سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh خاطران خون آشام- مروري بر فصل پنجم

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: خاطران خون آشام- مروري بر فصل پنجم

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,546
    سپاس شده 7,227 در 1,438 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

خاطران خون آشام- مروري بر فصل پنجم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  t8kg96vu1maz108lu43.jpg
مشاهده: 1087
حجم:  160.3 کیلو بایت

فصل پنجم سريال خاطرات خون آشام با حسي از اميد براي الينا آغاز مي شود. بعد از گذراندن يك تابستان خوب با ديمن، او و كرولاين به كالج ويتمور مي روند. آنها نمي دانند كه باني خود را براي بازگرداندن جرمي قرباني كرده است.

دوستان باني در پي پيدا كردن راهي براي بازگرداندن او به زندگي به عنوان لنگري به «آن طرف» هستند. استفن با همزاد جاوداني خود سايلاس مواجه مي شود و كاترين كه انسان شده با مسائلي مانند ميرا بودن و امور مادرانه دست به گريبان است.

رابطه ديمن و الينا، زماني كه مشخص مي شود انزو خون آشامي از گذشته ديمن، هنوز زنده و به دنبال انتقام است، مورد آزمايش قرار مي گيرد. رابطه دوستانه استفن و كرولاين با ايستادگي در برابر «مسافرها» عميق تر مي شود. مسافرها گروهي جادوگر به رهبري ماركوس هستند كه مي خواهند ميستيك فالز را از جادو و ساكنين ماوراءالطبيعه آن پاك كنند. در نهايت ديمن كه شهر خود را از دست داده با ترس از دست دادن عزيزان، با انجام قتل عام مسافران، آنها را برمي گرداند كه نتيجه غم انگيزي براي خود او و باني دارد.

به طور كلي فصل پنجم را مي توان به چهار بخش تقسيم كرد:
    بخش اول: اپيزود 1 تا 7، همزادها: اين بخش تاريخچه بيشتري از همزادها و رابطه سايلاس، كتسيا و آمارا ارائه مي كند.

بخش دوم: اپيزود 8 تا 10، آگوستين: اين بخش در مورد انجمن مخفي آگوستين و برنامه وس براي خون آشام ها است. و گذشته تاريك ديمن را به عنوان يك خون آشام آگوستين با دوستش انزو نشان مي دهد. سايلاس در اين بخش مي ميرد و كاترين نيز به خاطر پيري در حال مرگ است.

بخش سوم: اپيزود 11 تا 15، رهگذر (مسافر): اين بخش بر پي آمدهاي اتفاقات بعد از مرگ كاترين تأكيد دارد. او به محض اينكه در مي يابد مي تواند به عنوان مسافر در بدن الينا زندگي كند، تصميم مي گيرد هر آنچه از دست داده را دوباره به دست آورد. در اين بخش ديمن با دوست قاتل خود همراه مي شود.

بخش چهارم: اپيزود 16 تا 22، مسافران: اين بخش شامل موضوعات بعد از مرگ كاترين و آلوده شدن جسم الينا به ويروس درندگي ، كوشش استفن و كرولاين براي يافتن پادزهر براي ديمن و الينا و شگفتي آنها از كمك مسافران كه اكنون انزو نيز با آنها همراه شده است، مي باشد. مشخص مي شود كه مسافران براي آخرين جفت همزاد نقشه اي دارند. همزمان جنگ بين مسافرها و جادوگران آغاز و ميستيك فالز به ميدان جنگ تبديل شده است. ماركوس مي خواهد ميستيك فالز و دنيا را از جادو پاك كند و گونه خون آشام را براي هميشه از بين ببرد.

اين بررسي تحت كپي رايت سايت سينماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنترCinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد

2. 6 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

3. # ADS

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,004
    سپاس شده 4,808 در 1,751 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

پاسخ : خاطران خون آشام- مروري بر فصل پنجم

قبل از هر چیزی بگم که تمام توضیحاتی که میدم، نظرات شخصی خودمه...
    از دید من سریال کاملا در حال افته...
    اما اپیزود آخر فصل 5 تونست تا اندازه ای امیدوار کننده ظاهر بشه و طرفدارانش رو به آینده اندکی امیدوار کرد...

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyfly نمایش پست ها
    بخش اول: اپيزود 1 تا 7، همزادها: اين بخش تاريخچه بيشتري از همزادها و رابطه سايلاس، كتسيا و آمارا ارائه مي كند.
    بحث همزادها در این سریال بیش از اندازه کش پیدا کرده، با مرگ سایلاس امیدوار بودیم که این مسئله تموم شده، اما متاسفانه دوباره در انتهای این فصل برگشت!
    همین موضوعات بیش از اندازه تکراری و مانور دادن روی اونها باعث شده تا سریال به این حال و روز بیوفته.

بخش دوم: اپيزود 8 تا 10، آگوستين: اين بخش در مورد انجمن مخفي آگوستين و برنامه وس براي خون آشام ها است. و گذشته تاريك ديمن را به عنوان يك خون آشام آگوستين با دوستش انزو نشان مي دهد. سايلاس در اين بخش مي ميرد و كاترين نيز به خاطر پيري در حال مرگ است.
    این چند بخشی که به خون آشامهای آگوستین می پرداخت، یکی از بحث های جالبی بود که سریال خیلی راحت از کنارش عبور کرد! می تونستن با کمی پرداخت بیشتر به این بخش جذابیت بیشتری بهش بدن...
    اما خوب گویا تاکید و عجله سریال بر بازگشت به رابطه عاشقانه "دلنا" خیلی واجبتر از این بوده که به بخشهای جذابتر پرداخته بشه.

بخش سوم: اپيزود 11 تا 15، رهگذر (مسافر): اين بخش بر پي آمدهاي اتفاقات بعد از مرگ كاترين تأكيد دارد. او به محض اينكه در مي يابد مي تواند به عنوان مسافر در بدن الينا زندگي كند، تصميم مي گيرد هر آنچه از دست داده را دوباره به دست آورد. در اين بخش ديمن با دوست قاتل خود همراه مي شود.
    همراهی دیمن با انزو بهترین اتفاقی بود که در این فصل شاهدش بودیم.
    چیزی که تونست دیمن رو به همون کاراکتر جذاب 2 فصل ابتدایی شبیه کنه، هر چند فقط سایه ای از اون بود.
    اما جذابیت خودش رو داشت...
    دیمن تلاشش رو کرد تا حتی انزو رو از مرگ برگردونه!
    به احتمال زیاد انزو همین کار رو برای اون در فصل بعدی انجام میده...
    مثلث (دیمن- آلاریک- انزو) می تونه همون حلقه مفقوده ای باشه که 2 فصله سریال با کمبودش مواجه شده...
    مرگ کاترین باید همون موقع اتفاق می افتاد و ادامه نمی داشت، خیلی بهتر می بود تا کاترین به اون شکل از بین می رفت، تا اینکه باز در 1 روند کاملاً تکراری خباثت خودش رو نشون بده و بیاد بدن الینا رو تصرف کنه و باز کلی همه توجهات به مسئله "نجات" الینا معطوف بشه...

بخش چهارم: اپيزود 16 تا 22، مسافران: اين بخش شامل موضوعات بعد از مرگ كاترين و آلوده شدن جسم الينا به ويروس درندگي ، كوشش استفن و كرولاين براي يافتن پادزهر براي ديمن و الينا و شگفتي آنها از كمك مسافران كه اكنون انزو نيز با آنها همراه شده است، مي باشد. مشخص مي شود كه مسافران براي آخرين جفت همزاد نقشه اي دارند. همزمان جنگ بين مسافرها و جادوگران آغاز و ميستيك فالز به ميدان جنگ تبديل شده است. ماركوس مي خواهد ميستيك فالز و دنيا را از جادو پاك كند و گونه خون آشام را براي هميشه از بين ببرد.
    درندگی الینا اون هم پس از اینکه کمتر از 1 فصل قبل شاهد درندگیش بودیم، موضوع جذابی نبود.
    متاسفانه الینا در مقایسه 1 خون آشام بدون احساسات با دیمن هم خیلی ضعیف عمل می کرد. و حالا اینجا هم باز دوباره 1 چیزی تو همون مایه ها بهش سپردن که انجام بده...
    مسافرانی که اینجا دیدیم یکی از بدترین ضدقهرمانان ممکن بودن که در این سریال به تصویر کشیده شدن...
    هیچ پرداخت درست و حسابی هم نداشتن و حتی جذابیت لازم رو هم برای تخت تاثیر قرار دادن مخاطب نداشتن.
    و بالاخره اون پایان عجیب و غریب که باز هرچی موجود ماورائی بود رو به نوعی برگردوندن...
    چیزی که اعصاب خورد کنه، اینه که می دونیم فصل بعدی بازم با سایلاس مشکل داریم، جا زدن خودش به جای استفن و قدرت زیادش دوباره میشه مسئله تکراری که می تونه مخاطب رو آزار بده.
    مگر اینکه چیزی خلاف این امر برای این کاراکتر ثابت بشه...

به هر حال تنها چند روز دیگه تا شروع فصل جدید باقی مونده و مشخص میشه چه برنامه ای چیدن برای مخاطبان...
    البته نه در همون اپیزود اول، بلکه حداقل 5-6 اپیزود زمان خواهد برد!!!

در انتها ممنون از تاپیک

5. کاربر روبرو از پست مفید Wolverine سپاس کرده است .

بالاخره روزش میرسه نه؟
    shahrooz79 آواتار ها
    وضعیت : shahrooz79 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 153
    سپاس شده 81 در 55 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

یکی از مشکلات خیلی بد این سریال مردن و زنده شدن دوباره افراد هست!خیلی رو مخه منه!!بابا یکی مرد مرد دیگه!
    بعدش رابطه النا با دیمن هم خیلی مسخره بود!

Skyfly آواتار ها
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

براي من خيلي جالبه كه كلاً اين سريال رو همه مي بينن و همه هم مي گن خوب نيست
    ---
    من به شخصه اين سريال رو خيلي دوست دارم اما فكر مي كنم بايد به نكاتي توجه كنيم:
    اين سريال براي جامعه ديگه اي ساخته شده كه فرهنگ بسيار متفاوتي با ما دارن. براي همين خيلي چيزها براي ما جا نمي افته، مثل جشن ها و مراسمي كه در فصل هاي اول شاهدش بوديم كه براي فرهنگي كه عزاداري نداره خيلي هم عاديه.
    همه سريال هايي كه ديديمفصول اول بهتر هستن چون نويسنده ها تمام تلاششون رو اونجا انجام دادن، فصول بعد خيلي بايد خلاقيت به خرج بدن ضمن اينكه سليقه مخاطب رو هم در نظر مي گيرن. چون به هر حال بايد بيننده داشته باشن.
    من هم فصل هاي اول رو بيشتر دوست داشتم اما اين سريال يك خصوصيت بارز داره و اون هم پيوستگيه. داستاني روايت مي شه، هر اپيزود وابسته به اپيزود قبليه و اگر يك اپيزود رو نبينيم حتماً چيزي رو از دست داديم. اين مورد خيلي به كشش داستان كمك مي كنه (مقايسه كنيد با مثلاً فرينج كه هر اپيزود يك ماجرا هست كه با موفقيت گروه تموم مي شه).
    بعضي ها مي گن سريال تينيجريه، اما خيلي از كاراكترها چند صد ساله و يا بيش از 1000 سال دارن البته با ظاهر جوون و تجربه هاي چند صد ساله. عمق موضوعاتي كه كاراكترها با اون مواجه هستن كاملاً قابل دركه: عشق، تنفر، خشم، روابط درست و نادرست، تصميمات درست و نادرست و ... كه همه ما با اونها مواجهيم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolverine نمایش پست ها
    به هر حال تنها چند روز دیگه تا شروع فصل جدید باقی مونده و مشخص میشه چه برنامه ای چیدن برای مخاطبان...
    البته نه در همون اپیزود اول، بلکه حداقل 5-6 اپیزود زمان خواهد برد!!!
    بله، در هر صورت من هم منتظرم ببينم تو فصل 6، باني و ديمن چطور برمي گردن.

8. 3 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

براي من خيلي جالبه كه كلاً اين سريال رو همه مي بينن و همه هم مي گن خوب نيست
    ---
    من به شخصه اين سريال رو خيلي دوست دارم اما فكر مي كنم بايد به نكاتي توجه كنيم:
    اين سريال براي جامعه ديگه اي ساخته شده كه فرهنگ بسيار متفاوتي با ما دارن. براي همين خيلي چيزها براي ما جا نمي افته، مثل جشن ها و مراسمي كه در فصل هاي اول شاهدش بوديم كه براي فرهنگي كه عزاداري نداره خيلي هم عاديه.
    همه سريال هايي كه ديديمفصول اول بهتر هستن چون نويسنده ها تمام تلاششون رو اونجا انجام دادن، فصول بعد خيلي بايد خلاقيت به خرج بدن ضمن اينكه سليقه مخاطب رو هم در نظر مي گيرن. چون به هر حال بايد بيننده داشته باشن.
    من هم فصل هاي اول رو بيشتر دوست داشتم اما اين سريال يك خصوصيت بارز داره و اون هم پيوستگيه. داستاني روايت مي شه، هر اپيزود وابسته به اپيزود قبليه و اگر يك اپيزود رو نبينيم حتماً چيزي رو از دست داديم. اين مورد خيلي به كشش داستان كمك مي كنه (مقايسه كنيد با مثلاً فرينج كه هر اپيزود يك ماجرا هست كه با موفقيت گروه تموم مي شه).
    بعضي ها مي گن سريال تينيجريه، اما خيلي از كاراكترها چند صد ساله و يا بيش از 1000 سال دارن البته با ظاهر جوون و تجربه هاي چند صد ساله. عمق موضوعاتي كه كاراكترها با اون مواجه هستن كاملاً قابل دركه: عشق، تنفر، خشم، روابط درست و نادرست، تصميمات درست و نادرست و ... كه همه ما با اونها مواجهيم.

بله، در هر صورت من هم منتظرم ببينم تو فصل 6، باني و ديمن چطور برمي گردن.
    درسته!
    بحث فرهنگ کاملا حرف منطقی ای هست، اما من به شخصه منظورم در این باره نبود، اتفاقا مشکلی هم با نشون دادن مراسمات جشن و اینطور چیزا ندارم، بلکه بیشترین ایرادی که من به سریال گرفتم همون مسائلی بود که بالاتر ذکر شد.
    تا حدود زیادی هم معتقد به بحث تین ایجری و اینطوری چیزا نیستم.
    چرا که فیلم/سینما/ موسیقی و به طور کل مقوله هنر 1 مبحث کاملا سلیقه ای هستش. و حتما دلیل نمیشه کسی که از این سریال لذت ببره بگیم تو تین ایجری و به کسی که سریالی مثل بریکینگ بد رو دوست داره بگیم تو از سینما همه چی می فهمی!!!
    یا کسی که 24 تماشا می کنه، بگیم تو فقط عشق اکشنی!!! اینها حرفهای درستی نیست.
    در خصوص اینکه فصل اول بهتر بوده و همه سریالها رو نمیشه مثلال زد، چون مثال نقض هم داره (بریکینگ بد) اما بیش از 90% حرف درستیه.
    اما باید قبول کنیم که سازندگان سریال خودشون کاری کردن که سریال افت پیدا کنه.
    هر نوع المان جذابی رو که در 3 فصل ابتدایی شاهدش بودیم، به راحتی از سریال کنار گذاشتند. حالا یا مثل اوریجینالز 1 سریال جدید شد، یا قطع کردن روابط و شیمی جالب بین برخی شخصیتها مثل دیمن و آلاریک که در کمال تعجب بین تمام روابطی که در این سریال تکراری شد به سرعت، اما این رابطه جذابیت خودش رو حفظ کرد.
    و همچنین پرداختن بیش از اندازه به برخی مسائل تکراری!!!! و...

