مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی فیلم واگرا "Divergent" (اختصاصی سینماسنتر 2014)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: معرفی فیلم واگرا "Divergent" (اختصاصی سینماسنتر 2014)

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,009
    سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

معرفی فیلم واگرا "Divergent" (اختصاصی سینماسنتر 2014)

نام فیلم واگرا
    کارگردان نیل بورگر
    کشور سازنده آمریکا
    تهیه کننده لوسی فیشر
    پویا شهبازیان

سال تولید 2014
    فیلم نامه ایوان دوهرتی
    ونسا تیلور
    ژانر اکشن، ماجراجویی
    فیلم بردار الوین اچ. کوشلر
    زمان فیلم 153 دقیقه
    آهنگساز یونکی ایکس ال
    کمپانی Summit Entertainment
    تدوین گر ریچارد فرانسیس
    زبان فیلم انگلیسی
    درجه نمایش PG-13
    صدا بردار ----
    بودجه تولید 80 میلیون $
    فروش فیلم 275 میلیون$
    طراح صحنه ----
    افتخارات
    بازیگران
    برنده جایزه بازیگر مورد علاقه در مراسم جوایز ام تی وی
    شایلین وودلی در نقش تریس
    تئو جیمز در نقش چهار
    کیت وینسلت در نقش جینین
    اشلی جاد در نقش ناتالی
    کاترین هیگل در نقش مادر تریس
    ....

درباره داستان

در آینده‌ای دور، جامعه‌ی شهر شیکاگو به پنج فرقه‌ی مجزا تقسیم شده است که هرکدام بایستی از یک فضیلت خاص انسانی حمایت کنند؛ فرقه فداکاری، فرقه صلح طلبی، فرقه صداقت، فرقه شجاعت و فرقه دانش. هر ساله در یک روز مشخص تمام نوجوانان شانزده ساله بایستی در آزمون استعداد سنجی شرکت کنند تا بدون توجه به فرقه‌ای که در آن به دنیا آمده‌اند تصمیم بگیرند که باقی عمر خود را در کدام فرقه می‌خواهند سپری کنند.
    بئاتریس پرایر شانزده ساله در خانواده‌ای از فرقه فداکاری به دنیا آمده، اما خصلت از خودگذشتکی هرگز در ذات او وجود نداشت. وی در آزمون استعدادسنجی شرکت می‌کند ولی نتایج آزمون او شگفت انگیز است. او با تمام ورودی‌های دیگر یک فرق اساسی دارد. او یک واگراست. این مسئله زندگی او و اطرافیانش را تحت تاثیر مخاطرات بسیار قرار می دهد.

درباره فیلم

فیلم "واگرا" اقتباسی وفادارانه از کتاب اول از سه گانه ای به همین نام نوشته نویسنده آمریکایی ورونیکا راث می باشد، که در سال 2011 عرضه شد و با استقبال خوبی مواجه گردید. این داستان بعلت موضوع و مخاطبان، با رمان‌های نوجوانانه دیگری همچون "بازی های گرسنگی" مقایسه می‌شود. از دید منتقدان، خط داستان در این کتاب سریع شرح داده شده و روابط بین شخصیت ها جذاب و تاثیر گذار است.
    به علت محبوبیت این دسته آثار زیاد دور از انتظار نبود که این کتاب نیز مانند دیگر آثار از این دست مانند بازیهای گرسنگی روانه سینما شود. کارگردان این فیلم "نیل بورگر" می باشد که آثاری نظیر "شعبده باز" با بازی "ادوارد نورتون" و "بدون محدودیت" با بازی "برادلی کوپر" را در کارنامه خود دارد. او سعی داشته با وفاداری کامل به کتاب این اثر را ساخته و عرضه نماید که در این راه موفق نیز بوده است از سوی دیگر فیلم تلاش کرده تا با استفاده از بازیگران مطرحی نظیر کیت وینسلت بر اعتبار خود بیافزاید که به نظر میرسد به خاطر استقبال نسبتا خوب تماشاگران از این اثر و مقبولیت نسبی آن در میان بینندگان عامه تا حدودی به این مهم دست یافته باشد، اما از دیدگاه منتقدین نتوانسته نمره قبولی خوبی را کسب نماید.
    ماجرای فیلم حول محور دختر جوانی می گردد که در آینده ای دور و جامعه ای طبقه بندی شده در شهر شیکاگو زندگی می کند، او طبق سنت هر ساله می بایست در آزمون انتخاب فرقه شرکت کند، مشکلات او درست پس از آزمون رخ می دهد، جایی که او می فهمد با دیگر هم دوره ای های خود تفاوت اساسی دارد و این تفاوت می تواند برای او و اطرافیانش مشکلات بی شماری پدید آورد...

نماهائی از فیلم

این مطالب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر پایگاه تحلیلی و خبری سینماسنتر نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد.

ویرایش توسط Anti Trust : 07-31-2014 در ساعت 10:45 دلیل: تصصیح تاپیک

2. 11 کاربر از پست مفید Wolverine سپاس کرده اند .

3. # ADS

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم واگرا "Divergent" (اختصاصی سینماسنتر 2014)

این فیلم رو دیشب خودم دیدمش!
    فیلم جالبیه
    حداقل برای یکبار دیدن خوبه و ناامیدتون نمی کنه
    هرچند ممکنه برخی جاها با خودتون بگین یک مقدار روندش غیر منطقیه...
    فیلم به شدت منو یاد همون بازیهای گرسنگی میندازه و برای من که کتاب رو نخوندم و فقط فیلم رو دیدم می تونم بگم کارگردان در برخی جاها به شدت از فیلم بازیهای گرسنگی تاثیر گرفته.
    البته نکات جالب دیگه ای هم در فیلم بود.
    به شخصه از کاراکتر "چهار" با بازی متیو جیمز خوشم اومد.
    اصلا کاری به بازیش و اینطور چیزا ندارم، این کاراکتر رو پسندیدم
    در کل قصد نقد کردن فیلم رو ندارم، اما فیلم سرگرم کننده ای بود، هر از گاهی خوبه از این دست فیلمها هم دید و کمی سرگرم شد!!!
    شیوه آموزش این بیچاره ها تو طبقه شجاعت شباهت زیادی به کماندوها داره!!!!
    حالا با درصدی از تخیلات ویژه نویسنده اصلی داستان، فیلمنامه نویس و کارگردان...
    قراره دو کتاب بعدی هم به فیلم تبدیل بشه که دومی سال 2015 و سومی در قالب دو فیلم در سالهای 2016 و 2017 بیرون میان...

5. کاربر روبرو از پست مفید Wolverine سپاس کرده است .

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

منم این فیلم رو امروز دیدم. فیلمی به شدت قابل پیشبینی بود از همون اول آخرش مشخص بود.
    اسمی هم که چهار برای خودش انتخاب کرده بود خیلی جالب بود. هم اسمش هم علتش جالب بود.
    ولی کلا انتظار نداشتم نیم ساعت پایان فیلم اینقدر یهویی و کشکی باشه. اکشن و هیجان دار بود ولی خیلی کشکی بودش خیلی خیلی خیلی بهتر و پیچیده تر میتونستن نیم ساعت اخرشو بسازن.
    ولی در کل برای یک بار دیدن و سرگرم شدن فیلم خوبی بود.

راستی علیرضا ترجمش واگرا فکر نمیکنم بشه ها چون واگرا یعنی دورشونده ولی اینجا دیورجنت به معنی کسی یا چیزی هستش که از بقیه متفاوته.
    متفاوت از دیگران منظور کسی بوده که اسم فیلم رو انتخاب کرده.
    حالا نمیدونم واگرا همین معنی رو بده یا نه

Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkAngel نمایش پست ها
    راستی علیرضا ترجمش واگرا فکر نمیکنم بشه ها چون واگرا یعنی دورشونده ولی اینجا دیورجنت به معنی کسی یا چیزی هستش که از بقیه متفاوته.
    حقیقتش اینه که من برای این فیلم دو معنی رو در نظر داشتم
    یکی همین معنی واگرا که تحت الفظی میشد

یکی هم معنی بی همتا که به نوعی معنی همون چیزی میشه که داری میگی، یعنی کسی که با بقیه متفاوته و به نوعی در بین هم سن و سالهای خودش همتایی نداره

اما بعدش تو نت کمی سرچیدم و چون دیدم بیشتر از همین معنی واگرا برای این فیلم استفاده شده، به خاطر اینکه دوستان سردرگم نشن همون چیزی رو انتخاب کردم که در اکثریت نقدها و معرفی ها دیده بودم، با خودم گفتم اینطوری افرادی که ناآشنا هستند، اگر دنبال نقد یا تحلیل فیلم باشن، حداقل به مشکل بر نمی خورن...
    البته خود واگرا در معنی دورشونده هم به نوعی به همین موضوع اشاره می کنه، یعنی کسی که به خاطر خصوصیات خاصش از بقیه افراد جدا افتاده و اونو متمایز از بقیه می کنه.

وگرنه به نظر من کلمه "بی همتا" می تونه معنی بهتر و مناسبتری رو داشته باشه

اسمی هم که چهار برای خودش انتخاب کرده بود خیلی جالب بود. هم اسمش هم علتش جالب بود.
    منم با اسمش خیلی حال کردم

یکجایی هم همون اوایل فیلم یک دختره ازش می پرسه که "حالا چرا چهار"!!! هم سوال جالبی بود و هم جوابش که میگه: "یعنی واقعا فکر می کنی می تونی از من سوال بپرسی؟"

ولی کلا انتظار نداشتم نیم ساعت پایان فیلم اینقدر یهویی و کشکی باشه. اکشن و هیجان دار بود ولی خیلی کشکی بودش خیلی خیلی خیلی بهتر و پیچیده تر میتونستن نیم ساعت اخرشو بسازن.
    خیلی شبیه به داستان بازیهای عطشه! اما اون خلاقیت و تیم خوب سازنده اون رو نداره...
    هرچند بازیهای عطش هم بیشتر به خاطر لارنسه که معروف شده، وگرنه خود فیلمش آنچنان قدرتمند نیست!

DarkAngel آواتار ها
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
    حقیقتش اینه که من برای این فیلم دو معنی رو در نظر داشتم
    یکی همین معنی واگرا که تحت الفظی میشد

یکی هم معنی بی همتا که به نوعی معنی همون چیزی میشه که داری میگی، یعنی کسی که با بقیه متفاوته و به نوعی در بین هم سن و سالهای خودش همتایی نداره

اما بعدش تو نت کمی سرچیدم و چون دیدم بیشتر از همین معنی واگرا برای این فیلم استفاده شده، به خاطر اینکه دوستان سردرگم نشن همون چیزی رو انتخاب کردم که در اکثریت نقدها و معرفی ها دیده بودم، با خودم گفتم اینطوری افرادی که ناآشنا هستند، اگر دنبال نقد یا تحلیل فیلم باشن، حداقل به مشکل بر نمی خورن...
    البته خود واگرا در معنی دورشونده هم به نوعی به همین موضوع اشاره می کنه، یعنی کسی که به خاطر خصوصیات خاصش از بقیه افراد جدا افتاده و اونو متمایز از بقیه می کنه.

وگرنه به نظر من کلمه "بی همتا" می تونه معنی بهتر و مناسبتری رو داشته باشه
    اره از این لحاظ درست میگی جلوی سردرگم شدن بقیه رو میگیره اینطوری.

منم با اسمش خیلی حال کردم

یکجایی هم همون اوایل فیلم یک دختره ازش می پرسه که "حالا چرا چهار"!!! هم سوال جالبی بود و هم جوابش که میگه: "یعنی واقعا فکر می کنی می تونی از من سوال بپرسی؟"
    آره دور میز ناهار نشسته بودن که ازش پرسید قبلش اون یکی دختره به طعنه گفتش که 1 تا سه رو گرفته بودن تو چهار انتخاب کردی اینم باحال بودش.

کلا فیلمش دو قسمت بود انگار قسمت اولش تا قبل قبول شدن توی آزمون و قسمت دوم بعد از این مرحله.
    قسمت اول خیلی بهتر از قسمت دوم بودش روی بخش دوم زیاد کار نکرده بودن

خیلی شبیه به داستان بازیهای عطشه! اما اون خلاقیت و تیم خوب سازنده اون رو نداره...
    هرچند بازیهای عطش هم بیشتر به خاطر لارنسه که معروف شده، وگرنه خود فیلمش آنچنان قدرتمند نیست!
    اره یه جورایی همونو یاد آدم میاورد ولی کلا من از اون بازیهای عطش هم خوشم نیومد قسمت دومش که 80 درصد تکرار قسمت اول بود
    این دختره یه جاهایی شبیه جنیفر لارنس نمیشد قیافش؟
    کیت وینسلت چرا اینطوری شده بود

Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

کلا فیلمش دو قسمت بود انگار قسمت اولش تا قبل قبول شدن توی آزمون و قسمت دوم بعد از این مرحله.
    قسمت اول خیلی بهتر از قسمت دوم بودش روی بخش دوم زیاد کار نکرده بودن
    درست میگی!
    فیلم دقیقا به دو بخش تقسیم می شد!

البته این فیلم هم که اقتباسی از کتابیه به همین نام و طی سالهای 2015-2016-2017-2018 قراره قسمتهای بعدیش بیاد که در واقع کتاب سوم رو به دو قسمت تبدیلش کردن که میشه همون سالهای 2017-2018 !!!
    مد شده دیگه!
    حالا همه یاد گرفتن قسمت آخر رو تبدیل به دو بخش کنن...!!!

قسمت دوم خیلی عجولانه و سرسری تموم شد...
    فکر کنم با خودشون گفته بودم زمان فیلم زیاد میشه...
    و به عوض اینکه تقسیم بندی بهتری داشته باشن، یهویی بخش دوم رو سر و تهش رو به هم آوردن..

این دختره یه جاهایی شبیه جنیفر لارنس نمیشد قیافش؟
    آی گفتی...

هی میگفتم اینو بگم، بعد با خودم می گفتم بقیه میان میگن این چیه داری واسه خودت میگی

کیت وینسلت چرا اینطوری شده بود
    به نقشش هم نمیومد!
    یکجوری بودش!!!
    به دل نمی نشست، نه بازیش! نه نقشش!!!

اره یه جورایی همونو یاد آدم میاورد ولی کلا من از اون بازیهای عطش هم خوشم نیومد قسمت دومش که 80 درصد تکرار قسمت اول بود
    نمی دونم جریان چیه!
    اما همه کتابها و داستانهایی که این سالهای اخیر نوشته شده و در این اواخر به فیلم تبدیل شدن، شدیدا قابل پیش بینی و تکراری بودن...
    ماجراها به شدت شبیه به هم و گویا از یک خط داستانی کلیشه ای دارن تقلید می کنن.

جدای از اون خود کتابها و داستانها هم هر قسمت شباهت خیلی زیادی با قسمتهای بعدی داره.

البته یک تفاوتی که من بین دایورجنت و هانگر گیمز می بینم اینه که دایورجنت خیلی سریعتر شخصیتهای اصلی رو به جون هم انداخت و راهشون رو از بقیه جدا کرد و اونها رو وارد دنیای مبارزه کرد.
    چیزی که در هانگر گیمز دو قسمت طول کشید تا اتفاق بیوفته...

DarkAngel آواتار ها
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

درست میگی!
    فیلم دقیقا به دو بخش تقسیم می شد!

البته این فیلم هم که اقتباسی از کتابیه به همین نام و طی سالهای 2015-2016-2017-2018 قراره قسمتهای بعدیش بیاد که در واقع کتاب سوم رو به دو قسمت تبدیلش کردن که میشه همون سالهای 2017-2018 !!!
    مد شده دیگه!
    حالا همه یاد گرفتن قسمت آخر رو تبدیل به دو بخش کنن...!!!

قسمت دوم خیلی عجولانه و سرسری تموم شد...
    فکر کنم با خودشون گفته بودم زمان فیلم زیاد میشه...
    و به عوض اینکه تقسیم بندی بهتری داشته باشن، یهویی بخش دوم رو سر و تهش رو به هم آوردن..
    اره دقیقا نیمه دوم فیلم خیلی یهویی و سرسری پیش رفت و تموم شد.
    ای بابا اینا هم یه چیزی گیر میارن ول کن نیستن قسمتهای بعدیشم امیدوارم بهتر باشه، چه برنامه ریزی هم کردن تا سال 2018

آی گفتی...

هی میگفتم اینو بگم، بعد با خودم می گفتم بقیه میان میگن این چیه داری واسه خودت میگی

بعضی وقتا اینقدر شبیه میشد من فکر میکردم جنیفر لارنسه

نمی دونم جریان چیه!
    اما همه کتابها و داستانهایی که این سالهای اخیر نوشته شده و در این اواخر به فیلم تبدیل شدن، شدیدا قابل پیش بینی و تکراری بودن...
    ماجراها به شدت شبیه به هم و گویا از یک خط داستانی کلیشه ای دارن تقلید می کنن.

جدای از اون خود کتابها و داستانها هم هر قسمت شباهت خیلی زیادی با قسمتهای بعدی داره.

