مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh "گرگ وال استریت" بهترین فیلم سال 2013 است |The Wolf of Wall Street Review

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: "گرگ وال استریت" بهترین فیلم سال 2013 است |The Wolf of Wall Street Review

Death Magnetic آواتار ها
    وضعیت : Death Magnetic آنلاین نیست.
    سپاس ها : 31
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

"گرگ وال استریت" بهترین فیلم سال 2013 است |The Wolf of Wall Street Review

می دانید نکته ی جالب چیست؟! امسال سالی عالی برای سینما بود و زمانی که فیلمی را می بینیم و آن را بهترین فیلم سال می نامیم، فیلمی دیگر می آید و جایگزین آن فیلم قبلی می شود. "گرگ وال استریت"، شاهکار استاد سینما،"مارتین اسکورسیزی" است و با اختلاف، بهترین فیلم سال 2013 میلادی. هم چنان معتقدم فیلم 12 سال بردگی شانس اول جوایز اسکار است اما "گرگ وال استریت"بهترین فیلم سال است.

"ترنس وینتر" و "مارتین اسکورسیزی" سراغ زندگی یکی از جنجالی ترین شخصیت های مهم و جدید دنیای مدرن یعنی "جوردن بلفورت" (Jordan Belfort) رفته اند. به عقیده ی من، "جوردن بلفورت"(با بازی بی نظیر لئوناردو دی کاپریو) ورژن مدرن شده ی "جی گتسبی" ده ی 20 میلادی است.اما فرق این دو شخصیت چیست؟ این دو شخصیت هر دو انسان هایی تظاهرگر هستند و می خواهند دیگران را راضی نگه دارند. "جی گتسبی" می خواهد "دیزی" را راضی کند و "جوردن بلفورت" که تازه به دوران رسیده ای بیش نیست می خواهد زیردستانش را مانند خودش پولدار کند. این فیلم (در ابتدا قرار بود 4 ساعت باشد) سه ساعته، یا شما را به قدری سرگرم می کند که حتی متوجه گذر زمان نخواهید شد، و یا سه ساعتی زجر آور خواهد بود که به بدترین تجربه ی سینمایی تان تبدیل خواهد شد.حتی "دی کاپریو" و "اسکورسیزی" نیز از مخاطب خواهش و تمنا نمی کنند تا عاشق فیلم و شخصیت "جوردن بلفورت" بشوند.

"بلفورت" یک کارمند معمولی در وال استریت بود اما بعد از "دوشنبه ی سیاه" (سقوط بی سابقه ی بازار سهام در اواخر دهه ی 80 بعد از 60 سال) تبدیل به یک دلال سهام و نهایتا یک شارلاتان می شود و سالی 40 میلیارد تومان در می آورد و نصف آن پول را خرج پارتی و خوش گذرانی می کند! اما این فیلم واقعا در مورد این موضوع است؟ آیا ما بار ها و بار ها این گونه داستان ها را ندیده و نشنیدیم؟ آیا "جوردن بلفورت" شخصیتی تکراری نیست؟ جواب همه ی این سوال ها مثبت است اما به قول منقد مرحوم "راجر ابرت" ، مهم نیست فیلم در مورد چی است، مهم این است که چگونه در مورد آن موضوع است. هنر "اسکورسیزی" و "دی کاپریو" همین است. غیر ممکن را ممکن می کنند. "گرگ وال استریت" شاید شلوغ ترین فیلمی باشد که اسکورسیزی در عمرش ساخته است. استفاده ی مکرر از موسیقی پانک، بلوز، راک اند رول، صحنه های متعدد س#س و مست کردن و استفاده ی مکرر از مواد مخدر و ... برای هر مخاطبی آزار دهنده هستند.

"گرگ وال استریت" یک کمدی سیاه است و کمدی فیلم نه در دیالوگ ها (به جز چند بخش کوچک) بلکه در اعمال "جوردن بلفورت" و همکارانش است. او یک کمپانی معروف (استراتون اوکمانت) را تاسیس و 10 سال هدایت می کند."بلفورت" ده سال پول شویی می کند، 10 سال زیر نظر FBI می ماند و ده سال بیش از 2 میلیون دلار خرج پارتی های عظیم می کند اما به گفته خود بلفورت ":سوال اصلی این است ...آیا همه ی این کار ها غیر قانونی بود؟ نه!". وقتی به کسی قدرت بدهید ، امکان ندارد آن قدرت را پس بگیرید. در اواخر فیلم هنگامی که FBI "بلفورت" را به شدت تحت نظر داشت، او وادار به کنار کشیدن از این کار می کند اما ... درست حدس زدید، او از صحنه کنار نمی رود. در یکی از بهترین دیالوگ های فیلم که "بلفورت" در حال ساخنرانی است ، این گونه می گوید: "من کنار نمی کشم. این ، همین جا(اشاره به شرکت اش) ... محل فرصت ـه ... این جا آمریکا است! بازی ادامه داره! اگه آن ها (اشاره به FBI) می خوان منو بندازن بیرون باید پلیس ملی رو بیارن... چون من از این جا برو بیرون نیستم!". "جوردن بلفورت" و دوستان هم نوعش، ندید بدید هایی بیش نیستند. این ها کسانی بودند که قبل از تبدیل شدن به یک کلاهبردار، در عمرشان بیش تر از ماهی سه هزار دلار درآمد نداشتند و در عمرشان حتی یک بار نیز کوکائین مصرف نکرده بودند.اما این نوع انسان ها به جایی می رسند که کلمه ی "بیش تر" برایشان معنی ندارد. "بلفورت" به مامور پلیس که وارد کشتی تفریحی اش شده بود این گونه گفت :"تا حالا تو عمرت تو یکی از این کشتی ها بودی"؟ و مامور پلیس فقط به او خیره می شود. "جودرن بلفورت" وقتی فقط بیست و دو سال داشت به چنین انسانی تبدیل شد.

به عقیده ی من ، "جوردن بلفورت" شخصیت سینمایی سال است. به گفته ی خودش شغل او ثروتمند کردن دیگران است اما آیا او واقعا از این کار لذت می برد؟ ما هیچ وقت جواب این سوال را نمی فهمیم و "اسکورسیزی" و "وینتر" مخاطب را با جواب خود را می کند. "جوردن بلفورت" در این فیلم تنها یک شخصیت نیست. او یک نماد است. اما نماد چه چیزی؟ جواب خیلی ساده است. اون نماد آمریکا است! به گفته ی خودش او جزو "آن 1 درصد ثروتمند آمریکا است" اما او خود آمریکا است! واقعیت این است که حتی خود "جوردن بلفورت" نیز از لقب "گرگ وال استریت" خوشش نمی آمد. "گرگ وال استریت" لقبی بود که مجله ی "وال اسریت جورنال" به او در اواخر دهه ی80 و اوایل دهه ی 90 داده بود.درست است که او از جمله کسانی بود که در سقوط بازار سهام (که بروز ترین آن سال 2008 بود) نقش مهمی داشت اما تاریخ شاهد "گرگ های وال استریت" ـی بد تر از "جوردن بلفورت" بوده است که نه 40 میلیون دلار بلکه 100 میلیارد دلار درامد داشته اند در صورتی که یک بار در عمرشان با یک فاحشه ارتباط برقرار نکرده اند و از مواد مخدر استفاده نکرده اند! برای همین است که می گویم "جوردن بلفورت" نماد آمریکا است و نه فقط یک شارلاتان ندیدبدید.(SPOILER) شاید کلیدی ترین صحنه ی فیلم ، صحنه ی آخر باشد هنگامی که خود شخص "جوردن بلفورت" در یک برنامه ی تلویزیونی ،"جوردن بلفورت " داستان ما (دی کاپریو) را به صحنه دعوت می کند و "بلفورت" داستان ما از تماشاگران ردیف جلو می خواهد تا به او بگویند چگونه یک خودکار ساده را به خودش می فروشند-چگونه چیزی که انسان ها در یک زمان به آن احتیاج ندارند باید بهشان فروخته شود- (هیچ کدامشان موفق به انجام این کار نمی شوند) و سپس دوربین به تماشاگر های دیگر کات می کنند که دارند به عمل "بلفورت" نگاه می کنند. اما منظور از این صحنه چیست؟ منظور این است که تمام این داستان آینه ای بود بر دنیای ما و خود ما (مخاطب) و این که ما هر روز شاهد دیدن شکست های خودمان هستیم.

