مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

 1. #1
  voldemort آواتار ها
  وضعیت : voldemort آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2010
  نوشته ها : 140
  سپاس ها : 1,108
  سپاس شده 405 در 113 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 586 تاپیک

  Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

  درود بر دوستان سینماسنتری...
  مطلب زیر را در یکی از انجمن ها دیدم و برام جالب بود،برای همین با خودم گفتم اینجا هم به اشتراک بذارم چون میدونم که در این انجمن،هستند کسانی که هنوز این سریال را یکی از بهترین سریال های ساخته شده میدونند.  سریالهای تلویزیونی کمی پیدا میشوند که پراز رمز و راز باشند و بیننده را میخکوب ودرگیر معماهای خود کنند.دراین بین سریال LOST را میتوان رازآلودترین سریالی که تاکنون ساخته شده نام برد.این سریال 121 قسمتی در6فصل تدوین شده که از سال 2004الی 2010 ازسوی شبکه ی ABC پخش میشده است و دراین سالها تبدیل به یکی از شاهکارهای صنعت سریال شده است.سریالی که در ورای رمز و رازهای بی شمارش توانست جوایز متعددی را از آن خود نماید.
  دیمن لیندلف نویسنده ی سریال LOST درطی مصاحبه ی پرسش و پاسخ به سوالات متعددی که برای بینندگان پیش آمد پاسخ ارائه کرد که باهم جوابهایش را مرور میکنیم.
  پیشنهاد میدم اگر سریال رو با دقت دیدین و به پاسخ بعضی سوالاتتون نرسیدین حتما گفت و گوی زیر رو مطالعه کنید.واسه من خیلی چیزا روشن شد.

  پرسش: "خب، همه چیز برزخ بود دیگه؟درسته؟آره؟"
  پاسخ: خیر.
  - ظاهرا مردم فکر میکنند جزیره سمبلی از برزخ بوده است و تمام افراد سریال تمام مدت را مرده بودند. پایگاه اینترنتی The Verge از نویسنده یعنی لیندلف این سوال را پرسیده بود و وی درپاسخ چنین جواب داد.
  هرچیزی که در جزیره اتفاق افتاد درزمان واقعی اتفاق افتاده بود و لزوما برزخی درکار نبود. ما برای روشن کردن این موضوع در آخرین دیالوگهای سریال این موضوع را شفاف سازی کردیم و با گنجاندن دیالوگ"" صحت این موضوع را بیان کردیم.بعد از صانحه ی هوایی پرواز اوشنیک به جز عده ای معدود بقیه زنده ماندند و خود را درون جزیره یافتند.

  پرسش: جزیره چی بود؟
  پاسخ: جادو.
  اگر بخواهم جوابی طولانی بدهم بهترین جوابی که میتوانم به شما بدهم اینست که "جزیره مکانی هشیار بود که میتوانست در زمان وفضا سفر کند و تمام شرایط برای زندگی کردن درآن مهیا بود.انرژی جزیره از ترکیب آب و نور منشا میگرفت.تولد ومرگ تنها طبق صلاحدید جزیره صورت میگرفت.بدون نور وآب هیچ چیزی درجزیره پایدار باقی نمیماند"
  ولی اگر جواب کوتاه میخواهید همان کلمه ی "جادو" کافیست.اگر ارتباط بااین کلمه برایتان سخت است پس LOST برای شما ساخته نشده است.درسریال تقابل بین "علم و یقین" به نمایش گذاشته شد.

  جادویی که ما از آن یاد میکنیم ترکیبی از هردوی اینها بود.دوشخصیت اصلی داستان یعنی جک شپرد و جان لاک را در مرکر این جریانات بگذارید.جک شپرد شخصیتی بود که تنها به علم اعتقاد داشت و امکان وقوع حوادث را در علوم جست و جو میکرد و از یقین داشتن به چیزی به جز علم بیم داشت.ازسوی دیگر جان لاک بعد از ورود به جزیره و بدست آوردن قدرت راه رفتنش به یقین رسید که همه چیز وابسته به علم نیست و تمام نیروی خودش را برای حفاظت از جزیره به کاربست ولی اشتباهش این بود که یقین داشتن به چیزی باید درکنار علم باشد.شما باید وجود چیزی را از نظر علمی بپزیرید و سپس به وجودش یقین داشته باشید.جان لاک فقط مرحله ی دوم را داشت ولی جک شپرد رفته رفته ترکیبی از هردو را درخویش یافت و درنهایت قهرمان ما بود.

  پرسش:مجسمه ی بزرگی که در جزیره بود را چه کسی ساخته بود؟
  پاسخ: چرا میپرسی؟
  پاسخ طولانی به این پرس این است"مصریان" و طولانی ترین پاسخ "شاید مصری ها"!
  این مدل سوالات پاسخ دقیقی ندارند چون از چندین سوال ریزتر تشکیل شده اند. مثلا مادر جیکوب از کجا آمده بود؟ تنها پاسخ معقول اینست: "به جزیره آورده شده بود".خب. سوال دیگر که پیش می آید اینست که چه کسی اورا آورده بود؟پدرو مادر آن کسی که مادر جیکوب را به جزیره آورده بودند چه کسانی اند؟ دلیل وجود مجسمه نامشخص است ولی وجودش برای روایت داستان واجب است.

  پرسش: "درون کلبه ی چوبی واقع در جنگل چه چیزی وجود داشت؟
  پاسخ: جزیره.
  نکته ی مهمی که اکثر مردم آن را فراموش کردند این بود که جزیره خودش یک شخصیت بود.شخصیتی که درابتدا سعی در ایجاد رابطه با جان لاک نمود.این شخصیت جیکوب را وادار به تغییر در روند اتفاق وقایع میکرد.وقایعی که حتی خود جیکوب نیز در فهمیدن آنها عاجز بود.وقایعی که میبایستی انجام میشد. آن جزیره بود.جهان بود.قوانین و تقدیر بود.آن خدا بود.
  چیزی که باعث شد جک به جزیره برگردد و نگذارد مایکل خودش را بکشد.چیزی که جیکوب نمیدانست چیست ولی قسم خورده بود از آن محافظت کند. به این ترتیب بسیاری از سوالات با این جمله که "جزیره باعث شد" روشن میشوند. کلبه ی یاد شده محلی بود که بصورت راندوم در نقاط مختلف جزیره پدیدار میشد.این مکان نه جان لاک بود و نه دود سیاه و نه جیکوب. همان ترکیبی از علم و یقین بود که پیشتر اشاره شد.کلبه درواقع یک بازی بود. بازی ای که جزیره آن را دوست داشت.دود سیاه میخواست با تسلط بر بازی از جزیره خارج شود و جیکوب میخواست از دست دود سیاه خلاص شود. این بازی جوری بود که کسی نمیدانست نقش مهمی درآن دارد.جزیره افراد مختلفی را به بازی دعوت میکرد و این شخصیتها بودند که با تصمیم گیری خود بازی را میباختند و یا برنده میشدند.

  پرسش: "جوابهایتان هم شبیه سریالتان مبهم و فلسفیست.
  پاسخ: ایراد از سوالات است.

  پرسش: "پاسخ شما درقبال این سوال که جوابهایتان برایم مبهم است چیست؟
  پاسخ:شما سریال اشتباهی را برای تماشا کردن انتخاب کردی یا اینکه نحوه ی تماشا کردنت اشتباه است.فکر کنم دلیل دوم است که پاسخ های من برایت خوشایند نیست.
  ما میدانیم که جزیره چه بود، ما میدونیم دود سیاه چی بود و چرا تو جزیره ای گرمسیر خرس قطبی پرسه میزدو چه اتفاقاتی برای شخصیتها افتاد و چه مدل آدمایی بین شخصیتها پیدا میشد و از کاری که انجام دادن هم باخبریم. اونا جهان رو نجات دادن.
  البته جادو هم تواین امر مشارکت داشت.

  پرسش:دود سیاه چی بود؟
  پاسخ: محافظ نیمی از جزیره
  درابتدا "مادر" محافظ جزیره بود. مادر همان نیروی جزیره بود.همان دود سیاه که نیمی از قدرتش رو به جیکوب و نیمی رو به پسر سیاه پوشش داده بود و این باعث شد که خودشون نتونن دیگری رو بکشن و به یک واسطه نیاز داشتن. عاقلانه س که محافظ جزیره ای اسرارآمیز و جادویی یک هیولای دودزای سیاه باشه که افکار مردم رو میتونست بخونه و در کسری از ثانیه اونارو بکشه. راسائو! شخصیتی که دخترش رو بعد از ورود به جزیره ازش گرفته بودن درمورد دود سیاه حق داشت.اون میگفت دود سیاه یک سیستم حفاظتی بود.

  یک عامل خیلی مهم که تاجایی که امکان داشت از جزیره محافظت میکرد. این مادر هردو بچه رو دوست داشت و کاری کرد که هرکدومشون نیمی از اون رو دراختیار داشته باشن. مادر خاکستری خودش رو به دو بخش "تاریک و روشن" تقسیم کرد و مشکل اینجا بود که پسرک سیاه پوش تبدیل به دود سیاه شد.اون تبدیل به نیروی محافظتی شد که دوست نداشت از جزیره محافظت کنه. مشکل اینجا بود که برای محافظت از قلب جزیره هردو نیروی تاریکی و روشنایی باید متحد میشدن ولی نیروی تاریکی میلی به این اتحاد نداشت.اینجا بود که پرواز شماره 815 اوشنیک وارد ماجرا شد و خوشبختانه جک کسی بود که هردو نیروی تاریکی و روشنایی (علم و یقین) رو باهم داشت دنیا رو نجات داد.

  جیکوب برادرش رو دریک درگیری کودکانه شکست میده و جیکوب که بیهوش شده بود با جریان رودخونه به طور ناخواسته وارد منبع و قلب جزیره میشه.وقتی کسی وارد قلب جزیره بشه از دنیا میره و روحش به تسخیر دودی سیاه رنگ در میاد.دودی که در ذاتش باید از جزیره محافظت کنه.بعد از خروج دود از درون منبع دفعه ی بعدی که ما پسر سیاه پوش رو ملاقات میکنیم گیج و منگ لابه لای جنگل افتاده بود.حالا حدس بزنید چه اتفاقی افتاد.
  جک میدونست که با ورود به منبع از بین میره ولی ما دیدیمش که سالم بود.جریان چیه؟ جک حالا تبدیل به دود سیاه شده بود .دود سیاهی که هم نیروی روشنایی تووجودش بود و هم تاریکی و همین برای محافظت از جزیره(دنیا) کافی بود. اینبار دود سیاه تبدیل به نیروی حفاظتی شد که دوس داشت تو جزیره بمونه. بعد از بیرون اومدن جک از منبع چرا جک دودسیاه نشده بود؟ نیمی از جک روشنایی بود و تاریکی برای از پا در آوردنش کافی نبود.اون بعد از بیرون اومدن از منبع خون ریزی میکرد و با کلی درد به سمت جنگل میرفت.رو زمین دراز کشید و "وینسنت(سگ والت) اومد کنارش و جک چشماشو بست و سریال تموم شد."

  و چیزی که ما انتظار داشتیم بینندگان بهش برسن این بود که جک بعد از بستن چشمهاش دیگه "جک نبود". دود سیاهی بود که دوست داشت تو جزیره بمونه و ازش محافظت کنه از طرفی به هارلی جهت جبران اشتباهات جیکوب کمک کنه.

  حالا منظور از LOST (گمشده) چی بود؟ طبق گفته ی مادر خاکستری دود سیاه میتونه از مرگ هم بدتر باشه.جک شپرد بعد از تبدیل شدن به دود سیاه من و شخصیت درونی خودش رو ازدست میده.دیگه چیزی بعنوان جک ازش باقی نمیمونه.اون نیمی از خودش رو گم کرده و فقط روحش همراه دود سیاه تو جزیره شناور باقیمونده. از طرفی تو دنیای موازی شخصیت جک رو میدیدم که خودش رو گم کرده بود و بی امان از قرص های مسکن استفاده میکرد.اون دیگه به چیزی اعتقاد نداشت.انگار نیمه ی گم شده ی جک جایی دیگه (جزیره) منتظرش بود و به خاطر همین بی تابی میکرد.برای کامل شدن در هردو جهان بی تابی میکرد.بخاطر همین دوباره به جزیره برگشت و نیمه ی گمشده ی خودش رو پیدا کرد و تو جهان موازی و مادی تونست به آرامش خاطر برسه.این همون نکته ایه که کمتر کسی بهش رسید و فکر میکرد سریال بعد از فصل 6 مسخره شده بود.اینجاها رو باید با درک و منطق بیشتری نگاه میکردید.

  پرسش:چرا دود سیاه خلبان رو توقسمت1 کشته بود؟
  پاسخ: خلبان برای محافظت از جزیره کاندید نبود و دودسیاه قصه ی ما یه جورایی قاتل تشریف داشت.

  پرسش: اولین باری که جان لاک با دود سیاه روبه رو شد چی دید؟
  پاسخ: نور روشنی که اطرافش رو سیاهی گرفته بود.قلب جزیره.عشق.زیبایی و بقیه ی چیزها

  پرسش: جسد کریستین شپرد(پدرجک) چرا توی تابوت نبود؟کجا بود؟
  پاسخ:توسط جزیره برانگیخته شد و به جهان موازی کوچ کرد. اون رفت تا به کاندیدا بگه که برای نجات دنیا عجله کنن.

  پرسش: چرا دیگران "والت" رو به شدت میخواستن؟
  پاسخ: چون فرد بخصوصی بود.

  پرسش: چه کسی نامه ای به کیت نوشته بود که مادرش توبیمارستان دراثر سرطان مرده؟
  پاسخ:کسی که مادرش رو میشناخت و خودش هم سرطان داشت.

  پرسش: چرا دود سیاه ازخودش سروصدا ایجاد میکرد؟
  پاسخ:چرا سگها "هاپ هاپ " میکنن؟

  پرسش: والت چطوری با مایکل از طریق ایستگاه قو ارتباط برقرار کرد؟
  پاسخ: هیچ والتی دراون لحظه وجود نداشت.دیگران بودن.

  پرسش:اسب تو جنگل و کیت چه ارتباطی بهم دارن؟
  پاسخ: دود سیاه بود که به اون شکل دراومده بود.

  پرسش: چه کسی و چرا برای مردم پایین جزیره غذا میفرستاد؟
  پاسخ:دیگران بودن که برای زنده نگه داشتن دزموند و کلوین اینکارو میکردن.

  پرسش:چه اتفاقی برای لیبی در زمان واقعی وقتی تو بیمارستان روانی بود افتاد؟
  پاسخ:حالش بهترشد

  پرسش:چرا والت به جان لاک هشدار داده بود که بیخیال بازکردن دریچه شود؟
  پاسخ:از آنجایی که والت شخصیتی استثنائی بود اینطور بگوییم که اون میتوانست حوادث را پیش گویی کند.وی بدون بازشدن دریچه میدانست که قراراست دریچه منفجر شود و یا پای جان لاک زیر در آهنی موجود در دریچه گیر کند و روی شقیقه ی جان لاک تفنگ بگذارند. والت میدانست که عده ی بسیاری بعد از بازشدن دریچه خواهند مرد ولی چون پسر احمقی بود نمیتوانست تصورات خودش را سروسامان دهد درنتیجه تنها به این دیالوگ بسنده کرد:
  "دریچه رو بازنکن آقای لاک!"

  پرسش: حروف هیروگلیف(تصویری) که برروی دیوارهای ایستگاه قو نوشته شده بودند چه معنایی داشتند؟
  پاسخ:درباره ی مرگ بودند.

  پرسش:جمجمه ی چه کسانی در غار خرس قطبی(محل زندگی جیکوب و مادرش) بود؟
  پاسخ:دوتای آنها متعلق به مادر و برادر جیکوب بودند وبقیه برای کسانی که قبل تر از آنها توسط جزیره احضار شده بودند.

  پرسش:آقای اکو و جان لاک چطور از انفجار درون دریچه سالم بیرون آمدند؟
  پاسخ:جزیره هنوز با آنها کار داشت.

  پرسش:چرا جان لاک بعد از انفجار نمیتوانست حرف بزند؟
  پاسخ:انفجاری جادوئی در جزیره ای جادوئی!

  پرسش: چرا دود سیاه دراولین باری که آقای اکو را دید اورا نکشت؟
  پاسخ:درابتدا فکر میکرد برای خودش کاندید پیدا کرده ولی بعد از روشن شدن حقایق اورا دیگر نیاز نداشت.

  پرسش:چرا وقتی آقای اکو درحال مردن بود به جان لاک گفت "بعدی توئی"؟
  پاسخ:به این علت که فکر میکرد دود سیاه گریبان همه را میگیرد.چیزی که اکو در ذهن خویش به آن فکر میکرد این بود "این موجود لعنتیه سیاه رنگ خبیث که منو به این روز انداخت هیچ رحمی نداره و دفعه ی بعد نوبت توئه که کشته بشی" ولی چون آقای اکو توان گفتن این همه حرف را موقع مرگ نداشت به همان جمله ی "You’re Next" بسنده کرد.

  پرسش:چرا هیچ زنی درجزیره نمیتوانست بچه دار شود؟
  پاسخ:خیلی قبل تر از سقوط پرواز 815 اوشنیک همه چیز عادی بود و شخصیت "Ethan" در جزیره به دنیا آمده بود.بعد از آن جزیره نمیخواست کسی متولد شود.

  پرسش: خالکوبی جک چه معنایی داشت؟
  پاسخ: "او درمیانشان قدم میزند ولی یکی از آنها نیست" معنی جملات و سمبلهایی است که برروی بازوی جک حک شده بودند ولی واقعیت اینست که او هم مثل خیلی های دیگر برروی دستش خالکوبی داشت.همین!

  پرسش:چه بلایی برسر دوست دوران کودکی بنجامین یعنی "Annie" آمد؟
  پاسخ:او بزرگ شد و مرد.
  پرسش:میکائیل(مرد نارنجک به دستی که چارلی درون آب غرق کرد) چطور هنوز زنده بود؟
  پاسخ:او زنده نبود.فقط سعی میکرد نمیرد.این را مدیون جزیره و جیکوب بود.

  پرسش:چرا والت به جان لاک گفت که هنوز کاری برای انجام دادن داری؟
  پاسخ: به او یادآور شد که برای نجات دنیا و بازگرداندن کاندیدا میبایست جان فشانی کند.

  پرسش: چرا فارادی در محاسبات زمانی اش دچار مشکل بود؟
  پاسخ: جزیره با ساعت فارادی کار نمیکرد.
  پرسش:دود سیاه چطور از مانعی که جیکوب کارگذاشته بود(خاکسترسیاه رنگ) رد شد؟
  پاسخ: قسمتی از این مانع ازبین رفته بود و دود سیاه از همانجا به منطقه ای که اجازه ی ورود به آن را نداشت وارد شد.

  پرسش: چرا مایلز تمایل به ترک جزیره نداشت؟
  پاسخ:جزیره شبیه قبرستانی از مردگان بود و مایلز هم میتوانست با آنها صحبت کند.برای خودش همدم پیدا کرده بود.

  پرسش: چرا فنس خورشیدی برروی ریچارد اثر نمیکرد؟
  پاسخ: او فناناپذیر بود به لطف جیکوب.

  پرسش:چه کسی دایره ی خاکستری اطراف کلبه ی جیکوب رو خراب کرده بود؟
  پاسخ:خودم هم دقیق نمیدانم.احتمالا موش خرما! پاسخ این سوال را کسی نمیداند.

  پرسش:چرا جیکوب توانایی خروج از جزیره را داشت ولی دودسیاه نمیتوانست از آنجا خارج شود؟
  پاسخ:جیکوب با نوشیدن آبی که مادرش به او داد داوطلبانه پذیرفت که از جزیره محافظت میکند و این توانایی به او داده شد که محدود به جزیره نباشد ولی دود سیاه قدرت خودش را از منبع وقلب جزیره میگرفت و همین موضوع وی را محدود میکرد تا درنزدیکی منبع خویش بماند تا روزی که از بار امانت خلاص شود.

  پرسش:وقتی جیکوب آخرین نفس هاش رو میکشید گفت "اونها دارن میان".اونا کی بودن؟
  پاسخ: 6کاندید باقیمانده که از 1970 به بعد زنده مونده بودن.

  پرسش:اون استخری که مرده ها رو توش میزاشتن و اونا زنده میشدن جریانش چی بود؟
  پاسخ: آبی که تو اون استخر بود از منبع جزیره سرچشمه میگرفت و ازطرفی جادو و معجزه ......

  پرسش: چرا سعید بعد از دوباره زنده شدن لهجه ی انگلیسی پیدا کرده بود؟
  پاسخ:سوال بعدی لطفا

  پرسش:منظور از آلودگی چی بود که شخصیتها درموردش حرف میزدن؟
  پاسخ:تاثیری بود که دود سیاه روی افراد میزاشت.همه ی جزیره آلوده شده بودن.  خیلی ممنون از پاسخ های دقیق و البته فلسفیتون.
  -مرسی و موفق باشید.

  منبع:تی وی وُرلد

  ویرایش توسط DarkAngel : 05-01-2014 در ساعت 22:58 دلیل: حذف فایل های پیوست

 2. 14 کاربر از پست مفید voldemort سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,665
  سپاس ها : 11,412
  سپاس شده 25,938 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

  سلام ...
  به نظر من حرفهای آقای لیندلوف همون طور که خبرنگار هم تا حدی بهش اشاره کرده فلسفیه. البته من دقیقا نمیخوام بگم جوابهای فلسفی ای داده، بیشتر از دید من آقای لیندلوف فلسفه بافی میکنه. انتظاراتی از بیننده داره که از خود سریال قابل دریافت نیست و نمیشه از ماوقع داستانی چنین استنباطی کرد.
  ایشون قبلا هم تلاشهائی در این باره کرده بود و سعی کرده بود پاسخهائی برای سوالاتی که در سریال نتونسته بودن بهش جواب بدن تولید کنه، که البته این پاسخها هم به اندازه کافی گویا و مناسب نبود.
  بلافاصله بعد از پایان سریال با اپیزود 12 دقیقه ای "New Man in Charge" اولین تلاشها برای فلسفه بافی صورت گرفت و البته این اپیزود خیلی از مسائل رو بغرنج تر کرد. مصاحبه های مختلف فیلم نامه نویسان و البته خود آقای لیندلوف در برخی از موارد به جای کمک ماجراها رو پیچیده و پیچیده تر کرد.
  واقعیت این بود که هیچ برنامه ای برای ادامه سریال وجود نداشت و این در حالی بود که سریال در واقع با کوهی از سوالات بی جواب رسما نیمه کاره مانده بود، هر چند که پایان بندی ای برای جمع کردن آن تولید شد و به خورد علاقمندان داده شد.
  لازم نیست که به تحلیل دوباره اتفاقات رخ داده بپردازم. هر آنچه باید گفته میشد در تحلیل نهائی فصل ششم لاست به آدرس زیر گفته شده است.
  http://forum.cinemacenter.ir/thread117.html
  و
  http://forum.cinemacenter.ir/thread993.html
  اگر کسی زمان صرف کند و این تحلیل ها را دقیق مطالعه کند، برخی از حرفهای الان آقای لیندلوف را در لابه لای مباحث آن خواهد یافت.
  در خیلی از مواقع ایده های ایشون در مورد پاسخها از سریال دریافت میشه و در خیلی از موارد نه تنها دریافت نمیشه که الان هم با پاسخهای ایشون باز هم قابل دریافت نیست. در واقع این مدل فلسفه بافی در واقع بیشتر به شعور بیننده توهین میکنه تا بخواد مسئله ای رو حل کنه...!!!

  نمونه آن بحث زیر...

  نقل قول نوشته اصلی توسط voldemort نمایش پست ها
  جیکوب برادرش رو دریک درگیری کودکانه شکست میده و جیکوب که بیهوش شده بود با جریان رودخونه به طور ناخواسته وارد منبع و قلب جزیره میشه.وقتی کسی وارد قلب جزیره بشه از دنیا میره و روحش به تسخیر دودی سیاه رنگ در میاد.دودی که در ذاتش باید از جزیره محافظت کنه.بعد از خروج دود از درون منبع دفعه ی بعدی که ما پسر سیاه پوش رو ملاقات میکنیم گیج و منگ لابه لای جنگل افتاده بود.حالا حدس بزنید چه اتفاقی افتاد.
  جک میدونست که با ورود به منبع از بین میره ولی ما دیدیمش که سالم بود.جریان چیه؟ جک حالا تبدیل به دود سیاه شده بود .دود سیاهی که هم نیروی روشنایی تووجودش بود و هم تاریکی و همین برای محافظت از جزیره(دنیا) کافی بود. اینبار دود سیاه تبدیل به نیروی حفاظتی شد که دوس داشت تو جزیره بمونه. بعد از بیرون اومدن جک از منبع چرا جک دودسیاه نشده بود؟ نیمی از جک روشنایی بود و تاریکی برای از پا در آوردنش کافی نبود.اون بعد از بیرون اومدن از منبع خون ریزی میکرد و با کلی درد به سمت جنگل میرفت.رو زمین دراز کشید و "وینسنت(سگ والت) اومد کنارش و جک چشماشو بست و سریال تموم شد."