10. کاربر روبرو از پست مفید Wolverine سپاس کرده است .

Skyfly آواتار ها
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

چیزی که اعصاب خورد کنه، اینه که می دونیم فصل بعدی بازم با سایلاس مشکل داریم، جا زدن خودش به جای استفن و قدرت زیادش دوباره میشه مسئله تکراری که می تونه مخاطب رو آزار بده.
    سايلاس كه برنگشت، يعني تاريكي اونو برد و به آرامش هم نرسيد.

Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

سايلاس كه برنگشت، يعني تاريكي اونو برد و به آرامش هم نرسيد.
    جداً؟
    تا جایی که من یادم بود، فکر می کردم اونم اومد اینطرف!
    البته شاید هم چون استفن و سایلاس شبیه به هم بودن اشتباه کردم!
    امیدوارم که همینطور بوده باشه و برنگشته باشه...

Skyfly آواتار ها
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

جداً؟
    تا جایی که من یادم بود، فکر می کردم اونم اومد اینطرف!
    البته شاید هم چون استفن و سایلاس شبیه به هم بودن اشتباه کردم!
    امیدوارم که همینطور بوده باشه و برنگشته باشه...
    ديروز چون اينو نوشته بودين من دوباره اپيزود رو ديدم. باني در واقع طلسم رو از سايلاس ياد مي گيره، به ليو مي گه كه اجرا كنه اما زماني كه سايلاس براي برگشتن دستشو به طرف باني دراز مي كنه، باني دستشو نمي گيره و تاريكي هم اونو مي بره.
    البته اگر سايلاس برمي گشت بد نمي شد، چون سايلاس هم مسافره و هم جادوگر و به قول خودش قدرتمندترين جادوگره. به راحتي مي شد راهي براي برگردوندن باني و ديمن پيدا كنه.
    من يه جورايي منتظر تقاطع با سريال اصيل ها هستم. اونجا استر برگشته.

14. کاربر روبرو از پست مفید Skyfly سپاس کرده است .

Wolverine آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

البته اگر سايلاس برمي گشت بد نمي شد، چون سايلاس هم مسافره و هم جادوگر و به قول خودش قدرتمندترين جادوگره. به راحتي مي شد راهي براي برگردوندن باني و ديمن پيدا كنه.
    من يه جورايي منتظر تقاطع با سريال اصيل ها هستم. اونجا استر برگشته.
    خوب در اون صورت، چالش لازم برای برگردوندن دیمن و بانی زیاد از حد ساده میشد!!!
    ناسلامتی اینا باید یکم زحمت بکشن...
    تقاطعش جالبه! من تو اخبارش خوندم که جولی پلک گفته می خواد خیلی خاص و ویژه باشه... اما هیچ اطلاعاتی در موردش درز نکرده.
    استر و مایکل! به اندازه کافی وزنه سنگینی الان اون سمت برای دشمنان اصیلها وجود داره.
    البته اعلام شده تو این تقاطع آلاریک نقشی نداره، وگرنه دوست داشتم تقابل آلاریک، استر و مایکل رو می دیدم...

16. کاربر روبرو از پست مفید Wolverine سپاس کرده است .

Venus
    sara.v آواتار ها
    وضعیت : sara.v آنلاین نیست.
    سپاس ها : 861
    سپاس شده 461 در 136 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 153 تاپیک

ســـلام
    فصل 6 هم اومد چرا تاپیک نزدین؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع