مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

 1. #1
  هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
  Wolverine آواتار ها
  وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2013
  محل سکونت : مشهد
  نوشته ها : 1,822
  سپاس ها : 4,009
  سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
  یاد شده
  در 15 پست
  تگ شده
  در 145 تاپیک

  معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

  Deadpool
  مشخصات
  نام اصلی: وید وینستون ویلسون
  نام مستعار: دِدپول
  ناشر: مارول کامیک
  خالق: راب لی فیلد- فابین نیسیزا
  توانایی و استعداد خاص: توانایی خود درمانی، استقامت بالا، مهارت بسیار در هنرهای رزمی و شمشیر زنی، توانایی بالا در تیراندازی و نشانه روی، سرعت عمل بالا
  گروه هایی که در آنها حضور داشته: مردان ایکس، نیروی ایکس، شیلد، تاندربولت، اسلحه ایکس و...
  نژاد : انسان جهش یافته
  شغل : مزدور
  اولین حضور: شماره 98 New Mutants
  حقیقت جالب که احتمالاً نمی دانید: در یکی از داستانهای این کاراکتر سینمایی که فیلمی از او را نمایش میداد به همراه همه تماشاگران داخل آن منفجر کرد.
  بیوگرافی


  ا"وید ویلسون" یک مزدور و قاتل اجیر شده اما با قابلیتها، توانایی ها و مهارت بسیار بالا در هنرهای رزمی، شمشیرزنی و تیراندازی بود که در کودکی پدرش او را ترک گفته بود و خود او نیز برای آنکه سربار کسی نباشد، مادرش را ترک گفت و پس از سالها به ارتش ایالات متحده پیوست، اما از ارتش اخراج شد و سپس به نیرویی مخفی متشکل از مزدورانی پیوست که برای پروژه های مخفی از آنها استفاده می شد. مافوقش او را تایید می کرد و به او گفته بود که او مادرزاد یک مبارز حرفته ای و قاتل است. روزی او متوجه میشود که دچار سرطان است و برای درمان خود به مرکز طبی نیویورک می رود. زمانیکه نتیجه آزمایش به دستش رسید و متوجه پیشرفت خطرناک سرطانش شد، همه چیز در زندگی خود را رها کرده و به جاده زد! او تمام کسانیکه در زندگیش دوست داشت را رها کرد. تا اینکه در یکی از سفرهایش با مزدوری دیگر برخورد کرد که برای او از آزمایشی مخفیانه که در کانادا برگذار میشد گفت. در خصوص این آزمایش به او گفته شده بود که موفقیت آن نسبی بود، اما در صورت به سرانجام رسیدن او به توانایی خود درمانی دست می یافت. او در آزمایش شرکت کرد، اما همه چیز به خوبی پیش نرفت. آزمایش وید را از شکل و قیافه انداخت، پوست او به شکل خطرناکی آسیب دید و در عین ناباوری مسئولین آزمایش برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع پوست او، وی را آتش زدند. آتش باعث شد که روند از میان رفتن پوست او متوقف شود. اما در این آزمایش او به چیزی که می خواست رسید، اکنون او توانایی خود درمانی را پیدا کرده بود. برای ادامه آزمایشات او را زندانی کردند، اما او با زیرکی از سلولش گریخت و موفق به فرار شد. پس از فرار او با طراحی لباسی عجیب که چهره از بین رفته او را می پوشید، خود را پشت نقابی مخفی کرد. و لقب "ددپول- Deadpool" را برای خود برگزید که تا حدودی اشاره به استخری دارد که در موقع آزمایش او به درونش رفت. پس از فرار نیز به عنوان یک مزدور فعالیت خود را ادامه داد.
  دِدپول از کامیک بوک تا سینما

  کامیک بوک:

  "وید ویلسون" یک شخصیت داستانی، یک مزدور و ضد قهرمان بود که برای اولین بار توسط "راب لیفیلد- Rob Liefeld" و "نیسیزا فابین- Nicieza Fabin" در شماره 98 از "جهش یافتگان جدید" در فوریه سال 1991 ظاهر شد. او مزدوری بی ریخت، با ذهنی ناپایدار و حس شوخ طبعی بسیار زیاد بود که به عنوان یک تبهکار در این داستان حضور یافت. و پس از آن به داستانهای "نیروی ایکس- X- Force" راه یافت و آنجا با حضور شخصیت کابل و بعدها آنجل و ولوورین تیمی خطرناک را تشکیل دادند. او یکی از معدود کاراکترهایی است که تا به حال از سوی نویسندگان خلق شده و موفق به شکستن دیوار چهارم شده است. اصطلاح دیوار چهارم به این اشاره دارد که کاراکتر درون کتاب مستقیما با خواننده گفتگو کند. این شیوه طنز آمیز، در کنار جذابیتهای شخصیتی این کاراکتر باعث شد تا ددپول به سرعت نزد خوانندگان داستانهای کمیک محبوب شود.


  او قاتلی با ویژگیهای خاص است، بسیار چابک، با مهارت بالای رزمی و شمشیرزنی. اما چیزی که در خصوص این کاراکتر مورد اهمیت است این است که او در واقع یک شوخی با کاراکتر محبوب "دسث استروک- Deathstrok" از کمیک های شرکت "دی سی- DC" است حتی نام آنها شباهت بسیاری به یکدیگر داد. نام اصلی دسث استروک، "اسلید ویلسون" بوده و شخصیتی بسیار جدی و کم حرف دارد او دارای مهارتهای بسیار بالای رزمی و تیراندازی و شمشیرزنی بود و به عنوان یکی از ضدقهرمانان قدرتمند دنیای بتمن شناخته میشد. نویسندگان داستانهای کمیک در دنیای مارول "وید" را خلق کردند تا یک شوخی با این شخصیت باشد، اما این کاراکتر با محبوبیت ناگهانی اش باعث شد تا در دنیای مارول ماندگار شود.


  در اولین داستانش، "ددپول" استخدام شد تا با حمله به کابل و اعضای تیم جهش یافتگان جدید، کابل ار بین ببرد. پس از آن او در برهه زمانی ای به تیم نیروی ایکس پیوست و در کنار کابل حضور یافت. زمانیکه نویسندگان داستانهای کمیک به محبوبیت این کاراکتر پی بردند او را در دیگر داستانهای کمیک مانند "انتقام جویان" و "مردان ایکس" حضور یافت.

  نقطه عطف داستانهای ددپول، حضور در کامیک های مردان ایکس و در کنار کاراکتر فوق محبوب ولوورین بود. برخی تشابهات این دو شخصیت با یکدیگر در کنار تضاد بیش از اندازه آن دو باعث شد تا گاها تیم جذابی را در کنار یکدیگر خلق کنند. این دو در نیمی از اوقات دشمنان خونی یکدیگر و در نیمی دیگر همکار بودند و رابطه آن دو همیشه دارای پیچیدگی های بسیار بود. ولوورین شخصیتی بسیار جدی و کم حرف داشت که به اصول خاصی در انجام ماموریتهایش پایبند بود، اما وید نقطه مقابل او بود، شخصیتی پرحرف و شوخ که به هیچ قانون و قاعده ای پایبند نبود. همین مسئله باعث میشد تا آن دو دائما با یکدیگر در حال مشاجره باشند.


  ددپول همیچنین در یکی از معروفترین داستانهایش که به شکلی طنزآمیز اشاره به یکی از داستانهای مشهور مرد عنکبوتی دارد نیز با شخصیتی نزدیک به این کاراکتر حضور می یابد. حتی طراحی روی جلو این داستان یک تقلید فوق العاده از همان داستان است.


  نکته ای که در خصوص داستانهای این کاراکتر قابل توجه است، این است که نویسندگان داستانها هیچ گاه در صدد آن نبوده اند که داستانهای جدی و پرمحتوایی برای این شخصیت خلق کنند و او اکثر اوقات دارای داستانهای فرعی و طنزآمیز است. تنها زمانیکه این شخصیت در کنار کاراکترهای اصلی دنیای مارول از قبیل مردان ایکس، انتقام جویان، ولوورین، مردعنکبوتی و... قرار می گیرد داستانها تمی جدی و جذاب پیدا می کنند. و این باعث شده تا ددپول هیچگاه به عنوان یک شخصیت اصلی و اورجینال در دنیای مارول مطرح نباشد.

  قدرت و توانایی ها:
  اولین توانایی که در این کاراکتر به چشم می خورد، توانایی خود درمانی اوست. عاملی شبیه به آنچه که شخصیت ولوورین از آن بهره می برد. توانایی خود درمانی او باعث شد تا سرطان او از میان برود و او نسبت به هر آسیب و بیماری مصون بماند. همچنین این امر باعث میشود تا سلولهای اون همیشه سلام و جوان باقی بماند که نتیجه آن این شده که او پیر نمی شود. سلولهای مغری او نیز هیچگاه از میان نمی رود، حتی اگر سر او را قطع کنید، او می تواند با نزدیک نگه داشتن سر خود بر روی گردنش بار دیگر آن را پیوند بزند. این عوامل همچنین باعث شده تا او نسبت به انواع سموم و بیماری ها نیز مقاوم باشد. اما می توان او را با داروهایی نظیر آرام بخشها تحت تاثیر قرار داد.


  گذشته از این مزایا، او یک مزدور و قاتل حرفه ای است. او مهارت بالایی در هنرهای رزمی و شمشیرزنی دارد و همچنین توانایی بسیاری در تیراندازی و نشانه روی. همچنین او دارای حافظه انعکاسی نیز می باشد، یعنی اینکه او می تواند با استفاده از ذهن خود، سبک و نوع مبارزه حریف را شناسایی کرده و از آن کپی برداری نماید. او دارای یک کیف مدرسه ای کوچک است که همه مهماتش را که شامل گلوله ها و انواع بمبها می باشد را درون آن می گذارد. او همچنین توانایی صحبت به زبانهای انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی و ژاپنی را نیز دارد.

  اما در کنار همه این داستانهای کمیک، ددپول چند داستان اختصاصی جذاب نیز دارد.
  "Deadpool Kill Marvel Universe" که در آن این شخصیت آنقدر از لحاظ ذهنی آسیب می بیند و درمانده می شود که تصمیم می گیرد به سراع تنی چند از کاراکترهای مهم مارول رفته و آنها را به قتل برساند.


  "Deadpool vs. Carnage" از دیگر داستانهای مطرحی است که برای این کاراکتر نوشته شده است. به احتمال فراوان همه می دانید که کارنیج یکی از مهمترین ضدقهرمانان داستانهای مردعنکبوتی بوده و بسیار قدرتمند است. در قدرتمندی این کاراکتر همین بس که مردعنکبوتی برای شکست دادن او دست کمک به سوی "ونوم" دیگر دشمن قدرتمندش دراز نماید.


  مهمترین متحدین:
  Spiderman
  Wolverine
  Domino
  Mr. Toliver
  Cable

  مهمترین دشمنان:
  Wolverine
  Sabretooth
  X- Men

  مهمترین تیم هایی که در آنها حضور داشته:
  X- Men
  X- Force
  Shield
  Weapon X

  انیمیشن:
  علی رغم محبوبیت بالا ددپول هیچگاه انیمیشن اختصاصی نداشته است. اما در قسمتهایی از انیمیشن های مهمی نظیر "مردان ایکس- X-Men" سال 1992- 1997، "ولورین و مردان ایکس- Wolverine and the X- Men" سال 2008 و "مرد عنکبوتی نهایی- Ultimate SpiderMan" سال 2012 حضور یافته است. مهمترین دلیل عدم حضور او در انیمیشن های اختصاصی این است که این کاراکتر هیچگان نتوانسته داستانهای جدی، با خط روایی مناسب و متداوم داشته باشد، به نوعی او هیچگاه یک کاراکتر اصلی و نقش اول نبوده. اما به عنوان یک کاراکتر با نقش فرعی در انیمیشن هایی حضور داشته است که در بالا مثال زده شد.

  سریال و شوهای تلویزیونی:
  همانطور که گفته شد این کاراکتر در دنیای انیمیشن و تلویزیون تاکنون جایگاهی به عنوان یک شخصیت با نقش اصلی نداشته است و به همین علت هیچگاه در فیلمهای یا سریالهای تلویزیونی دنیای کمیک نیز حضور نداشته است.

  سینما:
  سال 2009 فیلم "سرچشمه های مردان ایکس: ولوورین" به کارگردانی "گوین هوود" ساخته شد که در آن کاراکتر "وید ویلسون" با بازی "رایان رینولدز" حضور یافت که در پایان فیلم شاهد تغییر یافتن او به شخصیت ددپول بودیم. اما متاسفانه در همین فیلم نیز از این کاراکتر استفاده مناسبی نشد و جز به عنوان ضدقهرمان قدرتمند انتهای فیلم و کمی حضور مفرح و پرکنایه در ابتدای فیلم اثری از این کاراکتر در طول فیلم مشاهده نشد. همچنین شخصیت پردازی ضعیف از یکسو و طراحی چهره نامناسب و بد این کاراکتر دست به دست هم داد تا تصویر مناسبی از این کاراکتر محبوب در اذهان طرفدارانی که از شروع ساخت این اثر بی صبرانه منتظر دیدن این کاراکتر بودند حک نشود.


  اکنون شایعاتی به گوش میرسد که البته توسط کمپانی مارول تا حدودی تایید شده است. گویا قرار است فیلمی اختصاصی با بازی رایان رینولدز بر اساس این کاراکتر ساخته شود. "تیم میلر- Tim Miller" نیز به عنوان کارگردان این اثر انتخاب شده، اما تاکنون اطلاعاتی نظیر سال اکران و یا سایر بازیگران از این فیلم به بیرون درز نکرده است. اما به نظر میرسد که همانند داستانهای نوشته شده بر اساس این کاراکتر شاهد پرحرفی های او در طول فیلم و از همه مهمتر صحبتهای او با تماشاگر خواهیم بود.

  دِدپول
 2. 11 کاربر از پست مفید Wolverine سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  شاد بودن تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت
  lord2012 آواتار ها
  وضعیت : lord2012 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2013
  محل سکونت : زیر سقف آبی آسمان
  نوشته ها : 845
  سپاس ها : 2,369
  سپاس شده 2,429 در 776 پست
  یاد شده
  در 10 پست
  تگ شده
  در 323 تاپیک

  پاسخ : معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

  خب لباسش که شد اسپایدر من و به نظر میرسه رنگ و بویی از نینجاها داره ...پس واقعن الهامی از سایر کاراکترهای کمیک هستش...فقط یه چیزی این طور که نوشتین اگه قرار باشه مدام خودش رو ترمیم و درمان کنه پس خبری از تراژدی نیست؟!!! به نظرم این بده چون دیگه همیشه پیروز نبرده و هیجان و استرس مخاطب برای شخصیت اول از بین میره این طور نیست؟؟؟؟ 5. #3
  هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
  Wolverine آواتار ها
  وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2013
  محل سکونت : مشهد
  نوشته ها : 1,822
  سپاس ها : 4,009
  سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
  یاد شده
  در 15 پست
  تگ شده
  در 145 تاپیک

  پاسخ : معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

  نقل قول نوشته اصلی توسط lord2012 نمایش پست ها
  خب لباسش که شد اسپایدر من و به نظر میرسه رنگ و بویی از نینجاها داره ...پس واقعن الهامی از سایر کاراکترهای کمیک هستش...فقط یه چیزی این طور که نوشتین اگه قرار باشه مدام خودش رو ترمیم و درمان کنه پس خبری از تراژدی نیست؟!!! به نظرم این بده چون دیگه همیشه پیروز نبرده و هیجان و استرس مخاطب برای شخصیت اول از بین میره این طور نیست؟؟؟؟
  البته تو بحث لباس نمیشه زیاد به تقلیدی بودن استناد کرد، اما شباهتش هم قابل انکار نیست.
  اگر فیلم X-Men Origins: Wolverine رو دیده باشی، این کاراکتر حضور داره. مهارت فوق العاده بالا در شمشیرزنی و تیراندازی و سرعت و رفلکس بسیار بالایی داره.
  توانایی خوددرمانیش هم تا حدودی شبیه ولورین و هالکه! می تونه به سرعت خودش رو درمان کنه. اما اینکه پیروز همه نبردها باشه نه!
  مثلا در اکثر مبارزاتش با ولورین بازنده بوده یا در اکثر درگیریهاش با هالک و مخصوصا هالک قرمز کم آورده.
  صرف داشتن توانایی خوددرمانی دلیل بر پیروزی نمیشه، به راه و روش های متفاوتی میشه اون رو شکست داد.
  مثلا داروهای آرام بخش خیلی راحت روی این شخصیت تاثیر میذاره و اون رو آروم می کنه.
  اما داستانهاش هیجان خاص خودش رو داره و همین صحبت کردن های با خواننده خودش کلی تاثیر میذاره در روند داستان.
  جالبه بدونی حتی تو کامیک های جدی تر که با سایر شخصیتهای دیگه، مثل مردان ایکس، ولورین، مردعنکبوتی و... داره هم این خصوصیت استفاده میشه!
  به نظرم اگه زمانی فرصت کردی و به داستانهای کمیک علاقه داشتی، 1-2 تا از داستانهاش رو بخون!
  جدای از اینکه از بس حرف میزنه باهات خنده ات میگیره، جذابیت خاصی داره داستانهاش! 6. #4
  شاد بودن تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت
  lord2012 آواتار ها
  وضعیت : lord2012 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2013
  محل سکونت : زیر سقف آبی آسمان
  نوشته ها : 845
  سپاس ها : 2,369
  سپاس شده 2,429 در 776 پست
  یاد شده
  در 10 پست
  تگ شده
  در 323 تاپیک

  پاسخ : معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

  نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
  البته تو بحث لباس نمیشه زیاد به تقلیدی بودن استناد کرد، اما شباهتش هم قابل انکار نیست.
  اگر فیلم X-Men Origins: Wolverine رو دیده باشی، این کاراکتر حضور داره. مهارت فوق العاده بالا در شمشیرزنی و تیراندازی و سرعت و رفلکس بسیار بالایی داره.
  توانایی خوددرمانیش هم تا حدودی شبیه ولورین و هالکه! می تونه به سرعت خودش رو درمان کنه. اما اینکه پیروز همه نبردها باشه نه!
  مثلا در اکثر مبارزاتش با ولورین بازنده بوده یا در اکثر درگیریهاش با هالک و مخصوصا هالک قرمز کم آورده.
  صرف داشتن توانایی خوددرمانی دلیل بر پیروزی نمیشه، به راه و روش های متفاوتی میشه اون رو شکست داد.
  مثلا داروهای آرام بخش خیلی راحت روی این شخصیت تاثیر میذاره و اون رو آروم می کنه.
  اما داستانهاش هیجان خاص خودش رو داره و همین صحبت کردن های با خواننده خودش کلی تاثیر میذاره در روند داستان.
  جالبه بدونی حتی تو کامیک های جدی تر که با سایر شخصیتهای دیگه، مثل مردان ایکس، ولورین، مردعنکبوتی و... داره هم این خصوصیت استفاده میشه!
  به نظرم اگه زمانی فرصت کردی و به داستانهای کمیک علاقه داشتی، 1-2 تا از داستانهاش رو بخون!
  جدای از اینکه از بس حرف میزنه باهات خنده ات میگیره، جذابیت خاصی داره داستانهاش!
  خیلی واسم جالبه که اینقد با جزئیات اطلاع داری، علاقمند شدم یکی از این کمیک ها رو دنبال کنم ممکنه روش تهیه کتاب و یکی از جالب تریناشو معرفی کنی؟ 7. #5
  هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
  Wolverine آواتار ها
  وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2013
  محل سکونت : مشهد
  نوشته ها : 1,822
  سپاس ها : 4,009
  سپاس شده 4,810 در 1,751 پست
  یاد شده
  در 15 پست
  تگ شده
  در 145 تاپیک

  پاسخ : معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

  نقل قول نوشته اصلی توسط lord2012 نمایش پست ها
  خیلی واسم جالبه که اینقد با جزئیات اطلاع داری، علاقمند شدم یکی از این کمیک ها رو دنبال کنم ممکنه روش تهیه کتاب و یکی از جالب تریناشو معرفی کنی؟
  تو پ.خ توضیح میدم بهت 8. کاربر روبرو از پست مفید Wolverine سپاس کرده است .


 9. #6
  Sherlockii آواتار ها
  وضعیت : Sherlockii آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2012
  نوشته ها : 1,566
  سپاس ها : 2,591
  سپاس شده 3,425 در 816 پست
  یاد شده
  در 22 پست
  تگ شده
  در 693 تاپیک

  پاسخ : معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

  داشتم یه سریالی رو میدیدم، یاد این ددپول افتادم:


 10. #7
  pouriam آواتار ها
  وضعیت : pouriam آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Oct 2018
  سن: 30
  نوشته ها : 10
  سپاس ها : 0
  سپاس شده 0 در 0 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : معرفی کاراکتر دِدپول "Deadpool"

  ددپول خیلی خوبه
  من کلا زیاد از شخصیت های مارول خوشم نمیاد ولی ددپول عالیه
  دو تافیلمش خیلی دیدنی بودن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. معرفی فیلم "به خاطر پونه" (اختصاصی سینماسنتر)
  توسط Sherlockii در انجمن فیلم‌های سال 91
  پاسخ ها: 8
  آخرين نوشته: 11-06-2013, 17:20
 2. "جود لاو" ،"رابرت پتینسون" و "ناومی واتس" در "ملکه صحرا" (اختصاصی سینماسنتر)
  توسط lotr در انجمن اخـــبار سينماي جهان (اختصاصي)
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-06-2012, 17:20
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-29-2012, 12:28
 4. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 09-17-2012, 18:25
 5. پاسخ ها: 11
  آخرين نوشته: 08-10-2012, 02:03

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •