سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نظرسنجی: بهترین صداپیشه‌ در صنعت دوبله ایران کیست؟ - صفحه 2

نمایش نتایج نظرسنجی: بهترین دوبلور ایرانی...؟؟؟

رأی دهندگان
40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بهرام زند

16 40.00%
  • منوچهر اسماعیلی

6 15.00%
  • حسین عرفانی

9 22.50%
  • ژرژ پطرسی

7 17.50%
  • چنگیز جلیلوند

13 32.50%
  • خسرو خسروشاهی

12 30.00%
  • سعید مظفری

6 15.00%
  • ناصر طهماسب

7 17.50%
  • جلال مقامی

4 10.00%
  • منوچهر والی‌زاده

13 32.50%
  • نصرالله مدقالچی

10 25.00%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
نمایش شاخه ای17علاقمندی ها

موضوع: نظرسنجی: بهترین صداپیشه‌ در صنعت دوبله ایران کیست؟

ناگهان، چقدر زود دیر می‌شود...!
    F-Gladiator آواتار ها
    وضعیت : F-Gladiator آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,798
    سپاس شده 5,030 در 1,118 پست
    یاد شده
    در 44 پست
    تگ شده
    در 834 تاپیک

نظرسنجی: بهترین صداپیشه‌ در صنعت دوبله ایران کیست؟

با سلام
    همانطور که می‌دانید صنعت دوبله در ایران درخشان‌ترین دوره خود را در دهه‌های 40 و 50 تجربه کرده است. در این دوران بود جوانانی گمنام ولی با آینده‌ای درخشان در دوبله ظهور کردند و این هنر به قدری رونق گرفت که اکنون بعد از گذشت 40 سال هنوز هم خاطرات آن دوران در ذهن علاقه‌مندان به سینما است. در این تاپیک قصد داریم بین تعدادی از بهترین استعدادهای دوران طلایی دوبله و اساتید کنونی نظرسنجی برگذار کنیم تا محبوب‌ترین صدا در بین آن‌ها معرفی نماییم.
    این بزرگان و بعضی صداپیشگی‌های معروفشان عبارتند از:

بهرام زند

رابرت دنیرو: "رونین" و "تسخیرناپذیران" / دنیل دی-لوئیس: "دار و دسته‌های نیویورکی" و "خون به پا خواهد شد"

منوچهر اسماعیلی
    رابرت دنیرو: "مخمصه" و "خوابگردها" / آنتونی کوئین در "محمد رسول‌الله"

حسین عرفانی
    همفری بوگارت: "کازابلانکا" و "شاهین مالت" / یان مک‌کلن: سه‌گانه "ارباب حلقه‌ها"

ژرژ پطرسی
    نیکلاس کیج: "شهر فرشتگان" و ربوده شده" / رابین هود: دوبله دوم کارتون "رابین هود"

چنگیز جلیلوند
    مارلون براندو: "در بارانداز" و "اتوبوسی به نام هوس" / بهروز وثوقی: بیشتر آثارش

خسرو خسروشاهی
    آلن دلون: "دایره سرخ" و "دسته سیسیلی‌ها" / آلپاچینو: سه‌گانه "پدرخوانده" و "بعد از ظهر سگی"

سعید مظفری
    کلینت اسیتوود: "خوب، بد، زشت" و "به خاطر یک مشت دلار" / جکی چان: "ساعت شلوغی" و "داستان پلیس"

ناصر طهماسب
    کوین اسپیسی: "مظنونین همیشگی" و "هفت" / جک نیکلسون: "پرواز بر فراز آشیانه فاخته" و "تلألو"

جلال مقامی
    رابین ویلیامز: "ویل هانتینگ نابغه" و "بیداری‌ها" / رابرت ردفورد: "نیش" و "بوچ کسیدی و ساندنس کید"

منوچهر والی‌زاده
    تام هنکس: "مسیر سبز" و "اگه می‌تونی منو بگیر" / رابرت دنیرو: "پدرخوانده 2" و "شکارچی گوزن"

نصرالله مدقالچی
    آنتونی هاپکینز: "سکوت بره‌ها" و "نقاب زوزو" / دکلمه تیتراژ کارتون "آنه شرلی"

ویرایش توسط F-Gladiator : 03-07-2014 در ساعت 23:22
    lord2012, Anti Trust, The Original و 5 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

پای همه گلدسته‌ها دوباره اعدام صدا
    دوباره مرگ گل سرخ، دوباره‌ها دوباره‌ها
    حریق سبز جنگلا به دست کبریت جنون
    از کاشی‌های آبیمون سر زده فواره خون

2. 13 کاربر از پست مفید F-Gladiator سپاس کرده اند .

3. # ADS

می خواهم اقلاً یک نفر باشد که من با او از همه چیز همانطور حرف بزنم که با خودم حرف میزنم!
    The Pianist آواتار ها
    وضعیت : The Pianist آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,831
    سپاس شده 1,753 در 593 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 436 تاپیک

پاسخ : نظرسنجی: بهترین صداپیشه‌ در صنعت دوبله ایران کیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saraordibehesht نمایش پست ها
    می بخشید منظور از سعید شیخ زاده همون بچه است که تو برنامه های کودک نقش بازی می کرد؟
    کوچکتر که بوده چند تا فیلم بازی کرده....ولی تا چندسال قبل رفته بود سراغ اجرا....و الان هم بیشتر دوبله کار میکنه!

5. کاربر روبرو از پست مفید The Pianist سپاس کرده است .

6. # ADS

صدای گرم: ناصر تهماسب* صدای آسمانی:احمد رسول زاده*صدای مهر:جلال مقامی*صدای صلابت:بهرام زند*
    حکمتی آواتار ها
    وضعیت : حکمتی آنلاین نیست.
    سپاس ها : 46
    سپاس شده 548 در 93 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 17 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط The Pianist نمایش پست ها
    کوچکتر که بوده چند تا فیلم بازی کرده....ولی تا چندسال قبل رفته بود سراغ اجرا....و الان هم بیشتر دوبله کار میکنه!
    سعید شیخ زاده:
    جوانی مستعد دارای صدای شیطنت آمیز و بسیار جوان - او دوبلور مورد علاقه ابوالحسن تهامی میباشد. در سه گانه هری پاتر (
    هری پاتر و سنگ جادو-هری پاتر و تالار اسرار و هری پاتر و زندانی آزکابان که در امور دوبلاژ سیما توسط بهرام زند دوبله شده اند ) در هری پاتر یک و دو را شهرزاد ثابتی بجای هری گویندگی کرد و استاد بهرام زند گویندگی نقش هری را در هری پاتر سه به سعید شیخ زاده سپرد . در این فیلم منوچهر والی زاده هم بجای گری اولد من گویندگی نمود. . سعید شیخ زاده در فیلم ایرانی زندانی 707 هم بعنوان گوینده نقش فرعی گویندگی نموده است . سعید شیخ زاده در سال 1369 در کنار امید آهنگر در فیلم علی و چراغ جادو به کارگردانی زوج بیرنگ و رسام ایفای نقش نمود. جالب اینکه این فیلم به مدیریت دوبلاژ استاد ناصر تهماسب دوبله گردید و در این فیلم سعید شیخ زاده و امید آهنگر و مهدی هاشمی بجای خودشان گویندگی کردند اما سایر هنر پیشه ها صدایشان دوبله شد. برای مثال منوچهر والی زاده بجای اصغر همت گویندگی کرد و حسین عرفانی بجای غلامحسین لطفی و تورج نصر بجای اسدالله یکتا و خانم بدری نوراللهی بجای حمیده خیر آبادی.
    سعید شیخ زاده همچنین در فیلم پالپ فیکشن که بنظر من دوبله آن توسط امیر هوشنگ زند در حد یک شاهکار میباشد بجای فرانک وایلی که نقش برت را بازی میکرد گویندگی نمود.

او همچنین در فیلم ترنسفورمر 3 که مدیریت دوبلاژخانم زهره شکوفنده توسط موسسه رسانه های تصویری روانه بازار شد بجای شیالابوف گویندگی نمود. او مانند افشین زینوری جوان آینده داری است اما صدایش هیچوقت به پای پختگی صدای اساتیدی که سالهاست در این رشته سینک میزنند نمی رسد او در نقش پیتر پن هم گویندگی نمود و همچنین مجددا در نقش هری پاتر در فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ 2 بجای دانیل رادکلیف به مدیریت سعید مظفری گویندگی نمود. .

سعید شیخ زاده خیلی سعی میکند تا صدای تیپ گویی بخود بگیرد و پا جای بزرگانی چون اصغر افضلی فقید بگذارد. کافیست در این رابطه به انیمیشن چه کسی برای راجر پیت پاپوش دوخته اشاره نمایم که سعید شیخ زاده بجای خرگوش راجر گویندگی کرده است .

وی همچنین مدتی هم مجری برنامه کارتونهای درخواستی بود و خاطرم می آید در یکی از همین برنامه ها از مسئولین صدا و سیما از سانسور کارتون رابین هود بشدت انتقاد نمود . او در بسیاری از فیلمهای ایرانی دیگر که قبلا صداگذاری میگردید نیز گویندگی نمود برای مثال او بجای آرش رضایی در سال 1375 در فیلم روزی که خواستگار امد گویندگی نمود. وی همچنین گویندگی در فیلم مرد نفوذی 2006 را در نقش کارآگاه بیل با بازی چیویتل اجیتور در کارنامه خود دارد. او همچنین در فیلم ایندیانا جونز و آخرین سرباز جنگ صلیبی بجای ریور فونیکس در کنار گویندگان بزرگی چون چنگیز جلیلوند گویندگی نمود. جالب اینجاست که در این فیلم چنگیز جلیلوند هم بجای هریسون فورد گویندگی نمود و هم بجای شون کانری. و استاد بزرگوار عطالله کاملی فقید هم بجای رابرت ادیسون گویندگی نمود.

کافیه یا ادامه بدم .........

با توجه به اشاره مکرر شما به بحث محتوا در تاپیک‌های مختلف، خیلی علاقه‌مند شدم بدونم که مفهوم محتوا از نظر شما به چه چیزی اطلاق میشه؟؟؟

امیدوارم دوست عزیزمون اف گلادیاتور با خواندن این پست متوجه بشوند که منظور من از محتوا چیست؟
    بنده نه خصومتی با این سایت دارم نه با دوستان . ولی بخدا این نظر سنجیهای بیهوده داره سایتتونو از یک سایت تخصصی به یک سایت تفریحی و سرگرمی تبدیل میکنه. شما همین الان برید به 20 پست آخر یک نگاهی بندازید. از هر سه تا پست دو تاش نظر سنجیه. کدوم سایت رو سراغ دارید که اینهمه نظر سنجی داشته باشه . بنده در زمینه سینما عضو سه فروم خارجی هم هستم آیا میدانید در دو فروم از این سه فروم نظر سنجی فقط با نظارت مدیریت سایت برگزار میگردد.

انصافا گاهی مطالب خوبی در این سایت پیدا میشود اما این مطالب در لابلای کوهی از پستهای بی محتوا و اسپم گم میشوند. تاپیک خوب به تاپیکی اطلاق میشود که خواننده پس از خواندنش به اطلاعاتش افزوده شود. بنده تا کنون در این سایت 51 پست ارسال نموده ام برای هریک مدتها وقت گذاشتم و قتی میبینم بعضی از دوستان دهها هزار پست تاکنون ارسال نموده اند تعجب میکنم و میگویم اگر من به همین روش بخواهم ادامه بدهم حتی در سن 80 سالگی هم نمی توانم به این عدد برسم اما وقتی پستهای بعضی از دوستان را چک نمودم اغلب به بله و خیر و چرا . و ..... ختم میگردید.

برای مثال دوستی تاپیک استارت میزند که مثلا کدام هنر پیشه بهتر است دوست دیگری میگوید فقط اکبر عبدی و اون یکی میگه چرا؟ بعد اولی میگه همینجوری و الی آخر ...... این خودش میشه ده تا پست و منه خواننده وقتی به انتهای تاپیک میرسم میبینم فقط وقت خود را هدر داده ام . کمی به این گفته های بنده عمیق تر و با تامل نگاه کنید. اینکه بگوییم خوب آقا شما خوشت نمیاد نخون منو یاد بقالی میندازه که فروشنده میگه خوب آقا دوست نداری از اینجا نخر.
    بنظر من مدیریت محترم باید یک فکر اساسی برای این نظرسنجیها بکنند. ادامه این روند مطمئن باشید در آینده به سایت لطمه میزند.

ویرایش توسط حکمتی : 03-09-2014 در ساعت 14:27

8. 9 کاربر از پست مفید حکمتی سپاس کرده اند .

متاسفانه بزرگترین اشتباه ما تو زندگی اینه که هر موجود دوپایی رو آدم حساب میکنیم
    .:SiSiBK:. آواتار ها
    وضعیت : .:SiSiBK:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,506
    سپاس شده 1,935 در 604 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 759 تاپیک

من به بهرام زند،منوچهر اسماعیلی،چنگیز جلیلوند و سعید مظفری رای دادم.صدای همشون عالی و تکرار نشدنیه ولی به نظر من صدای هیچکدوم به اندازه‌ی منوچهر اسماعیلی و ناصر طهماسب قابلیت تغییر رو نداره.این دو در تغییر صدا بی‌نظیرن

10. 2 کاربر از پست مفید .:SiSiBK:. سپاس کرده اند .

.:: خــــــدا ::.
    Saffar آواتار ها
    وضعیت : Saffar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,239
    سپاس شده 1,522 در 653 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 45 تاپیک

من که به نصرالله مدقالچی رای دادم ازش خوشم میاد.

narnia67 آواتار ها
    وضعیت : narnia67 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 231
    سپاس شده 68 در 33 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Oscar نمایش پست ها
    ولی با همه ی اعضایِ گلوری حال میکنم .

مخصوصا اون کسی که صدای شرِک رو دوبله کرد
    محمدرضا علیمردانی، یکی از شاهکارای دوبله که خدارو شکر جوونه و با اکیپ گلوری (مهرداد رییسی و بقیه) دارن عالی کار میکنن.

13. کاربر روبرو از پست مفید narnia67 سپاس کرده است .

2001 آواتار ها
    وضعیت : 2001 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 76
    سپاس شده 56 در 38 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 18 تاپیک

بدون شک در زمینه دوبله انیمیشن گروه گلوری که عمده فعالیتشون برمیگرده به سال 85 بهترینن

KIng KArleto
    clark آواتار ها
    وضعیت : clark آنلاین نیست.
    سپاس ها : 497
    سپاس شده 173 در 108 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 76 تاپیک

صدای حسین عرفانی تو فیلم کازابلانکا هیچوقت از یاد من نمیره هیچوقت
    هنوزم با صداش گریه ام میگیره
    به قول استادمون که میگفت کازابلانکا دوبلش اصلا یه فیلم دیگه است

دایی فرید
    P!NK آواتار ها
    وضعیت : P!NK آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,304
    سپاس شده 1,245 در 461 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 365 تاپیک

من کلا از فیلم و انیمیشن های دوبله متنفرم، حالا میخواد دوبله ایرانی باشه یا هر زبون دیگه ای.
    فیلم رو باید با زبون اصلیش نگاه کرد

patrisha آواتار ها
    وضعیت : patrisha آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 5 در 2 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

فقط صدای بی نظیر و بیاد ماندنی استاد مدقالچی
    ویرایش توسط patrisha : 04-06-2015 در ساعت 20:45

persian_king آواتار ها
    وضعیت : persian_king آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام دوستان

عشق من از بچگی استاد خسرو خسروشاهی بوده و هست. من ایشون رو انتخاب مبکنم .

اینقدر بهش علاقه دارم که میتونم صدایی شبیه صدای اون رو تقلید کنم. ولی تا صد سال صدای اون نمیشه.

یک بار با تقلید صدای اون توی مسابقه دوبلری رادیو برنده شدم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)