سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh سینمای هفته: دلایل عدم موفقیت "گذشته" در اسکار (بحث و نظرسنجی)

نمایش نتایج نظرسنجی: دلایل عدم موفقیت "گذشته"

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • به ناحق کنار گذاشته شدن فیلم

7 28.00%
  • به اندازه کافی قوی نبودن فیلم

17 68.00%
  • عدم لابی‌گری از سوی مسئولین

1 4.00%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
نمایش شاخه ای24علاقمندی ها

موضوع: سینمای هفته: دلایل عدم موفقیت "گذشته" در اسکار (بحث و نظرسنجی)

ناگهان، چقدر زود دیر می‌شود...!
    F-Gladiator آواتار ها
    وضعیت : F-Gladiator آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,798
    سپاس شده 5,029 در 1,118 پست
    یاد شده
    در 44 پست
    تگ شده
    در 834 تاپیک

سینمای هفته: دلایل عدم موفقیت "گذشته" در اسکار (بحث و نظرسنجی)

سلام

با سینمای هفته‌ای دیگر در خدمتتون هستیم. زمانی که کمیته انتخاب فیلم "گذشته" ساخته اصغر فرهادی را برای معرفی به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برگزیدند، بحث‌های بسیاری در مورد موفقیت یا عدم موفقیت فیلم بین سینما دوستان ایجاد شد. اکنون و پس از مشخص شدن نامزدهای اسکار و عدم حضور "گذشته" نه تنها در لیست اصلی، بلکه حتی در لیست کوتاه اولیه، فرصت خوبی پیش آمده تا دلایل عدم تکرار موفقیت فرهادی و به طور کلی سینمای ایران را بررسی کنیم. به نظر شما چه دلیلی باعث شد که دست سینمای ایران از اسکار کوتاه بماند؟

با تشکر ویژه از فرید (P!NK) عزیز بابت تهیه بنر

دوستان عزیز لطفا به قوانین انجمن احترام بگذارید.
    در این تاپیک فقط برداشت و نظر شخصی خود در مورد فیلم‌ها مورد بحث را آورده و از نقل قول از سایت‌های دیگر و نیز بحث‌های جانبی خودداری کنید.
    بحث و تبادل نظر فیلم‌های مذکور
    از هم اکنون تا ساعت 12 شب دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

با تشکر -مدیر بخش

Cussed, 1CHAMPION, The Pianist و 7 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

پای همه گلدسته‌ها دوباره اعدام صدا
    دوباره مرگ گل سرخ، دوباره‌ها دوباره‌ها
    حریق سبز جنگلا به دست کبریت جنون
    از کاشی‌های آبیمون سر زده فواره خون

2. # ADS

Ti Farò Un'offerta Che Non Puoi Rifiutare
    Cussed آواتار ها
    وضعیت : Cussed آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,255
    سپاس شده 1,771 در 353 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 408 تاپیک

پاسخ : سینمای هفته: دلایل عدم موفقیت "گذشته" در اسکار (بحث و نظرسنجی)

اگر بخوایم گذشته رو با فیلم های ایرانی مقایسه کنیم، اوج بی انصافیه اگر اون رو به چشم یه شاهکار نبینیم...
    اما واقعا در برابر فیلم هایی مثل زیبایی بزرگ و شکار هیچ حرفی برای گفتن نداره. نه از لحاظ فنی و از لحاظ داستانی
    بنابراین فکر نمی کنم اجحافی در حق این فیلم صورت گرفته باشه...

4. 5 کاربر از پست مفید Cussed سپاس کرده اند .

“در این بازیگر خانه ی دنیا هر کسی یک جور بازی می کند تا هنگام مرگش برسد.” -_-
    shahin1 آواتار ها
    وضعیت : shahin1 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 384
    سپاس شده 1,270 در 394 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 287 تاپیک

دوستان اگر بخوایم منصفانه نظر بدیم همون فیلم جدایی هم ارزش جایزه اسکار نداشت. هرچند فیلم خوبی بود اما از میان نامزده ها فیلم های خیلی با کیفیت تر هم بود که باید جایزه میگرفتند. پس دلیلی نداره فیلم گذشته که از جدایی تا حدودی بهتره نامزد بشه . . . . یه مصاحبه جالب از هاوارد گوردون خوندم واقعا عمق فاجعه رو به تصویر میکشه. چند خطشو براتون گلچین کردم . خوندنش خالی از لطف نیست:
    (("کارگرداني که از ايران آمد و اسکار گرفت (اصغر فرهادي) هم همين جمله را گفت (ما ملت صلح دوستي هستيم) اما هيچ آمريکايي عاقلي آن را باور نمي‎کند. همه ما به حماقتش خنديديم. چون مشخص بود سال بعد فيلم جرج کلوني (آرگو) جايزه اسکار را مي‎گيرد. من براي نوشتن فيلمنامه اين سريال خيلي فارسي ياد گرفتم. به قول شما ايراني‎‎ها «Tarof nadarim». اصولا در ذات ما آمريکايي‎هاست که هيچ‎کس را بيهوده تشويق نکنيم. اگر به توهم توطئه متهم نشوم مي‎گويم در مورد جايزه اسکار، افرادي در ايران با برخي تهيه‎کنندگان مذاکره کرده بودند. جالب اينجاست تيم سازنده آرگو به ايران آمده بود و مديران سينمايي ايران در دولت گذشته بيشترين تعامل را براي ساخت فيلم آرگو داشتند. در عوض از تيم سازنده آرگو (که براي بازسازي لوکيشن‎‎ها آمده بودند) قول گرفتند که به فيلم «جدايي» در اسکار راي بدهند، خيلي احمقانه بود. تيمي که به ايران آمده بود آماده مي‎شد که فيلمي به‎زعم شما عليه ايران بسازد. آن وقت مديران شما در فکر گرفتن چند راي بيشتر براي اسکار بودند. ضمن اينکه در سال 2011 کمپاني سازنده آرگو قبل از برگزاري اسکار با حمايت کاخ سفيد، مهماني خاصي را ترتيب داده بود که در آکادمي فيلم جدايي برنده شود تا اين جايزه براي ايراني‎‎ها اشتياق‎برانگيز باشد و سال بعد جايزه گرفتن آرگو پيام‎‎هاي سياسي مرتبط را منتقل کند. اگر من جاي مديران شما بودم ديگر فيلمي به اسکار نمي‎دادم. من فيلم «گذشته» فرهادي را ديده‎ام. از جدايي بهتر است. اما چرا برگزيده نشد؟ همان‎طور که در حاشيه مصاحبه اشاره کردي سينما در آمريکا با سياست نسبت نزديکي دارد."))

6. 5 کاربر از پست مفید shahin1 سپاس کرده اند .

دایی فرید
    P!NK آواتار ها
    وضعیت : P!NK آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,300
    سپاس شده 1,245 در 461 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 365 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin1 نمایش پست ها
    دوستان اگر بخوایم منصفانه نظر بدیم همون فیلم جدایی هم ارزش جایزه اسکار نداشت. هرچند فیلم خوبی بود اما از میان نامزده ها فیلم های خیلی با کیفیت تر هم بود که باید جایزه میگرفتند. پس دلیلی نداره فیلم گذشته که از جدایی تا حدودی بهتره نامزد بشه . . . . یه مصاحبه جالب از هاوارد گوردون خوندم واقعا عمق فاجعه رو به تصویر میکشه. چند خطشو براتون گلچین کردم . خوندنش خالی از لطف نیست:
    (("کارگرداني که از ايران آمد و اسکار گرفت (اصغر فرهادي) هم همين جمله را گفت (ما ملت صلح دوستي هستيم) اما هيچ آمريکايي عاقلي آن را باور نمي‎کند. همه ما به حماقتش خنديديم. چون مشخص بود سال بعد فيلم جرج کلوني (آرگو) جايزه اسکار را مي‎گيرد. من براي نوشتن فيلمنامه اين سريال خيلي فارسي ياد گرفتم. به قول شما ايراني‎‎ها «Tarof nadarim». اصولا در ذات ما آمريکايي‎هاست که هيچ‎کس را بيهوده تشويق نکنيم. اگر به توهم توطئه متهم نشوم مي‎گويم در مورد جايزه اسکار، افرادي در ايران با برخي تهيه‎کنندگان مذاکره کرده بودند. جالب اينجاست تيم سازنده آرگو به ايران آمده بود و مديران سينمايي ايران در دولت گذشته بيشترين تعامل را براي ساخت فيلم آرگو داشتند. در عوض از تيم سازنده آرگو (که براي بازسازي لوکيشن‎‎ها آمده بودند) قول گرفتند که به فيلم «جدايي» در اسکار راي بدهند، خيلي احمقانه بود. تيمي که به ايران آمده بود آماده مي‎شد که فيلمي به‎زعم شما عليه ايران بسازد. آن وقت مديران شما در فکر گرفتن چند راي بيشتر براي اسکار بودند. ضمن اينکه در سال 2011 کمپاني سازنده آرگو قبل از برگزاري اسکار با حمايت کاخ سفيد، مهماني خاصي را ترتيب داده بود که در آکادمي فيلم جدايي برنده شود تا اين جايزه براي ايراني‎‎ها اشتياق‎برانگيز باشد و سال بعد جايزه گرفتن آرگو پيام‎‎هاي سياسي مرتبط را منتقل کند. اگر من جاي مديران شما بودم ديگر فيلمي به اسکار نمي‎دادم. من فيلم «گذشته» فرهادي را ديده‎ام. از جدايي بهتر است. اما چرا برگزيده نشد؟ همان‎طور که در حاشيه مصاحبه اشاره کردي سينما در آمريکا با سياست نسبت نزديکي دارد."))
    یعنی نظر شما اینه که این جایزه ها اینقدر سیاسیه؟
    خب اگه اینطوری باشه که دیگه نباید برای کسی اهمیتی داشته باشه که کی جایزه میگیره؟!

8. کاربر روبرو از پست مفید P!NK سپاس کرده است .

shahin1 آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 287 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط P!NK نمایش پست ها
    یعنی نظر شما اینه که این جایزه ها اینقدر سیاسیه؟
    خب اگه اینطوری باشه که دیگه نباید برای کسی اهمیتی داشته باشه که کی جایزه میگیره؟!
    این حرفو من نزدم . تهیه کننده ای زده که سالهاست در سینمای غرب حضور فعال داره. همون ابتدا هم شایعاتی بود مبنی بر سیاسی بودن جایزه اصغر فرهادی.
    من نمیگم کار فرهادی ضعیف بود. اما منصفانه اگه بخوایم قضاوت کنیم رقبای فیلم جدایی بهتر بودن.
    اشتباه نکن ، من نگفتم کل جایزه های اسکار سیاسیه. چون اگه بود دیگه کسی براش اهمیت نداشت کی جایزه میگیره. ولی در میان این همه جایزه ، یک جایزه هم حالا سیاسی شده ...

10. 3 کاربر از پست مفید shahin1 سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

گذشته فیلم خوبی بود، اما در مقایسه با کارهای قبلی آقای فرهادی نه!
    مسلمن جدایی یه سر و گردن بالاتر از این اثره.
    منتها داستان اینه که مقایسه‌ی فیلم گذشته رو چطور و با چه فیلم‌هایی انجام بدیم. گذشته نسبت به نود درصدِ فیلم‌های ساخته شده در ایران بهتره، اما خب نمی‌تونه نماینده‌ی مطمئنی برای حضور در آکادمی باشه و نبود البته...
    The Pianist, Cussed و قطره باران به این پست علاقمند بوده اند.

12. 5 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

Cussed آواتار ها
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 408 تاپیک

دوست عزیزی که می خوای عمق فاجعه رو به تصویر بکشی
    اگر یه مقدار بیشتر تحقیق می کردید به این نکته پی می بردید که تقریبا پنج روزه که مشخص شده این مصاحبه جعلی و زاییده تخیلات اطرافیان آقای شمقدریه...
    علاوه بر بیانیه رسمی آقای فرهادی و توییت آقای گوردون، تمام سایت های سینمایی ایرانی و حتی سایت های خبری اصولگرا هم جعلی بودن این مصاحبه رو تأیید کردن
    جالبه که آقای شمقدری هم هیچ واکنشی راجع حقیقی یا جعلی بودن این مصاحبه نشون نداده...

چه قدر خوب می شد که سینما رو با متر هنر می سنجیدیم و نه سیاست...
    joker, قطره باران و smgh470 به این پست علاقمند بوده اند.

14. 9 کاربر از پست مفید Cussed سپاس کرده اند .

shahin1 آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 287 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Cussed نمایش پست ها
    دوست عزیزی که می خوای عمق فاجعه رو به تصویر بکشی
    اگر یه مقدار بیشتر تحقیق می کردید به این نکته پی می بردید که تقریبا پنج روزه که مشخص شده این مصاحبه جعلی و زاییده تخیلات اطرافیان آقای شمقدریه...
    علاوه بر بیانیه رسمی آقای فرهادی و توییت آقای گوردون، تمام سایت های سینمایی ایرانی و حتی سایت های خبری اصولگرا هم جعلی بودن این مصاحبه رو تأیید کردن
    جالبه که آقای شمقدری هم هیچ واکنشی راجع حقیقی یا جعلی بودن این مصاحبه نشون نداده...

چه قدر خوب می شد که سینما رو با متر هنر می سنجیدیم و نه سیاست...
    این نظر شخصی من بود که رقبای اون مث In Darkness یا Footnote بهتر بودن.
    اون مصاحه نه سنده نه برهانه. هرکی هم جعل کرده گناهش با خودش.
    کسی نگفت فیلم ضعیفی بود. من گفتم فیلمای """با کیفیت تری""" هم بود
    شما که متراژ هنر دستتونه متر تعصب رو بذارید کنار
    40% از کسانی که به جدایی در imdb رای دادن به اون نمره 10 دارند. ( یعنی تعصب در اونها اینقدر بالا بوده که از پدر خوانده هم قویتر تشخیص دادن ) که فک کنم حدس بزنید از دوستان هموطن و خودجوش هستند.
    به هر حال عذر میخوام از شما و بقیه دوستان که اظهار نظر شخصیم این بود که فیلم جداییِ "مقدس"! نسبت به رقباش در اسکار ضعیف تر بود.

16. 4 کاربر از پست مفید shahin1 سپاس کرده اند .

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,635
    سپاس شده 4,004 در 1,163 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

40% از کسانی که به جدایی در imdb رای دادن به اون نمره 10 دارند. ( یعنی تعصب در اونها اینقدر بالا بوده که از پدر خوانده هم قویتر تشخیص دادن ) که فک کنم حدس بزنید از دوستان هموطن و خودجوش هستند.
    به هر حال عذر میخوام از شما و بقیه دوستان که اظهار نظر شخصیم این بود که فیلم جداییِ "مقدس"! نسبت به رقباش در اسکار ضعیف تر بود.
    اينكه جدايي رو ضعيفتر ميدونيد نسبت به بقيه فيلم ها نظر شخصيتونه و كسي هم در اين باره چيزي نگفت و گاردي نگرفت شاهين جان درباره اون مصاحبه اي كه نقل قول كرديد پاسخ دادند و اون متراژ سياست و هنر رو هم بخاطر اون مصاحبه مطرح كردن وگرنه كسي ب نظر شما مشكلي نداره
    Cussed, قطره باران و smgh470 به این پست علاقمند بوده اند.

18. 6 کاربر از پست مفید joker سپاس کرده اند .

Cussed آواتار ها
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 408 تاپیک

دوست عزیز من به نظر شما راجع جدایی احترام می ذارم
    مشکل بنده با اون نقل قولی بود که شما ازش برای اثبات عمق فاجعه استفاده کردید
    بحث تعصب هم فقط منتصب ایران نیست، هر شخصی در هر کشوری دوست داره که از نماینده کشورش(چه خوب وچه بد) دفاع کنه...
    اگر قرار بود با تعصب کورکورانه نظر بدم، توی نظر اولم می گفتم که حق خوری علت عدم انتخاب گذشته بوده
    ولی با توجه به اینکه اکثر رقبای گذشته رو دیدم، واقعا اون رو در حد اسکار نمی بینم...
    شما هم حتما دو سال پیش همچین نظری داشتین
    کسی هم با نظر شخصی شما مشکلی نداره و نیازی به عذرخواهی نیست...
    من هم عذر می خوام اگر لحن جوابم تند بود

20. 7 کاربر از پست مفید Cussed سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)