این نقد را با کلیدی ترین دیالوگ فیلم و یک نقل قول به پایان می برم . "جوردن بلفورت" در یکی از سخنرانی هایش این گونه می گوید:"اون یک تیکه پلاستیک های سیاه رو می بینید؟! به اون ها می گن تلفن! کار شما هم اینه که اونو بردارید و زنگ بزنید و سهم بفروشید! تاریخ قبض گازتون گذشته؟ بهتر! تلفن ـو بردارید و شماره گیری کنید! دوست دخترتون بهتون گفته ازت بدش میاد چون فقیرید؟! بهتر! تلفن ـو بردارید و شماره گیری کنید!" این دیالوگ درواقع ورژنی دیگری بود از یکی از باور های خود "جوردن بلفورت" :"ثروتمند فکر کن تا ثروتمند بشی."در یکی از مصاحبه های اخیر با "جوردن بلفورت"، او گفت که هنوز هم از کاری که کرده است پشیمان نیست و در حال حاضر، در مورد ثروتمند شدن و موفقیت در مکان های مختلف سخنرانی می کند. به قول منتقد سایت "راجر ابرت"، ما (مخاطب) به چیز هایی که در این فیلم می بینیم می خندیم اما افرادی مانند "جوردن بلفورت" همیشه در حال خندیدن به ما هستند!

10/10

منتقد: سام محسنی، 26 دسامبر 2013
    ویرایش توسط Death Magnetic : 12-27-2013 در ساعت 21:09

2. 20 کاربر از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده اند .

3. # ADS

CaPiTaNo FuTuRo آواتار ها
    وضعیت : CaPiTaNo FuTuRo آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,386
    سپاس شده 1,579 در 349 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 885 تاپیک

پاسخ : "گرگ وال استریت" بهترین فیلم سال 2013 است |The Wolf of Wall Street Review

سام عزیز به نظرت دیکاپریو شانسی برای اسکار داره!!؟

Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

پاسخ : "گرگ وال استریت" بهترین فیلم سال 2013 است |The Wolf of Wall Street Review

نقل قول نوشته اصلی توسط CaPiTaNo FuTuRo نمایش پست ها
    سام عزیز به نظرت دیکاپریو شانسی برای اسکار داره!!؟
    من تو بازی های امسال از بازی تام هنکس خیلی خوشم اومد و همین تور Chiwetel Ejiofor ولی "دی کاپریو" به کل نظرم ـو عوض کرد. به نظر من نه دی کاپریو بلکه خود فیلم هم شانس چندانی نداره، همین دو روز پیش بود که یکی از اعضای پیر آکادمی تو فیس بوکش نوشته بود وسطای فیلم وقتی اسکورسیزی و دی کاپریو داشتند موقع نمایش فیلم از کنار صندلی ها رد می شدن، چند تا از اعضای آکادمی پاشدن و بهشون گفتن "خجالت بکشید". البته هنوز هم امید هست. The Pianist ـو یادت میاد؟ آدرین برودی همون دقیقه ی90 اسکار ـو گرفت در صورتی که 90 درصد جوایز بازیگری به دنیل دی لویس داده شده بود و آدرین برودی در کل فقط 6 تا جایزه ی بازیگری تو فصل جوایز اون سال ـو برد! بماند که The Pianist 28 مارچ 2003 اکران شده بود و تا قبل از اون موقع نمایشی نداشت. به نظرم همین موضوع برای "گرگ وال استریت" صدق می کنه. این فیلم خیلی راحت می تونه 3 یا 4 جایزه ی اصلی اسکار رو ببره : بازیگر نقش اصلی مرد، بهترین فیلم، بهترین فیلم نامه اقتباسی و با کمی شانس بهترین کارگردان ولی با این وضع زیاد امیدوار نیستم. اگه دی کاپریو و اسکورسیزی ـو کاندید اسکار کنن ، من کلاهمو میندازم هوا
    ویرایش توسط Death Magnetic : 12-27-2013 در ساعت 21:23

6. کاربر روبرو از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده است .

CaPiTaNo FuTuRo آواتار ها
    وضعیت : CaPiTaNo FuTuRo آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,386
    سپاس شده 1,579 در 349 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 885 تاپیک

«...همه عمرم با هیئت درجه‌بندی سر و کار داشته‌ام. چیز تازه‌ای نیست. سال 1973 سر فیلم «خیابان‌های پایین شهر» مذاکره کردیم و همه چیز درست شد. البته در نهایت، کنار آمدن با انجمن فیلم آمریکا پروسه ساده‌ای نیست. بعضی وقت‌ها دلپذیر هم نیست، اما درمورد «گرگ وال استریت» دلیل اینکه آزارنده شد این بود که باید فیلم را تمام می‌کردم...»

کارگردان پیشکسوت در تازه‌ترین مصاحبه خود از مبارزه با هیئت درجه‌بندی و تلاش برای کوتاه کردن مدت زمان تازه‌ترین ساخته سینمایی‌اش می‌گوید.

مارتین اسکورسیزی با خشونت، مواد مخدر و دیگر مضامین جنجالی روی پرده بیگانه نیست و فیلم‌های قبلی او با واکنش متفاوت تماشاگران روبرو شده است. اما حتی خود اسکورسیزی تا پیش از این به ندرت به اندازه آنچه در «گرگ وال استریت» دیده می‌شود، زیاده‌روی کرده بود.

این فیلم سه ساعته که از روز کریسمس (4 دی) روی پرده سینماها می‌رود، روایتی از ظهور و سقوط دراماتیک جردن بلفورت، کارگزار سابق بورس و گروه اوست که میلیون‌ها دلار پول به جیب زدند، سر هزاران سرمایه‌گذار کلاه گذاشتند و در نهایت توسط اف‌بی‌آی در دهه 1990 بازداشت شدند.

در جلسه نمایش رسمی فیلم در مقر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی که در تعطیلات آخر هفته پیش برگزار شد، یکی از اعضای آکادمی خود را به اسکورسیزی رساند و در اعتراض به زیاده‌روی‌های فیلم جدیدش به او گفت: «خجالت بکش!»، اما همان طور که خود اسکورسیزی اذعان می‌کند اینکه فیلمش از دید برخی ناراحت‌کننده باشد، چیز عجیبی نیست، برای اینکه «این فیلم قطعا برای همه ذائقه‌ها نیست.»

یکی از نکات درخور توجه کمدی سیاه اسکورسیزی، انرژی محض این کارگردان 71 ساله در سی و چهارمین فیلمش است. او با وبسایت thewrap درباره «گرگ وال استریت» صحبت کرده است.

بعضی‌ها «گرگ وال استریت» را با فیلم‌های «رفقای خوب» و «کازینو» مقایسه می‌کنند. خودتان ارتباطی بین این فیلم‌ها می‌بینید؟

مارتین اسکورسیزی: همه همین را می‌گویند. چه کار می‌توانم بکنم؟ بله، شباهت‌هایی هست. این فیلم نگاه دیگری به آمریکا دارد، به آن چه هستیم و به ماهیت انسانی. این اتفاقات فقط در این کشور نمی‌افتد. امیدوار بودم بتوانم روی این سبک کار کنم و آن را جلو ببرم. شاید این کار را کرده باشیم، شاید هم نه، اما اساسا از جهاتی این فیلم به نظر بخشی از یک سه‌گانه است.

خیلی سال پیش، اولین بار که صحبت کردیم، شما گفتید اغلب به بازیگران فیلم‌هایتان می‌گویید «کمتر خودنمایی کنید». برایم جالب است بدانم درمورد «گرگ وال استریت» هم همین را گفتید؟

نه، در این مورد، گفتم «بیشتر خودنمایی کنید». مسئله صحنه و رفتار بود تا لحظه‌ها برایم قانع‌کننده شود. و این بسته به صحنه‌های قبل و بعد می‌تواند عوض شود، یا سه صحنه قبل و سه صحنه بعد. در مورد این فیلم تصمیم گرفتم همه چیزهایی که می‌خواهم بزرگ باشد؛ طرز فکر و رفتار شخصیت‌ها و آنچه ذهن و روحشان به آن‌ها می‌گوید. بنابراین برای پیش بردن کار باید جسارت به خرج می‌دادیم.

این نگاه افراطی را از ابتدای کار داشتید؟

بله، و همین که به نتیجه قطعی رسیدم، می‌دانستم مجبورم این کار را انجام بدهم. به تلما (شونمیکر، تدوین‌گر) گفتم می‌خواهم فیلم، >B/:@2Dشیانه باشد. می‌خواستم حمله کنم. منظورم حمله‌ای نیست که نتواند طنزآمیز باشد، اما یک طنز سیاه است.

اگر این فیلم طنز نداشته باشد، به دردسر می‌افتید.

اما دارد. این جور چیزها قطعا طنزآمیز است. لازم نبود چیزی به آن اضافه شود.

این اواخر فیلمی با این حد بداهه‌پردازی نداشتید، داشتید؟

بله، خیلی وقت بود نداشتم. فکر می‌کنم در «مردگان» کمی بود، اما شاید آخرین بار که به این شکل بداهه‌پردازی کردیم «کازینو» در 1995 بود. «هوانورد» هم بداهه‌پردازی نداشت. «شاتر آیلند» که قطعا نداشت، برای اینکه داستان باید بسیار دقیق روایت می‌شد. و «هوگو» هم قطعا نداشت. در «گرگ وال استریت» بداهه‌پردازی بر مبنای چیزی بود که تری (وینتر) نوشت و آنچه تری، لئو (لئوناردو دی‌کاپریو) و من در مرحله پیش‌تولید انجام دادیم.

نسخه اول فیلم ظاهرا بیش از چهار ساعت بود و شما مجبور شدید آن را به زیر سه ساعت برسانید. مطمئن بودید می‌توانید این کار را انجام بدهید؟

بله، خب، من سال‌هاست این کار را انجام می‌دهم. مسئله، کم کردن مدت زمان نیست. مسئله این است که چه طور می‌شود کار را شکل داد. اینکه اگر فیلم طولانی است، آیا حس طولانی بودن هم منتقل می‌شود؟ نکته مهم این است. مردم، اتوماتیک‌وار می‌آیند و می‌گویند: «اوه، باید کوتاهش کنی...» بعد، جوری نگاهت می‌کنند که می‌ترسی.

چه طور این کار را انجام می‌دهید؟

دوباره فیلم را می‌بینم. زمان فیلمبرداری نمی‌خواهم هیچ تردیدی باقی بماند، برای همین خیلی چیزها را فیلمبرداری می‌کنم، اما بعد که صحنه‌ها را می‌بینم و به این فکر می‌کنم چه طور باید از صحنه‌ای به صحنه دیگر برویم، چیزهایی را که دوست ندارم کنار می‌گذارم.

با خودتان فکر نکردید با چه طور می‌توانید با هیئت درجه‌بندی انجمن فیلم آمریکا (MPAA) کنار بیایید؟

نه، فکر کردم مشکلی نخواهد بود. گفتم اگر مشکلی هم باشد آن‌ها من را مطلع خواهند کرد. همه عمرم با هیئت درجه‌بندی سر و کار داشته‌ام. چیز تازه‌ای نیست. سال 1973 سر فیلم «خیابان‌های پایین شهر» مذاکره کردیم و همه چیز درست شد. البته در نهایت، کنار آمدن با انجمن فیلم آمریکا پروسه ساده‌ای نیست. بعضی وقت‌ها دلپذیر هم نیست، اما درمورد «گرگ وال استریت» دلیل اینکه آزارنده شد این بود که باید فیلم را تمام می‌کردم. دیر کرده بودم و باید مطمئن می‌شدم به لحاظ زمانی فیلم را تا حد ممکن کوتاه کرده‌ام. آن‌وقت در این وضعیت باز هم به من می‌گفتند: «می‌توانی کاری کنی ملایم شود؟»، «می‌توانی این را عوض کنی؟». و این نگران‌کننده بود، اما در نهایت کنار آمدیم.

با جردن بلفورت صحبت کردید که ببینید چه نظری درباره فیلم دارد؟

در شب افتتاحیه او را دیدم، اما واقعا هیچ‌وقت با او در تماس نبودم. درمورد هنری هیل در «رفقای خوب» هم همین طور. هیچ‌وقت او را ندیدم. جردن را بعد از فیلمبرداری و در شب افتتاحیه دیدم. به نظر راضی می‌آمد، اما با هم درمورد فیلم صحبت نکردیم. این نکته را هم فراموش نکنید. این فیلم یک برداشت است؛ درمورد خود جردن بلفورت نیست. او الان همان کاری را در زندگی انجام می‌دهد که می‌تواند. مشکلات قانونی خودش را دارد و من نمی‌توانم درباره کار او قضاوت کنم، اما او به نظر بهترین وسیله برای این داستان بود.

8. کاربر روبرو از پست مفید CaPiTaNo FuTuRo سپاس کرده است .

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,009
    سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

اگر هرگونه قرض ورضی یا جبهه گیری افراد و اعضای آکادمی را کنار بگذاریم، باید (تاکید می کنم) باید جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی و بهترین فیلم به این اثر داده بشه.
    اما آکادمی امسال هم مثل سالهای قبل ثابت کرده که تفکراتش با آن چیزی که افراد عادی و همچنین سایر منتقدین در ذهن دارند تفاوت اساسی داره. به احتمال بیش از 70% این عنوانی که ذکر کردم حتی نامزد هم نمیشن، و باز هم به احتمال 90% در صورت کاندید شدن انتخاب نمیشن.
    تنها 10% باقی می مونه که باید نیم نگاهی به اون 10% یا حتی کمتر داشته باشیم و به این فکر کنیم که آیا امکان داره آکادمی دست از لج و لجبازی برداره و کمی از این سی*استهای مسخره و نخ نما شده خودش عقب بکشه؟
    چیزی که در این سالها شاهدش بودیم که امکان افتادن این اتفاق فوق العاده کم و مواردی هم که این اتفاق براشون افتاده حتی از تعداد انگشتان دست هم کمتر بوده اند.
    در هر صورت من خودم به شخصه امیدوارم و علاقمند که امسال شاهد کسب اسکار توسط دی کاپروی باشیم. چیزی که اون واقعاً لیاقتش رو داره

10. کاربر روبرو از پست مفید Wolverine سپاس کرده است .

Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
    اگر هرگونه قرض ورضی یا جبهه گیری افراد و اعضای آکادمی را کنار بگذاریم، باید (تاکید می کنم) باید جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی و بهترین فیلم به این اثر داده بشه.
    اما آکادمی امسال هم مثل سالهای قبل ثابت کرده که تفکراتش با آن چیزی که افراد عادی و همچنین سایر منتقدین در ذهن دارند تفاوت اساسی داره. به احتمال بیش از 70% این عنوانی که ذکر کردم حتی نامزد هم نمیشن، و باز هم به احتمال 90% در صورت کاندید شدن انتخاب نمیشن.
    تنها 10% باقی می مونه که باید نیم نگاهی به اون 10% یا حتی کمتر داشته باشیم و به این فکر کنیم که آیا امکان داره آکادمی دست از لج و لجبازی برداره و کمی از این سی*استهای مسخره و نخ نما شده خودش عقب بکشه؟
    چیزی که در این سالها شاهدش بودیم که امکان افتادن این اتفاق فوق العاده کم و مواردی هم که این اتفاق براشون افتاده حتی از تعداد انگشتان دست هم کمتر بوده اند.
    در هر صورت من خودم به شخصه امیدوارم و علاقمند که امسال شاهد کسب اسکار توسط دی کاپروی باشیم. چیزی که اون واقعاً لیاقتش رو داره
    اگه می خواستن به این فیلم توجه کنن باید تو همون گلدن گلوب هم بهش توجه می کردن. به زور و با بی میلی فیلم ـو تو دو بخش کاندید کردن تا فقط بگن که ما هم به این فیلم توجه کردیم. همون بهتر که اصلا به این فیلم توجه نشه. اسکار هم میره راحت فیلم Philomena رو یه 6-7 تا کاندید می کنه. خیلی بخوان زور بزنن این "گرگ وال استریت" ـو برای بهترین فیلم و فیلم نامه کاندید می کنن. امسال هم دوباره 9 تا فیلم قراره کاندید بهترین فیلم بشن

اگه لج بازی کنن:

12 Years a Slave
    American Hustle
    Captain Phillips
    Philomena
    Nebraska
    Inside Llewyn Davis
    Her
    Saving Mr. Banks
    Dallas Buyers Club

اگه انصاف داشته باشن:

12 Years a Slave
    All Is Lost
    American Hustle
    Captain Phillips
    Before Midnight
    Nebraska
    Inside Llewyn Davis
    Her
    The Wolf of Wall Street

اما آکادمی امسال هم مثل سالهای قبل ثابت کرده که تفکراتش با آن چیزی که افراد عادی و همچنین سایر منتقدین در ذهن دارند تفاوت اساسی داره
    هنوز کاندیدا ها رو اعلام هم نکردن که شما این حرفو میزنی! بعد هم فقط سبک تفکرشون نیست. خیلی چیزای دیگه تاثیر داره. تبلیغات، فروش، کمپانی که پشت فیلم هست، گروه بازیگرا و ... . معمولا کمپانی ها فیلم هاشونو برای اعضای آکادمی نمایش میزارن. خیلی ها میان و خیلی ها هم نمیان. "گرگ وال استریت " ـو اکثر اعضای آکادمی دیدن و اکثرشونم گفتن فیلم براشون عذاب آور بوده که منم نمی گن اشتباه می گن چون 3 ساعت س#س و مواد مخدر نگاه کردن هم اعصاب پولادین می خواد اونم با اون صحنه هایی که تو فیلم هست ! به شدت اذیت کنندست. ولی اگه بخواد فقط به این باشه که پس 12 Years a Slave حتی از The Wolf of Wall Street هم بدتره !البته نه فقط از نظر صحنه های جنسی بلکه خشونت فیلم تو چند صحنه به قدری زیاده که فیلم ـو غیر قابل دیدن می کنه.

رای دهی اسکار هم از دیروز شروع شده. دیگه باید ببینیم چی میشه
    ویرایش توسط Death Magnetic : 12-28-2013 در ساعت 21:34

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Death Magnetic نمایش پست ها
    هنوز کاندیدا ها رو اعلام هم نکردن که شما این حرفو میزنی!
    منظور من بیشتر از روی نوع برخورد و جبهه گیریشون راجع به فیلمهاست.
    برخی عناوین مثل چهره پردازی و فیلمهای خارجی زبان که تقریباً مشخص شده اند تا حدودی نشون میده که باز هم قرار نیست روی مواردی که فکر می کردیم حساب کنیم.
    حذف عناوینی مثل گذشته در بخش خودش، یا هابیت اینو تقریباً نشون میده. اینو اگر بخواهیم تعمیم بدیم به سایر موارد دیگه میشه تقریباً همین انتظار رو از بقیه هم قسمت ها و کاندیدهاشون داشت.

Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Death Magnetic نمایش پست ها
    رای دهی اسکار هم از دیروز شروع شده. دیگه باید ببینیم چی میشه
    والا من که ککم هم نمیگزه که عناوینی که انتظارشون رو داریم بهشون چیزی نخواهد رسید

Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
    منظور من بیشتر از روی نوع برخورد و جبهه گیریشون راجع به فیلمهاست.
    برخی عناوین مثل چهره پردازی و فیلمهای خارجی زبان که تقریباً مشخص شده اند تا حدودی نشون میده که باز هم قرار نیست روی مواردی که فکر می کردیم حساب کنیم.
    حذف عناوینی مثل گذشته در بخش خودش، یا هابیت اینو تقریباً نشون میده. اینو اگر بخواهیم تعمیم بدیم به سایر موارد دیگه میشه تقریباً همین انتظار رو از بقیه هم قسمت ها و کاندیدهاشون داشت.
    به قول دیوید فینچر تنها خوبی اسکار اینه که فیلم های خوب سال فروش می کنن و منم باهاش موافقم. گذشته هم حالا اگه کاندید نمیشد مسئله ای نیست ولی این که حتی جزو اون 9 فیلم نیست یکم عجیبه . فکر نکنم دلیلش هم ضعیف بودن فیلم باشه چون فیلم ضعیفی نیست

belmont آواتار ها
    وضعیت : belmont آنلاین نیست.
    سپاس ها : 666
    سپاس شده 269 در 132 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 50 تاپیک

ببخشید وسط موضوع می پرم شماها فیلمو چجوری دیدید الان ؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)