  و چیزی که ما انتظار داشتیم بینندگان بهش برسن این بود که جک بعد از بستن چشمهاش دیگه "جک نبود". دود سیاهی بود که دوست داشت تو جزیره بمونه و ازش محافظت کنه از طرفی به هارلی جهت جبران اشتباهات جیکوب کمک کنه.
  واقعا انتظار عجیبی است...!!!
  چه چیزی در سریال در این رابطه نشان داده شد که به این وضوحی که آقای لیندلوف گفته نشان دهد که جک دود سیاه شد و یا نیمه ای روشن و نیمه ای تاریک دارد؟!!
  زهی تعجب!!!
  یکی نیست از این آقا بپرسد که دوست عزیز نباید چیزهائی که ادعا میکنید از خود سریال هم قابل دریافت باشد؟
  ماجرای کتای ما بعد الطبیعه ارسطو بود که ابن سینما 40 بار خواند و سر از آن در نیاورد تا آن که با کتاب دیگیری به نام اغراض ما بعد الطبیعه نوشته ابونصر فارابی توانست چیزهای که از خود کتاب مستفاد نمیشد را درک کند.

  ایشون انتظار داشت که این چیزها خود به خود به ذهن بیننده متبادر شود و چون نشده، الان بعد از چند سال در صدد تولید پاسخهائی در راستای طفره روی از ادامه سازی سریالی که در بدترین حالت باید 8 فصل میبود برآمده است.
  برخی از پاسخها حتی محل مناقشه بیشتر و بزرگتری است. مثل داستان این که جاک لاک در مواجهه با دود سیاه چه دیده است؟!
  به دیالوگ زیر دقت کنید...


  پرسش: اولین باری که جان لاک با دود سیاه روبه رو شد چی دید؟
  پاسخ: نور روشنی که اطرافش رو سیاهی گرفته بود.قلب جزیره.عشق.زیبایی و بقیه ی چیزها

  سوال اینجاست که آیا این یک ایراد نیست که چنین مبحثی در هیچ جای سریال مورد اشاره نیست و به کل هم هیچ کس نمیتوانسته از وقایع آن قسمت همچین برداشتی بکند، اما سازنده به راحتی اشاره به آن میکند و توقع هم دارد که بیننده آن را درک کرده باشد در صورتی که از موضوع مطرح شده ایشان هیچ نشانه ای در داستان نیست!!!
  فکر کنید که مهمترین دلیل اعتقاد جان لاک به جزیره و باور به وجود سرنوشت همان ملاقات با دود سیاه بوده باشد و در طول شش فصل سریال همواره جدالهائی پیرامون احمق بود و نبودن جان لاک بین طرفداران و مخالفان وی در جریان بود، در حالی که مهمترین دلیل اعتقاد جان لاک کاملا بر بیننده پوشیده مانده بود. سریال هم تا به پایان در این باره الکن میماند و چند سال بعد از پایان سریال اقای لیندلوف به این نتیجه میرسد که رازهای مگوی سریال را برای عموم بازگو کند!!!
  آیا این روندی احمقانه نیست؟

  در جای دیگر وقتی از اقای لیندلوف سوال میشود که چرا خاکستر دور کلبه جیکوب خراب شده بود؟، چرا نتیجتا امکان عبور برای دود سیاه فراهم گردیده بود؟، خیلی راحت با پرت و پلا گوئی به مسئله خاتمه میدهد!
  سوالات پیرامون والت همچنان زیاد است و جوابها احمقانه و احمقانه تر ... از دید من والت موجودی بود که نویسنده ها خودشان هم تا آخر نفهمیدند که چرا خاص است!!
  مثل ماجرای شیرین خاص بودن جان لاک که تا به انتها فقط گفته میشد و دلیلی نبود. اگر فرض کنیم که جان لاک به گفته لیندلوف با دود رودرروئی آنچنان عمیقی داشته، تازه میشود فکر کرد که این خاص بودن جان لاک هم یک اثر تجربی است و نه ذاتی.
  اما این روال در مورد والت اصلا پاسخ گو نیست. والت به خودی خود نه خاص است و نه شرایطش شباهتی به جان لاک دارد. نویسندگان قصد دارند این خاص بودن والت را به زور به خورد بیننده بدهند و این تلاش نافرجام تا اپیزود 12 دقیقه ای و پایانی لاست هم ادامه دارد و در آخر ماجرا همان است که از اول هم بود. علی رغم همه آزمایشات و تلاشهای نویسندگان و داستان، والت خاص نیست و به زور هم خاص نخواهد شد.

  نمونه های اینچینی در صحبتهای ایشان فراوان است که همه حاکی از فلسفه بافی برای وقایع است و نه این که واقعا این اتفاقات فلسفه ای داشته. البته وجود چنین ایده هائی در ذهن نویسندگان غیر ممکن نیست، اما این که آقای لیندلوف انتظار داشته که بیننده اینها را از سریال دریافت کند، انتظار زیادی ازحدی به نظر میرسد.

  بحث در این باره فراوان است.
  امیدوارم که شاهد نظرات مفید دیگر دوستان در این تاپیک باشیم.
  از داود عزیز بابت ایجاد این تاپیک تشکر میکنم.
  ویرایش توسط FFKIA : 04-29-2014 در ساعت 01:50
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 5. 11 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 6. #3
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

  جالب است. چهار سال پس از پخش اخرین قسمت این سریال جادویی، هنوز بحث بر سر این داستان ادامه دارد.
  این مصاحبه نشان میدهد که نویسنده لاست هم پاسخ خیلی از سوالها را نمیداند و کاملا مشخص است که بعد از مدتها در ذهن خود پاسخهایی برای بعضی از سوالات ساخته است.
  به نظر من انها در ابتدا قصد داشتند تا سریالی تخیلی بسازند که در ان از جادو استفاده میشود اما بعد از مدتی روند داستان را کمی تغییر دادند و علم و ماورا با هم مخلوط کردند. فکر میکنم خود لیندلوف هم نمیدانست کلید چه داستان طولانی و سردرگمی را زده است. داستانی که از جک الیسی ساخت تا در سرزمین عجایب پرسه بزند و ان را کشف کند.
  بعضی از پاسخهای لیندلوف بسیار سطحی است که نشان میدهد نباید در لاست به دنبال همه پاسخها بود چرا که پرسشهایی در کنه سریال وجود دارند که بی جوابند.
  اما با تمام سردرگمی ها و کمی های لاست من این سریال را هنوز هم بززرگترین و عجیبترین و اسرارامیزترین داستان میدانم.
  به نظر می اید که نویسنده لاست با ماهیت جدیدی که به جک داده است قصد دارد تلویحا این را بگوید که باید منتظر ادامه لاست باشیم، چون جک در انتهای داستان مرد، حال چه شده که ناگهان از این صحبت میشود که او تبدیل به دود سیاه! شده است شاید دلیل خاصی دارد!!!


  دوباره خواهيم روييد...
 7. 4 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 8. #4
  mor_use آواتار ها
  وضعیت : mor_use آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  سن: 31
  نوشته ها : 6
  سپاس ها : 3
  سپاس شده 0 در 0 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 8 تاپیک

  پاسخ : Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

  من امروز این سریالو تموم کردم و واقعا برام خوب تموم نشد....منتظر اتفاقات بهتری بودم تا داستان مشخص بشه اما نشد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. سوال برای فصل 7 سریال lost
  توسط saeed1 در انجمن بخش ويژه LOST
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 12-17-2011, 16:16
 2. Lost با شما چی کار کرد؟!!
  توسط Nader J در انجمن همه چيز درباره لاست
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 01-26-2011, 17:32
 3. سايت ها و وبلاگهاي مرتبط با سريال lost
  توسط MOHAMMAD در انجمن همه چيز درباره لاست
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 07-26-2010, 15:25
 4. اطلاعات مفيد درباره سريال lost
  توسط MOHAMMAD در انجمن همه چيز درباره لاست
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 07-23-2010, 11:09
 5. قوانين بخش ويژه lost
  توسط MOHAMMAD در انجمن بخش ويژه LOST
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 07-22-2010, 22:23

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •