مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی شخصیت زن شگفت انگیز "Wonder Woman"

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: معرفی شخصیت زن شگفت انگیز "Wonder Woman"

 1. #1
  هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
  Wolverine آواتار ها
  وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2013
  محل سکونت : مشهد
  نوشته ها : 1,822
  سپاس ها : 4,009
  سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
  یاد شده
  در 15 پست
  تگ شده
  در 145 تاپیک

  معرفی شخصیت زن شگفت انگیز "Wonder Woman"

  Wonder Woman
  مشخصات
  نام اصلی: پرنسس دیانا
  نام مستعار: ندارد
  ناشر: مارول کامیک
  خالق: ویلیام مولتون مارستون، لن وین
  توانایی و استعداد خاص: قدرت و سرعت بالا، بالا رفتن سطوح و پرش های بلند، حس عنکبوتی
  محل تولد: شهر نیویورک
  گروه هایی که در آنها حضور داشته: لیگ عدالت، حشم زنان، ستارگان مردم، جامعه عدالت آمریکا
  نژاد : انسان جهش یافته
  شغل : پرستار ارتش
  والدین: هیپولیتا (مادر)- پدر (اطلاعاتی در دست نمی باشد)
  اولین حضور: شماره 8 از All Star Comics
  حقیقت جالب که احتمالاً نمی دانید: زمانیکه او پس از مدتها که جامعه اش را ترک گفته به میان آنها باز می گردد، از طرف آنها رد می شود
  بیوگرافی
  "پرنسس دیانا فرزند "هیپولیتا- Hippolyta" ملکه مردمان "آمازون" یک جزیره دور افتاده و ناشناس در اقیانوسی ناشناخته می باشد. او دختری جوان و قدرتمند بود و هیچ شناختی از دنیاهای دیگر نداشت. تا اینکه هواپیمای یک افسر اطلاعاتی ایالات متحده در جزیره او سقوط کرده و توسط زنان این قبلیه پیدا می شود. دیانا به همراه این مرد جوان که "استیو ترور" نام دارد به جهان انسانها پا می گذارد و در آنجا با هویتی جدید در ارتش به عنوان پرستار استخدام شده و به مبارزه با جرم جنایت می پردازد. تا اینکه سرانجام با ابرقهرمانان قدرتمندی چون "سوپرمن و بتمن" برخورد کرده و پس از کمک رسانی به آنها وارد اعضای "لیگ عدالت- Justice League" می شود. او همچنین در گروه های "حشم زنان- Female Furies"، "ستارگان مردم- All Star Squadron" و "جامعه عدالت آمریکا- Justice Society of America" می باشد.
  زن شگفت انگیز از کامیک بوک تا سینما
  کامیک بوک:
  در مصاحبه ای که در سال 1940 با ویلیان مولتون صورت گرفت، او بیان داشته بود که در نظر دارد تا شخصیتی جدید را خلق کند، شخصیتی که به تمام تبعیضات جنسیتی بین زنان و مردان خاتمه دهد، خانواده دوست و علاقمند به عشق و دوستی باشد. او بیان کرده بود که "زن شگفت انگیز" نوعی تبلیغات روانی برای نوع جدید از زنانی است که به اعتقاد او باید بر جهان حکومت کنند. علت این امر هم این بود که در آن دوران به زنان دید مثبتی در جامعه وجود نداشت، آنها افرادی با سطح پایینتری نسبت به مردان بودند و به نوعی همیشه به عنوان یک ابزار در خدمت آنها، حتی در دنیای کامیک نیز زنها فقط تا دستیاری شخصیتهای مطرح و با قدرتهای محدود حضور می یافتند. مارستون اعلام کرد که او شخصیتی را خلق می کند تا علاوه بر جذابیت و زیبایی یک زن فردی قدرتمند، صلح دوست و علاقمند به عشق و دوستی باشد، او می خواست تا ویژگی های قدرتمند زنان را که به علت ضعف آنها مورد تنفر واقع شده بود را احیا نماید.
  و اینگونه بو که در 8 دسامبر 1941 و در هشتمین نسخه از "آل استار کامیکز" شخصیت تازه "زن شگفت انگیز- Wonder Woman" حضور یافت. او به طور مداوم در کامیکهای DC ظاهر شد، اما در این میان یک وقفه کوتاه مدت در سال 1986 در انتشار داستانهای او نیز به وجود آمد. همچنین اولین حضور او به عنوان یک شخصیت پوشش دهنده و کمک کننده در داستان "حس کمیک" در ژانویه 1941 بود.
  او به عنوان نماد و قهرمانی برای مبارزه برای عدالت، عشق، صلح و برابری جنسی و همچنین تبعیضات جنسیتی و نیز ضد فمینیستی خلق شد.
  او یک شاهزاده خانم جنگجو از آمازون (بر اساس داستانهای اساطیری یونان باستان) است و در میهن خود به نام "پرنسس دیانا" از "تمیسیرا- Themyscira" شناخته شده است.
  او در میان مردم فردی ناشناخته و پنهان بود، در جزیره ای دور افتاده و در میان قبیله ای از زنان به نام "آمازون" زندگی می کرد تا زمانیکه یک افسر اطلاعاتی ایالات متحده به نام "استیو ترور" با هواپیمایش در جزیره ای به نام "آمازون" سقوط کرد.او توسط دیانا و تعدادی از زنان نجات یافت، اما چیزی را از گذشته خود به خاطر نمی آورد. "هیپولیتا- Hippolyta" مادر دیانا و ملکه آمازون تصمیم به این می گیرد تا مسابقه ای ترتیب دهد که هر آن کس که توانست در آن پیروز شود استیو را به دست آورده و همراه با او به دنیای او منتقل شود. اما حضور در این مسابقه را برای دخترش ممنوع اعلام می کند، شاهزاده دیانا اما با لباسی مبدل و چهره ای پوشانده شده توسط ماسک اقدام به حضور در این رقابت کرده و پس از پیروزی هویت خود را آشکار می کند. مادرش علی رغم مخالفت اما سرانجام این اجازه را به او می دهد تا به آرزویش برای رفتن به جهان انسانها جامه عمل بپوشاند. او سپس استیو را در کمال آرامش به خانه اش باز می گرداند و برای دخترش نیز لباسی خاص آمده کرده و به او هدیه می دهد. پس از آن دیانا به "جهان انسانها" برای کمک و یاری رسانی به ملتها در مبارزه با جرم و جنایت و نازی ها می پیوندد.
  در جهان انسانها دیانا هویت مخفی برای خود برمیگزند، همچنین به سبب اینکه نیازمند به رفع نیازهایش می باشد و برای کسب درآمد به عنوان یک پرستار در ارتش استخدام می شود. و سرانجام با استیو ازدواج می کند.
  پس از سالها سرانجام این شخصیت بار دیگر مورد بازنویسی قرار گرفت و اینبار به دست "رابرت نایر- Robert Kanigher". او جهت بازنویسی قدرتهای این شخصیت به خدایان و اساطیر یونان باستان مراجعه کرد و سرانجام از هرکدام از این خدایان گوشه ای از شخصیت و قدرت آنان را در این زن قرار داد. زیبایی از آفرودیته، سرعت از هرمس، عشق و علاقه از آتنا و قدرت از هرکول!
  و در پایان سال 1960 بود که این شخصیت تحت هدایت "مایم سکووسکی- Mike Sekowsky" خود را به جهانیان شناساند، او از آمازون خارج و به بُعد دیگری وارد شد و با نام "شاهزاده دیانا" وارد وازرت دفاع آمریکا می شود، همچنین شروع به فراگیری هنرهای رزمی از یک مربی چینی می کند تا بتواند از این طریق قدرتهای خود را به گونه ای بهتر در مبارزه به کارگیرد و از این جاست که او وارد انواع درگیری های می گردد.
  اما بار دیگر در سال 1970 او به ریشه های ابرقهرمانی خود در زمان جنگ جهانی دوم و قبل از ورود به لیگ عدالت" باز می گردد.
  سال 1985 بار دیگر این شخصیت دستخوش تغییرات گردید و این بار به دست "لن وین- Len Wein". آنها مجدداً شروع به بازنویسی این شخصیت نمودند و او را به عنوان یک سفیر و فرستاده از "تیمیسرا" به جهان دچار مشکل شده فرستادند. و شخصیت او را به روز کرده و چهره مدرن تری را از او به تصویر در آوردند.
  زن شگفت انگیز جزء 3 کاراکتر معروف DC در کنار سوپرمن و بتمن می باشد، اما چگونگی رو به رویی او با سوپرمن برمیگردد به زمانیکه "لرد ماکسول-Maxwell Lord " دشمن قدرتمند سوپرمن، ذهن او را در اختیار خود گرفته بود و سوپرمن در شرف به قتل رساندن بتمن بود، این زمانی بود که او سعی کرد سوپرمن را متوقف کند و همچنین زمانیکه "دومز دی- Doomsday" سعی در کشتن "لوئیس لین" نامزد سوپرمن کرده بود نیز به کمک سوپرمن شتافت و زمانیکه او به عنوان آخرین راه چاره اقدام به کشتن ماکسول نمود همه شاهد این بودند که او اگر لازم شود می تواند حتی یک قاتل خونسرد نیز باشد و این زمانی بود که او در کنار بتمن و سوپرمن قرار گرفت و سرانجام نیز به "لیگ عدالت" پیوست. اما قبل از آن او خود را به مدت یک سال از جوامع انسانس تبعید کرد و به زادگاه خود بازگشت و در آنجا مشغول به مبارزه با دشمنان و خائنانی گردید که سعی در ایجاد هرج و مرج و به دست گیری قدرت داشتند.
  در حالیکه از ابتدای خلق این کاراکتر تا به امروز تغییرات بسیاری در این شخصیت داده شده، اما چیزی که همیشه در او ثابت و دائمی باقیمانده است دل رحمی، شفقت و عشق بدون تبعیض اوست.
  در خصوص تواناییها و قدرتهای او باید بیان داشت که او قدرتمندترین زنی است که تا به حال در دنیای کامیک بوکها خلق شده، و از این حیث با سوپرمن برابری می کند. قدرت او به اندازه ای است که به راحتی قادر است یک در فولادی را به راحتی به دو نیم کند، با سرعت زیاد حرکت کرده و همچنین دارای پرشهای بلند و نیز قدرت پرواز می باشد. همچنین او دارای دستبندی است که هیچ آسیبی نمی بیند، کمندی دارد که فرد را وادار به گفتن حقیقت می کند، دارای توانایی های ذهنی و روانی، ارتباط افکار و کنترل ذهن می باشد. او از نظر جسمی بسیار قوی می باشد و با وجود آنکه روئین تن نیست، اما توانایی او در برابر آسیب و جراحات وارد بسیار زیاد است و همچنین ارتباط او با زمین به گونه ای است که در صورت آسیب دیدن با نزدیکی به زمین می تواند سرعت بهبود خود را افزایش دهد. همچنین او داری هوش فوق العاده ای می باشد که به او این اجازه را می دهد تا در قابلتیها و استراتژی های نظامی نیز فعالیت چشمگیری داشته باشد. واکنش و سرعت عمل او بسیار بالاست و در کنار همه اینها او زیبایی خیره کننده و یک قلب مهربان و رئوف نیز دارد. تمامی این توانایی های ذکر شده از سوی خدایان و الهه های باستانی به او اعطا گردیده است.
  همچنین او دارای مهارتهای بسیاری نیز می باشد، به عنوان یک ورزشکار او در مبارزات رزمی بسیاری قدرتمند و جنگنده ظاهر می شود، توانایی آکروبات بسیار بالایی دارد، هوش بالا و موقعیت سنجی خوبی داشته که به او قدرت استراتژیکی بسیاری می دهد. او همچنین دارای زرادخانه از سلاح های مختلف و قدرتمند است که در مبارزات مختلف از آنها استفاه می کند. اما اصلی ترین سلاح های او دستبند غیرقابل آسیب دیدن و همچنین کمند حقیقت می باشد. زمانیکه این کمند با هر موجودی تماس یابد باعث می شود تا آنها رو به گفتن حقیقت آورده و از حقه زدن و دروغ گویی خودداری نمایند.
  مهمترین متحدان او اعضای لیگ عدالت و در صدر همه آنها افراد زیر می باشند:
  Superman
  Batman
  Aquaman
  Flash
  Green Arrow
  همچنین او دشمنان قدرتمند بسیاری نیز دارد که از میان آنها می توان به افراد زیر اشاره داشت:
  Nazi Forces
  Baroness Paula Von Gunther
  The Cheetah
  Doctor Psycho
  Duke of Deception

  انیمیشن:
  محبوبیت این کاراکتر سرانجام باعث شد تا پای این شخصیت به دنیای انیمیشن نیز باز شود، در میان انیمیشن های گوناگونی که از این شخصیت ساخته و پخش شد یک انیمیشن بیش از بقیه دیده شد و کیفیت بهتری نسبت به دیگر آثار ساخته شده داشت. سال 2009 بود که این انیمیشن با عنوان "زن شگفت انگیز- Wonder Woman" ساخته شد. همچنین در سال 2013 نیز سریال انیمیشنی براساس این شخصیت تولید شد که فصل 1 آن تنها 3 قسمت داشت و هم اکنون نیز هیچ اخباری مبنی بر ادامه ساخت آن به گوش نمیرسد.

  سریال و شوهای تلویزیونی:
  سال 1974 بود که اولین فیلم تلویزیونی بر اساس این شخصیت تولید شد، کارگردان این اثر "وینسنت مک اوییتی- Vincent McEveety" بود و "کتی لی کروسبی- Cathy Lee Crosby" نقش "پرنسس دیانا" یا همان زن شگفت انگیز را ایفا می کرد.
  نام فیلم "زن شکفت انگیر- Wonder Woman" بود که نتوانست نظر مردم را به خود جلب کند. سال 2011 نیز فیلم تلویزیونی دیگری بر اساس این شخصیت ساخته و پخش شد نام فیلم بار دیگر برگرفته از نام شخصیت اصلی فیلم یعنی "زن شگفت انگیز- Wonder Woman" بود، "جفری رینر- Jeffrey Reiner" کارگردان این اثر و "آدریان پالیسکی- Adrianne Palicki" نقش اصلی را برعهده داشت. این فیلم نیز نتوانست مقبولیتی بدست آورد. اما می توان بهترین اثر ساخته شده از روی این شخصیت را در سریال تلویزیونی جستجو کرد که از سال 1975 تا سال 1979 به روی آنتن می رفت. نام این سریال نیز مانند تمامی آثار "زن شگفت انگیز- Wonder Woman" بود و به دست "ویلیام مولتن مارستون" ساخته شد و "لیندا کارتر- Lynda Carter" نیز ایفاگر نقش پرنسس دیانا- زن شگفت انگیز بود. همچنین او در سریال اسمال ویل- Smallville" نیز حضور داشته است.
  سینما:
  تا به حال چندین فیلم کوتاه از این شخصیت ساخته شده که برخی توانسته اند نظرات مردم و منتقدین را جلب و برخی نیز نتوانسته اند به مقبولیتی دست یابند. اما تا به حال هیچ اثری از ساخت یک فیلم سینمایی برمبنای این شخصیت تولید نشده است، با تمام اینها در سال 2015 و در فیلم بزرگ "سوپرمن مقابل بتمن- Superman vs. Batman" قرار است این شخصیت اولین حضور خود را بر پرده سینما تجربه نماید. و "گال گدوت- Gal Gadot" نیز به عنوان ایفاگر این نقش انتخاب شده است.
  زن شگفت انگیز  ....:::.... با تشکر از علی عزیز بابت تهیه بنر ....:::....
  ویرایش توسط Wolverine : 02-01-2014 در ساعت 00:16 2. 13 کاربر از پست مفید Wolverine سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  در یک روز ، اگر شما با هیچ مشکلی مواجه نمی شوید ، می توانید مطمئن باشیدکه در مسیر اشتباه حرکت می‌کنی
  قطره باران آواتار ها
  وضعیت : قطره باران آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2013
  محل سکونت : الان شیرازم
  نوشته ها : 543
  سپاس ها : 5,182
  سپاس شده 927 در 489 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 402 تاپیک

  پاسخ : معرفی شخصیت زن شگفت انگیز "Wonder Woman"

  خیلی دوست داشتنی به نظر به عنوان قهرمان کامل به شخصیت جذاب همچنین اگر خوب پرداخته می تواندد بسیار جذاب تر شخصیت دیگر ظاهر بشه و محبوبیت چشمگیری کسب کنه یکی بهترین شخصیت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. "جود لاو" ،"رابرت پتینسون" و "ناومی واتس" در "ملکه صحرا" (اختصاصی سینماسنتر)
  توسط lotr در انجمن اخـــبار سينماي جهان (اختصاصي)
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-06-2012, 18:20
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-29-2012, 13:28
 3. معرفی فیلم "The Woman in Black" در سال 2012(اختصاصی سینماسنتر)
  توسط Anti Trust در انجمن سينماي ترسناک
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 08-20-2012, 11:11
 4. معرفی فیلم زنی در برلین"a woman in berlin"
  توسط .:Reza:. در انجمن معـرفی فیــلم‌های جهان (آزاد)
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 06-24-2012, 02:39
 5. معرفي فيلم "هالک شگفت انگیز"،"The Incredible Hulk"
  توسط 1CHAMPION در انجمن معـرفی فیــلم‌های جهان (آزاد)
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 04-13-2011, 23:43

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •