سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گفتگو با ایمان صفا بازیگر سریال خط !

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفتگو با ایمان صفا بازیگر سریال خط !

خـادم سینمــاسنتـر
    1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

گفتگو با ایمان صفا بازیگر سریال خط !

ايمان صفا بازيگري است که اين شب ها او را در سريال "خط " در نقش "بزرگ " مي بينيم. او پيش از اين در سريال هاي ديگري هم کار کرده است.
    عمليات ۱۲۵ و خوب ،بد ، زشت از آخرين کارهايي هستند که از اين بازيگر شاهد بوديم. او بازيگري است که خيلي به مخاطب اهميت مي دهد و برايش خيلي مهم است که مخاطبانش چه مي خواهند و معتقد است اگر نقش هايش تاحدي شبيه يکديگر شده ،به اين دليل است که مردم او را در چنين نقش هايي مي پسندندو او هم همين نقش ها را بازي مي کند. ايمان صفا بازيگري است که اگر در تلويزيون نباشد ، بايد به دنبال او روي صحنه تئاتر گشت. تئاتر براي او مثل زندگي است حتي اگر سوپر استار باشد...

گفت و گوي ما رابا اين بازيگر بخوانيد.

چطور بااين مجموعه همکاري کرديد و اين نقش را به شما دادند؟
    دستيار کارگردان با من تماس گرفت و فيلمنامه را برايم فرستاد و بعدگفتند که به دفتر توليد بروم و من هم رفتم و صحبت کرديم البته نقش "بزرگ" از ابتدا اين طور نبود و با صحبت هايي که با کارگردان داشتم ، نظراتم را گفتم و کارگردان هم گفت که قرار است فيلمنامه بازنويسي شود و تغييراتي در آن ايجاد شود و در نهايت به وجوه مشترکي رسيديم .

فکر نمي کنيد که نقش هايتان در حال تکرار شدن است؟
    درست مي گوييد؛ اما بازيگران انتخاب شونده هستند و بعد انتخاب کننده ؛درواقع اول مارا انتخاب مي کنند و بعد ما انتخاب مي کنيم که سرکاري برويم يا نه.مشکل بزرگ تلويزيون و سينماي ما اين است که هر کارگرداني توانايي هاي هر فردي را بر اساس آن چه که هست مي بيند و فکر مي کند که بايد در همان نقش ظاهر شود که پيش از اين حضور داشته و فکر نمي کنند که نقش و شخصيتي ديگر را بايد به او بدهند و تصورشان اين است که اولين نقشي که يک بازيگر داشته ، بايد همان را ادامه دهد.

از نقش هايي که بازي مي کنيد ، تاثيرهم مي گيريد؟
    هميشه من روي نقش هايم تاثير مي گذارم و نقش ها روي شخصيت من هيچ تاثيري ندارند.

با اين اوصاف و اين که علاوه بر تلويزيون ، تئاتر هم کار مي کنيد،بازيگري را چگونه مي بينيد و چه تعريفي از بازيگري داريد؟چون بااين تعاريف شما بازيگران و بازيگري، اغلب کليشه مي شوند؟
    بله، ولي براي من فقط مردم مهم هستند.اگر مردم دوستم داشته باشند،خيلي برايم مهم نيست که به کليشه تبديل شوم اما از کليشه شدن هم فرار مي کنم هميشه هم اين طور نيست و فعلا مردم اين طور دوست دارند و جدااز بازيگري ،علاقه بسياري به آدم ها و اطرافيانم دارم و تا جايي که دوستم دارند ،دوستشان دارم واگر دوستم نداشته باشند،دوستشان دارم و سعي مي کنم کاري کنم که دوستم داشته باشند. اگر مردم بگويند که نقش هايم کليشه شده ،آن زمان رويه ام را تغيير خواهم داد.

شما کدام يک را ترجيح مي دهيد، تئاتر يا تلويزيون؟
    عشق من بازيگري است و برايم فرقي نمي کند که در کدام قالب کار کنم تا جايي که مردم دوستم داشته باشند و بخواهند در تلويزيون حضور خواهم داشت ودر کنارآن تئاتر هم کار مي کنم. عشق من اين آدم ها هستند و اگر اين آدم ها نباشند و کاري بر خلاف ميل آنها بکنم ، آن روز ،روز مرگ من است.

شما در نمايش هايي با عنوان " تئاتر آزاد"حضور داريد و در اين نمايش ها نقش هايي را بازي مي کنيد. اين تقسيم بندي ها در تئاتراز کجا مي آيد که برخي از تئاتر‌ها مي شود ،تئاتر آزاد و برخي ديگر از نوعي ديگر ؟
    وقتي مي گوييد تئاتر آزاد ، همه فکر مي کنند يعني در اين نوع تئاتر آزادند تا هر چه دلشان مي خواهد بگويند در حالي که اين طور نيست.تئاتر آزاد يعني تئاتري که از وزارت ارشاد بودجه دريافت نمي کند و تمام هزينه ها و حقوق عوامل و بازيگران از گيشه تامين مي شود و به همين دليل به اين تئاتر ، تئاتر آزاد مي گويند.در اين نوع تئاتر از وزارت ارشاد و هيچ سازمان ديگري کمک مالي نمي گيريم در حالي که مثل تئاتر هاي ديگر ، نمايش ما توسط وزارت ارشاد بازبيني مي شود و ما هم موظفيم تا بر اساس موازين اسلامي و قانوني کشور، تئاتر اجرا کنيم و همين کار راهم مي کنيم.

بگذاريد نقل قولي را از رامين راستاد، که از دوستان صميمي من است و بازيگرنمايش هايي است که از بودجه دولتي استفاده مي کند ، داشته باشم. او مي گويد تئاتر مملکت ما وقتي راه مي افتد که مادرم به گيشه برود و بليت خريداري کند.چون تئاتر براي مردم است.بايد ديدکه مردم کدام نوع تئاتر را مي پسندند . ما نمي توانيم قضاوت کنيم و بگوييم که کدام يک ازانواع تئاتر بهتر است.مردم خودشان کارها را مي بينند و قضاوت مي کنند.آمار بگيريد و ببينيد که کدام يک از انواع تئاتر مخاطب بيشتري دارد. تئاتر آزاد يا تئاتر هاي ديگر.مطمئن باشيد اگر سوپر استار سينما هم باشم ،حداقل در طول سال يک نمايش آزاد را بازي مي کنم چون مردم اين نوع نمايش را دوست دارندو سعي مي کنم کاري را انجام دهم که مردم دوست دارند.

و در پايان ...
    هنوز که به جايي نرسيده ام اگر هم در موقعيتي هستم ، بعد از توکل به خدا ،مديون پدر و مادرم هستم. هميشه به آن ها احترام گذاشته و دست پدر و پاي مادرم را مي بوسم.حرف ديگرم اين است که تئاتر ،تئاتر است و ژانر و گونه آن خيلي مهم نيست. فيلم سينمايي هم فيلم سينمايي است و مهم نيست ژانر آن کمدي باشد ، اجتماعي يا ژانر وحشت و يا حتي ساير موارد. تئاتر، تئاتر است نبايد تئاتر هارا با هم مقايسه کرد و بين آن ها فاصله انداخت. تئاتر، تئاتر است.

khorasannews
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

2. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)