سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh انتحاب بهترین اثر,با روایت غیر خطی...!!! - صفحه 3

نمایش نتایج نظرسنجی: انتخاب بهترین اثر با روایت غیر خطی!

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Pulp Fiction

12 40.00%
  • Magnolia

1 3.33%
  • Amores Perros

1 3.33%
  • Memento

6 20.00%
  • Talk To Her

0 0%
  • 21 Grams

1 3.33%
  • Crash

1 3.33%
  • Sin City

0 0%
  • Babel

1 3.33%
  • The Burning Plain

0 0%
  • Cloud Atlas

7 23.33%
  • سایر

0 0%
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31
نمایش شاخه ای22علاقمندی ها

موضوع: انتحاب بهترین اثر,با روایت غیر خطی...!!!

TOUCH DARKNESS AND DARKNESS TOUCHES YOU BACK
    penn آواتار ها
    وضعیت : penn آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,028
    سپاس شده 3,031 در 805 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

انتحاب بهترین اثر,با روایت غیر خطی...!!!

با سلام به همه ی دوستان عزیز,تقریبا همه ی ما با روایت غیر خطی و فیلم هایی که در این زمینه ساخته شده کم و بیش آشنا هستیم.فیلم هایی که همواره از جذابیت و محبوبیت خاصی در بین منتقدین و مخاطبان جدی خاص سینما برخوردار هستند...

شما انتخاب کنید! کدام اثر با روایت غیر خطی را برتر و شایسته تر میدانید؟
    (انتخاب یک گزینه ای است!)

(پ.ن1:دوستان توجه کنند.سعی شده تمامی فیلم های فاخر و شناخته شده تو این لیست و نظر سنجی باشه اما اگه باز هم فیلم مورد نظرتون تو این لیست نبود میتونید گزینه ی سایر رو انتخاب کنید)

(پ.ن2:لطفا بعد از انتخاب در یک پست جداگانه دلیل انتخاب خودتون رو هم ذکر بفرمائید)

(پ.ن3:در این لیست فیلم 21 گرم هم هست که فیلمی تنها با تدوین غیر خطی محسوب میشه اما به دلیل کم بودن تعداد فیلمهای شناخته شده با تدوین غیر خطی این فیلم هم در این نظرسنجی قرار داده شده)

(Pulp Fiction(1994
    9.0/10

(Magnolia(1999
    8.0/10
    (Amores Perros(2000
    8.2/10

(Memento(2000
    8.5/10
    (Talk To Her(2000
    8.0/10
    (21Grams(2003
    7.8/10
    (Crash(2004
    7.9/10
    (Sin City(2005
    8.2/10
    (Babel(2006
    7.5/10
    (The Burning Plain(2008
    6.9/10
    (Cloud Atlas(2012
    7.6/10

ویرایش توسط F-Gladiator : 05-05-2014 در ساعت 01:31 دلیل: ریسایز کردن تصاویر
    stonecold, Saffar, lord2012 و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 14 کاربر از پست مفید penn سپاس کرده اند .

3. # ADS

penn آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : انتحاب بهترین اثر,با روایت غیر خطی...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط amiiir نمایش پست ها
    پرستیژ هم فکر کنم میتونست تو لیست باشه
    نه دوست عزیز پرستیژ فیلمیه با داستان کاملا خطی و سر راست و تنها با فلش بک های متعدد
    amiiir به این پست علاقمند بوده است.

5. # ADS

ata_corleone آواتار ها
    وضعیت : ata_corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2
    سپاس شده 4 در 4 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 73 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط penn نمایش پست ها
    اولا که اینجا بحث بر سر انتخاب فرم مناسب برای محتوای فیلم ها نیست.به قول خودتون اگر قرار باشه هر فیلمی دارای فلش بک های زیاد(مثل آقای هیچکس)باشه رو که نمیشه فیلمی با روایت غیر خطی به حساب آورد.اگر اینطور باشه پس فیلمهای The Usual Suspects و Reservior Dogs که دارای فلش بک های بسیار زیادی هستن رو هم باید آثاری با روایت غیر خطی به حساب آورد که یه هیچ وجه اینطور نیست.دوما که مرزی برای روایت غیر خطی وجود نداره.یا یه فیلم کاملا سر راست،و یا فلش بک های متعدد داره و یا سرراست نیست(مثلMemento-Pulp Fiction)و یا مجموعه ای از داستان ها و روایت هاست که غیرمستقیم بهم گره خوردند و با هم در ارتباطند و در آخر بهم متصل میشن مثل(Mgnolia-Amores Peroos-The Burning Plain-Crash).دوست عزیز من در مورد تمامی فیلمهای این لیست و تعدادی از فیلمهایی که شما معرفی کردین روزها و هفته ها تحقیق کردم و خیلی از اونا رو چندین و چند بار دیدم.از بین فیلمهایی که معرفی کردین نمونه هایی برای آقای هیچکس مثال زدم.در مورد 3 فیلم دیوید لینچ(Mulholland Drive-Inland Empire-Lost Highway)هم که به هیچ وجه فکر نمی کنم مورد قبول سینمای روایت غیر خطی باشند و برای اولین باره که از یه نفر میشنوم آثار کاملا سورئالی مثل 3 فیلم ذکر شده(البته شما فقط دو فیلم رو نام بردید اما مورد سومی به نام Lost Highway هم هست)دیوید لینچ رو کسی غیر خطی میدونه.در مورد آینه هم که همون ابتدا گفتم به هیچ وجه غیر خطی نیست.در آخر باید بگم اگه شما در مورد فیلمهای این نظر سنجی و فیلمهایی که خودتون نام بردید کمی تحقیق کنید می بینید که هیچ جا فیلم هایی مثل آینه و هیچ کدوم از فیلمهای دیوید لینچ و فیلمهای سرچشمه و آقای هیچکس رو غیر خطی نمیدونن و مورد قبول سینمای با روایت غیر خطی نیستند
    خوب محتوا و فرم مناسب برای اون چیزیه که باعث می‌شه ما به یک فیلم ارزش بدیم.
    من کم و بیش اطلاع داشتم در مورد روایت غیرخطی و چون شما گفتید تحقیق کردم من هم. اگر عبارت Nonlinear Narrative رو در دانشنامه‌ی ویکیپدیا سرچ کنید می‌بینید که تمام فیلم‌هایی که من معرفی کردم به عنوان مثال‌ها آورده شدن.

penn آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_corleone نمایش پست ها
    خوب محتوا و فرم مناسب برای اون چیزیه که باعث می‌شه ما به یک فیلم ارزش بدیم.
    من کم و بیش اطلاع داشتم در مورد روایت غیرخطی و چون شما گفتید تحقیق کردم من هم. اگر عبارت Nonlinear Narrative رو در دانشنامه‌ی ویکیپدیا سرچ کنید می‌بینید که تمام فیلم‌هایی که من معرفی کردم به عنوان مثال‌ها آورده شدن.
    ما هم بحثی بر سر کیفیت و ارزش یک فیلم نداشتیم.بعد شما بر اساس فهم و علم خودتون نظر میدین و یا دانشنامه‌ی ویکیپدیا؟اتفاقا من هم همین کار و کردم و به جز فیلمهایی که شما گفتین خیلی از فیلمهای دیگه رو هم دیدم.که اسمشون تو دانشنامه‌ی ویکیپدیا اومده بود اما به هیچ عنوان آثار غیر خطی نبودن( با توجه به دانشنامه‌ی ویکیپدیا 12 years a slaveرو هم باید غیر خطی بدونیم!)باز شما میتونین از هر منبع و مرجع معتبری که مورد تاییدتون هست استعلام کنین که آیا فیلمهایی مثل سرچشمه و مالهاند درایو و یا 12 سال بردگی (با توجه به دانشنامه‌ی ویکیپدیا) غیر خطی هستن یا نه...
    ویرایش توسط penn : 05-04-2014 در ساعت 15:45
    ata_corleone به این پست علاقمند بوده است.

ata_corleone آواتار ها
    سپاس شده 4 در 4 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 73 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط penn نمایش پست ها
    ما هم بحثی بر سر کیفیت و ارزش یک فیلم نداشتیم.بعد شما بر اساس فهم و علم خودتون نظر میدین و یا دانشنامه‌ی ویکیپدیا؟اتفاقا من هم همین کار و کردم و به جز فیلمهایی که شما گفتین خیلی از فیلمهای دیگه رو هم دیدم.که اسمشون تو دانشنامه‌ی ویکیپدیا اومده بود اما به هیچ عنوان آثار غیر خطی نبودن( با توجه به دانشنامه‌ی ویکیپدیا 12 years a slaveرو هم باید غیر خطی بدونیم!)باز شما میتونین از هر منبع و مرجع معتبری که مورد تاییدتون هست استعلام کنین که آیا فیلمهایی مثل سرچشمه و مالهاند درایو و یا 12 سال بردگی (با توجه به دانشنامه‌ی ویکیپدیا) غیر خطی هستن یا نه...
    به این علت گفتم که شما گفتید «/اقای هیچکس» فیلم سطح پایینی هست.
    گفتم که من بعد از این که شما گفتید استناد کردم به ویکیپدیا.
    من تنها از دانسته‌های خودم گفتم و کتابی راجع به سینما که خونده باشم و روایت غیرخطی رو تعریف کرده باشه، یادم نمی‌آد.
    اگر شما تعریفتون از منبعی مشخص هست، خوب می‌شه تعریف و منبع رو بگید.

penn آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_corleone نمایش پست ها
    به این علت گفتم که شما گفتید «/اقای هیچکس» فیلم سطح پایینی هست.
    گفتم که من بعد از این که شما گفتید استناد کردم به ویکیپدیا.
    من تنها از دانسته‌های خودم گفتم و کتابی راجع به سینما که خونده باشم و روایت غیرخطی رو تعریف کرده باشه، یادم نمی‌آد.
    اگر شما تعریفتون از منبعی مشخص هست، خوب می‌شه تعریف و منبع رو بگید.
    من به هیچ وجه آقای هیچکس رو فیلم ضعیفی ندونستم بلکه گفتم نسبت به سایر فیلمهایی که تو نظر سنجی اومده فیلم کم قدرت تر و کم تر شناخته شده تری محسوب میشه(در مقایسه با شاهکار های تمام عیاری مثل21 Grams-Pulp Fiction-Magnolia-Amores perros و حتی Memento و Cloud Atlas).دوست عزیز با کمی تحقیق بیشتر میتونین خیلی اطلاعات بیشتری به دست بیارین.قطعا تنها منبع معتبری که میشه پیدا کرد ویکیپدیا نیست.این اطلاعات رو هم نمیشه به راحتی به دست آورد و همین اطلاعات ناچیزی رو هم که من دارم نتیجه ی روزها و ساعت ها تحقیق همه جانبه ست.تعریفمم از روایت غیر خطی تو نقل قولهای قبلی گفتم و میتونین به هرجا که خواستین مراجعه کنین که آیا غیر از اون چیز هایی که من گفتم یا نه

ata_corleone آواتار ها
    سپاس شده 4 در 4 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 73 تاپیک

تننها به علت دم دست بودنش به اون ارجاع دادم.
    من حرف شما رو می‌پذیرم چون گویا بیشتر از من تحقیق کردین اگر مطلب خاصی در کتابی خوندم حتمن باهاتون در میان می‌ذارم.
    پ.ن: من دو فیلم آخری رو که گذاشتین ندیدم (Crash و Burning Plain) ولی با پیش‌داوری از آقای هیچکس در مقابلشون دفاع می‌کنم
    penn به این پست علاقمند بوده است.

ناگهان، چقدر زود دیر می‌شود...!
    F-Gladiator آواتار ها
    وضعیت : F-Gladiator آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,798
    سپاس شده 5,029 در 1,118 پست
    یاد شده
    در 44 پست
    تگ شده
    در 834 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MiSS SAYTA نمایش پست ها
    لطفن در تاپیک‌های آینده سایزِ عکس‌ها رو یه مقدار کمتر کنید ممنون می‌شم، عکس‌ها برای پست اول خیلی سایزشون بزرگه. ممنونم
    با تشکر از سرپرست گرامی و پویان عزیز
    تصاویر تصحیح و تاپیک شکیل‌تر شد

مدیر بخش
    penn به این پست علاقمند بوده است.

پای همه گلدسته‌ها دوباره اعدام صدا
    دوباره مرگ گل سرخ، دوباره‌ها دوباره‌ها
    حریق سبز جنگلا به دست کبریت جنون
    از کاشی‌های آبیمون سر زده فواره خون

12. 2 کاربر از پست مفید F-Gladiator سپاس کرده اند .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,718
    سپاس شده 7,604 در 1,715 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

مسلما بین آثار غیرخطی "Pulp Fiction" تارانتینو جایگاه ویژه ای رو داره(و خواهد داشت) هم از لحاظ تدوین و هم نوع روایت
    دوستانی که فیلم رو دیدن,فیلم از ابتدا در اواسط به انتها میرسه و بعد دوباره ادامه پیدا میکنه(من این موضوع رو بعد از 2بار دیدنِ فیلم متوجه شدم) تارانتینو با چه ظرافیتی داستان رو اینجوری روایت میکنه و چقدر حرفه ای رو تدوین کار شده که اصلا برای بار اول آدم حواسش سمت این موضوع نمیره...

Magnolia
    البته این اثر از لحاظ موضوعی درست که غیرخطیِ اما نوع روایتش اپیزودیکِ(قرابت بسیار نزدیکی با Babelداره) بر خلاف آثار دیگه(منظورم از لحاظِ پیوستگیِ داستانیِ بین کاراکترها) این اثر بسیار قشنگ و دوست داشتنیِ

Crash
    این اثر رو هم خیلی دوست دارم,جدا از غیرخطی بودن و مسائل فنی...داستانش خیلی قشنگ بود,خیلی...مثل Magnolia آدمو درگیر خودش میکرد

پ.ن:برخلاف خیلی ها 21گرم رو اصلا دوس ندارم,بنظرم بجز بازی فوق العاده ی دل تورو و نوآمی واتس بهمراه شان پن و یکمی هم داستان تاثیرگذار و تراژدی این اثر چیز خاص دیگه ای نداشت و تو این لیست اصلا به پایِ هیچ کدوم از این آثار نمیرسه...در عوض اوجِ نبوغ کارگردان این اثر رو تو بابل میدونم که انصافا عالی عمل کرده...
    براي ملتي كه سردشان است

باريدن برف

اصلا اتفاق رمانتيكي نيست

ايلهان برك

14. کاربر روبرو از پست مفید LuCiFer سپاس کرده است .

penn آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

اگر انتخاب فقط از بین فیلمهایی که دارای روایت غیر خطی هستند باشه،قطعا انتخاب اولم متفاوت ترین شاهکار تاریخ سینما یعنی Pulp Fiction هستش.بعد از اون Magnolia یکی از زیباترین فیلمهایی که دیدم و قطعا اگه روزی Pulp Fiction رو ندیده بودم،از نظر من بهترین فیلمی بود که با روایت غیر خطی ساخته شده.شاهکاری فوق العاده تلخ و زیبا و از نظر ساختاری و سبک،کامل ترین و غمگینانه ترین قصه و فیلم پست مدرن.انتخاب سومم هم Amores Perros هستش.فیلمی که قطعا از فیلمهای مشابه خودش،یک سر و گردن بالاتره و هنوز که هنوزه جدا از مسایل فنی فوق العاده بی نظیر فیلم نحوه ی به هم رسیدن داستان ها و کاراکتر های فیلم در یک تصادف،یکی از زیباترین سکانس هایی که در عمرم دیدم.انتخاب های بعدی هم به ترتیب Babel و Memento هستش.اما اگر بحث تدوین غیر خطی هم وسط باشه بازهم انتخاب اولم Pulp Fiction هستش.اما اینجا 21 Gramsهم هست که از نظر من یکی از شاهکارهای تاریخ سینماست.شاهکاری فوق العاده متفاوت که به زیبایی هرچه تمام تر ساختار کلاسیک روایت رو کاملا به هم ریخته و نادیده میگیره و زمان خطی فیلم رو میشکنه.فیلم با اینکه برش های زمانی فراوانی میخوره اما ساختار قدرتمند و حساب شده ای داره به گونه ای که به هیچ وجه نمیشه تکه های مختلف پازل فیلم رو جابه جا کرد.در ضمن فیلم موضوعات بسیار کلیدی و حساسی رو هدف گرفته که از جمله ی اونها میشه به سوالات فوق العاده عمیق و اساسی در باره مذهب،مرگ و زندگی و همچنین خیلی از مسایل دیگه اشاره کرد.جدا از مسایل فنی و بازی های فوق العاده دیدنی فیلم(به خصوص Benicio Del Toro)کم لطفی که درباره موسیقی فوق العاده شاهکار Gustavo Santaolalla حرفی نزنم.موسیقی که انگار میخواد مثل خود فیلم شدیدا به موضوع مرگ اشاره کنه و هر چقدر هم از زیبایی موسیقی این فیلم بگم حق مطلب رو ادا نکردم...
    پ.ن:برای دوستانی که علاقه به فیلم های غیر خطی دارند باید بگم دو فیلم Irreversibleکه دارای روایتی معکوس(دقیقا مثل Memento)و همچنین Shurt Cuts(روایتی مشابه Magnolia و Crash رو داره)هم هستند که فیلم های بسیار خوش ساخت و قدرتمندی هستند.البته اگر سراغ دیدن فیلم Irreversible میرید باید بگم از اون دسته از فیلم هاست که ارتباط باهاش راحت نیست...

پ.ن:تشکر از همه ی دوستانی که تا الآن در نظر سنجی شرکت کردن و نکردن

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,009
    سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

خوب، نظر من قطعا بر روی فیلم "پالپ فیکشن" هست
    بهترین فیلمیه که در این نوع سینما می تونم نام ببرم
    و دیگه فکر نمی کنم نیازی باشه در موردش حرفی بزنم، چون دوستان همه گفتنی ها رو گفتن.

موضوع، داستانهای جذاب، بازی های زیبا، روایت بسیار جذاب داستان و وقایع بسیار جالب و جذاب و ..... همه از عواملی هستند که این فیلم رو به بهترین فیلم در این دسته تبدیل می کنه

17. 2 کاربر از پست مفید Wolverine سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)