سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh افسانه الدورادو

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: افسانه الدورادو

مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
    SovRan آواتار ها
    وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,243
    سپاس شده 4,257 در 922 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 725 تاپیک

جعبه مدال ها

افسانه الدورادو

نام: eldorado.jpg نمایش: 1638 اندازه: 53.5 کیلو بایت

قرنهاست كه قلب و اندیشه ی مردان با شنیدن الدورادو به لرزه در می آید. شهر افسانه ای طلا، شهر گنج های بی كران، كه در نقطه ای نا معلوم در جبال آند قرار دارد.
    صدها ماجراجو از جمگل های انبوه گذشته و در ارتفاعات سیرا در جستجوی این شهر جان باخته اند.
    تحقیقات نشان می دهد این جستجوها از اصل بیهوده بوده، زیرا الدورادو نه نام یك شهر بلكه نام یك شخص است.
    افسانه ی الدورادو نخستین بار از طریق فاتحان اسپانیولی كه تحت فرماندهی بالیوا در قرن شانزدهم به آمریكای مركزیحمله بردند به ما منتقل شده است.
    هنگامی كه آن ها در قاره ی آمریكا پیش می رفتند، افسانه هایی درباره ی سرخپوستان خورشید پرست، چیبچا، شنیدند كه در دشت های سرد و مرتفع نزدیك بوگوتا پایتخت كلمبیا می زیستند.
    گفته شد این قبایل، طلا را فلز خورشید می نامیدند: آن ها زینت آلاتی از طلا به خود می آویختند و بیش از 200 سال ساختمان هایشان را با صفحاتی از این فلز می پوشاندند.

نام: la_route_d_eldorado.52632.jpg نمایش: 1828 اندازه: 182.4 کیلو بایت

لوییزراما صاحب منصب اسپانیولی در1535 گزارش كرد كه سرخپوستی به او گفته دریاچه ای كوهستانی و مقدس در نقطه ای از این سرزمین وجود دارد كه سرشار از طلاست و فرمانروای این شهر تن پوشی از طلا در بردارد.
    با شیوع این قصه ها، نام الدورادو به عنوان شهری از طلا جان گرفت. محل اصلی آن نامعلوم بود اما در نقشه های كشور برزیل محلی هم برای آن در نظر گرفته شد.
    در قرن شانزدهم بارتلموس ولرز سرمایه داری معروف چندین گروه اكتشافی را در جستجوی الدورادو به كلمبیا فرستاد. آن ها هر سرخپوست بد اقبالی را كه به چنگشان می افتاد تا سر حد مرگ شكنجه می دادند تا راز الدورادو را برای آن ها بازگو كند و البته به هیچ نتیجه ای نرسیدند.
    اما قصه ی شهر افسانه ای چنان كاشفان را كور كرده بود كه از یاد برده بودند الدوراد علاوه برانكه به معنای شهر طلا تفسیر شده معنای مرد طلا هم می داد.
    همین معنای دوم است كه با افسانه ی چیبچا افسانه ای كه جویندگان طلا آن را از یاد برده بودند مطابقت دارد.
    قوم چیبچا طلا را پرستش می كردند رئیس و خدای آن ها در دریاچه زندگی می كرد. این خدا آنچنان هیبت ترسناكی داشت كه هیچكس حتی رئیس قبایل اجازه نداشت به او بنگرد. اما سالی یكبار در مراسمی چشمهای خود را می بستند و بدن خدای خود را صمغ آلود كرده به سراپای او گرد طلا می پاشیدند، آنگاه كلكی را با توده های عظیم مجسمه های طلای حیوانات و تزئینات دیگر می انباشتند. كلك به وسط دریاچه ی مقدس گواویتا برده می شد و در آنجا نجبا و راهبان آن هدایا را به درون دریاچه می انداختند.

نام: ElDorado_Main.jpg نمایش: 1188 اندازه: 207.7 کیلو بایت

دریاچه ی گواتاویتا دریاچه ای واقعی است اما شواهد قانع كننده برای اثبات این ماجرا تا سال 1969 به دست نیامد، در این سال دو كشاورز كه در جستجوی سگ گمشده ی خود بودند در تپه های نزدیك شهر بوگوتا، بدرون غار كوچكی رفتند و در آنجا قایق كوچكی پیدا كردند كه از طلای خالص بود. بر عرشه ی این پارو زن پشت به خدای طلایی خود نشسته بودند.
    اما دریاچه هنوز از تسلیم طلاهای خویش امتناع می ورزد.
    در 1580 دون آنتونیو سیلودای اسپانیایی 8000 سرخپوست را وا داشت با ایجاد نهرها و كشاندن آب دریاچه به آن ها، دریاچه را بخشكانند.
    اما دیواره های نهرها فرو ریخت و سرخپوستان دست از كار كشیدند زیرا می ترسیدند خدای خورشید از ربودن طلاهایش خشمگین شود.
    1823 و مجددا در 1900 تلاش هایی برای خشكاندن آب گواتاویتا صورت گرفت اما شئی با ارزشی پیدا نشد زیرا اعماق دریاچه قیفی شكل هرگز جستجو نشد و این همان جایی است كه الدورادو نفایس خود را پنهان كرده تا آن را به خدایان خشمگین هدیه كند.

نام: Muisca_raft_Legend_of_El_Dorado_Offerings_of_gold.jpg نمایش: 1502 اندازه: 73.9 کیلو بایت

کاش می شد که کسی می آمد/ باور تیره ما را می شست
    و به ما می فهماند دل ما منزل تاریکی نیست

اخم بر چهره بسی نا زیباست/بهترین وقت همان لبخند است

کاش می شد که به انگشت نخی می بستیم

تا فراموش نگردد که هنوز انسانیم

که هنوز انسانیم...

2. 9 کاربر از پست مفید SovRan سپاس کرده اند .

3. # ADS

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : افسانه الدورادو

مطلب زیبا بود یحیی جان
    مرسی
    من خیلی دوست دارم این الدرادو پیداشه
    قصه های زیادی شنیدم داستانهای زیادی شنیدم فیلم های زیادی دیم
    اما میخوام واقعیتشو ببینم
    الدرادووووووووووووووووووو ووووووووووو
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

5. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

PHOENIX آواتار ها
    وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,914
    سپاس شده 1,552 در 525 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

چه مطلب جالبی .. یعنی حقیقتا می تونه وجود داشته باشه ؟من همیشه الدرادو رو به عنوان یه افسانه دونستم .البته یه چیزی هم هست و اون اینکه خب طبیعیه در گذشته چیزهایی مثل طلا در طبیعت به وفور یافت می شده و وسیله ای برای داد و ستد نبوده که بشر به سراغش بره و شیره هر چی فلز به اسم طلاست از جون طبیعت بیرون بکشه و باعث ارزشمند شدن اوk بشه .حتی جایی می خوندم اقوامی که در گذشته در مناطقشون طلا یافت می شد از این فلز استفاده زیادی می کردن تنها به این جهت که طلا فلز بسیار مقاومی بود که به راحتی رنگ و شکل عوض نمی کرد و پایدار بود و در معرض هوا و اکسیژن قابلیت خودش رو از دست نمی داد .اما خب بعدها همین قابلیت باعث شد طلا ارزش مادی پیدا کنه .تو همین داستان فکر کنم دلیل کار این قوم همین بوده :
    اما سالی یكبار در مراسمی چشمهای خود را می بستند و بدن خدای خود را صمغ آلود كرده به سراپای او گرد طلا می پاشیدند، آنگاه كلكی را با توده های عظیم مجسمه های طلای حیوانات و تزئینات دیگر می انباشتند.
    اما خب وقتی در آیندگان طلا مفهموم امروزیش رو پیدا کرد جاهایی که رگه های طلا در اون یافت می شد تبدیل به مراکز افسانه ای شدند.
    ویرایش توسط PHOENIX : 08-29-2010 در ساعت 10:53

7. 2 کاربر از پست مفید PHOENIX سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

وای که چقدر این منطقه مرموز و عجیب و دوست داشتنیه...آرزو داشتم یه باستان شناس بودم و همه عمرمو در امریکای لاتین و مرکزی به جستجوی رازهاشون میگذروندم و از زنده بودنم لذت میبردم.
    مطلب زیبایی بود. مثل همیشه. ممنون یحیی جان

دوباره خواهيم روييد...

9. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

Everybody Lies
    Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,781
    سپاس شده 1,501 در 597 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

جعبه مدال ها

ممنون یحیی جان از تاپیک های جالبی که میزنی
    از وقتی که راجع به الدورادو شنیدم همش آرزو می کنم که کاش افسانه نباشه و یه روزی کشف بشه

11. کاربر روبرو از پست مفید Amélie سپاس کرده است .

كاربر !
    BLACK MASTER آواتار ها
    وضعیت : BLACK MASTER آنلاین نیست.
    سپاس ها : 472
    سپاس شده 499 در 212 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 25 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa نمایش پست ها
    ممنون یحیی جان از تاپیک های جالبی که میزنی
    از وقتی که راجع به الدورادو شنیدم همش آرزو می کنم که کاش افسانه نباشه و یه روزی کشف بشه
    مرسي يحيي جان.من تا حالا در اينباره نشنيده بودم ولي الآن خيلي لذت بردم.
    ---------------------
    پريسا يعني واقعا دوست داري يك عده اون طلاها رو پيدا كنن و خرج كنن و برن باهاش آپارتمان بسازن؟
    من كه دوست دارم يك موزه زير آب بزنن و علم كه پيشرفت كرد. با آسانسور هاي شيشه اي فقط بريم پايين و تماشا كنيم همه چيو

يا اگه هم كسي ميخواد اكتشاف كنه خودم باشم
    BLACK MASTER RETURN

13. کاربر روبرو از پست مفید BLACK MASTER سپاس کرده است .

مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
    SovRan آواتار ها
    وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,243
    سپاس شده 4,257 در 922 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 725 تاپیک

جعبه مدال ها

به نظر خودم اینها توهماتی بیشتر نیست...
    همیشه و تویه تمام زمانها طمع رسیدن به طلا و شوق اون درون همه آدم ها بوده و این داستان شهر الدورادو هم تخیلات یکی از همین انسانهاست و ساختن فیلم و علاقه همه به طلا سبب شده تا این موضوع زیادی بزرگ بشه.
    ولی باور نکنین

کاش می شد که کسی می آمد/ باور تیره ما را می شست
    و به ما می فهماند دل ما منزل تاریکی نیست

اخم بر چهره بسی نا زیباست/بهترین وقت همان لبخند است

کاش می شد که به انگشت نخی می بستیم

تا فراموش نگردد که هنوز انسانیم

که هنوز انسانیم...

15. کاربر روبرو از پست مفید SovRan سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع