سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
نمایش شاخه ای24علاقمندی ها

موضوع: نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

این مطلب ترجمه اختصاصی سینماسنتر میباشد و کپی برداری از آن فقط با ذکر منبع مجاز است.

یه باور عمومی بوجود اومده که میگه :من مثل یه بچه عقده ای کاراکتر های اصلی کتابم رو به کشتن میدهم.
    مثل کشته شدن "ند استارک" در همون کتاب اول یا نحوه ی کشته شدن "راب" پسرش و یا همسرش "کتلین" توی "عروسی خونین".و یا "افعی دورن" همون "اوبرین مارتل" که به نحو خشنی توسط "کوه" توی همون اولین مبارزه اش کشته شد.
    و همینطور البته مرگ های دلخراش مثل رابرت،جفری و رنلی باراتیون،دایرولف سانسا استارک،لرد فرمانده جوو مورمونت و یه سری کاراکتر دیگه توسط قلم من کشته شدند.

مردم سوال میکنند کودوم نویسنده ی دیگه اینجوری بلاهارو سر کاراکتر هاش میاره؟!

خب بزارید من یه سوالی ازتون بپرسم آیا هیچ کدامتون تاحالا اسم ویلیام شکسپیر لعنتی رو شنیدید؟
    برای اونایی که با این اسم آشنا نیستند باید عرض کنم ایشون معروفترین و شناخته شده ترین نویسنده ی کل تاریخ هستند و البته نویسنده ای که به بیرحمانه ترین شکل موجود کاراکترهای داستانش رو به قتل میرسوند.
    تاحالا اصلا "هملت" رو خوندید؟میدونید توی رمان هملت چند نفر زنده میمونند؟فقط دو نفر-همه توی این داستان میمیرند،شکسپیر توی سه ساعت داستان خیلی بیشتر از من که توی پنج کتاب کاراکتر کشته ام،آدم کشته است.
    میدونید من چندتا کارکتر "اصلی" رو توی کتاب کشتم؟ فقط 2 تا!
    که البته همون دو تا هم جای بحث داره.البته من اونا رو ضرب و جرح و مصدوم و یا نقص عضو کرده ام ولی خیلی به ندرت پیش اومده که محور اصلی داستان رو بطور کلی حذف کنم.آیا شکسپیر هم همینکارو کرده؟!

بزار اینجوری بگیم که واسه “مکبث" اتفاقات "عروسی خونین" مثل یه جشن تولد بوده.

حالا اگه میخواین راجع به نحوه ی مرگ های من اعتراض کنید پس راجع به "Titus Andronicos" چی میگید؟؟! –دختری توسط دو نفر به یه جنگل برده میشه و به طرز بیرحمانه ای بهش تجاوز میشه و سپس زبان اش رو میبرند و هر دو دستش رو قطع میکنند که نتونه بگه چه کسانی اینکارو باهاش کردند ولی وقتی پدرش قضیه رو میفهمه و اون دو نفر رو پیدا میکنه،اون هارو به قتل میرسونه،با گوشتشون یه کیک درست میکنه اون کیک رو به خورد مادر اون ها میده!!یا اگه فکر میکنید توی سریال South Park داستان Scott Tenorman خیلی هوشمندانه بوده باید بگم مخترع انتقام از دشمنان توسط خوراندن گوشت خویشاوندانشون کسی نبوده جز : ویلی شکسپیر بزرگ!
    و بعد از اون هم پدر، دختر خودش رو هم به قتل میرسونه فقط چونکه بهش تجاوز شده بود-اره،یه مرگ لعنتی همچین چیزی هستش!

حالا من چیکار کردم؟سر یه مرد رو از تنش جدا میکنند؟ اوه بیخیال،اون عمرا به پای خونی که وقتی شکسپیر میخواد کسی چلاق کنه ازش ریخته میشه هم نمیرسه!

اما بیاین یکم واقع بین باشیم،خیلی از قتل های من شکه کننده بودش اما باید درنظر داشته باشیم که این مرگ ها عواقب کارهای احمقانه و تصمیمات اشتباهی بودن که خود کارکتر ها گرفته اند بخاطر غرور،شرافت و خیلی چیزهای دیگه!

بزارید چندتا مثال بزنم:
    -ند استارک: خیلی رک و مستقیم به سرسی گفتش که از راز اون و برادرش خبر داره و میدونه که بچه ها برای رابرت نیستند و بهش گفتش که اگه پایتخت رو ترک کنه اونم رازش رو به کسی نمیگه،اگه شما فکر میکردید که سر ند استارک هنوز روی گردنش میتونست باقی بمونه پس شما خیلی دقیق داستان رو دنبال نمیکردید!

-راب:خب من از کجا باید اشتباهات این بچه رو شروع کنم؟!شکستن قولت با یکی از بزرگترین همپیمانانت؟حالا که زدی زیر قولت،دوباره برگردی بری پیش همون فرد؟!!
    اعدام پرچمداران خودت بخاطر کشتن دو اسیر جنگی؟!!
    واو!چه بچه با ادبی هستش! امیدوارم اون بقیه پرچمدارات ازینکه سرت به بدن یه سگ دوخته شد یکم آروم و راضی تر شده باشند.

-اوبرین؟پرقدرت و با غرور میره به جنگ قویترین جنگجوی جهان!ولی آیا اون کاری نکرد که شما رو سورپرایز کنه؟!کشتن یه هیولا فقط ب چندتا ضربه ی سرنیزه ؟ آیا اصولا شماها اصلا حواستون هستش چه خبره؟؟!!

نکته ی آخر : مرگ های داستان من به هیچ وجه اتفاقی و تصادفی نیست یا فقط بخاطر شوکه کردن شما،پشت همه ی این مرگ ها دلیل و هدفی وجود که در درام قصه جلو میره و این مرگ ها فقط زمانی اتفاق میوفتند که به نیاز باشه اتفاق بیوفتند.

میخواین بگین از شکسپیر خوشتون نمیاد؟ باید در سلامت عقل خودتون شک کنید!

جورج آر.آر مارتین

پینوشت:میدونید دیگه کجا قتل های دیوانه وار داریم؟ انجیل!
    لعنت.توی این کتاب همه میمیرند،کلی قتلهای وجیع توی این کتاب اتفاق میوفته.شوخی نمیکنم،فقط برید دنبال آیه 20:14 بگردید. (Revelation 20:14)
    بعلــه،مفهوم مرگ و مردن رو شما فقط توی انجیل میتونید پیدا کنید و اونوقت شما فکر میکنید که من آدم بده هستم!

پینوشت خودم : Go Hell عمــو

تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط FFKIA : 07-15-2014 در ساعت 16:22
    dexter 24, قطره باران, professor.gemin و 9 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

از اولش باهامون حال نکردی خدا......سیب بهونه بود.......!!
    stonecold آواتار ها
    وضعیت : stonecold آنلاین نیست.
    سپاس ها : 798
    سپاس شده 760 در 270 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 297 تاپیک

پاسخ : نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

حق داره...منم همینو میگم....پشت تمامی این مرگ ها هدفی است که باعث جذاب تر شدن داستان میشه...
    و همونطور هم که همه میبینیم واقعا تمامی کاراکتر هایی که میمیرند در سریال چوب اشتباهات خودشونو میخورن

4. 2 کاربر از پست مفید stonecold سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,739
    سپاس شده 16,637 در 4,249 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

پاسخ : نامه ی سرگشاده ی "جورج مارتین" در دفاع از مرگ های پی در پی سریال بازی تاج و تخت

نقل قول نوشته اصلی توسط The.Young.Wolf نمایش پست ها
    ند استارک: خیلی رک و مستقیم به سرسی گفتش که از راز اون و برادرش خبر داره و میدونه که بچه ها برای رابرت نیستند و بهش گفتش که اگه پایتخت رو ترک کنه اونم رازش رو به کسی نمیگه،اگه شما فکر میکردید که سر ند استارک هنوز روی گردنش میتونست باقی بمونه پس شما خیلی دقیق داستان رو دنبال نمیکردید!

-راب:خب من از کجا باید اشتباهات این بچه رو شروع کنم؟!شکستن قولت با یکی از بزرگترین همپیمانانت؟حالا که زدی زیر قولت،دوباره برگردی بری پیش همون فرد؟!!
    اعدام پرچمداران خودت بخاطر کشتن دو اسیر جنگی؟!!
    واو!چه بچه با ادبی هستش! امیدوارم اون بقیه پرچمدارات ازینکه سرت به بدن یه سگ دوخته شد یکم آروم و راضی تر شده باشند.
    هیچوقت تو زندگیم با حرفهای یک نفر انقدر موافق نبودم! یعنی بهترین توضیحات رو در مورد مرگ این دو نفر بیان کردند، عالی بود!
    با کارهایی که این پدر و پسر کردند، ادامه‌ی حضورشون در سریال مضحک بود نه مرگشون...

ممنونم سعید جان
    Anti Trust و قطره باران به این پست علاقمند بوده اند.

6. 5 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,004
    سپاس شده 4,807 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

مردک روانی....!!!
    ولی الحق و والانصاف در مورد ند و راب استارک داره راستش رو میگه و حرفش کاملاً درسته!!! و اصلاً در مورد این 2 نفر هیچ شک و تردیدی در مورد کشته شدنشون به خاطر اعمال بی خردانه خودشون نیست
    Anti Trust به این پست علاقمند بوده است.

8. 3 کاربر از پست مفید Wolverine سپاس کرده اند .

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,896 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MiSS SAYTA نمایش پست ها
    هیچوقت تو زندگیم با حرفهای یک نفر انقدر موافق نبودم! یعنی بهترین توضیحات رو در مورد مرگ این دو نفر بیان کردند، عالی بود!
    با کارهایی که این پدر و پسر کردند، ادامه‌ی حضورشون در سریال مضحک بود نه مرگشون...

ممنونم سعید جان
    نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
    مردک روانی....!!!
    ولی الحق و والانصاف در مورد ند و راب استارک داره راستش رو میگه و حرفش کاملاً درسته!!! و اصلاً در مورد این 2 نفر هیچ شک و تردیدی در مورد کشته شدنشون به خاطر اعمال بی خردانه خودشون نیست
    خب خود این مارتین میخواست کاراکترهای باعقل و باشعوری خلق کنه تا اینطوری مجبور نشه بکشتشون )
    خب خودش اینارو اینقدر احمق و کودن نوشته دیگه اونا که موجودیت نداشتن
    دیوانس این مارتین
    قطره باران و Cold Hand به این پست علاقمند بوده اند.

10. 4 کاربر از پست مفید DarkAngel سپاس کرده اند .

Broken Hearts Make It Rain
    Cold Hand آواتار ها
    وضعیت : Cold Hand آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,200
    سپاس شده 2,486 در 684 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 560 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkAngel نمایش پست ها
    خب خود این مارتین میخواست کاراکترهای باعقل و باشعوری خلق کنه تا اینطوری مجبور نشه بکشتشون )
    دیوانس این مارتین
    شاید باورت نشه سهیل یعنی همین الآن میخواستم بیام عینا همین حرفا رو بزنم
    زندگی هیچ نمیگوید...نشانت میدهد!

12. 3 کاربر از پست مفید Cold Hand سپاس کرده اند .

No Country For Old Men
    The.Young.Wolf آواتار ها
    وضعیت : The.Young.Wolf آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,546
    سپاس شده 2,533 در 756 پست
    یاد شده
    در 8 پست
    تگ شده
    در 625 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط stonecold نمایش پست ها
    حق داره...منم همینو میگم....پشت تمامی این مرگ ها هدفی است که باعث جذاب تر شدن داستان میشه...
    و همونطور هم که همه میبینیم واقعا تمامی کاراکتر هایی که میمیرند در سریال چوب اشتباهات خودشونو میخورن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
    مردک روانی....!!!
    خب راجع به ند استارک و راب منم حق میدم مقصر خودشون بودند با اینحال من نظرم به نظر سهیل نزدیک تره

اما وقتی اوبرین هم بزاریم وسط میفهمیم که این مردک روانی بیش نیست و اینا فقط توجیه
    خب خودت توی داستان یه جوری هدایتش کردی که با یه ضربه نیزه فکر کنه "کوه" مرده!
    وگرنه اونجوری که تو از دلاوری ها و مبارزاتش توی کتاب گفتی خب یعنی نمیتونستی کاری کنی سر کوه جدا بشه؟!

پینوشت:تلویحا داره خودش رو شکسپیر مقایسه میکنه

14. کاربر روبرو از پست مفید The.Young.Wolf سپاس کرده است .

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

دیوانس این مارتین
    سهیل جان می‌خوای ادامه‌ی داستان رو تو بنویسی؟ تعارف نکن ها

16. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط The.Young.Wolf نمایش پست ها
    پینوشت:تلویحا داره خودش رو شکسپیر مقایسه میکنه
    دقیقن، منم با همین قسمت قضیه مشکل دارم

18. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,896 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

سهیل جان می‌خوای ادامه‌ی داستان رو تو بنویسی؟ تعارف نکن ها
    نه آخه این مارتین یه جوری حرف زده انگار شخصیتاش موجودیت داشتن و هر کاری دلشون خواسته کردن و اون هیچ اراده ای در خلق این شخصیت ها و اتفاقاتی که براشون افتاده یا می افته رو نداشته.
    خب هر چیزی شده تراوشات ذهنی خودشه دیگه.
    به جای این چیزا یه جمله میگفت که: دوست داشتم بکشمشون چون نویسنده منم و برای پیشبرد و هیجان داستانم لازم بوده این همه صفری کبری چیدن و لرزوندن تن شکسپیر تو گور رو لازم نداشت که

20. 2 کاربر از پست مفید DarkAngel سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)