سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت - صفحه 2

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
نمایش شاخه ای24علاقمندی ها

موضوع: نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

این مطلب ترجمه اختصاصی سینماسنتر میباشد و کپی برداری از آن فقط با ذکر منبع مجاز است.

یه باور عمومی بوجود اومده که میگه :من مثل یه بچه عقده ای کاراکتر های اصلی کتابم رو به کشتن میدهم.
    مثل کشته شدن "ند استارک" در همون کتاب اول یا نحوه ی کشته شدن "راب" پسرش و یا همسرش "کتلین" توی "عروسی خونین".و یا "افعی دورن" همون "اوبرین مارتل" که به نحو خشنی توسط "کوه" توی همون اولین مبارزه اش کشته شد.
    و همینطور البته مرگ های دلخراش مثل رابرت،جفری و رنلی باراتیون،دایرولف سانسا استارک،لرد فرمانده جوو مورمونت و یه سری کاراکتر دیگه توسط قلم من کشته شدند.

مردم سوال میکنند کودوم نویسنده ی دیگه اینجوری بلاهارو سر کاراکتر هاش میاره؟!

خب بزارید من یه سوالی ازتون بپرسم آیا هیچ کدامتون تاحالا اسم ویلیام شکسپیر لعنتی رو شنیدید؟
    برای اونایی که با این اسم آشنا نیستند باید عرض کنم ایشون معروفترین و شناخته شده ترین نویسنده ی کل تاریخ هستند و البته نویسنده ای که به بیرحمانه ترین شکل موجود کاراکترهای داستانش رو به قتل میرسوند.
    تاحالا اصلا "هملت" رو خوندید؟میدونید توی رمان هملت چند نفر زنده میمونند؟فقط دو نفر-همه توی این داستان میمیرند،شکسپیر توی سه ساعت داستان خیلی بیشتر از من که توی پنج کتاب کاراکتر کشته ام،آدم کشته است.
    میدونید من چندتا کارکتر "اصلی" رو توی کتاب کشتم؟ فقط 2 تا!
    که البته همون دو تا هم جای بحث داره.البته من اونا رو ضرب و جرح و مصدوم و یا نقص عضو کرده ام ولی خیلی به ندرت پیش اومده که محور اصلی داستان رو بطور کلی حذف کنم.آیا شکسپیر هم همینکارو کرده؟!

بزار اینجوری بگیم که واسه “مکبث" اتفاقات "عروسی خونین" مثل یه جشن تولد بوده.

حالا اگه میخواین راجع به نحوه ی مرگ های من اعتراض کنید پس راجع به "Titus Andronicos" چی میگید؟؟! –دختری توسط دو نفر به یه جنگل برده میشه و به طرز بیرحمانه ای بهش تجاوز میشه و سپس زبان اش رو میبرند و هر دو دستش رو قطع میکنند که نتونه بگه چه کسانی اینکارو باهاش کردند ولی وقتی پدرش قضیه رو میفهمه و اون دو نفر رو پیدا میکنه،اون هارو به قتل میرسونه،با گوشتشون یه کیک درست میکنه اون کیک رو به خورد مادر اون ها میده!!یا اگه فکر میکنید توی سریال South Park داستان Scott Tenorman خیلی هوشمندانه بوده باید بگم مخترع انتقام از دشمنان توسط خوراندن گوشت خویشاوندانشون کسی نبوده جز : ویلی شکسپیر بزرگ!
    و بعد از اون هم پدر، دختر خودش رو هم به قتل میرسونه فقط چونکه بهش تجاوز شده بود-اره،یه مرگ لعنتی همچین چیزی هستش!

حالا من چیکار کردم؟سر یه مرد رو از تنش جدا میکنند؟ اوه بیخیال،اون عمرا به پای خونی که وقتی شکسپیر میخواد کسی چلاق کنه ازش ریخته میشه هم نمیرسه!

اما بیاین یکم واقع بین باشیم،خیلی از قتل های من شکه کننده بودش اما باید درنظر داشته باشیم که این مرگ ها عواقب کارهای احمقانه و تصمیمات اشتباهی بودن که خود کارکتر ها گرفته اند بخاطر غرور،شرافت و خیلی چیزهای دیگه!

بزارید چندتا مثال بزنم:
    -ند استارک: خیلی رک و مستقیم به سرسی گفتش که از راز اون و برادرش خبر داره و میدونه که بچه ها برای رابرت نیستند و بهش گفتش که اگه پایتخت رو ترک کنه اونم رازش رو به کسی نمیگه،اگه شما فکر میکردید که سر ند استارک هنوز روی گردنش میتونست باقی بمونه پس شما خیلی دقیق داستان رو دنبال نمیکردید!

-راب:خب من از کجا باید اشتباهات این بچه رو شروع کنم؟!شکستن قولت با یکی از بزرگترین همپیمانانت؟حالا که زدی زیر قولت،دوباره برگردی بری پیش همون فرد؟!!
    اعدام پرچمداران خودت بخاطر کشتن دو اسیر جنگی؟!!
    واو!چه بچه با ادبی هستش! امیدوارم اون بقیه پرچمدارات ازینکه سرت به بدن یه سگ دوخته شد یکم آروم و راضی تر شده باشند.

-اوبرین؟پرقدرت و با غرور میره به جنگ قویترین جنگجوی جهان!ولی آیا اون کاری نکرد که شما رو سورپرایز کنه؟!کشتن یه هیولا فقط ب چندتا ضربه ی سرنیزه ؟ آیا اصولا شماها اصلا حواستون هستش چه خبره؟؟!!

نکته ی آخر : مرگ های داستان من به هیچ وجه اتفاقی و تصادفی نیست یا فقط بخاطر شوکه کردن شما،پشت همه ی این مرگ ها دلیل و هدفی وجود که در درام قصه جلو میره و این مرگ ها فقط زمانی اتفاق میوفتند که به نیاز باشه اتفاق بیوفتند.

میخواین بگین از شکسپیر خوشتون نمیاد؟ باید در سلامت عقل خودتون شک کنید!

جورج آر.آر مارتین

پینوشت:میدونید دیگه کجا قتل های دیوانه وار داریم؟ انجیل!
    لعنت.توی این کتاب همه میمیرند،کلی قتلهای وجیع توی این کتاب اتفاق میوفته.شوخی نمیکنم،فقط برید دنبال آیه 20:14 بگردید. (Revelation 20:14)
    بعلــه،مفهوم مرگ و مردن رو شما فقط توی انجیل میتونید پیدا کنید و اونوقت شما فکر میکنید که من آدم بده هستم!

پینوشت خودم : Go Hell عمــو

ویرایش توسط FFKIA : 07-15-2014 در ساعت 16:22
    dexter 24, stonecold, Anti Trust و 9 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

از اولش باهامون حال نکردی خدا......سیب بهونه بود.......!!
    stonecold آواتار ها
    وضعیت : stonecold آنلاین نیست.
    سپاس ها : 798
    سپاس شده 760 در 270 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 297 تاپیک

پاسخ : نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

نقل قول نوشته اصلی توسط MiSS SAYTA نمایش پست ها
    دقیقن، منم با همین قسمت قضیه مشکل دارم
    خب چه مشکلی؟؟؟مگه غیر از اینه که 500 سال بعد همین مارتین شخصیتی تاریخی مثل شکسپیر برای مردم اون زمان میشه؟؟؟
    از حقم نگذریم به نظرم مارتین جز 10 نویسنده برتر دنیا در زمان معاصره

4. 2 کاربر از پست مفید stonecold سپاس کرده اند .

5. # ADS

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,004
    سپاس شده 4,807 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

پاسخ : نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkAngel نمایش پست ها
    خب خود این مارتین میخواست کاراکترهای باعقل و باشعوری خلق کنه تا اینطوری مجبور نشه بکشتشون )
    خب خودش اینارو اینقدر احمق و کودن نوشته دیگه اونا که موجودیت نداشتن
    دیوانس این مارتین
    ولی همین کاراکترهای احمق هم باید باشن تا جریان کتاب پیش بره دیگه
    مثل همین فیلمهای ترسناک می مونه که همه اون جماعت احمق باید حتما سر در بیارن که اون صدای عجیب غریب که از 1 جای پرت میاد چیه!!!
    اونا هم موجودیت ندارن...
    ولی خوب حقیقتش اینه که خودش مشکل داره و سعی می کنه با این چیزا توجیهش کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط The.Young.Wolf نمایش پست ها
    پینوشت:تلویحا داره خودش رو شکسپیر مقایسه میکنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط MiSS SAYTA نمایش پست ها
    دقیقن، منم با همین قسمت قضیه مشکل دارم
    چقدر از خود متشکره این بشر!!!
    مردک روانی...
    فقط توجیه می کنه...

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkAngel نمایش پست ها
    به جای این چیزا یه جمله میگفت که: دوست داشتم بکشمشون چون نویسنده منم و برای پیشبرد و هیجان داستانم لازم بوده این همه صفری کبری چیدن و لرزوندن تن شکسپیر تو گور رو لازم نداشت که
    دقیقاً با این حرف موافقم

7. 2 کاربر از پست مفید Wolverine سپاس کرده اند .

ArI@N آواتار ها
    وضعیت : ArI@N آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 8 در 5 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط darkangel نمایش پست ها
    خب خود این مارتین میخواست کاراکترهای باعقل و باشعوری خلق کنه تا اینطوری مجبور نشه بکشتشون )
    خب خودش اینارو اینقدر احمق و کودن نوشته دیگه اونا که موجودیت نداشتن
    دیوانس این مارتین

حرف شما درسته ولی یه چیزیم هس اگه عقل و شعور داشتن دیگه ما دوستشون مداشتیم و مرگشون ناراحت کننده نبود
    مثلا پیتر بیلیش خیلی کارکتر باهوشیه یا تایوین ولی محبوب نیستن اصلا و اگه بمیرن برای کسی مهم نیس

9. 2 کاربر از پست مفید ArI@N سپاس کرده اند .

MEHR4N آواتار ها
    وضعیت : MEHR4N آنلاین نیست.
    سپاس شده 2 در 2 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

جورج جان همه حرفات درست ولی جون مادرت تیریون رو که اینقد باهوش خلقش کردی و هیچکدوم از کارای احمقانه استارک هارو نکرده رو نکش..جون مادرت نکش........
    اوبرین رو کشتی تا 1 هفته دپرس بودیم اگه تیریون و جان رو بکشی که دیگه دیگه.... ( البته جان اسنو هم ی جاهایی کارای خر بازی در اورد ولی تو به بزرگی خودت به خاک اون مرحوم شکسپیر قسمت میدم از اشتباهاتش بگذر)..
    و اینکه اگه لطف کنی و اون دایرولف (گوست) اسنو رو هم نکشی ممنون میشم چند وقتیه خیلی عاشقش شدم...

11. کاربر روبرو از پست مفید MEHR4N سپاس کرده است .

Meisam kh آواتار ها
    وضعیت : Meisam kh آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3
    سپاس شده 23 در 14 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط The.Young.Wolf نمایش پست ها
    عواقب کارهای احمقانه و تصمیمات اشتباهی بودن که خود کارکتر ها گرفته اند بخاطر غرور،شرافت و خیلی چیزهای دیگه!
    ینی چی واقعا ؟؟؟؟؟
    یعنی هر کس که شرافت داره احمقه ؟؟
    یعنی کسی که شرافت داره کاره اشتباهی میکنه ؟؟؟؟
    واقعا باید همه از اخلاقیات و شرافت دست بکشن تا زنده بمونن ؟؟؟

خواهشا یه لحظه منطقی به این موضوع نگاه کنید
    از اول داستان (سریال) تا الان ما هر شخصیتی که ذره ای شرافت داشته و به اخلاقیات پایببند بوده رو دیدیم که کشته شده . مثلا ند یا سر مورمانت یا حتی تیریون که الان تو معرض کشته شدن قرار گرفته
    نمیدونم هدف مارتین چیه ولی این حقیقتیه که وجود داشته و خواهد داشت .
    به نظرم با این کارش البته فکر میکنم میخواد شرایطو به جامعه امروزی تشبیه کنه برای مثال توی جامعه خودمون همون ضرب المثل معروف که : بخور تا خورده نشی

نکته دوم این که از این که خودشو تقریبا همون طور که دوستان گفتن داره با شکسپیر مقایسه میکنه اصلا خوشم نیومد

در اخر من باید بگم که واقعا از ته قلبم طرفدار استارک ها بودم و هستم ولی اینو هم قبول دارم که ند و راب ( خصوصا راب ) واقعا کارهای اشتباه و احمقانه ای انجام دادن و جونشون رو از دست دادن و با اینکه خیلی از مرگشون ناراحت شدم اما لحظه ای بهش معترض نشدم چون میدونستم همچین اتفاقی میافته
    در مورد اخری هم یعنی مرگ اوبرین هم واقعا اعتراضی به مرگش نداشتم . اعتراضم همونطور که قبلا هم گفتم به نحوه مرگ و احتمالا هدف پشت این مرگ (وارد شدن خاندان درون) بود
    sutherland و قطره باران به این پست علاقمند بوده اند.

13. 3 کاربر از پست مفید Meisam kh سپاس کرده اند .

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHR4N نمایش پست ها
    جورج جان همه حرفات درست ولی جون مادرت تیریون رو که اینقد باهوش خلقش کردی و هیچکدوم از کارای احمقانه استارک هارو نکرده رو نکش..جون مادرت نکش........
    اوبرین رو کشتی تا 1 هفته دپرس بودیم اگه تیریون و جان رو بکشی که دیگه دیگه.... ( البته جان اسنو هم ی جاهایی کارای خر بازی در اورد ولی تو به بزرگی خودت به خاک اون مرحوم شکسپیر قسمت میدم از اشتباهاتش بگذر)..
    و اینکه اگه لطف کنی و اون دایرولف (گوست) اسنو رو هم نکشی ممنون میشم چند وقتیه خیلی عاشقش شدم...
    این نظر من هستش باتوجه به نکاتی که توی متن هستش که هرگز کاراکترهای اصلی داستانش رو نمیکشه(فقط دونفر رو احتمالا کشته) و اینکه به نظر میرسه تیریون و جان جزو کاراکترهای محور داستانش حساب میشند من خیلی بعید میدونم حالا حالا اتفاقی بخواد واسه این دوتا بیوفته!

یه جای کتاب از زبون تیریون میشنویم (که به نظرم از زبون خود مارتین) :
    من طرفدار همه ی چلاق ها،حرومزاده ها،کوتوله ها و ... هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Meisam kh نمایش پست ها
    ینی چی واقعا ؟؟؟؟؟
    یعنی هر کس که شرافت داره احمقه ؟؟
    یعنی کسی که شرافت داره کاره اشتباهی میکنه ؟؟؟؟
    واقعا باید همه از اخلاقیات و شرافت دست بکشن تا زنده بمونن ؟؟؟

نه دوست عزیز،معنی این جمله این نیستش که هرکسی که شرافت داره الزاما احمق هم هسش!
    بلکه میگه "دلیل" شرافت گاهی بر عقلانیت چیره میشه،مثلا همون قضیه ند استارک خب قطعا تجزیه تحلیل کرده بوده که اگه به سرسی بگه ممکنه براش دردسرساز بشه ولی به همون دلیل شرافتش که دوست نداشت جون یه زن و چند بچه رو بخطر بندازه از عقلانیتش پیروی نکرد و یه کار احمقانه کردش.

15. کاربر روبرو از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده است .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

چه خوشمون بیاد یا نه در دنیای سیاست تنها کسانی پیروز میشن که شرافت و انسانیت ندارن. سیاست اصلا با این مفاهیم بیگانه است و هرکسی وارد این دنیا میشه باید اینارو بزاره کنار، در دنیایی هم که مارتین خلق کرده ما شاهد این واقعیت تلخ هستیم. با اینکه خودم از مرگهای ناگهانی در این سریال شدیدا شوکه شدم ولی همون ابتدا وقتی مرگ ند رو دیدم متوجه شدم ما با یک داستان رویایی طرف نیستیم که در اون شخصیتهای اصلی تا پایان زنده میمونن و به خوبی و خوشی زندگی میکنن.
    ضمنا در داستانی مثل گیم اف ترونز با انبوهی از کاراکترهای دوست داشتنی طبیعیه که هر از گاهی یکی کشته بشه که ما خیلی دوستش داریم.
    در کل در دنیای وحشی و بی رحمی که قدرت حرف اول رو میزنه و باید بخوری تا خورده نشی یک اشتباه کوچیک میتونه به قیمت زندگی تموم بشه.

مطلب جالبی بود، ممنون دوست عزیز

17. 6 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

ᔕ♄ε♥¢нεηкø آواتار ها
    وضعیت : ᔕ♄ε♥¢нεηкø آنلاین نیست.
    سپاس شده 2 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

با دیدن این سریال یاد مهران غفوریان افتادم تو سریال زیر اسمان شهر فک کنم
    یه فیلم گرفته بود همون اول تو یه درگیری همه مرده بودن بعد کف کرده بود میگفت eee همه مردن پس کی میخواد فیلم رو ادامه بده
    ولی انصافا همین موضوع باعث شده این سریال خیلی حالب بشه من به شخصه تو صحنه هایی مثله درگیری کوه تو قسمت 8 فصل 4 تو سریال هایه دیگه همیشه میدونستم که باید اقای x بخاطر نقش مهم تری که داره برنده باشه و هیجان صحنه از بین میرفت برام ولی این سریال ..... نه ! خیلی جالب بود

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,004
    سپاس شده 4,807 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

اینو امروز تو پیج اخبار سینمای جهان خوندم، دیدم جالبه گفتم واسه شما هم بذارم:

جورج مارتين در كميك كان امسال گفت : هنوز جرات نكرده قسمت هاي مربوط به خودش رو در شوي تلويزيوتي South Park تماشا كنه
    " آخه روحيه بسيار حساسي داره " !!!!
    جورج وقتي قسمت هاي عروسي خونين رو مينوشتي روحيه حساست جريحه دار نشد !
    hamedxxx24 به این پست علاقمند بوده است.

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

ببین 4-5 تا از کاراکتر های اصلی توی این عروسی هستند!
    خیالت راحت فکر نمیکنم واسه ما اتفاقی بیوفته!

21. کاربر روبرو از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده است .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)