البته یک تفاوتی که من بین دایورجنت و هانگر گیمز می بینم اینه که دایورجنت خیلی سریعتر شخصیتهای اصلی رو به جون هم انداخت و راهشون رو از بقیه جدا کرد و اونها رو وارد دنیای مبارزه کرد.
    چیزی که در هانگر گیمز دو قسمت طول کشید تا اتفاق بیوفته...
    به نظر من این دیگه کار بد فیلم نامه نویساس چون کتاب اصلا قابل پیشبینی نیست مثلا تو میدونی این نقش اصلیه ولی نمیتونی حدس بزنی چه کارایی میکنه ولی توی فیلم قدم به قدم هر کاری میخواست بکنه قابل پیشبینی بود

Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

به نظر من این دیگه کار بد فیلم نامه نویساس چون کتاب اصلا قابل پیشبینی نیست مثلا تو میدونی این نقش اصلیه ولی نمیتونی حدس بزنی چه کارایی میکنه ولی توی فیلم قدم به قدم هر کاری میخواست بکنه قابل پیشبینی بود
    دقیقا...
    تو کتاب واقعا سخته اینکه بخوای حرکات بعدی کاراکترهای موجود رو حدس بزنی.
    اما تو فیلم خیلی راحتتر بود.
    البته بخشیش به خاطر شباهت داستانی فیلمها به همه که اگه قبلی ها رو دیده باشی می تونی این پیش بینی ها رو داشته باشی
    بخشی هم برمیگرده به روایت خطی و بدون پیچش و تعلیق فیلم نسبت به داستان و روایت اصلی که در کتاب موجوده
    کتابها همیشه از پرداخت خیلی بهتری نسبت به فیلم برخوردارن، چون نویسنده دقیقا اون چیزی رو که می خواد پیاده می کنه و فرصت کافی در زمینه سازی برای رخدادن اتفاقات داره. اما توی فیلمها این مسئله یک جور دیگه خودش رو نشون میده! زمان کمتر، داستانی که باید ساده روایت بشه تا هر نوع تماشاگری بتونه اون رو به سادگی درک کنه و دچار مشکل نشه، کاراکترهایی که به خاطر تعددشون نمیشه به همه اونها پرداخت، همه و همه دست به دست هم میدن تا این اتفاقات رخ بده و تماشاگر با کمی تفکر بتونه قدم به قدم فیلم رو پیش بینی کنه.

اما در خصوص خود فیلم باید بگیم که توقع بیشتری هم واقعا نباید از این دست آثار داشت.
    فیلم برای یکبار دیدن خوب بود، اما اینکه بخوای بشینی و راجع بهش تفکر کنی که آیا پیامی هم در خودش داشت، "نه" به نظر من اینطور نبود...
    هرچند امیدوارم بتونن در فیلمهای بعدی کمی بهتر عمل کنن!

quasar آواتار ها
    وضعیت : quasar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,395
    سپاس شده 3,198 در 699 پست
    یاد شده
    در 13 پست
    تگ شده
    در 869 تاپیک

فیلم خوبی بود برای سرگرمی و یه ذره استراحت.
    با اینکه از همون لحظات اول که نتیجه تست مشخص شد، آخر داستان رو میشد فهمید باز هم کشش ایجاد میکرد و هیچ جایی اش کسل کننده نبود.
    در کنار کاراکتر 4 که خیلی خوب بود. هم خودش هم ایفای نقشش هم علت انتخاب اسمش من از شخصیت اون یکی رهبر هم که اسمش یادم نمیاد، خوشم اومد. جالب بود. از کاراش خوشم میومد. مثل اونجایی که به پسره گفت جلو هدف وایسه تا 4 پرتاب چاقو کنه :دی :دی
    بازی کیت وینسلت رو اصلا دوست نداشتم.
    ضمن اینکه نیم ساعت آخر واقعا بی مزه بود... شروع این چنینی، پایان خیلی بهتری میتونست داشته باشه.

بهتر نبود divergent رو واگرا معنی نمی کردید؟ توضیحاتتون رو خوندم در مورد اینکه همه جا این جوری ترجمه شده و برای سردرگم نشدن افراد این جوری نوشتید ولی به شخصه فکر می کنم اصل معنی و ارتباطش به فیلم مهم تر از چیزیه که همه گیر شده و فیلم به اون نام شناخته شده!

سپاس از معرفی. خیلی خوب بود.

shahrooz79 آواتار ها
    وضعیت : shahrooz79 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 153
    سپاس شده 81 در 55 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

این فیلم هم مشاهده شد!فیلم خوبی بود!حداقل واسه پرکردن اخرین روز های تابستون!فقط اخرش خیلی مسخره بود من ک میدونستم نجات پیدا میکنن و فور هم دوباره برمیگرده! اینجور ک معلوم بود احتمالا قسمت های بعدی هم میسازن چون از روی کتاب هس احتمالا بقیشم بسازن!(چقدر باهوشم)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)