سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh "نیمفومنیاک" و "تنها خدا می بخشد" ، دو اثری زیبا و دیوانه در سینمای مدرن

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: "نیمفومنیاک" و "تنها خدا می بخشد" ، دو اثری زیبا و دیوانه در سینمای مدرن

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    وضعیت : Death Magnetic آنلاین نیست.
    سپاس ها : 31
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

"نیمفومنیاک" و "تنها خدا می بخشد" ، دو اثری زیبا و دیوانه در سینمای مدرن

"تنها خدا می بخشد" نیکلاس ویندینگ رفن و "نیمفومنیاک" لارس فون تریه از زیبا ترین، دیوانه ترین و بهترین اثر هایی است که از دو کارگردان بزرگ سینمای مدرن دیده ام. این دو فیلم هر دو فیلمی شخصی هستند و کسی شما را مجبور به دوست داشتن و دوست نداشتن شان نمی کند. "تنها خدا می بخشد" نقد های منفی بسیاری دریافت کرد و قابل توجه ترین این ایرادات خشونت بی حد و اندازه ی فیلم و کند بودن روند داستان بود. برای دیدن این فیلم باید "نیکلاس ویندینگ رفن" و سینمای او را بشناسید. اگر از آن دسته کسانی هستید که تنها "بران" (Drive) را دیده اید و به سراغ دیدن این فیلم رفته، این احتمال وجود دارد که از این فیلم متنفر شوید! "نیکلاس ویندینگ رفن" هنر را یک "عمل خشونت" (act of violence) می داند; بنابراین انتظار یک فیلم صلح دوست و لطیف نداشته باشید ! داستان فیلم در مورد انتقام یک مواد فروش فراری از آمریکا به نام "جولین" (Julian) بعد از مرگ وحشیانه ی برادرش به دست یک قاتل بی رحم (که خود را "خدا" می نامد) به نام "چانگ" است. داستان فیلم سرراست است اما وقتی 15 دقیقه که از فیلم می گذرد و فیلم حال و هوایی "خیالی" می گیرد، خود به خود به یاد آثار "دیوید لینچ" بزرگ به خصوص "بزرگراه گمشده" و گاهی "درخشش" کوبریک می افتیم. هر چند سورئال "تنها خدا می بخشد" در مقابل سورئال "دیوید لینچ" حرف زیادی برای گفتن ندارد، اما فیلم را به شدت جالب و دیدنی می کند. این تا جایی پیش می رود که خشونت فیلم تبدیل به شاعری می شود! فیلم برداری فیلم زیبا و مسحور کننده است.هنوز آن صحنه های شاعرانه ی خشونت آمیز یک ربع پایانی فیلم را فراموش نکرده ام. "رفن" دنیا را سیاه و سفید نمی بیند. او در فیلم به ما نمی گوید کدام کاراکتر، شخصیت بد و کدام شخصیت خوب داستان است. او قضاوت را به ما می سپارد. به عقیده ی من فیلم او یک "mood" است. آن هم مودی از نوع ترس و وحشت! موسیقی "الکتروپاپ" فیلم به ساخته ی "کلیف مارتینز" به زیبایی با حال و حوای فیلم مطابقت دارد. به راستی این فیلم مانند یک اثر صامت می ماند. کاراکتر های اصلی فیلم به قدری کم حرف می زنند که تبدیل به امری عادی و حرف زدن کاراکتر ها در نقاطی غیر منتظره می شود. جالب ترین شخصیت داستان برای اکثر مخاطب ها مادر "جولین" با بازی عالی "کریستین اسکات توماس" است اما برای من جالب ترین شخصیت فیلم "جولین" است. مردی بی عاطفه که به دنبال راه و ایمان در زندگی پیچیده اش است. مردی که در عین بی احساسی، احساس پیدا می کند ، روایاپردازی می کند و عاشق می شود . "نیکلاس ویندینگ رفن" و "رایان گاسلینگ" با این فیلم حتی بهتر از "بران" عمل می کنند. فیلمی شاعرانه در مورد ایمان، خشونت و ترس.

"نیمفومنیاک" لارس فون تریه اثری است زیبا و شاعرانه و پایانی قوی بر سه گانه ی "افسردگی" (Antichrist, Melancholia و Nymphomaniac) . "لارس فون تریه" این بار به یکی دیگر از مبحث های عمیق بشریت "تمایلات جنسی" می پردازد. پیشنهاد می کنم نسخه ی 5 ساعته ی فیلم را تماشا کنید و از دیدن جداگانه ی دو فیلم پرهیز کنید چرا که تاثیر اصلی فیلم از بین می رود و در نتیجه تجربه ی دیدن فیلم هم خراب می شود. "جو" (شارلوت گاینزبرگ) زنی است معتاد به س#س و تمایلات جنسی. بعد از یک حادثه، "سلیگمن" (استلان اسکارسگارد) او را در خیابانی پیدا می کند و "جو" داستانش را برای "سلیگمن" تعریف می کند. وقتی یکی از آهنگ های گروه Rammstein برای معرفی و ورود "سلیگمن" استفاده شد، می دانستم با فیلمی عالی طرف هستم و این گونه هم بود. نمی خواهم زیاد در مورد فیلم توضیح بدهم و باید حتما این فیلم را ببینید. موسیقی متن فیلم، فیلم نامه و کارگردانی "فون تریه" مانند دو فیلم قبلی اش عالی است. این هم یک اثر دیوانه و شاعرانه دیگر است با مضمون هایی فلسفی که باید آن را دید و در موردش بحث کرد.
    ویرایش توسط Death Magnetic : 04-11-2014 در ساعت 09:00

2. 6 کاربر از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده اند .

3. # ADS

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,721
    سپاس شده 7,604 در 1,715 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

پاسخ : "نیمفومنیاک" و "تنها خدا می بخشد" ، دو اثری زیبا و دیوانه در سینمای مدرن

نقل قول نوشته اصلی توسط Death Magnetic نمایش پست ها
    "نیمفومنیاک" لارس فون تریه اثری است زیبا و شاعرانه و پایانی قوی بر سه گانه ی "افسردگی" (Antichrist, Melancholia و Nymphomaniac)
    اگر اشتبا نکنم سالِ 2009 بود که Antichristرو دیدم,انقدر این اثر سادیستیک بود که نتونستم بطور پیوسته تا آخرش ببینم,به مرورِ زمان تیکِ تیکِ دیدم...
    از قبل آشنایی داشتم با فون تریه,میدونستم جزء کارگردان هایِ ساختارشکنِ,دیدگاه خاصی داره تو آثارش مخصوصا تو دو اثر "داگ ویل" و "رقصنده در تاریکی" ولی وقتی AntiChristرو دیدم قطع به یقین گفتم این بشر مطمئنا زده به سرش دیونه شده رفته...(اوون سکانسی که زن ویلیام دافو با پُتک شوهرش رو مقطوع النسل میکنه!!! واقعا داشتم بالا میاوردم وقتی دیدمش...)

++از بین این تریلوژی که شما معرفی کردی فقط همین یکی رو دیدم فقط یه موضوعی شما آخر نوشته ی دومت میگی: ""
    این هم یک اثر دیوانه و شاعرانه دیگر است""
    کجای AntiChristشاعرانه بود!؟
    براي ملتي كه سردشان است

باريدن برف

اصلا اتفاق رمانتيكي نيست

ايلهان برك

niloofarii آواتار ها
    وضعیت : niloofarii آنلاین نیست.
    سپاس ها : 139
    سپاس شده 160 در 54 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 29 تاپیک

من
    Melancholia دیدم خیلی خوب بود!مخصوصا اپیزود اخرش. خیلی موضوع نابی داشت و حس نشسته بود. ولی Nymphomaniac اصلا نتونستم درک کنم! پوچ و بی معنی بود!نمیدونم چرا اکثر فیلمهای امسال اینطوری بودن!!!جای تاسف داره.

KIng KArleto
    clark آواتار ها
    وضعیت : clark آنلاین نیست.
    سپاس ها : 497
    سپاس شده 173 در 108 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 76 تاپیک

من فیلم فقط خدا میبخشد رو خیلی دوست داشتم ولی انقدر هم ازش بد گفتن که دیگه این فیلم رو فراموش کردم و الان خوشحالم که یکی دیگه ام مثل من فیلم رو دوست داره
    (با توجه به لیست قبلیت و این فیلم اگر اسمی از فون تریه نمی اوردی میگفتم واقعا سلیقه هامون عین همه)
    ولی من از فون تربه و گاسپارنویه متنفرم خیلی سعی کردم از فیلماشون چیزی بفهمم و خوشم بیاد ولی خب نشد
    این فیلم اخر فون تریه رو هم ندیدم(شایدم اصلا ندیدم)
    راسته من شنیدم فون تریه قبلا پورنو ساز بوده. درسته؟

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط LuCiFer نمایش پست ها
    کجای AntiChristشاعرانه بود!؟
    به نظرم به همون اندازه که disturbing بود ،فیلم زیبایی هم بود. به هر حال نظر ها مختلفه ولی تو این سه گانه به نظرم ملانکولیا بهترین فیلم بود.

8. کاربر روبرو از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده است .

The Reflective Age
    Death Magnetic آواتار ها
    سپاس شده 405 در 102 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 631 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط clark نمایش پست ها
    من فیلم فقط خدا میبخشد رو خیلی دوست داشتم ولی انقدر هم ازش بد گفتن که دیگه این فیلم رو فراموش کردم و الان خوشحالم که یکی دیگه ام مثل من فیلم رو دوست داره
    (با توجه به لیست قبلیت و این فیلم اگر اسمی از فون تریه نمی اوردی میگفتم واقعا سلیقه هامون عین همه)
    ولی من از فون تربه و گاسپارنویه متنفرم خیلی سعی کردم از فیلماشون چیزی بفهمم و خوشم بیاد ولی خب نشد
    این فیلم اخر فون تریه رو هم ندیدم(شایدم اصلا ندیدم)
    راسته من شنیدم فون تریه قبلا پورنو ساز بوده. درسته؟
    فیلم Drive به نظرم از جمله فیلم هایی که خیلی کم المان های سینمای نیکلاس ویندینگ رفن رو داره. البته فیلم خوبی هم هست. من این فیلم رو بیش تر از Drive دوست داشتم. "فون تریه" هم اخیرا فیلم های جنجالی زیاد ساخته و نظر ها همیشه متفاوت بوده. این که میگید این فیلم رو احتمالا نخواهید دید هم کاملا قابل درکه و دیدنش راحت نیست. من نمیدونم اگه فون تریه پورنو ساز بوده یا نه و زیاد به حواشی اهمیت نمیدم

10. کاربر روبرو از پست مفید Death Magnetic سپاس کرده است .

AvesLizer آواتار ها
    وضعیت : AvesLizer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

"نیمفومنیاک" و "تنها خدا می بخشد" ، دو اثری زیبا و دیوانه در سینمای مدرن

Well! Do not tell fairy tales! .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)