سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh 10 فیلم برتر سال 2013

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
نمایش شاخه ای8علاقمندی ها

موضوع: 10 فیلم برتر سال 2013

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    وضعیت : Death Magnetic آنلاین نیست.
    سپاس ها : 31
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

10 فیلم برتر سال 2013

حالا که کیفیت خوب اکثر فیلم های مهم سال 2013 در دسترس است، تصمیم گرفتم تا 10 فیلم برتری که در سال 2013 دیدم را به اشتراک بگذارم.توجه: این لیست و نظر ها در مورد فیلم ها کاملا شخصی است.

نویسنده: سام محسنی
    ================================================== ===================

1. The Wolf of Wall Street (مارتین اسکورسیزی)

مارتین اسکورسیزی با این فیلم به حال و هوای فیلم های معروف و عالی خود همچون "کازینو" و "رفقای خوب" برگشت. این فیلم نه یک اقتباس بلکه یک برداشتکتاب اعتراف گونه ی جوردن بلفورت است. سه ساعتی که نه تنها خسته کننده نیستند بلکه شما را میخکوب می کنند نه به خاطر انفجار و تیراندازی، به خاطر این که انسان تا چه حد می تواند آلوده شود،از خودش فرار کند و تبدیل شود به آدم کثیفی که الگوی کارکنان و دوستان خود می شود! به این علت است که می گویم این فیلم یک اقتباس از زندگی شخصیت جنجالی جوردن بلفورت نیست، بلکه یک برداشت است. دلیل وجود چنین صحنه های زشت (جنسی) و خجالت آور فیلم که گاهی اذیت کننده می شوند نیز واضح است;اسکورسیزی نه در حال بروز دادن شهوت خود است و نه در حال طرفداری از زندگی شرم آور جوردن بلفورت، او قضاوت را به تماشاگر می سپارد. برای همین است که فیلم تمرکز به خصوصی در زندگی بلفورتی می کند که هنوز انسان خوب و سالمی به نظر می رسد.این فیلم در مورد "تماشاگر" (audience) است و در این موضوه تاکید زیادی می کند.یکی از مثال های بارز آن سخنرانی ها میخکوب کننده ی بلفورت است. اسکورسیزی در این صحنه ها تنها بر روی بلفورت تمرکز نمی کند بلکه مدت قابل توجی ها را صرف واکنش کارمندان او می کند. صحنه ی پایانی فیلم کلیدی ترین صحنه ی فیلم است. بلفورت حالا تبدیل به یک سخنگو در مورد پولدار شدن است. اما اسکورسیزی بار دیگر نه بر او بلکه بر مردم عادی که در حال تلاش برای فهمیدن و یاد گرفتن تکنیک ها و حرف های بلفورت هستند تمرکز می کند. این مردم همان تماشاگری هستند که پیش تر اشاره کردم : خود شما. "گرگ وال استریت" بهترین و شاید مهم ترین فیلم سال باشد.

2. Inside Llewyn Davis (برادران کوئن)

"درون لویین دیویس" (با الهام از نام آلبوم معروف خواننده ی کلیدی موسیقی فولک"دیو ون رانک" یا Dave Van Ronk) همان فیلمی است که از کوئن ها بعد از "یک مرد جدی" انتظار داشتم. شخصیت لویین دیویس می تواند اشاره به تمام خواننده ها و بند های حرفه ای و عالی باشد که در سایه ی "پسند عمومی" قرار گرفته اند.بنابراین این فیلم فیلمی است که باید در این زمان، زمانی که اکثر خواننده ها و بند های خاص به علت پسند عمومی به حایشه می روند ساخته می شد و شد. بعد از خودکشی همکارش، لویین دیویس تبدیل به یک خواننده ی سولو می شود اما حرفه اش در کار دو نفره بود. اما به عنوان یک خواننده ی تنها نیز کارش عالی و خاص است. او در کافه ها آواز می خواند و ظاهرا این برای او مهم است; این که دیده شود.برادران کوئن استادانه از تکنیک فلش بک استفاده می کنند. در ابتدای فیلم وقتی لویین به سمت دوستش می رود، برای چند لحظه ی کوتاه به چیزی نگاه می کند اما ما نمی دانیم آن چیست. در انتها معلوم می شود که لویین در حال نگاه کردن به "باب دیلن"، نماد پسند عمومی بوده است. حتی دوربین نیز لویین را طوری دنبال می کند که در حال رفتن به تاریکی است و این همان قرار گرفتن در سایه ی پسند عمومی است. ممکن است کار لویین دیویس حتی از باب دیلن نیز بهتر باشد اما همیشه در زیر سقف این کافه ها قرار می گیرد. گربه نیز ، از دید من، خود لوین دیویس است اما اگر از دید دیگر نگاه کنیم، گربه می تواند نماد "استعداد" لویین نیز باشد. فیلم با خارج شدن لویین از خانه ی "گرفن" ها (تولد) آغاز می شود و لویین به اشتباه مجبور به حمل گربه (استعداد) خود می شود. استعداد لویین در دوئت آوازی است و شاید برای همین است که نمی تواند پول زیادی از تک خوانی به دست بیاورد.لویین وارد سفری به جهنم برای امتحان کردن شانسش برای کار با یک تهیه کننده می شود و شکست می خورد. اما نکته ی جالب این است که در نقطه ای در راه رفت، بعد از این که پلیس راننده را بی دلیل دستگیر می کند، لویین گربه را در ماشین رها می کند که می تواند نشانی از سرگردانی خودش باشد همان طور که پیش تر وقتی که در دستشویی رستوران بود، روی دیوار این چنین نوشته بود:"چه کار می کنی؟" لویین از تهیه کننده جواب منفی می گیرد و به او گفته می شود که در این کار "پولی نیست" اما تهیه کننده نیز می داند که لویین خواننده ای عالی است و به او پیشنهاد می دهد تا به همان کار قبلی اش برگردد: هم نوازی. در راه برگشت لویین گربه را زخمی می کند: به استعداد و توانایی خودش لطمه می زند. در پایان فیلم وقتی لویین را بار دیگر در خانه ی "گرفن ها" می بینیم، او از بیرون آمدن گربه از خانه خودداری می کند.پایان یک استعداد خوب و قرار گرفتن در سایه ی "باب دیلن". "درون لویین دیویس" فیلمی است در مورد اشتباه ها، استعداد از دست رفته، تنهایی و نهایتا در حاشیه رفتن با پیدایش "پسند عمومی".
    3. To The Wonder (ترنس مالیک)

این فیلم تنها فیلم "ترنس مالیک" که داستان اش در عصر مدرن می گذرد.این فیلمی مخاطب خاص دارد. فیلمی برای همه نیست. نکته ی جالب و خارق العاده ی فیلم در این است که چه طور ترنس مالیک با کم ترین دیالوگ ممکن مفهوم "درون" یا "روح" انسان را به تصویر می کشد. فیلم او همانند یک فیلم صامت است. می دانم که در سایت IMDB نام کاراکتر ها ثبت شده است اما وقتی فیلم را دیدم، حتی یک بار نیز نام شخصیت های فیلم را نشنیدم! این فیلمی است بسیار آرام و کند در مورد عشق،گذشته و روح انسان. این experimental ترین و شاید شخصی ترین فیلم ترنس مالیک باشد. بدون شک از بهترین های سال.

4. Blue Is The Warmest Color (عبدالطیف کشیش)

برنده ی نخل طلای کن سال 2013 بهترین فیلم خارجی زبان و یکی از بهترین فیلم های فرانسوی است که در چندین سال اخیر دیدم.فیلمی سه ساعته که ثانیه ای را برای تعریف کردن داستان اش از دست نمی دهد. کارگردانی "کشیش" محکم است. او از نمای کلوز آپ زیاد استفاده می کند که گاها آزار دهنده است. او بر روی چشم ها و دندان ها در بعضی صحنه ها زیاد تمرکز می کند. شاید هدفش نشان دادن "حس" کاراکتر هایش به طبیعی ترین و نزدیک ترین شکل ممکن است. آدل کاراکتری است که خودش را نمی شناسد. بعد از آشنایی با "اما" (emma) زندگی اش همانند یک رولرکستری از احساسات و حقایق می شود.عشق،خیانت و در نهایت معنای زندگی. این فیلمی است در مورد زندگی و شناختن "خود" و نه در مورد زندگی همجنس گرایانه ی آدل و اما. پایان فیلم تاثیر گذار است و راه را برای ساختن ادامه ای بر این فیلم نیز باز می گذارد.
    5. The Act of Killing (جاشوا اپنهایمر)

بهترین مستند سال مستندی است در مورد ساخته شدن یک فیلم! در حین مشاهده ی این مستند سیاسی همان حسی را داشتم که موقع دیدن "گرگ وال استریت" داشتم. کارگردان این مستند شاعرانه، "جاشوا اپرهایمر" از یک گروه قاتلی که وظیفه شان کشتن کمونیست ها بوده می خواهد تا فیلمی در مورد نحوه ی کشتن آن ها بسازند. آن ها نیز از سینما ی کلاسیک هالیوود الهام می گیرند و این فیلم را می سازند. در همین حال، ما شاهد وقایع وحشتناک آن قتل های بزرگ هستیم. صحنه ی کلیدی و دردکناک فیلم وقتی است که شخصیت اصلی فیلم (یکی از قاتل ها) در حال مشاهده ی فیلمی است که خودش ساخته، شروع به گریه کردن می کند. او از کارگردان فیلم می پرسد:" جاشوا، به نظرت آن افرادی که من کشتم نیز همین حسی را که من الان دارم داشتند؟" و کارگردان در پاسخی کلیدی می گوید:" تو میدانی که این فقط یک فیلم است، ولی آن ها می دانستند که واقعا قرار است بمیرند". و به این صحنه ی تکان دهنده، صحنه ی پایانی و شاعرانه ی فیلم را اضافه کنید;جایی که قاتل وارد یکی از مکان هایی می شود که در آن قبلا کومونیست ها را کشته و احساسی که از دیدن آن مکان دارد. این مستند بی نظیر است.
    *6. Before Midnight (ریچارد لینکلیتر)

"پیش از نیمه شب" پایانی است با شکوه بر بهترین سه گانه ی تاریخ (از نظر من). این سه فیلم در مورد همان چیزی است که انسان با آن شروع کرد. همان چیزی که آدم و حوا با آن شروع کردند، "روابط بین زن و مرد". "ریچارد لینکلیتر" برای ساخت هر فیلم 9 سال صبر کرد تا بتواند بلوغ این دو شخصیت را چه از دید جسمی و چه از دید ذهنی نشان دهد. این فیلم قطعا میخکوب کننده ترین فیلم سه گانه به خصوص با نیم ساعت پایانی اش است.
    *6. A Touch of Sin (ژانگه جیا)

"لمسی از گناه" با فیلم نامه و کارگردانی قوی و آن فیلم بردای خاصش قطعا از بهترین فیلم هایی است که در سال 2013 دیدم. فیلمی 4 اپیزودی در مورد 4 نوع خشونت و گناه مختلف. فیلم تا حدی نگاهی انتقادی بر زندگی در چین مدرن دارد که بی شباهت به برخی از زندگی ها در ایران نیست. شاید به همین علت بود که خیلی با این فیلم احساس نزدیکی کردم چون داستان هایی که می بینم بسیار شبیه به اتفاقات ناگوار در ایران و کشور های مشابه است. این فیلم را از دست ندهید. فیلمی در مورد انتقام، سوء استفاده کردن ، عشق و "گناه". عنوان فیلم به درستی با داستان های این فیلم مطابقت می کند.
    *6. Twelve Years a Slave (استیو مک کویین)

در mainstream ترین فیلم خود تا به امروز، "استیو مک کویین" نگاهی جسورانه و متفاوت به سفر یک مرد آزاد به بردگی و بازگشت به آزادی دارد. فیلمی میخکوب کننده با با کرگردانی محکم و دیالوگ های تاثیر گذار "جان ریدلی". تکلیف "مک کویین" با بیینده مشخص است. او یقه ی ما را می گیرد و بدون شرم نشان می دهد که چه بر سر هم نوعان خود که تنها رنگ پوستشان متفاوت است آوردیم. مشکل من با فیلم این است که گاها در دام اغراق می افتد. این نیز فیلمی برای همه نیست و می تواند دیدنش زجر آور باشد. پایان فیلم من را تا سه روز در بهت و وحشت رها کرده بود. بسیار خوش حالم که این فیلم را در سینما دیدم تا تجربه ی واقعی فیلم را تجربه کنم. تا به حال سه بار این فیلم را دیدم و مطمئن هستم چندین بار دیگر نیز خواهم دید اما امیدوارم "مک کویین" برگردد به آن چیزی که قبلا با "گرسنه" و "شرم" انجام داد.
    7. Gravity (آلفونسو کواران)

"جاذبه" قدمی است عظیم و رو به جلو در سینما. این فیلم همانند "2001: یک ادیسه ی فضایی" از نظر بصری الگوی بسیاری از فیلم های آینده خواهد بود. فرق "جاذبه" و "2001: ادیسه ی فضایی" واضح است. "جاذبه" بر محیط فیلم تمرکز می کند و "ادیسه ی فضایی" بر روانشناسی کاراکتر هایش و ارتباط اش با تکنولوژی. جلوه های ویژه و فیلم برداری فیلم در یک کلام بی نظیر است; بدون شک یکی از ناب ترین تجربه های سینمایی چندین سال اخیر. در کلیدی ترین دیالوگ فیلم "مت کوالسکی" از "رایان استون" می پرسد:"چه چیزی را در مورد فضا دوست داری؟" و "رایان" در جواب می گوید:"سکوت." صحنه ی بازگشت "مت کوالسکی" را بسیار دوست داشتم. امید و ناامیدی به صورت همزمان در من ایجاد شد. فیلم تا 20 دقیقه ی پایانی نیز غیر قابل پیش بینی باقی می ماند تا وقتی که آن صحنه ی لعنتی و بسیار هالیوودی بازگشت به زمین فرا می رسد. با این که از آن پایان بسیار ناامید شدم اما تاثیر فیلم باقی ماند. "آلفونسو کواران" یکی از بهترین کارگردان های دنیا است.
    8. The Great Beauty (پائولو سورنتینو)

"پائولو سورنتینو"، یکی از کارگردان های مورد علاقه ام، هدیه ای است به سینمای مدرن. این فیلم خاطرات شیرین ام با شاهکار های "فدریکو فلینی"،La dolce vita و Eight and a Half را زنده کرد. نویسنده ای در رم مدرن که خیلی وقت است رمانی ننوشته، به دنبال زیبایی بزرگ برای نوشن رمان جدیدش است. شاید بتوان فیلم را اثری انتقادی بر زندگی در شهر های مدرن نیز دانست. این که انسان ها چگونه سرگردان اند و آن "زیبایی بزرگ" گذشته از دست رفته. "جپ" یکی از عجیب ترین و جالب ترین شخصیت های اصلی است که دیدم ام. صحنه ی پایانی فیلم شاهکار است.

9. Borgman (الکس وان وارمردام)

وقتی که به اواسط فیلم رسیدم، همان قدر دیوانه شده بودم که "بورگمن" آن خانواده را دیوانه کرده بود. انسانی به همراه همکاران اش که درون زمین زندگی می کنند، با (ظاهرا) قدرت های عجیب وارد زندگی عادی یک خانواده می شوند و زندگی شان را تبدیل به یک کابوس وحشتناک می کنند و ما شاهد این کابوس هستیم. صحنه ای که دخترک به ظاهر مهربان و دلگرم سنگی را بر روی صورت باغبان می کوبد یکی از وحشتناک ترین صحنه هایی بود که دیده بودم. "الکس وان وارمردام "دیوانه است ... همان قدر که فیلمش دیوانه است اما از نوع شاهکار اش! کارگردان که نویسنده ی فیلم هم است به ما نمی گوید "بورگمن" کیست و چیست و همین به ارزش چندین بار دیدن فیلم اضافه می کند.
    10. Like Someone in Love(عباس کیارسمتی)

"مثل یک عاشق" به همان سادگی است که ترانه ی "الا فیتزجرالد" (با همین نام) است. فیلمی شاعرانه و بی ادعا با کارگردانی و فیلم برداری عالی من را وادار کرد تا فیلم را سه بار ببینم.در ابتدا از پایان فیلم راضی نبودم اما بار سوم که فیلم را دیدم، دیگر گلایه ای از پایان اش نداشتم. فکر می کردم پایان دیگه ای برای فیلم ممکن نیست! از دید من فیلم ترکیبی است از دو فیلم "کپی برابر اصل" و "ده". فیلم هم رابطه ی زن و مرد (کپی برابر اصل)در توکیو ی مدرن را نشان می دهد و هم از وضعیت فعلی زنان در جامعه(ده). فیلم به وضوح تفاوت فرهنگی دو قشر مختلف را نیز نشان می دهد. دختر شهرستانی که به توکیو آمده و برای پول درآوردن تن فروشی می کند و استاد دانشگاه پیری که نیاز جنسی از یک تن فروش ندارد، بلکه می خواهد تنها نباشد و به جامعه برگردد. این فیلم را خیلی دوست دارم و دوست دارم باز هم تماشایش کنم.

دیگر فیلم های مورد علاقه و خیلی خوب سال
    Kill Your Darlings( جان کروکیداس)
    The Wind Rises (هایائو میازاکی)
    Only God Forgives(نیکولاس ویندیگ رفن)
    Nebraska (آلکساندر پین)
    Her (اسپایک جونز)
    Short Term 12 (دستین کرتون)
    Frances Ha (نوح باومباخ)

بهترین انیمیشن: The Wind Rises

پیشنهاد ویژه:

Short Term 12

سینمای مستقل چه می کند! این فیلم را به هیچ وجه از دست ندهید.
    Kill Your Darlings

این فیلم را به همه ی طرفداران ادبیات و آلن گینگزبرگ پیشنهاد می کنم.

* این سه فیلم برای من به یک اندازه ارزش دارند و راهی نداشت که خارج از این لیست باشند اما به ترتیب اهمیت قرار گرفته اند.
    ویرایش توسط Death Magnetic : 03-29-2014 در ساعت 10:00
    lord2012, narnia67 و penn به این پست علاقمند بوده اند.

2. 10 کاربر از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده اند .

3. # ADS

narnia67 آواتار ها
    وضعیت : narnia67 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 231
    سپاس شده 68 در 33 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

پاسخ : 10 فیلم برتر سال 2013

یک. سلام و تشکر
    دو. با لیست خوبی که شما ارایه دادید دیدم که فقط چندتایی فیلم مونده بود که سلیقمون با هم تقریبا هماهنگ شه:
    The Great Gatsby از Baz Luhrmann
    great-gatsby-baz-luhrmann-2013-.jpg

The Grandmaster از Kar Wai Wong
    grandmaster-kar-wai-wong-2013-.jpg

Prisoners از Denis Villeneuve
    prisoners-denis-villeneuve-2013-.jpg

Dallas Buyers Club از Jean-Marc Vallee
    dallas-buyers-club-jean-marc-vallee-2013-.jpg

Blue Jasmine از Woody Allen
    blue-jasmine-woody-allen-2013-.jpg
    ویرایش توسط narnia67 : 03-29-2014 در ساعت 12:45

5. 4 کاربر از پست مفید narnia67 سپاس کرده اند .

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,009
    سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

لیست خوبی بود، همچنین لیست دوست پایینی رو هم خوندم که اونها هم فیلمهای خوبی بودند.
    فقط من "کلاهبرداری آمریکایی" و "کاپیتان فیلیپس" رو تو این لیست ندیدم و از قلم افتاده بودند.
    ممنون بابت تاپیک
    penn و narnia67 به این پست علاقمند بوده اند.

7. 3 کاربر از پست مفید Wolverine سپاس کرده اند .

KIng KArleto
    clark آواتار ها
    وضعیت : clark آنلاین نیست.
    سپاس ها : 497
    سپاس شده 173 در 108 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 76 تاپیک

واقعا لیستت فوق العاده بود
    شاید اولین نفری باشی که من ازش میشنوم که مثل من عاشق to the wonder شدی این فیلم فوق العاده است و فقط در مورد عشق و فلسفه و انسانیت
    شاید این تنها فیلم 2013 باشه که بعد از چند بار دیدن بعد از خوندن مطلبت دوست دارم دوباره ببینمش و البته میبینمش
    فقط 12 سال بردهگی برام کمی نامفهومه که بین این همه فیلم خوب چیکار میکنه
    اما مستند عمل کشتن یکی از هولناک ترین فیلم هایی هست که دیدم و واقعا برام جالبه که قاتل ها با خنده و شادی صحنه قتل مقتول را باازسازی میکنند
    penn به این پست علاقمند بوده است.

9. 3 کاربر از پست مفید clark سپاس کرده اند .

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط clark نمایش پست ها
    واقعا لیستت فوق العاده بود
    شاید اولین نفری باشی که من ازش میشنوم که مثل من عاشق to the wonder شدی این فیلم فوق العاده است و فقط در مورد عشق و فلسفه و انسانیت
    شاید این تنها فیلم 2013 باشه که بعد از چند بار دیدن بعد از خوندن مطلبت دوست دارم دوباره ببینمش و البته میبینمش
    فقط 12 سال بردهگی برام کمی نامفهومه که بین این همه فیلم خوب چیکار میکنه
    اما مستند عمل کشتن یکی از هولناک ترین فیلم هایی هست که دیدم و واقعا برام جالبه که قاتل ها با خنده و شادی صحنه قتل مقتول را باازسازی میکنند
    خیلی ممنون دوست عزیز، Terrence Malick جزو 5 کارگردان مورد علاقمه و همه ی فیلماشو دوست دارم. واقعا هم ارزش چند بار دیدن هم داره. "12 سال بردگی" از اون فیلم هایی که حتی قبل از ساخته شدنش هم پیگیرش بودم . وقتی "شرم" ـو دیدم گفتم این "استیو مک کویین" یکی از بهترین کارگردان های مولف سینمای مدرن میشه. 12 سال بردگی اون چیزی نبود که انتظارشو داشتم (خیلی mainstream بود) ولی باز هم فیلم خیلی خوبی بود.به خصوص کارگردانی و فیلم نامه ی خیلی خوبی داره
    penn و clark به این پست علاقمند بوده اند.

11. 4 کاربر از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده اند .

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط narnia67 نمایش پست ها
    یک. سلام و تشکر
    دو. با لیست خوبی که شما ارایه دادید دیدم که فقط چندتایی فیلم مونده بود که سلیقمون با هم تقریبا هماهنگ شه:
    The Great Gatsby از Baz Luhrmann
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  The Great Gatsby (Baz Luhrmann)(2013).jpg
مشاهده: 2048
حجم:  70.7 کیلو بایت

The Grandmaster از Kar Wai Wong

نام:  The Grandmaster (Kar Wai Wong)(2013).jpg
مشاهده: 328
حجم:  163.9 کیلو بایت

Prisoners از Denis Villeneuve

نام:  Prisoners (Denis Villeneuve)(2013).jpg
مشاهده: 228
حجم:  169.2 کیلو بایت

Dallas Buyers Club از Jean-Marc Vallee

نام:  Dallas Buyers Club (Jean-Marc Vallee)(2013).jpg
مشاهده: 335
حجم:  75.1 کیلو بایت

Blue Jasmine از Woody Allen

نام:  Blue Jasmine (Woody Allen)(2013).jpg
مشاهده: 205
حجم:  155.0 کیلو بایت
    سلام دوست عزیز! ظاهرا سلیقمون تقریبا هماهنگه، همه ی این فیلم هایی که اشاره کردید رو دیدم و از همشون به خصوص "یاسمین آبی" و "زندانیان" خوشم اومد و مطمئن باشید اگه می تونستم حتما تو لیستم قرار میدادم. البته تو این فیلم ها "گتسبی بزرگ" ضعیف تر از بقیه است و اونم به خاطر فیلم نامشه.

13. کاربر روبرو از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده است .

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
    لیست خوبی بود، همچنین لیست دوست پایینی رو هم خوندم که اونها هم فیلمهای خوبی بودند.
    فقط من "کلاهبرداری آمریکایی" و "کاپیتان فیلیپس" رو تو این لیست ندیدم و از قلم افتاده بودند.
    ممنون بابت تاپیک
    من زیاد "کلاهبرداری آمریکایی" رو نپسندیدم. خیلی به هم ریخته بود. بازی ها عالی بود و فیلم نامه خوبی داشت ولی فیلم خیلی دیر شروع شد و تو 15 دقیقه ی آخر با عجله و بی مقدمه twist داستان شکل گرفت و تموم شد. "کاپیتان فیلیپس" رو خیلی پسندیدم و قبلا هم جزو لیستم بود ولی فیلم های خوب دیگه جاشو گرفتن.
    ویرایش توسط Death Magnetic : 03-30-2014 در ساعت 01:08

15. 2 کاربر از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده اند .

KIng KArleto
    clark آواتار ها
    وضعیت : clark آنلاین نیست.
    سپاس ها : 497
    سپاس شده 173 در 108 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 76 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Death Magnetic نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز، Terrence Malick جزو 5 کارگردان مورد علاقمه و همه ی فیلماشو دوست دارم. واقعا هم ارزش چند بار دیدن هم داره. "12 سال بردگی" از اون فیلم هایی که حتی قبل از ساخته شدنش هم پیگیرش بودم . وقتی "شرم" ـو دیدم گفتم این "استیو م ک کویین" یکی از بهترین کارگردان های مولف سینمای مدرن میشه. 12 سال بردگی اون چیزی نبود که انتظارشو داشتم (خیلی mainstream بود) ولی باز هم فیلم خیلی خوبی بود.به خصوص کارگردانی و فیلم نامه ی خیلی خوبی داره
    واقعا ترنس مالیک جزو اون کارگردانایی هست که خیلی تلاش کردم جزو 10تا کارگردانام نباشه«خودم نمیدونم این تلاش ناشی از چی بود» ولی بعد از این که همه فیلم هاشو دیدم الان جزو 3تا کارگردانم واقعا ادم بعد از دیدن فیلم هاش یه حس عالی بهش دست میده
    راستی خیلی دوست دارم نظرت راجب فیلم trance بدونم
    ممنون

17. کاربر روبرو از پست مفید clark سپاس کرده است .

narnia67 آواتار ها
    وضعیت : narnia67 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 231
    سپاس شده 68 در 33 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

عزیز با احترام به سلیقتون، اما راجع به
    The Great Gatsby
    فک کنم که سخته از روی یک کتاب داستان خوب فیلم نامه بد درآورد.

19. کاربر روبرو از پست مفید narnia67 سپاس کرده است .

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط clark نمایش پست ها
    راستی خیلی دوست دارم نظرت راجب فیلم trance بدونم
    متاسفانه هنوز فیلم رو ندیدم ولی هروقت دیدم یه نقد در موردش مینویسم. کلا فیلم های "دنی بویل" رو خیلی دوست ندارم (البته به جز 127 ساعت و trainspotting) . فیلم جدیدش جالب به نظر میرسه.

21. کاربر روبرو از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)