سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ارزشگذاری فیلـم Mwr.43- ارزشگذاری فیلـــم: حالا مرا می‌بینی (2013)

نمایش نتایج نظرسنجی: امتیاز شما به فیلم «حالا مرا می‌بینی»؟

رأی دهندگان
7. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 5 ستاره - عالی

1 14.29%
  • 4 ستاره - خيلي خوب

1 14.29%
  • 3 ستاره - خوب

2 28.57%
  • 2 ستاره - متوسط

2 28.57%
  • 1 ستاره - ضعيف

0 0%
  • 0 - بي ارزش

1 14.29%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
نمایش شاخه ای6علاقمندی ها
  • 5 ارسال شده توسط Ali
  • 1 ارسال شده توسط belmont

موضوع: Mwr.43- ارزشگذاری فیلـــم: حالا مرا می‌بینی (2013)

Ali
    Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,696 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

Mwr.43- ارزشگذاری فیلـــم: حالا مرا می‌بینی (2013)

حالا مرا می‌بینی (Now You See Me)

نام: Banner.jpg نمایش: 1194 اندازه: 52.2 کیلو بایت

اطلاعات فیلم

کارگردان: لوئیس لتریر
    نویسنده:
    اد سولومون - باز یاکین - ادوارد ریکورت
    موسيقي: برایان تایلر
    تدوین: رابرت لیتون - وینسنت تابایلون
    تهیه کننده: بابی کوهن - الکس کورتزمن - روبرتو اورچی

بازیگران

جسی ایزنبرگ: جی. دنیل اتلس
    کامان: اوانز
    مارک روفالو: دیلان رودس

خلاصه داستان

یک مامور اف بی آی و یک کاراگاه پلیس بین الملل رد یک تیم شعبده باز را می گیرند. تیمی که طی اجراهایشان به بانک دستبرد می زنند و پول این سرقت را بین تماشاچیان پخش می کنند و…

يادداشت منتقدان
    فرخ فرمان (FFKIA)
    فیلم به طور کلی فاقد منطق داستانی است. با این که گاها دارای هیجان و خط داستانی کشنده ای است اما سازنده آنقدر به سراغ مجیک رفته که دیگر فراموش کرده که بین معجزه و شعبده بازی اختلافهائی وجود دارد.از حیث فنی فیلم دارای ارزش خاصی نیست، هر چند که مشکلی هم ندارد. فیلم برداری در بیشتر اوقات مناسب موقعیت فیلم است و کاملا عادی است و البته ایراد خاصی هم نمیتوان از آن گرفت چون به دلایل زیادی اصلا تکنیک در فیلم جایگاه خاصی ندارد.
    آنچه بیشتر میتوان در مورد آن صحبت کرد مسئله داستان فیلم است که از دید من دارای ایراداتی بسیار بسیار زیاد است تا جائی که فیلم را در حد یک اثر بی ارزش پایین میکشد.
    داستان از ابتدا اقدام به نمایشهائی تحت عنوان شعبده میکند که گاها ابدا شباهتی به شعبده ندارند. سایز کاراهای انجام شده بسیار فراتر از شعبده و گاها جادو البته بسیار شباهت به معجزه و مسائلی از این قبیل دارد.
    از دید من داستان بیشتر شبیه ماجراهای علمی تخیلی (البته بیشتر تخیلی تا علمی) است.
    بازی ها در اکثر مواقع معمولی و رو به ضعیف هستند، کارگردانی سر در گم و روال ویدئو کلیپ وار سبب شده تا فیلم در حد آثار دست چندمی هندی سقوط کند.
    فیلم حرف خاصی ندارد. از دید من باید به آن نمره منفی داد که نداریم!
    سهیل امیدوار (DarkAngel)
    من این فیلم رو حدود 2 ماه پیش دیدم. در کل فیلم جالب و قشنگی بود ولی به نظرم استفاده از جلوه های ویژه به فیلم کمک خاصی نکرده بود و بیشتر در جهت منفی توی فیلم تاثیر گذاشته بود. و اگر استفاده کمتری از جلوه های ویژه داشت فیلم خیلی موفق تر بودش هر چند بعضی ها اتفاقاتشم بدون استفاده از جلوه های ویژه امکان پذیر نبود. پیچیدگی داستان و فیلمنامه جالب بود و آخرش رو نمیشد به این راحتی حدس زد هر چند خیلی اغراق آمیز بودش ولی در کل فیلم خوبی بودش هر چند من پرستیج رو به این فیلم ترجیح میدم .
    فرشاد بخشی (F-Gladiator)
    "هر چه دقیق‌تر نگاه کنی، کم‌تر خواهی دید." این شعار اصلی فیلم است و به نظر من به درستی انتخاب گشته. چرا که این شعار به شما می‌گوید تا فیلم را بدون درگیر شدن در اتفاقات بعضاً عجیب آن باید دید. اگر با این نگاه به تماشای "حالا مرا می‌بینی" بنشینید، به طور حتم از آن لذت خواهید برد. شما شاهد فیلمی سرگرم کننده، همراه با کمی پیچ و خم در داستان و البته حضور بازیگرانی توانمند هستید. من معتقدم در صورتی شما از این فیلم لذت خواهید برد که وارد جزئیات آن نشوید.

یکی از مشکلات اساسی فیلم، عدم دادن پیش‌زمینه از شخصیت‌های اصلی و توضیح ندادن سازمان مخفی "چشم" است. البته در یکی از سکانس‌ها کاراکتر فریمن یک توضیح کوتاه از سابقه این سازمان می‌دهد که از آن هم چیز خاصی دستگیر بیننده نمی‌شود. همین طور برخلاف دیگر فیلم‌های شعبده‌بازی، بیننده تا پایان نیز راز برخی از حقه‌ها را نمی‌فهمد و این موضوع شاید آزاردهنده نیز باشد. البته با توجه به خبر ساخت قسمت دوم، بسیاری از این اشکالات و حفره‌های فیلمنامه قابل فهم خواهد بود. اما باز هم برای یک فیلم جداگانه، باگ‌های شخصیتی و داستانی بیش از حد معمول است.

در مجموع بازی بازیگران قابل قبول است و به رغم کمبود‌های نسبتاً زیاد فیلمنامه، "حالا مرا می‌بینی" فیلم سرگرم کننده و موفقی از آب درآمده است. به نظر من "حالا مرا می‌بینی" فیلم خوش‌ساختی است و به جرأت یکی از آثار خوب 2013 از آن یاد خواهد شد.
    سعید مرادی (Caligula)
    داستانی پر از حفره، منطق ِ ضعیف، سرعت سرسام آور و گیچ کننده ( به جای سرگرم کننده)، شخصیت های پوچ و بی هویت، داستانی بدون آغاز و انتهای مشخص (در اثری که به شدت نیاز به مختصات مناسب برای داستان دارد) و در نهایت بی احترامی مفرط به شعور مخاطب، از فیلم « حالا مرا می بینی» چیزی ساخته که به سختی می توان نام فیلم سینمایی بر آن گذاشت و بیشتر شبیه برخی از کلیپ های موسیقی ِ بی سر و تهی شده که هیچ ارزش هنری ندارند. سوالات اصلی ِ مخاطب بی جواب می مانند و پاسخِ سوالات فرعی هم آنچنان بی ربط و مسخره است که حتی خنده ی تمسخر آمیز را هم بر چهره ی مخاطب خشک می کند. اما از همه آزاردهنده تر ژست ِ سوپر روشنفکریِ فیلم است که از مرز تصنعی بودن هم گذشته و توی چشم می زند. می ماند نیم دو جین بازیگر که بی خود و بی جهت این سو و آن سو می دوند تا جای خالی ِ یک فیلمنامه ی پُر و پیمان را پر کنند، و ناگفته هم پیداست که تنها چیزی که برایشان می ماند، دستمزدهایی است که از این ضد شاهکار گرفته اند. جلوه های ویژه، فیلم برداری و سایر مسائل فنی نیز اگرچه در حد بسیار خوبی هستند، اما آنقدر در فیلم، بد به کار رفته اند که خود، ضایع شده اند.
    هیاهوی بسیار و محتوای پوچ و خالیِ اثر باعث شده تنها یک کلمه برای توصیف آن پیدا کنم: اَبَر بُنجُل

جدول ارزشگذارى

فرخ فرمان سهیل امیدوار فرشاد بخشی سعید مرادی ستاره نهایی نمره نهایی (از 10)
    4

© 2013 by CinemaCenter. All rights reserved

amiiir, belmont, Don Corleone و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 15 کاربر از پست مفید Ali سپاس کرده اند .

3. # ADS

belmont آواتار ها
    وضعیت : belmont آنلاین نیست.
    سپاس ها : 666
    سپاس شده 269 در 132 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 50 تاپیک

پاسخ : Mwr.42- ارزشگذاری فیلـــم: حالا مرا می‌بینی (2013)

ممنون بابت ارزشگذاری
    از نظر من فیلم فقط وفقط سرگرم کننده است و هیچ ارزش دیگری ندارد.به قول آقا فرخ شعبده های فیلم واقعا اغراق شده و به معجزه شبیه بود . غافلگیریه آخر فیلم هم اصلا باورپذیر و منطقی نبود.به نظر من اگر دنبال فیلم های شعبده بازی بخوایم بریم انتخاب های بسیار بهتری وجود داره.در نهایت بر خلاف نظر آقا فرشاد معتقدم حالا منو میبینی فقط جزو آثار سرگرم کننده ی 2013 هست و با آثار خوب خیلی فاصله داره.
    همین امتیاز 4 هم کافیه
    lord2012 به این پست علاقمند بوده است.

5. کاربر روبرو از پست مفید belmont سپاس کرده است .

Ali

شاد بودن تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت
    lord2012 آواتار ها
    وضعیت : lord2012 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,369
    سپاس شده 2,429 در 776 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 323 تاپیک

پاسخ : Mwr.43- ارزشگذاری فیلـــم: حالا مرا می‌بینی (2013)

من این فیلم رو دیدم و باید بگم این فیلم فقط جنبه دیدن و سرگرم شدن داره و با فیمهایی توی این ژانر اگه بخوایم مقایسه کنیم نمیتونه نمونه خوبی باشه به نظرم همون 4 ستاره که اعضای گروه ارزشگذاری بهش دادن براش کافیه.
    خسته نباشید

7. کاربر روبرو از پست مفید lord2012 سپاس کرده است .

Ali

همه چیزی برای گفتن دارند اما کسی به حرف های دیگری گوش نمی دهد. . .
    amir_kubrick آواتار ها
    وضعیت : amir_kubrick آنلاین نیست.
    سپاس ها : 408
    سپاس شده 422 در 113 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 26 تاپیک

فقط جنبه ی سرگرمی داره و به نظر من یه جاهایی هم خسته کننده می شه.تنها بازیگری هم که خوب بازی می کنه مورگان فریمنه و از نظر کارگردانی هم چندان جالب توجه نیست.درکل از من از 10 بهش 1.5 می دم.

9. کاربر روبرو از پست مفید amir_kubrick سپاس کرده است .

Ali

دایی فرید
    P!NK آواتار ها
    وضعیت : P!NK آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,304
    سپاس شده 1,245 در 461 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 365 تاپیک

من با نظرات دوستان موافق نیستم، این فیلم رو اثر خوب و ارزشمندی میدونم و اگه وقت کنم باز هم میشینم و نگاه میکنم.
    البته مهم اینه یه نفر هدفش از نگاه کردن فیلم چی باشه

11. 3 کاربر از پست مفید P!NK سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)