سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت - صفحه 3

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
نمایش شاخه ای24علاقمندی ها

موضوع: نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

این مطلب ترجمه اختصاصی سینماسنتر میباشد و کپی برداری از آن فقط با ذکر منبع مجاز است.

یه باور عمومی بوجود اومده که میگه :من مثل یه بچه عقده ای کاراکتر های اصلی کتابم رو به کشتن میدهم.
    مثل کشته شدن "ند استارک" در همون کتاب اول یا نحوه ی کشته شدن "راب" پسرش و یا همسرش "کتلین" توی "عروسی خونین".و یا "افعی دورن" همون "اوبرین مارتل" که به نحو خشنی توسط "کوه" توی همون اولین مبارزه اش کشته شد.
    و همینطور البته مرگ های دلخراش مثل رابرت،جفری و رنلی باراتیون،دایرولف سانسا استارک،لرد فرمانده جوو مورمونت و یه سری کاراکتر دیگه توسط قلم من کشته شدند.

مردم سوال میکنند کودوم نویسنده ی دیگه اینجوری بلاهارو سر کاراکتر هاش میاره؟!

خب بزارید من یه سوالی ازتون بپرسم آیا هیچ کدامتون تاحالا اسم ویلیام شکسپیر لعنتی رو شنیدید؟
    برای اونایی که با این اسم آشنا نیستند باید عرض کنم ایشون معروفترین و شناخته شده ترین نویسنده ی کل تاریخ هستند و البته نویسنده ای که به بیرحمانه ترین شکل موجود کاراکترهای داستانش رو به قتل میرسوند.
    تاحالا اصلا "هملت" رو خوندید؟میدونید توی رمان هملت چند نفر زنده میمونند؟فقط دو نفر-همه توی این داستان میمیرند،شکسپیر توی سه ساعت داستان خیلی بیشتر از من که توی پنج کتاب کاراکتر کشته ام،آدم کشته است.
    میدونید من چندتا کارکتر "اصلی" رو توی کتاب کشتم؟ فقط 2 تا!
    که البته همون دو تا هم جای بحث داره.البته من اونا رو ضرب و جرح و مصدوم و یا نقص عضو کرده ام ولی خیلی به ندرت پیش اومده که محور اصلی داستان رو بطور کلی حذف کنم.آیا شکسپیر هم همینکارو کرده؟!

بزار اینجوری بگیم که واسه “مکبث" اتفاقات "عروسی خونین" مثل یه جشن تولد بوده.

حالا اگه میخواین راجع به نحوه ی مرگ های من اعتراض کنید پس راجع به "Titus Andronicos" چی میگید؟؟! –دختری توسط دو نفر به یه جنگل برده میشه و به طرز بیرحمانه ای بهش تجاوز میشه و سپس زبان اش رو میبرند و هر دو دستش رو قطع میکنند که نتونه بگه چه کسانی اینکارو باهاش کردند ولی وقتی پدرش قضیه رو میفهمه و اون دو نفر رو پیدا میکنه،اون هارو به قتل میرسونه،با گوشتشون یه کیک درست میکنه اون کیک رو به خورد مادر اون ها میده!!یا اگه فکر میکنید توی سریال South Park داستان Scott Tenorman خیلی هوشمندانه بوده باید بگم مخترع انتقام از دشمنان توسط خوراندن گوشت خویشاوندانشون کسی نبوده جز : ویلی شکسپیر بزرگ!
    و بعد از اون هم پدر، دختر خودش رو هم به قتل میرسونه فقط چونکه بهش تجاوز شده بود-اره،یه مرگ لعنتی همچین چیزی هستش!

حالا من چیکار کردم؟سر یه مرد رو از تنش جدا میکنند؟ اوه بیخیال،اون عمرا به پای خونی که وقتی شکسپیر میخواد کسی چلاق کنه ازش ریخته میشه هم نمیرسه!

اما بیاین یکم واقع بین باشیم،خیلی از قتل های من شکه کننده بودش اما باید درنظر داشته باشیم که این مرگ ها عواقب کارهای احمقانه و تصمیمات اشتباهی بودن که خود کارکتر ها گرفته اند بخاطر غرور،شرافت و خیلی چیزهای دیگه!

بزارید چندتا مثال بزنم:
    -ند استارک: خیلی رک و مستقیم به سرسی گفتش که از راز اون و برادرش خبر داره و میدونه که بچه ها برای رابرت نیستند و بهش گفتش که اگه پایتخت رو ترک کنه اونم رازش رو به کسی نمیگه،اگه شما فکر میکردید که سر ند استارک هنوز روی گردنش میتونست باقی بمونه پس شما خیلی دقیق داستان رو دنبال نمیکردید!

-راب:خب من از کجا باید اشتباهات این بچه رو شروع کنم؟!شکستن قولت با یکی از بزرگترین همپیمانانت؟حالا که زدی زیر قولت،دوباره برگردی بری پیش همون فرد؟!!
    اعدام پرچمداران خودت بخاطر کشتن دو اسیر جنگی؟!!
    واو!چه بچه با ادبی هستش! امیدوارم اون بقیه پرچمدارات ازینکه سرت به بدن یه سگ دوخته شد یکم آروم و راضی تر شده باشند.

-اوبرین؟پرقدرت و با غرور میره به جنگ قویترین جنگجوی جهان!ولی آیا اون کاری نکرد که شما رو سورپرایز کنه؟!کشتن یه هیولا فقط ب چندتا ضربه ی سرنیزه ؟ آیا اصولا شماها اصلا حواستون هستش چه خبره؟؟!!

نکته ی آخر : مرگ های داستان من به هیچ وجه اتفاقی و تصادفی نیست یا فقط بخاطر شوکه کردن شما،پشت همه ی این مرگ ها دلیل و هدفی وجود که در درام قصه جلو میره و این مرگ ها فقط زمانی اتفاق میوفتند که به نیاز باشه اتفاق بیوفتند.

میخواین بگین از شکسپیر خوشتون نمیاد؟ باید در سلامت عقل خودتون شک کنید!

جورج آر.آر مارتین

پینوشت:میدونید دیگه کجا قتل های دیوانه وار داریم؟ انجیل!
    لعنت.توی این کتاب همه میمیرند،کلی قتلهای وجیع توی این کتاب اتفاق میوفته.شوخی نمیکنم،فقط برید دنبال آیه 20:14 بگردید. (Revelation 20:14)
    بعلــه،مفهوم مرگ و مردن رو شما فقط توی انجیل میتونید پیدا کنید و اونوقت شما فکر میکنید که من آدم بده هستم!

پینوشت خودم : Go Hell عمــو

ویرایش توسط FFKIA : 07-15-2014 در ساعت 16:22
    dexter 24, stonecold, Anti Trust و 9 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

همه چیزی برای گفتن دارند اما کسی به حرف های دیگری گوش نمی دهد. . .
    amir_kubrick آواتار ها
    وضعیت : amir_kubrick آنلاین نیست.
    سپاس ها : 408
    سپاس شده 422 در 113 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 26 تاپیک

پاسخ : نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

بیچاره جورج..!!!
    چرا انقدر اذیتش می کنن این شکسپیر معاصر مارو...

4. 3 کاربر از پست مفید amir_kubrick سپاس کرده اند .

5. # ADS

So GO on , live your Life ........................ So GO on , Say GoodBye
    professor.gemin آواتار ها
    وضعیت : professor.gemin آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,560
    سپاس شده 1,224 در 504 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 278 تاپیک

پاسخ : نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

مرسی از مطلب سعید جان ...

من شخصا از این طرز داستان خوشم میاد

این اون سریالیه که مخاطبو جذب میکنه .. البته منکر این هم نمیشم که خیلی هارو هم دلزده میکنه .. مثل اون پست ها بعد از اپیزود 9 سیزن 3

ولی قبول کنین همین اتفاقای نا خوش و به قول خودش سورپرایز کنندست که این سریال رو اینقد سطح بالا قرار داده

یه مقایسه کوچیک بین دو سریال که هم نسبتا جدید هستن هم پرطرفدار

دکستر و گیم اف ترون

سوال من اینه

آیا به جز اپیزود اخر دکستر هیچ اپیزود دیگه ای بود که بترسین دکستر بمیره ؟؟

یا اصلا هر سریال دیگه... برکینگ بد ...

ولی این سریال با همین اتفاقاست که ادم رو میخکوب میکنه

همه کسایی که اینجان و گیم رو میبینن تو سیزن 4 نمیترسیدین تیریون بمیره ؟... هر لحظه مخصوصا اپیزود اخر جلو تایون ...

همیناست که داستان رو غیر قابل پیش بینی میکنه

ولی منم عین همه دیگه به خاطر مرگ ند جا خوردم

مرگ راب وحشتناک بود

و رد وایپر که .....

ولی حرفی که میزنه درسته

همشون به خاطر خریت خودشون مردن

و اگه زنده میموندن شاید ما ایراد میگرفتیم که چرا فلان حماقتی رو کرد ولی هنوز صاف صاف داره راه میره

بازم مرسی بابت تاپیک ... خیلی خوب بود
    قطره باران و amir_kubrick به این پست علاقمند بوده اند.

7. 3 کاربر از پست مفید professor.gemin سپاس کرده اند .

در یک روز ، اگر شما با هیچ مشکلی مواجه نمی شوید ، می توانید مطمئن باشیدکه در مسیر اشتباه حرکت می‌کنی
    قطره باران آواتار ها
    وضعیت : قطره باران آنلاین نیست.
    سپاس ها : 5,182
    سپاس شده 927 در 489 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 402 تاپیک

خیلی نظرات منطقی و جالبیه اما چند چیز ناراحت کرد در پست بعد مگم
    ویرایش توسط قطره باران : 08-17-2014 در ساعت 12:27

9. کاربر روبرو از پست مفید قطره باران سپاس کرده است .

در یک روز ، اگر شما با هیچ مشکلی مواجه نمی شوید ، می توانید مطمئن باشیدکه در مسیر اشتباه حرکت می‌کنی
    قطره باران آواتار ها
    وضعیت : قطره باران آنلاین نیست.
    سپاس ها : 5,182
    سپاس شده 927 در 489 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 402 تاپیک

دفاع جالبی بود ولی لهن کلمه شکسپیر لعنتی و انجیل لعنتی خوشم نیومد استفاده کلمه برای این دو درست نیست بی احترامی
    برحال شکسپیر فرد برزگ می دونم چرا از این کلمه استفاده کرده اما بازم باید جوری دیگه سخنش می گفت
    بر حال احترام به کتاب اسمانی بهتره فرق نمی که که ما چه دینی داریم هر کتاب اسمانی باشه باید به ان احترام گذاشته بشه
    دوم با اینکه من خود عاشق شکسپیر ولی جمله مگه می خواهید بگید شکسپیر خوشتون نمی یاد باید از سلامت عقلتون شک کرد کاملا توهین امیز و اینکه این انسان از یک داستان خوش بیاد کاملا سلیقه ای مثل که بگید کسانی که از رنگ مشکی خوششون نمی یاد دیوانه اند این کاملا غلطه
    احترام به سلقه افراد یکی از حقوق اولیه یک نویسنده که باید رعایت بشه همچنین احترام به اثار و اشخاص

11. کاربر روبرو از پست مفید قطره باران سپاس کرده است .

So GO on , live your Life ........................ So GO on , Say GoodBye
    professor.gemin آواتار ها
    وضعیت : professor.gemin آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,560
    سپاس شده 1,224 در 504 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 278 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط قطره باران نمایش پست ها
    لهن کلمه شکسپیر لعنتی و انجیل لعنتی خوشم نیومد
    حرفت درسته

نمیخوام دفاع کنم ولی بعضی کلمه هارو باید فاکتور گرفت چون جنبه ی تکیه کلام دارن ... God damn ... و F***ing یه سری کلمتان ک تو فیلم و سریال امریکایی به وفور یافت میشه

ولی درسته آدم باید واسه بعضی چیزا کنترل کنه
    قطره باران و amir_kubrick به این پست علاقمند بوده اند.

13. 2 کاربر از پست مفید professor.gemin سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)