human"
  توسط Hedieh در انجمن ژانـــر تخيلي و ماورائي
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 01-22-2011, 21:41
 4. معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد ميني سریال " The Prisoner "
  توسط ADoLF در انجمن میـــنی ســـریال هــا
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-04-2010, 17:31

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •