سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی و بحث و تبادل نظر سریال " True Detective " ( سال 2014 اختصاصی سینماسنتر) - صفحه 5

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 49 , از مجموع 49
نمایش شاخه ای21علاقمندی ها

موضوع: معرفی و بحث و تبادل نظر سریال " True Detective " ( سال 2014 اختصاصی سینماسنتر)

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

معرفی و بحث و تبادل نظر سریال " True Detective " ( سال 2014 اختصاصی سینماسنتر)

مشخصات سریال:

نام سریال:
    True Detective
    ژانر :جنایی-پلیسی-معمایی
    سازنده سریال:نیک پیزالوتو
    نویسنده:نیک پیزالوتو
    کارگردان:کری جوجی فوکونوگا
    تهیه کننده:استیو گولین-متیو مک کانگی
    کشور سازنده:امریکا
    سال ساخت:2014
    تاریخ شروع سریال:12 ژانویه 2014
    شبکه پخش کننده:HBO

فصل ها: تا به اینجا 1 فصل و 8 اپیزود تایید شده
    زمان هر اپیزود: 60 دقیقه

فایل پیوست 19014

درباره سریال:

جدید ترین کار شبکه کابلی و معروف HBO که یکشنبه شب ها در امریکا پخش میشود " True Detective " نام دارد که یک سریال در ژانر معمایی ، پلیسی میباشد.این سریال زمانی تبلیغات بسیار گسترده رد سطح نت برای خودش پرداخت و حتی برای منتقدین قبل از آنکه اولین اپیزود آن از شبکه پخش شود بصورت اختصاصی برای منتقدین یک نسخه از اپیزود پایلوت خودش برای آنها فرستاد و تحسین همگان را بر انگیخت.
    این سریال به کارگردانی نیک پازولتو که در پرونده کاری خود میتوان به سریال جنایی The Killing اشاره کرد.
    لوکیشن های این سریال در نیو اورلان لویزیانا و ایالت های تکزاس و کالیفرنیا بوده است.
    داستان سریال بسیار اسرار آمیز و دلهره آور میباشد.بازی ها عالی و کارگردانی بی نقص به چشم میخورد.
    از نکات قابل توجه و قوت این سریال حضور 2 بازیگر تمام حرفه ای هالییود میباشد.که متیو مک کانگی که به تازیگی برای فیلم جدید خود نامزد اسکار شده است و همچنین وودی هارلسن که بازی بی نقص او را در فیلم قاتلین بلفطره فراموش نخواهیم کرد.

داستان این سریال جنایی و اسرار آمیز درباره یک قاتل زنجیره ای میباشد که سالیان دراز است به کار خود با شیوه های بسیار تعصبی ادامه میدهد و قربانیان خود را به صورت فجیهی به قتل میرساند.متیو که بازیگر نقش " راست " میباشد یک کاراگاه خونسرد اما گذشته ای بسیار اسرار آمیز دارد بطوری که دختر خود را بخاطر تصادف از دست داده است.حال او به هیچ چیز در این دنیا دیگر معتقد نیست.و گویی تنها برای خود زندگی میکند و به هیچ اصولی پایبند نیست.و همکار او که میتوان همکار ارشد او خطاب مرد وودی هارلسن که دراای خانواده و 2 فرزند میباشد اما روابط خانوادگی او به نزول میباشد و کنترل اداره خانواده از دستش بیرون آمده است اما همچنان از او به عنوان بهترین کاراگاه ایالت یاد میشود.

بازیگران:

Matthew McConaughey as Det .Rust
    فایل پیوست 19017
    Woody Harrelson as Det.Martin
    فایل پیوست 19016

فایل پیوست 19018
    تهیه مطلب: امیر( Anti Trust)

با تشکر بابت تهیه بنر ازسروش(Scarface)

این مطالب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد.

ویرایش توسط F-Gladiator : 03-01-2014 در ساعت 20:28
    joker, FFKIA, smgh470 و 4 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

TOUCH DARKNESS AND DARKNESS TOUCHES YOU BACK
    penn آواتار ها
    وضعیت : penn آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,028
    سپاس شده 3,031 در 805 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : معرفی و بحث و تبادل نظر سریال " True Detective " ( سال 2014 اختصاصی سینماسنتر)

نقل قول نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
    وقتي اپيزود اخر رو ديدم خورد تو ذوقم حس كردم كه جواب سوال ها و معما ها داده نشده درست ولي هرچي داره ميگذره و فكر ميكنم ميبينم سريال بهترين پايان ممكن رو داشت،وقتي نظرات بيننده ها رو توي جاهاي مختلف خوندم به شاهكار بودن اين سريال بيشتر ايمان اوردم،پايان سريال جوري بود كه هركسي با هر تفكري و هرجوري كه شخصيت راست رو براي خودش تعريف كرده بود يه برداشت مناسب داشت از پايان سريال و صحبت هاي اخر راست در بيمارستان.براي خود من اين برداشت ايمان اوردن راست به خدا بود نه اينكه يهويي كلا عوض شه ولي كاملا مشخص بود كه داره ايمان مياره به يه قدرت برتر به خدا از نظر من و اگر قرار باشه بخوام خدا رو براي خودم تعريف كنم ميشينم ودوباره اين سريال رو از اول نگاه ميكنم،تغيير شخصيت راست طي مدت حل اين پرونده واقعا تفكر برانگيز بود براي من.از همه اينا كه بگذريم من خودم منتظر يه پايان احساسي بودم و اولش يكم به دلم ننشست پايان ولي توي دنياي واقعي روال همينجوريه و هميشه ادماي كوچيكتر به دام ميافتن و اصل كاري ها فرار ميكنن(همون چيزي كه خبر ميگقت دخالت خانواده تاتل ها بشدت تكذيب ميشه)حرفي كه خود مارتي زد ما به حد خودمون تونستيم جلوشون رو بگيريم.شخصيت مارتي هم اخرش بخاطر همون تعصبش به بچه ها و كمك به راست رستگار شد و شروع كرد به برگشتن به جمع خانواده اش.حرف زياده راجع به سريال ولي خب واجبه كه همه اين شاهكار رو ببينن.با سختگيري بيش از حد به سريال 9/5 ميدم.
    کاملا درست میفرمایید!
    اصلا به نظرم زیبایی بارز پایان بندی فصل اول سریال به همین چندپهلو بودنشه که میشه برداشت های مختلفی ازش داشت!
    برای من اینطور بود که با جوابی تعلیقی و تا حدودی مبهم به پرسش آیا امیدی به آینده هست؟! به پایان میرسه تا درک و حس مخاطب رو بار دیگه به چالش بکشونه و پایان خودش رو نه در قسمت نهایی فصل اول سریال، بلکه تو کنجکاوی های ذهنی بیننده تا مدت‌ها بعد از این اتمام ظاهریش به فرجام برسونه
    بدون کوچکترین اغراقی یکی از بهترین سریال هایی که دیدم هستش True Detective
    و شاید مثل سریال Boradwalk Empire سال‌های طولانی (نه یک سال نه دو سال نه 5 سال بلکه بیشتر و شاید بیشتر!) خواهد گذشت و ما همچین سریالی با همچین کیفیتی نخواهیم دید.
    ویرایش توسط penn : 01-24-2015 در ساعت 11:06
    joker به این پست علاقمند بوده است.

4. کاربر روبرو از پست مفید penn سپاس کرده است .

5. # ADS

10farman آواتار ها
    وضعیت : 10farman آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,236
    سپاس شده 476 در 139 پست
    یاد شده
    در 6 پست
    تگ شده
    در 775 تاپیک

پاسخ : معرفی و بحث و تبادل نظر سریال " True Detective " ( سال 2014 اختصاصی سینماسنتر)

به نظرم خیلی پر و بال میدین به سریال ، سریال درجه یکی نبود .. تا اپیزود 4 ، دوتا جمله داشت که بعضیها حلوا حلواش کردن
    و خیلی شاخ و برگ بهش دادن .

بعدش از اپیزود 4 هم ، رفت تو سیر نزولی و نزولی و نزولی به منفی بینهایت رسید .........

من از سریال خوشم نیومد .......

maryameazad آواتار ها
    وضعیت : maryameazad آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

من دوباره دارم سریالو میبینم دلم برای شخصیت راست تنگ شده بود. دیدگاه و فلسفه شو نسبت به دنیا و زندگی دوست داشتم یجورایی با شخصیت راست همذات پنداری میکردم. من سریالو فقط بخاطر شخصیت پیجیده راست ، دیالوگها و بازی فوق العاده حسی متیو کانوگی و همینطور وودی هارلسون دنبال کردم . حیف حیف که اخر فیلم خیلی عجیب و به طرز باور نکردنی اعتقاداتشو تغییر داد. منکه البته همون راست قبل از کما را دوست دارم... با دوستان موافقم این یکی از سریالهای بسیار موفقه که سالها زمان میبره مثل این باز ساخته بشه و ما را تحت تاثیر قرار بده... مطمئن نیستم فصل دوم این سریال هم به همین اندازه (در غیاب این دو بازیگر عالی و حرفه ای) ، منو تحت تاثیر خودش قرار بده...
    saeedhakan به این پست علاقمند بوده است.

U.N.K.N.O.W.N آواتار ها
    وضعیت : U.N.K.N.O.W.N آنلاین نیست.
    سپاس ها : 56
    سپاس شده 34 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام
    دیشب تیزر فصل 2 سریال منتشر شده ...
    بنظر عالی میـــــــاد ...
    کالین فارل گریم جذابی داره ...
    # من کم کم دارم به خودم القا میکنم که انتظار بازی هایی مثل بازی متیو و وودی نداشته باشم از این تیم ( البته کالین فارل چـرا)
    یعنی اینکه اگه دیدین مثل قسمت قبلیش نیست بازی ها ... دل زده نشین بی پیشینه پاش بشینین و ببینین ...

saeedhakan آواتار ها
    وضعیت : saeedhakan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

دیدگاه های فسلفی مک کاناهی،بازی روون و جذابش،داستان غیر خطی،پرداختن به پرونده ای مشکوک(شیطان پرستی)ممکنه این سریال رو خوب کرده باشه.اما خودم به شخصه نمیگم بهترین سریال عمرم بود.چون ممکنه بعد از این بازم از این قشنگ تر ببینم ولی میگم جز بهترین هاست..
    اما یه سوال؟؟؟
    چرا شیطان پرستی؟؟!!!چرا دست گذاشتن روی این موضوع؟؟؟آیا به نظرتون 7 ،8 سال پیش می تونستن هم چین سریالی بسازن؟؟اگه میتونستن چرا نساختن؟؟
    چرا آخرش شیطان پرستا مردن و آدم خوبا زنده موندن؟؟
    آیا این ربطی به سریال Arrivals عبداله هاشم نداره...رکورد یوتیوب رو شکوند و دست شیطان پرست ها رو کرد..آیا نمیخوان یه جورایی القا کنن که نه بابا ما هم خودمون بدمون میاد از این شیطان پرستا..ما که شیطان پرست نیستیم...ما متیو مک کوناهی هستیم..با دیدگاه های فلسفی و پوچ گرایانه اش از زندگی ...ما وودی هارلسون هستیم ..بادیدگاه لذت بردن آنی از زندگی..عشق آنی،مشروب،سیگار..آیا این سوال ها تو ذهنتون ایجاد نشده؟؟به نظرتون این سوال ها جواب دارن؟؟؟
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 04-24-2015 در ساعت 12:19

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,341
    سپاس شده 25,842 در 4,623 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

با سلام ...

سریال رو من تازه دیدم و به نظرم اثر بینظیری در عرصه سریال سازی بود.
    متاسف کننده ترین بخش سریال این بود که تموم شد!
    یعنی واقعا دلم میخواست 100 قسمت ادامه داشته باشه، اما همین که سازنده حرات کرده و تو سریال سازی رفته سراغ این ژانر به نظر من کاملا ارزشمنده و نتیجه هم بی بدیل و عالی از کار در اومده.
    سریال به طور کلی در فضاهای فیلم هایی مثل هفت یا محرمانه لوس انجلس سیر میکنه. اما به نظر من از هر دو اینها کا ر بهتری از آب درومده.
    خیلی این سریال رو دوست داشتم و قطعا برای بارهای بعدی هم اون رو میبینم. کاراکترها به نظر من عالی هستند و بازی متیو مک کانهی و وودی هالرسن عالی بود.
    درباره این سریال خیلی حرف برای گفتن دارم و حتما سعی میکنم در موردش بیشتر بنویسم.

ممنون
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

11. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

به اتفاق همسر، سلسله‌وار به تماشای فصل اول این سریال نشستیم...
    تعریف و تمجید از فصل اول این سریال زیاد شنیده بودم، الحق هم که تعریفات به جا بود، خصوصا سه چهار قسمتِ آغازینِ خوبی داشت.
    ولی نمی‌تونم اعتراف نکنم که 70 درصدِ سریال، فقط بازی عالی متیو مک‌کان بود. یعنی به نظرم اگر بازی ایشون رو فاکتور بگیریم، با سریالی حالا با فیلم‌نامه‌ی خوب روبه‌رو هستیم که می‌تونه نمره‌ی قبولی بگیره، اما در حد شاهکار و... نیست.
    متیو مک‌کان انقدر غرق در نقش بود که نظیرش رو ندیدم.
    به نظرم سریال بیشتر از اینکه حلِ معمای مطرح شده باشه، پیرامون تاثیراتش بر شخصیتِ کوهل هست که واقعا هم قابل توجه بود...

نظر کلی بخوام بگم، بیشتر از اینکه سریال رو دوست داشته باشم، کوهلِ سریال رو دوست داشتم
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

13. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,142
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MiSS SAYTA نمایش پست ها
    به اتفاق همسر، سلسله‌وار به تماشای فصل اول این سریال نشستیم...
    تعریف و تمجید از فصل اول این سریال زیاد شنیده بودم، الحق هم که تعریفات به جا بود، خصوصا سه چهار قسمتِ آغازینِ خوبی داشت.
    ولی نمی‌تونم اعتراف نکنم که 70 درصدِ سریال، فقط بازی عالی متیو مک‌کان بود. یعنی به نظرم اگر بازی ایشون رو فاکتور بگیریم، با سریالی حالا با فیلم‌نامه‌ی خوب روبه‌رو هستیم که می‌تونه نمره‌ی قبولی بگیره، اما در حد شاهکار و... نیست.
    متیو مک‌کان انقدر غرق در نقش بود که نظیرش رو ندیدم.
    به نظرم سریال بیشتر از اینکه حلِ معمای مطرح شده باشه، پیرامون تاثیراتش بر شخصیتِ کوهل هست که واقعا هم قابل توجه بود...

نظر کلی بخوام بگم، بیشتر از اینکه سریال رو دوست داشته باشم، کوهلِ سریال رو دوست داشتم
    نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    با سلام ...

سریال رو من تازه دیدم و به نظرم اثر بینظیری در عرصه سریال سازی بود.
    متاسف کننده ترین بخش سریال این بود که تموم شد!
    یعنی واقعا دلم میخواست 100 قسمت ادامه داشته باشه، اما همین که سازنده حرات کرده و تو سریال سازی رفته سراغ این ژانر به نظر من کاملا ارزشمنده و نتیجه هم بی بدیل و عالی از کار در اومده.
    سریال به طور کلی در فضاهای فیلم هایی مثل هفت یا محرمانه لوس انجلس سیر میکنه. اما به نظر من از هر دو اینها کا ر بهتری از آب درومده.
    خیلی این سریال رو دوست داشتم و قطعا برای بارهای بعدی هم اون رو میبینم. کاراکترها به نظر من عالی هستند و بازی متیو مک کانهی و وودی هالرسن عالی بود.
    درباره این سریال خیلی حرف برای گفتن دارم و حتما سعی میکنم در موردش بیشتر بنویسم.

ممنون
    انتظارش رو داشتم ازش خوشتون بیاد و فقط هنوز نمیدونم چرا با این همه تاخیر این سریال رو دیدید مخصوصا فصل اولش رو ... اگه میفهمیدم خیلی خوب میشد یادمه همیشه اسم متیو رو مسخره میکردید :دی
    من با فرخ موافقم فصل اول حس خیلی خوبی داشت و اون داستان روانی کننده ای که تعریف میکرد و پازل هاش رو کنار یکدیگر میزاشت خیلی جذاب بودش ...
    کوهل هم یکی از نقطه عطف؟؟؟ های سریال بود به نظرم اوج هنرسینمایی متیو تو این سریال بود و همه هنرش رو برای این سریال خرج کرد و خودش رو شکوفا کرد به طریقی که یادمه زمان پخش همه باهاش همزاد پنداری میکردن و تو اینترنت پر شده بود که من میخوام سیگاری بشم من میخوام الکلی بشم و ... بودش ..

فقط نمیدونم سریالی که این همه فصل یکش عالی بود و داستان جذابی داشت و بازیگرهای جذابتری ..
    چرا فصل دوم این طوری بود که حتی خیلی ها بعد گذشت دو قسمت حتی حاظر نشدن باقیش رو ببینن بماند اونایی که باقیش رو هم دیدن خوششون نیومده
    امیدوارم تو فصل های بعدی سریال باز متیو رو تو نقش کوهل ببینیم ...
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

15. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    انتظارش رو داشتم ازش خوشتون بیاد و فقط هنوز نمیدونم چرا با این همه تاخیر این سریال رو دیدید مخصوصا فصل اولش رو ... اگه میفهمیدم خیلی خوب میشد یادمه همیشه اسم متیو رو مسخره میکردید :دی
    من با فرخ موافقم فصل اول حس خیلی خوبی داشت و اون داستان روانی کننده ای که تعریف میکرد و پازل هاش رو کنار یکدیگر میزاشت خیلی جذاب بودش ...
    کوهل هم یکی از نقطه عطف؟؟؟ های سریال بود به نظرم اوج هنرسینمایی متیو تو این سریال بود و همه هنرش رو برای این سریال خرج کرد و خودش رو شکوفا کرد به طریقی که یادمه زمان پخش همه باهاش همزاد پنداری میکردن و تو اینترنت پر شده بود که من میخوام سیگاری بشم من میخوام الکلی بشم و ... بودش ..

فقط نمیدونم سریالی که این همه فصل یکش عالی بود و داستان جذابی داشت و بازیگرهای جذابتری ..
    چرا فصل دوم این طوری بود که حتی خیلی ها بعد گذشت دو قسمت حتی حاظر نشدن باقیش رو ببینن بماند اونایی که باقیش رو هم دیدن خوششون نیومده
    امیدوارم تو فصل های بعدی سریال باز متیو رو تو نقش کوهل ببینیم ...
    مطمىٔني؟ ما کی متیو رو مسخره می‌کردیم؟ اصلا یادم نمیاد ها
    به نظرم درسته که خیلی از پخشش گذشته، اما داستانی نبود که مثلا دیر شده باشه دیدنش... تازگی رو داره هنوزم

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)